Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 94, 95, 96  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.07.2021 20:11:01 vasta tsitaadiga

Sai ka proovitud(Win 10 iso+11 installi fail) vanaraua peal(Celeron G1620, 4GB DDR3, Intel HD, 120GB SSD). Toimis täitsa edukalt icon_smile.gif Kiirelt vaadates ei oska midagi väga arvata, tundub ok.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 07.07.2021 07:42:50 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
kurjavaimu TPM nõue icon_evil.gif Dev kanali kaudu üritades jääb selle nõude taha seisma. HP G1 läpaka biosis ei lase seda sisse ka lülitada.


Peale selle W11 nüüd sain thumbs_up.gif
Eks aja jooksul uudistab. Mul jäi kaks nõuet lahjaks, CPU ja TPM1.2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 08:32:34 vasta tsitaadiga

Panin eile T470 peale, välimuselt mulle meeldib, eks sisu peab pikemalt katsetama.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 10:26:01 vasta tsitaadiga

Worried If Microsoft Will Forget About Windows 10? New Feature Update Confirmed for H2
https://wccftech.com/microsoft-confirms-windows-10-21h2-update-for-later-this-year/

tsitaat:
"We will be introducing Window 10, version 21H2 in the second half of this year along with a Windows 10 Long-Term Servicing Channel (LTSC) edition."

LTSC omab 10 aastast tuge seega kui see tuleb sügisel 21H2 versioonina välja, siis see tähendab, et see on toetatud kuni 2031 aasta sügiseni.
Tavaversioonid saavad tuge kuni 14.10.2025

21H2 jääb eeldatavasti viimaseks feature uuenduseks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 07.07.2021 11:53:52 vasta tsitaadiga

Midagi peale hiina tähestiku uuenduste nagunii pole olnud, nii et väga ei kõiguta.
Peaasi, et nett ära ei kao(vana Fedoraga kadus), ning turvapaikasid tuleb.

Iseasi kas DirectStorage lükatakse win11 peale? Kui kunagi üldse tuleb...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 15:45:49 vasta tsitaadiga

S.I.L.L.U kirjutas:
Panin eile T470 peale, välimuselt mulle meeldib, eks sisu peab pikemalt katsetama.


T470 seerial siis nõuded täidetud järelikult?
Huvitav kas T460 peal ka jookseb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 16:21:11 vasta tsitaadiga

Ei näe ühtegi põhjust miks ei peaks jooksma, 11(vähemalt hetkel see Insider build) jookseb enam-vähem igal arvutil kus 10gi(kui 32bit prosed jne välja arvata), küsimus pigem kas laseb installida. T460 arvan et toimib install ilusti kui TPM ja secure boot lubada.

Isegi tänapäeva mõistes täielikul vanaraual toimib, huvi pärast proovisin C2D(E6300, 3GB DDR2) masinal icon_biggrin.gif Installida ei viitsinud lihtsalt tõstsin 11ga ketta masinasse ja töötab va video(X1300) draiverid aga neid pole ka 10l.
Kui välja tuleb 11 siis arvatavasti nii lihtsalt enam mittetoetatud riistvaral ei toimeta icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 16:30:58 vasta tsitaadiga

Hetke dev buildi nõuded on lahjemad. Rolli mängib ka see, et TPM 1.2 on miinimumnõue ja see on ka paljudel vanematel emaplaatidel.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
The_Boss
HV Guru
The_Boss

liitunud: 13.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 21:32:00 vasta tsitaadiga

Kes märkanud pole, siis terminal on 11-l kohe olemas.
_________________
Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Muhekas
HV Guru
Muhekas

liitunud: 29.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 22:09:32 vasta tsitaadiga

Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 00:55:51 vasta tsitaadiga

jah
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
S.I.L.L.U
HV veteran


liitunud: 26.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 09:37:34 vasta tsitaadiga

Draqula kirjutas:
S.I.L.L.U kirjutas:
Panin eile T470 peale, välimuselt mulle meeldib, eks sisu peab pikemalt katsetama.


T470 seerial siis nõuded täidetud järelikult?
Huvitav kas T460 peal ka jookseb.


Ma installisin iso´ga värskelt peale, ei saanud ühtegi hoiatust vms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 12:17:10 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?

napoleon kirjutas:
jah

MS sõnutsi pead installima W10 kui CPU või TPM nõuded alla piiri jäävad. icon_rolleyes.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 15:12:46 vasta tsitaadiga

Muhekas kirjutas:
Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?

Ei pea kui upgraidi teed säästad aega ja närve. Ma juba ammu ei tee clean installe kuna vajadus selleks puudub see clean ei tee midagi paremaks. Vajadusel saab pc resettida kus midagi pole installitud seda lihtsa klikkiga.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 15:17:58 vasta tsitaadiga

Margus, mul on nagu meeles, et neid developer preview ega RC versioone ei saa release versiooni peale upgradeda kui asi ametlikult välja tuleb. Aga vbl mäletan siis valesti.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 15:22:56 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
Muhekas kirjutas:
Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?

Ei pea kui upgraidi teed säästad aega ja närve. Ma juba ammu ei tee clean installe kuna vajadus selleks puudub see clean ei tee midagi paremaks. Vajadusel saab pc resettida kus midagi pole installitud seda lihtsa klikkiga.

See eeldab ka, et upgrade on sama kanali peal. Ei saa upgrade teha dev kanali pealt stable peale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 17:27:37 vasta tsitaadiga

ok
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2021 20:17:08 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H2K
HV kasutaja
H2K

liitunud: 15.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.07.2021 09:04:20 vasta tsitaadiga

Win 11 vana raua peal tööle!


Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Laifstaile
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.07.2021 19:40:56 vasta tsitaadiga


Hp Pavilon läheb vist win 11 peale....
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2021 23:29:53 vasta tsitaadiga

Panin siis ka julgelt peale. Palju positiivset, aga väga bugine.
Suurim puudus isiklikult on "never combine taskbar buttons", või üldse mingisugunegi võimalus ilma midagi tegemata labeleid näha. Aga võimalik, et nad lihtsalt ei ole veel jõudnud seda arendada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.07.2021 06:50:40 vasta tsitaadiga

Neil on juba W10 peal sama jama erinevates kohtades, et ikoonid on ainult jäänud, kirjed aga nende juurest ära koristatud. Tahad teada, illega tegu, liiguta hiir peale.. doh.gif
Seega, ma ei panustaks, et neil tegemata on, vaid et neil on tehtud just nii.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2021 22:48:37 vasta tsitaadiga

https://www.bleepingcomputer.com/news/security/fake-windows-11-installers-now-used-to-infect-you-with-malware/
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2021 23:32:53 vasta tsitaadiga

Ei ole mingit riski, mõni totu ikka kusagilt mingit tundmatut ISO otsima läheb aga Windows Insideri kaudu riski pole.
Lihtsal netiraalil hetkel peal, ei paista probleemi.

Mis puudutab tundmatuid allikaid siis mõned lasevad sujuvalt oma ruuterisse, meediamängijasse, arvutisse ja telefonidesse tundmatute allikate firmware, rakendusi jms. Soovin neile kõikidele Palju Õnne ja kõike paremat. icon_biggrin.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 06:51:54 vasta tsitaadiga

Kui inimene on nii totu, et ei oska ISO hashi võrrelda ametlikuga, siis teda ei kaitse ka selja taga seisev IT mees.
Mis puutub ametliku ISO allalaadimist, siis seda saab erinevate nippidega ka otse Microsofti serveritest ilma, et peaks Insider programmiga liituma.

Muidugi osa süüd lasub siin ka Microsoftil endal. Näiteks see, et explorerisse pole sisse ehitatud hashimise funktsiooni või, et faililaiendid on vaikimisi peidetud mis tähendab, et igaüks kel vähegi kogemust saab EXE failile panna tekstifaili nime ja ikooni. Sest inimene ei usu, et tekstifaili kaudu võiks arvuti nakatuda kui ta selle "avab".
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2021 19:58:22 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Kui inimene on nii totu, et ei oska ISO hashi võrrelda ametlikuga, siis teda ei kaitse ka selja taga seisev IT mees.
Mis puutub ametliku ISO allalaadimist, siis seda saab erinevate nippidega ka otse Microsofti serveritest ilma, et peaks Insider programmiga liituma.

Muidugi osa süüd lasub siin ka Microsoftil endal. Näiteks see, et explorerisse pole sisse ehitatud hashimise funktsiooni või, et faililaiendid on vaikimisi peidetud mis tähendab, et igaüks kel vähegi kogemust saab EXE failile panna tekstifaili nime ja ikooni. Sest inimene ei usu, et tekstifaili kaudu võiks arvuti nakatuda kui ta selle "avab".

Ei ole vaja mingeid nippe:
Windows originaal intallikad ja uuendused:
https://uupdump.net/
https://www.catalog.update.microsoft.com/home.aspx
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2021 12:05:29 vasta tsitaadiga

"Üllatus": opsüsteem Windows 11 teeb brauserivaliku võimalikult ebamugavaks
https://forte.delfi.ee/artikkel/94149303/ullatus-opsusteem-windows-11-teeb-brauserivaliku-voimalikult-ebamugavaks

tsitaat:
Vaikimisi brauseri määramiseks on vaja teha läbi tavapärane teekond Settings > Apps > Default Apps. Siis saab valikust “Set defaults for applications” brauserit määrata.
Windows 11 näitab aga seejärel pikka nimekirja failitüüpidest ja protokollidest, mida brauser loeb (HTM, HTML, PDF, HTTP jm). Kui Edge'i ei taha, tuleb igaühe puhul brauser eraldi määrata.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2021 18:37:43 vasta tsitaadiga

Kehtib ka teiste programmide laienduste puhul, mitte nimme veebilehitseja.
Nüüd on 11 ka beta kanalis, dev-i hakkavad ilmuma tooremad versioonid.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2021 00:30:27 vasta tsitaadiga

Olen nüüd nädalakese kasutanud Windows 11 ja peab ütlema, et ilus skin on. Ega ta muud väga ei tee, peale parema window manageri.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2021 01:39:11 vasta tsitaadiga

mulle ikka ei meeldi lihtsa kasutaja erinevad "juhtpaneelid" jms.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.08.2021 07:10:20 vasta tsitaadiga

win 11 on maandunud ka BETA channelisse build 22000.100

edit keegi juba jõudis mainida.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bitCON
Aeg Maha 2n

liitunud: 12.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.08.2021 14:37:22 vasta tsitaadiga

Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 04.08.2021 15:24:29 vasta tsitaadiga

https://arstechnica.com/gadgets/2021/08/how-to-go-from-stolen-pc-to-network-intrusion-in-30-minutes/

Kui väga tahta, siis pole sest TPMst ka kasu.
Siinkohal oli siiski läpakas "pahade" käes.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 11:07:03 vasta tsitaadiga

bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.08.2021 18:35:18 vasta tsitaadiga

Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.08.2021 18:43:17 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:
bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

Kui elektrikatkestused sagedad, siis vast aeg UPS hankida?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 09:37:51 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...

Need konded on ainult kallitel enterprise SSD'del.
Betamax kirjutas:
Margus kirjutas:
bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?


Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.

Kui elektrikatkestused sagedad, siis vast aeg UPS hankida?

UPS on jah suht must have.
Etz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha.


Sama siin, sellepärast läheb lauakas ka see kuu müüki, mis ta niisama seisab... icon_rolleyes.gif

Mõlemad on oma eelised ja puudused. Lauaka eelised on palju parem jahutus ja uuendatavus. Saab väga võimsaid ja vooluahneid komponente sisse laduda. Lisaks naljalt keegfi koju sisse ei murra, et 30KG+ kasti hakata välja lohistama. Visuaalne külg kah nendel kellele RGB meeldib või custom loop vesijahutus.

Läpakas on ilmselgelt kompaktsem ja mobiilsem. Paraku kuna läpaka prosed on nõrgemad, siis välise kaardi kasutamine mängimiseks tähendab tavaliselt korraliku CPU pudelikaela ja läpakale storage lisamine on tüütu.
Ja ärme läpaka lahtivõtmisest räägime üldse. See on väga tüütu on miljoni erineva pikkuse, keerme ja pea kruvidega ja väga kerge on midagi kahjustada. V.a kui on nt see uus Framework läpakas mis tundub üsna atraktiivne ja lihtsasti uuendatav.

Link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bilderberg
HV kasutaja
Bilderberg

liitunud: 26.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 21:14:44 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
PS. mõni mode võiks läpakas vs. lauaarvuti teema tekitada ja siit spliti teha. Teema pole juba ammu enam kuidagi WIN11-ga seotud.
thumbs_up.gif
https://answers.microsoft.com/en-us/insider/forum/all/cumulative-update-for-windows-11-10022000120/43f8522c-f4be-4868-b514-3a43ee713cf4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 21:23:03 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
PS. mõni mode võiks läpakas vs. lauaarvuti teema tekitada ja siit spliti teha. Teema pole juba ammu enam kuidagi WIN11-ga seotud.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=806178
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.08.2021 21:29:10 vasta tsitaadiga

Vael kirjutas:
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...

Neil tava SSD'del on.
Samsung 883 DCT on power-loss protection (PLP) olemas, aga neid enam suurt vist saada pole, eelmine aasta olid hea hinnaga saadaval veel. TweakTown'i ülevaates öeldakse, et võtsid lahti ja kondekatega https://www.tweaktown.com/reviews/8984/samsung-883-dct-enterprise-ssd-review/index.html
Neil Kingstoni omadel samuti DC500R ja DC500M, vähemalt Kingston on selgelt öelnud, et on kondekate ja firmware põhine https://www.kingston.com/en/ssd/dc500-data-center-solid-state-drive
Osadel tootjatel pole kondesid vaid ainult firmware põhine... igavesed koid sellised, ei raatsita kondesi pana isegi kallima otsa SSD'dele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 21:34:47 vasta tsitaadiga

Longero, DC ei ole tava ssd. Nagu ütlesin, siis enterprise kraam. Lisaks tasub eristada data at rest (kondekatega, kallim) kaitset vs data at motion (firmware põhine, kondekateta).
Esimene hoiab ka neid andmeid mis juba salvestatud või kirjutamisel. Teine hoiab ainult neid mis on veel kirjutamisel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 11.08.2021 21:44:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ahah, ma seda vahet neil ei teadnudki "salvestatud vs kirjutamisel".
Tava SSD all pidasin silmas tavalist vs NVMe SSD'd... minu viga.

_________________
Win ISO'd ja uuendused
Artiklid jagatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.08.2021 22:30:04 vasta tsitaadiga

Longero, Odavam on osta tava SSD ja UPS kui enterprise SSD millel täielik kaitse.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 11.08.2021 22:37:48 vasta tsitaadiga

mis värk selle ssd ja upsiga on?
_________________
"Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Longero
HV veteran

liitunud: 04.02.2011




sõnum 12.08.2021 23:02:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mul korralik APC ups samuti olemas. Üldiselt olen seisukohal, et kui juba rohkem rutsi arvutikraami alla pandud siis peaks mõni korralikum UPS ka olema. Vahel ei saa isegi aru, et vool kõigub, aga UPS juba silub asja ära.

NATAS999, järsud voolukatkestused pole SSD'le head, võib järsku pilli kotti panna. Üleüldse elektroonikale kõikumised/katkestused kuigi nad elavad selle üle.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 06:58:58 vasta tsitaadiga

Jep naeruväärne on koonerdada paarisaja euro pärast kui see karp kaitseb tuhandete eurode väärtuses tehnikat ja andmeid.
Ma kuulen mitu korda nädalas kui UPS's käib klõps. Lülitab korra aku peale, kuna lühiajaline elektrikatkestus on olnud (1-2s). Ma ei teagi mis see põhjus meil on. Kuskil alajaamas toimub mingi ümbelülitus vms?

Eriti hea on UPS-i taga BIOS flashida. Või kui äikesetorm peakohal siis saab pool tunnikest aku pealt veebis surfata kuni pilv ära läheb.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 09:03:51 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Või kui äikesetorm peakohal siis saab pool tunnikest aku pealt veebis surfata kuni pilv ära läheb.


Või kuni UPS pauguga laes ära käib... icon_lol.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 11:48:55 vasta tsitaadiga

Mõistusega inimene eemaldab UPSi vooluvõrgust selleks ajaks.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 12:36:04 vasta tsitaadiga

Etz, > Betamax, Täpselt. Mis mõtet oleks aku pealt jooksutada kui samal ajal on ikka vooluvõrgus?
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Azatris
HV veteran
Azatris

liitunud: 06.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.08.2021 20:00:19 vasta tsitaadiga

Snipping Tooli edasiarendus uues buildis .132 on päris teretulnud. icon_smile.gif
https://blogs.windows.com/windows-insider/2021/08/12/first-set-of-windows-app-updates-rolling-out-to-windows-insiders-for-windows-11/
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Microsoft »  Windows 11 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 7, 8, 9 ... 94, 95, 96  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.