Sai ka proovitud(Win 10 iso+11 installi fail) vanaraua peal(Celeron G1620, 4GB DDR3, Intel HD, 120GB SSD). Toimis täitsa edukalt Kiirelt vaadates ei oska midagi väga arvata, tundub ok.
"We will be introducing Window 10, version 21H2 in the second half of this year along with a Windows 10 Long-Term Servicing Channel (LTSC) edition."
LTSC omab 10 aastast tuge seega kui see tuleb sügisel 21H2 versioonina välja, siis see tähendab, et see on toetatud kuni 2031 aasta sügiseni.
Tavaversioonid saavad tuge kuni 14.10.2025
21H2 jääb eeldatavasti viimaseks feature uuenduseks.
Midagi peale hiina tähestiku uuenduste nagunii pole olnud, nii et väga ei kõiguta.
Peaasi, et nett ära ei kao(vana Fedoraga kadus), ning turvapaikasid tuleb.
Iseasi kas DirectStorage lükatakse win11 peale? Kui kunagi üldse tuleb...
Ei näe ühtegi põhjust miks ei peaks jooksma, 11(vähemalt hetkel see Insider build) jookseb enam-vähem igal arvutil kus 10gi(kui 32bit prosed jne välja arvata), küsimus pigem kas laseb installida. T460 arvan et toimib install ilusti kui TPM ja secure boot lubada.
Isegi tänapäeva mõistes täielikul vanaraual toimib, huvi pärast proovisin C2D(E6300, 3GB DDR2) masinal Installida ei viitsinud lihtsalt tõstsin 11ga ketta masinasse ja töötab va video(X1300) draiverid aga neid pole ka 10l.
Kui välja tuleb 11 siis arvatavasti nii lihtsalt enam mittetoetatud riistvaral ei toimeta
Kes märkanud pole, siis terminal on 11-l kohe olemas. _________________ Pakun sülearvutite tolmupuhastust, termopasta vahetust, emaplaatide remonti ja BIOS paroolide eemaldust.
Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?
Ei pea kui upgraidi teed säästad aega ja närve. Ma juba ammu ei tee clean installe kuna vajadus selleks puudub see clean ei tee midagi paremaks. Vajadusel saab pc resettida kus midagi pole installitud seda lihtsa klikkiga. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Margus, mul on nagu meeles, et neid developer preview ega RC versioone ei saa release versiooni peale upgradeda kui asi ametlikult välja tuleb. Aga vbl mäletan siis valesti.
Kas ma pean w11 uuesti installima kui ametlik versioon välja tuleb=?
Ei pea kui upgraidi teed säästad aega ja närve. Ma juba ammu ei tee clean installe kuna vajadus selleks puudub see clean ei tee midagi paremaks. Vajadusel saab pc resettida kus midagi pole installitud seda lihtsa klikkiga.
See eeldab ka, et upgrade on sama kanali peal. Ei saa upgrade teha dev kanali pealt stable peale.
Panin siis ka julgelt peale. Palju positiivset, aga väga bugine.
Suurim puudus isiklikult on "never combine taskbar buttons", või üldse mingisugunegi võimalus ilma midagi tegemata labeleid näha. Aga võimalik, et nad lihtsalt ei ole veel jõudnud seda arendada.
Neil on juba W10 peal sama jama erinevates kohtades, et ikoonid on ainult jäänud, kirjed aga nende juurest ära koristatud. Tahad teada, illega tegu, liiguta hiir peale..
Seega, ma ei panustaks, et neil tegemata on, vaid et neil on tehtud just nii.
Ei ole mingit riski, mõni totu ikka kusagilt mingit tundmatut ISO otsima läheb aga Windows Insideri kaudu riski pole.
Lihtsal netiraalil hetkel peal, ei paista probleemi.
Mis puudutab tundmatuid allikaid siis mõned lasevad sujuvalt oma ruuterisse, meediamängijasse, arvutisse ja telefonidesse tundmatute allikate firmware, rakendusi jms. Soovin neile kõikidele Palju Õnne ja kõike paremat.
Kui inimene on nii totu, et ei oska ISO hashi võrrelda ametlikuga, siis teda ei kaitse ka selja taga seisev IT mees.
Mis puutub ametliku ISO allalaadimist, siis seda saab erinevate nippidega ka otse Microsofti serveritest ilma, et peaks Insider programmiga liituma.
Muidugi osa süüd lasub siin ka Microsoftil endal. Näiteks see, et explorerisse pole sisse ehitatud hashimise funktsiooni või, et faililaiendid on vaikimisi peidetud mis tähendab, et igaüks kel vähegi kogemust saab EXE failile panna tekstifaili nime ja ikooni. Sest inimene ei usu, et tekstifaili kaudu võiks arvuti nakatuda kui ta selle "avab".
Kui inimene on nii totu, et ei oska ISO hashi võrrelda ametlikuga, siis teda ei kaitse ka selja taga seisev IT mees.
Mis puutub ametliku ISO allalaadimist, siis seda saab erinevate nippidega ka otse Microsofti serveritest ilma, et peaks Insider programmiga liituma.
Muidugi osa süüd lasub siin ka Microsoftil endal. Näiteks see, et explorerisse pole sisse ehitatud hashimise funktsiooni või, et faililaiendid on vaikimisi peidetud mis tähendab, et igaüks kel vähegi kogemust saab EXE failile panna tekstifaili nime ja ikooni. Sest inimene ei usu, et tekstifaili kaudu võiks arvuti nakatuda kui ta selle "avab".
Vaikimisi brauseri määramiseks on vaja teha läbi tavapärane teekond Settings > Apps > Default Apps. Siis saab valikust “Set defaults for applications” brauserit määrata.
Windows 11 näitab aga seejärel pikka nimekirja failitüüpidest ja protokollidest, mida brauser loeb (HTM, HTML, PDF, HTTP jm). Kui Edge'i ei taha, tuleb igaühe puhul brauser eraldi määrata.
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?
Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?
Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...
Need konded on ainult kallitel enterprise SSD'del.
Betamax kirjutas:
Margus kirjutas:
bitCON kirjutas:
Kas praegu beta installides tuleb ikkagi clean install teha kui reliisib?
Kui probleeme pole võib lihtsalt selle DVD tooliga upgrade teha vahet pole mis all on. Reliisi aeg uuendatakse see tööriist ära. Ma olen ka waipunud kuid veendunud migit vahet pole olnud. Seda küll 10nega. Vahest olen insiderit proovinud ja selle upgraidunud reliisi aeg vähimatki probleemi pole olnud. Rohkem on tulnud elektri katkestusest uuesti installimisi ette kui seda lihtsalt upgraidimisest. SSD kipub teinekord corruptima just voolu katkestuse ajal.
Kui elektrikatkestused sagedad, siis vast aeg UPS hankida?
UPS on jah suht must have.
Etz kirjutas:
napoleon kirjutas:
Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha.
Sama siin, sellepärast läheb lauakas ka see kuu müüki, mis ta niisama seisab...
Mõlemad on oma eelised ja puudused. Lauaka eelised on palju parem jahutus ja uuendatavus. Saab väga võimsaid ja vooluahneid komponente sisse laduda. Lisaks naljalt keegfi koju sisse ei murra, et 30KG+ kasti hakata välja lohistama. Visuaalne külg kah nendel kellele RGB meeldib või custom loop vesijahutus.
Läpakas on ilmselgelt kompaktsem ja mobiilsem. Paraku kuna läpaka prosed on nõrgemad, siis välise kaardi kasutamine mängimiseks tähendab tavaliselt korraliku CPU pudelikaela ja läpakale storage lisamine on tüütu.
Ja ärme läpaka lahtivõtmisest räägime üldse. See on väga tüütu on miljoni erineva pikkuse, keerme ja pea kruvidega ja väga kerge on midagi kahjustada. V.a kui on nt see uus Framework läpakas mis tundub üsna atraktiivne ja lihtsasti uuendatav.
Margus, pole vaadanud SSD, mil kondekad peal ja mingi aeg hoiab andmeid? Ennevanasti tegi Crucial neid. Aga viimasel ajal, eriti NVMe ketastel pole mainitud...
Neil tava SSD'del on.
Samsung 883 DCT on power-loss protection (PLP) olemas, aga neid enam suurt vist saada pole, eelmine aasta olid hea hinnaga saadaval veel. TweakTown'i ülevaates öeldakse, et võtsid lahti ja kondekatega https://www.tweaktown.com/reviews/8984/samsung-883-dct-enterprise-ssd-review/index.html
Neil Kingstoni omadel samuti DC500R ja DC500M, vähemalt Kingston on selgelt öelnud, et on kondekate ja firmware põhine https://www.kingston.com/en/ssd/dc500-data-center-solid-state-drive
Osadel tootjatel pole kondesid vaid ainult firmware põhine... igavesed koid sellised, ei raatsita kondesi pana isegi kallima otsa SSD'dele.
Longero, DC ei ole tava ssd. Nagu ütlesin, siis enterprise kraam. Lisaks tasub eristada data at rest (kondekatega, kallim) kaitset vs data at motion (firmware põhine, kondekateta).
Esimene hoiab ka neid andmeid mis juba salvestatud või kirjutamisel. Teine hoiab ainult neid mis on veel kirjutamisel.
Tomorrow, ahah, ma seda vahet neil ei teadnudki "salvestatud vs kirjutamisel".
Tava SSD all pidasin silmas tavalist vs NVMe SSD'd... minu viga. _________________ Win ISO'd ja uuendused Artiklid jagatud
Tomorrow, mul korralik APC ups samuti olemas. Üldiselt olen seisukohal, et kui juba rohkem rutsi arvutikraami alla pandud siis peaks mõni korralikum UPS ka olema. Vahel ei saa isegi aru, et vool kõigub, aga UPS juba silub asja ära.
NATAS999, järsud voolukatkestused pole SSD'le head, võib järsku pilli kotti panna. Üleüldse elektroonikale kõikumised/katkestused kuigi nad elavad selle üle.
Jep naeruväärne on koonerdada paarisaja euro pärast kui see karp kaitseb tuhandete eurode väärtuses tehnikat ja andmeid.
Ma kuulen mitu korda nädalas kui UPS's käib klõps. Lülitab korra aku peale, kuna lühiajaline elektrikatkestus on olnud (1-2s). Ma ei teagi mis see põhjus meil on. Kuskil alajaamas toimub mingi ümbelülitus vms?
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa ei või manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.