|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas eelistad lauaarvutit või sülearvutit? |
| Oman mõlemat, peamiselt kasutan lauaarvutit |
|
43% |
[ 27 ] |
| Oman mõlemat, peamiselt kasutan sülearvutit |
|
16% |
[ 10 ] |
| Oman ainult sülearvutit |
|
29% |
[ 18 ] |
| Oman ainult lauaarvutit |
|
11% |
[ 7 ] |
| Milleks mulle arvuti, mobiilis saab ju kõik tehtud |
|
0% |
[ 0 ] |
|
| hääli kokku : 62 |
|
| autor |
|
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
10.08.2021 18:50:15
läpakas vs. lauaarvuti |
|
|
Kui just mängur pole, siis milleks üldse lauaarvuti. Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha.
viimati muutis napoleon 19.08.2021 17:06:22, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
10.08.2021 22:00:02
|
|
|
| napoleon, isiklikult kuni 4 erinevat IDE akent, virtuaalmasinad ja browser võtavad kokku ikka meeletult ressurssi. Kahtlemata kiirem kui uutel kallitel läpakatel sama raha eest.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
10.08.2021 22:28:06
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha. |
Sama siin, sellepärast läheb lauakas ka see kuu müüki, mis ta niisama seisab...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.08.2021 00:07:41
|
|
|
| Azatris kirjutas: |
| napoleon, isiklikult kuni 4 erinevat IDE akent, virtuaalmasinad ja browser võtavad kokku ikka meeletult ressurssi. Kahtlemata kiirem kui uutel kallitel läpakatel sama raha eest. |
| ot: |
| Noh, mul on neid IDE aknaid vahel isegi rohkem lahti, aga kuna kogu tarkus on serveri pool siis lokaalse masina ressurssi ülemäära palju vaja pole |
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2021 00:40:56
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Azatris kirjutas: |
| napoleon, isiklikult kuni 4 erinevat IDE akent, virtuaalmasinad ja browser võtavad kokku ikka meeletult ressurssi. Kahtlemata kiirem kui uutel kallitel läpakatel sama raha eest. |
| ot: |
| Noh, mul on neid IDE aknaid vahel isegi rohkem lahti, aga kuna kogu tarkus on serveri pool siis lokaalse masina ressurssi ülemäära palju vaja pole |
|
| ot: |
| klient-server süstemis pole tõesti klientseadmeks võimast masinat vaja. jämedat toru ja telnet-ssh'd on vaja aint. |
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Osiris
HV Guru

liitunud: 12.08.2002
|
11.08.2021 09:01:29
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Kui just mängur pole, siis milleks üldse lauaarvuti. Ma ausaltöeldes ei mäletagi enam millal viimati lauakat kasutasin.... kui vaja saab läpakale ka monitori ja klaveri külge ühendada, aga isegi seda ei viitsi üldiselt teha. |
Mängur ma pole aga ei mäleta kah millal viimati ebamugavat läpakat kasutasin.
|
|
| Kommentaarid: 115 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Azatris
HV veteran

liitunud: 06.02.2006
|
11.08.2021 11:46:15
|
|
|
Uuendatavuse osas... kus eelnevalt oli vaja praktiliselt kogu kast välja vahetada iga mõne aasta tagant, et olla võimsusega tänapäevas, siis nüüdseks on see protsess mu arust niivõrd aeglustunud, et komponentide vahetamisest on isegi tolku.
Olen 7700K peal elanud juba üle 4 aasta, jooksvalt vahetanud operatsioonisüsteemi m.2 SSD (512GB -> 2TB) ja GPU välja (1060 -> 3060).
Seda protsessorit on ka jooksvalt siis üle kellatud ja jahutust arendatud, et ajaga sammu pidada.
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
36 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
11.08.2021 16:41:12
|
|
|
no läpakas on samasugune hädapärane vahend, nagu tahvelarvuti või peotäis orasheina/kõrvenõgest metsas number kahte tehes, kui s1talinti parasjagu kaasas pole. lauakat on paadiretkele ebamugav kaasa võtta, aga kodus/kontoris tahvli ega läpakaga midagi produktiivset ega lõbusat küll teha pole võimalik.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2021 16:48:08
|
|
|
NATAS999, vist oleneb ikka läpakast ka. Getac on välitöödel päris asjalik.
ja kiirabi käis paarkorda külas. tohter seiras kõiki asju varukakülge kinnitatud tahvlist.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
11.08.2021 16:55:04
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
NATAS999, vist oleneb ikka läpakast ka. Getac on välitöödel päris asjalik.
ja kiirabi käis paarkorda külas. tohter seiras kõiki asju varukakülge kinnitatud tahvlist. |
kas sõna "hädapärane" ei kuulu sinu leksikoni või jäi lugemisel kahesilmavahele?
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2021 17:04:31
|
|
|
| hädapärane on rahvakeeli pilpanikutis (eriti säästuklass). peab väga suur häda olema, et seda pruukida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Bilderberg
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2009
|
11.08.2021 17:18:57
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| hädapärane on rahvakeeli pilpanikutis (eriti säästuklass). peab väga suur häda olema, et seda pruukida. |
Eriline mängufänn ei ole, kuid 2014 soetatud läpakas ajab ka täna minul kõik asjad korda (Office, Autocad, ABBYY, Video Converter,MicroStation jne..), ega kavatsegi lähiajal seda vahetada+antud momendil peal niinimetatud Win11:
link
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2021 17:41:06
|
|
|
Bilderberg, sinu "läpakas" ei liigitu kuidagi hädapärase alla. Hädapärane läpakas vajab nende asjadega toime tulemiseks suurema serveri poolset tuge läbi telnet-ssh.
Tolle masina minimaalne konf oleks selline hädapärane lahendus. iseseisvaks arvutiks see ei kõlba. kui koos serveriga teeb kõik Bilderberg mainitud asjad ja rohkemgi veel. Ainus häda on klientseadme ja serveri vaheline latentsus.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
11.08.2021 19:20:59
|
|
|
| olavsu1 kirjutas: |
| hädapärane on rahvakeeli pilpanikutis (eriti säästuklass). peab väga suur häda olema, et seda pruukida. |
jah, just, ning läpakas ja tablet oma formfactori poolest sinna alla ka liigituvad.
väga hästi sobib see, kuidas Bilderberg asja iseloomustas - ajab asja ära. just see sama "ajab asja ära" ongi, nagu sa väga tabavalt ütlesid, pilpanikutis.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.08.2021 19:31:10
|
|
|
| Just. Aga mina ütleks pigem, et nagu universaalkerega sõiduauto. Ringraja pillile jääb kiiruses alla, offroad pillile jääb maastiku läbimises alla ja kaubiku mõõtu ka pole, aga piisavalt OK valik kui väga erilisi nõudeid pole ja mitut autot omada ei taha.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
11.08.2021 19:40:14
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Just. Aga mina ütleks pigem, et nagu universaalkerega sõiduauto. Ringraja pillile jääb kiiruses alla, offroad pillile jääb maastiku läbimises alla ja kaubiku mõõtu ka pole, aga piisavalt OK valik kui väga erilisi nõudeid pole ja mitut autot omada ei taha. |
autoga võrreldes on läppar roller ja tahvlit võrdleks pigem elektritõuksiga. rinka, offroad ja kaubik on ikka väga spetsiifilised aparaadid, millega harilikul inimesel pole midagi peale hakata.
_________________ "Kuidas on see hea?"
-Auto kirurgia kliinik |
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
11.08.2021 19:53:33
|
|
|
| ot: |
napoleon, kui nii võrrelda siis pigem mopeedauto kui mahtuniversaal.
NATAS999, kui "harilik inimene" == linnavurle siis tõesti. muuljuhul on kaubiku ja maasturi ristsugutis möödapääsmatu.
|
|
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.08.2021 20:05:26
|
|
|
| NATAS999 kirjutas: |
| napoleon kirjutas: |
| Just. Aga mina ütleks pigem, et nagu universaalkerega sõiduauto. Ringraja pillile jääb kiiruses alla, offroad pillile jääb maastiku läbimises alla ja kaubiku mõõtu ka pole, aga piisavalt OK valik kui väga erilisi nõudeid pole ja mitut autot omada ei taha. |
autoga võrreldes on läppar roller ja tahvlit võrdleks pigem elektritõuksiga. rinka, offroad ja kaubik on ikka väga spetsiifilised aparaadid, millega harilikul inimesel pole midagi peale hakata. |
No jäägu sulle su arvamus. Kodus kasutasin lauuaarvutit viimati desktopina vist selle sajandi alguses ja rohkemal või vähemal määral olen kodus tööd teinud pea 20 aastat. Viimased 7 aastat peamiselt kodus. Ei näe pointi ennast ketiga laua ja tooli külge aheldada, hetkel istun ka diivanil läpakas süles. Kui väga suuremat ekraani vaja on, siis peegeldan läpaka ekraani telekasse, aga millestki muust lauakaga võrreldes puudust ei tunne. Olen selle läbi elanud kui on lauaarvuti ja läpakas.... alati on see mida vaja just teises masinas ja hakka siis tunneldama ja VPNe tekitama, et sinna saada. Ei, tänan. Läpakas muide on siiski tõupuhas PC mida ei saa tahvliga võrrelda.
PS. mõni mode võiks läpakas vs. lauaarvuti teema tekitada ja siit spliti teha. Teema pole juba ammu enam kuidagi WIN11-ga seotud.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.08.2021 20:11:48
|
|
|
napoleon, Kas juhtmeta laadimine on kah läpakal? Mingis mõttes oled juhtme küljes niikuinii. Ja need kellele Wi-FI aeglaseks jääb on seda enam juhtme küljes kui peab ka ethernet kaabli ühendama. Ja kui väline monitor, siis see on samuti kaabliga jne.
Lõpuks on sama tulemus mis lauaarvuti taga aga selle vahega, et ergonoomika on olematu kuskil diivani peal lösutades ja juhtmeid on lihtsam ja kiirem eemaldada.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.08.2021 21:24:47
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
napoleon, Kas juhtmeta laadimine on kah läpakal? Mingis mõttes oled juhtme küljes niikuinii. Ja need kellele Wi-FI aeglaseks jääb on seda enam juhtme küljes kui peab ka ethernet kaabli ühendama. Ja kui väline monitor, siis see on samuti kaabliga jne.
Lõpuks on sama tulemus mis lauaarvuti taga aga selle vahega, et ergonoomika on olematu kuskil diivani peal lösutades ja juhtmeid on lihtsam ja kiirem eemaldada. |
1. Wifi ei jää juba ammu enam aeglaseks, (kodu)kontorites pole enam mingit vajadust eetri järgi juba tükk aega. Täpsemalt - kontoritesse ei ehitata juba tükk aega enam kaablivõrku. Gigabitist toru on vaja väga harva ning see on erand, mis kinnitab reeglit.
2. Apple M1'ga on kadunud regulaarne laadimisvajadus, kuna läpaka akut ei pea iga päev laadima. Nagu tegelikult ka. Hommikul võtad arvuti, päev otsa teed midagi. Õhtul paned laadima. No kui mitte täna õhtul siis homme õhtul.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
11.08.2021 21:27:44
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
napoleon, Kas juhtmeta laadimine on kah läpakal? Mingis mõttes oled juhtme küljes niikuinii. Ja need kellele Wi-FI aeglaseks jääb on seda enam juhtme küljes kui peab ka ethernet kaabli ühendama. Ja kui väline monitor, siis see on samuti kaabliga jne.
Lõpuks on sama tulemus mis lauaarvuti taga aga selle vahega, et ergonoomika on olematu kuskil diivani peal lösutades ja juhtmeid on lihtsam ja kiirem eemaldada. |
Juhe ei pea 7x24 küljes olema ja monitori saab ka juhtmevabalt peegeldada. Oh jah ups, mängur ei saa kuna tekib 0,x sekundit delay. Aga kui on vaja võtta ühel ekraanil dokument lahti ja teisel koodi kirjutada, siis pole argument.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.08.2021 21:33:16
|
|
|
No ma dokin vajadusel monitori külge, üle usb-c.
Tänapäva läpparid on ka nii voolusäästlikud, et kannatab vabalt terve päeva ka diivanil töötada ja õhtul veel mõne filmigi vaadata.
Ryzen FTW
Jõudluselt kah palju alla ei jää, graafika välja arvatud.
Kui aega või viitsimist AAA mänge enam taguda pole, siis pole lauakat tõepoolest vaja.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
viimati muutis Etz 11.08.2021 21:42:15, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.08.2021 21:35:03
|
|
|
USB-C on jah imeline, kõik käib sealtkaudu. Üks kaabel läheb läpaka külge, monitorist tuleb heli, USB hub on olemas, laeb muule lisaks.
Suurel kastil on omad võlud, aga see on ikka selgelt niššikas praeguseks.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.08.2021 21:52:18
|
|
|
Baeskades, jah, monitoris on KVM, LAN ja HUB ja muu mudru on tolle HUB’i küljes.
Helikaart on mul eraldi, samamoodi seal HUB’i küljes.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
11.08.2021 21:54:59
|
|
|
Mul LANi adapter on kusagil sahtlis isegi olemas, aga tõesti, päriselus pole seda enam vaja. Sest netikiirus on niigi pidur ning LANis pole ka nagu hullu kiirust vaja. Sest enam ei liiguta tõesti suuri tükke, maksimaalselt midagi striimid kusagilt.
Arvutiga pirajal on tõesti vaja vahel gigabitti. Või kui tõesti on nett gigabitt, siis on kaablis koheti hetkeks kasu. Aga muidu... nagu ei. Ca pool gigabitti tuleb wifist rahulikult läbi, sellest on maa ja ilm.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
11.08.2021 22:09:26
|
|
|
Baeskades, ma vaikselt liigun 10G peale, kodus…
Ja, ei, ma ei tegele piramisega.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
12.08.2021 07:41:31
|
|
|
Etz, Võimatu. Kõik teavad, et 10G on vaja ainult piramiseks ja torrentit kasutatakse samuti ainult piramiseks
/s
Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
12.08.2021 08:29:21
|
|
|
Tomorrow, mul on viljakuse säilitamiseks, vastav abivahend…
Ma ei tea kuidas muudega on, aga mu Lenovo küll eriti kuumaks ei lähe, ega see Inteli Mäkk pole mis, Youtubet vaadates põletushaavu põhjustab
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
acl
HV vaatleja
liitunud: 02.12.2019
|
12.08.2021 08:41:05
|
|
|
| Kui autocadi kasutada ja 3d jooniseid teha siis sülearvutitega küll saab tehtud midagi, aga hind on ikka alates 1500, aga reaalselt on lauaarvuti mugavam ja tõenäoliselt odavam.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
j6ukur
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.06.2005
|
12.08.2021 08:48:42
|
|
|
| Joodetud mälud on läpakate suurimaks miinuseks. Neil, millel 1 laienduspesa olemas, on tihti piirang 8G per kanal, ehk saad olemasoleva 8g -> 16 või 16g -> 24 upgradeda. Kuna tööläppari liisinguperiood minu jaoks suhteliselt pikk, lasin seekord kohe 32g Lenovo 14s-i tellida. Lauakaga oleks vast 24G ka käranud ja aasta pärast upgradenud. Pragused mälu hinnad on nagu on. Viimase lauaka soetasin koju teleka taha - meediaserver + xbox funktsionaalsus. Bt donglega on 4 konsooli taga. Minu jaoks oluliselt odavam ja universaalsem lahendus kui nt ps5.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
12.08.2021 11:41:28
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Kui just mängur pole, siis milleks üldse lauaarvuti. |
Et tööd teha, mida tehakse väga erimoodi? Minu jaoks nõuab töötegemine korralikku kontoritooli, lauda (by default loomulikult seisu ja istumislaud), ultrawide või siis kahte kõrvuti ekraani, korraliku hiire ja klaveri olemasolu ning võimalust end vajadusel välja lülitada kõik korraks ekraani pealt maha lükates. Mingi näkase 14'' Delli XPS'i peal on sul korraga ees maksimaalselt kaks programmi, whereas kahe 27'' või sis ultrawide'i peal on ees mitu brauserit + Outlook või OWA + Skype (või 2), Slack ja mõne seda kasutava kliendi puhul ka nende Discordi chat. Infohalduse puhul on läppariga töötamine lihtsalt oma õlgade kurnamine.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
12.08.2021 12:11:22
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Etz, Võimatu. Kõik teavad, et 10G on vaja ainult piramiseks ja torrentit kasutatakse samuti ainult piramiseks :lol:
/s
|
| ot: |
| Noh, kui nüüd ausalt järgi mõtelda, mille jaoks nagu tegelikult ka neid kiireid linke kasutatakse. Siis loomulikult on vaja ülikiireid ühendusi ka muu jaoks. Aga mul on kahtlaselt paks tunne, et need on erandid, mis kinnitavad reeglit. Et neid torrentiga linuxi ISO sikutajaid on ikka pigem vähe... |
| tsitaat: |
Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad |
N-ö Windowsiga läpakad (no need mitte-mäkid) on ka enda kogemuse põhjal olnud sita trackpadiga, Lenovo nublu on vähemalt täitsa hea, kasutan ja kiidan. Õuna trackpadid on aga väga mõnusad juba ammust ajast.
Küpsetamise osas on aastake juba turul olnud ühe teatud tootja võimas ja jahe aparaat... :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
H_K
Aeg Maha 2n

liitunud: 09.01.2002
|
12.08.2021 12:55:04
|
|
|
Oleneb tööst ja veel suurem osa kasutusharjumusest, ise samuti kahe 27" monitoriga töökohaga harjunud ja telefon-läpakas-tahvel parimal juhul sobib lugemiseks.
Isegi HV postituse tegemiseks olen lauaarvuti tööle pannud, sest telefoniekraanilt tippimine tundub liiga enesepiinamine
Veel parem näide, kus mu elukaaslane kontoritöötajana töötas alguses väiksema ekraani lauaarvutiga, seejärel anti läpakad, viimase muudatusena läpakatele dokk ja eraldi suurem ekraan, kus töö toimub kahel ekraanil ja kui see koroona tõttu kodukontori teema tuli, said kõik läpaka koju ja ei ole enam nõus tööd ainult läpakaekraaniga tegema, kuigi paar aastat nad nii töötasid, enne kui see doki+ekraanivariant lisandus. Ei jäänudki mul muud üle, kui orgunnisin talle eraldi ekraani lisaks, kui seda virisemist ja raske elu juttu kuulata
See on natuke mugavuse teema, kui inimene mõne mugavuslisaga ära harjub, on keeruline taas allapoole tulla, keegi naljalt ei ole nõus suurelt telekaekraanilt naasma väiksemale, või sõiduki puhul loobuma automaatkastist-kliimaseadmest-püsikatest-juhiabidest-jm, jah saab endiselt hakkama väiksema ekraani, manuaalkasti ja kliima asemel akna alla kerimisega aga see tundub tagasiminek ja vabast tahtest naljalt sellist valikut ei tehta ...
Julgeks arvata, kui sul ei ole mugava kahe suurema ekraaniga majandamise kogemust-harjumust, võibki tunduda läpaka-tahvliekraan lagi, ehk kui oled harjunud kulgema mõne laiatarbe Toyota või Opeliga tundub Mersu S klass täiesti arusaamatu aga vaata kui harjud selle S klassiga ära, on tükk kangutamist et end mõnda plank rahvaauto rooli saada
Lisaks veel ealised iseärasused, nooremana ei ole uute asjade proovimine-kasutuselevõtt teema, aastate lisandudes uuenduslikkus ei tundu enam sugugi ahvatlev ja hindad enam konservatiivseid ja harjunud lahendusi. Tunnen seda ise juba vägagi hästi, kus vanasti tehnika uuendused olid kuidagi eruavad, nüüd nagu ei koti üldse või mõnel juhul isegi mõte suuremast muutusest heidutab
_________________ --------------- |
|
| Kommentaarid: 53 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olavsu1
külaline
|
12.08.2021 15:45:12
|
|
|
laevasillas ja lennuki kokpitis on tahvlid asendamatud.
tahvel paadi silda, usb gps antennike külge ja opencpn peale, ongi üsna asjalik navi valmis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
NightStriker
HV veteran
liitunud: 24.07.2007
|
12.08.2021 16:57:08
|
|
|
..
_________________ Allverelaev sukeldub määramata ajaks...
viimati muutis NightStriker 15.04.2024 19:26:05, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
63 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
12.08.2021 18:05:21
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Peamine mis mind häirib läpaka kasutamisel on trackpad. Jah saab ka hiirt kasutada aga eks sa ürita nt voodis lösutades veel hiirega normaalselt midagi toimetada ekraanil.
Lisaks läpakad vähemalt meestel suurendavad ka viljatust, kuna munad küpsevad  |
Kas tahad nüüd öelda, et lauaarvutiga on parem voodis lösutades midagi toimetada?
Touchpad-ga harjub ära kui seda tihti kasutad. Kui harva kasutad siis on jah harjumatu ja ebamugav.
| H_K kirjutas: |
See on natuke mugavuse teema, kui inimene mõne mugavuslisaga ära harjub, on keeruline taas allapoole tulla, keegi naljalt ei ole nõus suurelt telekaekraanilt naasma väiksemale, või sõiduki puhul loobuma automaatkastist-kliimaseadmest-püsikatest-juhiabidest-jm, jah saab endiselt hakkama väiksema ekraani, manuaalkasti ja kliima asemel akna alla kerimisega aga see tundub tagasiminek ja vabast tahtest naljalt sellist valikut ei tehta ...
|
Eks ta oleneb jah sellest, mis tööd masinaga teha ja kes mida mugavuseks peab. Minu jaoks on mugavus see, et võin igal pool tööd teha kus ühel või teisel moel õnnestub netiühendus tekitada.
Vesijahutus, graafikakaart mis maksab rohkem kui mõnel mehel kogu arvuti, vilkuvad RGB ribad jms. jätab külmaks kuna mul pole neid lihtsalt vaja.
Aga noh, kellele ema, kellele tütar ja kellele naabrinaine. Nii läpakal kui lauaarvutil on omad head ja vead.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
13.08.2021 09:28:03
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
Eks ta oleneb jah sellest, mis tööd masinaga teha ja kes mida mugavuseks peab. |
Just. Kindlasti on üksikuid kasutajaid siin-seal, kes mingitsorti hobujõudu päris palju vajavad. Aga suurem osa tänapäeva arvutikasutusest on siiski ju brauseris, miskil määral kontoritarkvara (mida küll O365 otsapidi pilve ajab), patsiga poisid teevad ssh'd... saabki see nimekiri otsa. Mingil määral on ehk videotööötlust ka siin-seal - aga ka see on pigem "sikuta video Youtube upload aknasse" tüüpi tegevus.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
videvlane
HV vaatleja
liitunud: 04.01.2012
|
16.08.2021 20:32:28
|
|
|
Ei ole kunagi lauaarvutit omanud (kontoris olen kasutanud). Ma ei suuda pikalt ühes asendis toolil istuda, olgu tool kui ergonoomiline tahes. Kuna vahetan kohti ja asendeid sageli, siis on läppar ainuke valik. On olemas ka väike ja suhteliselt kerge arvutilauake, mida lihtne ükskõik kuhu majas tõsta, ning reguleeritava kõrguse ja nurgaga arvutialus. Seega kaela-õla-seljaprobleeme kartma ei pea. Süles hoian läpakaid harva.
Tahvel IMO on pigem mänguasi, tõsist tööd sellega eriti ei tee (isegi Surface Pro on töötamiseks siiski liiga väikese ekraani ja klaveriga. Vahel mingeid väiksemaid asju sellega teen).
Odavaid läppareid ei osta enam iial. Täiesti mõttetud riistapuud, kui just läpaka kasutamine ei piirdu netis ja lõustaraamatus käimisega, siis sobib mõistagi mistahes käkk. Ma pole mingi rikkur, aga oma sülearvutite pealt ma kokku ei hoia. Ja mis kehvadesse puuteplaatidesse puutub, siis olen oma Delli ja Surface Booki omadega vägagi rahul. Tööandja poolt kontorist kaasa antud Elitebooki puuteplaat aga on jube, ilma hiireta pole seda läpakat üldse võimalik kasutada.
Mul on ka 25'' monitor, juhtmevaba hiir ja bluetooth klaver, kuid viitsin nendega mässata suhteliselt harva. Seega vähemalt minu puhul ei vasta tõele, et kui kord oled harjunud monitori kasutama, siis väiksem ekraan enam ei sobi. Muidugi 14'' on pisike, aga 15-16 on mulle üsna paras. Vbl mängib siin rolli see, et olen väga lühinägelik ja pean nii ehk naa ekraanile suht lähedal olema. Siis kaotab suur monitor oma peamise eelise.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
19.08.2021 17:07:04
|
|
|
Lisasin küsitluse, siis on see ka näha mis need arvavad, kes teemat loevad, aga väga aktiivselt sõna ei võta
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
LKits
HV Guru

liitunud: 06.09.2007
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Märt.
HV Guru

liitunud: 17.01.2004
|
22.10.2021 14:49:19
|
|
|
Hetkel pigem läpakas, kindlasti puutetundliku ekraaniga. Lauakas on pigem meediamängija-salvestusseade mille monitoriks on telekas.
_________________ Albert Einstein: "Vaid kaks asja on lõpmatud, universum ja inimlik rumalus, ja selles esimeses pole ma nii kindel." |
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
23 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
22.10.2021 14:51:54
|
|
|
Lauaarvuti ja tahvel kombo
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
22.10.2021 16:47:43
|
|
|
lauakas (nuc vms itx "statsionaarne asi" mis on 24/7 onliine ja temas on mingid kindlad rakendused ja mingi kindel daata... vajadusel võtad pildile ja teed mida vaja. läpak 1 on lisaks portatiivsusele ka mingi "backup" kuhu dubleeritakse dropboxiga mingid asjad ja sisaldab mingit teistsugust konfi ala mingi kolmanda koha juurdepääsemiseks vajalik vpn klient koos konfiga vms. läpak 2 millega saab vajadusel kuskil garages aeleda, sinna jookseb mingi teise asja dropbox aga vajadusel saab ka idikakaardiga mingit all-kirja anda kui vaja peaks olema. androidi tahvel , kus on näigeks 1 diagnostikaproge, vahel vajaminevat kliendihaldust teeb ning samas meile saab ja saadab ning nutufon mis saadab ja saab meili. k6iki on tarvis, 1 läapakas lisaks seisab enamasti jõude aga vahel on vaja mingit juurdepääsu vms kontrollida sellega.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
BA79
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.04.2021
|
13.08.2022 15:45:31
Eelistan sülearvutit |
|
|
Tere!
Lisan oma arvamuse. Eelistan sülearvutit ja seda päris mitmel põhjusel:
1. Sülearvuti ei võta ruumi.
2. Sülearvuti võtab vähem voolu.
3. Sülearvutit saab kasutada nii mobiilselt, kui ka statsionaarselt (ei kasuta seda siiski kunagi süles, ikka hoian laual).
4. Sülearvutit on mugav kasutada juhtmevabalt, eriti, kui sul on uus sülearvuti, millel on kahesageduslik Wifi ja Bluetooth 5.0, mis annab mõneks ajaks tulevikukindluse. Ma tean, et tänapäeva kallimatel lauaarvutite emaplaatidel on ka juhtmevaba moobul kiirema Wifiühenduse kasutamiseks.
Lauaarvutil on muidugi jõudluse ja muu sellise osas suuremad eelised: Laiendatavus, konfigureeritavus riistvara tasandil, kuid see pole minu jaoks primaarne.
Sest ma pole mängur. Mängurile sobiks kindlasti lauaarvuti paremini, kuid see tähendaks ka suuremaid investeeringuid. Lauaarvutitel kipuvad ka emaplaadid toetama suuremat hulka operatiivmälu.Väljaarvatud juhul, kui on vanema generatsiooni emaplaadiga lauakas. Mul on üks E5700 prosega kast, mille emaplaat toetab kuni 8GB RAM. Uute lauakate puhul praegu mul võrdlusmoment puudub, kuna pole kaasaegset lauakat, mille emaplaati ja võimekust saaks sülearvutiga võrrelda. Tõenäoliselt jääb sülearvuti siiski alla väljaarvatud juhul, kui tegemist on mingi kontoritööks mõeldud tööjaamaga, mille näitajad on keskpärased.
Sülearvutite suurim mure on jahutus. Oma uuele Lenovole leidsin lahenduse. Nimelt panin sülearvutile 4 plastikklotsi jalgadeks alla ja nii on arvuti põhja ja lauapinna vahel ca 3 cm õhuruumi mis peaks tagama parema passiivse soojusjuhtivuse (dissipation). Samas on tänapäeva sülearvutid suht lärmakad. Ilmselt seetõttu, et adaptiivne ülekellamine ehk ajutine taktsageduse tõstmine nõuab ka ventikate pöörete tõstmist. Vähemalt mu Ideapad Gaming3 lärmab. Teine asi on toide. Aku peab normaaltingimustes vastu mul umbes 5-6 tundi, enne kui pean laadija taha lükkama. Koormustnõudvate programmide puhul tuleb aga toide sisse kohe lükata, sest Performance Mode aktiveerub ainult siis kui juhe on seinas. Nii, et selles mõttes pole väga vahet,kas on lauaarvuti või sülearvuti.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|