|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
05.07.2021 16:01:27
Masti ehitamine |
|
|
| Tere! Minul endal mobiilside mast kõige lähemal umbes 4km, kuid seda varjavad ka puud ning sellest ka nõrgem signaal. Kuidas saaksin esitada mingi petitsiooni näiteks masti ehitamiseks ja milline see üldse välja näeks? Ilmselt on paljude inimeste allkirju vaja, nende kes samas asukohas elavad. Või tasuks proovida suundantenni? See masti ehitamine kõlab üsna tüütult, kuid kuulsin näiteks naabrit ka just rääkimas et signaal täitsa nõrk jne, et äkki saaks isegi mingid hääled kokku
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
05.07.2021 18:00:20
|
|
|
Kui sa tahad enda maale enda masti ehitada, siis pole sul mingeid petitsioone vaja algatada.
Kui tahad et keski operaator sulle masti üles paneb siis...noh jah, ma ei kommenteeri enam
Uuri teisi variante ka enne - mul on telco mast ca 12km kaugusel ja siiani olen enda poolkõva kiiruse 8m kõrgusel istuva suundantenniga kätte saanud. kah puud´n´shit vahel segamas.
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aks
HV veteran

liitunud: 08.02.2002
|
|
| Kommentaarid: 130 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
05.07.2021 18:35:50
|
|
|
| lurr kirjutas: |
Kui sa tahad enda maale enda masti ehitada, siis pole sul mingeid petitsioone vaja algatada.
Kui tahad et keski operaator sulle masti üles paneb siis...noh jah, ma ei kommenteeri enam
Uuri teisi variante ka enne - mul on telco mast ca 12km kaugusel ja siiani olen enda poolkõva kiiruse 8m kõrgusel istuva suundantenniga kätte saanud. kah puud´n´shit vahel segamas. |
Palju see poolkõva kiirus on muidu? . Mõtlesin rohkem mobiilioperaatorite masti aga suundantenn endal ka mõttes hetkel. Millist suundantenni te kasutate. Mulle ranteloni ja iskrat soovitatud. Kuidas suundantenni üldse 8m kõrgusele saite? Maja ongi nii kõrge või lisatud eraldi mingi post?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
05.07.2021 19:43:21
|
|
|
Poolkõva kiirus on kõikuv 14 ja 19 Mbps vahel. HD filmi vaatab sellega hiina karbi kaudu netist ära. Palju oleneb muidugi ka operaatorist, kes on antud kohas täis müüdud ja kellel on vähem kliente.
Mina istun Tele2 otsas kuna peale seda kui Telia hakkas üle õhu telet edastama, kukkus kiirus täiesti ära.
Mast on maja katusel, antenniks miski välimuselt selline:
https://www.telemark.ee/3g-4g-gprs-antennid-adapterid/a701-10-smam-lpda.html
Sai kunagi elisast vms ostetud. Ja puud on ikka vahel, samas levi justkui on. Raskel ajal ajab asja ära.
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
surender007
HV kasutaja

liitunud: 13.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
06.07.2021 22:53:14
|
|
|
| tsitaat: |
Allalaadimine 80-120 mbit/s, üles 20-30 mbit/s.
|
see oleneb paljustki asukohast ja teistest kasutajatest
neil numbritel oleks jumet kui tooksid võrdluse ~samas asukohas tehtud kiiruse- jms testid mobiiliga/arvutiga
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
06.07.2021 22:58:03
|
|
|
Täpselt nii. Samas kohas teise operaatoriga võib kiirused 3ga jagada.
Nii palju siiski on otsest võrdlusmomenti, et toas asuva ruuteriga (B525) olid sama SIMiga ka kiirused pea 3x väiksemad.
Mobiili sisse seda SIM-kaarti ei viitsi panna.
Proovisin termost ka maja sellel küljel, kust mobiilimastiga otsenähtavus (~5km). Kiirus madalam ja ping kõrgem kui maja teisel küljel.
_________________ Müüa igasugu asju
viimati muutis von Wu 06.07.2021 22:59:52, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
06.07.2021 22:59:25
|
|
|
| Mul ka see huawei. Telefoniga sama operaatoriga õues testi tehes on silmnähtav vahe selle huawei ruuteri kasuks.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
07.07.2021 12:50:18
|
|
|
| Masti saab ka lihttorudest teha, ei pea kolmjalg just olema - https://llmerge.ee/kinnitused-ja-torud-329/alumiiniumtorud-331 , kuid trosse tuleb ikka kasutada kui kõrgust tahetakse. Lisaks on kasulik uurida kas KOV on loavaba kõrgust kuidagi piiranud, paljudel on vaja üle 15m kõrgusesse minnes vastavat luba. Üldine põhimõte on seejuures, et kui mast peaks mingil põhjusel ümber kukkuma, siis ta ei ulatuks hooneteni. Et näiteks 30m mast peaks olema rohkem kui 30m eemal lähimast ehitisest.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
07.07.2021 13:05:40
|
|
|
minu mast on tavaline ehitusest üle jäänud 6m vee(?)toru. Ei pea kohe spetsasju ostma hakkama.
Ja puud, mis jäävad telco masti ja minu vahele, on ilmselgelt kordi kõrgemad. Aga suundantenn sellelgi kõrgusel ajab asja ära.
See ka õige, et enne proovi kõik operaatorid läbi, kel parim levi ja mast kõige vähem täis müüdud.
* Artjomil õigus - kõik see kiiruste teema oleneb 99,9% asukohast.
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
07.07.2021 17:23:00
|
|
|
Mul see termos B2368 olemas juba maja küljes. Signaal selline huvitav, B1 on roheline aga B3 näiteks oranž, ehk kõige halvem mis olla saab. Märkasin, et sinr on minul väga madal, vahest isegi miinustes, ei tea mis seda võib põhjustada? Suundantenni tahakski selleparast proovida, et lükkaksin nii kõrgele kui võimalik ja akki sealt juba mast paistab, idee poolest peaks signaal ka sel juhul parem olema. Näiteks B535 ruuteriga võrreldes ei ole see termos nähtavalt parem, muidugi ei ole ta mul ka nii kõrgel kui saaks olla ( väga kõrgele ei saanud panna, redeliga oleks juba ohtlik sellistel kõrgustel). Masti ehituse poolelt mõtlesin seda, et küsida mingilt operaatorilt kas oleks võimalik mobiilside mast ligidamale ehitada ja kuidas see töötaks üldse. 4km ei ole ulmeliselt palju, aga igal pool on puud ees. Kuidas korstna külge panete antenni üldse, korstent ei küta siis?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
07.07.2021 23:00:59
|
|
|
Rantelonid jms pika kaabliga antennid on piiratud efektiga, sest signaal sumbub pikas kaablis kiiresti. Vaja on väliruuterit - selline asub antennile piisavalt lähedal, või on sellega lausa kokku ehitatud, nii et sumbuvus ei ole probleemiks.
Sellel termosel ei ole suundantenn, vaid tavaline, ja kasu on temast seega niipalju, et maja ise ei ole signaalile takistuseks. Arvestades et keskmine maja on kõige väiksem mure signaali kohale saamisel, siis...
Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.
Reaalsus kipub olema selline, et kõik mastid ja kõik teenusepakkujad tuleb nii 15km raadiuses läbi katsetada. Mastile suunata liiga üle jala ei tohiks. Mastide asukohad leiad CellMapperist, otsid need siis välja mõne kaardi pealt kus sinu maja asend olemas on, paned joonlaua kaardile ja sellest võiks juba ettekujutus tekkida, kuhu poole sihtida.
Suundantenn tuleb ajada nii kõrgele kui see sul mõistliku pingutusega võimalik on. Korsten ei pruugi olla halb variant, aga kuuma suitsuga teda muidugi üles sulatada vaja ei ole. Testimiseks tahad teda ilmselt stabiilselt kinnitada ja 360 kraadi pöörata. Kasuta mõistust ja loomingulist lähenemist. Kui mõistliku pingutuse tulemusena mõistlikku levi ei saavuta, tuleb pingutust suurendada, ootusi vähendada või sidetehnoloogiat vahetada.
Ja nii palju veel, et signaalinumbrid on küll toredad asjad, aga nendest tähtsamad numbrid on upload, download, ping, paketikadu ja youtubes istuvate naabrilaste hulk tipptunnil.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
09.07.2021 18:27:26
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
Rantelonid jms pika kaabliga antennid on piiratud efektiga, sest signaal sumbub pikas kaablis kiiresti. Vaja on väliruuterit - selline asub antennile piisavalt lähedal, või on sellega lausa kokku ehitatud, nii et sumbuvus ei ole probleemiks.
Sellel termosel ei ole suundantenn, vaid tavaline, ja kasu on temast seega niipalju, et maja ise ei ole signaalile takistuseks. Arvestades et keskmine maja on kõige väiksem mure signaali kohale saamisel, siis...
Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti.
Reaalsus kipub olema selline, et kõik mastid ja kõik teenusepakkujad tuleb nii 15km raadiuses läbi katsetada. Mastile suunata liiga üle jala ei tohiks. Mastide asukohad leiad CellMapperist, otsid need siis välja mõne kaardi pealt kus sinu maja asend olemas on, paned joonlaua kaardile ja sellest võiks juba ettekujutus tekkida, kuhu poole sihtida.
Suundantenn tuleb ajada nii kõrgele kui see sul mõistliku pingutusega võimalik on. Korsten ei pruugi olla halb variant, aga kuuma suitsuga teda muidugi üles sulatada vaja ei ole. Testimiseks tahad teda ilmselt stabiilselt kinnitada ja 360 kraadi pöörata. Kasuta mõistust ja loomingulist lähenemist. Kui mõistliku pingutuse tulemusena mõistlikku levi ei saavuta, tuleb pingutust suurendada, ootusi vähendada või sidetehnoloogiat vahetada.
Ja nii palju veel, et signaalinumbrid on küll toredad asjad, aga nendest tähtsamad numbrid on upload, download, ping, paketikadu ja youtubes istuvate naabrilaste hulk tipptunnil. |
Samas mul oleks juba B535 olemas, olekski vaja lihtsalt suundantenni. Palju seda signaali suubub, mulle siin väga kõvasti soovitatud seda ranteloni antenni. Leidsin ühe 50€ eest, oskate oelda kas see oleks hea diil? Aa ja viimasena, antenni paigaldada jälgiksin siis rohkem kiiruseid ja pingi kui neid signaali numbreid?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.07.2021 18:37:05
|
|
|
Mina näiteks sain "termosega" parema tulemuse kui selle Nelli antenniga. Kaablid on sel antennil ka lühikesed, seega tuleb toas ruuterile leida koht maja selles küljes, millelt saab antenni mastile suunata. Antennikaablite pikendamisel signaal sumbub - kui palju, ei oska öelda.
Kõrge masti otsa ei saa seda Nellit ka muidu panna kui pikendatud kaablitega.
Kas oled proovinud kõigi operaatorite võrke? Teemast välja ei lugenud, aga võib-olla lihtsalt ei näinud.
Kust termosele sellise väikse seinakinnituse saab?
Spoiler 
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
09.07.2021 18:56:13
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Mina näiteks sain "termosega" parema tulemuse kui selle Nelli antenniga. Kaablid on sel antennil ka lühikesed, seega tuleb toas ruuterile leida koht maja selles küljes, millelt saab antenni mastile suunata. Antennikaablite pikendamisel signaal sumbub - kui palju, ei oska öelda.
Kõrge masti otsa ei saa seda Nellit ka muidu panna kui pikendatud kaablitega.
Kas oled proovinud kõigi operaatorite võrke? Teemast välja ei lugenud, aga võib-olla lihtsalt ei näinud.
Kust termosele sellise väikse seinakinnituse saab?
Spoiler 
|
Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda?
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
09.07.2021 19:59:13
|
|
|
Üks aspekt seadmete valikul ja paigaldamisel on ka see, kus asub SIM-kaart 4G seadmel.
Kui ikka SIM-i vahetamiseks tuleb aparaat mastist alla saada või ise ta juurde minna ..... Ei pruugi alati lihtne ülesanne olla.
Lisaks on kõrvalteemadest loetud, et ei pruugi välistingimustes need asjad alati veatult toimida.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
09.07.2021 20:04:59
|
|
|
| Pärast esimest äikest vahetad masti otsas kopsiku ja kaardi uute vastu.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
marxveix
HV Guru

liitunud: 01.05.2004
|
09.07.2021 20:44:35
|
|
|
Osad tahavad maste juurde, ma aga soovin just sedasi, et maste vähem oleks.
|
|
| Kommentaarid: 310 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
270 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.07.2021 21:17:20
|
|
|
| kohuuuki kirjutas: |
| Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda? |
Panin 5 m jupi otsa, kiirused langesid ~20% võrra, täpselt enam ei mäleta. Võta see ülalpool mainitud antenn, mille saab ühendada CAT kaabliga
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
09.07.2021 22:16:27
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
| kohuuuki kirjutas: |
| Olen proovinud, hetkel termoses Elisa. Kui hullusti see signaal sumbub muidu? Pole siis üldse väärt seda? |
Panin 5 m jupi otsa, kiirused langesid ~20% võrra, täpselt enam ei mäleta. Võta see ülalpool mainitud antenn, mille saab ühendada CAT kaabliga |
Sama antenniga? See ikka väga hädine ju. Mul endal muidugi pikendada pole vaja ilmselt. Millised veel need LAN kaabliga ühenduvad antennid on, ma tean et suundantenniga oleks võimeline paremaks signaaliks kui termosega
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
09.07.2021 23:13:27
|
|
|
Nojah, mitte lihtsalt antenn, vaid antenni ja ruuteri/modemi komplekt ikka on LAN kaabliga.
| kaabakas kirjutas: |
| Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti. |
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
10.07.2021 15:25:34
|
|
|
| von Wu kirjutas: |
Nojah, mitte lihtsalt antenn, vaid antenni ja ruuteri/modemi komplekt ikka on LAN kaabliga.
| kaabakas kirjutas: |
| Telia letialune ruuter on suundantenniga ja üsna bueno. Proovi kõigepealt see omale testiks koju rääkida. Viimati oli selleks vist tehniku visiiti vaja. Teine variant, hangi netist näiteks see https://mikrotik.com/product/lhgg_lte6_kit , katseta läbi ja kasuta vajadusel 14 päeva tagastusõigust. Tiku ruuter eeldab suuremat tehnilist pädevust kui Telia oma, seda kindlasti. |
|
Kas te arvate et töötaks paremini siis näiteks see kui lükkan B535 mingi karbikese sisse katusele ja toon katuselt LAN-iga siis signaali näiteks B315 sisse (oman neid ruutereid, idee poolest saaksin neid kasutada). Muidugi raske uskuda, et selline ruuter ikkagi parema signaali seal katusel saaks kui masti poole suunatud suundantenn aga see juba iseasi. Mul oleks võimalus Rantelon katte saada 50€, see muidugi kasutatud, ei tea kas iseenesest väärt. Tekkis ka küsimus, et kui idee poolest vähem kaablid kui 7m vaja, kas siis oleks ka lühemaks tegemisel see signaali sumbumine vaiksem? Kuidas see lühendamine töötaks üldse? Lõikad lühemaks või uus kaabel? Mulle muidugi räägitud et 50% rantelon hinnast vms pidigi nende kvaliteet kaabel olema
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ahoioi
HV kasutaja
liitunud: 22.11.2017
|
10.07.2021 15:33:42
|
|
|
| Mida lühem kaabel, seda väiksemad kaod. Samas sõltuvad need kaod ka kaabli tüübist ja kasutatavast sagedusest. Kaablite tehnilistes andmetes peaks sellised asjad kirjas olema, omal pole küll olnud vajadust uurida.
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lurr
HV veteran

liitunud: 28.12.2002
|
10.07.2021 17:09:09
|
|
|
Mina pakun, et osta suundantenn ära ja proovi täpselt suunata. Küll saad paremaks.
Ei pea üle mõtlema.
Pole pointi tubast tehnikat hakata kuhugi katusele toppima. Igasugused ilmastikukindlad karbid tekitavad sees kondentsi, saad oma ruuterist jõuiuks lahti
Muidugi erinevaid pakkujaid tasub ka proovida - kõigil vist mingi nädalane prooviaeg olemas, meenub enda algusaja otsingutest.
|
|
| Kommentaarid: 124 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
112 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Janis
HV Guru
liitunud: 30.11.2005
|
10.07.2021 17:23:15
|
|
|
| lurr kirjutas: |
Pole pointi tubast tehnikat hakata kuhugi katusele toppima. Igasugused ilmastikukindlad karbid tekitavad sees kondentsi, saad oma ruuterist jõuiuks lahti
|
Kui hermeetiliseks teed selle karbi, siis jah tekib kondents sisse. Jäta ikka tuuldumiseks ka auk ja ei juhtu midagi. Endal ilusti toitekad ja erinevad kontrollerid sellistes karpides õues, hiljuti tegin ühe lahti ka ja polnud mingit niiskust sees.
|
|
| Kommentaarid: 209 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
5 :: |
175 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
10.07.2021 21:57:55
|
|
|
| lurr kirjutas: |
Mina pakun, et osta suundantenn ära ja proovi täpselt suunata. Küll saad paremaks.
Ei pea üle mõtlema.
Pole pointi tubast tehnikat hakata kuhugi katusele toppima. Igasugused ilmastikukindlad karbid tekitavad sees kondentsi, saad oma ruuterist jõuiuks lahti
Muidugi erinevaid pakkujaid tasub ka proovida - kõigil vist mingi nädalane prooviaeg olemas, meenub enda algusaja otsingutest. |
Kas te arvate et 50eur kasutatud turul on okei hind selle eest? Vbla saan natuke odavamalt aga jah see 50eur selline piiripealne. Ma mõtlen juba ka, et proovin lihtsalt ära, kasvõi müün edasi, kui ei tööta
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaabakas
HV veteran

liitunud: 01.04.2002
|
12.07.2021 10:31:15
|
|
|
Noh, ütleme nii. Sulle on siin soovitatud, kuidas sa kõige suurema tõenäosusega tulemusi saad. Aga kui sul istub see nälkjas peas kes Nellit tahab, siis mine ja tee üks deit temaga kui see sind õnnelikuks teeb. Aga otsida foorumist inimesi, kes takka kiidaks, see on enesepettus.
Kui sa tahad proovida ehitada võibolla töötavat lahendust käepärast olevatest juppidest, siis põhimõtteliselt ei ole see vale. Kindlasti saad häid kogemusi, kui muud mitte, ja äkki joppab, et sinu probleem on täpselt nii piiripealne, et ainult natuke paremat ongi vaja. Lihtsalt need inimesed, kellel kogemused juba olemas on lähevad kindla peale välja ja ei raiska oma aega ja vaeva võibolla-lahenduste peale.
_________________ Mida Ott ei õpi, seda Egon ei tea. |
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
12.07.2021 15:03:49
|
|
|
kellelgi oli siin pilt pikast torust asjadega. ma ei näinud selle küljes trosse. trossid ikkagi tuleks panna. antenni alumise otsa kinnitus tuleb sel juhul katusele viia. trossid samamoodi katusele kinnitada. kruvid, naelad mille alla panna n katusel juba olemas, kivikatusega läheb huvitavaks.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
12.07.2021 18:03:14
|
|
|
| kaabakas kirjutas: |
Noh, ütleme nii. Sulle on siin soovitatud, kuidas sa kõige suurema tõenäosusega tulemusi saad. Aga kui sul istub see nälkjas peas kes Nellit tahab, siis mine ja tee üks deit temaga kui see sind õnnelikuks teeb. Aga otsida foorumist inimesi, kes takka kiidaks, see on enesepettus.
Kui sa tahad proovida ehitada võibolla töötavat lahendust käepärast olevatest juppidest, siis põhimõtteliselt ei ole see vale. Kindlasti saad häid kogemusi, kui muud mitte, ja äkki joppab, et sinu probleem on täpselt nii piiripealne, et ainult natuke paremat ongi vaja. Lihtsalt need inimesed, kellel kogemused juba olemas on lähevad kindla peale välja ja ei raiska oma aega ja vaeva võibolla-lahenduste peale. |
Ma huvitatud sellisest lihtsamast lahendusest. Samuti on see odavam ja selle jaoks on mul peaaegu kõige tarbed juba olemas. Ma taitsa usun et see teine lahendus parem, aga 300€ ei taha küll sinna mikrotiki alla hetkel visata. Kui mingit normaalse hinnaga ei leia, votan pigem hetkel selle Nelli ja soovi korral müün ta edasi, kui minul häid tulemusi ei anna. Siis hakkan juba edasi mõtlema. Tänan teie aja eest!
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
13.07.2021 16:07:41
|
|
|
| Milline Mikrotik siis 300.- maksab? LHG6 maksab ju 100M pordiga 136.- ja 1000M pordiga 160.-, muud vahet neil pole.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kohuuuki
HV vaatleja
liitunud: 14.12.2020
|
14.07.2021 00:38:19
|
|
|
| Maldur kirjutas: |
| Milline Mikrotik siis 300.- maksab? LHG6 maksab ju 100M pordiga 136.- ja 1000M pordiga 160.-, muud vahet neil pole. |
160 ei ole ka mingi niisama raha. Pigem viskan 50 alla ja proovin kuidas on
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ccplazza
HV kasutaja

liitunud: 22.08.2007
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
59 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
perenoel
Kreisi kasutaja

liitunud: 04.05.2004
|
21.07.2021 22:13:02
|
|
|
Starlinkilt peaks coverage tulema järgmisel aastal. Siis saab kuhu laanesügavusse tahes taldriku üles panna. 99 dollarit kuni 150 Mbit downloadi eest.
_________________ The biggest delusion is that there are causes other than your own state of consciousness. - Neville Goddard |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
21.07.2021 23:52:24
|
|
|
| laurx kirjutas: |
| koaksiaalkaablis sumbub 100m u 2db. üks muhv võib ka u 2 db summutada. |
Ah? Mõõtsid?
Pöidlajämedune vägahea kaabel summutab 20db, pöidlajämedune "sitt" 60db ja suvaline rg58 summutab kõik ära 100m peale.
ma kaldun, et sa ajasid 1m peale sumbuvusega sassi.
Et antenni kasutada, on vaja rõvekallist 1/2 või 3/4 jämedat spetskaablit, ehk ainuke lahendus on suundantenniga väliruuter, nt mikrotik LHG LTE6
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ThedEviL
HV Guru

liitunud: 13.03.2003
|
22.07.2021 00:55:10
|
|
|
laurx, mis ülivinge kaabel see selline on või mis sagedust sa vaatad?
2db meetri kohta saab olla ainult waveguide, mille sisejuht ei ole traat vaid toru.
|
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
21.08.2021 11:55:27
|
|
|
Kui sul on suur lahmakas maad, ikka mitu või mitükümmend hektarit, võid välja pakkuda lahenduse, kus ääääärmiselt vaene isp, kel puudub igasugune võime võrguehituse eest omast tasukust tasuda (igal aastal veendume selles praktiliselt iga kuu) püstitab sinu maale nende ärihuvist lähtuvalt masti. naaberküla nii tegi ja nüüd ongi totter olukord, kus linnulennult on kahe masti vahe vaid 6km , kasu sellest levile ei tõusnud aga kuigivõrd, sest pinnamood on uuel mastil madalam.
nii saad sina omale kaabliga ühenduse (lepingu punktid) nemad saavad mastiga müüa tattaeglast 4g-d ja selle eest kasseerida väga kena kopika. kaabli saad sellepärast, et mast ise läheb ju optika külge, vastasel juhul ei veaks enam välja.
mis puudutab su signaali otsinguid, siis 4g puhul ei ole puud ja põõsad nii suureks probleemiks kui "tavalise" wifi korral. 2m maapinnast asuv ruuter, või 20m kõrgusel oleva masti mõõtmised on näidanud vaid 10-20% paremaid tulemusi. sõltub isp-st ja sajast muust asjast, mis samuti võivad lausa igakuiselt muutuda, seega see jauramine ei tasuks ära. 4km on 4g jaoks enam kui küll, järelikult kui sul on väga kehv teenus, on viga mastis, seal lihtsalt pole mida jagada ja millega jagada. tere tulemast 21 sajandisse!
|
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|