Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 123, 124, 125  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele?
Tellin vähem.
74%
 74%  [ 659 ]
Tellin rohkem.
6%
 6%  [ 57 ]
Ei lase end sellest häirida.
13%
 13%  [ 116 ]
Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku.
5%
 5%  [ 47 ]
hääli kokku : 879

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
kaimpss
HV vaatleja

liitunud: 22.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2021 15:35:16 vasta tsitaadiga

11.06.2021 Tellisin siis alist taskulambi mis maksis 13.22 transport oli tasuta.
Saadetis saabus saaja asukohariiki 24.06.2021 16:05
Tollile esitatud 05.07.2021 14:11
Deklareerisin kauba iseseisvalt Maksu- ja Tolliameti kodulehel sisestamine oli tegelt lihtne maksma läks 2.64 icon_eek.gif icon_sad.gif thumbs_down.gif ja sekundiga vabastati tollist, 05.07.2021 15:13 see oli küll mega kiire thumbs_up.gif .
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2021 18:09:37 vasta tsitaadiga

Vabastamine on olnud ammu juba automaatne st selleks ei pea reaalselt ametnik otsust langetama ja mingit nuppu kuskil vajutama.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Puuriit
Kreisi kasutaja
Puuriit

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.07.2021 19:26:31 vasta tsitaadiga

Deklari kinnitamine/kauba vabastamine jah automatiseeritud ning enamjaolt võtab see aega hetkest mõne minutini. Mis puudutab lisandunud KM-i, siis ma olen 100% kindel, et isegi koos maksuga on oluliselt soodsam kui kohalikest poodides või jokidjokis. Kuna mina olen tellinud spetsiifilisi asju mida pole siin mail saada või millel on märkimisväärne (1,5 -3x) hinnavahe, siis tellin ka edasi ja see lisanduv 20% nüüd küll ostuotsust ei kõiguta. Saasta ei telli enivei.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 88
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
omaviga
HV vaatleja

liitunud: 12.12.2018




sõnum 07.07.2021 15:36:12 vasta tsitaadiga

Täna saabus pakk veel deklareerimise vajaduseta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.07.2021 19:10:33 vasta tsitaadiga

Eile sain teatise pakile, mis väidetavalt 21 juunist saati Tallinnas. Deklareerida pole vaja.
Täna anti teada, on tollilaos saadetis. Deklareerida vaja.
Ok. Varem teinud polnd, natuke imelik see keskkond tundus, igasugu lihtinimesele mõistetamtuid lühendeid anti veateadetes, aga tehtud ta sai ja paki staatuseks: vabastatud. thumbs_up.gif beer_yum.gif
Minu jaoks tundub pisut kummaline,et miks Eesti Post ei võiks need deklareerimiseks vajalikud andmed mulle kohe meilile saata?
Miks ma pean sinna Omniva lehele veel onama minema? Loodavad mu käest seda kümmet eurikut saada? Kyrba lutsutagu, senti ka ei saa need isehakand ärimehed.icon_evil.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hents3
HV vaatleja
Hents3

liitunud: 05.09.2009




sõnum 07.07.2021 21:36:47 vasta tsitaadiga

Täna saabus pakiautomaati ca 180 € väärtusega saadetis, mis ei jäänud tolli kinni. Tundub, et neil kiired ajad.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.07.2021 17:35:37 vasta tsitaadiga

Hents3 kirjutas:
Täna saabus pakiautomaati ca 180 € väärtusega saadetis, mis ei jäänud tolli kinni. Tundub, et neil kiired ajad.

elukaaslane tellis mingilt lehelt träna, tracking viitas ka hiinale, ometi tuli otse icon_lol.gif
See kontrollahel on küll saamatu thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 22:30:59 vasta tsitaadiga

Ma ütleks, et juba mõjub see uus maksusüsteem.
Otsisin pikalt ühte asja, leidsin norm hinnaga Alist, võrdlesin veel igaksjuhuks EU Amazonidega, oli odavam küll. Vaatasin veel, et shippitakse Tšehhist, niiet täiendavaid makse ei pea maksma.
Suundun siis maksma ja VAT läheb otsa.. jälle unustasin, et ka EU's asuva kauba puhul kuvatakse hetkel hind ilma VAT'ta. Ei olegi enam niivõrd odavam Amazonist, viimane on turvalisem.
Samas siis võrdlesin veelkord HV tulemustega; kui tellida mingitest kahtlaste nimedega netipoodidest 3-4 nädalase tarnega, siis saab isegi odavamalt kui Alist. Eelnevalt võrdlesin ju toote peal oleva hinnaga kus polnud VAT'i.

Üleüldse ei istu see, et Alist saabki ainult paska osta. Kui asi on kogukam ja ka maksab kõrgemat hinda, siis shippingu hind on enamus ajast hullumeelne. 150€ maksev asi, shipping 380€. Ja nii iga selleri puhul samadel asjadel. DHL vist laseb üle.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.07.2021 22:34:43 vasta tsitaadiga

Hiina oli odav vaid seetõttu, et teised tarbijad maksid selle skeemi kinni ja tundub, et ikka maksavad kuna meil ju see ühisfirma icon_lol.gif thumbs_down.gif
Innovatsioon ja teab mis nimed sellel olid aastaid tagasi... juba siis asi haises.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2021 22:42:02 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Hiina oli odav vaid seetõttu, et teised tarbijad maksid selle skeemi kinni ja tundub, et ikka maksavad kuna meil ju see ühisfirma icon_lol.gif thumbs_down.gif
Innovatsioon ja teab mis nimed sellel olid aastaid tagasi... juba siis asi haises.


Kui oskad ainult ostu-müügi ehk vahendamise pealt kasu lõigata ilma et lisaks ise mingit lisaväärtust, siis oled lihtsalt üks sinnasamusesse kukkunud "ärimees".
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.07.2021 10:31:19 vasta tsitaadiga

Küsin siit ka, õigem koht vist. Ebayst tellides see ostutehingu tõendamine, kas purchase history alt kuvatõmmis piisaks konkreetse toote kohta või kuskohast täpsemalt see tõendus sealt õige võtta oleks? Ja aadressi koha pealt ebays müüja infost leidsin ainult hiina ja shanghai aga tänavat seal küll ei paistnud, panengi teistkordselt shanghai ja piisab? Ja kaua seda pakki muidu seal omnivas hoitakse enne kui tagasi läheb, 2 nädalat nagu varemgi?
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 10:49:10 vasta tsitaadiga

Kui paypaliga maksid, siis sellel peaks kviitung ju olema, olen selle alusel alati deklareerinud.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kris
HV kasutaja

liitunud: 24.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 10:50:28 vasta tsitaadiga

Siiani on eraisiku jaoks kuvatõmmis arvet asendanud. Lisaks ei ole kunagi olnud probleemi, et müüja aadressi ei suudeta leida/ei sobi vms.
Kommentaarid: 18 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 10:56:11 vasta tsitaadiga

Kedagi suurt peale summade ja kaubakoodi ei huvita mis seal kirjas on. Ebay lehelt pilt kus summad näha ja kogu lugu. Võid oma krediitkaardi/paypal tehingu väljavõttest ka jupi saada kus seesama summa näha.
Kui midagi puudu küll MTA-st siis kirjutatakse.
5 minutulisest asjast oled 2 päeva juba siin jahunud... Mul kulus täitmisest vabastamiseni eile täpselt 2 minutit.
Nüüd muidugi on Omniva endiselt 24h paki otsas edasi istunud...

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
new1
HV kasutaja

liitunud: 02.06.2007




sõnum 09.07.2021 11:26:20 vasta tsitaadiga

icon_biggrin.gif mul otseselt kiiret pole selle pakiga, katsun kõikvõimaliku info välja pommida, siis tulevikus kindlam nende pakkidega jagelemisel.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 17:31:06 vasta tsitaadiga

tuli just teavitus, et pakk saabus postkontorisse, kood ühegi tellimusega ei klapi, eks paistab. raha ei taheta.
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kussu
HV veteran
kussu

liitunud: 18.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 20:39:18 vasta tsitaadiga

Mul ka üks Ali pakk postis ootamas, raha pole küsitud. Täna tellisin Alist ühe akulaadija, valikus oli Poolast saatmine, seega ei tohiks lisa makse tulla thumbs_up.gif
Kommentaarid: 69 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 20:56:02 vasta tsitaadiga

kussu kirjutas:
Mul ka üks Ali pakk postis ootamas, raha pole küsitud. Täna tellisin Alist ühe akulaadija, valikus oli Poolast saatmine, seega ei tohiks lisa makse tulla thumbs_up.gif

Sest oli maksmisel ju juba arvele lisatud icon_biggrin.gif vahet pole kas oleksid selle Hiinast või Poolast saanud, summa sama (kui alla 150€). Postikulult äkki säästsid. Samas ma tähele pannud, et kui varem nt Euroopa laost tellides oli kaup kallim kui Hiinast (aga odavam kui Hiinast+maksud), siis nüüd on hind endiselt kõrgem + veel täiendav VAT lisandub.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2021 21:00:32 vasta tsitaadiga

Enne oli ilmselt mingi KM kelmus euroopa ladudes.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 10.07.2021 21:58:37 vasta tsitaadiga

peam nüüd hädaldama, 2 negatiivset kogemust järjest ali disputega:
- müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ja rahast jäin ilma
- müüjal oli algses müügikuulutuses vaid 1 "color" valik ja kirjeldus kallima toote jaoks, hiljem lisas veel 2 "color" valikut, nende seas ka kallim vastas kirjeldusele. Sain selle kõige odavama toote keskmise väärtusega toote hinnaga. Dispute otsuse selgitus oli nagu mingi teise asja kohta.

Mõtlesin, et uurin teiste kogemusi:
- kui kaart alipays lahti siduda ja maksta paypal-ga, et siis mingi disputega ei hakka jamama, käivitab kohe paypal-s kaebuse, näitab ette müüjaga kirjavahetuse , kus see tahab kangesti paypal konto andmeid, et raha tagasi kanda

loodan, et saite aru olukorra "segasest" kirjeldusest
kas keegi näeb siin mingit konflikti?

_________________
600613
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pistyk
HV veteran
pistyk

liitunud: 11.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.07.2021 14:55:43 vasta tsitaadiga

Kust ma selle HS koodi saan oma kauba kohta?
E: sain vist tehtud oma esimese deklaratsiooni icon_smile.gif

_________________
parem varblane katusel,kui nuga neerus
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PitBull
HV kasutaja

liitunud: 31.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2021 01:02:17 vasta tsitaadiga

koristaja kirjutas:
peam nüüd hädaldama, 2 negatiivset kogemust järjest ali disputega:
- müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ja rahast jäin ilma

Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 12.07.2021 14:28:27 vasta tsitaadiga

PitBull kirjutas:
koristaja kirjutas:
... müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ...
Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link.
YT2114221266034368
_________________
600613
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.07.2021 14:45:16 vasta tsitaadiga

Tundub legit.
Kohalikud ei näitagi kuna siin Eestis postiteenuse osutajale üleandmisel oleks pidanud tulema järgmine (kohalik) pakinumber.
Vaevalt muidugi, et SmartPost sulle mingit annab selle kohta, et kas oli selline pakk.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
napoleon
Unknown virus
napoleon

liitunud: 08.12.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2021 19:56:44 vasta tsitaadiga

Krt küll. Nädal tagasi tellitud asjaga unustasin aadressi muuta ehk see on pakiautomaadi aadress. Makstes muidugi KM küsis ja see oli ka 20% ehk vbl ei lähegi tolli kui maksud on makstud, aga kui ikka läheb, siis kuidas ma nüüd need dokumendid kätte saan mida deklareerimiseks vaja on? Saadavad enne paberid pakiautomaati ja kui EMTA obroki kätte on saanud, siis paki järgi?
Kommentaarid: 78 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2021 20:09:02 vasta tsitaadiga

napoleon kirjutas:
Krt küll. Nädal tagasi tellitud asjaga unustasin aadressi muuta ehk see on pakiautomaadi aadress. Makstes muidugi KM küsis ja see oli ka 20% ehk vbl ei lähegi tolli kui maksud on makstud, aga kui ikka läheb, siis kuidas ma nüüd need dokumendid kätte saan mida deklareerimiseks vaja on? Saadavad enne paberid pakiautomaati ja kui EMTA obroki kätte on saanud, siis paki järgi?


Jälgi iga päev trackingut, kui näed, et tollis, siis kirjuta ja küsi dokumente saadetise kohta, annavad küll. Varemgi nii teinud, muidu oota mitu päeva enne kui postkasti tulevad.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2021 21:20:53 vasta tsitaadiga

Kui asi peaks tolli maanduma küll Omniva siis teavituse saadab kus kõik kirjas mida edasi tegema peab ja mis on paki andmed. Või mis dokumente sul veel vaja on? roll:
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
koristaja
HV kasutaja
koristaja

liitunud: 04.10.2004




sõnum 13.07.2021 22:21:48 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
... Omniva siis teavituse saadab kus kõik kirjas mida edasi tegema peab ja mis on paki andmed. ...
vist ei olnu paki kaalu,
deklari täitmisel oli aga see lahter kogustuslik

teine point:
kui paki kaal ei vasta tootekirjelduses ennustatud kaalule,
mis siis saab?

või siis tuleb pakid postkontorisse tellida, seal kaal olemas, saab avamata kontrollida
samas postitöötaja on tunnistaja, võib tema silme all paki avada
kui vale asi sees, siis läheb tasuta tagasi
muidu 14 päeva tagastusõigus tuleb oma kuludega hiina tagasi saata

_________________
600613
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.07.2021 22:23:16 vasta tsitaadiga

koristaja, mulle tulnud Omniva e-mailis oli küll kaal olemas.
tsitaat:
...
Teile on saabunud saadetis, mis vajab deklareerimist. Saadetise number on LA........CN, saatja Lily ja kaal on 0.1 kg

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
voyager_est
HV Guru
voyager_est

liitunud: 02.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2021 00:55:07 vasta tsitaadiga

koristaja kirjutas:
PitBull kirjutas:
koristaja kirjutas:
... müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ...
Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link.
YT2114221266034368
https://t.17track.net/en#nums=YT2114221266034368
Clover kirjutas:
Tundub legit.
Kohalikud ei näitagi kuna siin Eestis postiteenuse osutajale üleandmisel oleks pidanud tulema järgmine (kohalik) pakinumber.
Vaevalt muidugi, et SmartPost sulle mingit annab selle kohta, et kas oli selline pakk.


Miks ei peaks andma?
Kirjutada oma lugu SmartPosti klienditeenindusele ära ja küsida üle, kas pakk oli koristaja kui adressaadi nimele registreeritud.
Kui oli, siis küsida, kus ja kuidas pakk väljastati ja kuhu ning kellele saadeti pakiteade (tel nr).
Juurde lisada ekraanipildid ali tellimusest ja träkkingust.
Kui on kellegi teise nimele saadetud, siis edastada selle kohased tõendid alile või maksekaardiväljastajale ja nõua raha tagastust.
Kommentaarid: 74 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.07.2021 19:07:51 vasta tsitaadiga

Mulle tuli eile deklareerimise teade Onanistidelt, kaaluks märgitud 0,00, saatjat ega selle aadressi pole.
Tollitädi jutust kokkuvõte: Kaal pane ligilähedane, täpne number on harva oluline. 0,00kg ei lase deklareerida.
Saatjaga sama, kui kant on õige, ei uuri seda keegi. Peaasi, et maks laekub. icon_lol.gif

Täiendus:
Juulis tellitud asjadel on tellimuse detailvaatesse ilmunud nupp: "Download Invoice".
Seal ilusti ära näidatud summad dollarites ja eurodes , saatekulud ja maksud kõik reas. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 14.07.2021 20:54:53 vasta tsitaadiga

https://majandus.postimees.ee/7292129/omniva-mitmetel-ostuplatvormidel-saab-kaibemaksu-tasuda-juba-ostmisel

tsitaat:
Euroopa Liidu territooriumile jõudes tuleb deklareerida siiski ka IOSS skeemiga müüdud saadetised. Kui Omnivani jõuab vabasse ringlusse deklareerimata IOSS pakk, siis võtab Omniva deklareerimistoimingu enda peale. Seejuures on aga väga oluline, et saadetise elektroonses infos oleks saatja poolt märgitud korrektne IOSS number.

Et siis Omniva hakkab ise deklareerima, kui IOSS number olemas, seega Aliexpressi sariostlejate ängil ja ahastusel polnud mingit põhjust. Aliekspressist ostad nagu ennegi, käibemaks tuleb automaatselt juurde ja ise pakki deklareerima ei pea. Paljud ei uskunud, et nii läheb...

_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 14.07.2021 21:06:53 vasta tsitaadiga

Noh, ehk mõni kutsub nüüd oma müüjale tagasisaadetud träni jälle omakorda tagasi icon_biggrin.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 07:52:29 vasta tsitaadiga

tsitaat:

IOSS

mis see on? icon_neutral.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 07:58:49 vasta tsitaadiga

https://www.emta.ee/et/ariklient/tulu-kulu-kaive-kasum/e-kaubanduse-ja-teenuste-kaibemaksuga-maksustamise-erikorrad-oss-ja
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 09:16:57 vasta tsitaadiga

testin ali/hiinakaga RMA d.
märtsis tellisin cuboti kella. nüüd ekraan trikitab. suure tõenäosusega lekkis läbi üks kellanupp nüüd suure kuuma ajal tehtud tööst tuleva higistamise tõttu. hetkel ollake valmis see asi poola vastu võtma, et remontida.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jüri Öö
HV kasutaja
 Jüri Öö

liitunud: 31.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 09:31:20 vasta tsitaadiga

Vondur kirjutas:
Et siis Omniva hakkab ise deklareerima, kui IOSS number olemas, seega Aliexpressi sariostlejate ängil ja ahastusel polnud mingit põhjust. Aliekspressist ostad nagu ennegi, käibemaks tuleb automaatselt juurde ja ise pakki deklareerima ei pea. Paljud ei uskunud, et nii läheb...

Tegin just Aliexpressist tellimuse, kus ostukorvi summa oli 105 USD ja mõtlesin, et mis värk on, kui tasumisel oli summa hoopis 126 USD. Aga ongi nii, et "VAT added at payment" nagu toodete hinna juures nüüd kirjas on ja tehingu detailides on ka "Tax" eraldi esitatud. Väga mugav.

Paraku neid üheeuroste LED tulega lõhnakuuskede tellijaid see vist ikkagi ei taltsuta ja Omniva peab jätkuvalt odava saasta kohale toimetamisele ressursse raiskama.
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 10:15:04 vasta tsitaadiga

Jüri Öö, esimesest juulist juba nii.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 14:11:53 vasta tsitaadiga

sain ka täita deklarit. iinlane saatis kaks monitori. kuskil jagati need kaks monitori eraldi pakkideks. omniva saadab teatise, et mine omnivasse, esimeses vaates on ainult latvija post , kaal 0.0 ja väärtust pole. kui edasi minna sealt, kolmandas vaates annab mis väärtus on pakile antud. minu pakid on hiinlane deklareerinud ilma saatekuluta 20.12 USD peale, ehk siis 179 eurose tellimuse eest sain ise maksta ~7,3€ hetkeseisuga on asjad vabastatud staatuses, seega ilmselt saan täna homme järgi minna kuskile. omnivale oleks maksnud siis 2x 13,37vms € kui oleks neid täitma volitanud.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 14:28:06 vasta tsitaadiga

Varasemalt, kui see üldine deklareerimiskohustus veel ei kehtinud siis MTA ikka tahtis paki tegeliku väärtuse kohta tõestust saada.
Praeguse massi ja suve juures pole vist tõesti kellelgi mahti inimese poolt sisestatud kontrollida. Kui inimesed midagi juba maksavad on hästi. icon_lol.gif

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 14:57:21 vasta tsitaadiga

hiinlase andmete järgi antud numbrid paned. hiinlane ütles pakki koostades, et seade pakis on 20,16USD i.
pakk istub reaalselt mnniva sorteerimiskeskuses.

_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 15:07:20 vasta tsitaadiga

laurx, ja-jaa. Hiinlane kirjutas mulle ka paki peale $20 ja sisuks "phone". 3 korda võid arvata kas MTA küsis tõestust sellele hinnale või mitte.
See et seda hetkel teha ei jõuta on lihtsalt pakkide hulgas ja suves kinni. MTA loodab inimeste "aususele". Kõikide pakkide kontroll oleks liialt aeganõudev.
Pigem lepivad piskuga ja pealegi peale 01.07 tellitud pakkidega enam seda muret pole.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.07.2021 18:22:14 vasta tsitaadiga

3-10 min läks kuni said "vabastatud" juurde.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pwn13
HV veteran
pwn13

liitunud: 04.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 16:37:11 vasta tsitaadiga

Kui selle deklaratsiooni kinnitamine on automaatne, siis võib ju suht igasugu numbreid sinna kokku sirgeldada, või mitte? icon_rolleyes.gif
_________________
pWn
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
avrn
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 16:43:25 vasta tsitaadiga

Ma olen päris kindel, et vähemalt pisteliselt neid ka üle kontrollitakse.
Et kui lotos õnne on .......
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 16:55:39 vasta tsitaadiga

Alis hinnad x2 nüüd. Pole midagi vaid +km. Hinnanguliselt....
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
laurx
HV Guru
laurx

liitunud: 25.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 17:52:02 vasta tsitaadiga

selle paned, mis kaubaga kaasa pannakse. selles omniva vaates tuleb kolmandale lehele minna, et teada saada. esialgne teade on kaaluga 0.0kg ja hinnata , seega igasugune hilisem erinevus on süsteemile sobilik.
_________________
Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582
Kommentaarid: 1156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 724
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 21:03:21 vasta tsitaadiga

Pikalt otsinud mitmeid asju Alist, meilt siin Euroopas ei tundu olevat. Pole kõige kallimad, 100-200€ aga pole ka väikesed. Pmst kõik müüjad tahavad täpselt samu summasid postitamise eest, ~270$. Ajuvaba, pole isegi mingi kiire kah. Leidsin mingi müüja kes tahtis "ainult" 80$, peale ostu aga saatis kirja, et ma tühistaks ära, et postiteenus ei ole nõus saatma piirangute tõttu ja ühtegi teist postiteenust ei leidnud. Üsna tavaline elektroonikavidin, pole ei patareisid, pole akusid, pole midagi vedelat...
Nüüd aga vaatan, et need kes Eestisse saatmise eest tahavad saada 270$ saadavad sama asja nt Saksamaale tasuta. Kurat ei teagi, saadaks äkki eshopwedrop aadressile. Kuna postikulu pole, siis saan alla 150€ ja Alist ostes peaksid kõik maksud juba makstud olema, ei jää tolli kinni. Ainuke mure nende saadetistega, et ei pruugi ju tulla kulleriga "koduukseni", jäetakse postkontorisse vms ja ongi vsjo..
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 103
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vondur
Kreisi kasutaja
Vondur

liitunud: 31.01.2006




sõnum 16.07.2021 21:12:38 vasta tsitaadiga

Hiid kirjutas:
Alis hinnad x2 nüüd. Pole midagi vaid +km. Hinnanguliselt....
Eks nad sinu kiuste tõstsid kõik hinnad kahekordseks... Sa tahtsid ju nende peale kaebama minna. icon_razz1.gif Mina nende peale ei ole kaevanud ja asjad mis mul juba aastajagu ostukorvis vedelevad on ikka vana hinnaga.
_________________
Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte...
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.07.2021 21:40:31 vasta tsitaadiga

kelle peale ma pidin kaebama? Mis sogad? icon_rolleyes.gif
_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Üldfoorum »  Aliexpress & teised Hiina veebikaubamajad mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 110, 111, 112 ... 123, 124, 125  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.