|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas ja kuidas mõjutab teie ostuotsuseid 1.juulist lõppev käibemaksuvabastus alla 22€ kaupadele? |
| Tellin vähem. |
|
74% |
[ 659 ] |
| Tellin rohkem. |
|
6% |
[ 57 ] |
| Ei lase end sellest häirida. |
|
13% |
[ 116 ] |
| Tellin endiselt neid kaupu, mida Eesti müüjad ei paku. |
|
5% |
[ 47 ] |
|
| hääli kokku : 879 |
|
| autor |
|
kaimpss
HV vaatleja
liitunud: 22.12.2009
|
05.07.2021 15:35:16
|
|
|
11.06.2021 Tellisin siis alist taskulambi mis maksis 13.22 transport oli tasuta.
Saadetis saabus saaja asukohariiki 24.06.2021 16:05
Tollile esitatud 05.07.2021 14:11
Deklareerisin kauba iseseisvalt Maksu- ja Tolliameti kodulehel sisestamine oli tegelt lihtne maksma läks 2.64 ja sekundiga vabastati tollist, 05.07.2021 15:13 see oli küll mega kiire .
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
9 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DVDRW
HV Guru

liitunud: 13.10.2003
|
05.07.2021 18:09:37
|
|
|
| Vabastamine on olnud ammu juba automaatne st selleks ei pea reaalselt ametnik otsust langetama ja mingit nuppu kuskil vajutama.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Puuriit
Kreisi kasutaja

liitunud: 22.11.2004
|
05.07.2021 19:26:31
|
|
|
| Deklari kinnitamine/kauba vabastamine jah automatiseeritud ning enamjaolt võtab see aega hetkest mõne minutini. Mis puudutab lisandunud KM-i, siis ma olen 100% kindel, et isegi koos maksuga on oluliselt soodsam kui kohalikest poodides või jokidjokis. Kuna mina olen tellinud spetsiifilisi asju mida pole siin mail saada või millel on märkimisväärne (1,5 -3x) hinnavahe, siis tellin ka edasi ja see lisanduv 20% nüüd küll ostuotsust ei kõiguta. Saasta ei telli enivei.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
omaviga
HV vaatleja
liitunud: 12.12.2018
|
07.07.2021 15:36:12
|
|
|
| Täna saabus pakk veel deklareerimise vajaduseta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
07.07.2021 19:10:33
|
|
|
Eile sain teatise pakile, mis väidetavalt 21 juunist saati Tallinnas. Deklareerida pole vaja.
Täna anti teada, on tollilaos saadetis. Deklareerida vaja.
Ok. Varem teinud polnd, natuke imelik see keskkond tundus, igasugu lihtinimesele mõistetamtuid lühendeid anti veateadetes, aga tehtud ta sai ja paki staatuseks: vabastatud.
Minu jaoks tundub pisut kummaline,et miks Eesti Post ei võiks need deklareerimiseks vajalikud andmed mulle kohe meilile saata?
Miks ma pean sinna Omniva lehele veel onama minema? Loodavad mu käest seda kümmet eurikut saada? Kyrba lutsutagu, senti ka ei saa need isehakand ärimehed.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hents3
HV vaatleja

liitunud: 05.09.2009
|
07.07.2021 21:36:47
|
|
|
| Täna saabus pakiautomaati ca 180 € väärtusega saadetis, mis ei jäänud tolli kinni. Tundub, et neil kiired ajad.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.07.2021 17:35:37
|
|
|
| Hents3 kirjutas: |
| Täna saabus pakiautomaati ca 180 € väärtusega saadetis, mis ei jäänud tolli kinni. Tundub, et neil kiired ajad. |
elukaaslane tellis mingilt lehelt träna, tracking viitas ka hiinale, ometi tuli otse
See kontrollahel on küll saamatu
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
08.07.2021 22:30:59
|
|
|
Ma ütleks, et juba mõjub see uus maksusüsteem.
Otsisin pikalt ühte asja, leidsin norm hinnaga Alist, võrdlesin veel igaksjuhuks EU Amazonidega, oli odavam küll. Vaatasin veel, et shippitakse Tšehhist, niiet täiendavaid makse ei pea maksma.
Suundun siis maksma ja VAT läheb otsa.. jälle unustasin, et ka EU's asuva kauba puhul kuvatakse hetkel hind ilma VAT'ta. Ei olegi enam niivõrd odavam Amazonist, viimane on turvalisem.
Samas siis võrdlesin veelkord HV tulemustega; kui tellida mingitest kahtlaste nimedega netipoodidest 3-4 nädalase tarnega, siis saab isegi odavamalt kui Alist. Eelnevalt võrdlesin ju toote peal oleva hinnaga kus polnud VAT'i.
Üleüldse ei istu see, et Alist saabki ainult paska osta. Kui asi on kogukam ja ka maksab kõrgemat hinda, siis shippingu hind on enamus ajast hullumeelne. 150€ maksev asi, shipping 380€. Ja nii iga selleri puhul samadel asjadel. DHL vist laseb üle.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Magic
HV Guru

liitunud: 28.12.2001
|
08.07.2021 22:34:43
|
|
|
Hiina oli odav vaid seetõttu, et teised tarbijad maksid selle skeemi kinni ja tundub, et ikka maksavad kuna meil ju see ühisfirma
Innovatsioon ja teab mis nimed sellel olid aastaid tagasi... juba siis asi haises.
|
|
| Kommentaarid: 235 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
201 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
08.07.2021 22:42:02
|
|
|
| Magic kirjutas: |
Hiina oli odav vaid seetõttu, et teised tarbijad maksid selle skeemi kinni ja tundub, et ikka maksavad kuna meil ju see ühisfirma
Innovatsioon ja teab mis nimed sellel olid aastaid tagasi... juba siis asi haises. |
Kui oskad ainult ostu-müügi ehk vahendamise pealt kasu lõigata ilma et lisaks ise mingit lisaväärtust, siis oled lihtsalt üks sinnasamusesse kukkunud "ärimees".
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
09.07.2021 10:31:19
|
|
|
| Küsin siit ka, õigem koht vist. Ebayst tellides see ostutehingu tõendamine, kas purchase history alt kuvatõmmis piisaks konkreetse toote kohta või kuskohast täpsemalt see tõendus sealt õige võtta oleks? Ja aadressi koha pealt ebays müüja infost leidsin ainult hiina ja shanghai aga tänavat seal küll ei paistnud, panengi teistkordselt shanghai ja piisab? Ja kaua seda pakki muidu seal omnivas hoitakse enne kui tagasi läheb, 2 nädalat nagu varemgi?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
09.07.2021 10:49:10
|
|
|
| Kui paypaliga maksid, siis sellel peaks kviitung ju olema, olen selle alusel alati deklareerinud.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kris
HV kasutaja
liitunud: 24.09.2003
|
09.07.2021 10:50:28
|
|
|
| Siiani on eraisiku jaoks kuvatõmmis arvet asendanud. Lisaks ei ole kunagi olnud probleemi, et müüja aadressi ei suudeta leida/ei sobi vms.
|
|
| Kommentaarid: 18 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
09.07.2021 10:56:11
|
|
|
Kedagi suurt peale summade ja kaubakoodi ei huvita mis seal kirjas on. Ebay lehelt pilt kus summad näha ja kogu lugu. Võid oma krediitkaardi/paypal tehingu väljavõttest ka jupi saada kus seesama summa näha.
Kui midagi puudu küll MTA-st siis kirjutatakse.
5 minutulisest asjast oled 2 päeva juba siin jahunud... Mul kulus täitmisest vabastamiseni eile täpselt 2 minutit.
Nüüd muidugi on Omniva endiselt 24h paki otsas edasi istunud...
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
09.07.2021 11:26:20
|
|
|
mul otseselt kiiret pole selle pakiga, katsun kõikvõimaliku info välja pommida, siis tulevikus kindlam nende pakkidega jagelemisel.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
09.07.2021 17:31:06
|
|
|
tuli just teavitus, et pakk saabus postkontorisse, kood ühegi tellimusega ei klapi, eks paistab. raha ei taheta.
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kussu
HV veteran

liitunud: 18.12.2002
|
09.07.2021 20:39:18
|
|
|
Mul ka üks Ali pakk postis ootamas, raha pole küsitud. Täna tellisin Alist ühe akulaadija, valikus oli Poolast saatmine, seega ei tohiks lisa makse tulla
|
|
| Kommentaarid: 69 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
09.07.2021 20:56:02
|
|
|
| kussu kirjutas: |
Mul ka üks Ali pakk postis ootamas, raha pole küsitud. Täna tellisin Alist ühe akulaadija, valikus oli Poolast saatmine, seega ei tohiks lisa makse tulla  |
Sest oli maksmisel ju juba arvele lisatud vahet pole kas oleksid selle Hiinast või Poolast saanud, summa sama (kui alla 150€). Postikulult äkki säästsid. Samas ma tähele pannud, et kui varem nt Euroopa laost tellides oli kaup kallim kui Hiinast (aga odavam kui Hiinast+maksud), siis nüüd on hind endiselt kõrgem + veel täiendav VAT lisandub.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
09.07.2021 21:00:32
|
|
|
| Enne oli ilmselt mingi KM kelmus euroopa ladudes.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
koristaja
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
10.07.2021 21:58:37
|
|
|
peam nüüd hädaldama, 2 negatiivset kogemust järjest ali disputega:
- müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ja rahast jäin ilma
- müüjal oli algses müügikuulutuses vaid 1 "color" valik ja kirjeldus kallima toote jaoks, hiljem lisas veel 2 "color" valikut, nende seas ka kallim vastas kirjeldusele. Sain selle kõige odavama toote keskmise väärtusega toote hinnaga. Dispute otsuse selgitus oli nagu mingi teise asja kohta.
Mõtlesin, et uurin teiste kogemusi:
- kui kaart alipays lahti siduda ja maksta paypal-ga, et siis mingi disputega ei hakka jamama, käivitab kohe paypal-s kaebuse, näitab ette müüjaga kirjavahetuse , kus see tahab kangesti paypal konto andmeid, et raha tagasi kanda
loodan, et saite aru olukorra "segasest" kirjeldusest
kas keegi näeb siin mingit konflikti?
_________________ 600613 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pistyk
HV veteran

liitunud: 11.08.2007
|
11.07.2021 14:55:43
|
|
|
Kust ma selle HS koodi saan oma kauba kohta?
E: sain vist tehtud oma esimese deklaratsiooni
_________________ parem varblane katusel,kui nuga neerus |
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
46 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PitBull
HV kasutaja
liitunud: 31.10.2003
|
12.07.2021 01:02:17
|
|
|
| koristaja kirjutas: |
peam nüüd hädaldama, 2 negatiivset kogemust järjest ali disputega:
- müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ja rahast jäin ilma |
Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
koristaja
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
12.07.2021 14:28:27
|
|
|
| PitBull kirjutas: |
| koristaja kirjutas: |
| ... müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ... |
Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link. |
YT2114221266034368
_________________ 600613 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
12.07.2021 14:45:16
|
|
|
Tundub legit.
Kohalikud ei näitagi kuna siin Eestis postiteenuse osutajale üleandmisel oleks pidanud tulema järgmine (kohalik) pakinumber.
Vaevalt muidugi, et SmartPost sulle mingit annab selle kohta, et kas oli selline pakk.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
13.07.2021 19:56:44
|
|
|
| Krt küll. Nädal tagasi tellitud asjaga unustasin aadressi muuta ehk see on pakiautomaadi aadress. Makstes muidugi KM küsis ja see oli ka 20% ehk vbl ei lähegi tolli kui maksud on makstud, aga kui ikka läheb, siis kuidas ma nüüd need dokumendid kätte saan mida deklareerimiseks vaja on? Saadavad enne paberid pakiautomaati ja kui EMTA obroki kätte on saanud, siis paki järgi?
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
13.07.2021 20:09:02
|
|
|
| napoleon kirjutas: |
| Krt küll. Nädal tagasi tellitud asjaga unustasin aadressi muuta ehk see on pakiautomaadi aadress. Makstes muidugi KM küsis ja see oli ka 20% ehk vbl ei lähegi tolli kui maksud on makstud, aga kui ikka läheb, siis kuidas ma nüüd need dokumendid kätte saan mida deklareerimiseks vaja on? Saadavad enne paberid pakiautomaati ja kui EMTA obroki kätte on saanud, siis paki järgi? |
Jälgi iga päev trackingut, kui näed, et tollis, siis kirjuta ja küsi dokumente saadetise kohta, annavad küll. Varemgi nii teinud, muidu oota mitu päeva enne kui postkasti tulevad.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.07.2021 21:20:53
|
|
|
Kui asi peaks tolli maanduma küll Omniva siis teavituse saadab kus kõik kirjas mida edasi tegema peab ja mis on paki andmed. Või mis dokumente sul veel vaja on? roll:
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
koristaja
HV kasutaja

liitunud: 04.10.2004
|
13.07.2021 22:21:48
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
| ... Omniva siis teavituse saadab kus kõik kirjas mida edasi tegema peab ja mis on paki andmed. ... |
vist ei olnu paki kaalu,
deklari täitmisel oli aga see lahter kogustuslik
teine point:
kui paki kaal ei vasta tootekirjelduses ennustatud kaalule,
mis siis saab?
või siis tuleb pakid postkontorisse tellida, seal kaal olemas, saab avamata kontrollida
samas postitöötaja on tunnistaja, võib tema silme all paki avada
kui vale asi sees, siis läheb tasuta tagasi
muidu 14 päeva tagastusõigus tuleb oma kuludega hiina tagasi saata
_________________ 600613 |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
13.07.2021 22:23:16
|
|
|
koristaja, mulle tulnud Omniva e-mailis oli küll kaal olemas.
| tsitaat: |
...
Teile on saabunud saadetis, mis vajab deklareerimist. Saadetise number on LA........CN, saatja Lily ja kaal on 0.1 kg |
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
voyager_est
HV Guru

liitunud: 02.11.2002
|
14.07.2021 00:55:07
|
|
|
| koristaja kirjutas: |
| PitBull kirjutas: |
| koristaja kirjutas: |
| ... müüjal õnnestus selline trackingu number tekitada, mis näitas kättesaamist, samas kohalikud postiteenuste trakingud seda numbrit ei leidnud, kaebuse käsitlejat see ei huvitanud ... |
Konkeetselt, mis näitas kättesaamist? Viska link. |
YT2114221266034368 |
https://t.17track.net/en#nums=YT2114221266034368
| Clover kirjutas: |
Tundub legit.
Kohalikud ei näitagi kuna siin Eestis postiteenuse osutajale üleandmisel oleks pidanud tulema järgmine (kohalik) pakinumber.
Vaevalt muidugi, et SmartPost sulle mingit annab selle kohta, et kas oli selline pakk. |
Miks ei peaks andma?
Kirjutada oma lugu SmartPosti klienditeenindusele ära ja küsida üle, kas pakk oli koristaja kui adressaadi nimele registreeritud.
Kui oli, siis küsida, kus ja kuidas pakk väljastati ja kuhu ning kellele saadeti pakiteade (tel nr).
Juurde lisada ekraanipildid ali tellimusest ja träkkingust.
Kui on kellegi teise nimele saadetud, siis edastada selle kohased tõendid alile või maksekaardiväljastajale ja nõua raha tagastust.
|
|
| Kommentaarid: 74 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
66 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
14.07.2021 19:07:51
|
|
|
Mulle tuli eile deklareerimise teade Onanistidelt, kaaluks märgitud 0,00, saatjat ega selle aadressi pole.
Tollitädi jutust kokkuvõte: Kaal pane ligilähedane, täpne number on harva oluline. 0,00kg ei lase deklareerida.
Saatjaga sama, kui kant on õige, ei uuri seda keegi. Peaasi, et maks laekub.
Täiendus:
Juulis tellitud asjadel on tellimuse detailvaatesse ilmunud nupp: "Download Invoice".
Seal ilusti ära näidatud summad dollarites ja eurodes , saatekulud ja maksud kõik reas.
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
14.07.2021 20:54:53
|
|
|
https://majandus.postimees.ee/7292129/omniva-mitmetel-ostuplatvormidel-saab-kaibemaksu-tasuda-juba-ostmisel
| tsitaat: |
| Euroopa Liidu territooriumile jõudes tuleb deklareerida siiski ka IOSS skeemiga müüdud saadetised. Kui Omnivani jõuab vabasse ringlusse deklareerimata IOSS pakk, siis võtab Omniva deklareerimistoimingu enda peale. Seejuures on aga väga oluline, et saadetise elektroonses infos oleks saatja poolt märgitud korrektne IOSS number. |
Et siis Omniva hakkab ise deklareerima, kui IOSS number olemas, seega Aliexpressi sariostlejate ängil ja ahastusel polnud mingit põhjust. Aliekspressist ostad nagu ennegi, käibemaks tuleb automaatselt juurde ja ise pakki deklareerima ei pea. Paljud ei uskunud, et nii läheb...
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003

|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
32 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
15.07.2021 07:52:29
|
|
|
mis see on?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.07.2021 09:16:57
|
|
|
testin ali/hiinakaga RMA d.
märtsis tellisin cuboti kella. nüüd ekraan trikitab. suure tõenäosusega lekkis läbi üks kellanupp nüüd suure kuuma ajal tehtud tööst tuleva higistamise tõttu. hetkel ollake valmis see asi poola vastu võtma, et remontida.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Jüri Öö
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2008
|
15.07.2021 09:31:20
|
|
|
| Vondur kirjutas: |
| Et siis Omniva hakkab ise deklareerima, kui IOSS number olemas, seega Aliexpressi sariostlejate ängil ja ahastusel polnud mingit põhjust. Aliekspressist ostad nagu ennegi, käibemaks tuleb automaatselt juurde ja ise pakki deklareerima ei pea. Paljud ei uskunud, et nii läheb... |
Tegin just Aliexpressist tellimuse, kus ostukorvi summa oli 105 USD ja mõtlesin, et mis värk on, kui tasumisel oli summa hoopis 126 USD. Aga ongi nii, et "VAT added at payment" nagu toodete hinna juures nüüd kirjas on ja tehingu detailides on ka "Tax" eraldi esitatud. Väga mugav.
Paraku neid üheeuroste LED tulega lõhnakuuskede tellijaid see vist ikkagi ei taltsuta ja Omniva peab jätkuvalt odava saasta kohale toimetamisele ressursse raiskama.
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
15.07.2021 10:15:04
|
|
|
| Jüri Öö, esimesest juulist juba nii.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.07.2021 14:11:53
|
|
|
sain ka täita deklarit. iinlane saatis kaks monitori. kuskil jagati need kaks monitori eraldi pakkideks. omniva saadab teatise, et mine omnivasse, esimeses vaates on ainult latvija post , kaal 0.0 ja väärtust pole. kui edasi minna sealt, kolmandas vaates annab mis väärtus on pakile antud. minu pakid on hiinlane deklareerinud ilma saatekuluta 20.12 USD peale, ehk siis 179 eurose tellimuse eest sain ise maksta ~7,3€ hetkeseisuga on asjad vabastatud staatuses, seega ilmselt saan täna homme järgi minna kuskile. omnivale oleks maksnud siis 2x 13,37vms € kui oleks neid täitma volitanud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.07.2021 14:28:06
|
|
|
Varasemalt, kui see üldine deklareerimiskohustus veel ei kehtinud siis MTA ikka tahtis paki tegeliku väärtuse kohta tõestust saada.
Praeguse massi ja suve juures pole vist tõesti kellelgi mahti inimese poolt sisestatud kontrollida. Kui inimesed midagi juba maksavad on hästi.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.07.2021 14:57:21
|
|
|
hiinlase andmete järgi antud numbrid paned. hiinlane ütles pakki koostades, et seade pakis on 20,16USD i.
pakk istub reaalselt mnniva sorteerimiskeskuses.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
15.07.2021 15:07:20
|
|
|
laurx, ja-jaa. Hiinlane kirjutas mulle ka paki peale $20 ja sisuks "phone". 3 korda võid arvata kas MTA küsis tõestust sellele hinnale või mitte.
See et seda hetkel teha ei jõuta on lihtsalt pakkide hulgas ja suves kinni. MTA loodab inimeste "aususele". Kõikide pakkide kontroll oleks liialt aeganõudev.
Pigem lepivad piskuga ja pealegi peale 01.07 tellitud pakkidega enam seda muret pole.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
15.07.2021 18:22:14
|
|
|
3-10 min läks kuni said "vabastatud" juurde.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pwn13
HV veteran

liitunud: 04.10.2011
|
16.07.2021 16:37:11
|
|
|
Kui selle deklaratsiooni kinnitamine on automaatne, siis võib ju suht igasugu numbreid sinna kokku sirgeldada, või mitte?
_________________ pWn |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
avrn
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.02.2007
|
16.07.2021 16:43:25
|
|
|
Ma olen päris kindel, et vähemalt pisteliselt neid ka üle kontrollitakse.
Et kui lotos õnne on .......
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.07.2021 16:55:39
|
|
|
Alis hinnad x2 nüüd. Pole midagi vaid +km. Hinnanguliselt....
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004
|
16.07.2021 17:52:02
|
|
|
selle paned, mis kaubaga kaasa pannakse. selles omniva vaates tuleb kolmandale lehele minna, et teada saada. esialgne teade on kaaluga 0.0kg ja hinnata , seega igasugune hilisem erinevus on süsteemile sobilik.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
16.07.2021 21:03:21
|
|
|
Pikalt otsinud mitmeid asju Alist, meilt siin Euroopas ei tundu olevat. Pole kõige kallimad, 100-200€ aga pole ka väikesed. Pmst kõik müüjad tahavad täpselt samu summasid postitamise eest, ~270$. Ajuvaba, pole isegi mingi kiire kah. Leidsin mingi müüja kes tahtis "ainult" 80$, peale ostu aga saatis kirja, et ma tühistaks ära, et postiteenus ei ole nõus saatma piirangute tõttu ja ühtegi teist postiteenust ei leidnud. Üsna tavaline elektroonikavidin, pole ei patareisid, pole akusid, pole midagi vedelat...
Nüüd aga vaatan, et need kes Eestisse saatmise eest tahavad saada 270$ saadavad sama asja nt Saksamaale tasuta. Kurat ei teagi, saadaks äkki eshopwedrop aadressile. Kuna postikulu pole, siis saan alla 150€ ja Alist ostes peaksid kõik maksud juba makstud olema, ei jää tolli kinni. Ainuke mure nende saadetistega, et ei pruugi ju tulla kulleriga "koduukseni", jäetakse postkontorisse vms ja ongi vsjo..
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vondur
Kreisi kasutaja

liitunud: 31.01.2006
|
16.07.2021 21:12:38
|
|
|
| Hiid kirjutas: |
| Alis hinnad x2 nüüd. Pole midagi vaid +km. Hinnanguliselt.... |
Eks nad sinu kiuste tõstsid kõik hinnad kahekordseks... Sa tahtsid ju nende peale kaebama minna. Mina nende peale ei ole kaevanud ja asjad mis mul juba aastajagu ostukorvis vedelevad on ikka vana hinnaga.
_________________ Lugupeetud AHV, enne kui vaidlema hakkad, mõtle hästi järgi, kas see ikka on tark mõte... |
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hiid
HV Guru

liitunud: 23.03.2002
|
16.07.2021 21:40:31
|
|
|
kelle peale ma pidin kaebama? Mis sogad?
_________________ Hapud viinamarjad |
|
| Kommentaarid: 663 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
512 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|