Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 205, 206, 207  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?
Alla 1 aasta
11%
 11%  [ 50 ]
1-3 aastat
31%
 31%  [ 142 ]
4-6 aastat
25%
 25%  [ 114 ]
7-10 aastat
18%
 18%  [ 84 ]
11-13 aastat
7%
 7%  [ 33 ]
14-16 aastat
3%
 3%  [ 15 ]
17-20 aastat
0%
 0%  [ 4 ]
Üle 20 aasta
1%
 1%  [ 5 ]
hääli kokku : 447

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 11:41:23 vasta tsitaadiga

30% teed nalja ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 12:25:25 vasta tsitaadiga

Ei, aga ma kasutan oma toas voldikkardinaid.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 13:12:32 vasta tsitaadiga

Mul LG OLED light on 40% peal ja brightness ka 50%. Teleri kõrval on suur lõunaaken ja vastasseinas samuti suured aknad idasse.
_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 13:38:31 vasta tsitaadiga

VR53, nii, ja kuidas keset suve südapäeval õudukate vaatamisel pilt on? Must on mustemast must ja kontrastid kenad?
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 15:20:53 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
VR53, nii, ja kuidas keset suve südapäeval õudukate vaatamisel pilt on? Must on mustemast must ja kontrastid kenad?
Keset suvist südapäeva ei vahi terved inimesed toas õudukaid. icon_biggrin.gif
Ma tunnen kaasa nendele inimestele, kelle enamus elu möödub ekraani ees.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anti112
HV Guru
Anti112

liitunud: 14.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 15:39:47 vasta tsitaadiga

Ma tunnen kaasa ka inimestele, kellel peale kalli teleka ostmist enam kardinate ostmiseks raha ei jätku... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 114
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 16:12:51 vasta tsitaadiga

Anti112 kirjutas:
Ma tunnen kaasa ka inimestele, kellel peale kalli teleka ostmist enam kardinate ostmiseks raha ei jätku... icon_rolleyes.gif
Mõnel ehk tõesti ei jätku.
Mina näiteks ei tahagi teleka vastas asuvate 4+m laiade ja kuni 4m kõrgete akende ette täielikke pimendavaid kardinaid. Alumisel 2 meetril muidugi õhukesed voldikkardinad on. Ja OLEDi vaatamist sisse tulev päikesevalgus ei sega.
Pigem grillin päikeselisel päeval õues või lähen teen midagi toredat. Elan elu, mitte ei ela teleka vaatamise nimel. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 16:14:51 vasta tsitaadiga

Korralikud kardinad maksavad 2000-5000EUR. icon_rolleyes.gif Telekas on soodsam. icon_lol.gif

Eelmisel suvel ei elanud selles kohas, seega ei oska veel suvist kogemust kommenteerida. Kui pigem on probleem selles, et päike paistab aknast silma/diivanile teatud aegadel ja sel ajal peab ühe kardina ette tõmbama. Samas mulle meeldibki veidi tumedam pilt ka monitoril.

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Kommentaarid: 842 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 636
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 16:25:31 vasta tsitaadiga

Mul on ka telekas "Cinema" vms reziimis, aegajalt siiski kui lapsed keset päeva suvel midagi vaatasid siis keerasin reziimi "Normal/Dynamic" peale et midagi normaalselt ekraanilt paistaks.
Jutu point oligi selles, et seda madalat valgust saabki ennekõike hämaras ruumis kasutada. Päevavalgel on pilt sellega filmide jaoks liialt tuhm.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 16:29:50 vasta tsitaadiga

VR53 kirjutas:
Mul LG OLED light on 40% peal ja brightness ka 50%. Teleri kõrval on suur lõunaaken ja vastasseinas samuti suured aknad idasse.

mul sama, aga päike ei paista(enne 12 päeva ei seebita eriti), toas suht hämar.
Filmide vaatamiseks rulood ette ja elu lill, toas pm pime
Oled light hdr puhul tõmbab ise 100 peale, ses suhtes arusaamatu, miks peaks nii eredat pilti üldse tavaoludes vaatama

Ruloo on 50-100€ olenevalt mõõtudest, pime kui öö

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.04.2021 17:22:00 vasta tsitaadiga

Sony laseb välja 2021a. ühe seeria telekaid millel on spetsiaalne peegeldusvastane ekraan.
Jama on muidugi selles, et sellise ekraani saavad mudelid alates suurusest 75.
55 ja 65 on tänapäeva mõistes juba lukuauk. thumbs_down.gif


Link
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 19:24:47 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:
presta kirjutas:
SKG kirjutas:
Keegi LED backlight strip-e on vahetanud? Kas telerit avamata on võimalik kindlaks teha, millised stripid täpsemalt osta?


Ikka teleri mudeli/seeria järgi otsid ebay/aliexpressist, maksavad paarikümne raha kanti. Aga nende vahetamine on teleri juures ilmselt kõige keerulisem nikerdamine. Vaata youtubest : "TV backlight repair/change". Mu teleri taustavalgusel on üks lääts ära (heledal taustal nagu päike kumaks läbi pilve), aga otsustasin selle tagasiliimimine on liiga riskantne, kui just rohkem läätsi ära ei tule.

AliExpressist vaatasingi, max 50 eur, mitte rohkem. Aga neid seal omajagu erinevaid 65-tollistele ja mul pole kuigi populaarne teler.
Ideaalselt oleks nii, et telliks ära, ilma telerit avamata, kui kohale jõuavad, siis vahetan ära ja korras.
Nii eriti ei tahaks, et võtan nüüd teleri lahti, vaatan milliseid stripe on vaja ja jätan selle lahtilammutatud teleri kuskile seisma, kuni AliExpressi pakk ükskord kohale jõuab. Sest kokku panna ja siis jälle uuesti lahti võtta küll ei soovi. icon_lol.gif

Miks üks B strip erinev on?
https://www.aliexpress.com/item/1005002318508559.html
https://www.aliexpress.com/item/1005002319109057.html

Tellisin ära. Eks siis annan teada, kuidas läks, kui vahetatud. icon_smile.gif

50 eur tundus vaeva väärt vs uus teler ~700 eur.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.04.2021 22:11:21 vasta tsitaadiga

Värske video, kus on CX ja C1 kõrvuti: https://www.youtube.com/watch?v=5569so5q484
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.04.2021 03:15:39 vasta tsitaadiga

Posar tuleb silma nii ilisat pilt vaadata youtubes ja kodus icon_cry.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firetiger
HV kasutaja
Firetiger

liitunud: 24.08.2002




sõnum 09.04.2021 09:35:47 vasta tsitaadiga

Tere. Olles nüüdseks üle vaadanud selle foorumi teema viimased paarkümmend lehte, siis endiselt endale sobivat telerit valida ei oska.

Minu lähteülesanne:
* eelarve kuni 2k (samas kui saab minu vajadustele 50% soodsamalt, siis igati tervitatav)
* vaatamiskaugus 4m
* otsene päike peale ei paista (põhja suunaline tuba)
* kasutus 80% Telia ja 20% Youtube&Netflix&Go3
* teler seinale

Viimased 6a kasutuses Samsungi 48" (UE48H6400AKXXH) ja peamine põhjus teleri uuendamiseks on Samsungi rakendamine teises kohas. Lisaks elukaaslase kurtmine, et praegune teler väike ja nõuab silmade pingutamist (prille pole vaja soovitada, sest need olemas icon_biggrin.gif )

Võimalikud variandid, mis ka siit teemast läbi käinud:

1. OLED CX 65" - meeldib pilt ja isegi Telia sisu on minu silmale teiste teleritega võrreldes ilusam (hind 1749euri Euronics). Mõttekoht on endiselt, et kas 4m pealt 65" ei jää väikseks ja sellise kauguse pealt oleks 75" pilt ikkagi nauditavam. Kui rahaliselt hulluks minna, siis selge valik oleks 77" OLED, kuid minu kasutuse juures tundub see overkill.
2. 75" telerid Q77T / Q80T - vaatamiskauguse mõistes mõistlikum valik (Euronicsis hinnad 1599 ja 1999), kuid täpselt ei saa aru, kas ja kui palju kaotan pildikvaliteedilt võrreldes väiksema OLED teleriga. Lisaks Q80T võimalikud kvaliteedi mured.
3. 75" Philips PUS8505 - hind 1199euri. Kõige eelarve sõbralikum ja kuna enamus ajast Telia pilt, siis ehk polegi mõtet rohkem maksta? Kas ja kui palju jääb hetkel/tulevikus piirama 50Hz (Q77T on 100Hz)?

Igaljuhul on igasugused soovitused teretulnud.

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raqon
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2021




sõnum 09.04.2021 09:42:36 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Värske video, kus on CX ja C1 kõrvuti: https://www.youtube.com/watch?v=5569so5q484


Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 10:14:27 vasta tsitaadiga

Mis sa pead silmas "suurtes vaadetes jõnksutamine sees" ? icon_rolleyes.gif
Ei ole justkui kuskil enne täheldanud seda mure kasutajate poolt või olen pimesi kombanud.

raqon kirjutas:
miga kirjutas:
Värske video, kus on CX ja C1 kõrvuti: https://www.youtube.com/watch?v=5569so5q484


Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.




Maadled samade teemadega mis minagi ja vaatamiskauguski tundub sarnane olema. Korra vaatasin ka 77" OLED CX hinda, aga 3K€ - no way icon_smile.gif
Siis mõtlen jälle teistpidi, et kui täna on 42" plasma, mille vaatamisega pole hätta jäänud, aga kuna isutab suurema ekraani järgi juba ammu, siis tundub, et 65" võiks täitsa viisakas olla.
Ise ma LED-i olen (hetkel) välistanud, sest TV vaatamine ei toimu ainult otse, vaid ka nurga alt (nii vasakul kui paremal) ja seal on juba see koht, kus LED-l lööb pildi häirivaks. Samas mõtlen jälle järgmise nurga alt - 77" LED-i saaks ikka väga-väga timm hinnaga, aga paljuski tuleb ära anda siis pildi kvaliteedi poolelt. Kuna mu plasma pole täna nutikas, siis võiks öelda, et 99% ajast vaatan Telia TV-d ning rakendustest passib Telia HBO-d. Vahest ka youtube. Suure tõenäosusega teleka kasutamise harjumus muutub kui see on nutikas ehk youtube ja muude asjade vaatamist tuleb üha enam ette. TV vaatamine peamiselt õhtuti, harva hommik/päev.


Firetiger kirjutas:
Tere. Olles nüüdseks üle vaadanud selle foorumi teema viimased paarkümmend lehte, siis endiselt endale sobivat telerit valida ei oska.

Minu lähteülesanne:
* eelarve kuni 2k (samas kui saab minu vajadustele 50% soodsamalt, siis igati tervitatav)
* vaatamiskaugus 4m
* otsene päike peale ei paista (põhja suunaline tuba)
* kasutus 80% Telia ja 20% Youtube&Netflix&Go3
* teler seinale

Viimased 6a kasutuses Samsungi 48" (UE48H6400AKXXH) ja peamine põhjus teleri uuendamiseks on Samsungi rakendamine teises kohas. Lisaks elukaaslase kurtmine, et praegune teler väike ja nõuab silmade pingutamist (prille pole vaja soovitada, sest need olemas icon_biggrin.gif )

Võimalikud variandid, mis ka siit teemast läbi käinud:

1. OLED CX 65" - meeldib pilt ja isegi Telia sisu on minu silmale teiste teleritega võrreldes ilusam (hind 1749euri Euronics). Mõttekoht on endiselt, et kas 4m pealt 65" ei jää väikseks ja sellise kauguse pealt oleks 75" pilt ikkagi nauditavam. Kui rahaliselt hulluks minna, siis selge valik oleks 77" OLED, kuid minu kasutuse juures tundub see overkill.
2. 75" telerid Q77T / Q80T - vaatamiskauguse mõistes mõistlikum valik (Euronicsis hinnad 1599 ja 1999), kuid täpselt ei saa aru, kas ja kui palju kaotan pildikvaliteedilt võrreldes väiksema OLED teleriga. Lisaks Q80T võimalikud kvaliteedi mured.
3. 75" Philips PUS8505 - hind 1199euri. Kõige eelarve sõbralikum ja kuna enamus ajast Telia pilt, siis ehk polegi mõtet rohkem maksta? Kas ja kui palju jääb hetkel/tulevikus piirama 50Hz (Q77T on 100Hz)?

Igaljuhul on igasugused soovitused teretulnud.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 10:47:47 vasta tsitaadiga

Võtke igasugused pildiparandused mqha ja ei jõnksuta midagi
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 11:47:32 vasta tsitaadiga

Firetiger, 2K eest saab samsungi q90t - https://www.hinnavaatlus.ee/1800683/samsung-75-qe75q90t/ Võiks täitsa hea olla.
Aga netflixi vaatamiseks oleks hea omada Dolby Visioni võimelist telekat, näiteks see Sony - https://www.hinnavaatlus.ee/1828984/sony-75-kd-75xh9096/
Natuke parem XH95 on juba nii kallis, et võiks pigem 77'' OLEDi osta.


Aga vahet pole, mida ostad, pärast niikuinii kahetsed... ostad 65'' OLEDi, mõtled, et oleks ikka võinud suurema osta, ostad 75'' LCD, mõtled, et oleks võinud ikka OLEDi osta, mis siis, et väiksema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pois11
HV Guru

liitunud: 11.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.04.2021 12:55:11 vasta tsitaadiga

Kui sony läheb käiku siis võiks juba selle aasta mudelid vaadata. https://www.miterassa.ee/sonycenter/et/sony-75-4k-android-tv-kd-75x82j-kd-75x82j
Ise kaalun 65 diagonaaliga telekat. Kaalun kas philips või sony. Kahjuks veel ei tea philipsi selle aasta mudelite hindu.
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 109
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
raqon
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2021




sõnum 09.04.2021 13:42:31 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Võtke igasugused pildiparandused mqha ja ei jõnksuta midagi


Ikka on jõnksutamine sees, testisin mitme inimesega, nemad ütlevad ka, et ei ole midagi, aga ju siis ma olen nii tundlik sellele lihtsalt.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 13:50:09 vasta tsitaadiga

raqon kirjutas:
miga kirjutas:
Värske video, kus on CX ja C1 kõrvuti: https://www.youtube.com/watch?v=5569so5q484


Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.


Pole päriselus näinud, aga videost vaadates tundub tõesti täiesti kohutav. Pilt justkui hakiks? Millest see tuleb?
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 14:34:36 vasta tsitaadiga

Pixel response rate on nii kiire, et 24fps filmi puhul pikad panning kaadrid tunduvadki jõnksutavat, sest 120Hz juures jõuab iga kaadrit 5x joonistada. See omakorda tähendab, et pole LCD-le omast blurri kahe kaadri vahetamisel.

RTings pakub soovitusi selle parandamiseks, aga see on tehnoloogia featuur: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8-oled

Redditist ka selline soovitus:
Real Cinema should be on, Motion Pro (LG's name for black frame insertion) should be off and TruMotion should be set to User with both sliders at 0 (though you might want to add a little of the De-Judder slider to taste). If you've got it set like that, that's the best you can do on OLED with the fast pixel response (explanation on the Stutter section). If you're still seeing stutter, try to focus on the subject of the panning shot rather than the background (if it's a tracking shot the subject will generally have less angular motion than the background so will suffer less). Or wait for the time when higher frame rates become more common!

Edit: ei pannud tähele, et jutt ei käinud LG OLED-st.


viimati muutis Rauno266 09.04.2021 14:42:03, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 14:39:00 vasta tsitaadiga

LG puhul võtab filmmakers mode selle ilusti maha.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fixed
HV kasutaja

liitunud: 11.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 15:52:58 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
LG puhul võtab filmmakers mode selle ilusti maha.


Minu silmale on see filmmakers mode jube kehv seade. Pilt muutub tumedamaks ja kollase pruuni halli massiks. Kui CX välja tuli siis mulle tundus, et reklaamiti seda kui uhket uut asja, mis mulle isiklikult üldse ei sobi. Minu CX tv pilt ka hakib aga seda ainult go3ga. Filmid ja mängud ok. Samas pole ma kindel kas see on tv süü sest kui vaatan go3 teleka enda äpist siis on ok aga kuna see äpp on Lg tv jaoks tehtud suht uimane siis soetasin google chromecast tv ja vaatan sealt aga pilt jubedalt hakib. Chromecast ühendatud ressiiveriga ja ress omakorda hdmiga ühendatud telekaga. Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 20:15:29 vasta tsitaadiga

Fixed kirjutas:
Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.

Kui midagi sättida, siis välisest meediamängijast. Tavaliselt teleri sisendid võivad kasutada teist sätete profiili, piisab kui teleris pildirežiim muuta tagasi samaks millega harjunud.
Premium high speed ei tähenda kallist kaablit, vaid sertifikaati, mis garanteerib suurema ribalaiuse. Pilti paremaks-sujuvamaks see ei tee.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Fixed
HV kasutaja

liitunud: 11.12.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 20:38:58 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Fixed kirjutas:
Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.

Kui midagi sättida, siis välisest meediamängijast. Tavaliselt teleri sisendid võivad kasutada teist sätete profiili, piisab kui teleris pildirežiim muuta tagasi samaks millega harjunud.
Premium high speed ei tähenda kallist kaablit, vaid sertifikaati, mis garanteerib suurema ribalaiuse. Pilti paremaks-sujuvamaks see ei tee.


Tänud sulle taaskord asjaliku vastuse eest. Pildi kvaliteediga olen väga rahul, on super ilus aga mitte sujuv. Välises meedijamängijas seaded praktiliselt puuduvad ja sealt sättida kahjuks pole midagi. Pildireržiim mul alati standard, mulle lihtsalt tundub, et see kõige parem. Telekat ma ei süüdistagi, arvan, et probleem kuskil ressi ja välise seadme juures. Kui ressil 4k režiim standard valida siis on suht ok aga ps5 kaob siis 4k resol hdr. Kui muudan 4k enhanced siis ps5 kõik hästi aga go3 kanalid pole enam sujuvad. Iga mõne sekundi tagant väike drop või stutter kuidas iganes seda nimetatakse.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mirc
HV kasutaja
Mirc

liitunud: 18.08.2010




sõnum 09.04.2021 21:48:29 vasta tsitaadiga

Telekas kaotas eile pildi.
Hääl on, aga pilti enam pole. Teatud nurga alt võib hästi raskelt mingit pilti.

Keegi puusalt paneb, et on selle telekaga midagi teha või utiil? Garantii läbi, vanus 3.5 aastat.
Mudel: 55PUS6561/12

_________________
▂ ▃ ▅ ▆ █ We forget to live █ ▆ ▅ ▃ ▂
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 22:00:23 vasta tsitaadiga

Fixed, Pista chromecasti julla teleri hdmi sisendisse, siis jäävad ressile seatud sätted sõltumatuks.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 22:21:36 vasta tsitaadiga

Mirc, teleka taustavalgus kutu. Pane külje pealt käega paar koksu. Mõnedel on nii ajutiselt tööle hakanud.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.04.2021 23:22:19 vasta tsitaadiga

Mirc kirjutas:
Telekas kaotas eile pildi.
Hääl on, aga pilti enam pole. Teatud nurga alt võib hästi raskelt mingit pilti.

Keegi puusalt paneb, et on selle telekaga midagi teha või utiil? Garantii läbi, vanus 3.5 aastat.
Mudel: 55PUS6561/12

Welcome to the club icon_lol.gif

Kuna kõik backlight LEDid samaaegselt läbi ei lähe on probleem ilmselt nende LEDide toites.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tanel
HV Guru
Tanel

liitunud: 01.10.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 06:51:48 vasta tsitaadiga

Kõlakad käivad, et Samsung ostab LG-lt miljoneid OLED paneele
https://www.gsmarena.com/samsung_reportedly_in_talks_with_lg_negotiating_huge_order_of_oled_tv_panels-news-48595.php

_________________
Erakopeerimistasu tõstmise ettepaneku tagasilükkamine
Hinnavaatlus.ee - leia parim hind!
HV-s ID-kaardiga autentimine
Kommentaarid: 465 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 7 :: 362
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Firetiger
HV kasutaja
Firetiger

liitunud: 24.08.2002




sõnum 10.04.2021 15:06:30 vasta tsitaadiga

somnambuul kirjutas:
Firetiger, 2K eest saab samsungi q90t - https://www.hinnavaatlus.ee/1800683/samsung-75-qe75q90t/ Võiks täitsa hea olla.
Aga netflixi vaatamiseks oleks hea omada Dolby Visioni võimelist telekat, näiteks see Sony - https://www.hinnavaatlus.ee/1828984/sony-75-kd-75xh9096/
Natuke parem XH95 on juba nii kallis, et võiks pigem 77'' OLEDi osta.


Aga vahet pole, mida ostad, pärast niikuinii kahetsed... ostad 65'' OLEDi, mõtled, et oleks ikka võinud suurema osta, ostad 75'' LCD, mõtled, et oleks võinud ikka OLEDi osta, mis siis, et väiksema.


Väga hea postitus ja ilmselt nii ongi, et olenemata otsusest, oleks pidanud ikkagi teise valiku tegema beer_yum.gif

Olles vaadanud suurel hulgal ülevaateid, siis 75" on minu valikuteks: Q77T (1599.-) või Q90T (2099.-). Hinna poolest nende kahe vahele mahtuv Q80T ei ole võrreldes Q77T märkimisväärne edasi minek, kuid Q90T tundub juba väga OK. Keegi oskab eelnevat kinnitada või ümber lükata?
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik? icon_smile.gif

_________________
Allkiri
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 16:22:19 vasta tsitaadiga

65 OLED ja ei vaata 3.5 pealt. Naine hakkab virisema icon_biggrin.gif ja nii see diivan kolib telekale lähemale.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 16:34:00 vasta tsitaadiga

Mul on ca 3m ja kindlasti võiks suurem olla, aga pimedas toas enam muud peale OLEDi ei taha, aga muul ajal võiks vabalt QLED/VA ka olla.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 17:34:54 vasta tsitaadiga

65" midaiganes on 3.5m pealt väike, ei pea OLED olema selle mõistmiseks.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 18:55:48 vasta tsitaadiga

Firetiger kirjutas:
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik? icon_smile.gif

Mina icon_smile.gif Vaatan umbes 3-3.5 meetri pealt ja siiani pean 65" B8-t ainuõigeks valikuks. Kui nüüd midagi võibolla negatiivset välja tuua, siis peale OLED-i seinale panemist tühistasin Telia TV tellimuse ja viisin digiboksi neile tagasi kuna sisu kvaliteet ei kannatanud kriitikat.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tuussa
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.04.2021 20:14:55 vasta tsitaadiga

Firetiger kirjutas:
Väga hea postitus ja ilmselt nii ongi, et olenemata otsusest, oleks pidanud ikkagi teise valiku tegema beer_yum.gif

Olles vaadanud suurel hulgal ülevaateid, siis 75" on minu valikuteks: Q77T (1599.-) või Q90T (2099.-). Hinna poolest nende kahe vahele mahtuv Q80T ei ole võrreldes Q77T märkimisväärne edasi minek, kuid Q90T tundub juba väga OK. Keegi oskab eelnevat kinnitada või ümber lükata?
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik? icon_smile.gif


75" telekaga oled sa õigel teel. Endal on hetkel 65" telekas ja vaatamiskaugus natuke alla 4m ning soov on endalegi soetata vähemalt 75" telekas. AK-d võib ju selliselt kauguselt vaadata, aga filmide jaoks tahaks ikka suuremat TV-d, rääkimata konsooliga mängimisest. Konsooliga mängimiseks võtan ma köögitooli ja kolin sellega alla 2m kaugusele praegusest telekast:)
Q70T seerial on edge taustavalgus, seetõttu ma ma selle välistaks ja võtaks ikkagi kas Q80T või Q90T. 75" Q90T hind oli algselt pea 3k, praegu saab selle kätte 2k - ma arvan, et see on päris hea diil. Arvestades, et 77" CX maksab praegu 3k ja 75" Q90T maksab 2k, siis minu arvates sa CX-ga päris 33% paremat pilti ei saa. CX on parem, see on selge, aga mitte 1000€ parem, ma leian:) Kui raha pole probleem, siis soovitan ainult OLED-i.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.04.2021 20:22:24 vasta tsitaadiga

Vaatan 3,5 m kauguselt 55" ja alles pärast poolt aastat ei ole enam liiga suur. 65" või 75" telekat ei taha, pigem siis juba projektor koos 100"+ ekraaniga, mille saab eest ära kerida kui filme ei vaata.
_________________
Müüa igasugu asju


viimati muutis von Wu 10.04.2021 20:56:12, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 20:53:14 vasta tsitaadiga

Vahin ka 4m pealt 65" ja ei ole küll erilist soovi lähemale ronida. ERITI mängides, 2m pealt jäängi pead keerutama, et HUDi vahtida muude tegevuste kõrvalt. Rohkem maitse ja silmanägemise (või selle puudumise) asi pigem.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuussa
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2003




sõnum 10.04.2021 22:36:02 vasta tsitaadiga

65" teleka kinovaatamise soovituslik distants on 2m (THX kinoelamuse soovitus), sama kehtib ka mängimise kohta, kui tahad kogeda nö. mängus seesolemise tunnet. Silmanägemisega ei ole sel distantsil mingit pistmist, pigem maitseasi jah. Kunagi vaadati 21" kineskoop telekaid ka 3-4m pealt ja oldi rahul:)
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.04.2021 22:55:25 vasta tsitaadiga

Tuussa kirjutas:
65" teleka kinovaatamise soovituslik distants on 2m (THX kinoelamuse soovitus), sama kehtib ka mängimise kohta, kui tahad kogeda nö. mängus seesolemise tunnet. Silmanägemisega ei ole sel distantsil mingit pistmist, pigem maitseasi jah.

No aga keegi pidi kunagi selle soovituse ju looma. Ja võibolla tal oli kehv silmanägemine icon_lol.gif

_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuussa
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.04.2021 07:49:54 vasta tsitaadiga

Sellisel juhul loodi kinod kehva silmanägemisega inimeste poolt kehva silmanägemisega inimestele:)
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.04.2021 21:09:17 vasta tsitaadiga

Tunnistage üles, kes kinos esimeses reas istub. icon_biggrin.gif
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tuussa
HV kasutaja

liitunud: 13.10.2003




sõnum 11.04.2021 21:43:10 vasta tsitaadiga

Ise just rääkisid, et ostaksid suure teleka asemel pigem projektori 100"+ ekraaniga ja vaatamiskaugus on sul 3,5m icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 12.04.2021 11:29:25 vasta tsitaadiga

Sel juhul ei istuks nii lähedal.
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raqon
HV vaatleja

liitunud: 29.03.2021




sõnum 12.04.2021 12:04:51 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Pixel response rate on nii kiire, et 24fps filmi puhul pikad panning kaadrid tunduvadki jõnksutavat, sest 120Hz juures jõuab iga kaadrit 5x joonistada. See omakorda tähendab, et pole LCD-le omast blurri kahe kaadri vahetamisel.

RTings pakub soovitusi selle parandamiseks, aga see on tehnoloogia featuur: https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/c8-oled

Redditist ka selline soovitus:
Real Cinema should be on, Motion Pro (LG's name for black frame insertion) should be off and TruMotion should be set to User with both sliders at 0 (though you might want to add a little of the De-Judder slider to taste). If you've got it set like that, that's the best you can do on OLED with the fast pixel response (explanation on the Stutter section). If you're still seeing stutter, try to focus on the subject of the panning shot rather than the background (if it's a tracking shot the subject will generally have less angular motion than the background so will suffer less). Or wait for the time when higher frame rates become more common!

Edit: ei pannud tähele, et jutt ei käinud LG OLED-st.


Tundub, et sama teema on ka ikkagi nanocelliga, sest sellel samuti 120hz ekraan.

Õnneks mustrite juures värvide flickeringust sain lahti, kui sharpnessi vähendasin. See probleem on lahendatud, aga tundub, et peangi ootama lihtsalt seda, kui sisendist tulev pilt on suurema fps-ga
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
seeru
HV veteran

liitunud: 10.02.2004




sõnum 13.04.2021 21:21:23 vasta tsitaadiga

raqon kirjutas:


Tundub, et sama teema on ka ikkagi nanocelliga, sest sellel samuti 120hz ekraan.

Õnneks mustrite juures värvide flickeringust sain lahti, kui sharpnessi vähendasin. See probleem on lahendatud, aga tundub, et peangi ootama lihtsalt seda, kui sisendist tulev pilt on suurema fps-ga

Ei jõnksuta see nanocell küll mitte midagi.
LG 55SM9010PLA
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.04.2021 13:07:01 vasta tsitaadiga

Vincenti C1 ülevaade väljas

Link
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Driftmoon
Kreisi kasutaja
Driftmoon

liitunud: 22.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2021 20:17:26 vasta tsitaadiga

Ostsin logi K400 klaviatuuri LG smartTV jaoks, netflixis kõik töötab aga nt spotify ja youtube apis ei saa otsingusse kirjutada klaviatuuriga, kursoriga saab aga trükkida ei õnnestu.
Kas teistel ka sama viga?
Kommentaarid: 40 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Telerite üldteema vol. 2 (Küsitlus: Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler?) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 151, 152, 153 ... 205, 206, 207  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.