Mul LG OLED light on 40% peal ja brightness ka 50%. Teleri kõrval on suur lõunaaken ja vastasseinas samuti suured aknad idasse. _________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
VR53, nii, ja kuidas keset suve südapäeval õudukate vaatamisel pilt on? Must on mustemast must ja kontrastid kenad? _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
Ma tunnen kaasa ka inimestele, kellel peale kalli teleka ostmist enam kardinate ostmiseks raha ei jätku...
Mõnel ehk tõesti ei jätku.
Mina näiteks ei tahagi teleka vastas asuvate 4+m laiade ja kuni 4m kõrgete akende ette täielikke pimendavaid kardinaid. Alumisel 2 meetril muidugi õhukesed voldikkardinad on. Ja OLEDi vaatamist sisse tulev päikesevalgus ei sega.
Pigem grillin päikeselisel päeval õues või lähen teen midagi toredat. Elan elu, mitte ei ela teleka vaatamise nimel.
Korralikud kardinad maksavad 2000-5000EUR. Telekas on soodsam.
Eelmisel suvel ei elanud selles kohas, seega ei oska veel suvist kogemust kommenteerida. Kui pigem on probleem selles, et päike paistab aknast silma/diivanile teatud aegadel ja sel ajal peab ühe kardina ette tõmbama. Samas mulle meeldibki veidi tumedam pilt ka monitoril. _________________ Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
Mul on ka telekas "Cinema" vms reziimis, aegajalt siiski kui lapsed keset päeva suvel midagi vaatasid siis keerasin reziimi "Normal/Dynamic" peale et midagi normaalselt ekraanilt paistaks.
Jutu point oligi selles, et seda madalat valgust saabki ennekõike hämaras ruumis kasutada. Päevavalgel on pilt sellega filmide jaoks liialt tuhm. _________________ Experience is what you get when you don't get what you want.
Mul LG OLED light on 40% peal ja brightness ka 50%. Teleri kõrval on suur lõunaaken ja vastasseinas samuti suured aknad idasse.
mul sama, aga päike ei paista(enne 12 päeva ei seebita eriti), toas suht hämar.
Filmide vaatamiseks rulood ette ja elu lill, toas pm pime
Oled light hdr puhul tõmbab ise 100 peale, ses suhtes arusaamatu, miks peaks nii eredat pilti üldse tavaoludes vaatama
Ruloo on 50-100€ olenevalt mõõtudest, pime kui öö _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Sony laseb välja 2021a. ühe seeria telekaid millel on spetsiaalne peegeldusvastane ekraan.
Jama on muidugi selles, et sellise ekraani saavad mudelid alates suurusest 75.
55 ja 65 on tänapäeva mõistes juba lukuauk.
Keegi LED backlight strip-e on vahetanud? Kas telerit avamata on võimalik kindlaks teha, millised stripid täpsemalt osta?
Ikka teleri mudeli/seeria järgi otsid ebay/aliexpressist, maksavad paarikümne raha kanti. Aga nende vahetamine on teleri juures ilmselt kõige keerulisem nikerdamine. Vaata youtubest : "TV backlight repair/change". Mu teleri taustavalgusel on üks lääts ära (heledal taustal nagu päike kumaks läbi pilve), aga otsustasin selle tagasiliimimine on liiga riskantne, kui just rohkem läätsi ära ei tule.
AliExpressist vaatasingi, max 50 eur, mitte rohkem. Aga neid seal omajagu erinevaid 65-tollistele ja mul pole kuigi populaarne teler.
Ideaalselt oleks nii, et telliks ära, ilma telerit avamata, kui kohale jõuavad, siis vahetan ära ja korras.
Nii eriti ei tahaks, et võtan nüüd teleri lahti, vaatan milliseid stripe on vaja ja jätan selle lahtilammutatud teleri kuskile seisma, kuni AliExpressi pakk ükskord kohale jõuab. Sest kokku panna ja siis jälle uuesti lahti võtta küll ei soovi.
Posar tuleb silma nii ilisat pilt vaadata youtubes ja kodus _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Tere. Olles nüüdseks üle vaadanud selle foorumi teema viimased paarkümmend lehte, siis endiselt endale sobivat telerit valida ei oska.
Minu lähteülesanne:
* eelarve kuni 2k (samas kui saab minu vajadustele 50% soodsamalt, siis igati tervitatav)
* vaatamiskaugus 4m
* otsene päike peale ei paista (põhja suunaline tuba)
* kasutus 80% Telia ja 20% Youtube&Netflix&Go3
* teler seinale
Viimased 6a kasutuses Samsungi 48" (UE48H6400AKXXH) ja peamine põhjus teleri uuendamiseks on Samsungi rakendamine teises kohas. Lisaks elukaaslase kurtmine, et praegune teler väike ja nõuab silmade pingutamist (prille pole vaja soovitada, sest need olemas )
Võimalikud variandid, mis ka siit teemast läbi käinud:
1. OLED CX 65" - meeldib pilt ja isegi Telia sisu on minu silmale teiste teleritega võrreldes ilusam (hind 1749euri Euronics). Mõttekoht on endiselt, et kas 4m pealt 65" ei jää väikseks ja sellise kauguse pealt oleks 75" pilt ikkagi nauditavam. Kui rahaliselt hulluks minna, siis selge valik oleks 77" OLED, kuid minu kasutuse juures tundub see overkill.
2. 75" telerid Q77T / Q80T - vaatamiskauguse mõistes mõistlikum valik (Euronicsis hinnad 1599 ja 1999), kuid täpselt ei saa aru, kas ja kui palju kaotan pildikvaliteedilt võrreldes väiksema OLED teleriga. Lisaks Q80T võimalikud kvaliteedi mured.
3. 75" Philips PUS8505 - hind 1199euri. Kõige eelarve sõbralikum ja kuna enamus ajast Telia pilt, siis ehk polegi mõtet rohkem maksta? Kas ja kui palju jääb hetkel/tulevikus piirama 50Hz (Q77T on 100Hz)?
Igaljuhul on igasugused soovitused teretulnud. _________________ Allkiri
Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.
Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.
Maadled samade teemadega mis minagi ja vaatamiskauguski tundub sarnane olema. Korra vaatasin ka 77" OLED CX hinda, aga 3K€ - no way
Siis mõtlen jälle teistpidi, et kui täna on 42" plasma, mille vaatamisega pole hätta jäänud, aga kuna isutab suurema ekraani järgi juba ammu, siis tundub, et 65" võiks täitsa viisakas olla.
Ise ma LED-i olen (hetkel) välistanud, sest TV vaatamine ei toimu ainult otse, vaid ka nurga alt (nii vasakul kui paremal) ja seal on juba see koht, kus LED-l lööb pildi häirivaks. Samas mõtlen jälle järgmise nurga alt - 77" LED-i saaks ikka väga-väga timm hinnaga, aga paljuski tuleb ära anda siis pildi kvaliteedi poolelt. Kuna mu plasma pole täna nutikas, siis võiks öelda, et 99% ajast vaatan Telia TV-d ning rakendustest passib Telia HBO-d. Vahest ka youtube. Suure tõenäosusega teleka kasutamise harjumus muutub kui see on nutikas ehk youtube ja muude asjade vaatamist tuleb üha enam ette. TV vaatamine peamiselt õhtuti, harva hommik/päev.
Firetiger kirjutas:
Tere. Olles nüüdseks üle vaadanud selle foorumi teema viimased paarkümmend lehte, siis endiselt endale sobivat telerit valida ei oska.
Minu lähteülesanne:
* eelarve kuni 2k (samas kui saab minu vajadustele 50% soodsamalt, siis igati tervitatav)
* vaatamiskaugus 4m
* otsene päike peale ei paista (põhja suunaline tuba)
* kasutus 80% Telia ja 20% Youtube&Netflix&Go3
* teler seinale
Viimased 6a kasutuses Samsungi 48" (UE48H6400AKXXH) ja peamine põhjus teleri uuendamiseks on Samsungi rakendamine teises kohas. Lisaks elukaaslase kurtmine, et praegune teler väike ja nõuab silmade pingutamist (prille pole vaja soovitada, sest need olemas )
Võimalikud variandid, mis ka siit teemast läbi käinud:
1. OLED CX 65" - meeldib pilt ja isegi Telia sisu on minu silmale teiste teleritega võrreldes ilusam (hind 1749euri Euronics). Mõttekoht on endiselt, et kas 4m pealt 65" ei jää väikseks ja sellise kauguse pealt oleks 75" pilt ikkagi nauditavam. Kui rahaliselt hulluks minna, siis selge valik oleks 77" OLED, kuid minu kasutuse juures tundub see overkill.
2. 75" telerid Q77T / Q80T - vaatamiskauguse mõistes mõistlikum valik (Euronicsis hinnad 1599 ja 1999), kuid täpselt ei saa aru, kas ja kui palju kaotan pildikvaliteedilt võrreldes väiksema OLED teleriga. Lisaks Q80T võimalikud kvaliteedi mured.
3. 75" Philips PUS8505 - hind 1199euri. Kõige eelarve sõbralikum ja kuna enamus ajast Telia pilt, siis ehk polegi mõtet rohkem maksta? Kas ja kui palju jääb hetkel/tulevikus piirama 50Hz (Q77T on 100Hz)?
Võtke igasugused pildiparandused mqha ja ei jõnksuta midagi _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Aga vahet pole, mida ostad, pärast niikuinii kahetsed... ostad 65'' OLEDi, mõtled, et oleks ikka võinud suurema osta, ostad 75'' LCD, mõtled, et oleks võinud ikka OLEDi osta, mis siis, et väiksema.
Jumal tänatud, et ma ei ostnud eelmise aasta algul CX, sest sellel on see sama jõnksutamine suurtes vaadetes sees. Kohutav, kuidas see häirib mind isegi siit videost vaadates, ei ole siiani suutnud ühegi settinguga seda teha selliseks, et ei häiriks.
Naine kodus juba vahepeal käratab, et jälle sa näpid neid pildi settinguid ja ei saa.
Pole päriselus näinud, aga videost vaadates tundub tõesti täiesti kohutav. Pilt justkui hakiks? Millest see tuleb?
Pixel response rate on nii kiire, et 24fps filmi puhul pikad panning kaadrid tunduvadki jõnksutavat, sest 120Hz juures jõuab iga kaadrit 5x joonistada. See omakorda tähendab, et pole LCD-le omast blurri kahe kaadri vahetamisel.
Redditist ka selline soovitus:
Real Cinema should be on, Motion Pro (LG's name for black frame insertion) should be off and TruMotion should be set to User with both sliders at 0 (though you might want to add a little of the De-Judder slider to taste). If you've got it set like that, that's the best you can do on OLED with the fast pixel response (explanation on the Stutter section). If you're still seeing stutter, try to focus on the subject of the panning shot rather than the background (if it's a tracking shot the subject will generally have less angular motion than the background so will suffer less). Or wait for the time when higher frame rates become more common!
Edit: ei pannud tähele, et jutt ei käinud LG OLED-st.
viimati muutis Rauno266 09.04.2021 14:42:03, muudetud 3 korda
Minu silmale on see filmmakers mode jube kehv seade. Pilt muutub tumedamaks ja kollase pruuni halli massiks. Kui CX välja tuli siis mulle tundus, et reklaamiti seda kui uhket uut asja, mis mulle isiklikult üldse ei sobi. Minu CX tv pilt ka hakib aga seda ainult go3ga. Filmid ja mängud ok. Samas pole ma kindel kas see on tv süü sest kui vaatan go3 teleka enda äpist siis on ok aga kuna see äpp on Lg tv jaoks tehtud suht uimane siis soetasin google chromecast tv ja vaatan sealt aga pilt jubedalt hakib. Chromecast ühendatud ressiiveriga ja ress omakorda hdmiga ühendatud telekaga. Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.
Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.
Kui midagi sättida, siis välisest meediamängijast. Tavaliselt teleri sisendid võivad kasutada teist sätete profiili, piisab kui teleris pildirežiim muuta tagasi samaks millega harjunud.
Premium high speed ei tähenda kallist kaablit, vaid sertifikaati, mis garanteerib suurema ribalaiuse. Pilti paremaks-sujuvamaks see ei tee.
Ressi ja tv seadeid igatepidi proovinud aga paremaks ei lähe. Kas odav hdmi kaabel võib ka selliseid asju tekitada? Lugesin just oma ressi manuaalist, et korraliku signaali jaoks soovitab ainult mingit preemium hdmi kaablit. Mul praegu kasutusel kõige odavam oomi poest ostetud kaabel.
Kui midagi sättida, siis välisest meediamängijast. Tavaliselt teleri sisendid võivad kasutada teist sätete profiili, piisab kui teleris pildirežiim muuta tagasi samaks millega harjunud.
Premium high speed ei tähenda kallist kaablit, vaid sertifikaati, mis garanteerib suurema ribalaiuse. Pilti paremaks-sujuvamaks see ei tee.
Tänud sulle taaskord asjaliku vastuse eest. Pildi kvaliteediga olen väga rahul, on super ilus aga mitte sujuv. Välises meedijamängijas seaded praktiliselt puuduvad ja sealt sättida kahjuks pole midagi. Pildireržiim mul alati standard, mulle lihtsalt tundub, et see kõige parem. Telekat ma ei süüdistagi, arvan, et probleem kuskil ressi ja välise seadme juures. Kui ressil 4k režiim standard valida siis on suht ok aga ps5 kaob siis 4k resol hdr. Kui muudan 4k enhanced siis ps5 kõik hästi aga go3 kanalid pole enam sujuvad. Iga mõne sekundi tagant väike drop või stutter kuidas iganes seda nimetatakse.
Telekas kaotas eile pildi.
Hääl on, aga pilti enam pole. Teatud nurga alt võib hästi raskelt mingit pilti.
Keegi puusalt paneb, et on selle telekaga midagi teha või utiil? Garantii läbi, vanus 3.5 aastat.
Mudel: 55PUS6561/12 _________________ ▂ ▃ ▅ ▆ █ We forget to live █ ▆ ▅ ▃ ▂
Mirc, teleka taustavalgus kutu. Pane külje pealt käega paar koksu. Mõnedel on nii ajutiselt tööle hakanud. _________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Aga vahet pole, mida ostad, pärast niikuinii kahetsed... ostad 65'' OLEDi, mõtled, et oleks ikka võinud suurema osta, ostad 75'' LCD, mõtled, et oleks võinud ikka OLEDi osta, mis siis, et väiksema.
Väga hea postitus ja ilmselt nii ongi, et olenemata otsusest, oleks pidanud ikkagi teise valiku tegema
Olles vaadanud suurel hulgal ülevaateid, siis 75" on minu valikuteks: Q77T (1599.-) või Q90T (2099.-). Hinna poolest nende kahe vahele mahtuv Q80T ei ole võrreldes Q77T märkimisväärne edasi minek, kuid Q90T tundub juba väga OK. Keegi oskab eelnevat kinnitada või ümber lükata?
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik? _________________ Allkiri
Mul on ca 3m ja kindlasti võiks suurem olla, aga pimedas toas enam muud peale OLEDi ei taha, aga muul ajal võiks vabalt QLED/VA ka olla. _________________ Geek it til it MHz
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik?
Mina Vaatan umbes 3-3.5 meetri pealt ja siiani pean 65" B8-t ainuõigeks valikuks. Kui nüüd midagi võibolla negatiivset välja tuua, siis peale OLED-i seinale panemist tühistasin Telia TV tellimuse ja viisin digiboksi neile tagasi kuna sisu kvaliteet ei kannatanud kriitikat.
Väga hea postitus ja ilmselt nii ongi, et olenemata otsusest, oleks pidanud ikkagi teise valiku tegema
Olles vaadanud suurel hulgal ülevaateid, siis 75" on minu valikuteks: Q77T (1599.-) või Q90T (2099.-). Hinna poolest nende kahe vahele mahtuv Q80T ei ole võrreldes Q77T märkimisväärne edasi minek, kuid Q90T tundub juba väga OK. Keegi oskab eelnevat kinnitada või ümber lükata?
Huvitav kas siin foorumis on 65" OLED omanikke, kes vaatavad seda 3,5-4m pealt ja kinnitavad, et see oli ainuõige valik?
75" telekaga oled sa õigel teel. Endal on hetkel 65" telekas ja vaatamiskaugus natuke alla 4m ning soov on endalegi soetata vähemalt 75" telekas. AK-d võib ju selliselt kauguselt vaadata, aga filmide jaoks tahaks ikka suuremat TV-d, rääkimata konsooliga mängimisest. Konsooliga mängimiseks võtan ma köögitooli ja kolin sellega alla 2m kaugusele praegusest telekast:)
Q70T seerial on edge taustavalgus, seetõttu ma ma selle välistaks ja võtaks ikkagi kas Q80T või Q90T. 75" Q90T hind oli algselt pea 3k, praegu saab selle kätte 2k - ma arvan, et see on päris hea diil. Arvestades, et 77" CX maksab praegu 3k ja 75" Q90T maksab 2k, siis minu arvates sa CX-ga päris 33% paremat pilti ei saa. CX on parem, see on selge, aga mitte 1000€ parem, ma leian:) Kui raha pole probleem, siis soovitan ainult OLED-i.
Vaatan 3,5 m kauguselt 55" ja alles pärast poolt aastat ei ole enam liiga suur. 65" või 75" telekat ei taha, pigem siis juba projektor koos 100"+ ekraaniga, mille saab eest ära kerida kui filme ei vaata. _________________ Müüa igasugu asju
viimati muutis von Wu 10.04.2021 20:56:12, muudetud 1 kord
Vahin ka 4m pealt 65" ja ei ole küll erilist soovi lähemale ronida. ERITI mängides, 2m pealt jäängi pead keerutama, et HUDi vahtida muude tegevuste kõrvalt. Rohkem maitse ja silmanägemise (või selle puudumise) asi pigem.
65" teleka kinovaatamise soovituslik distants on 2m (THX kinoelamuse soovitus), sama kehtib ka mängimise kohta, kui tahad kogeda nö. mängus seesolemise tunnet. Silmanägemisega ei ole sel distantsil mingit pistmist, pigem maitseasi jah. Kunagi vaadati 21" kineskoop telekaid ka 3-4m pealt ja oldi rahul:)
65" teleka kinovaatamise soovituslik distants on 2m (THX kinoelamuse soovitus), sama kehtib ka mängimise kohta, kui tahad kogeda nö. mängus seesolemise tunnet. Silmanägemisega ei ole sel distantsil mingit pistmist, pigem maitseasi jah.
No aga keegi pidi kunagi selle soovituse ju looma. Ja võibolla tal oli kehv silmanägemine _________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Pixel response rate on nii kiire, et 24fps filmi puhul pikad panning kaadrid tunduvadki jõnksutavat, sest 120Hz juures jõuab iga kaadrit 5x joonistada. See omakorda tähendab, et pole LCD-le omast blurri kahe kaadri vahetamisel.
Redditist ka selline soovitus:
Real Cinema should be on, Motion Pro (LG's name for black frame insertion) should be off and TruMotion should be set to User with both sliders at 0 (though you might want to add a little of the De-Judder slider to taste). If you've got it set like that, that's the best you can do on OLED with the fast pixel response (explanation on the Stutter section). If you're still seeing stutter, try to focus on the subject of the panning shot rather than the background (if it's a tracking shot the subject will generally have less angular motion than the background so will suffer less). Or wait for the time when higher frame rates become more common!
Edit: ei pannud tähele, et jutt ei käinud LG OLED-st.
Tundub, et sama teema on ka ikkagi nanocelliga, sest sellel samuti 120hz ekraan.
Õnneks mustrite juures värvide flickeringust sain lahti, kui sharpnessi vähendasin. See probleem on lahendatud, aga tundub, et peangi ootama lihtsalt seda, kui sisendist tulev pilt on suurema fps-ga
Tundub, et sama teema on ka ikkagi nanocelliga, sest sellel samuti 120hz ekraan.
Õnneks mustrite juures värvide flickeringust sain lahti, kui sharpnessi vähendasin. See probleem on lahendatud, aga tundub, et peangi ootama lihtsalt seda, kui sisendist tulev pilt on suurema fps-ga
Ei jõnksuta see nanocell küll mitte midagi.
LG 55SM9010PLA
Ostsin logi K400 klaviatuuri LG smartTV jaoks, netflixis kõik töötab aga nt spotify ja youtube apis ei saa otsingusse kirjutada klaviatuuriga, kursoriga saab aga trükkida ei õnnestu.
Kas teistel ka sama viga?
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.