|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor? |
| 10-15" |
|
0% |
[ 3 ] |
| 15-20" |
|
2% |
[ 7 ] |
| 20-25" |
|
17% |
[ 56 ] |
| 25-30" |
|
40% |
[ 129 ] |
| 30-35" |
|
25% |
[ 80 ] |
| 35" või suurem |
|
12% |
[ 40 ] |
|
| hääli kokku : 315 |
|
| autor |
|
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
19.02.2021 11:38:14
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Samas see kalibraator on CRT/LCD algusaegadest, pagan teab kuidas ta nüüdsete moodsate monitoridega hakkama saab.
Vähemalt tööle ma ta sain Win 10 all küll kenasti.
Aga jah, see kalibreeritud pilt on minu silmadele veidi "tuim". |
kalibraatorid ei ole selles mõttes suurt muutunud, töötavad need ikka samamoodi. kui soft töötab ja seade ise ei ole katki või ajaga funktsionaalsust kaotanud, siis on kõik korras.
kalibreeritud pilt enamasti jätabki tuima mulje, sest me oleme pigem harjunud nägema pilti, mis on keeratud nii eredamaks kui ka värvid kirkamaks.
kui just otseselt ei tegele mingi kalibreeritud pilti vajava tegevusega nagu foto-/videotöötlus, siis kasutamiseks tuleks monitor ikkagi sättida oma maitsele vastavaks.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
19.02.2021 11:43:20
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| bladerunner kirjutas: |
Samas see kalibraator on CRT/LCD algusaegadest, pagan teab kuidas ta nüüdsete moodsate monitoridega hakkama saab.
Vähemalt tööle ma ta sain Win 10 all küll kenasti.
Aga jah, see kalibreeritud pilt on minu silmadele veidi "tuim". |
kalibraatorid ei ole selles mõttes suurt muutunud, töötavad need ikka samamoodi. kui soft töötab ja seade ise ei ole katki või ajaga funktsionaalsust kaotanud, siis on kõik korras.
kalibreeritud pilt enamasti jätabki tuima mulje, sest me oleme pigem harjunud nägema pilti, mis on keeratud nii eredamaks kui ka värvid kirkamaks.
kui just otseselt ei tegele mingi kalibreeritud pilti vajava tegevusega nagu foto-/videotöötlus, siis kasutamiseks tuleks monitor ikkagi sättida oma maitsele vastavaks. |
Justjust. Aga kui mõlemat teha, siis pead pidevalt OSDst vahetama? Ei taha tõmmelda sedasi.
Omal oligi idee et kalibreeriks ära ja saaks mingi sweetspoti, mis pole nii tuim, samas poleks ka ülepakutud värvidega. Ehk siis "kompromiss-mode" kui nii võib öelda
Eelmise moluga AOC 24G2U oli mul sRGB mode, ilma timmimata ja sellel polnud sRGB niivõrd tuim. See toimiski mul selle sweetspotina tol ajal Tahaks uuega sama teha.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
19.02.2021 12:46:00
|
|
|
londiste, kalibraatorit pole mul millegi vastu hetkel kontrollida, ainult oma silm.
Riistvara võib ju korras olla aga võrreldes XP aegadega kui see soft loodi on omajagu ju mööda läinud, Windows tegeleb pealegi ka nüüd ise värvihaldusega.
Toimetasin selle https://www.dpreview.com/forums/thread/4009404#forum-post-58182504 järgi et profiilid sisse loetaks.
Kalibreeritud pildi puhul võiks ju nt. valge alati ekraanil ka valge olla, hetkel kasvõi seesama HV teksti sisestuskast on selline kergelt hallikassinine, puhas A4 kõrvale panna siis asi on valgest ikka väga kaugel.
Pean vist veidi netti meeldetuletuseks lappama kuidas seda kalibreerimisprotsessi läbi viia. Äkki teen ikka ise midagi valesti.
Maagid h00s, Delli puhul on see profiilide vahetamine mugav, selleks on "Display Manager" nimeline soft.
Saab pmst paari hiireklikiga reziime vahetada, samuti võid lasta seda ka vastavalt käivitatud rakendusele automaatselt teha.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asterix
HV kasutaja
liitunud: 08.11.2001
|
19.02.2021 13:16:22
|
|
|
Millist uut 22" monitori soovitate kuni 200 euro eest, kui peamine soov on, et monitor silmi võimalikult vähe väsitaks? Põhiliselt tegelen progemisega, mängimist on väga harva. Suurem kui 22" monitor lauale ei mahu, tuba suht väike. HinnaVaatluse lehelt jäi silma see:
https://www.hinnavaatlus.ee/849961/samsung-22-lcd-ls22e45kbsv
Kas on midagi paremat valikus ja miks?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
cabbage
HV kasutaja

liitunud: 07.02.2014

|
20.02.2021 08:58:32
|
|
|
| Asterix kirjutas: |
Millist uut 22" monitori soovitate kuni 200 euro eest, kui peamine soov on, et monitor silmi võimalikult vähe väsitaks? Põhiliselt tegelen progemisega, mängimist on väga harva. Suurem kui 22" monitor lauale ei mahu, tuba suht väike. HinnaVaatluse lehelt jäi silma see:
https://www.hinnavaatlus.ee/849961/samsung-22-lcd-ls22e45kbsv
Kas on midagi paremat valikus ja miks? |
Mis need maksimaalsed mõõdud on? Hetkel leidsin kiire otsinguga, et selline monitor: https://www.hinnavaatlus.ee/1238749/dell-23-lcd-p2319h/
on vaid 1,5cm laiem. Paksusid ääri oluliselt vähem. 1a.ee otsing on ehk antud olukorras parem. Kui leiad sobiva siis vaata HV-st üle hind.
Pildi kvaliteeti saad ise googeldada kummal parem on aga ma ise pakun et Dell on umbes 2 mäe jagu parem.
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wrx123
HV kasutaja
liitunud: 21.03.2006
|
20.02.2021 19:51:30
|
|
|
| Maagid h00s kirjutas: |
Ahoi AHVid, sain ka omale uue molu lõpuks. Pärast kuudepikkuseid valimisi. Ossin omale siis LG 27GL850
Tundub muidu igati kabe monitor, aga vaatan et "out of the box" värvid on ikka väga paigast ära. Nii kirevad ja kontrastsed et jääb mulje nagu see oleks OLED monitor |
sRGB režiimi proovisid? See peaks juba tehase poolt kalibreeritud olema.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
20.02.2021 21:24:10
|
|
|
Progemiseks ma soovitaks üldse 1920 x 1200 resoga monitori. Kui uue U2421E hind on üle jõu käiv siis nt. kasutatud U2415 hind jääb ~100€ kanti
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asterix
HV kasutaja
liitunud: 08.11.2001
|
20.02.2021 21:55:46
|
|
|
| Aitäh kõigi soovituste eest, aeg poodides ringi käia ja oma silmaga neid lähemalt vaadata.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
21.02.2021 01:18:51
|
|
|
Tee endale papist ristkülikud monitoride mõõtudega ja proovi laual. Poes paistavad ekraanid enamasti väiksemad kui kodus.
Pildikvaliteeti tuleb jah poes vaadata.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asterix
HV kasutaja
liitunud: 08.11.2001
|
22.02.2021 00:06:50
|
|
|
| Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
22.02.2021 00:09:04
|
|
|
| Asterix kirjutas: |
| Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole. |
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=U2419H
viimati muutis Anna tooli 22.02.2021 00:09:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Froggy
HV kasutaja

liitunud: 25.10.2009
|
22.02.2021 00:11:34
|
|
|
Sel viimasel ei tundu jalga olevat
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
22.02.2021 00:14:02
|
|
|
Tasuks vaadata ka tootekoodi
Nt Arvutitark 187.50 2-aastane garantii; 205.44€ 5-aastane garantii
On kaks mudelit/kolm SKU-d
U2419H
U2419H jalata
U2419HC (USB-C pordiga)
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Asterix
HV kasutaja
liitunud: 08.11.2001
|
22.02.2021 09:09:42
|
|
|
Mul oli otsingus IPS valitud, seepärast jäi see välja ehk monitori andmetest on IPS puudu mingil põhjusel.
See 5-aastane garantii on hea info.
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril?
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
22.02.2021 09:36:48
|
|
|
| Asterix kirjutas: |
Mul oli otsingus IPS valitud, seepärast jäi see välja ehk monitori andmetest on IPS puudu mingil põhjusel.
See 5-aastane garantii on hea info.
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril? |
| tsitaat: |
USB-C 3.0 with DisplayPort 1.2 (shared)
Get an easy charge with USB-C, the same cable that connects your device to the monitor. Also, as you charge your PCs with up to 65W of power, protect it with Dell’s built-in surge protection. |
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erko
Kreisi kasutaja
liitunud: 11.07.2004
|
22.02.2021 09:37:16
|
|
|
| Asterix kirjutas: |
| Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril? |
Põhimõtteliselt ei vaja läpakas laual enam dokki. Osadel monitoridel on nüüd juba lisaks USB-C pesale ka LAN pesa ning kaablivõrk tuleb koos video ja vooluga monitorist läpakasse. Kontorites übermugav.
|
|
| Kommentaarid: 26 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
23.02.2021 00:38:49
|
|
|
| Sai S3220DGF ligi võetud - päris mõnus monitor. Küll aga 60cm sügavast lauast võtab jalg natuke palju ära. Soovitage õhemapoolsemat seinakinnitust - võiks lihtsalt üles-alla vasakule-paremale kallutatav olla aga võib ka suuremate ulatustega olla. Seinalähedases asendis võiks vesa to wall olla ~3-4cm ringis.
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
loox
HV kasutaja
liitunud: 25.06.2006
|
23.02.2021 18:56:23
|
|
|
| erko kirjutas: |
| Asterix kirjutas: |
| Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril? |
Põhimõtteliselt ei vaja läpakas laual enam dokki. Osadel monitoridel on nüüd juba lisaks USB-C pesale ka LAN pesa ning kaablivõrk tuleb koos video ja vooluga monitorist läpakasse. Kontorites übermugav. |
Lisaks veel hiir ja klaver, kui monitoril USB hub sees on.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Asterix
HV kasutaja
liitunud: 08.11.2001
|
23.02.2021 19:55:48
|
|
|
| Otsustasin Dell U2419H kasuks 5-aastase garantiiga.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
10 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kapuuts
HV vaatleja
liitunud: 25.09.2004
|
03.03.2021 00:43:41
|
|
|
| Kuigi valikus olid Dell S2721DGFA ja LG 27GL850 siis tellisin lõpuks endale hoopis Gigabyte M27Q paneeli. Hetke arvustuste järgi tundub olevat oma hinnaklassis(alla 400€) best bang for buck. Muidugi oma silm on kuningas ja näha kui monitor käes aga 1080p TN monitorilt kindlasti korralik edasiminek
|
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
09.03.2021 23:12:03
|
|
|
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.
Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.
Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.
Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.
Nende kahe puhul olen väga valel teel ?
Tervitades.
Silver
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
09.03.2021 23:25:06
|
|
|
| RKsilver kirjutas: |
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.
Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.
Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.
Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.
Nende kahe puhul olen väga valel teel ?
Tervitades.
Silver |
siga ja kägu
4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/
1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe)
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
09.03.2021 23:48:01
|
|
|
| piraat262 kirjutas: |
| RKsilver kirjutas: |
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.
Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.
Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.
Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.
Nende kahe puhul olen väga valel teel ?
Tervitades.
Silver |
siga ja kägu
4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/
1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe) |
Tänan vastuse eest, kui monitoridest ise midagi jagaks siis seda küsimust ei oleks.
Uurisin review-sid enda mainitud monitoridel ja üks kiidab üht, teine teist, nagu alati.
siis ongi nagu.. dilemma.
EDIT: Kumer versioon oleks soovi listis rohkem nõutud.
kui ikka mikro all skeemi teed, silmad ka vanad, pead korra monitorile piiluma siis mida rohkem pea liigutusi seda rohkem probleeme.
Silver
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
09.03.2021 23:59:12
|
|
|
Mul siis nüüd veidi aega olnud ka uus monitor - LG27GL850
Muidu suurepärane monitor, aga värvid on liiga kirkad, nagu LG ja/või Samsungitega ikka olema kipub
Igatahes sai ta ära kalibreeritud. Siis tundus pilt mulle liiga rohekas/kollakas. Kalibreerisin uuesti natuke teise taustavalgusega toas (ühel juhul oli väljas pime täiesti ja tuled ka ei põlenud, teisel juhul väga hämar ja üks taustatuli kaugel vahepeal põles õrnalt, see pidavat muutma veidi lõpptulemust). Igatahes nüüd samade spekkidega oli pilt pigem veidikene punakas-sinakas, aga niivõrd vähe et ei häirinud. Pigem mõjus loomulikuna.
Sain oma sweetspoti kätte - Brightness 18, Contrast 68, RGB vastavalt 50, 50, 49. Kuid ikkagi tundus et värvid on oversaturated. Muutsin siis "Saturation"i ka, RGB kõik defaultis 50, panin vastavalt 42, 43, 44. Lisaks kuna tundus et punased on liiga roosakad pigem, siis "Red Hue" muutsin ka 50 pealt 55 peale (see teeb punase häästi natukene oranžimaks).
Igatahes ega asja olemust ei muuda, aga sai normaalsemaks küll. Muidu hea pilt, mängudes ok 144Hz jne
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
10.03.2021 00:02:29
|
|
|
| RKsilver kirjutas: |
| piraat262 kirjutas: |
| RKsilver kirjutas: |
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.
Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.
Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.
Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.
Nende kahe puhul olen väga valel teel ?
Tervitades.
Silver |
siga ja kägu
4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/
1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe) |
Tänan vastuse eest, kui monitoridest ise midagi jagaks siis seda küsimust ei oleks.
Uurisin review-sid enda mainitud monitoridel ja üks kiidab üht, teine teist, nagu alati.
siis ongi nagu.. dilemma.
EDIT: Kumer versioon oleks soovi listis rohkem nõutud.
kui ikka mikro all skeemi teed, silmad ka vanad, pead korra monitorile piiluma siis mida rohkem pea liigutusi seda rohkem probleeme.
Silver |
Kõvera monitoriga ei pruugi jällegi silm ära harjuda - kõik horisontaaljooned on alati kõverad kui just otse peale ei vaata.
Ja kui kõverat tahad, siis Dellilt samamoodi äge asi - https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-32-diagonaal/Dell-S3220DGF-315-VA-Nogus-2560-x-1440-165Hz-4ms-AMD-Freesync-USB-jaotur-VESA100-504761
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RKsilver
HV Guru
liitunud: 08.07.2005
|
10.03.2021 00:23:18
|
|
|
Tänan Nõuannete eest. See viimane tundub vägagi muljetavaldav olevat.
Töö asjus istun hetkel juba kumera otsas, msi g241vc, et kumer ei ole halb, korra vaid tõstad pead ja liigutad silmi.
Silver
|
|
| Kommentaarid: 172 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
140 |
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
15.03.2021 16:17:19
|
|
|
| lauri23 kirjutas: |
Krütokaevajad rikkusid plaani 1440p peale liikuda, võtaks siis 1080p mängumonitori. Kas AOC 24G2 on OK või oskab keegi miskit paremat soovitada? Oleks vast seni kuni krüptokaevurite kaarte kilohinnaga saab tulevikus.
https://www.hinnavaatlus.ee/1580391/aoc-24-lcd-24g2u/  |
Ma kasutasin seda monitori mõnda aega ja müüsin maha ainult 1440p peale minekuks.
Sõbrale müüsin, mitte siin HVs.
Anyway tegemist on väga hea monitorigamillele võin peaaegu ainult kiidusõnu öelda. Väga hea kiirus mängudes,nisegi parem kui mu uus LG 27GL850
Samuti fantast kenad värvid out of the box (sRGB mode)
Lisaks et tegu on just IPSuga ja 1080p olles samal ajal 144Hz ja 24".
See oli esimene omalaadne mis maailmas sellisel kujul välja tuli muide.
Miinuse poole pealt on aga see paneeli kvaliteet.... Tundub et seal on kõvasti kokku hoitud... Beware of dead pixels... Mul kulus ATst ostes üks molu vahetus seetõttu. Aga sul võib ka mitu tulla. Selle kvaliteediga on aga probleeme paljudel viimasel ajal nagunii ja hiljuti nägin ka Dell Ultrasharpi dead pixeliga.
Niiet selle eest ei ole keegi kaitstud aga jah selle moluga pead enne ostu laskma tööle panna kui poest ostad ja nii white kui black backgroundiga väga ettevaatlikult kogu ekraani üle käima. Kui e-poest ostad on alati võimalik tagasi saata kui dead pixel.
Alati võib ka osta mõne MSI või muu firma oma kuna neil ka olemas nüüd aga maksad palju rohkem. Seega imo pole pointi.
Kokkuvõttes kindlasti soovitan.
Samas jah teksti lugemiseks, Wordils ja Exveliks ja Ytubeks ja Facebookiks on 24" at 1080p ikka valus sakilised servad igalpool.
Nende ülalmainitute jaoks oleks üldse hea 24" at UHD aga noh, see scalemine pole ka korras. Seega 27" 1440p will do.
Aga jah mängudeks see AOC ideaalne. Eriti shooterid ralli ja muud fast-paced games.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006

|
22.03.2021 09:36:36
|
|
|
| Keevitusmaski vaja selle kasutamiseks
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
22.03.2021 10:39:22
|
|
|
misasi see on, va?
edit:
google ütleb, et va jah. loodame, et dimming zone on rohkem kui eelmise mudeli 10...
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
22.03.2021 22:04:19
|
|
|
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k.
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.03.2021 22:10:31
|
|
|
| Diesel kirjutas: |
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k. :roll:
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ? |
34'' kurvidega ultrawide, siis mõtled 27'' "tavalise" monitori peale ning kahtled, et äkki tahaks 32''. Kindel, et Sa tead, mida tegelikult tahad? :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.01.2009
|
22.03.2021 22:35:23
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Diesel kirjutas: |
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k.
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ? |
34'' kurvidega ultrawide, siis mõtled 27'' "tavalise" monitori peale ning kahtled, et äkki tahaks 32''. Kindel, et Sa tead, mida tegelikult tahad?  |
Selles mure ongi, et ei tea enam..ilmselt on 34 ära tüüdanud.. 32 mõtlesin sellepärast, et need vist kah 16:9 ratio ?
|
|
| Kommentaarid: 37 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
22.03.2021 22:39:04
|
|
|
27" on väga väike, 32" oleks parem. Kahjuks on tõesti ka need 16:9, mitte 16:10
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
22.03.2021 22:40:23
|
|
|
32'' monitore leiab jah 16:9 kuvasuhtega.
Mulle meeldiks 16:10 üldse, mäki läpaka taga või ka suure monitoriga on see väga mõnus. Kui vahele peab 16:9 ekraani kasutama, siis on kohe tunda, et piksild on vales kohas. Kahjuks neid monitore on väga vähe, 30'' kandis on näiteks UP3017, aga hind on jabur.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lyth
HV kasutaja

liitunud: 29.02.2012
|
22.03.2021 22:47:55
|
|
|
| Diesel kirjutas: |
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k.
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ? |
Aga ära telli vaid proovi seda
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=796573&highlight=
See jutt, mis seal all kirjas on pigem pseudoprobleem, asi praktiliselt uus. Võid PM saata, kui küsimusi on.
|
|
| Kommentaarid: 57 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
WäntWõll
make.believe

liitunud: 18.01.2005
|
23.03.2021 14:07:54
|
|
|
Sai S3220DGF ka ligi võetud - päris mõnus monitor igast asendist, väga rahul
|
|
| Kommentaarid: 374 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
23.03.2021 14:28:05
|
|
|
Kõikide nende 1k+ 40+" monitoridega on see küsimus, et milleks kui 49 OLED on samas hinnas?
Olgu mis iganes su LCD tehnoloogia on, aga OLEDi vastu ei saa..
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
23.03.2021 14:31:27
|
|
|
Ainuke vb olekski see, et windowsi ui puhul on staatilisi elemente palju, aga muus osas jah, ma ka ei saa aru, miks peaks CX asemel miskit muud ostma kui just kindlalt UW pole vaja ja mustad ribad häiriks.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
23.03.2021 14:58:38
|
|
|
tolle xg43uq kohta tundub google ütlevat, et edge-led ja 16 tsooni. ehk siis hdr on pehmelt öeldes meh.
cx peamine häda staatiliste ui tükkide kõrval on see, et 48" on ikkagi natukene palju
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lotharius
rallisibul

liitunud: 06.11.2005
|
23.03.2021 15:06:21
|
|
|
Pidi vist siiski hakatama 40" alumisse otsa või 30" ülemisse ka neid OLEDe tootma, kui ma mingit uudist õigesti mäletan. Muidugi ei tea, mis hind on, pärast maksad 30" eest 77" raha.
_________________ Geek it til it MHz |
|
| Kommentaarid: 125 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
117 |
|
| tagasi üles |
|
 |
piraat262
HV veteran

liitunud: 11.01.2006
|
26.03.2021 17:54:18
|
|
|
S3220DGF sai pandud hiina jala peale rippuma. Natuke oli vaja originaalasendist tihkemaks keerata aga täiesti toimiv lahendus. 40 eurot kopikatega koos saatmisega. Suureks üllatuseks tuli SmartPosti.
link
|
|
| Kommentaarid: 75 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
3 :: |
69 |
|
| tagasi üles |
|
 |
von Wu
HV Guru

liitunud: 12.10.2007
|
26.03.2021 21:46:24
|
|
|
| londiste kirjutas: |
cx peamine häda staatiliste ui tükkide kõrval on see, et 48" on ikkagi natukene palju  |
Liiga suur tõesti ja lisaks peegeldab.
_________________ Müüa igasugu asju |
|
| Kommentaarid: 901 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
675 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.04.2021 16:39:14
|
|
|
kogu selle "144hz+ gaming või põle" kõrvale ka veidi teised kiidusõnad. otsisin oma gamingu monitorile teist kõrvale tavaotstarbeks, mille igapäevane tegevus on hoopis kodukontori töö. ehk siis "pro" monitori. enamik aega toimetab hoopis läpaka otsas (võinoh vastupidi, läpakas monitori otsas)
nõuded hoopis teised:
USB-C sisend/väljund + vähemalt 65W power delivery
vaba DisplayPort sisend
sisemine USB hub vähemalt 3 pesale.
sama suurus/reso, mis peamine, ehk 27'' 1440p
herts/gaming spek sekundaarne, aga pilt võiks olla ilus.
korralik vaatenurk, sest saab olema gaming monitori sekundaarne monitor, mida vaadatakse ka nurga alt
võiks olla kompaktne jalg (või vähemalt selline, mis kõvasti ette välja ei ulatu) ja õhukesed ääred.
tilu-lilu ei ole vaja
Valik langes Dell U2721DE peale.
tööläpaksse täpselt üksainus kaabel, mille kaudu kogu elu ja ka laadimine käib, originaallaadija võib mugavasti kotti jääda. Lisaboonusena on monitorisse sisseehitatud ka gigabitine võrgupesa, ehk siis justkui täisfunktsionaalne dokkimisjaam. downstream usb liideseid on 4, kaks taga pesade juures ja kaks mugavalt vasakus ääres, sinna saab mugavalt moblaaadija vms ühendada (2A per pesa, toimib ka siis kui monitor sleepis)
pilt täitsa bueno (silmale, ei tea muidugi tehasekalibreerimis akti uskuda ja ega pole ka kalibreerimise riista käepärast võtta), suurus mõnusalt kompaktne (väike jalg, õhukesed ääred). Kuna tegu IPS ekraaniga, siis ka vaatenurgad on korralikud.
ainuke asi, mille kallal viriseda, on see, et kaasa antud USB-C to USB-C kaabel on ainult 1m pikk. Mul lihtsalt läpaka usb pesa vasakul ja monitor ise paremal poolel. ulatub, aga ilusama kaablimajanduse jaoks oleks võinud veidi pikem olla. 1,5-1,8m oleks võibolla veidi parem olnud.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|