Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 208, 209, 210  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Mitu tolli on sinu peamine igapäevases kasutuses olev monitor?
10-15"
0%
 0%  [ 3 ]
15-20"
2%
 2%  [ 7 ]
20-25"
17%
 17%  [ 56 ]
25-30"
40%
 40%  [ 129 ]
30-35"
25%
 25%  [ 80 ]
35" või suurem
12%
 12%  [ 40 ]
hääli kokku : 315

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2021 11:38:14 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Samas see kalibraator on CRT/LCD algusaegadest, pagan teab kuidas ta nüüdsete moodsate monitoridega hakkama saab.
Vähemalt tööle ma ta sain Win 10 all küll kenasti.

Aga jah, see kalibreeritud pilt on minu silmadele veidi "tuim".
kalibraatorid ei ole selles mõttes suurt muutunud, töötavad need ikka samamoodi. kui soft töötab ja seade ise ei ole katki või ajaga funktsionaalsust kaotanud, siis on kõik korras.

kalibreeritud pilt enamasti jätabki tuima mulje, sest me oleme pigem harjunud nägema pilti, mis on keeratud nii eredamaks kui ka värvid kirkamaks.
kui just otseselt ei tegele mingi kalibreeritud pilti vajava tegevusega nagu foto-/videotöötlus, siis kasutamiseks tuleks monitor ikkagi sättida oma maitsele vastavaks.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2021 11:43:20 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
bladerunner kirjutas:
Samas see kalibraator on CRT/LCD algusaegadest, pagan teab kuidas ta nüüdsete moodsate monitoridega hakkama saab.
Vähemalt tööle ma ta sain Win 10 all küll kenasti.

Aga jah, see kalibreeritud pilt on minu silmadele veidi "tuim".
kalibraatorid ei ole selles mõttes suurt muutunud, töötavad need ikka samamoodi. kui soft töötab ja seade ise ei ole katki või ajaga funktsionaalsust kaotanud, siis on kõik korras.

kalibreeritud pilt enamasti jätabki tuima mulje, sest me oleme pigem harjunud nägema pilti, mis on keeratud nii eredamaks kui ka värvid kirkamaks.
kui just otseselt ei tegele mingi kalibreeritud pilti vajava tegevusega nagu foto-/videotöötlus, siis kasutamiseks tuleks monitor ikkagi sättida oma maitsele vastavaks.


Justjust. Aga kui mõlemat teha, siis pead pidevalt OSDst vahetama? Ei taha tõmmelda sedasi.
Omal oligi idee et kalibreeriks ära ja saaks mingi sweetspoti, mis pole nii tuim, samas poleks ka ülepakutud värvidega. Ehk siis "kompromiss-mode" kui nii võib öelda icon_smile.gif

Eelmise moluga AOC 24G2U oli mul sRGB mode, ilma timmimata ja sellel polnud sRGB niivõrd tuim. See toimiski mul selle sweetspotina tol ajal icon_exclaim.gif Tahaks uuega sama teha.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.02.2021 12:46:00 vasta tsitaadiga

londiste, kalibraatorit pole mul millegi vastu hetkel kontrollida, ainult oma silm.
Riistvara võib ju korras olla aga võrreldes XP aegadega kui see soft loodi on omajagu ju mööda läinud, Windows tegeleb pealegi ka nüüd ise värvihaldusega.
Toimetasin selle https://www.dpreview.com/forums/thread/4009404#forum-post-58182504 järgi et profiilid sisse loetaks.

Kalibreeritud pildi puhul võiks ju nt. valge alati ekraanil ka valge olla, hetkel kasvõi seesama HV teksti sisestuskast on selline kergelt hallikassinine, puhas A4 kõrvale panna siis asi on valgest ikka väga kaugel. icon_rolleyes.gif
Pean vist veidi netti meeldetuletuseks lappama kuidas seda kalibreerimisprotsessi läbi viia. Äkki teen ikka ise midagi valesti.

Maagid h00s, Delli puhul on see profiilide vahetamine mugav, selleks on "Display Manager" nimeline soft.
Saab pmst paari hiireklikiga reziime vahetada, samuti võid lasta seda ka vastavalt käivitatud rakendusele automaatselt teha.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asterix
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 19.02.2021 13:16:22 vasta tsitaadiga

Millist uut 22" monitori soovitate kuni 200 euro eest, kui peamine soov on, et monitor silmi võimalikult vähe väsitaks? Põhiliselt tegelen progemisega, mängimist on väga harva. Suurem kui 22" monitor lauale ei mahu, tuba suht väike. HinnaVaatluse lehelt jäi silma see:
https://www.hinnavaatlus.ee/849961/samsung-22-lcd-ls22e45kbsv
Kas on midagi paremat valikus ja miks?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
cabbage
HV kasutaja
cabbage

liitunud: 07.02.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2021 08:58:32 vasta tsitaadiga

Asterix kirjutas:
Millist uut 22" monitori soovitate kuni 200 euro eest, kui peamine soov on, et monitor silmi võimalikult vähe väsitaks? Põhiliselt tegelen progemisega, mängimist on väga harva. Suurem kui 22" monitor lauale ei mahu, tuba suht väike. HinnaVaatluse lehelt jäi silma see:
https://www.hinnavaatlus.ee/849961/samsung-22-lcd-ls22e45kbsv
Kas on midagi paremat valikus ja miks?


Mis need maksimaalsed mõõdud on? Hetkel leidsin kiire otsinguga, et selline monitor: https://www.hinnavaatlus.ee/1238749/dell-23-lcd-p2319h/
on vaid 1,5cm laiem. Paksusid ääri oluliselt vähem. 1a.ee otsing on ehk antud olukorras parem. Kui leiad sobiva siis vaata HV-st üle hind.

Pildi kvaliteeti saad ise googeldada kummal parem on aga ma ise pakun et Dell on umbes 2 mäe jagu parem.
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wrx123
HV kasutaja

liitunud: 21.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2021 19:51:30 vasta tsitaadiga

Maagid h00s kirjutas:
Ahoi AHVid, sain ka omale uue molu lõpuks. Pärast kuudepikkuseid valimisi. Ossin omale siis LG 27GL850 icon_razz1.gif
Tundub muidu igati kabe monitor, aga vaatan et "out of the box" värvid on ikka väga paigast ära. Nii kirevad ja kontrastsed et jääb mulje nagu see oleks OLED monitor icon_lol.gif


sRGB režiimi proovisid? See peaks juba tehase poolt kalibreeritud olema.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.02.2021 20:59:06 vasta tsitaadiga

cabbage kirjutas:
Asterix kirjutas:
Millist uut 22" monitori soovitate kuni 200 euro eest, kui peamine soov on, et monitor silmi võimalikult vähe väsitaks? Põhiliselt tegelen progemisega, mängimist on väga harva. Suurem kui 22" monitor lauale ei mahu, tuba suht väike. HinnaVaatluse lehelt jäi silma see:
https://www.hinnavaatlus.ee/849961/samsung-22-lcd-ls22e45kbsv
Kas on midagi paremat valikus ja miks?


Mis need maksimaalsed mõõdud on? Hetkel leidsin kiire otsinguga, et selline monitor: https://www.hinnavaatlus.ee/1238749/dell-23-lcd-p2319h/
on vaid 1,5cm laiem. Paksusid ääri oluliselt vähem. 1a.ee otsing on ehk antud olukorras parem. Kui leiad sobiva siis vaata HV-st üle hind.


Tõenäoliselt mahub 24" ka ära: https://www.hinnavaatlus.ee/1250675/dell-24-lcd-p2419hc/
Vanemad 22" monitorid on ikka väga laiade äärtega.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.02.2021 21:24:10 vasta tsitaadiga

Progemiseks ma soovitaks üldse 1920 x 1200 resoga monitori. Kui uue U2421E hind on üle jõu käiv siis nt. kasutatud U2415 hind jääb ~100€ kanti
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asterix
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 20.02.2021 21:55:46 vasta tsitaadiga

Aitäh kõigi soovituste eest, aeg poodides ringi käia ja oma silmaga neid lähemalt vaadata.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 21.02.2021 01:18:51 vasta tsitaadiga

Tee endale papist ristkülikud monitoride mõõtudega ja proovi laual. Poes paistavad ekraanid enamasti väiksemad kui kodus.
Pildikvaliteeti tuleb jah poes vaadata.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asterix
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 22.02.2021 00:06:50 vasta tsitaadiga

Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2021 00:09:04 vasta tsitaadiga

Asterix kirjutas:
Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=U2419H

viimati muutis Anna tooli 22.02.2021 00:09:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Froggy
HV kasutaja
Froggy

liitunud: 25.10.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2021 00:11:34 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
Asterix kirjutas:
Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=U2419H


Sel viimasel ei tundu jalga olevat
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2021 00:14:02 vasta tsitaadiga

Tasuks vaadata ka tootekoodi

Nt Arvutitark 187.50 2-aastane garantii; 205.44€ 5-aastane garantii

On kaks mudelit/kolm SKU-d
U2419H
U2419H jalata
U2419HC (USB-C pordiga)
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asterix
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 22.02.2021 09:09:42 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
Asterix kirjutas:
Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=U2419H

Mul oli otsingus IPS valitud, seepärast jäi see välja ehk monitori andmetest on IPS puudu mingil põhjusel.
See 5-aastane garantii on hea info.
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril?
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2021 09:36:48 vasta tsitaadiga

Asterix kirjutas:
mina Artjom kirjutas:
Asterix kirjutas:
Euronicsis jäi täna nii pildikvaliteedilt kui välimuselt silma Dell U2419H, mis on hetkel soodukaga 190 euri, tavahind 300 euri. HV lehel seda mudelit pole.
https://www.hinnavaatlus.ee/search/?query=U2419H

Mul oli otsingus IPS valitud, seepärast jäi see välja ehk monitori andmetest on IPS puudu mingil põhjusel.
See 5-aastane garantii on hea info.
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril?
tsitaat:
USB-C 3.0 with DisplayPort 1.2 (shared)

Get an easy charge with USB-C, the same cable that connects your device to the monitor. Also, as you charge your PCs with up to 65W of power, protect it with Dell’s built-in surge protection.
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erko
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2021 09:37:16 vasta tsitaadiga

Asterix kirjutas:
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril?

Põhimõtteliselt ei vaja läpakas laual enam dokki. Osadel monitoridel on nüüd juba lisaks USB-C pesale ka LAN pesa ning kaablivõrk tuleb koos video ja vooluga monitorist läpakasse. Kontorites übermugav.
Kommentaarid: 26 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2021 00:38:49 vasta tsitaadiga

Sai S3220DGF ligi võetud - päris mõnus monitor. Küll aga 60cm sügavast lauast võtab jalg natuke palju ära. Soovitage õhemapoolsemat seinakinnitust - võiks lihtsalt üles-alla vasakule-paremale kallutatav olla aga võib ka suuremate ulatustega olla. Seinalähedases asendis võiks vesa to wall olla ~3-4cm ringis.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
loox
HV kasutaja

liitunud: 25.06.2006




sõnum 23.02.2021 18:56:23 vasta tsitaadiga

erko kirjutas:
Asterix kirjutas:
Millistel juhtudel võib vaja minna USB C-d monitoril?

Põhimõtteliselt ei vaja läpakas laual enam dokki. Osadel monitoridel on nüüd juba lisaks USB-C pesale ka LAN pesa ning kaablivõrk tuleb koos video ja vooluga monitorist läpakasse. Kontorites übermugav.

Lisaks veel hiir ja klaver, kui monitoril USB hub sees on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Asterix
HV kasutaja

liitunud: 08.11.2001




sõnum 23.02.2021 19:55:48 vasta tsitaadiga

Otsustasin Dell U2419H kasuks 5-aastase garantiiga.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2021 00:43:41 vasta tsitaadiga

Kuigi valikus olid Dell S2721DGFA ja LG 27GL850 siis tellisin lõpuks endale hoopis Gigabyte M27Q paneeli. Hetke arvustuste järgi tundub olevat oma hinnaklassis(alla 400€) best bang for buck. Muidugi oma silm on kuningas ja näha kui monitor käes aga 1080p TN monitorilt kindlasti korralik edasiminek
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2021 23:12:03 vasta tsitaadiga

Tervist, kiusan ka siin natuke teid.

Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.

Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.

Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.

Nende kahe puhul olen väga valel teel ?

Tervitades.
Silver
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2021 23:25:06 vasta tsitaadiga

RKsilver kirjutas:
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.

Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.

Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.

Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.

Nende kahe puhul olen väga valel teel ?

Tervitades.
Silver


siga ja kägu

4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/


1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe)
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2021 23:48:01 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
RKsilver kirjutas:
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.

Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.

Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.

Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.

Nende kahe puhul olen väga valel teel ?

Tervitades.
Silver


siga ja kägu

4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/


1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe)


Tänan vastuse eest, kui monitoridest ise midagi jagaks siis seda küsimust ei oleks.

Uurisin review-sid enda mainitud monitoridel ja üks kiidab üht, teine teist, nagu alati.
siis ongi nagu.. dilemma.

EDIT: Kumer versioon oleks soovi listis rohkem nõutud.
kui ikka mikro all skeemi teed, silmad ka vanad, pead korra monitorile piiluma siis mida rohkem pea liigutusi seda rohkem probleeme.

Silver
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2021 23:59:12 vasta tsitaadiga

Mul siis nüüd veidi aega olnud ka uus monitor - LG27GL850 icon_smile.gif

Muidu suurepärane monitor, aga värvid on liiga kirkad, nagu LG ja/või Samsungitega ikka olema kipub icon_rolleyes.gif
Igatahes sai ta ära kalibreeritud. Siis tundus pilt mulle liiga rohekas/kollakas. Kalibreerisin uuesti natuke teise taustavalgusega toas (ühel juhul oli väljas pime täiesti ja tuled ka ei põlenud, teisel juhul väga hämar ja üks taustatuli kaugel vahepeal põles õrnalt, see pidavat muutma veidi lõpptulemust). Igatahes nüüd samade spekkidega oli pilt pigem veidikene punakas-sinakas, aga niivõrd vähe et ei häirinud. Pigem mõjus loomulikuna.
Sain oma sweetspoti kätte - Brightness 18, Contrast 68, RGB vastavalt 50, 50, 49. Kuid ikkagi tundus et värvid on oversaturated. Muutsin siis "Saturation"i ka, RGB kõik defaultis 50, panin vastavalt 42, 43, 44. Lisaks kuna tundus et punased on liiga roosakad pigem, siis "Red Hue" muutsin ka 50 pealt 55 peale (see teeb punase häästi natukene oranžimaks).
Igatahes ega asja olemust ei muuda, aga sai normaalsemaks küll. Muidu hea pilt, mängudes ok 144Hz jne icon_smile.gif
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2021 00:02:29 vasta tsitaadiga

RKsilver kirjutas:
piraat262 kirjutas:
RKsilver kirjutas:
Tervist, kiusan ka siin natuke teid.

Olen täiesti dilemma ees.
Sooviks monitori KUNI 32 tolli, hea ja ilusa pildiga kus saab el skeeme taga ajada suuremas osas+multitasking.
kuni 4ms, vahest ikka satun mingit mängu mängima.

Hetkel on valikus samsung LU32R590CWUXEN või MSI OPTIX G27C4.

Olles paras juut siis üle 400 päris välja käia ei soovi, võibolla soovin liiga palju, ei tea, teie otsustage.

Nende kahe puhul olen väga valel teel ?

Tervitades.
Silver


siga ja kägu

4K puhul võtaks Iyama äkki? Peaks hea töömonitor olema - kõrgus ja tilt reguleeritav. https://www.hinnavaatlus.ee/1535208/iiyama-32-lcd-prolite-xb3288uhsu-b1/


1440p äkki Dell? https://www.hinnavaatlus.ee/1936914/dell-32-lcd-p3221d/ (euronicsist saab ka kohe)


Tänan vastuse eest, kui monitoridest ise midagi jagaks siis seda küsimust ei oleks.

Uurisin review-sid enda mainitud monitoridel ja üks kiidab üht, teine teist, nagu alati.
siis ongi nagu.. dilemma.

EDIT: Kumer versioon oleks soovi listis rohkem nõutud.
kui ikka mikro all skeemi teed, silmad ka vanad, pead korra monitorile piiluma siis mida rohkem pea liigutusi seda rohkem probleeme.

Silver


Kõvera monitoriga ei pruugi jällegi silm ära harjuda - kõik horisontaaljooned on alati kõverad kui just otse peale ei vaata.

Ja kui kõverat tahad, siis Dellilt samamoodi äge asi - https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutid-ja-lisad-Monitorid-kuni-32-diagonaal/Dell-S3220DGF-315-VA-Nogus-2560-x-1440-165Hz-4ms-AMD-Freesync-USB-jaotur-VESA100-504761
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RKsilver
HV Guru

liitunud: 08.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.03.2021 00:23:18 vasta tsitaadiga

Tänan Nõuannete eest. See viimane tundub vägagi muljetavaldav olevat.

Töö asjus istun hetkel juba kumera otsas, msi g241vc, et kumer ei ole halb, korra vaid tõstad pead ja liigutad silmi. icon_smile.gif

Silver
Kommentaarid: 172 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2021 02:59:09 vasta tsitaadiga

Krütokaevajad rikkusid plaani 1440p peale liikuda, võtaks siis 1080p mängumonitori. Kas AOC 24G2 on OK või oskab keegi miskit paremat soovitada? Oleks vast seni kuni krüptokaevurite kaarte kilohinnaga saab tulevikus.
https://www.hinnavaatlus.ee/1580391/aoc-24-lcd-24g2u/ icon_rolleyes.gif

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja
TõnuTõukemõnu

liitunud: 30.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2021 16:17:19 vasta tsitaadiga

lauri23 kirjutas:
Krütokaevajad rikkusid plaani 1440p peale liikuda, võtaks siis 1080p mängumonitori. Kas AOC 24G2 on OK või oskab keegi miskit paremat soovitada? Oleks vast seni kuni krüptokaevurite kaarte kilohinnaga saab tulevikus.
https://www.hinnavaatlus.ee/1580391/aoc-24-lcd-24g2u/ icon_rolleyes.gif


Ma kasutasin seda monitori mõnda aega ja müüsin maha ainult 1440p peale minekuks.

Sõbrale müüsin, mitte siin HVs.
Anyway tegemist on väga hea monitorigamillele võin peaaegu ainult kiidusõnu öelda. Väga hea kiirus mängudes,nisegi parem kui mu uus LG 27GL850 icon_idea.gif
Samuti fantast kenad värvid out of the box (sRGB mode)
Lisaks et tegu on just IPSuga ja 1080p olles samal ajal 144Hz ja 24".
See oli esimene omalaadne mis maailmas sellisel kujul välja tuli muide.

Miinuse poole pealt on aga see paneeli kvaliteet.... Tundub et seal on kõvasti kokku hoitud... Beware of dead pixels... Mul kulus ATst ostes üks molu vahetus seetõttu. Aga sul võib ka mitu tulla. Selle kvaliteediga on aga probleeme paljudel viimasel ajal nagunii ja hiljuti nägin ka Dell Ultrasharpi dead pixeliga.
Niiet selle eest ei ole keegi kaitstud aga jah selle moluga pead enne ostu laskma tööle panna kui poest ostad ja nii white kui black backgroundiga väga ettevaatlikult kogu ekraani üle käima. Kui e-poest ostad on alati võimalik tagasi saata kui dead pixel.

Alati võib ka osta mõne MSI või muu firma oma kuna neil ka olemas nüüd aga maksad palju rohkem. Seega imo pole pointi.
Kokkuvõttes kindlasti soovitan.

Samas jah teksti lugemiseks, Wordils ja Exveliks ja Ytubeks ja Facebookiks on 24" at 1080p ikka valus thumbs_down.gif sakilised servad igalpool.
Nende ülalmainitute jaoks oleks üldse hea 24" at UHD aga noh, see scalemine pole ka korras. Seega 27" 1440p will do.

Aga jah mängudeks see AOC ideaalne. Eriti shooterid ralli ja muud fast-paced games.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 09:31:38 vasta tsitaadiga

Samsung Announces Odyssey G9 2021 Monitor with Quantum MiniLED Technology
https://www.techpowerup.com/279269/samsung-announces-odyssey-g9-2021-monitor-with-quantum-miniled-technology

Ulme hele. 2000+ heledus.

Iseasi kas selle suuruse ja hinna juures pole mõistlikum juba LG 48" OLED teler võtta?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 09:36:36 vasta tsitaadiga

Keevitusmaski vaja selle kasutamiseks
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 10:00:28 vasta tsitaadiga

heretic666, Optikapoed rõõmustavad icon_biggrin.gif
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 10:39:22 vasta tsitaadiga

misasi see on, va?

edit:
google ütleb, et va jah. loodame, et dimming zone on rohkem kui eelmise mudeli 10...

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 12:05:55 vasta tsitaadiga

londiste, Võib ka 1000 olla aga OLED vastu ikka ei saa.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 22.03.2021 22:04:19 vasta tsitaadiga

Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k. icon_rolleyes.gif
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 22:10:31 vasta tsitaadiga

Diesel kirjutas:
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k. :roll:
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ?
34'' kurvidega ultrawide, siis mõtled 27'' "tavalise" monitori peale ning kahtled, et äkki tahaks 32''. Kindel, et Sa tead, mida tegelikult tahad? :)
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel
Kreisi kasutaja
Diesel

liitunud: 29.01.2009




sõnum 22.03.2021 22:35:23 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Diesel kirjutas:
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k. icon_rolleyes.gif
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ?
34'' kurvidega ultrawide, siis mõtled 27'' "tavalise" monitori peale ning kahtled, et äkki tahaks 32''. Kindel, et Sa tead, mida tegelikult tahad? icon_smile.gif


Selles mure ongi, et ei tea enam..ilmselt on 34 ära tüüdanud.. 32 mõtlesin sellepärast, et need vist kah 16:9 ratio ?
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 22.03.2021 22:39:04 vasta tsitaadiga

27" on väga väike, 32" oleks parem. Kahjuks on tõesti ka need 16:9, mitte 16:10
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 22:40:23 vasta tsitaadiga

32'' monitore leiab jah 16:9 kuvasuhtega.

Mulle meeldiks 16:10 üldse, mäki läpaka taga või ka suure monitoriga on see väga mõnus. Kui vahele peab 16:9 ekraani kasutama, siis on kohe tunda, et piksild on vales kohas. Kahjuks neid monitore on väga vähe, 30'' kandis on näiteks UP3017, aga hind on jabur.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lyth
HV kasutaja
Lyth

liitunud: 29.02.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2021 22:47:55 vasta tsitaadiga

Diesel kirjutas:
Mul on tekkinud kerge tahtmine praegune LG 34GN850-B (mida olen kasutanud ca 4 kuud) vahetada 27GN950-B vastu. Otseselt midagi monitori vastu ei ole, aga miski tõmbab 16:9 ratio poole tagasi, lisaks veel 4k. icon_rolleyes.gif
Peaks ilmselt monitori ära tellima ja proovima ....Või ehk peaks mingit 32" monstrumit vaatama ?


Aga ära telli vaid proovi seda icon_wink.gif

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=796573&highlight=

See jutt, mis seal all kirjas on pigem pseudoprobleem, asi praktiliselt uus. Võid PM saata, kui küsimusi on.
Kommentaarid: 57 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 22.03.2021 22:49:43 vasta tsitaadiga

Suvel selline asi tulemas: https://www.viewsonic.com/global/newsroom/content/ViewSonic-Announces-ELITE-32-inch-4K%2C-144Hz-Gaming-Monitor_49
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 11:56:28 vasta tsitaadiga

Nonii, hdmi 2.1 monitor, 1.5k€
https://www.overclockers.co.uk/asus-43-rog-strix-xg43uq-3840x2160-4k-144hz-1ms-freesync-hdr-1000-widescreen-led-backlit-gaming-mon-mo-0be-as.html
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
WäntWõll
make.believe
WäntWõll

liitunud: 18.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 14:07:54 vasta tsitaadiga

Sai S3220DGF ka ligi võetud - päris mõnus monitor igast asendist, väga rahul thumbs_up.gif
Kommentaarid: 374 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 14:28:05 vasta tsitaadiga

mina Artjom kirjutas:
Nonii, hdmi 2.1 monitor, 1.5k€
https://www.overclockers.co.uk/asus-43-rog-strix-xg43uq-3840x2160-4k-144hz-1ms-freesync-hdr-1000-widescreen-led-backlit-gaming-mon-mo-0be-as.html


Kõikide nende 1k+ 40+" monitoridega on see küsimus, et milleks kui 49 OLED on samas hinnas? icon_smile.gif
Olgu mis iganes su LCD tehnoloogia on, aga OLEDi vastu ei saa..

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 14:31:27 vasta tsitaadiga

Ainuke vb olekski see, et windowsi ui puhul on staatilisi elemente palju, aga muus osas jah, ma ka ei saa aru, miks peaks CX asemel miskit muud ostma kui just kindlalt UW pole vaja ja mustad ribad häiriks.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 14:58:38 vasta tsitaadiga

tolle xg43uq kohta tundub google ütlevat, et edge-led ja 16 tsooni. ehk siis hdr on pehmelt öeldes meh.
cx peamine häda staatiliste ui tükkide kõrval on see, et 48" on ikkagi natukene palju icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lotharius
rallisibul
Lotharius

liitunud: 06.11.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2021 15:06:21 vasta tsitaadiga

Pidi vist siiski hakatama 40" alumisse otsa või 30" ülemisse ka neid OLEDe tootma, kui ma mingit uudist õigesti mäletan. Muidugi ei tea, mis hind on, pärast maksad 30" eest 77" raha.
_________________
Geek it til it MHz
Kommentaarid: 125 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.03.2021 17:54:18 vasta tsitaadiga

S3220DGF sai pandud hiina jala peale rippuma. Natuke oli vaja originaalasendist tihkemaks keerata aga täiesti toimiv lahendus. 40 eurot kopikatega koos saatmisega. Suureks üllatuseks tuli SmartPosti.

link
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 26.03.2021 21:46:24 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
cx peamine häda staatiliste ui tükkide kõrval on see, et 48" on ikkagi natukene palju icon_biggrin.gif


Liiga suur tõesti ja lisaks peegeldab.

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.04.2021 16:39:14 vasta tsitaadiga

kogu selle "144hz+ gaming või põle" kõrvale ka veidi teised kiidusõnad. otsisin oma gamingu monitorile teist kõrvale tavaotstarbeks, mille igapäevane tegevus on hoopis kodukontori töö. ehk siis "pro" monitori. enamik aega toimetab hoopis läpaka otsas (võinoh vastupidi, läpakas monitori otsas)

nõuded hoopis teised:
USB-C sisend/väljund + vähemalt 65W power delivery
vaba DisplayPort sisend
sisemine USB hub vähemalt 3 pesale.
sama suurus/reso, mis peamine, ehk 27'' 1440p
herts/gaming spek sekundaarne, aga pilt võiks olla ilus.
korralik vaatenurk, sest saab olema gaming monitori sekundaarne monitor, mida vaadatakse ka nurga alt
võiks olla kompaktne jalg (või vähemalt selline, mis kõvasti ette välja ei ulatu) ja õhukesed ääred.
tilu-lilu ei ole vaja

Valik langes Dell U2721DE peale.
tööläpaksse täpselt üksainus kaabel, mille kaudu kogu elu ja ka laadimine käib, originaallaadija võib mugavasti kotti jääda. Lisaboonusena on monitorisse sisseehitatud ka gigabitine võrgupesa, ehk siis justkui täisfunktsionaalne dokkimisjaam. downstream usb liideseid on 4, kaks taga pesade juures ja kaks mugavalt vasakus ääres, sinna saab mugavalt moblaaadija vms ühendada (2A per pesa, toimib ka siis kui monitor sleepis)
pilt täitsa bueno (silmale, ei tea muidugi tehasekalibreerimis akti uskuda ja ega pole ka kalibreerimise riista käepärast võtta), suurus mõnusalt kompaktne (väike jalg, õhukesed ääred). Kuna tegu IPS ekraaniga, siis ka vaatenurgad on korralikud.

ainuke asi, mille kallal viriseda, on see, et kaasa antud USB-C to USB-C kaabel on ainult 1m pikk. Mul lihtsalt läpaka usb pesa vasakul ja monitor ise paremal poolel. ulatub, aga ilusama kaablimajanduse jaoks oleks võinud veidi pikem olla. 1,5-1,8m oleks võibolla veidi parem olnud.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LCD monitorid ( lisatud küsitlus monitori suuruse kohta 10.04.2022 ) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 182, 183, 184 ... 208, 209, 210  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.