Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 721, 722, 723 ... 868, 869, 870  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2021 22:31:08 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
See eelnevalt mainitud zyxel ühel foormlasel töötab juba paar aastat sillana.

Jep kahjuks see 17a ainult. Kui uuena ostaks siis tahaks ikka 35b.
Hind on küll hea thumbs_up.gif
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 03.01.2021 22:58:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2021 23:05:14 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis.

Aa ok. Mul allkirjad peidetud. Vaatan seda.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 03.01.2021 23:18:52 vasta tsitaadiga

Lihtsalt modemite valik suht piiratud turul. Ja ega 35b toega ruutereid ka väga palju pole. Enamus ikka isp jaoks mõeldud.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 03.01.2021 23:25:23 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Eestis ei paista seda sinu müüdavat üldse olevat. Euroopas näitab ~120€ eest midagi.

Põhiline probleem mis mul Inteno ja teiste Telia ruuteritega on olnud (v.a üks Thomson mille sai sillaks konfida) on just online multiplayer mängud.
Isegi kui mul on korrektselt pordid suunatud, või kasutan DMZ või on UPnP sees/väljas - tulemus on ikka kehv ühendus. Inimesed ei saa minu hostitud serverisse sisse.

Ma võrgundusest nii palju ei tea aga ju siis mingi NAT teema vms. Mängud näitavad Full Cone mitte Open vms. Sest sillatud ruuteriga seda probleemi pole.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 03.01.2021 23:44:12 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ei ole jah väga, see on ka teenusepakkuja ruuter enamasti. Selline kasutatud isend on ka mul pakkuda natuke soodsamalt.

Ei oska kahjuks aidata, et mis seal intenos ära blokeerib. Aga huvitav jah, et otse toimib.

Pole ammu võrgus mänginud midagi, aga kõik muud asjad mis vajavad lahtisi porte on peale suunamist ilusti toiminud. Netis leheküljed olemas, mis lasevad kontrollida kas antud port on nähtav väljast.

_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2021 10:05:33 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Andmetes on kirjas justkui, et SFP port on kah olemas icon_eek.gif . Vastab see tõele või ma loen valesti? Piltidelt justkui ei hakka otseselt silma kuigi tagaküljel mingi koht justkui oleks.

Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.
Ma ei tea jah mis teema nende Telia ruuteritega on või mis talle seal ei meeldi. Muus osas mul pole etteheiteid. Isegi Wi-Fi osas pole ~50m² korteris midagi ette heita.
DG400 Prime uptime (UPS taga) näitab hetkel 486d 17h 16m 35s. Pole viitsinud resettida icon_redface.gif , kuna siis peaksin kõik pordisuunamised ja muud seadistused nagu Wi-Fi MAC filter jne jälle käsitsi sisestama thumbs_down.gif

Ma ei saa üldse aru viimasel ajal mis kasu on conf backupist kui see toimib ainult kindla versiooniga? Viimasel ajal pole viitsinud ka emaplaadi BIOS uuendada samal põhjusel.
Vanasti sai ikka vanemal versioonil tehtud backupi uuele peale lasta. Siis jäi ainult kontrollimise rõõm.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2021 10:58:25 vasta tsitaadiga

Oot mis port forward sul ei tööta ?

Tahad hostida mingit serverit ja peale suunamist keegi sisse ei saa ? Täpsemalt mis server ?

tsitaat:

Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.

?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2021 11:26:37 vasta tsitaadiga

ufo56, Justkui toimib. Kõik teenused või programnmid mida ma kasutanud olen näitavad, et suunatud pordid on avatud aga NAT type sellest ei muutu ja kogemus pole just parim. Näiiteks keegi teine hostib, siis saab server kiiresti täis. Kui mina hostin siis tiksub aeglaselt inimesi juurde ja vahel isegi saavad timeout või massiivse lagi matchi jooksul.

Selle tsiteeritud lause all pidasin silmas seda, et internetis võib olla vale või vananenud info. Uuenduste vms muudatustega võib mäng olla hakanud kasutama mingeid lisaporte või vahetanud peamisi.
Seega tasub üle kontrollida mitte pimesti esimeselt lehelt leitud numbreid usaldada.
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 04.01.2021 12:29:59 vasta tsitaadiga

Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ?
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 66
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003




sõnum 04.01.2021 12:58:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ei ole sfp porti.
_________________
M: SFP Telia GPON võrgu jaoks - 40€
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2021 14:55:19 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ?

Ei ole dedicated. P2P Host. Mass Effect 3 Multiplayer.

Aeglase ühenduse teadet viskab Battlefront II's.

EDIT:

Uskumatu hinnavahe: Telia pakub Eestis ülikiiret internetti naabritega võrreldes 5 korda kallimalt
https://forte.delfi.ee/news/digi/uskumatu-hinnavahe-telia-pakub-eestis-ulikiiret-internetti-naabritega-vorreldes-5-korda-kallimalt?id=92170031

Telia vastus on korralik deflection:

K: Miks meil net nii kallis on?
V: Me ei tea miks mujal nii odav on.

Sorry aga see polnudki ju küsimus miks mujal nii odav on. Hea põhjendus mille taha pugeda - me ei tea miks mujal odavam on. Ei peagi teadma, keegi ei ootagi seda teadmist.
Selle oleks sama kui:

K: Miks meil niipalju liiklusõnnetusi on?
V: Me ei tea miks mujal nii vähe liiklusõnnetusi on.

Ja siis kõige parem pärl veel see, et kuna enamus kasutavad 100/100 paketti, siis see justkui näitab, et inimesed ei soovigi rohkem. Aga võibolla teha tasuta 10/10 pakett?. Siis see oleks mega populaarne ja seda kasutaks kõik. Siis saaks öelda, et vaadake - enamus kasutab 10/10. Järelikult nad ei tahagi rohkem.

Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist. Aga 5x kõrgem hind. No sorry - see pole enam rahvaarvust, turu väiksusest või planeetide seisust tulenev tagajärg. See on ilmselgelt "aga inimesed on nõus seda maksma, seega küsimegi sellist hinda" teema.

Ja mis on STV Telia kõrval?. sipelgas Elevandi kõrval. Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
Kommentaarid: 89 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 79
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.01.2021 15:33:13 vasta tsitaadiga

ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?

Tomorrow kirjutas:
K: Miks meil net nii kallis on?
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.

eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.

Tomorrow kirjutas:
Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist.
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.

Tomorrow kirjutas:
Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 15:45:52 vasta tsitaadiga

eks hinna määrab turg.
AGA. tuleb tehnoloogia taha vaadata, n.ö nuts-and-bolts. väga palju (just lääne-euroopa on selles süüdi) teenusepakkujaid kõvasti oversubscribivad oma võrku. 2,5/1,25Gbps GPON ribalaiusele isutavad sadu 1Gbps kliente. see on väga tavaline praktika. Praktika, mis meil Eestis aga ei tööta.
kui mingi jorss saab pühapäeva õhtul 50 mbps asemel 45mbps kätte, siis võib julgelt "miks ma kiirust kätte ei saa" teenindusele teavitusi oodata. ja nii ongi. Ja kui lepingus sõnale "kuni" näidata, siis tuleb "ma kitun delfisse ära" või "postitan sotsmeedia täis" teemad. "Ma lõpetan lepingu" on juba liiga vana, et seda üldse mainidagi. Tänapäeval suurte ISP puhul on meil fix-ühendustel sisuliselt tagatud kiirus, vähemalt mõistlikkuse piirides. Paljudes riikides see nii ei ole ja sõna "KUNI" domineerib selgelt.

näiteks kaabelinterenti (üle DOCSISe) on kõva oversubscription väga tavaline.

nii lihtsalt on. meie ISP-id teevad veidi teisiti, selleks, et lolle rikketeavitusi (mis on puhas kulu) mitte saada, pigem jagame lairiba toru inimlikumalt, väiksemateks jupikesteks, aga et kõigil sõbralikum koos olla oleks. mujal seda tihti ei tehta, pannakse sama laia toru otsa sama palju või enamgi jorsse.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 05.01.2021 15:48:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?

Tomorrow kirjutas:
K: Miks meil net nii kallis on?
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.

eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.

Tomorrow kirjutas:
Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist.
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.

Tomorrow kirjutas:
Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit?


Kuna enamus eesti võrgust on Telia käes ja nemad hoiavad hindu üleval siis ei saagi teised hindu alla lasta, sest Telia nõuab oma.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90048125/telia-noorib-ettevotjaid-eriti-rangalt-sama-kiire-interneti-eest-makstakse-kordades-rohkem-kui-leedus-voi-poolas?

tsitaat:
Ekspress pakkus eelmises artiklis välja, et Eesti aeglase ja kalli interneti juurpõhjuseks on turgu valitseva Telia ülikõrged hulgihinnad. Sama asja väidab ka konkurent Tele2. Hulgihinnad ei puuduta tavatarbijat ega ka Eesti ettevõtjat, küll aga määravad nad selle, kas konkureerivatel internetipakkujatel on ligipääs Telia võrgule. Loogika ütleb, et kui nad saaksid ligipääsu Telia võrgule, siis saaks nad teha odavamaid pakkumisi ja see sunniks omakorda ka Teliat hindadega alla tulema.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 15:57:46 vasta tsitaadiga

BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.01.2021 16:10:09 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif
mul tulevad seda vastust lugedes miskipärast kohe meelde ka siia foorumisse postitatud jutud, et ülekandevõrkudes teised siiski ei saa soovitud määral kiude oma käsutusse, neid kas lihtsalt pole nii palju + telial on õigus teatud protsent reserveerida oma tulevasteks vajadusteks
ka selline ressursside piiratus tõstab hindu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 05.01.2021 16:12:51 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif


Sideamet lõpetas oma tegevuse aastal 2007.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:30:36 vasta tsitaadiga

vahet pole seda nime, kesiganes nende ülesanded üle võttis.

on kaks asja: kiurent ja ühenduse ülekanne. kiurent on tehniline ressurss ja seda keegi niisama ei anna. Küsigu ELASA (aka riik ja operaatorite ühing) käest, see on eos mõeldud opekatele teenuste pakkumiseks, seda nii maakonna keskustesse kui ka näiteks mobiilimastideni. Või mingi kaevaku ise kablad maa sisse. See on väga kallis kusjuures (projekteerimine, kooskõlastamine, kopamajandus, hooldus blablabla). ma saan aru, et musta tööd ei taheta teha, et las teised teevad suuri investeeringuid. Ja siis pärast ikka kiunuma ja nõudma "väikestele tehakse liiga ja me tahame ka pirukast osa saada". Äkki võiks kuskil olla äriühingu eelis kah, kes on nõus ka oma pappi alla panna. Midagi teha ei ole, keegi teine ei kaeva fiibrit maa sissse teliaga võrreldavas mahus.

ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud.

ühenduse ülekanne on aga telia loogilise võrgu kasutamine ja oma ühenduse pealeistutamine. see on juba aastaid toiminud. seda väga palju ei kasutata küll, sest see ei ole mõeldud kodukasutajale vaid äriühingutele. seal on fiks hinnad määratud ja toimib kõikidele operaatoritele.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2021 16:31:26 vasta tsitaadiga

GuidoS kirjutas:
Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik


telli korrusmaja nett. või ärimaja nett. või midagi, mis toimub aktiivse optika põhimõttel ots nende võrgust sinu switchi, ip-sid igale palju kulub ja kogumoos. gw on nende juures.

_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:41:43 vasta tsitaadiga

lõpphost palun, aka arvuti (kui on PON või switchidega võrk). ei mingeid switche, vähemalt tarku mitte. muidu võib jamasid olla. tehniliselt ei ole piirangut, tähtis on see, et seade saab üle DHCP aadressi.
aga, kui ruuteri roogid vahelt, siis vastutad sina. Kui sind ära pwnitakse ja läbi sinu spammi hakatakse saatma, siis ole valmis teavitusi saama. lõpphost otse välisvõrgus tähendab seda, et võiks olla väga kriitiline laia ilma suunatud teenuste suhtes. default wini kasti ma küll ei julgeks/soovitaks pista. Et käiks kategooriasse "ma tean, mida ma teen".
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2021 16:42:29 vasta tsitaadiga

no default 10 mmet ära pane jah, switchi on sel juhul vaja, kui sul on omal meeletu kogus massinaid ja sul on see va mission critical ühendus.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:57:57 vasta tsitaadiga

switchi ei ole mõtet kasutada. tavaühendustel (standardtooted äri ja era kategooriast) saab olla taga ainult ÜKS lõpphost. ÜKS. ligipääs antakse DHCP sesssiooni alusel ja ainult ühele masinale; IP-gi antakse /32 maskiga. ei ole siin midagi switchitada. see tekitab ainult segadust. Sa võid siis selle oma massinaga NAT-i teha ja muud maagiat. Kas see on seda väärt, pole kindel. Üldjuhul võiks hostimine toimida ka NAT ruuteriga väga ilusti, kui kõik õigesti seadistatud on.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 05.01.2021 16:59:02 vasta tsitaadiga

ei selle ühega pole päris netijuures midagi teha. ehk siis eestis netti ei saagi.
_________________
piirkonnas on tõrge - turutõrge. mullnett, 1ns , 870M iops, 1tb/s
Kommentaarid: 184 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 8 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003




sõnum 05.01.2021 17:14:24 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud.
2017. aasta analüüs: https://www.ttja.ee/sites/default/files/content-editors/Sideturg/II/lisa_1._t3a_turu_analuus_mte_maaramine_ja_kohustused_veebi.pdf
2020 pidi uus tehtama aga pole seni seda kuskil avalikult üleval näinud.

tele2 (kes afaik ei kasuta siiani telia võrku) pakub odavamaid hindu - 500mbit saab 30€ eest (ja 100mbit 22€ ning 30mbit 18€ eest).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 213
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 721, 722, 723 ... 868, 869, 870  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.