Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
elisa
HV vaatleja

liitunud: 28.11.2005




sõnum 28.12.2020 08:32:22 vasta tsitaadiga

Nii, nüüd siis optika ühendatud. Infoks, kui kellelgi peaks huvi olema - lahendus kus Telia TV saab ühenduse läbi kahe switchi (ont ->genexis ruuter->Gbit switch->Gbit switch->digibox kandiline Arris), töötab. Genexise WiFi leviga ei ole üldse rahul. Algselt planeeritud ruuteri asukohta pidime muutma ja hetkel WiFi tarbijatele lähemale tooma. Läbi ühe seina ja ruuterist ca 3m kaugusel oli 5Ghz download kiirus 196 (pakett 500/500). Esimesel korrusel (vahepeal lagi ja mitu seina) on kiirus väga ebaühtlane, jäädes vahemikku 35-120. Lähiajal plaanis soetada juurde WiFi AP. Ilmselt Tp-Link EAP225 või 245. Kui AP paigas siis otsustan jooksvalt edasi, kas Genexise WiFi välja lülitada või mitte.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.12.2020 10:19:13 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Säästulahendus - Teliast rentida 5GHz toega ruuter, ajab 80% juhtudest asja ära. Võib saada täitsa hästi toimiva neti.

Mul ei ajanud. Kui ruuter korteri keskel pole, siis minu korterit see ära e kata.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
vor
HV vaatleja
vor

liitunud: 16.04.2020




sõnum 28.12.2020 15:34:54 vasta tsitaadiga

Mida arvata, kui 50/50 pakett annab välja ~95/95?

Hiljuti sai kogu kupatusega Teliast ära liigutud, ent valguskaabli saabumisega muutus koduinternet jälle aktuaalseks. Saan aru, et kui mobiili üle tooks, läheks Telia1 paketi läbi kiirus 100/100 peale.

Moosivad, et numbri üle tooks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 28.12.2020 16:35:04 vasta tsitaadiga

elisa kirjutas:
Genexise WiFi leviga ei ole üldse rahul. Algselt planeeritud ruuteri asukohta pidime muutma ja hetkel WiFi tarbijatele lähemale tooma. Läbi ühe seina ja ruuterist ca 3m kaugusel oli 5Ghz download kiirus 196 (pakett 500/500). Esimesel korrusel (vahepeal lagi ja mitu seina) on kiirus väga ebaühtlane, jäädes vahemikku 35-120. Lähiajal plaanis soetada juurde WiFi AP. Ilmselt Tp-Link EAP225 või 245. Kui AP paigas siis otsustan jooksvalt edasi, kas Genexise WiFi välja lülitada või mitte.

Genexise wifil pole häda tegelikult midagi, aga on üks aga. Seal on kasutusel Quantenna 4x4 mimo chipsett. Et see saaks parimal moel töötada, peaks ka klient olema 4x4mimo, aga kui ei ole siis hakkab AP erinevaid modlatsioone katsetama et parem saaks, ja selle käigus kiirus fluktueerib - seega hea kiiruse jaoks on head klienti ka vaja. Kui panna paari kaks 4x4mimo asja, siis on levi umbes 30% parem ja läbilaske lagi on 740Mbit/s (80MHz ribaga). EAP225 puhul prognoosin läbilaset kuskile 430Mbit/s juurde ideaalis.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.12.2020 19:11:23 vasta tsitaadiga

vor, Ma arvan, et midagi on sul katki, kui arvel 50/50 siis 100M nett ei tohiks tulla, helista rikkesse. Kui kenasti kiirusetest 48/48
Siis liigu mobiiliga taas telia võrku ning Telia1 raames on sulle 100M nett 50m hinnaga icon_wink.gif

Kui sa ise moosida ei viitsi ja ilmselt ei saa, pane mulle PS. numbri ja kasutajaga ning neiud moosivad sind ise.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2020 23:54:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
olafsand, inimesed on lollid ja helitavad infosse, et nad ei saa kiiruse kätte. Ja lõpuks tuleb välja, et nad teevad speedtesti üle wifi.


asi pole ju speedtestis üle wifi. Kui tellima hakata 500/500 või 1000/1000 kiirust, siis tellimise käigus selgub, et DG200A ei sobi selleks. Reaalselt töötab. Speedtest muidugi ei anna ligilähedastki kiirust kuna tegu 2,4Ghz wifiga, aga kaabli otsa sobib ilusti neid kiiruseid kasutama.

Või sa mõtled, et kui laseks Telia selle ruuteriga kiiruse ära tellida ja siis oleks wifi speedtestiga kisa kui palju? Ses mõttes on sul õigus. Aga paljud kliendid teavad kahe wifi vahel valida kui on näiteks dg400p või see viimane ruuter? 80% ei julge peale selle 5g kirjega wifivõrgu nime nägemise üldse ruuterit sisse lülitada icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 00:07:18 vasta tsitaadiga

olafsand, asi on just speedtestis üle wifi. 99% on täielikud dumbuserid ja kulutavad infotelefoni asjatult.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 09:43:06 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Põnevam küsimus on, mida sellised tohmakad nii kiire toruga üldse peale hakkavad - peale speedtest jooksutamise...

_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.12.2020 10:12:00 vasta tsitaadiga

Üle wifi pole sellist kiirust veel vaja läinud tõesti, ja 500 ühendus juba algusest peale pm kasutusel
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 10:24:10 vasta tsitaadiga

Ei jõua kogu teemat läbi lugeda, aga mis seadet soovitaksite vase otse bridgena töötama? Ühendus 100/25 ja praegu DG200.
Reaalselt selle taga teeb võrku unifi.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 10:33:28 vasta tsitaadiga

GuidoS kirjutas:
Ei jõua kogu teemat läbi lugeda, aga mis seadet soovitaksite vase otse bridgena töötama? Ühendus 100/25 ja praegu DG200.
Reaalselt selle taga teeb võrku unifi.


Sul on VDSL v35b tehnoloogia, DG200 on v17 ehk kui liin lühike ja hea, siis käib ka olemasolev. Kui on katkemisi või kiirust vähe siis Genexis või DG400Prime. Kui ruuter rendis siis kuumakse on sama 2.99€
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 10:45:16 vasta tsitaadiga

Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 13:12:42 vasta tsitaadiga

GuidoS kirjutas:
Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik

Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 13:25:55 vasta tsitaadiga

GuidoS, vaata mu allkirja, mul teine samasugune kasutatud ka soodsamalt pakkuda, saab menüüst nupuga sillaks.

viimati muutis KillFrenzy 30.12.2020 15:36:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 14:18:08 vasta tsitaadiga

Odavaim, mis samuti 200/50 kiirused kätte annab https://www.hinnavaatlus.ee/1966270/zyxel-modem-vmg1312-t20b-adsl2-vdsl2/

Soft on üldjoontes sama nagu KillFrenzy poolt pakutav.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 14:23:22 vasta tsitaadiga

Pailaps, mulle tundub, et see on 17a ainult, ehk 100/25 lagi.

Lisaks tähelepanekuid päriselust, kui liin 17a peal ~120mega ei kätte ei anna, siis ei saa 35b peal 200 kätte.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Pailaps
HV Guru

liitunud: 13.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 14:29:14 vasta tsitaadiga

Olemas täiesti ITU-T G.993.5 (G.vector)

Edit: specsheet on segadust tekitab Super Vectoringi vaja tõesti 200/50 kiiruste tarbeks.

_________________
Ma trollin 50% oma postitustest.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 14:41:23 vasta tsitaadiga

V35b on soovituslik ka väiksemate kiiruste korral, liini mürad sumbuvused paremad ja veaparandus parem.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.12.2020 15:32:42 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
V35b on soovituslik ka väiksemate kiiruste korral, liini mürad sumbuvused paremad ja veaparandus parem.


Sumbuvus on tõesti parem, sest kõrgemad sagedused sumbuvad paremini thumbs_up.gif icon_lol.gif

Mis tähendab müra on parem? Müra ehk SNR oleneb väga palju kaablist.
Ja kust see parem veaparandus tekib?

Ma olen aru saanud, et vectoring on üks ja see sama. 35b on lihtsalt 35MHz riba peal ja 17a on 17MHz riba peal.
Kui eksin siis parandage.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 16:19:19 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
GuidoS kirjutas:
Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik

Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166


See vdsl bridge mitte pakkumise jutt on BS, ärikliendile täpselt sama seadmega pakutakse ja toimib.

Ruuteriks on jah Unifi USG, tahaks topelt NAT'ist lahti saada.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 18:05:06 vasta tsitaadiga

GuidoS kirjutas:
indrpo kirjutas:
GuidoS kirjutas:
Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik

Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166


See vdsl bridge mitte pakkumise jutt on BS, ärikliendile täpselt sama seadmega pakutakse ja toimib.
Ruuteriks on jah Unifi USG, tahaks topelt NAT'ist lahti saada.


EI ole BS. Ärikliendile pakutakse AIP ühendust kliendi seadmetele. Kui vahel on Inteno siis see saab võrgust IP ning ruuterisse konfitakse lisa 5xIP AIP ühendus. Kuni sinnani on ühendus rikke korral monitooritav.
Olgu siis xDSL või ETH/PON ühendus.

xDSL korral on Telia pakutav seade Ruuter igal juhul. ETH/PON korral saab otsa otse oma seadmesse või läbi PON ONTi mis on bridge.
xDSL korral kasuta kas Telia pakutavat ruuterit või hangi omale sobiv bridge vabalt turult (ilmselt ka soodsamalt). Telial pole mõtet nendega mässata (laomajandus ja müük) sest klientuuri vajadus on väike ning supporti ehitamine on kulukam kui tulusus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 18:30:34 vasta tsitaadiga

indrpo, Ja milline xDSL bridge vabaturult võtta?

Kas ärikliendi Inteno mis silla konfiga toimiks erakliendil kui kasutatult osta nt?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 18:45:00 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
indrpo, Ja milline xDSL bridge vabaturult võtta?
Kas ärikliendi Inteno mis silla konfiga toimiks erakliendil kui kasutatult osta nt?


Just eelmises postis on ju link sees mis peaks toimima...kuuldavasti.
KillFrenzy müüb ka ruuterit mida saab bridgeks seadistada.
Kui leiad mõne X inteno, siis teoreetiliselt töötab see ka aga seda teab vaid konfija, mida seal veel sees konfitud on.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 18:54:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ma kahtlustan, et see ärikliendi konf lendab sealt pealt automaatselt minema kui asja võrku paned.

See eelnevalt mainitud zyxel ühel foormlasel töötab juba paar aastat sillana.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 19:30:31 vasta tsitaadiga

Ahjaa, mõtlesin, et küsiti rootitud inteno kohta.
Ärikliendi AIP ruuter EI ole sild. Seal on otse ruutingud konkreetse ühenduse IPdega. Ehk liiklus käib küll otse läbi ilma ruuterit koormamata kuid ruuteril on lisaks oma halduseks väline ip.
Teise ühenduse küljes ei toimiks see nii ehk naa ning automaat häälestab selle sobivaks tellitud teenusega.

Kordab siis veel, kui oled võrgumees ja tahad x lahendust, siis osta ja ehita ise.
Kui ei ole võrgumees aga tahad erilahendust siis telli tasulisena, ärikliendile on kõik X võimalused olemas. Hind on aga teisest puust ja Telia paigaldab sinna siis ka vastavad seadmed.

Erakliendile on juhtmeots olemas, pane mis seadmed soovid, erilisi piiranguid pole va. vasel kus peab olema korralik vectoring seade, ehk mingid vanad juustud võivad probleemiks osutuda.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 22:31:08 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
See eelnevalt mainitud zyxel ühel foormlasel töötab juba paar aastat sillana.

Jep kahjuks see 17a ainult. Kui uuena ostaks siis tahaks ikka 35b.
Hind on küll hea thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 22:58:05 vasta tsitaadiga

Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 23:05:14 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis.

Aa ok. Mul allkirjad peidetud. Vaatan seda.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 23:18:52 vasta tsitaadiga

Lihtsalt modemite valik suht piiratud turul. Ja ega 35b toega ruutereid ka väga palju pole. Enamus ikka isp jaoks mõeldud.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 23:25:23 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Eestis ei paista seda sinu müüdavat üldse olevat. Euroopas näitab ~120€ eest midagi.

Põhiline probleem mis mul Inteno ja teiste Telia ruuteritega on olnud (v.a üks Thomson mille sai sillaks konfida) on just online multiplayer mängud.
Isegi kui mul on korrektselt pordid suunatud, või kasutan DMZ või on UPnP sees/väljas - tulemus on ikka kehv ühendus. Inimesed ei saa minu hostitud serverisse sisse.

Ma võrgundusest nii palju ei tea aga ju siis mingi NAT teema vms. Mängud näitavad Full Cone mitte Open vms. Sest sillatud ruuteriga seda probleemi pole.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.01.2021 23:44:12 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ei ole jah väga, see on ka teenusepakkuja ruuter enamasti. Selline kasutatud isend on ka mul pakkuda natuke soodsamalt.

Ei oska kahjuks aidata, et mis seal intenos ära blokeerib. Aga huvitav jah, et otse toimib.

Pole ammu võrgus mänginud midagi, aga kõik muud asjad mis vajavad lahtisi porte on peale suunamist ilusti toiminud. Netis leheküljed olemas, mis lasevad kontrollida kas antud port on nähtav väljast.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2021 10:05:33 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, Andmetes on kirjas justkui, et SFP port on kah olemas icon_eek.gif . Vastab see tõele või ma loen valesti? Piltidelt justkui ei hakka otseselt silma kuigi tagaküljel mingi koht justkui oleks.

Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.
Ma ei tea jah mis teema nende Telia ruuteritega on või mis talle seal ei meeldi. Muus osas mul pole etteheiteid. Isegi Wi-Fi osas pole ~50m² korteris midagi ette heita.
DG400 Prime uptime (UPS taga) näitab hetkel 486d 17h 16m 35s. Pole viitsinud resettida icon_redface.gif , kuna siis peaksin kõik pordisuunamised ja muud seadistused nagu Wi-Fi MAC filter jne jälle käsitsi sisestama thumbs_down.gif

Ma ei saa üldse aru viimasel ajal mis kasu on conf backupist kui see toimib ainult kindla versiooniga? Viimasel ajal pole viitsinud ka emaplaadi BIOS uuendada samal põhjusel.
Vanasti sai ikka vanemal versioonil tehtud backupi uuele peale lasta. Siis jäi ainult kontrollimise rõõm.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2021 10:58:25 vasta tsitaadiga

Oot mis port forward sul ei tööta ?

Tahad hostida mingit serverit ja peale suunamist keegi sisse ei saa ? Täpsemalt mis server ?

tsitaat:

Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.

?

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2021 11:26:37 vasta tsitaadiga

ufo56, Justkui toimib. Kõik teenused või programnmid mida ma kasutanud olen näitavad, et suunatud pordid on avatud aga NAT type sellest ei muutu ja kogemus pole just parim. Näiiteks keegi teine hostib, siis saab server kiiresti täis. Kui mina hostin siis tiksub aeglaselt inimesi juurde ja vahel isegi saavad timeout või massiivse lagi matchi jooksul.

Selle tsiteeritud lause all pidasin silmas seda, et internetis võib olla vale või vananenud info. Uuenduste vms muudatustega võib mäng olla hakanud kasutama mingeid lisaporte või vahetanud peamisi.
Seega tasub üle kontrollida mitte pimesti esimeselt lehelt leitud numbreid usaldada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2021 12:29:59 vasta tsitaadiga

Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ?
_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.01.2021 12:58:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow, ei ole sfp porti.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 14:55:19 vasta tsitaadiga

ufo56 kirjutas:
Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ?

Ei ole dedicated. P2P Host. Mass Effect 3 Multiplayer.

Aeglase ühenduse teadet viskab Battlefront II's.

EDIT:

Uskumatu hinnavahe: Telia pakub Eestis ülikiiret internetti naabritega võrreldes 5 korda kallimalt
https://forte.delfi.ee/news/digi/uskumatu-hinnavahe-telia-pakub-eestis-ulikiiret-internetti-naabritega-vorreldes-5-korda-kallimalt?id=92170031

Telia vastus on korralik deflection:

K: Miks meil net nii kallis on?
V: Me ei tea miks mujal nii odav on.

Sorry aga see polnudki ju küsimus miks mujal nii odav on. Hea põhjendus mille taha pugeda - me ei tea miks mujal odavam on. Ei peagi teadma, keegi ei ootagi seda teadmist.
Selle oleks sama kui:

K: Miks meil niipalju liiklusõnnetusi on?
V: Me ei tea miks mujal nii vähe liiklusõnnetusi on.

Ja siis kõige parem pärl veel see, et kuna enamus kasutavad 100/100 paketti, siis see justkui näitab, et inimesed ei soovigi rohkem. Aga võibolla teha tasuta 10/10 pakett?. Siis see oleks mega populaarne ja seda kasutaks kõik. Siis saaks öelda, et vaadake - enamus kasutab 10/10. Järelikult nad ei tahagi rohkem.

Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist. Aga 5x kõrgem hind. No sorry - see pole enam rahvaarvust, turu väiksusest või planeetide seisust tulenev tagajärg. See on ilmselgelt "aga inimesed on nõus seda maksma, seega küsimegi sellist hinda" teema.

Ja mis on STV Telia kõrval?. sipelgas Elevandi kõrval. Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 15:33:13 vasta tsitaadiga

ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?

Tomorrow kirjutas:
K: Miks meil net nii kallis on?
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.

eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.

Tomorrow kirjutas:
Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist.
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.

Tomorrow kirjutas:
Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 15:45:52 vasta tsitaadiga

eks hinna määrab turg.
AGA. tuleb tehnoloogia taha vaadata, n.ö nuts-and-bolts. väga palju (just lääne-euroopa on selles süüdi) teenusepakkujaid kõvasti oversubscribivad oma võrku. 2,5/1,25Gbps GPON ribalaiusele isutavad sadu 1Gbps kliente. see on väga tavaline praktika. Praktika, mis meil Eestis aga ei tööta.
kui mingi jorss saab pühapäeva õhtul 50 mbps asemel 45mbps kätte, siis võib julgelt "miks ma kiirust kätte ei saa" teenindusele teavitusi oodata. ja nii ongi. Ja kui lepingus sõnale "kuni" näidata, siis tuleb "ma kitun delfisse ära" või "postitan sotsmeedia täis" teemad. "Ma lõpetan lepingu" on juba liiga vana, et seda üldse mainidagi. Tänapäeval suurte ISP puhul on meil fix-ühendustel sisuliselt tagatud kiirus, vähemalt mõistlikkuse piirides. Paljudes riikides see nii ei ole ja sõna "KUNI" domineerib selgelt.

näiteks kaabelinterenti (üle DOCSISe) on kõva oversubscription väga tavaline.

nii lihtsalt on. meie ISP-id teevad veidi teisiti, selleks, et lolle rikketeavitusi (mis on puhas kulu) mitte saada, pigem jagame lairiba toru inimlikumalt, väiksemateks jupikesteks, aga et kõigil sõbralikum koos olla oleks. mujal seda tihti ei tehta, pannakse sama laia toru otsa sama palju või enamgi jorsse.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 05.01.2021 15:48:01 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?

Tomorrow kirjutas:
K: Miks meil net nii kallis on?
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.

eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.

Tomorrow kirjutas:
Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist.
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.

Tomorrow kirjutas:
Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit?


Kuna enamus eesti võrgust on Telia käes ja nemad hoiavad hindu üleval siis ei saagi teised hindu alla lasta, sest Telia nõuab oma.

https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90048125/telia-noorib-ettevotjaid-eriti-rangalt-sama-kiire-interneti-eest-makstakse-kordades-rohkem-kui-leedus-voi-poolas?

tsitaat:
Ekspress pakkus eelmises artiklis välja, et Eesti aeglase ja kalli interneti juurpõhjuseks on turgu valitseva Telia ülikõrged hulgihinnad. Sama asja väidab ka konkurent Tele2. Hulgihinnad ei puuduta tavatarbijat ega ka Eesti ettevõtjat, küll aga määravad nad selle, kas konkureerivatel internetipakkujatel on ligipääs Telia võrgule. Loogika ütleb, et kui nad saaksid ligipääsu Telia võrgule, siis saaks nad teha odavamaid pakkumisi ja see sunniks omakorda ka Teliat hindadega alla tulema.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 15:57:46 vasta tsitaadiga

BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mnator
HV Guru

liitunud: 18.10.2007




sõnum 05.01.2021 16:10:09 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif
mul tulevad seda vastust lugedes miskipärast kohe meelde ka siia foorumisse postitatud jutud, et ülekandevõrkudes teised siiski ei saa soovitud määral kiude oma käsutusse, neid kas lihtsalt pole nii palju + telial on õigus teatud protsent reserveerida oma tulevasteks vajadusteks
ka selline ressursside piiratus tõstab hindu
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jaagupk
HV kasutaja

liitunud: 10.01.2011




sõnum 05.01.2021 16:12:51 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega icon_lol.gif kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud. thumbs_down.gif


Sideamet lõpetas oma tegevuse aastal 2007.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 22
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:30:36 vasta tsitaadiga

vahet pole seda nime, kesiganes nende ülesanded üle võttis.

on kaks asja: kiurent ja ühenduse ülekanne. kiurent on tehniline ressurss ja seda keegi niisama ei anna. Küsigu ELASA (aka riik ja operaatorite ühing) käest, see on eos mõeldud opekatele teenuste pakkumiseks, seda nii maakonna keskustesse kui ka näiteks mobiilimastideni. Või mingi kaevaku ise kablad maa sisse. See on väga kallis kusjuures (projekteerimine, kooskõlastamine, kopamajandus, hooldus blablabla). ma saan aru, et musta tööd ei taheta teha, et las teised teevad suuri investeeringuid. Ja siis pärast ikka kiunuma ja nõudma "väikestele tehakse liiga ja me tahame ka pirukast osa saada". Äkki võiks kuskil olla äriühingu eelis kah, kes on nõus ka oma pappi alla panna. Midagi teha ei ole, keegi teine ei kaeva fiibrit maa sissse teliaga võrreldavas mahus.

ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud.

ühenduse ülekanne on aga telia loogilise võrgu kasutamine ja oma ühenduse pealeistutamine. see on juba aastaid toiminud. seda väga palju ei kasutata küll, sest see ei ole mõeldud kodukasutajale vaid äriühingutele. seal on fiks hinnad määratud ja toimib kõikidele operaatoritele.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 16:31:26 vasta tsitaadiga

GuidoS kirjutas:
Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik


telli korrusmaja nett. või ärimaja nett. või midagi, mis toimub aktiivse optika põhimõttel ots nende võrgust sinu switchi, ip-sid igale palju kulub ja kogumoos. gw on nende juures.

_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:41:43 vasta tsitaadiga

lõpphost palun, aka arvuti (kui on PON või switchidega võrk). ei mingeid switche, vähemalt tarku mitte. muidu võib jamasid olla. tehniliselt ei ole piirangut, tähtis on see, et seade saab üle DHCP aadressi.
aga, kui ruuteri roogid vahelt, siis vastutad sina. Kui sind ära pwnitakse ja läbi sinu spammi hakatakse saatma, siis ole valmis teavitusi saama. lõpphost otse välisvõrgus tähendab seda, et võiks olla väga kriitiline laia ilma suunatud teenuste suhtes. default wini kasti ma küll ei julgeks/soovitaks pista. Et käiks kategooriasse "ma tean, mida ma teen".
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 16:42:29 vasta tsitaadiga

no default 10 mmet ära pane jah, switchi on sel juhul vaja, kui sul on omal meeletu kogus massinaid ja sul on see va mission critical ühendus.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 05.01.2021 16:57:57 vasta tsitaadiga

switchi ei ole mõtet kasutada. tavaühendustel (standardtooted äri ja era kategooriast) saab olla taga ainult ÜKS lõpphost. ÜKS. ligipääs antakse DHCP sesssiooni alusel ja ainult ühele masinale; IP-gi antakse /32 maskiga. ei ole siin midagi switchitada. see tekitab ainult segadust. Sa võid siis selle oma massinaga NAT-i teha ja muud maagiat. Kas see on seda väärt, pole kindel. Üldjuhul võiks hostimine toimida ka NAT ruuteriga väga ilusti, kui kõik õigesti seadistatud on.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RCC
HV Guru
RCC

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 16:59:02 vasta tsitaadiga

ei selle ühega pole päris netijuures midagi teha. ehk siis eestis netti ei saagi.
_________________
Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti
Kommentaarid: 185 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.01.2021 17:14:24 vasta tsitaadiga

High-Q kirjutas:
ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud.
2017. aasta analüüs: https://www.ttja.ee/sites/default/files/content-editors/Sideturg/II/lisa_1._t3a_turu_analuus_mte_maaramine_ja_kohustused_veebi.pdf
2020 pidi uus tehtama aga pole seni seda kuskil avalikult üleval näinud.

tele2 (kes afaik ei kasuta siiani telia võrku) pakub odavamaid hindu - 500mbit saab 30€ eest (ja 100mbit 22€ ning 30mbit 18€ eest).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 360, 361, 362 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.