|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
elisa
HV vaatleja
liitunud: 28.11.2005
|
28.12.2020 08:32:22
|
|
|
| Nii, nüüd siis optika ühendatud. Infoks, kui kellelgi peaks huvi olema - lahendus kus Telia TV saab ühenduse läbi kahe switchi (ont ->genexis ruuter->Gbit switch->Gbit switch->digibox kandiline Arris), töötab. Genexise WiFi leviga ei ole üldse rahul. Algselt planeeritud ruuteri asukohta pidime muutma ja hetkel WiFi tarbijatele lähemale tooma. Läbi ühe seina ja ruuterist ca 3m kaugusel oli 5Ghz download kiirus 196 (pakett 500/500). Esimesel korrusel (vahepeal lagi ja mitu seina) on kiirus väga ebaühtlane, jäädes vahemikku 35-120. Lähiajal plaanis soetada juurde WiFi AP. Ilmselt Tp-Link EAP225 või 245. Kui AP paigas siis otsustan jooksvalt edasi, kas Genexise WiFi välja lülitada või mitte.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
28.12.2020 10:19:13
|
|
|
| tsitaat: |
Säästulahendus - Teliast rentida 5GHz toega ruuter, ajab 80% juhtudest asja ära. Võib saada täitsa hästi toimiva neti.
|
Mul ei ajanud. Kui ruuter korteri keskel pole, siis minu korterit see ära e kata.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
vor
HV vaatleja

liitunud: 16.04.2020
|
28.12.2020 15:34:54
|
|
|
Mida arvata, kui 50/50 pakett annab välja ~95/95?
Hiljuti sai kogu kupatusega Teliast ära liigutud, ent valguskaabli saabumisega muutus koduinternet jälle aktuaalseks. Saan aru, et kui mobiili üle tooks, läheks Telia1 paketi läbi kiirus 100/100 peale.
Moosivad, et numbri üle tooks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
28.12.2020 16:35:04
|
|
|
| elisa kirjutas: |
| Genexise WiFi leviga ei ole üldse rahul. Algselt planeeritud ruuteri asukohta pidime muutma ja hetkel WiFi tarbijatele lähemale tooma. Läbi ühe seina ja ruuterist ca 3m kaugusel oli 5Ghz download kiirus 196 (pakett 500/500). Esimesel korrusel (vahepeal lagi ja mitu seina) on kiirus väga ebaühtlane, jäädes vahemikku 35-120. Lähiajal plaanis soetada juurde WiFi AP. Ilmselt Tp-Link EAP225 või 245. Kui AP paigas siis otsustan jooksvalt edasi, kas Genexise WiFi välja lülitada või mitte. |
Genexise wifil pole häda tegelikult midagi, aga on üks aga. Seal on kasutusel Quantenna 4x4 mimo chipsett. Et see saaks parimal moel töötada, peaks ka klient olema 4x4mimo, aga kui ei ole siis hakkab AP erinevaid modlatsioone katsetama et parem saaks, ja selle käigus kiirus fluktueerib - seega hea kiiruse jaoks on head klienti ka vaja. Kui panna paari kaks 4x4mimo asja, siis on levi umbes 30% parem ja läbilaske lagi on 740Mbit/s (80MHz ribaga). EAP225 puhul prognoosin läbilaset kuskile 430Mbit/s juurde ideaalis.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
28.12.2020 19:11:23
|
|
|
vor, Ma arvan, et midagi on sul katki, kui arvel 50/50 siis 100M nett ei tohiks tulla, helista rikkesse. Kui kenasti kiirusetest 48/48
Siis liigu mobiiliga taas telia võrku ning Telia1 raames on sulle 100M nett 50m hinnaga
Kui sa ise moosida ei viitsi ja ilmselt ei saa, pane mulle PS. numbri ja kasutajaga ning neiud moosivad sind ise.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
29.12.2020 23:54:44
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| olafsand, inimesed on lollid ja helitavad infosse, et nad ei saa kiiruse kätte. Ja lõpuks tuleb välja, et nad teevad speedtesti üle wifi. |
asi pole ju speedtestis üle wifi. Kui tellima hakata 500/500 või 1000/1000 kiirust, siis tellimise käigus selgub, et DG200A ei sobi selleks. Reaalselt töötab. Speedtest muidugi ei anna ligilähedastki kiirust kuna tegu 2,4Ghz wifiga, aga kaabli otsa sobib ilusti neid kiiruseid kasutama.
Või sa mõtled, et kui laseks Telia selle ruuteriga kiiruse ära tellida ja siis oleks wifi speedtestiga kisa kui palju? Ses mõttes on sul õigus. Aga paljud kliendid teavad kahe wifi vahel valida kui on näiteks dg400p või see viimane ruuter? 80% ei julge peale selle 5g kirjega wifivõrgu nime nägemise üldse ruuterit sisse lülitada
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.12.2020 00:07:18
|
|
|
| olafsand, asi on just speedtestis üle wifi. 99% on täielikud dumbuserid ja kulutavad infotelefoni asjatult.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003

|
30.12.2020 10:12:00
|
|
|
Üle wifi pole sellist kiirust veel vaja läinud tõesti, ja 500 ühendus juba algusest peale pm kasutusel
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GuidoS
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
30.12.2020 10:24:10
|
|
|
Ei jõua kogu teemat läbi lugeda, aga mis seadet soovitaksite vase otse bridgena töötama? Ühendus 100/25 ja praegu DG200.
Reaalselt selle taga teeb võrku unifi.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.12.2020 10:33:28
|
|
|
| GuidoS kirjutas: |
Ei jõua kogu teemat läbi lugeda, aga mis seadet soovitaksite vase otse bridgena töötama? Ühendus 100/25 ja praegu DG200.
Reaalselt selle taga teeb võrku unifi. |
Sul on VDSL v35b tehnoloogia, DG200 on v17 ehk kui liin lühike ja hea, siis käib ka olemasolev. Kui on katkemisi või kiirust vähe siis Genexis või DG400Prime. Kui ruuter rendis siis kuumakse on sama 2.99€
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GuidoS
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
30.12.2020 10:45:16
|
|
|
| Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.12.2020 13:12:42
|
|
|
| GuidoS kirjutas: |
| Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik |
Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.12.2020 13:25:55
|
|
|
GuidoS, vaata mu allkirja, mul teine samasugune kasutatud ka soodsamalt pakkuda, saab menüüst nupuga sillaks.
viimati muutis KillFrenzy 30.12.2020 15:36:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.12.2020 14:23:22
|
|
|
Pailaps, mulle tundub, et see on 17a ainult, ehk 100/25 lagi.
Lisaks tähelepanekuid päriselust, kui liin 17a peal ~120mega ei kätte ei anna, siis ei saa 35b peal 200 kätte.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Pailaps
HV Guru
liitunud: 13.05.2004
|
30.12.2020 14:29:14
|
|
|
Olemas täiesti ITU-T G.993.5 (G.vector)
Edit: specsheet on segadust tekitab Super Vectoringi vaja tõesti 200/50 kiiruste tarbeks.
_________________ Ma trollin 50% oma postitustest. |
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
52 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
30.12.2020 14:41:23
|
|
|
| V35b on soovituslik ka väiksemate kiiruste korral, liini mürad sumbuvused paremad ja veaparandus parem.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
30.12.2020 15:32:42
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| V35b on soovituslik ka väiksemate kiiruste korral, liini mürad sumbuvused paremad ja veaparandus parem. |
Sumbuvus on tõesti parem, sest kõrgemad sagedused sumbuvad paremini
Mis tähendab müra on parem? Müra ehk SNR oleneb väga palju kaablist.
Ja kust see parem veaparandus tekib?
Ma olen aru saanud, et vectoring on üks ja see sama. 35b on lihtsalt 35MHz riba peal ja 17a on 17MHz riba peal.
Kui eksin siis parandage.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GuidoS
HV kasutaja
liitunud: 27.08.2004
|
03.01.2021 16:19:19
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
| GuidoS kirjutas: |
| Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik |
Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166 |
See vdsl bridge mitte pakkumise jutt on BS, ärikliendile täpselt sama seadmega pakutakse ja toimib.
Ruuteriks on jah Unifi USG, tahaks topelt NAT'ist lahti saada.
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
30 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.01.2021 18:05:06
|
|
|
| GuidoS kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
| GuidoS kirjutas: |
| Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik |
Telia vdsl bridge seadistust ja seadmeid ei paku kuna ei saa supporti pakkuda ja kui seda pole siis pole ka teliast seadet vaja võtta.
Alternetiivruuterite kohta on foorumis omad teemad. keerukas on leida v35b toega seadet aga kusagilt on kuulda, et selline võiks sulle sobida modemiks. ubi teeb sul wifit, ma eeldan, et sul on siis mingi oma ruuter ka vahele olemas?
https://www.draytek.com/products/vigor166 |
See vdsl bridge mitte pakkumise jutt on BS, ärikliendile täpselt sama seadmega pakutakse ja toimib.
Ruuteriks on jah Unifi USG, tahaks topelt NAT'ist lahti saada. |
EI ole BS. Ärikliendile pakutakse AIP ühendust kliendi seadmetele. Kui vahel on Inteno siis see saab võrgust IP ning ruuterisse konfitakse lisa 5xIP AIP ühendus. Kuni sinnani on ühendus rikke korral monitooritav.
Olgu siis xDSL või ETH/PON ühendus.
xDSL korral on Telia pakutav seade Ruuter igal juhul. ETH/PON korral saab otsa otse oma seadmesse või läbi PON ONTi mis on bridge.
xDSL korral kasuta kas Telia pakutavat ruuterit või hangi omale sobiv bridge vabalt turult (ilmselt ka soodsamalt). Telial pole mõtet nendega mässata (laomajandus ja müük) sest klientuuri vajadus on väike ning supporti ehitamine on kulukam kui tulusus.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.01.2021 18:45:00
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
indrpo, Ja milline xDSL bridge vabaturult võtta?
Kas ärikliendi Inteno mis silla konfiga toimiks erakliendil kui kasutatult osta nt? |
Just eelmises postis on ju link sees mis peaks toimima...kuuldavasti.
KillFrenzy müüb ka ruuterit mida saab bridgeks seadistada.
Kui leiad mõne X inteno, siis teoreetiliselt töötab see ka aga seda teab vaid konfija, mida seal veel sees konfitud on.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.01.2021 18:54:19
|
|
|
Tomorrow, ma kahtlustan, et see ärikliendi konf lendab sealt pealt automaatselt minema kui asja võrku paned.
See eelnevalt mainitud zyxel ühel foormlasel töötab juba paar aastat sillana.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
03.01.2021 19:30:31
|
|
|
Ahjaa, mõtlesin, et küsiti rootitud inteno kohta.
Ärikliendi AIP ruuter EI ole sild. Seal on otse ruutingud konkreetse ühenduse IPdega. Ehk liiklus käib küll otse läbi ilma ruuterit koormamata kuid ruuteril on lisaks oma halduseks väline ip.
Teise ühenduse küljes ei toimiks see nii ehk naa ning automaat häälestab selle sobivaks tellitud teenusega.
Kordab siis veel, kui oled võrgumees ja tahad x lahendust, siis osta ja ehita ise.
Kui ei ole võrgumees aga tahad erilahendust siis telli tasulisena, ärikliendile on kõik X võimalused olemas. Hind on aga teisest puust ja Telia paigaldab sinna siis ka vastavad seadmed.
Erakliendile on juhtmeots olemas, pane mis seadmed soovid, erilisi piiranguid pole va. vasel kus peab olema korralik vectoring seade, ehk mingid vanad juustud võivad probleemiks osutuda.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.01.2021 22:31:08
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| See eelnevalt mainitud zyxel ühel foormlasel töötab juba paar aastat sillana. |
Jep kahjuks see 17a ainult. Kui uuena ostaks siis tahaks ikka 35b.
Hind on küll hea
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.01.2021 22:58:05
|
|
|
| Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.01.2021 23:05:14
|
|
|
| KillFrenzy kirjutas: |
| Tomorrow, eelneva all pidasin silmas, seda mis mull allkirjas, mitte seda mis pailaps linkis. |
Aa ok. Mul allkirjad peidetud. Vaatan seda.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.01.2021 23:18:52
|
|
|
| Lihtsalt modemite valik suht piiratud turul. Ja ega 35b toega ruutereid ka väga palju pole. Enamus ikka isp jaoks mõeldud.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
03.01.2021 23:25:23
|
|
|
KillFrenzy, Eestis ei paista seda sinu müüdavat üldse olevat. Euroopas näitab ~120€ eest midagi.
Põhiline probleem mis mul Inteno ja teiste Telia ruuteritega on olnud (v.a üks Thomson mille sai sillaks konfida) on just online multiplayer mängud.
Isegi kui mul on korrektselt pordid suunatud, või kasutan DMZ või on UPnP sees/väljas - tulemus on ikka kehv ühendus. Inimesed ei saa minu hostitud serverisse sisse.
Ma võrgundusest nii palju ei tea aga ju siis mingi NAT teema vms. Mängud näitavad Full Cone mitte Open vms. Sest sillatud ruuteriga seda probleemi pole.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
03.01.2021 23:44:12
|
|
|
Tomorrow, ei ole jah väga, see on ka teenusepakkuja ruuter enamasti. Selline kasutatud isend on ka mul pakkuda natuke soodsamalt.
Ei oska kahjuks aidata, et mis seal intenos ära blokeerib. Aga huvitav jah, et otse toimib.
Pole ammu võrgus mänginud midagi, aga kõik muud asjad mis vajavad lahtisi porte on peale suunamist ilusti toiminud. Netis leheküljed olemas, mis lasevad kontrollida kas antud port on nähtav väljast.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2021 10:05:33
|
|
|
KillFrenzy, Andmetes on kirjas justkui, et SFP port on kah olemas . Vastab see tõele või ma loen valesti? Piltidelt justkui ei hakka otseselt silma kuigi tagaküljel mingi koht justkui oleks.
Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.
Ma ei tea jah mis teema nende Telia ruuteritega on või mis talle seal ei meeldi. Muus osas mul pole etteheiteid. Isegi Wi-Fi osas pole ~50m² korteris midagi ette heita.
DG400 Prime uptime (UPS taga) näitab hetkel 486d 17h 16m 35s. Pole viitsinud resettida , kuna siis peaksin kõik pordisuunamised ja muud seadistused nagu Wi-Fi MAC filter jne jälle käsitsi sisestama
Ma ei saa üldse aru viimasel ajal mis kasu on conf backupist kui see toimib ainult kindla versiooniga? Viimasel ajal pole viitsinud ka emaplaadi BIOS uuendada samal põhjusel.
Vanasti sai ikka vanemal versioonil tehtud backupi uuele peale lasta. Siis jäi ainult kontrollimise rõõm.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
04.01.2021 10:58:25
|
|
|
Oot mis port forward sul ei tööta ?
Tahad hostida mingit serverit ja peale suunamist keegi sisse ei saa ? Täpsemalt mis server ?
| tsitaat: |
Portforward proget olen kasutanud siin jah. Ei looda ainult internetist leitud info peale. Sellel progel õnneks monitooring võimalus olemas mis jälgib milliseid porte programm/mäng kasutab.
|
?
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.01.2021 11:26:37
|
|
|
ufo56, Justkui toimib. Kõik teenused või programnmid mida ma kasutanud olen näitavad, et suunatud pordid on avatud aga NAT type sellest ei muutu ja kogemus pole just parim. Näiiteks keegi teine hostib, siis saab server kiiresti täis. Kui mina hostin siis tiksub aeglaselt inimesi juurde ja vahel isegi saavad timeout või massiivse lagi matchi jooksul.
Selle tsiteeritud lause all pidasin silmas seda, et internetis võib olla vale või vananenud info. Uuenduste vms muudatustega võib mäng olla hakanud kasutama mingeid lisaporte või vahetanud peamisi.
Seega tasub üle kontrollida mitte pimesti esimeselt lehelt leitud numbreid usaldada.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ufo56
HV Guru

liitunud: 18.11.2004
|
04.01.2021 12:29:59
|
|
|
Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ?
_________________
Lae pildid -> pilt.io |
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KillFrenzy
HV Guru

liitunud: 05.04.2003
|
04.01.2021 12:58:07
|
|
|
| Tomorrow, ei ole sfp porti.
|
|
| Kommentaarid: 151 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
05.01.2021 14:55:19
|
|
|
| ufo56 kirjutas: |
| Mis mängust jutt käib ? Tegemist ikka dedicated serveriga ? |
Ei ole dedicated. P2P Host. Mass Effect 3 Multiplayer.
Aeglase ühenduse teadet viskab Battlefront II's.
EDIT:
Uskumatu hinnavahe: Telia pakub Eestis ülikiiret internetti naabritega võrreldes 5 korda kallimalt
https://forte.delfi.ee/news/digi/uskumatu-hinnavahe-telia-pakub-eestis-ulikiiret-internetti-naabritega-vorreldes-5-korda-kallimalt?id=92170031
Telia vastus on korralik deflection:
K: Miks meil net nii kallis on?
V: Me ei tea miks mujal nii odav on.
Sorry aga see polnudki ju küsimus miks mujal nii odav on. Hea põhjendus mille taha pugeda - me ei tea miks mujal odavam on. Ei peagi teadma, keegi ei ootagi seda teadmist.
Selle oleks sama kui:
K: Miks meil niipalju liiklusõnnetusi on?
V: Me ei tea miks mujal nii vähe liiklusõnnetusi on.
Ja siis kõige parem pärl veel see, et kuna enamus kasutavad 100/100 paketti, siis see justkui näitab, et inimesed ei soovigi rohkem. Aga võibolla teha tasuta 10/10 pakett?. Siis see oleks mega populaarne ja seda kasutaks kõik. Siis saaks öelda, et vaadake - enamus kasutab 10/10. Järelikult nad ei tahagi rohkem.
Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist. Aga 5x kõrgem hind. No sorry - see pole enam rahvaarvust, turu väiksusest või planeetide seisust tulenev tagajärg. See on ilmselgelt "aga inimesed on nõus seda maksma, seega küsimegi sellist hinda" teema.
Ja mis on STV Telia kõrval?. sipelgas Elevandi kõrval. Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima?
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2021 15:33:13
|
|
|
ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?
| Tomorrow kirjutas: |
| K: Miks meil net nii kallis on? |
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.
eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.
| Tomorrow kirjutas: |
| Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist. |
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.
| Tomorrow kirjutas: |
| Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima? |
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.01.2021 15:45:52
|
|
|
eks hinna määrab turg.
AGA. tuleb tehnoloogia taha vaadata, n.ö nuts-and-bolts. väga palju (just lääne-euroopa on selles süüdi) teenusepakkujaid kõvasti oversubscribivad oma võrku. 2,5/1,25Gbps GPON ribalaiusele isutavad sadu 1Gbps kliente. see on väga tavaline praktika. Praktika, mis meil Eestis aga ei tööta.
kui mingi jorss saab pühapäeva õhtul 50 mbps asemel 45mbps kätte, siis võib julgelt "miks ma kiirust kätte ei saa" teenindusele teavitusi oodata. ja nii ongi. Ja kui lepingus sõnale "kuni" näidata, siis tuleb "ma kitun delfisse ära" või "postitan sotsmeedia täis" teemad. "Ma lõpetan lepingu" on juba liiga vana, et seda üldse mainidagi. Tänapäeval suurte ISP puhul on meil fix-ühendustel sisuliselt tagatud kiirus, vähemalt mõistlikkuse piirides. Paljudes riikides see nii ei ole ja sõna "KUNI" domineerib selgelt.
näiteks kaabelinterenti (üle DOCSISe) on kõva oversubscription väga tavaline.
nii lihtsalt on. meie ISP-id teevad veidi teisiti, selleks, et lolle rikketeavitusi (mis on puhas kulu) mitte saada, pigem jagame lairiba toru inimlikumalt, väiksemateks jupikesteks, aga et kõigil sõbralikum koos olla oleks. mujal seda tihti ei tehta, pannakse sama laia toru otsa sama palju või enamgi jorsse.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaagupk
HV kasutaja
liitunud: 10.01.2011
|
05.01.2021 15:48:01
|
|
|
| londiste kirjutas: |
ma ei saa hästi aru, millist tulemust nüüd oodatakse? et telia hakkab 20€ eest gigabitti laiali jagama?
| Tomorrow kirjutas: |
| K: Miks meil net nii kallis on? |
kuigi artiklis seda kirjas ei ole, siis see ei olnud kindlasti teliale esitatud küsimus. see küsimus on artiklist lähtuvalt stiilis: miks on teie 1gbit ühendus 5x kallim kui leedus ja 3x kallim kui soomes.
kui küsimus on esitatud antud kujul, siis on vastamiseks absoluutselt vaja teada ka võrreldavate teenuste konteksti ja mingit ettekujutust nende hinna kujunemisest.
eesti telial on 100-200-300-500 need paketid, milles on mingi mõistlikupoolne hinnakujundus. gbit ongi ju eesti telia kontekstis just täpselt selline, nagu nende tüüp loos ütles - neile, kes tahavad kõige-kõigemat ja on nõus palju maksma.
| Tomorrow kirjutas: |
| Kui 1000/1000 oleks 20€, siis oleks see palju populaarsem kui praegu 100€ eest. Telia on kasumile orienteeritud ettevõte. Ma usun, et keegi ei ootagi pooltasuta jagamist. |
milliseid investeeringuid või lisakulusid nõuaks selline palju populaarsem 1gbit ühendus, ja selle tagamine teliale?
see jutt oli juba eelmine kord sama uudise juures.
| Tomorrow kirjutas: |
| Pealegi kui Telia küsib 99€, siis miks STV peaks vähem küsima? |
elisa? tele2?
nagu sa ülevalpool mainisid, oleks palju populaarsem, seega võidaks kliente.
sellega seoses - kas tele2 ei pidanud kiire gigabitiga tulema, neil lehel on praegu ainult kuni 500mbit? |
Kuna enamus eesti võrgust on Telia käes ja nemad hoiavad hindu üleval siis ei saagi teised hindu alla lasta, sest Telia nõuab oma.
https://ekspress.delfi.ee/artikkel/90048125/telia-noorib-ettevotjaid-eriti-rangalt-sama-kiire-interneti-eest-makstakse-kordades-rohkem-kui-leedus-voi-poolas?
| tsitaat: |
| Ekspress pakkus eelmises artiklis välja, et Eesti aeglase ja kalli interneti juurpõhjuseks on turgu valitseva Telia ülikõrged hulgihinnad. Sama asja väidab ka konkurent Tele2. Hulgihinnad ei puuduta tavatarbijat ega ka Eesti ettevõtjat, küll aga määravad nad selle, kas konkureerivatel internetipakkujatel on ligipääs Telia võrgule. Loogika ütleb, et kui nad saaksid ligipääsu Telia võrgule, siis saaks nad teha odavamaid pakkumisi ja see sunniks omakorda ka Teliat hindadega alla tulema. |
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.01.2021 15:57:46
|
|
|
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mnator
HV Guru
liitunud: 18.10.2007
|
05.01.2021 16:10:09
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud.  |
mul tulevad seda vastust lugedes miskipärast kohe meelde ka siia foorumisse postitatud jutud, et ülekandevõrkudes teised siiski ei saa soovitud määral kiude oma käsutusse, neid kas lihtsalt pole nii palju + telial on õigus teatud protsent reserveerida oma tulevasteks vajadusteks
ka selline ressursside piiratus tõstab hindu
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jaagupk
HV kasutaja
liitunud: 10.01.2011
|
05.01.2021 16:12:51
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
BS. Hinna on fikseerinud sideamet ja Telia on kohustatud teistele teenusepakkujatele pakkuma võrguühendust läbi oma võrku sideameti poolt fikseeritud ja kokkulepitud hindadega kõik operaatorid saavad ülekandevõrgu teenust sama hinnaga. Ja Telia on kohustatud müüma kusjuures.
kust tulevad säärased taina-ajakirjanikud.  |
Sideamet lõpetas oma tegevuse aastal 2007.
|
|
| Kommentaarid: 22 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.01.2021 16:30:36
|
|
|
vahet pole seda nime, kesiganes nende ülesanded üle võttis.
on kaks asja: kiurent ja ühenduse ülekanne. kiurent on tehniline ressurss ja seda keegi niisama ei anna. Küsigu ELASA (aka riik ja operaatorite ühing) käest, see on eos mõeldud opekatele teenuste pakkumiseks, seda nii maakonna keskustesse kui ka näiteks mobiilimastideni. Või mingi kaevaku ise kablad maa sisse. See on väga kallis kusjuures (projekteerimine, kooskõlastamine, kopamajandus, hooldus blablabla). ma saan aru, et musta tööd ei taheta teha, et las teised teevad suuri investeeringuid. Ja siis pärast ikka kiunuma ja nõudma "väikestele tehakse liiga ja me tahame ka pirukast osa saada". Äkki võiks kuskil olla äriühingu eelis kah, kes on nõus ka oma pappi alla panna. Midagi teha ei ole, keegi teine ei kaeva fiibrit maa sissse teliaga võrreldavas mahus.
ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud.
ühenduse ülekanne on aga telia loogilise võrgu kasutamine ja oma ühenduse pealeistutamine. see on juba aastaid toiminud. seda väga palju ei kasutata küll, sest see ei ole mõeldud kodukasutajale vaid äriühingutele. seal on fiks hinnad määratud ja toimib kõikidele operaatoritele.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.01.2021 16:31:26
|
|
|
| GuidoS kirjutas: |
| Ja kuidas ma nad erakliendina bridgeks saan? Senimaani ainult NAT võimalik |
telli korrusmaja nett. või ärimaja nett. või midagi, mis toimub aktiivse optika põhimõttel ots nende võrgust sinu switchi, ip-sid igale palju kulub ja kogumoos. gw on nende juures.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.01.2021 16:41:43
|
|
|
lõpphost palun, aka arvuti (kui on PON või switchidega võrk). ei mingeid switche, vähemalt tarku mitte. muidu võib jamasid olla. tehniliselt ei ole piirangut, tähtis on see, et seade saab üle DHCP aadressi.
aga, kui ruuteri roogid vahelt, siis vastutad sina. Kui sind ära pwnitakse ja läbi sinu spammi hakatakse saatma, siis ole valmis teavitusi saama. lõpphost otse välisvõrgus tähendab seda, et võiks olla väga kriitiline laia ilma suunatud teenuste suhtes. default wini kasti ma küll ei julgeks/soovitaks pista. Et käiks kategooriasse "ma tean, mida ma teen".
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.01.2021 16:42:29
|
|
|
no default 10 mmet ära pane jah, switchi on sel juhul vaja, kui sul on omal meeletu kogus massinaid ja sul on see va mission critical ühendus.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
05.01.2021 16:57:57
|
|
|
| switchi ei ole mõtet kasutada. tavaühendustel (standardtooted äri ja era kategooriast) saab olla taga ainult ÜKS lõpphost. ÜKS. ligipääs antakse DHCP sesssiooni alusel ja ainult ühele masinale; IP-gi antakse /32 maskiga. ei ole siin midagi switchitada. see tekitab ainult segadust. Sa võid siis selle oma massinaga NAT-i teha ja muud maagiat. Kas see on seda väärt, pole kindel. Üldjuhul võiks hostimine toimida ka NAT ruuteriga väga ilusti, kui kõik õigesti seadistatud on.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
RCC
HV Guru

liitunud: 03.12.2003
|
05.01.2021 16:59:02
|
|
|
ei selle ühega pole päris netijuures midagi teha. ehk siis eestis netti ei saagi.
_________________ Ära suurenda telia kasumit - lõpeta leping! 20/4 pole eriline max kiirus. 1992 kaaperdas telia neti |
|
| Kommentaarid: 185 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
05.01.2021 17:14:24
|
|
|
| High-Q kirjutas: |
| ma tahaks näha telia vs tele2 vs elisa vs stv (ja võibolla midagi veel) aastaste investeeringute (põhivõrk, kaablid, tuumikseadmed) võrdlust, eriti fix osas. elisa veel midagi teeb (ja noh, nüüd on neil see huawei taak ka küljes), aga teised on küll kummi venitanud. |
2017. aasta analüüs: https://www.ttja.ee/sites/default/files/content-editors/Sideturg/II/lisa_1._t3a_turu_analuus_mte_maaramine_ja_kohustused_veebi.pdf
2020 pidi uus tehtama aga pole seni seda kuskil avalikult üleval näinud.
tele2 (kes afaik ei kasuta siiani telia võrku) pakub odavamaid hindu - 500mbit saab 30€ eest (ja 100mbit 22€ ning 30mbit 18€ eest).
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|