Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 198, 199, 200  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 17.12.2020 16:17:07 vasta tsitaadiga

beacho, ma arvan, et küsimus on ukse e lengi mõõtmetes, ehk kui palju see ukse peale ulatub. Jah, ma saan su probleemist aru, olen sellega ka ise kokku puutunud (oih, ma juba mainisin seda)
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 17.12.2020 19:52:00 vasta tsitaadiga

Ma ei tea täpselt, mis uks mul on, aga danalocki ja uksepiida vahel on 1cm vaba ruumi. Uks avaneb väljapoole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.12.2020 01:37:10 vasta tsitaadiga

Tuleb piidale peitlit või relakat näidata, kui ette jääb.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DarthD
HV vaatleja

liitunud: 18.12.2020




sõnum 18.12.2020 10:41:21 vasta tsitaadiga

TaaviS kirjutas:


Fono:
Ma ei tea hetkel täpselt mis fono seal uues majas on, väga võimalik et mingi Hikvision.
Kas kellelgi on õnnestunud ka mõni kaasaegne fono targa koduga ära liidestada?



Hikil on olemas Fono Android-i baasil(DS-KH9510-WTE1). Minul on integreeritud Loxone targamajaga, aga võimalik istallida ka teised lahendused mihome, majordomo, home assistant jne.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 19.12.2020 15:22:09 vasta tsitaadiga

Siin on varem sauna teemadel juttu olnud aga vastust ma oma küsimusele ei leidnud.

Mul on Harvia PC90EE keris koos juhtpuldiga. Targa kodu poole peale Home Assistant kus küljes nii fibaro zwave-i, MQTT poole pealt Tasmota ja ESPHome asju Sonoffi ja ESP32 peale tehtud. Ehk üldiselt targa kodu poolelt suhteliselt paindlik ja ka jootekolbi kasutamisega saan hakkama.

Siin on Harvia manuaal, kus on ka elektriskeem: https://harvia.fi/wp-content/uploads/2017/05/PC70EE_PC90EE_ENDE.pdf

Sooviks kerist nö. targaks saada ja ka saunaruumiiat andmed (temp ja õhuniiskus) koguda. Samuti võiks jääda praegune kontrollpaneel ka töötama.


Eriti peen oleks kui suudaks lugeda ja anda käsklusi kontrollpaneeli minevast andmevoost, aga selle reverce engineerimine käiks mul ilmselt üle jõu.

Teise variandina huvitav mind kas elekteiakeemilt N ja P klemme (Control of electric heating) ehk saaks kasutada nö. jõuga kütte peale keeramiseks? Muud dokumentatsiooni selle kohta netist leida ei suutnud. Kui sealt annab lülitada, siis täielikult override-itakse küte kuni jälle samast lülitist maha võetakse või annab see signaali lülitada defalut või programm (temp + aeg)?

Viimase variandina võiks siis kogu Harvia enda juhtimise maha võtta ja panna mingi sonoffi vms. relee ja sinna külge andurid. Seda pigem väldiks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
viljar
HV kasutaja

liitunud: 05.06.2005




sõnum 21.12.2020 16:47:11 vasta tsitaadiga

Soovitage lahendust liugvärava automatiseerimiseks Homekiti abil. Värava mootoriks BFT Deimos Ultra BT.
Tuled jms tubane automaatika enamus Zigbee peal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 22.12.2020 16:39:25 vasta tsitaadiga

Kui nüüd juhendist https://aiatiim.ee/wp-content/uploads/2013/03/deimos-ultra-bt-est.pdf lugeda, siis käsusiini sisendid iC1 ja Ic2 on välispidiste käskluste edastamiseks väravamootorile. Näiteks saad toast füüsilise lülitiga juhtida väravat.
Ehk siis sul on vaja Homekit toega keha releega moodulit, või siis 2x ühe releega moodulit, need tuleb nendele sisenditele ühendada, ilmselt antakse +24VDC sinna peale ja programmeerida vastav sisendi sobiv väärtus.

Kõikge lihtsam on sul muuta sisendi parameetr sobivaks, ja kui sellel sisendile annad juhtmesillaga käskluse, siis on näha, mis toimuma hakkab.
Kui asjad teevad just seda, mida sul vaja, siis ostad vajalikud relee(d) ja paned need sinna sisendisse

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 23.12.2020 15:44:14 vasta tsitaadiga

Homey kasutajad.

PC töölaua beeta äpp https://my.homey.app/ thumbs_up.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DaneL
HV vaatleja

liitunud: 01.03.2002




sõnum 23.12.2020 16:18:14 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ehk siis sul on vaja Homekit toega keha releega moodulit, või siis 2x ühe releega moodulit, need tuleb nendele sisenditele ühendada, ilmselt antakse +24VDC sinna peale ja programmeerida vastav sisendi sobiv väärtus.


Piisab 1 relee, vaikimisi Ic1 iga impulss teeb järgmise käsu ava-peata-sulge. Ic2 saab panna jalgvärava funktsiooni, värav avaneb soovitud %.
Minul juhib Fibaro smart implant seda.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 24.12.2020 12:03:07 vasta tsitaadiga

Märkasin et Ikeal on müüki tulnud ka värvilise spektriga GU10 pirnid thumbs_up.gif
https://www.ikea.ee/et/products////tradfri-led-lambipirn-gu10-345-lm-varviline-ja-valge-spekter-art-80439228
Sai tellitud mõned, tava valgete asemele.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.12.2020 23:37:56 vasta tsitaadiga

Kas mõnda lihtsat juhtmevaba lambilülitit ka on? Mis ei vajaks mingit juhtimissüsteemi, vaid saaks lihtsalt vastuvõtja vooluahelasse ühendada.
_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.12.2020 23:51:47 vasta tsitaadiga

von Wu, jah, need raadiosagedustel RF433 süsteemid, Intertechno Bauhausist, vms.
Lihtsalt oleks vaja teada, millist lahendust soovid savutada.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 24.12.2020 23:55:44 vasta tsitaadiga

Intertechno paistab pistikupesaga olevat. Tahan laelambile lüliti panna (2 oleks parem), ilma, et peaks juhet ruumi teise otsa vedama.
_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 24.12.2020 23:57:44 vasta tsitaadiga

von Wu, olemas on kõike, telefonis ei viitsi hetkel otsida.
Sa tahad siis olemasolevale teist lülitit lisaks?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 25.12.2020 00:00:02 vasta tsitaadiga

Kas lisaks või mõlemad juhtmevabalt.
_________________
Haruldane Mazda oksjonil: link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2020 00:31:38 vasta tsitaadiga

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=AS_20201224133110&SearchText=rf433+remote+control+wall+switch
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
droz
Kreisi kasutaja
droz

liitunud: 31.12.2002




sõnum 25.12.2020 12:31:15 vasta tsitaadiga

von Wu, https://www.ikea.ee/et/search/?q=TR%C3%85DFRI näiteks https://www.ikea.ee/et/products/tradfri-puldi-ja-lambipirni-komplekt-art-20406570
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Markos
HV veteran

liitunud: 10.04.2002




sõnum 25.12.2020 14:46:38 vasta tsitaadiga

M00t kirjutas:
Märkasin et Ikeal on müüki tulnud ka värvilise spektriga GU10 pirnid thumbs_up.gif
https://www.ikea.ee/et/products////tradfri-led-lambipirn-gu10-345-lm-varviline-ja-valge-spekter-art-80439228
Sai tellitud mõned, tava valgete asemele.


Need on juba mõnda aega valikus. Ostsin ühe ka prooviks, aga, kui spetsiaaliselt värvilist ei taha, siis tava valgust annab ikka kesiselt, nagu ikka RGB.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
VR53
HV Guru
VR53

liitunud: 19.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 25.12.2020 23:32:32 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Kas mõnda lihtsat juhtmevaba lambilülitit ka on? Mis ei vajaks mingit juhtimissüsteemi, vaid saaks lihtsalt vastuvõtja vooluahelasse ühendada.

Philips Hue pirn koos puldiga, ei vaja keskseadet, puldi aluse saab seinale kleepida ja pult kinnitub magnetiga selle külge. Selle süsteemi pluss on ka see, et kui otsustad tulevikus mõne keskseadme muretseda, siis saad sama puldiga ka teisi valgusteid juhtida. IKEA süsteemi hind on sama, aga sel juhul on Philips Hue parem valik.

https://www.bauhof.ee/et/kodu-ja-sisustus/led-lamp-philips-hue-white-9-5w-e27-a60-dim-lulitiga-635020

_________________
Uued Lenovo sülearvutid: www.lenovoarvutid.ee
Sülearvuti ekraan katki? www.displayseek.com
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
arva
HV kasutaja
arva

liitunud: 03.08.2002




sõnum 27.12.2020 09:48:57 vasta tsitaadiga

viljar kirjutas:
Soovitage lahendust liugvärava automatiseerimiseks Homekiti abil. Värava mootoriks BFT Deimos Ultra BT.
Tuled jms tubane automaatika enamus Zigbee peal.


Ma tegin garaaziukse ja värava Sonoff SV (Tasmota firmware) peale. Keskne lahendus on Home Assistant, millel saab Home Kitiga üle Home Kit Bridge kokku panna. Mul seda ei ole ja iphonest kasutan avamist Shortcuts-i abil. Samuti on mul Home Assistan integreeeritud Alexaga ja värava olen pannud nii tööle, et kui lähenen kodule, siis avab värava. Shortcut-sis olen teinud sellise automaatika, et kui telefon ühendub mu auto bluetoothiga ja asukoht on kodule 500m raadiuses, siis avab ka värava.

Mulle meeldib Sonoffi puhul, et sinna saab ka muid andureid külge panna. Garaazi puhul on mul andur (reed switch) mis ütleb kas garaaziuks on kinni või lahti. Sama värava puhhul ja lisaks on väraval elektroonikal lüliti, mis tavaliselt paneb tule vilkuma kui värav liigub. Ühendasin selle ka sonoffi ära ja saan telefonile teate kui värav on liikumas. Väiksed lapsed peres ja hea teada kui värav liigub, kasvõi igaksjuhuks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 01.01.2021 15:56:26 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab juhatada teed LANist (kaablist) juhitava pistikupesani?
Wifi ei sobi. 1 pesaga saan hakkama, aga 3 oleks veel parem.

Minu igasugused otsisõnad viivad liiga kalliste lahendusteni (näide1: 1 pesa, aga muu KVM osa juures või siis 8 või 16 pesa, aga kokkuvõttes liiga kallis).
Ezvizi wifiga jubin maksab ~30€, ma tahaks ka alla 100€ hakkama saada.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 01.01.2021 23:19:11 vasta tsitaadiga

Kas ta peab olema nö plug&play lahendus, pistik seina ja töötab?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
CommandsRef
HV kasutaja

liitunud: 04.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2021 00:55:32 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
Kas ta peab olema nö plug&play lahendus, pistik seina ja töötab?

Kuidas üks lihtne asi siis veel töötama peaks?
Eks mul seda vidinat on põhimõtteliselt vaja manuaalseks resettimiseks, enamus ajast on toide järel.
Megatec MSNswitch UIS-523f on vist sobilik. Võiks muidugi pisut veel odavam olla.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 02.01.2021 01:19:37 vasta tsitaadiga

https://www.google.com/search?q=lan+relay

https://www.kmtronic.com/LAN-Relay-Controllers/lan-ethernet-ip-2-channels-web-relay-board.html näiteks.

Võid paigaldada kilpi, kui konkreetse pesa juurde kindel kaabel jookseb või seadme juurde.

Edit: kui oodata viitsid, siis Alist veel odavam: https://www.aliexpress.com/item/32875281443.html
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003




sõnum 02.01.2021 13:31:37 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemusi Eleringi andmelaost elektri tarbimisajaloo allalaadimisega? Tahaks Home Assistanti dashboardi ajalugu kuvada. Eleringi iseteeninduses näeb ajalugu ja graafikuid ning saab ka CSV eksportida, aga seda ainult sisselogides. Kuna neil API olemas, siis keegi ehk teinud midagi?

link
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 112, 113, 114 ... 198, 199, 200  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.