Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26, 27, 28  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 19.12.2020 13:16:47 vasta tsitaadiga

Hetkel pole tõesti ühtegi tarkvaralist meediamängijat, mis suudaks Dolby Vision filme mängida. Kui soov just arvutist telerisse filme käitada, siis ilmselt lihtsaim lahendus on LG Smart Share.
Ilma HDMI-CEC adapterita Windows 10 telerit tööle ei pane.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 19.12.2020 17:32:54 vasta tsitaadiga

Alles veel aasta või nii tagasi veel polnud mingeid normaalseid lahendusi kuidas üldse DV (eriti veel koos DA'ga) esitada telekas, olgu siis läbi arvuti või mõne muu seadme; ainukesed variandid olid kas Netflix või muu sisseehitatud striiming äpp või BD player. (jätame välja OPPO sarnased seadmed mis maksavad üüratult palju).
Hiljem tekkisid lahendused, et fail peab olema mp4, siis saab DV esitada aga DAst oled ilma. Pealegi mina ei viitsiks küll koguaeg jamada muximisega ja konvertimisega.
Nüüd siis täna hakkasin uuesti lugema ning tundub, et vahepeal on olnud edasiminek ja nüüd saab ka mkv formaadis jätta nii DV kui ka DA. Tegemist küll lahendusega Android süsteemidele (niiet kel Androidiga telekas, siis andke minna; FireTV sticki puhul ma pole lõpuni lugenud aga päris selge pole kas saaks) aga kui peaks kõik toimima, siis ma vist ostan juurde NVidia Shieldi kuhu saab selle rakenduse paigaldada.

Ma pole küll veel teemat lõpuni jõudnud lugeda (olen augusti kuu postituste juures ja üle 30lk veel lugeda teemat) aga playeriks on Exoplayer ja vähemalt suvise seisuga oli vaja kasutada selle modifitseeritud versiooni kui just pole vahepeal selle tuge lisatud ka originaalsesse versiooni. (Teemat saab lugeda siit, "It was compiled from the dev-v2 branch and includes the code needed to play Dolby Vision movies and DTS-HD audio tracks (plus all Dolby audio formats) in an mkv container.")

EDIT: Olles läbi lugenud seal terve teema tuleb välja, et ka Plex nüüd toetab DV mkv konteineris (umbes alates novembrist). Seda siis kah ainult androidi peal, niiet kas siis nt NVidia Shield või AndroidTV peal telekad.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 19.12.2020 19:43:56 vasta tsitaadiga

Vahet sel on, dolby vision või hdr10, kenad mõlemad. Eriti ajab naerma atmose tagaajajad, enamikel pole nelja laekõlaritki, et efektist kasu lõigata.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 19.12.2020 20:16:32 vasta tsitaadiga

Nu aga siis teil ju elu ilus kui kõik sobib. Või mis selle postituse mõte oli?

Kui mul teler toetab Dolby Visionit ning filmil on see olemas ja DV on parem kui HDR10, siis miks ma ei peaks seda tahtma? Kui mul on kõlarid koos Dolby Atmosega, siis miks ma ei peaks tahtma antud effektist kasu lõigata?

Ma ei hakka ütlema, et DV on niivõrd parem või ilma selleta ei vaatagi, mul pole 2 telekat kõrvuti ning pealegi HDR10 ja DV kasutavad erinevaid seadistusi, niiet ühte või teist kordamööda vaadetes ei teaks kas erinevus mingis seadistuses ja mulle ainult tundub, et on parem. Küll aga tüdinenud, et pidevalt on mingid takistused, et miks ei saa üht või teist asja nautida maximumiga, alati kuskil tuleb kärpida midagi.
Jah saaks BD playeri osta aga tõesti oleme juba sealmaal, et mingit plaadikogu hoida on debiilne. Tänapäeval võiks kõik digitaalne olla ja seetõttu viimasel ajal ei vaatagi midagi muud kui Netflixi; muu on kuidagi liiga tülikas ja ebamugav.

(Ise pakuks, et tegelt ajan DV'd taga kuna siiani pole HDR10ga olnud eriti impressed; 4K pildiga küll aga filmides/sarjades HDR on olnud pigem meh, seetõttu alati hea loota, et äkki DV'ga oleks pilt parem)

Nt mis mind häirib on see, et miks 4K HDR filmi vaadates ei ole isegi OLED'i peal must täiesti must (pikslid väljas)? Panen filmi mängima ja lahe oleks kui näeks ainult stuudio logo ja kõik muu must aga ei, ikka on näha filmi raami mille taust on pigem tumehall, mis siis, et HDR sees. On see teleka süü? On see HDR10 süü ja DV, mille puhul igal framel oma metadata, kuvaks paremini? On lihtsalt film sitasti tehtud? Ei tea aga tahaks DVs seda näha.

(Telefoniga pildistades oli meelega heledust juurde krutitud, et jäeks pildilt paremini näha, päriselt nii hull pole aga ikkagi selgelt eristatav):
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2020 20:17:38 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
Vahet sel on, dolby vision või hdr10, kenad mõlemad. Eriti ajab naerma atmose tagaajajad, enamikel pole nelja laekõlaritki, et efektist kasu lõigata.


HDR10 logo võid ka peak brightess 250 nit ekraanile slappida. DV puhul on vähemalt metadata tugi. Samsung ajab omaenda surnud ideed HDR10 plus ideed ja ei pane DV tuge telerile sest 3 dollarit per telku on kallis icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 70 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 19.12.2020 20:38:04 vasta tsitaadiga

thumbs_up.gif
Misasi on kõlar dolby atmosega? Atmos on kõigest heli kirjeldus, mitte kvaliteet.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 19.12.2020 20:45:21 vasta tsitaadiga

tofay kirjutas:
thumbs_up.gif
Misasi on kõlar dolby atmosega? Atmos on kõigest heli kirjeldus, mitte kvaliteet.

Minu jaoks Atmose tugi tähendab, et helisüsteemil on ka füüsiliselt olemas driverid millest 5.1.X/7.1.X/9.1.X lakke lasta (või siis laes on lausa eraldi kõlarid).
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 19.12.2020 20:52:21 vasta tsitaadiga

Seda teeb ress.
Sul on teleris midagi mööda näpitud, oled-il on must on must, hdr või mitte.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 19.12.2020 20:56:33 vasta tsitaadiga

Mida teeb ress?

Raske välja mõelda mida teleris muutma peaks. Filmi all ja peal olevad mustad ribad on ju küll täiesti mustad, ei tee vahet kus teleka äär lõppeb ja ekraan algab. Aga filmis endas ei ole must täiesti must. (Vähemalt mitte selles mille hetkel tööle panin).
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.12.2020 21:15:50 vasta tsitaadiga

Mõnes reklaamis on ka musta asemel tumehall. Kuna mõne filmi või saatega on päris must, siis kahtlustan, et asi on sisus.
Vaata, kas see on ka hall:

Link
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tofay
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2009




sõnum 19.12.2020 21:25:36 vasta tsitaadiga

Kui üleval ja all eristumatu must, siis on kõik korras, lihtsalt kehv video kodeering.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2020 22:16:26 vasta tsitaadiga

Kui juba Atmose jutuks läks - Guide to Dolby Atmos at home: https://www.flatpanelshd.com/focus.php?subaction=showfull&id=1608282747
_________________


viimati muutis Anna tooli 20.12.2020 00:22:58, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 19.12.2020 22:49:36 vasta tsitaadiga

Kas uuemate seeriate brauserid TV3 oskavad näidata? B7:
Spoiler Spoiler Spoiler

Mingi script, millest targa teleri loll brauser aru ei saa? FW viimane 05.80.60
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 19.12.2020 23:42:02 vasta tsitaadiga

CX näitab
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2020 01:59:19 vasta tsitaadiga

Videot ennast ka siis jooksmas, mitte ainult listingut?
Kommentaarid: 247 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 226
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 20.12.2020 02:11:24 vasta tsitaadiga

Jah
Kommentaarid: 867 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 654
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 20.12.2020 02:20:11 vasta tsitaadiga

Viimati vaatasin teleri videoplayeriga Mandaloriani, mis oli nii Dolby Vision kui Dolby Atmos, pakituna mkv konteinerisse. Minu mäletamist mööda toimisid mõlemad.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 20.12.2020 09:33:14 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Viimati vaatasin teleri videoplayeriga Mandaloriani, mis oli nii Dolby Vision kui Dolby Atmos, pakituna mkv konteinerisse. Minu mäletamist mööda toimisid mõlemad.

100% kindel? Niipalju kui ise näinud olen, siis DV versioonid mis ringi liikunud on kõik olnud mp4. mkv konteineris olid ainult HDR10'ga. Kui ikka tõesti olid mkv ning telekas ise esitas DV's, siis neid tahaks isegi näha.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011




sõnum 20.12.2020 10:58:32 vasta tsitaadiga

Clover, PS.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 20.12.2020 21:06:04 vasta tsitaadiga

Sain aru, et mul ikkagi ei ole õnnestunud kordagi Dolby visionit läbi PC telekasse ajada. Mingid Dolby videod oskab player ise teha HDR 10 bit formaati ja mängib seeläbi peaaegu õigesti (paremal üleval kuvatakse HDR märgist). Kui telekani õige signaal jõuab, siis kuvab telekas korraks Dolby vision teksti üleval paremal nurgas. Mina olen jõudnud umbes siiani:
1) Win 10 oleks vaja paigaldada DV plugin https://www.microsoft.com/en-gb/p/dolby-vision-extensions/9pltg1lwphlf?activetab=pivot:overviewtab
2) MS edge browser peaks oskama väikse trikiga Dolbyt kuvada: https://www.youtube.com/watch?v=gERr52EucHY

Tööle ma ei ole siiski veel saanud, sest mul nõuab MS online kontot, et seda pluginat installida (proovisin mingi kahtlasest allikast väidetavalt sama pluginaga, aga sellega ei saanud toimima)

Siin üks legaalne testvideo ka: https://4kmedia.org/lg-dolby-vision-uhd-4k-demo/

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 21.12.2020 00:16:37 vasta tsitaadiga

Need4speed Heat mäng HDR modes kuvab kenasti Dolby Vision märgi üles, ainult, et pilt jääb mustaks ning isegi mängu kinni panemine ei aita, pilt enne tagasi ei tule, kui reset teha. Seda siis just LG oled mudeliga, paljudel sama probleem olnud, aitab see, kui ilma HDR-ita mängida, aga noh vähemalt saab PC Dolbyvision märgi tv-le:)
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 21.12.2020 01:05:28 vasta tsitaadiga

CX HDR on ju suht nõrk nummer
_________________
Kommentaarid: 354 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 295
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
andreL
HV kasutaja
andreL

liitunud: 25.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2020 10:00:03 vasta tsitaadiga

Lükkasin eile Mandalorian H.264 1080p Dolby Atmos formaadi mälupulgale, CX 55 tolli. Lihtalt fantastiline pilt isegi 1080p peal ja motion oli samuti väga sujuv. Bandingut ei pannud kuskil tähele.
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
somnambuul
HV veteran

liitunud: 22.03.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2020 11:13:09 vasta tsitaadiga

andreL kirjutas:
Lükkasin eile Mandalorian H.264 1080p Dolby Atmos formaadi mälupulgale, CX 55 tolli. Lihtalt fantastiline pilt isegi 1080p peal ja motion oli samuti väga sujuv. Bandingut ei pannud kuskil tähele.


H.265.10bit.hdr -ga hakkasid HDR ja Atmose kiri kenasti põlema C9-peal, mõnes kohas esines kerget bandigut. Peaks 1080p versiooniga võrdlema.
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 22.12.2020 11:42:07 vasta tsitaadiga

CXile tuli paar päeva tagasi versiooniuuendus (03.21.09), mis tegeleb peamiselt raised black probleemiga erinevates HDR formaatides. Vaatasin ise ka üle ja paaris testvideos tõesti seda probleemi enam pole. Internet on üldiselt arvamusel, et nüüd on kõik olulised CX probleemid ära lahendatud ja telekas on lõpuks parem kui eelmise aasta C9 mudel. Isiklikku kindlat seisukohta selles küsimuses ei oma.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 91 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  LG OLED arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 26, 27, 28  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.