Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 22:34:04 vasta tsitaadiga

Mmm Ma ise kasutan küll inteli peal ECO disable, EHK siis koguaeg klock peal, aga et temp sellepärast tõuseks... NO. Kuidas prose kasutuse %-ga on sest 50C-ga peab olema kindlasti säände ~20-30% load olema .
Inteli teemas tuli ühel välja et fresh win 10 installi, aga unustas öelda et laadis alla mingi torrendi programmin mis hakkas tagataustal tööle (miner)

_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 22:56:35 vasta tsitaadiga

Läks siis 5600X koos Be Quiet Dark Rock 4-ga peale. Kõik stock, tegin CPU-Z-ga kiirelt benchi kah.

AMD Ryzen 5 5600X@4.6GHz single thread- 635 ja multi thread - 5081.
Ajutine prose mis peal oli, Ryzen 3 3100@4.0GHz oli single thread - 400 ja multi thread - 2512.
Ennem seda oli i5 3750K@3.8GHz, selle CPU-Z single core - 376 ja multi thread - 1485.

Single core on korralik edasi minek. Esimene asi mis silma jäi, et 2 browserit lahti koos kuskil 30 tabiga..kõik käib palju piiremini ja ühtlasemalt. Jahedam tundub ka olevat. Ryzen Master näitab tühjalt käies 35-37C.

Link: https://valid.x86.fr/5fxmju

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.12.2020 23:24:55 vasta tsitaadiga

Mis tempid sul loadis on (jahutus on muidugi uhke icon_smile.gif )? Ma alles eile õhtul sain kasti kokku ja täna ei olnud aega näppida. Igatahes aida64-ga ~10 sekundiga tuleb min 82C ära juba icon_eek.gif . Hetkel on "power saver" peal, et netis istudes see prose ventika üles/alla mäng ära lõppeks... . Ryzen 5600X ja Freezer 34 eSports DUO
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 23:34:47 vasta tsitaadiga

s1c2i3m4m5 kirjutas:
Miks te arvate, et arvutitark ise hindu käsitsi muudab? Tavaliselt kuvatakse automaatselt hindu erinevatest ladudest ja siis pannakse mingi % juurdehindlust otsa. Teatud juhtudel on võimalik osta sama toodet kolme erineva hinnaga samast poest just selle sama põhjuse tõttu.


Mina jälgisin monitore (LG 32GK650F-B), mis on reaalselt olemas kohapeal. Nendel on nädala jooksul kindlasti hinda muudetud.
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristoferr
HV Guru
Kristoferr

liitunud: 26.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.12.2020 23:41:17 vasta tsitaadiga

Kristocfc, ei pruugi olla välja ostetud. Ja kui ongi, siis ega sellepärast hakata manuaalselt hinda sättima.
_________________
Liitu Opencode Go soodsa coding plaaniga ja saa 5€ soodust!
Liitu Wise'ga!
Kommentaarid: 267 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 218
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 10.12.2020 23:48:23 vasta tsitaadiga

Kas MSI X470 Gaming Plus vajab 2700x->3900 üleminekuks BIOSi uuendust?
Ma unustasin tegemata ja müüsin vana prose maha. Nüüd kui lõpuks uus sees, ei näita piltigi. Proovitud kõik tavapärased võtted, kasu ei midagi.
Kas kellelgi kiiresti 2000 seeria protsessorit on laenata või on mõttekam poest tellida?

_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 23:55:32 vasta tsitaadiga

Kui mujalt ei saa siis vii kast arvutitarka. Teevad ära
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 00:19:07 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Mis tempid sul loadis on (jahutus on muidugi uhke icon_smile.gif )? Ma alles eile õhtul sain kasti kokku ja täna ei olnud aega näppida. Igatahes aida64-ga ~10 sekundiga tuleb min 82C ära juba icon_eek.gif . Hetkel on "power saver" peal, et netis istudes see prose ventika üles/alla mäng ära lõppeks... . Ryzen 5600X ja Freezer 34 eSports DUO

Proovisin ka aida64ga ja 4 minuti jooksul hoidis tempi 68-70C peal
5600x ja Scythe Fuma 2
Peaks kohe saama kasti ette ka teise vendi, siis vb isegi parem kraad eks näha
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2020 00:33:52 vasta tsitaadiga

yoyoo kirjutas:
Kui mujalt ei saa siis vii kast arvutitarka. Teevad ära


Eriti ei tahaks sellepärast Tartusse sõita.
Aga kas oskab keegi kommenteerida, kas on tõenäoliselt viga BIOSis (vabandust, UEFI-s) või hoopis emaplaat pekki läinud?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 00:50:47 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Mis tempid sul loadis on (jahutus on muidugi uhke icon_smile.gif )? Ma alles eile õhtul sain kasti kokku ja täna ei olnud aega näppida. Igatahes aida64-ga ~10 sekundiga tuleb min 82C ära juba icon_eek.gif . Hetkel on "power saver" peal, et netis istudes see prose ventika üles/alla mäng ära lõppeks... . Ryzen 5600X ja Freezer 34 eSports DUO

Lasin siin kiirelt mõned testid ja mängud.

Dirt Rally 2| Cyberpunk 2077
CPU temp: 43-45C

Cinebench R20 single core - 468
CPU temp: 42-44C
Multi core - 3507
CPU temp: 52C-53C

AIDA64 CPU stress test (5 minutit)
CPU temp: 55C

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sacher
HV kasutaja
sacher

liitunud: 29.01.2008




sõnum 11.12.2020 11:28:02 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
sacher kirjutas:
mul 5900x prosega mingi ikaldus ning idles ei lase klokki alla. miinimum, mida näinud olen on 3,7ghz ja temp on seal 50 ringis kogu aeg. guugeldasin ja mingeid virinaid on veel, et teistel ka sarnane probleem, kuid kas kellelgi on mingi lahendus võtta?

BIOS-is C-States sees ikka?
Uusim BIOS kasutusel?
AMD kiibistiku driverid peale lastud?

Windows Power Plan võibolla mõjutab kah.


Jah, uusim bios peal, c-states sees, amd uuendatud ja power plani olen torkinud nii windowsi enda oma kui ka asrocki api kaudu

_________________
no shit sherlock
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 12:04:27 vasta tsitaadiga

Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 12:15:12 vasta tsitaadiga

sacher kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
sacher kirjutas:
mul 5900x prosega mingi ikaldus ning idles ei lase klokki alla. miinimum, mida näinud olen on 3,7ghz ja temp on seal 50 ringis kogu aeg. guugeldasin ja mingeid virinaid on veel, et teistel ka sarnane probleem, kuid kas kellelgi on mingi lahendus võtta?

BIOS-is C-States sees ikka?
Uusim BIOS kasutusel?
AMD kiibistiku driverid peale lastud?

Windows Power Plan võibolla mõjutab kah.


Jah, uusim bios peal, c-states sees, amd uuendatud ja power plani olen torkinud nii windowsi enda oma kui ka asrocki api kaudu

Siin varem küsiti, et ega taustal miski asi ei koorma?
Mingi protsess mis võtab ehk rohkem CPU tsükleid kui peaks.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 12:41:02 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

369€ eest tundub natuke palju võitu jah. Ise võtsin Ordist 355€ eest, mis ei ole ka kõige odavam. 300€ eest ilmselt oleks asi päris hea tükk.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
sacher
HV kasutaja
sacher

liitunud: 29.01.2008




sõnum 11.12.2020 12:42:17 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Mingi protsess mis võtab ehk rohkem CPU tsükleid kui peaks.


Task manager ei näita midagi. Tegin formaadi samuti ja täiesti puhta windowsiga sama jama. Samuti proovisin biosist eco modet, mis piirab 65W peale prose ja sii sistub lihtsalt 3,7 peal... Täitsa karauul ja mõistus otsas icon_eek.gif

_________________
no shit sherlock
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rewer
HV Guru
rewer

liitunud: 31.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 14:19:21 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
yoyoo kirjutas:
Kui mujalt ei saa siis vii kast arvutitarka. Teevad ära


Eriti ei tahaks sellepärast Tartusse sõita.
Aga kas oskab keegi kommenteerida, kas on tõenäoliselt viga BIOSis (vabandust, UEFI-s) või hoopis emaplaat pekki läinud?

Tõenäoliselt asi vanas BIOSis.
Eriti kui sa ise ei uuendanud mingil põhjusel BIOSi kui plaat kasutusel oli(zen2 tugi tuli ammu ja kui millalgi uuendatud ja eeldatavalt uusimale võiks olla toetatud)?
Plaat on X470 Gaming Plus mitte X470 Gaming Plus MAX(sellel peaks olema 3000 tugi juba uuena)?
https://www.msi.com/Motherboard/support/X470-GAMING-PLUS#down-bios
Kommentaarid: 1310 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 922
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 11.12.2020 14:30:42 vasta tsitaadiga

Tavaline Plus ja läks jah uuendamine meelest. Sellest moraal: osta enne uus protsessor, pane arvuti sellega tööle ja alles siis müü vana maha. icon_smile.gif
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 16:15:59 vasta tsitaadiga

MSI TOMAHAWK MAX-ile järglane olemas. TOMAHAWK MAX II icon_razz.gif
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK-MAX-II

Erinevused paistavad olevat:

Tomahawk MAX
Realtek® ALC892 Codec
1 x HDMI™ 1.4 port, supports a maximum resolution of 4096x2160@30Hz

Tomahawk MAX II
Realtek® ALC892/ALC897 Codec
2560x1600@60Hz 1 x HDMI™ 2.1 port, supports a maximum resolution of 4096x2160@60Hz

Sellise hooga ei sure see vana B450 veel kuskile välja, kui korra aastas uus ver välja tuleb.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 17:22:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

Järjest juurde neid 5600X'i tuleb. Nüüd juba üle 50.
Oleks hind seal 310 juures, ostaks kohe!

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 17:28:10 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

369€ eest tundub natuke palju võitu jah. Ise võtsin Ordist 355€ eest, mis ei ole ka kõige odavam. 300€ eest ilmselt oleks asi päris hea tükk.

Nädala alguses liikus 5600x Faunis 307€ga, niiet liigub ka niiöelda hea hinnaga kui peale satub
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 17:35:49 vasta tsitaadiga

tsitaat:
Saapuneet erät:
Yli 25 kpl / 5.11
200 kpl / 7.12
215 kpl / 8.12

Päris hästi läheb 5600X soomes(jimmspc), 20tk veel järgi.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 17:38:17 vasta tsitaadiga

kapuuts kirjutas:
Equinox kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

369€ eest tundub natuke palju võitu jah. Ise võtsin Ordist 355€ eest, mis ei ole ka kõige odavam. 300€ eest ilmselt oleks asi päris hea tükk.

Nädala alguses liikus 5600x Faunis 307€ga, niiet liigub ka niiöelda hea hinnaga kui peale satub


Fauni hinnakiri on teada icon_biggrin.gif hind on veebis hea kuid kas ka toodet selle raha eest on?

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalakamm
HV vaatleja

liitunud: 19.02.2008




sõnum 11.12.2020 19:11:50 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
Läks siis 5600X koos Be Quiet Dark Rock 4-ga peale. Kõik stock, tegin CPU-Z-ga kiirelt benchi kah.

AMD Ryzen 5 5600X@4.6GHz single thread- 635 ja multi thread - 5081.
Ajutine prose mis peal oli, Ryzen 3 3100@4.0GHz oli single thread - 400 ja multi thread - 2512.
Ennem seda oli i5 3750K@3.8GHz, selle CPU-Z single core - 376 ja multi thread - 1485.

Single core on korralik edasi minek. Esimene asi mis silma jäi, et 2 browserit lahti koos kuskil 30 tabiga..kõik käib palju piiremini ja ühtlasemalt. Jahedam tundub ka olevat. Ryzen Master näitab tühjalt käies 35-37C.

Link: https://valid.x86.fr/5fxmju

652//4906 PBO-ga.
PS: Su mälude timing paistab veider.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 20:37:51 vasta tsitaadiga

kalakamm Võib täitsa olla jah, pole eraldi veel midagi sättinud. Seda peab ilmselt hakkama põhjalikult sättime mingite kalkulaatorite abil.

Diesel157 Ok, lükkasin nüüd Ryzen Masterist "Auto OC" mode-i sisse ja sellega on mul ka tempid üleval. AIDA64 stress test läks ka 75-80C peal icon_lol.gif See paneb ilmselt volti kühvliga igale poole juurde. Ka idle jäi kuskil 38-40C peale sellega.

Muidu skoorid läksid küll paremaks ka kõik muidugi.
CB20 single thread läks 468 -> 590
CB20 multi thread läks 3507 -> 4369

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 21:32:36 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
kapuuts kirjutas:
Equinox kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Arvutitargas on reaalselt 40+ tk 5600X kohal icon_eek.gif , kuid keegi ei osta neid eriti selle hinna eest...
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/551217

369€ eest tundub natuke palju võitu jah. Ise võtsin Ordist 355€ eest, mis ei ole ka kõige odavam. 300€ eest ilmselt oleks asi päris hea tükk.

Nädala alguses liikus 5600x Faunis 307€ga, niiet liigub ka niiöelda hea hinnaga kui peale satub


Fauni hinnakiri on teada icon_biggrin.gif hind on veebis hea kuid kas ka toodet selle raha eest on?

Sõber ostis sealt selle hinna eest.. Muidugi natuke peale seda uuesti hinda vaadates oli pea 50€ juba juurde keevitatud
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 21:39:30 vasta tsitaadiga

See tähendab ainult seda, et odavast laost said sellise hinnaga tooted otsa ja tulid edasi mujalt.
See Fauni üle ilkumine on naljakas, ise olen alati hinnakirja hinnaga saanud.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Diesel157
HV Guru

liitunud: 03.08.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 11.12.2020 21:46:08 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
kalakamm Võib täitsa olla jah, pole eraldi veel midagi sättinud. Seda peab ilmselt hakkama põhjalikult sättime mingite kalkulaatorite abil.

Diesel157 Ok, lükkasin nüüd Ryzen Masterist "Auto OC" mode-i sisse ja sellega on mul ka tempid üleval. AIDA64 stress test läks ka 75-80C peal icon_lol.gif See paneb ilmselt volti kühvliga igale poole juurde. Ka idle jäi kuskil 38-40C peale sellega.

Muidu skoorid läksid küll paremaks ka kõik muidugi.
CB20 single thread läks 468 -> 590
CB20 multi thread läks 3507 -> 4369


CB20 single thread 593
CB20 multi thread 4322

Huvitav. Score võrreldes tundub, et ka minul on mingi auto oc värk kuskil peal icon_eek.gif . Winnis ega biosis pole midagi veel näppida jõudnud, seega järelikult mingi default feature. Jälle natuke targem thumbs_up.gif

-edit-

icon_exclaim.gif Sain korda icon_exclaim.gif

MSI Game Boost - Võtsin biosist maha. Aida64 nüüd 82C asemel 62C ja CB20 score ka suht sama mis Equinox enne Ryzen Masterist "Auto OC" peale panemist sai thumbs_up.gif


viimati muutis Diesel157 12.12.2020 00:05:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 162 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 146
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 23:07:50 vasta tsitaadiga

Krt see AMD Ryzeni memory teema on küll omaette värk. Esimest korda sätin tõsisemalt seda icon_lol.gif Mõned AIDA64 mem testid alates siis sellest kui lihtsalt arvuti default bootiga käima panna kuni selleni kui natuke ise nokitseda. Auto on siis BIOS auto säte, XMP kui ise valida menüüst D.O.C.P. Mälu ise siis 2x8GB Crucial Ballistix Max 4000Mhz DDR4 (18-19-19-39)

Read Dual DDR4-2666 20-19-19-43 CR1 36897 MB/s (default BIOS boot)
Read Dual DDR4-4000 30-27-27-58 CR1 46402 MB/s (auto)
Read Dual DDR4-4000 18-19-19-39 CR1 48188 MB/s (XMP)
Read Dual DDR4-3800 18-18-18-35 CR1 52851 MB/s (manual DDR3800)

Write Dual DDR4-2666 20-19-19-43 CR1 21282 MB/s (default BIOS boot)
Write Dual DDR4-4000 30-27-27-58 CR1 28766 MB/s (auto)
Write Dual DDR4-4000 18-19-19-39 CR1 28781 MB/s (XMP)
Write Dual DDR4-3800 18-18-18-35 CR1 30370 MB/s (manual DDR3800)

Copy Dual DDR4-2666 20-19-19-43 CR1 34356 MB/s (default BIOS boot)
Copy Dual DDR4-4000 30-27-27-58 CR1 45312 MB/s (auto)
Copy Dual DDR4-4000 18-19-19-39 CR1 47573 MB/s (XMP)
Copy Dual DDR4-3800 18-18-18-35 CR1 47606 MB/s (manual DDR3800)

Latency Dual DDR4-2666 20-19-19-43 CR1 90.7 ns (default BIOS boot)
Latency Dual DDR4-4000 30-27-27-58 CR1 78.7 ns (auto)
Latency Dual DDR4-4000 18-19-19-39 CR1 73.5 ns (XMP)
Latency Dual DDR4-3800 18-18-18-35 CR1 65.0 ns (manual DDR3800)

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.12.2020 23:09:52 vasta tsitaadiga

kuidas mälu oc ette võtta, see guide ja siis metsikult viitsimist iga seade paika ajamiseks?
https://github.com/integralfx/MemTestHelper/blob/master/DDR4%20OC%20Guide.md

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 00:16:47 vasta tsitaadiga

XMP on intelile mõeldud profiil, neid ei tasu väga proovidagi. Väga kenasti toimib DRAM calculator ja hüpe mis tuli sellega on ikkga väga suur - https://www.techpowerup.com/download/ryzen-dram-calculator
Mõni kuu tagasi siin samas teemas panin pildid ja kiiruse vahed ka, mis sain. Mängudes on latency tähtsam, kui lugemine-kirjutamine-kopeerimine. Kindlasti vaata, et Infinty fabric ning mälu kiirused oleks samad 1:2 (näiteks 1900:3800) see andis tugeva latency paugu.
5600x võiks latencu 55ns kanti jääda.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 01:36:29 vasta tsitaadiga

pole paha icon_lol.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 02:34:12 vasta tsitaadiga

Ainult uue BIOSi uuendusega mis tõi precision boost 2 tõusis cinebench r23 skoori 20623 pealt 21883 peale. Mälusid pole ma veel puutunud, kuna nagunii plaanis 3600 CL16 välja vahetada millegi kiiremaga, mõtlen praegu https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/PATRIOT-PVS416G440C9K-Patriot-Viper-Stee-PVS416G440C9K-507713, kas keegi teab mis kiirustel võimalikult need 100% stabiilseks saaks, eesmärk oleks 4000MHz ja siis timmingutega mängida.

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 02:45:43 vasta tsitaadiga

Firefly kirjutas:
Ainult uue BIOSi uuendusega mis tõi precision boost 2 tõusis cinebench r23 skoori 20623 pealt 21883 peale. Mälusid pole ma veel puutunud, kuna nagunii plaanis 3600 CL16 välja vahetada millegi kiiremaga, mõtlen praegu https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/0/PATRIOT-PVS416G440C9K-Patriot-Viper-Stee-PVS416G440C9K-507713, kas keegi teab mis kiirustel võimalikult need 100% stabiilseks saaks, eesmärk oleks 4000MHz ja siis timmingutega mängida.

Spoiler Spoiler Spoiler

Kasutaja virx siin enne timmis need 4066Mhz peale. Kuskil siin teemas on tema screenshot taimingutega. Ilmselt pead selle aluseks võtma. Oma 3800X-ga jooksevad need mul 3733Mhz ja 14-14-14-28 1T peal @ 1.55v
Igati oma raha väärt thumbs_up.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 02:52:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 02:56:00 vasta tsitaadiga

Jep, kiidan igati heaks soovituseks ning ostuks need Patriodid. Minul jooksevad default voldi peal 4000MHz, aga tegelikuses toimivad kenasti ka default voldiga samade timingutega 4200Mhz samuti, IF ei ole aga stabiilne 2100Mhz peal, 1.45 on default tootja poolt.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 03:03:26 vasta tsitaadiga

Võtsin kaks komplekti ära, loodame, et ikka töötavad koos, neljast pole ju saad.
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 08:09:20 vasta tsitaadiga

Firefly kirjutas:
Võtsin kaks komplekti ära, loodame, et ikka töötavad koos, neljast pole ju saad.

Jah minul on kasutuses kaks kitti. wirxil samuti. Pole mingit probleemi. Neli pulka võib probleemiks osutuda ainult siis kui üritada maksimaalset sagedust üle 4800Mhz vms. Mis on Ryzeni peal muidugi suht mõttetu. Pealegi siis peaks kasutama kahe DDR4 slotiga emaplaati niikuinii.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 12.12.2020 10:20:00 vasta tsitaadiga

Diesel157 kirjutas:
Equinox kirjutas:
kalakamm Võib täitsa olla jah, pole eraldi veel midagi sättinud. Seda peab ilmselt hakkama põhjalikult sättime mingite kalkulaatorite abil.

Diesel157 Ok, lükkasin nüüd Ryzen Masterist "Auto OC" mode-i sisse ja sellega on mul ka tempid üleval. AIDA64 stress test läks ka 75-80C peal icon_lol.gif See paneb ilmselt volti kühvliga igale poole juurde. Ka idle jäi kuskil 38-40C peale sellega.

Muidu skoorid läksid küll paremaks ka kõik muidugi.
CB20 single thread läks 468 -> 590
CB20 multi thread läks 3507 -> 4369


CB20 single thread 593
CB20 multi thread 4322

Huvitav. Score võrreldes tundub, et ka minul on mingi auto oc värk kuskil peal icon_eek.gif . Winnis ega biosis pole midagi veel näppida jõudnud, seega järelikult mingi default feature. Jälle natuke targem thumbs_up.gif

-edit-

icon_exclaim.gif Sain korda icon_exclaim.gif

MSI Game Boost - Võtsin biosist maha. Aida64 nüüd 82C asemel 62C ja CB20 score ka suht sama mis Equinox enne Ryzen Masterist "Auto OC" peale panemist sai thumbs_up.gif


Deskilt ainult monitoorin, kogu oc on tehtud biosest ja windoosas on power plan ryzen balanced. See tekib kui mobo ajurid on tootja lehelt pärit.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 11:56:16 vasta tsitaadiga

Firefly kirjutas:
Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
üldiselt üle 1.45v ei soovitata. 1.5 on speci järgi maksimaalne ettenähtud pinge.
Tomorrowl oli vist kastis nii palju ventikaid, et õhuvoolu taha midagi ei jää.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 12:00:19 vasta tsitaadiga

Patriodil on default 1.45v, samas pole neil ka tempi sensoreid, panin emaplaadi juhtmega sensori mälukiipide vahele, päris 100% õiget numbrit ei näita, üleval pildil EC1 on see. Ehk siis 28c, kui ventikad põhjas. Mul lisa vent ka paigaldatud mäludele, mis lisaks jahutab videokaardi mälusid. Reaalsuses mingit vahet pole märganud kas on 28c või 48c see sensor, aga võimalik et marginaalselt läheb mälu kiirus halvemaks ning mine tea, võibolla mõni kokku jooksmine võib ka neist põhjustatud olla.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 13:30:14 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Firefly kirjutas:
Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
üldiselt üle 1.45v ei soovitata. 1.5 on speci järgi maksimaalne ettenähtud pinge.
Tomorrowl oli vist kastis nii palju ventikaid, et õhuvoolu taha midagi ei jää.


Mäludele võib vabalt anda 1.5V 24/7. Kui kastis vähegi mälude suunal õhku liigub. No problemo.
1.65V on igapäevaseks liiga palju, kui otsest mälu peale puhuvat venti pole. icon_rolleyes.gif
Seda eriti veel B-die puhul, mis armastab volti.
Seega 1.5v võib vabalt jätta. Tootja enda spec nendel Viperitel on 1.45V. 1.5v-1.55V võid ilusti anda kui tunned, et mälud pole tulised ja õhku liigub kasti eest või pealt mäluradikatele.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 12.12.2020 14:41:36 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
Firefly kirjutas:
Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
üldiselt üle 1.45v ei soovitata. 1.5 on speci järgi maksimaalne ettenähtud pinge.
Tomorrowl oli vist kastis nii palju ventikaid, et õhuvoolu taha midagi ei jää.


Mäludele võib vabalt anda 1.5V 24/7. Kui kastis vähegi mälude suunal õhku liigub. No problemo.
1.65V on igapäevaseks liiga palju, kui otsest mälu peale puhuvat venti pole. icon_rolleyes.gif
Seda eriti veel B-die puhul, mis armastab volti.
Seega 1.5v võib vabalt jätta. Tootja enda spec nendel Viperitel on 1.45V. 1.5v-1.55V võid ilusti anda kui tunned, et mälud pole tulised ja õhku liigub kasti eest või pealt mäluradikatele.


Aasta algul sai 3700X main kokku pandud millel Patriot Viper 4 Blackout 3600 (PVB416G360C7K) mälud volt klassikaline 1,35v. (vb eksin kuid olid hynix Cjb?) Sai OC tehtud C16 peale mis oli toimiv 1,4v peal. Süsteem 24/7 töös selles seades (bios max piir oli 1,4v). mingi aeg tuli uus bios aasta keskel mis tõstis volti piiti 1,5v peale. Siis kuna limiit oli tõstetud sai tehtud CL15 1,45v peal ja asi jooksis 3-4 kuud. Mingi hetk avastasinn, et aina rohkem süsteemi stabiilsus muutub kehvemaks (nagu eskaleeruvalt) - ja aina enam avastas masina login ekraanilt - ehk oli süsteem pange pannud ning ennast käivitanud jälle. Lõpp siis mis jutu point, et üks pulk oli rohkem või vähem pekkis. Tootis erroreid (pikemal testil hard crash) nii OC (1,45v), default XMP (1,35v) kui JEDEC seadetel (1,2v). Samas teine pulk kuld probleemi vaba. Kui terve pulk oli esimeses Siinis (cpu poolne) siis enamvähem toimis. Kui kasutusel ainult erroreid tootev pulk siis väga pikka pidu polnud.
Vahutus oli ok - cpu jahutil 140ne vent mis otse mälude pealt õhku liigutas vuhinaga - masin ka lahtine test bench.
(ei olnud samsa mälud kus 1,5v xmp juba tootjate poolt peal näiteks - kui palju neil headroomi reaalselt iseasi)
(korralik kodutöö ning lihtsalt arvestada riskidega)
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 14:58:14 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Firefly kirjutas:
Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
üldiselt üle 1.45v ei soovitata. 1.5 on speci järgi maksimaalne ettenähtud pinge.
Tomorrowl oli vist kastis nii palju ventikaid, et õhuvoolu taha midagi ei jää.

Jep mul sama max temp EC1 sensoriga mis wirxil. Ehk 28c.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 16:01:55 vasta tsitaadiga

jtz kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
londiste kirjutas:
Firefly kirjutas:
Tomorrow, mina ei ole ekspert, aga kas 1,55V on ikka hea mõte? Tundub igapäevaseks tööks kuidagi kõrge. Kas toimib ilma tõrgeteta, või oled lisa jahutuse peale suunanud?
üldiselt üle 1.45v ei soovitata. 1.5 on speci järgi maksimaalne ettenähtud pinge.
Tomorrowl oli vist kastis nii palju ventikaid, et õhuvoolu taha midagi ei jää.


Mäludele võib vabalt anda 1.5V 24/7. Kui kastis vähegi mälude suunal õhku liigub. No problemo.
1.65V on igapäevaseks liiga palju, kui otsest mälu peale puhuvat venti pole. icon_rolleyes.gif
Seda eriti veel B-die puhul, mis armastab volti.
Seega 1.5v võib vabalt jätta. Tootja enda spec nendel Viperitel on 1.45V. 1.5v-1.55V võid ilusti anda kui tunned, et mälud pole tulised ja õhku liigub kasti eest või pealt mäluradikatele.


Aasta algul sai 3700X main kokku pandud millel Patriot Viper 4 Blackout 3600 (PVB416G360C7K) mälud volt klassikaline 1,35v. (vb eksin kuid olid hynix Cjb?) Sai OC tehtud C16 peale mis oli toimiv 1,4v peal. Süsteem 24/7 töös selles seades (bios max piir oli 1,4v). mingi aeg tuli uus bios aasta keskel mis tõstis volti piiti 1,5v peale. Siis kuna limiit oli tõstetud sai tehtud CL15 1,45v peal ja asi jooksis 3-4 kuud. Mingi hetk avastasinn, et aina rohkem süsteemi stabiilsus muutub kehvemaks (nagu eskaleeruvalt) - ja aina enam avastas masina login ekraanilt - ehk oli süsteem pange pannud ning ennast käivitanud jälle. Lõpp siis mis jutu point, et üks pulk oli rohkem või vähem pekkis. Tootis erroreid (pikemal testil hard crash) nii OC (1,45v), default XMP (1,35v) kui JEDEC seadetel (1,2v). Samas teine pulk kuld probleemi vaba. Kui terve pulk oli esimeses Siinis (cpu poolne) siis enamvähem toimis. Kui kasutusel ainult erroreid tootev pulk siis väga pikka pidu polnud.
Vahutus oli ok - cpu jahutil 140ne vent mis otse mälude pealt õhku liigutas vuhinaga - masin ka lahtine test bench.
(ei olnud samsa mälud kus 1,5v xmp juba tootjate poolt peal näiteks - kui palju neil headroomi reaalselt iseasi)
(korralik kodutöö ning lihtsalt arvestada riskidega)


Ma pakun, et sa mõtlesid Hynix CJR mälu. Nendel on jah max 1.45v mida anda võiks.
Nagu juba mainitud, Samsungi B-die ei karda volti. Enamus Hynixid kardavad kui üle speci minna ning üle 1.45V pannes tuleb korralik aktiiv jahutus peale suunata ning ka siis ei ole pidev 1.4V hea nendele.

Mälud on erinevad icon_rolleyes.gif
Aga pole ime miks Samsungi B-Die'si kõige paremateks peetaske, armastavad volti ja subtimingute muutmist.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2020 19:38:53 vasta tsitaadiga

Miski üks anomaalia on tekkinud, nimelt MSI Afterburner ei oska enam CPU temp-i näidata kui sai 5600X sisse pandud. Afterburnersis isegi ei paku monitooringu all välja võimalust, et seda jälgida, on ainult "CPU usage".
Edit: Ise küsin, ise vastan. Vaja tõmmata Afterburner 4.6.3 beta 4..sellele on lisatud Zen3 tugi.

_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 02:54:04 vasta tsitaadiga

Equinox kirjutas:
...Vaja tõmmata Afterburner 4.6.3 beta 4..sellele on lisatud Zen3 tugi.

Tänud selle info eest icon_biggrin.gif
Ise ka juba tükk aega tundsin puudust sellest prose infost ekraanil icon_biggrin.gif

_________________
Just see vidin, mida sa oled otsinud...
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 11:39:49 vasta tsitaadiga

Ei tea kas peaks ka enda mäludest rohkem välja pigistama? TridentZ Royalid, 3000mhz, Samsung B-die. Prose 3700X
_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 11:59:50 vasta tsitaadiga

Keegi Zen3 omanikest Cyberpunki ka teinud on, kuidas tempid on mängimise ajal?
Endal 5800x ja väikse curve optimizer undervoltiga tõuseb temp sinna 71c peale ja vahepeal korra üle selle AIO360 jahutusega. Samas cpu load on nii 15-20%. Teistes mängudes ei ole täheldanud sellist asja sama koormusega. Kusjuures 1080Ti temp on isegi madalam 68-70c enamuse ajast 1440p resol. full loadis.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 12:14:42 vasta tsitaadiga

Zonerman,
Probleem on 5800x's. Just tuli selle kohta video.

Link
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 12:16:22 vasta tsitaadiga

maalane kirjutas:
Zonerman,
Probleem on 5800x's. Just tuli selle kohta video. DON'T BUY the AMD Ryzen 7 5800x, THIS is why, running EXTREMELY HOT?


Sorry see teema pole valiidne. Selle kohta jauratud palju. Teistes mängudes ei ole mingit teemat tempiga. Idle on 37c. Osadel on kogu aeg kõrge temp redditis ka aga paljudel jällegi ei ole. Mina rääkisin konkreetsest mängust. Seega ootaks nende arvamusi kellel on jagada tagasisidet mitte mingeid yt linke.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 222, 223, 224 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.