Avaleht
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
az
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 16:54:09 Kohvi ja masinavaatluse teema vasta tsitaadiga

Soovitage jagage kogemusi täisautomaatse kohvimasina kohta. Oleks soov koju soetada korralik aparaat, millega saaks kohvi (erinevad variandid) ja vahest ka kakaod teha. Kasutaks kokku 4 inimest, päevane tarbimine ei ole väga suur, ütleme, et kuni 10 kruusi.
Kas on vahe bar-ides, osadel masinatel 15, teistel 19, kui suurt osa mängib veski, kas keraamiline või metall?


viimati muutis az 06.12.2020 11:13:31, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 17:06:45 vasta tsitaadiga

Ütle ka hinnaklass.
_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 17:35:17 vasta tsitaadiga

Ostsin just DeLonghi ECAM 45.760.W ja väike ülevaade
Täitsa korralik aparaat. Kui läheb ülakappide alla, siis väga hea variant, sest veeanum tuleb ette välja mitte ei ole vaja üles tõsta. Erinevaid jooke on ka omajagu. Piimaanuma saab panna külmikusse, kui ei kasuta. Automaatne piimanuma puhastus ja kõik osad pestavad nõudekas. Paar korda on kakaod ka tehtud. Lased lihtsalt piima tassi ja segad kakaopulbri sisse. Lisaks kohvitassi soojendi(ise ei kasuta).
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
az
HV kasutaja

liitunud: 24.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 18:32:17 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
Ütle ka hinnaklass.


Korralikku tahan aga lihtsalt seisma pole mõtet 2000.- osta. Seisma hakkab töötasapinnal ja seal ruumi on.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 18
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tont23
HV veteran
tont23

liitunud: 13.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 19:00:12 vasta tsitaadiga

jälgin ka teemat ...ehk keegi oskab öelda mis firmat ei maksaks osta? hinnaklass mida ostaks vast kuskil 500-700 icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 128 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 112
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maalane
HV kasutaja
maalane

liitunud: 15.02.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 20:23:12 vasta tsitaadiga

Kui eraldiseisev, siis välista Bosch. Varuosad kallid ja töökindlus annab ka soovida. Kui ma otsisin, siis peaks järjestus olema Jura>Delonghi=Siemens>Philips/Saeco/Gaggia(sama firma teine nimi, seega sisult sarnased välimuselt erinevad), kindlasti on rohkem häid tegijaid, kuid mul olid valikus nende firmade toodang. Loomulikult odavama otsa hea firma masin ei pruugi olla parem, kui teise firma tipp mudelid. Eks tuleb ise otsida ja vaadata omaduste/kasutusmugavuse järgi masin.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 20:33:35 vasta tsitaadiga

Esimene oli Saeco Xsmall. ~2 aastat töötas kindlalt, aga siis jahvati väsis ükshetk ja lekkiska oma puhastusprogrammi tehes.
Uuendasime Bosch verocup 300'e peale. See meil kodus aasta toimetanud edukalt ja murevabalt.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degrass
HV kasutaja
degrass

liitunud: 23.12.2004




sõnum 05.12.2020 22:24:56 vasta tsitaadiga

Tööl on Jura E8 koos 1L piimakülmutiga. Kui sa seda igapäevaselt (soovitatavalt 6htuti) puhastada soovid/viitsid, siis julgen soovitada.

Muul juhul on m6istlik vaadata/osta juba päris espresso masin (kindlasti 2 boileriga).

Eraldi väljakutse saab olema aga sobivate ubade leidmine.

_________________
All it took was for a lot of seemingly decent people to put the wrong person in power, and then pay for their innocent choice.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 05.12.2020 23:45:50 vasta tsitaadiga

Delonghi on odav ja töötab kaua. Jura on firma, kes küsib raha ka firmamärgi eest.
Mina ostaks Delonghi. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Max Powers
 

liitunud: 21.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 00:24:46 vasta tsitaadiga

https://m.euronics.ee/koogitehnika/espresso-ja-kohvimasinad/cm6360locm/espressomasin-miele-milkperfection

Osta see
Kommentaarid: 215 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 2 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 11:10:55 vasta tsitaadiga

Ma olen ka kohvimasina otsingul ja ma ei leidnud eelmist teemat. Hinnapiir oleks ka kuskil 500€. Kiidetakse ka Nivona omi.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 12:42:13 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=681187
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 14:08:09 vasta tsitaadiga

Täisautomaatsed on niiehknaa sellised, et võta üks ja viska teist. 150 eurine käpamasin koos 80eurose jahvatiga teeb ka väga kallitele ühenupumasinatele silmad ette, seadista kuidas tahad.

Kui nikerdada ei viitsi, siis 1k eest saab nii Juralt, De'Longhilt kui ka Nivonalt normaalse asja.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 22:49:26 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Ma olen ka kohvimasina otsingul ja ma ei leidnud eelmist teemat. Hinnapiir oleks ka kuskil 500€. Kiidetakse ka Nivona omi.

Ise otsin ka samas klassis masinat just.

Ei tea kas Philipsi EP5400 kehva variant?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meim
HV veteran

liitunud: 19.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 23:18:32 vasta tsitaadiga

Olles ise neid üht ja teistmoodi tuttavatele remontinud tooks välja sama ringi teises järjekorras
Jura>Philips/Saeco/Gaggia>Delonghi=Siemens

Kõigepealt mis on tegelikult kohvimasin.
Mäletate veel filtrikohvimasinat.
Seal polnud muud kui vee elektriline keetja (midagi sellist https://www.sanhua-aweco.com/en/coffee/heating-elements-for-drip-filter-coffeemakers-26 ), ja keev veeaur tõusis ülesse jahtus ja tilkus filtris olevale kohvipurule ning kogu lugu.
Paneme nüüd selle vee pumbaga surve alla, kuumutame ning surume läbi kokku surutud kohvi ja saame .. Kapselkohvimasina. Kohvi on ennem surutud kapslisse.
Nüüd aga tahaks seda kapslit ise teha. Selle jaoks tuleb kohviuba jahvatada ja kapslisse suruda. Sitast saia ei tee nii et vahet pole kui kallis masin, kehv uba keerab kõik p....e.
Uba on korralik ja selle purustamise peensus annab samale oale erineva maitse ja aroomi. nii et õige masina kohvioast purustaja jämedus peab olema reguleeritav. Tootjatel jahvati tüübid erinevad aga jura ja saeco põhimõtteliselt sama ehitus. Mõlemal oht ummistuda kui niiskust saab.
Jahvatatud kohv tuleb nüüd kokku suruda nn tabletiks kuskohast vesi läbi suruda. Siin on nüüd tootjate ehitustes põhimõtteline erinevus . Kõige hullem on Krups.
Lihtsustatult kui näiteks saeco, Jura võtab mehaaniliselt elektrimootoriga ja surub torusse kukkunud kohvioa kolviga kokku siis krups kasutab sedasama vee rõhku (veejagaja mis täitub katlakiviga jne). Brew Group on selle asja nimi ja kui Jura oma on ehituselt küll töökindlam siis see on peidetud sügavale masina sisemusse eeldusel et eriti hooldust ei vaja. Saeco oma on tavaline hooldatav lihtsalt eemaldatav osa. Selle regulaarne hooldus tagab sama töökindluse Jura omaga.
Kui kohvi kangus sõltub oa kogusest palju ühte tabletti korraga jahvatati (reguleeritav tabloolt) ja palju sealt vett läbi surutakse (tassi suurus) siis lisaboonuseks on kui kiiresti see vesi sellest tabletist läbi läheb. Vanasti oli kraan kohvile (ehk pump pumpas ja kraaniga piirasid kui kiiresti kohvi tuli siis nüüd saab seda tabloolt reguleerida). Ja erinev kohvi tabletist läbitulemise kiirus annab jälle erineva maitse.
Ehk siis standard surve kohviveele on 15 baari . Nüüd ka 19 baari.
Kohvi on tassis ja valik juba ostjal. Lisad nagu piimavahustus jne sellest süsteemist otse ei sõltu. Sellest ehk kunagi hiljem.
Ah ja valikutest siis endal Philips/Saeco seeriast 4 aastat viimane ja enne seda oli ka saeco. Välja vahetan jälle kui niipalju kompaktsemaks läheb et laual märgatavalt vähem ruumi võtab.
Lisakriteeriumiteks: Vett peab vähemalt 5 normaaltassiks jaguma, uba ei pea koguaeg lisama, sahtli mahutavus vähemalt 10 ning viisakas arusaadav display mitte ainult nupud. Ja saeco 300 hinnaga mahub nendesse kriteeriumitesse samahästi kui Jura, aga igahommikulist lattet ka ei tee. Kui teeks siis seda masinat ei valiks, kuigi külaliste puhul seda teha saab.

_________________
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 23:41:21 vasta tsitaadiga

Juhul, kui keegi otsib lollikindlat kohvimasinat ilma kellade-viledeta ja naudib kohvitegemise protsessi ise, siis julgen soovitada seda masinat:

DeLonghi Dedica EC685
https://www.hinnavaatlus.ee/1226491/delonghi-dedica-pump-espresso-ec685w-white/ (roostevaba versioon on puhastamise mõttes parem)

Võtab väga vähe ruumi köögis, samas kõik erinevad kohvid saab sellega tehtud, kuid skilli on vaja. Aga nagu öeldud, tegu on manuaalse masinaga, sarnane nagu baristad kohvikutes kasutavad, kuid miniaruursem.
Ise tegin kerge modifikatsiooni ja vahetasin käpa sisu non-pressurised basket-i vastu: https://www.ebay.ie/itm/Stainless-Steel-Coffee-Non-Pressurized-Filter-Basket-For-Breville-Delonghi/383681906225

See masin on paljude nö. hobibaristade ja kohvigurmaanide lemmik. Palju modifikatsioone ka olemas kui googeldada. thumbs_up.gif
http://toolsandtoys.net/guides/making-the-most-of-the-delonghi-dedica-budget-espresso-machine/

Paar klõpsu mu tegemistest icon_razz.gif
https://www.instagram.com/p/CByJD0epTBC/
https://www.instagram.com/p/CA2V9G-JE3V/

Minu arust ideaalne masin kui on soov õppida head kohvi valmistama.

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
_marek
HV Guru
_marek

liitunud: 31.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 23:41:26 vasta tsitaadiga

SKG kirjutas:

Ise tegin kerge modifikatsiooni ja vahetasin käpa sisu non-pressurised basket-i vastu: https://www.ebay.ie/itm/Stainless-Steel-Coffee-Non-Pressurized-Filter-Basket-For-Breville-Delonghi/383681906225

Mul sama masin, mida see hack andis?
Kommentaarid: 130 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 118
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 23:43:40 vasta tsitaadiga

Selle hackiga saab masinast õige kohvimaitse ka kätte.

Ma tegin sama nalja + saagisin portafiltril põhja ka maha tehes ta bottomlessiks. Jooksvalt näeb kuidas kohv jookseb (14g jahvatus ca 45g lungo @ 30 sekundiga). Kui uba vahetada, siis saab kiirelt jahvatuse paika timmida ühe-kahe espresso laskmisega.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.12.2020 23:45:56 vasta tsitaadiga

Meil on Delonghi masin. Vajutad nuppu ja kohvi tuleb. thumbs_up.gif
Aga mulle ausaltöelda meeldib kõigerohkem filtrikohv. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 00:04:36 vasta tsitaadiga

_marek kirjutas:
SKG kirjutas:

Ise tegin kerge modifikatsiooni ja vahetasin käpa sisu non-pressurised basket-i vastu: https://www.ebay.ie/itm/Stainless-Steel-Coffee-Non-Pressurized-Filter-Basket-For-Breville-Delonghi/383681906225

Mul sama masin, mida see hack andis?

Sellega alles saab hea kohvi icon_biggrin.gif
Kaasatulnud basketis on ainult üks nõelasuurune auk, mis loob nö. fake rõhu ehk siis surutakse vastu metallpõhja, mitte vastu jahvatatud kohvi. Samuti see kreem, mis espresso peale tuleb pole see.
Maitse vahe on öö ja päev. icon_smile.gif
tsitaat:
So what pressurised baskets really are, is a way to fake crema.

That lovely crema we all (well I know I do, I assume everyone else does too?) crave on top of our espresso, is created by getting the extraction spot on, with high quality, freshly roasted and freshly ground coffee beans. It’s basically a sign of well extracted espresso.

But with pressured baskets, you can get great looking crema, without the perfect extraction.

You can get any bag of stale pre-ground supermarket coffee that was roasted and ground who knows when and who knows where, and pull a shot which looks perfectly extracted. But looks aren’t everything!

While this may lead to an espresso which looks the part, the only way to get the perfect tasting shot of espresso is to use great coffee beans, freshly roasted, freshly ground, properly dialled in (correct grind size), and to nail the extraction.

The problem is, while pressured baskets give the appearance of crema, it’s been created by the pressure within the basket, so it looks the part, but it won’t necessarily taste the part.

I’m not just saying this in theory, by the way. In this video I experiment with the exact same coffee (thanks to Blue Coffee Box, who sent me the same coffee beans both wholebean and pre ground) pre-ground via the pressurized baskets and freshly ground via the standard baskets to see if there’s any difference in taste. Also, in this video, I do another experiment testing both baskets with both freshly ground and pre-ground coffee via both baskets.

https://coffeeblog.co.uk/best-budget-espresso-machines-not-15-bar/
Jahvatus, peab olema peenem ja ühtlasem. Pressurized basket annab rohekm eksimusruumi ja lubab lohakamat grindi.
tsitaat:
non pressurised baskets for Delonghi Dedica EC685?

Can anyone tell me a part number and where to buy these baskets? i see a lot of chinesium ones on ebay claiming to be delonghi + krups compatible, but how can it be both? anyone have any experience with these? do they even snap into the filter holder properly?

Update: I went with the recommendations here and indeed its apparent from the start the non pressurised basket calls for a much finer grind, but just a couple trial error grinds and already getting a lovely thick stripey texture oozing out and a more potent taste. didnt think it would make such a difference. pleasantly surprised. best espresso my dedica has made so far. cheers fellas

https://www.reddit.com/r/espresso/comments/buenlb/non_pressurised_baskets_for_delonghi_dedica_ec685/


Link


piraat262 kirjutas:
Selle hackiga saab masinast õige kohvimaitse ka kätte.

Ma tegin sama nalja + saagisin portafiltril põhja ka maha tehes ta bottomlessiks. Jooksvalt näeb kuidas kohv jookseb (14g jahvatus ca 45g lungo @ 30 sekundiga). Kui uba vahetada, siis saab kiirelt jahvatuse paika timmida ühe-kahe espresso laskmisega.

Täpselt nii. thumbs_up.gif
Saagisin enda käppa ka icon_biggrin.gif

Sul nii?

Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 21:31:04 vasta tsitaadiga

DeLonghi Dedica EC685 väga huvitav asi icon_eek.gif . Loll küsimus aga kas praktikas 5 kohvi tegemine on väga keeruline, tüütu?
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.12.2020 22:22:38 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
DeLonghi Dedica EC685 väga huvitav asi icon_eek.gif . Loll küsimus aga kas praktikas 5 kohvi tegemine on väga keeruline, tüütu?


Keeruline pole niivõrd kui ajakulukas. Isejahvatav-vahustav teeb kohvi minutiga valmis, käpaga läheb 3-5 per tass. Nendel odavama otsa masinatel on vahuvõimekus kehv (auruhulk madal). 2 boileriga Sage masinad (kohvisemu.ee nt) on selles osas kiiremad ja paremad. Neil on ka oma veski sees.

SKG kirjutas:

Sul nii?



Nii on.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 02:22:42 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
DeLonghi Dedica EC685 väga huvitav asi icon_eek.gif . Loll küsimus aga kas praktikas 5 kohvi tegemine on väga keeruline, tüütu?

Keeruline pole, aga peale igat korda tuleb käpp tühjendada ja paagitäiega saab teha 3 keskmist americanot näiteks. Et siis tuleb paak uuesti täita. Umbes 2-5min/kruus jah, olenevalt siis, kas on soov must või vaja piima vahustada eraldi.
Kui mul hommikul väga kiire, siis esimesena lülitan masina kohe sisse soojenema, mis võtab ~20 sek. Samal ajal on mul käpp juba täidetud ja allakeeratud. Hetkel suudan esimese kruusi teha ~2 minutiga, nii et masin puhastatud ka. Kiiremini eriti ei saa icon_lol.gif

Sage brändi masinad jäid endale ka silma, aga ei julgenud esimeseks manuaalseks masinaks koha kallimat võtta.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:29:13 vasta tsitaadiga

Väga hea ja mõnus lugemine! Endalgi plaan kohvimasin soetada ja mingil põhjusel on pilku püüdnud Philips-i kohvikad.


meim kirjutas:
Olles ise neid üht ja teistmoodi tuttavatele remontinud tooks välja sama ringi teises järjekorras
Jura>Philips/Saeco/Gaggia>Delonghi=Siemens

Kõigepealt mis on tegelikult kohvimasin.
Mäletate veel filtrikohvimasinat.
Seal polnud muud kui vee elektriline keetja (midagi sellist https://www.sanhua-aweco.com/en/coffee/heating-elements-for-drip-filter-coffeemakers-26 ), ja keev veeaur tõusis ülesse jahtus ja tilkus filtris olevale kohvipurule ning kogu lugu.
Paneme nüüd selle vee pumbaga surve alla, kuumutame ning surume läbi kokku surutud kohvi ja saame .. Kapselkohvimasina. Kohvi on ennem surutud kapslisse.
Nüüd aga tahaks seda kapslit ise teha. Selle jaoks tuleb kohviuba jahvatada ja kapslisse suruda. Sitast saia ei tee nii et vahet pole kui kallis masin, kehv uba keerab kõik p....e.
Uba on korralik ja selle purustamise peensus annab samale oale erineva maitse ja aroomi. nii et õige masina kohvioast purustaja jämedus peab olema reguleeritav. Tootjatel jahvati tüübid erinevad aga jura ja saeco põhimõtteliselt sama ehitus. Mõlemal oht ummistuda kui niiskust saab.
Jahvatatud kohv tuleb nüüd kokku suruda nn tabletiks kuskohast vesi läbi suruda. Siin on nüüd tootjate ehitustes põhimõtteline erinevus . Kõige hullem on Krups.
Lihtsustatult kui näiteks saeco, Jura võtab mehaaniliselt elektrimootoriga ja surub torusse kukkunud kohvioa kolviga kokku siis krups kasutab sedasama vee rõhku (veejagaja mis täitub katlakiviga jne). Brew Group on selle asja nimi ja kui Jura oma on ehituselt küll töökindlam siis see on peidetud sügavale masina sisemusse eeldusel et eriti hooldust ei vaja. Saeco oma on tavaline hooldatav lihtsalt eemaldatav osa. Selle regulaarne hooldus tagab sama töökindluse Jura omaga.
Kui kohvi kangus sõltub oa kogusest palju ühte tabletti korraga jahvatati (reguleeritav tabloolt) ja palju sealt vett läbi surutakse (tassi suurus) siis lisaboonuseks on kui kiiresti see vesi sellest tabletist läbi läheb. Vanasti oli kraan kohvile (ehk pump pumpas ja kraaniga piirasid kui kiiresti kohvi tuli siis nüüd saab seda tabloolt reguleerida). Ja erinev kohvi tabletist läbitulemise kiirus annab jälle erineva maitse.
Ehk siis standard surve kohviveele on 15 baari . Nüüd ka 19 baari.
Kohvi on tassis ja valik juba ostjal. Lisad nagu piimavahustus jne sellest süsteemist otse ei sõltu. Sellest ehk kunagi hiljem.
Ah ja valikutest siis endal Philips/Saeco seeriast 4 aastat viimane ja enne seda oli ka saeco. Välja vahetan jälle kui niipalju kompaktsemaks läheb et laual märgatavalt vähem ruumi võtab.
Lisakriteeriumiteks: Vett peab vähemalt 5 normaaltassiks jaguma, uba ei pea koguaeg lisama, sahtli mahutavus vähemalt 10 ning viisakas arusaadav display mitte ainult nupud. Ja saeco 300 hinnaga mahub nendesse kriteeriumitesse samahästi kui Jura, aga igahommikulist lattet ka ei tee. Kui teeks siis seda masinat ei valiks, kuigi külaliste puhul seda teha saab.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:42:20 vasta tsitaadiga

Päris head infot olen saanud sellise ettevõtte nagu Kohvifoorum FB-lehelt. Nende väitel on uuemad täisautomaatsed Philipsid täielik kräpp: https://www.facebook.com/KohviFoorum/posts/183303646720269
Samuti pidavat uuemad Jura masinad selgelt vanematele vastupidavuselt alla jääma, ehk et kui vanemad kestsid vabalt ka 10+ aastat, siis uuemate puhul seda vist enam oodata ei maksa.

_________________
Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.12.2020 10:54:37 vasta tsitaadiga

Peamine probleem nende isejahvatavatega on minu kogemusel see, et jahvatust pole võimalik piisavalt peeneks ajada. Espressost pole haisugi - musta kohvi tegemiseks kõlbab, aga samahästi võib filterkannu kasutada kui 1k euri välja käia ei taha.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
krist2an
HV veteran
krist2an

liitunud: 24.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2020 10:06:40 vasta tsitaadiga

Endal samuti soov täisautomaatne masin osta. Käpaga masin oli mõnda aega tagasi, aga no ei viitsi...
Hetkel ongi valikus need:
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-melitta-caffeo-ci-e970-103/
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-saeco-picobaristo-sm5479-10/
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-perfecta-evo-esam-420-40-b/

Tuleb vist ikka kohapeale minna ja seal uudistada.

_________________
Custom 3d-prinditud mATX / ITX / APU case - http://bit.ly/4kIJQZs
Kommentaarid: 42 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 21:11:46 vasta tsitaadiga

Jäi silma selline aparaat, testides ka kiidetakse https://www.hinnavaatlus.ee/1228706/delonghi-ecam-22-110-magnifica-s-silver/
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 21:43:48 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
Jäi silma selline aparaat, testides ka kiidetakse https://www.hinnavaatlus.ee/1228706/delonghi-ecam-22-110-magnifica-s-silver/

Mul on see. Tundub töökindel aparaat.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 22:33:41 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
mihkel7 kirjutas:
Jäi silma selline aparaat, testides ka kiidetakse https://www.hinnavaatlus.ee/1228706/delonghi-ecam-22-110-magnifica-s-silver/

Mul on see. Tundub töökindel aparaat.

thumbs_up.gif Väga hea icon_biggrin.gif Ütle palun kuidas Su arvates on kasutus mugavus ja kas teeb kõva häält kohvi tegemisel. Tänades
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
meim
HV veteran

liitunud: 19.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 22:36:30 vasta tsitaadiga

Suht vana mudel
https://www.youtube.com/watch?v=uOF9FL3HQeU
Nägin just hulka kohvimasinaid( vist oli Hansaposti Järve keskuse pood). See oli ka seal. Tundus asjalik välja arvatud veenõu. Tõmba välja võta kaan ära, vala vesi pane tagasi täis olev nõu nii et palju ei loksuks jne.
Sellega seoses siis ka üks vahelugu.
Saeco Minuto ja garantiiremont.
Nimelt vanematel saeco-del mis näevad välja nii https://www.youtube.com/watch?v=J3PQZx2iG0k
käib vesi vasakule ja kohvi paremale. Kuna aga vett kannust on otse lihtsam valada kui seda veesahtlit välja kiskuda , siis vahest ikka käsi väriseb ja vesi läheb kuhugi kuhu pole vaja(näiteks ülestõstetud kaane peale mida mööda alla vajudes satub kohvi poole).
Tulemuseks siis tänu niiskele kohvipurule veskis lõpetab see töö.
No ja siis tuttav palus mul ühte "pere reliikviat" vaadata mis ei töötanud. Kuna oli veel garantiiaeg ja garantiitöökoda on igapäevasel marsuudil läksin sealt läbi.
Onkel kuulas ära probleemi vaatas masinat ja ütles et seda on valesti kasutatud. Nimelt kõikidel masinatel millel veesahtlit ilusti välja võetakse olevat selle sang katki. icon_eek.gif
Ja nüüd siis ka päevanipp, mis töötab Saeco masinatega.
Kui lasete veski kohvipuruga "siledaks" (Mis tegelikult tähendab et see on kohvipuruga täitnud purustaja tööpinnad. vt siin videos 8.10 on näha 2 valget keraamilist hammastega pinda mille vahel kohvi purustatakse https://www.youtube.com/watch?v=mSmUA52XN0Q&t=3s) siis saab selle ise ka korda.
Tavakasutajale avaldub viga: Kohvi asemel tassis vesi, vigu ei näita, purustamise hetkel tavaline ragin on asendunud lihtsalt undamisega, kui veski kohal käega suruda kohvile siis momendil kui toimub purustus käe alt ära ei kao midagi.
Parandus:
Keera kohvi purustus kõige jämedama peale ja jahvatamise momendil mulju kohvi purustaja ava poole kohvi. Põhimõte selles et vaja mõnigi tera sinna jahvatisse suruda. Ta purustab selle jämedaks ning see jäme puru hakkab seda kititud kohvi lahti hõõruma. Tavaliselt 5-6 katset ja masin uuesti töös. Töö tulemus avaldub selles et välja tulev vesi muutub üha enam kohvi moodi.
Muidugi kõik omal vastutusel ja mingi hetk saeco tegi paranduse ning tõstis nõud kõrgemale et neil vahe vahel oleks (reklaamina muidugi väideti mahtuvuse suurendamist)
Ehk nüüd sellised https://www.hansapost.ee/et/kodu-ja-kook/kodumasinad/espresso--ja-kohvimasinad/espressomasinad/espressomasin-saeco-lirika-one-touch-cappuccino-ri985101_d54e5850/

_________________
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 0 :: 206
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.12.2020 22:41:37 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
SSD kirjutas:
mihkel7 kirjutas:
Jäi silma selline aparaat, testides ka kiidetakse https://www.hinnavaatlus.ee/1228706/delonghi-ecam-22-110-magnifica-s-silver/

Mul on see. Tundub töökindel aparaat.

thumbs_up.gif Väga hea icon_biggrin.gif Ütle palun kuidas Su arvates on kasutus mugavus ja kas teeb kõva häält kohvi tegemisel. Tänades

Kui jahvatab, siis teeb müra küll. Aga jahvatus kestab loetud sekundid. Elab üle selle.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Smati
HV kasutaja

liitunud: 12.12.2006




sõnum 14.12.2020 01:11:37 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler


See on suhteliselt levinud viga et ujutatakse veski ja emaplaat üle, kuna ei viitsita anumaga vett tuua, vaid valatakse sisse ja mööda. Ja seda rohkematel masinatel. Aga ilmselt saab ka veski lahti võtta ja valtsid suruõhuga vms puhtaks lasta.
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
freddys
Kreisi kasutaja
freddys

liitunud: 14.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 08:59:41 vasta tsitaadiga

DeLonghi ECAM 22 110 teeb päris kõva müra. Elamisse, kus teised kohvi tegemise ajal veel magavad, ei soovitaks.
Veeanuma täitmiseks ei pea veenõu kaant eemaldama, seal ava sees.
Muidu olen rahul, on hästi vastu pidanud.

_________________
Kui mees sööb, on ta tugev!
Kui mees joob, on ta julge!
Kommentaarid: 88 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 83
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 09:12:54 vasta tsitaadiga

mihkel7 kirjutas:
SSD kirjutas:
mihkel7 kirjutas:
Jäi silma selline aparaat, testides ka kiidetakse https://www.hinnavaatlus.ee/1228706/delonghi-ecam-22-110-magnifica-s-silver/

Mul on see. Tundub töökindel aparaat.

thumbs_up.gif Väga hea icon_biggrin.gif Ütle palun kuidas Su arvates on kasutus mugavus ja kas teeb kõva häält kohvi tegemisel. Tänades

kõik nad teevad häält.
Mul ka see. ei näe mõtet rohkem maksta.
Tubli modija lisab oma kohvimasinale pigimatid icon_cool.gif

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Jann1
HV Guru
Jann1

liitunud: 03.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 09:17:29 vasta tsitaadiga

krist2an kirjutas:
Endal samuti soov täisautomaatne masin osta. Käpaga masin oli mõnda aega tagasi, aga no ei viitsi...
Hetkel ongi valikus need:
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-melitta-caffeo-ci-e970-103/
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-saeco-picobaristo-sm5479-10/
https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-perfecta-evo-esam-420-40-b/

Tuleb vist ikka kohapeale minna ja seal uudistada.



Mul on saeco enamvähem sama mudel ka ja pole ausalt nii head kohvi mujalt saanud. Maal on Nivona, aga pole nii hea kohv.
Kommentaarid: 144 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 128
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Hiid
HV Guru
Hiid

liitunud: 23.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 09:19:54 vasta tsitaadiga

ma ei ole veel vahet tundnud, kas 300 või 3000ne masin.
Kohv on vaid oluline, mis seal sees. icon_rolleyes.gif
deLonghidel on enamustel sama sisu, see kobakas, kus kohvi pressitakse....

_________________
Hapud viinamarjad
Kommentaarid: 663 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 512
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mihkel7
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 09:35:33 vasta tsitaadiga

freddys kirjutas:
DeLonghi ECAM 22 110 teeb päris kõva müra. Elamisse, kus teised kohvi tegemise ajal veel magavad, ei soovitaks.
Veeanuma täitmiseks ei pea veenõu kaant eemaldama, seal ava sees.
Muidu olen rahul, on hästi vastu pidanud.
thumbs_up.gif Jätan meelde.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
C1rca
HV veteran
C1rca

liitunud: 05.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 11:58:04 vasta tsitaadiga

Ise gamblisin, võtsin Amazonist kasutatud Melitta Caffeo CI masina, Acceptable condition ja natuke vähem kui 50% uue hinnast koos postikuluga.
Välimus on rahuldav, 406 kohvi on teinud, ise ei oskagi hinnaga kas vähe või palju aga masin ise töötab.

Kuidas rahvas veefiltrite teemat kommenteerib? Hetkel ei ole filtrit paigaldanud, seadistasin vee kareduse very hardi peale, et äkki lihtsalt siis tihendamini katlakivi puhastust teha või tasuks filter ka igal juhul panna?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 13:59:15 vasta tsitaadiga

C1rca kirjutas:
Ise gamblisin, võtsin Amazonist kasutatud Melitta Caffeo CI masina, Acceptable condition ja natuke vähem kui 50% uue hinnast koos postikuluga.
Välimus on rahuldav, 406 kohvi on teinud, ise ei oskagi hinnaga kas vähe või palju aga masin ise töötab.

Kuidas rahvas veefiltrite teemat kommenteerib? Hetkel ei ole filtrit paigaldanud, seadistasin vee kareduse very hardi peale, et äkki lihtsalt siis tihendamini katlakivi puhastust teha või tasuks filter ka igal juhul panna?


Pane brita kannust vett sinna, saad kord aastas katlakivipesu teha. Muul juhul tuleb ikka tihti tabletitada.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 14:45:00 vasta tsitaadiga

Mul on mingi vana Saeco. Kontoris ruunamist näinud - 30-40 tassi päevas. Veenõul filtrit pole, kuigi võimalik paigaldada. Sisse läheb tavaline kraanivesi. Praegu kodukasutuses 6-7 tassi päevas. Katlakiviga siiani probleeme pole, kuigi kodus üpris kare vesi. Algusest peale tavalise Mayeri katlakivieemaldajaga läbi käidud, kui masin nõudnud on. Kõik toimib.

Miks mulle eemaldatav veenõu ja muud eemaldatavad jupid meeldivad, ongi see, et korra nädalas saab koos selle mehhanismiga sealt seest lahti võetud ja kraanikausis kõik üle loputatud. Ei teki ka mingit libedust, sadet ega muud kusagile.
Olen paaril inimesel neid "kergesti puhastatavaid" masinaid näinud, kus paned vooliku "rentslisse", vajutad nuppu ja arvad, et ongi puhas - tühjenda vaid kohvipaksunõud ja vedelikualust. Pole eriti ilus vaatepilt. Ühel juhul oli masinas hallituse lõhn sees. Päris rõve.

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
water
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.05.2003




sõnum 14.12.2020 19:36:36 vasta tsitaadiga

https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=790863 Ostke see ära, saate ilmselt super hinnaga väga hea masina.
Mina ostsin nädal tagasi selle - https://www.kohvisemu.ee/p/kohvimasin-delonghi-dinamica-plus-ecam-370-95-t/ Masinaga väga rahul, pigem vaikne, hea kohvi ja näeb hea välja. Oleks see foorumi pakkumine samal ajal olnud, oleks foorumist selle masina pigem võtnud.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 20:31:11 vasta tsitaadiga

Mis masina poole siis vaadata, kui jätaks ubade jahvatamise vahele ja ostaks nö puru. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.12.2020 21:15:39 vasta tsitaadiga

Niipalju kui ise uurinud siis vaataksin Miele poole, samas praegu olen veel vältinud kalli täisautomaatse masina soetust ja teen american kohvi Nivona CafeGrano130 jahvataja ja Chemexi anuma/filtriga, kuuma vett kallan peale hanekaelkeedukannuga. Alguses arvasin et nii ikka ei viitsi aga samas nüüd igapäevaselt teen keskmiselt 2 korda kohvi, iga kord 2 tassi jagu ja ei ole see nii kontimurdev tegevus midagi.

Miinuseks et ei ole muidugi 1 nupu vajutusega kohv, plusspooleks et endal rohkem kontrolli + soetamishind ka tunduvalt soodsam.

Kangema tõmmise jaoks olemas moka pot mis ka soodsa soetuskuluga aga see tahab ka rohkem mässamist.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Betamax
HV Guru
Betamax

liitunud: 29.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 00:53:06 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Mis masina poole siis vaadata, kui jätaks ubade jahvatamise vahele ja ostaks nö puru. icon_rolleyes.gif

Eelpool toodud käpaga masinatest mõni?

_________________
M: Intel i5 4590 protsessorid
M: HP Elitedesk 800 G3 SFF
M: HP Elitedesk 800 G2 Mini 35W
Kommentaarid: 750 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 563
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 01:12:55 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
Kangema tõmmise jaoks olemas moka pot mis ka soodsa soetuskuluga aga see tahab ka rohkem mässamist.

Bialetti? See ilmselt soodsaim viis hea kange kohvi tegemiseks. thumbs_up.gif
Endal ka, aga peale masina ostu ei kasuta enam.

https://www.instagram.com/p/BotjZU5nEfF/
https://www.instagram.com/p/Bs0lVNzHDTV/
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 01:59:28 vasta tsitaadiga

Betamax kirjutas:
miga kirjutas:
Mis masina poole siis vaadata, kui jätaks ubade jahvatamise vahele ja ostaks nö puru. icon_rolleyes.gif

Eelpool toodud käpaga masinatest mõni?


Käpaga masinat valmispuru jaoks ei soovita. Pressurised basketiga saab veel enam-vähem kohvilaadse toote kätte, aga pigem ikka presskann või mõni muu filtrilahendus.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SKG
HV Ihaldatuim Poissmees
SKG

liitunud: 27.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 02:03:44 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Betamax kirjutas:
miga kirjutas:
Mis masina poole siis vaadata, kui jätaks ubade jahvatamise vahele ja ostaks nö puru. icon_rolleyes.gif

Eelpool toodud käpaga masinatest mõni?


Käpaga masinat valmispuru jaoks ei soovita. Pressurised basketiga saab veel enam-vähem kohvilaadse toote kätte, aga pigem ikka presskann või mõni muu filtrilahendus.

Nõustun. Kuna osa eeljahvatatud ube on nii suure tükiga, et sealt tuleks ainult helepruun lurr icon_biggrin.gif Käpp tahab peent jahvatust saada. Umbes selline nagu illy metallpurkides on.
Kommentaarid: 373 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 313
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 02:09:22 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Mis masina poole siis vaadata, kui jätaks ubade jahvatamise vahele ja ostaks nö puru. icon_rolleyes.gif

See käib puruga kah. Kuigi ma ise olen ainult ube kasutanud.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sold OUT
no credit
Sold OUT

liitunud: 30.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.12.2020 07:37:07 vasta tsitaadiga

Suht kõikidesse automaatmasinatesse saad puru panna
_________________
Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist.
Kommentaarid: 94 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 1 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Ärifoorumid »  Ostuabi/hinnapäring »  Kohvi ja masinavaatluse teema mine lehele 1, 2, 3 ... 33, 34, 35  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.