Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Miiro
HV kasutaja
Miiro

liitunud: 01.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 12:43:47 vasta tsitaadiga

Mugman kirjutas:
Sain täna mobo kätte ja paar nädalat juba 5600x lauasahtlis oodanud. Asuse X570 tuli raibe 1407 biosiga(seerianumbri järgi vaadates). Pean homme kedagi otsima hakkama, kes mingit cpud laenaks või upteidi ise ära viitsiks teha. Mobol põleb mulle dram led ja ei posti.

AT tüübid said jah 1700 prosega biosi ära uuendatud ja peale seda 1700 tugi kadus. 2000 -3000 seeri aprosedega peaks ka saama. aga 4350G prosega ei saanud , sama drami viga oli.
Mis asuse x570 plaat sul on? Kui Tuf Gaming x570-plus siis anna kunagi teada, et kuidas realteki draiverid toimetavad, et kas Headseti võimalus tekib peale seda või mitte. Mul jamab ja toimetan windoosa enda stock draiveritega mis toimetavad hästi.
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mugman
HV kasutaja
Mugman

liitunud: 25.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 12:54:53 vasta tsitaadiga

Asus Prime x570
Viisin arvutitarka ära. Palusin kiirkorras ära teha ja saaksin oma vaba päeva kodus arvuti kokku ladumisega sisutada. Aga ütlesid, et neil kohapeal pole prose millega uuendust teha. Väitsid,et päevapeale teevad ära.. nüüd passin Tallinnas, kuni nende ''päevpeale'' kirjas on.
Joppenpuhh icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 12:57:14 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Zernag kirjutas:
Arvutitargas 5900x praegu 2 tk saadaval 650€ eest.

Sisuliselt +200 üle MSRP... thumbs_down.gif


Eks ta nii ole olnud, et 549$ lisad + 100 ja saad 649 eurot. Ma seda ei oska öelda kas, see MSRP näiteks
arvestab ka USA erinevaid makse. Kohati jäetakse USA hindade juures arvestamata erinevad maksud, mis
neil lisanduvad alles arve koostamisel.

Samas jah, protsessorite hinnad on jõudnud "alati" $ == euro (eks kui saadavus paraneb siis võimalik, hetkel
hangiks selle hinna juures juba 3950x, mille hind langeb hetkel icon_wink.gif ).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 13:24:43 vasta tsitaadiga

549$ on jah ilma maksudeta, igal osariigil enda maksud, keskmiselt 7-8% tuleb sinna ka usas alati juurde, seega pigem 600$ ja kuna USA on suur ühisturg ning EU on palju väikseid turge on seal alati hinnad paremad, sest 350M potentsiaalset klienti vs palju väikeseid turge 10M+ elanikuga. Umbes 599€ peaks olema EU 5900x hind ilma scalper juurdehindluseta, ALSO-s siiani hinnakirjas 0 saadavusega sellised.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Kremka
Kreisi kasutaja
Kremka

liitunud: 07.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 13:35:04 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/news-story/new-agesa-bios-updates-enables-amd-smart-access-memory-functionality-for-x470-and-b450.html
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 71
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 14:56:53 vasta tsitaadiga

Kremka kirjutas:
https://www.guru3d.com/news-story/new-agesa-bios-updates-enables-amd-smart-access-memory-functionality-for-x470-and-b450.html

Võimalik, et selle eest tuleb nVidiat tänada, sest SAMi reklaamides polnud AMDil 4xx seeria chipsettidest juttugi icon_lol.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 15:03:00 vasta tsitaadiga

Undervoldituna overclockitud 16 tuumane 5950x on cinebench r23 kiirem kui 32 tuumane threadripper.
https://www.notebookcheck.net/16-core-Ryzen-9-5950X-overclocked-to-4-7-GHz-on-all-cores-1-12V-outperforms-32-core-Threadripper-2990WX-in-Cinebench-R23.505662.0.html
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ufo56
HV Guru
ufo56

liitunud: 18.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 15:04:20 vasta tsitaadiga

https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/r7/ASUS-ROG-STRIX-X570-E-GAMING-447753

5900 peale ok ?`

mingit mälu kah 32 või 64 soovitage keegi

_________________
 Lae pildid -> pilt.io
Kommentaarid: 79 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 15:10:33 vasta tsitaadiga

See väga hea mobo isegi 5950x jaoks.
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Harrison
HV veteran
Harrison

liitunud: 13.08.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 15:58:32 vasta tsitaadiga

MSI B450 plaatidele- Tomahawk MAX ning Mortar MAX ei paista veel kusagilt Ryzen 5000 tuge tulevat?
Kommentaarid: 286 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 255
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 16:19:48 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Optimist kirjutas:
dex kirjutas:
...Ükskõik, mis seadeid proovin, siis mul on Memory read väärtus oluliselt kõrgem kui write väärtus, isegi siis kui ma vaikeseadetel jooksutan. Kui ma teiste tulemusi vaatan, siis enamikul on read ja write umbes samasse auku. Äkki mõni spets oskab kohe ära öelda, mis mul valesti on.

No näiteks 3600 CL 18 read 40 ja write 27 GB/s latentsus 72
Spoiler Spoiler Spoiler
See on normaalne, 3700X'is on üks CCX (cpu core complex) ja uutes CCXides tõsteti read võimsust 2x aga write jäeti samaks. Kui kasutada rohkemate tuumadega kahe CCXiga lahendust, saab 2x mälu write kiirust kätte.
AMDi seletus oli, et transistore saab targemalt ära kasutada mujal jõudluse tõstmiseks, write operatsioonid klient sektori toodete puhul enamjaolt midagi juurde ei anna ja tuleb tunnistada, neil oli õigus.
https://www.overclock.net/threads/ryzen-3000-memory-fabric-x370-x470-x570.1728878/
mitte päris, see käis ikka teistpidi. read jäeti samaks, write on 0.5x (per ccd).

Zeni puhul tehakse per takt 2x load ja ainult 1x store, AFAIK Bulldozer oli 1/1 load/store. DDR3/4 võrdlus küll aga Bulldozeri memory write polnud mälu kiiruse kohta just kiita. Ehk siis ikka mitte ei capitud vaid Zen sai ainult read osas juurde.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 16:39:11 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
londiste kirjutas:
Optimist kirjutas:
dex kirjutas:
...Ükskõik, mis seadeid proovin, siis mul on Memory read väärtus oluliselt kõrgem kui write väärtus, isegi siis kui ma vaikeseadetel jooksutan. Kui ma teiste tulemusi vaatan, siis enamikul on read ja write umbes samasse auku. Äkki mõni spets oskab kohe ära öelda, mis mul valesti on.

No näiteks 3600 CL 18 read 40 ja write 27 GB/s latentsus 72
Spoiler Spoiler Spoiler
See on normaalne, 3700X'is on üks CCX (cpu core complex) ja uutes CCXides tõsteti read võimsust 2x aga write jäeti samaks. Kui kasutada rohkemate tuumadega kahe CCXiga lahendust, saab 2x mälu write kiirust kätte.
AMDi seletus oli, et transistore saab targemalt ära kasutada mujal jõudluse tõstmiseks, write operatsioonid klient sektori toodete puhul enamjaolt midagi juurde ei anna ja tuleb tunnistada, neil oli õigus.
https://www.overclock.net/threads/ryzen-3000-memory-fabric-x370-x470-x570.1728878/
mitte päris, see käis ikka teistpidi. read jäeti samaks, write on 0.5x (per ccd).

Zeni puhul tehakse per takt 2x load ja ainult 1x store, AFAIK Bulldozer oli 1/1 load/store. DDR3/4 võrdlus küll aga Bulldozeri memory write polnud mälu kiiruse kohta just kiita. Ehk siis ikka mitte ei capitud vaid Zen sai ainult read osas juurde.
load - store iirc ei käi otse mälu ribalaiuse pihta. peaks cache ja lähemalt andmete laadimise eesmärgil olema.
aga zenil (ja zen+) ju ei olegi seda read/write vahet, see tekkis alles zen2ga.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 21:59:44 vasta tsitaadiga

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/4841416?baseline=4977955

Ryzen 7 5700U vs 5800U
Zen2/Renoir vs Zen3/Cezanne
2x4MB L3 vs 1x16MB
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:48:50 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
wirx, Allcore OC eelised on väga väiksed. Eriti multi-CCD mudelitel kus üks CCD on kehvem kuii teine (5950X on siin ilmselt erand).
Ehk siis maksimaalne takt on nõrgema CCD maksimaalne takt kui saate aru mida ma mõtlen. Samas PBO puhul kasutatakse parima CCD parima tuuma takti burst workloadide jaoks ja nende asjade jaoks mis nõuavad rohkem tuumasid võetakse kasutusele parimaid tuumasid soovitatavalt samast CCD-st, et vähendada cross-CCD liiklust eriti mängude puhul.

Olen jooksutanud mõlemat nii PBO (praegu) kui ka allcore OC (varem) 3800X peal ja tunnetuslikult on PBO siiski erksam. Allcore puhul on samas teatud meelerahu kus sa tead, et kõik tuumad jooksevad samal kiirusel ja ei pendelda üles-alla.

Igathes uuendasin ka enda plate BIOS-i ära uusima F31k peale (X570 Master). Seda küll rohkem mälu OC pärast. Täna sain 4 pulka 4400 C19 kätte. Eks homme on näha kas need midagi suudavad või on mulle dudid sattunud. Kui teevad 3733 C14, siis mina oleks sellega täiesti rahul. Kui teevad ainult C16 sellel sagedusel, siis see oleks pettumus. Muidugi subtaiminguid saab rohkem koomale pingutada kui Hynixi või Microni kividel. See on kindel Samsungi B-Die eelis. Microni kivid (eriti E ja B) on rohkem sagedusrekordite löömiseks. Alles tegi 4000 Ballistix Max maailmarekordi 7004Mhz icon_razz.gif


Tomorrow oled jõudnud pulki testid?
Ma ise näen, et minu omad jooksevad kenasti 4200Mhz peal sätetega, mis DRAM calculator 3800Mhz jaoks valmis treis. Aga kuna emaplaat ei ole IF2100 juures stabiilne, tahaks mälude timinguid paremaks saada 4000Mhz peal. Oskab keegi soovitada, mida muutma peaks, kui panen 15-15-15-15-30 siis ei boodi üles.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 23:57:33 vasta tsitaadiga

wirx, Veidi olen jõudnud näppida. 3733 14-15-14-36 on hetkel stabiilne aga 2nd ja 3rd taseme taimingud on hetkel kõik lõdvemad (Hynixi kivide) jaoks timmitud. Seega timmimisruumi peaks olema veel kenasti. Hetkel on igati stabiilne läbides DRAM Calculator Membench. SuperPI ja memtest.
Latentsus vähenes 67-68ns pealt (16-21-20-36) 65ns peale (14-15-14-36). tRFC panin kah käsitsi 560 pealt 300 peale.

Kaalusin ka vanad HyperX pulgad ära koos uutega. Viper on 49g samas kui HyperX on 64g. Arvasin, et kaaluvahe on suurem. Õnneks tundub, et jahutus pole probleem. 1.5v peal pole üle 27c näinud Viperitel. Kleepisin ühe pulga külge termoproobi icon_wink.gif

Kuna mu 3800X üle 1867 IF ei tee mingi trikiga, siis 24/7 pole mõtet üle 3733 ka mäludel minna. Küll aga testin kindlasti 4000+ ära 2:1 režiimis. Kahju, et DRAM Calculator ei saa hakkama 4000+ kiirusel taimingute soovitustega. Tuleb ise katsetada ja see võtab aega.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Le Inc
HV Guru
Le Inc

liitunud: 06.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:29:30 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
549$ on jah ilma maksudeta, igal osariigil enda maksud, keskmiselt 7-8% tuleb sinna ka usas alati juurde, seega pigem 600$ ja kuna USA on suur ühisturg ning EU on palju väikseid turge on seal alati hinnad paremad, sest 350M potentsiaalset klienti vs palju väikeseid turge 10M+ elanikuga. Umbes 599€ peaks olema EU 5900x hind ilma scalper juurdehindluseta, ALSO-s siiani hinnakirjas 0 saadavusega sellised.

Vanasti oli nii kui 1000 ühiku pealt saad nö hulgihinna (nt Intel annab hinna 1k ühiku pealt), kas on 10M või 300M, neid "tuhandeid" mahub sinna palju. Pigem on see mingi ajalooline värk et USA saab parema hinna .. seal ei saa mingit loogilist põhjust olla.
Kommentaarid: 56 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 54
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:32:44 vasta tsitaadiga

Tahtsin ise oma Vipereid ka paika seadistada, kuid jah 4000+ annab lihtsalt errori Dram Calculator.

Endal on selline seade bench stabiilne.
Ainult 4 põhitimingut olen muutnud praegu. Kõik ülejäänud auto.
CPU'd pole ka OC'nud. Ainult rami voldi tõstsin 1.55 peale.

Spoiler Spoiler Spoiler



anubis kirjutas:
https://browser.geekbench.com/v5/cpu/compare/4841416?baseline=4977955

Ryzen 7 5700U vs 5800U
Zen2/Renoir vs Zen3/Cezanne
2x4MB L3 vs 1x16MB


See 5800U saab olema päris hea mängudes.
L3 cache on ikka korralik nüüd.
Põhiline miks praegused APU'd pole nii head olnud, väike L3 cache.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jtz
HV kasutaja

liitunud: 22.09.2009




sõnum 26.11.2020 16:34:45 vasta tsitaadiga

ot:
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 09:03:52 vasta tsitaadiga

https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-4000-APUs-do-not-necessarily-throttle-on-battery-power-despite-Intel-s-claims-to-the-contrary.506108.0.html
Nagu arvta oligi, iga tootja saab ise paika panna kui palju üks või teine laptopi mudel throttleb. Intel valis testiks need kõige hullemad.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 10:04:39 vasta tsitaadiga

ee, mulle meeldib kuidas intel väidab, et "veidral kombel" nad cinebenchis ei näinud probleemi ja nii notebookcheck kui viidatud extremetech proovivad cinebenchiga.
notebookcheck muidugi ütleb ka, et 7% on peaaegu, et mõõtmisviga icon_biggrin.gif

kes ei ole viitsinud lugeda, siis inteli väide ei ole mitte, et prose throttleb.
väide on, et nii-öelda harjunud boosti asemel (kus lühiajaliselt lastakse power limit ja seega takt üles), on need ryzeniga läpakad seatud lühiajaliselt power limitit alla tõmbama.
loogiliselt võttes peaks selline seadistus just bursty workloadile kehvasti mõjuma ja pikem ja raskem koormus ei tohikski mingit olulist vahet näha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
UKoort
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:37:49 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
Equinox kirjutas:
pepz kirjutas:
Viilutaja kirjutas:


Ja millal see oli? icon_biggrin.gif


Täna, tasusin AT's 349€.


Pics or it didn't happen icon_lol.gif

Ei tea enda 5600x ostimse plaanid vist tuleb lükata järgmisesse aastasse. Jääb Must Reede ja Jõulud ära vist see aasta..
https://www.hinnavaatlus.ee/1943512/amd-ryzen-5-5600x-6c12t-370ghz-box/
Ordi 315 ja homme laos



Tänud vihje eest. 315€ eest toodi täna koju ära ka veel.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Equinox
HV veteran
Equinox

liitunud: 05.04.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 16:21:21 vasta tsitaadiga

Ordi e-poes ei näe küll midagi icon_smile.gif Vist siis juba otsas, magasin jälle maha..hehe icon_lol.gif
_________________
Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
TheDreamer
HV vaatleja

liitunud: 27.11.2020




sõnum 27.11.2020 17:05:14 vasta tsitaadiga

Kas keegi sai täna Arvutitargast mõne protsessori kätte? Mulle lubati ja ootasin, aga ei miskit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabu-kabu
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2005




sõnum 27.11.2020 17:26:45 vasta tsitaadiga

olen ka arvutitarga ootel. Saan oma vana i7-3970x pensionile saata kui ükskord r9 5900x kohale jõuab. Samas RAM ja AIO jahuti on alles tulemas, seega kiiret pole.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 18:36:46 vasta tsitaadiga

https://www.anandtech.com/show/16277/asrock-rack-deep-mini-itx-romed4id-2t

icon_eek.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EstGane70
HV kasutaja

liitunud: 26.11.2017




sõnum 27.11.2020 19:26:48 vasta tsitaadiga

Ma tellisin kolmapäev AT-st ära ja pidi olema täna kl 17 kohal. Türi tn jõudis see juba eile kl 16 ja täna hommikul käisin, sain kätte icon_wink.gif
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 19:31:18 vasta tsitaadiga

AsRock tundub jah olevat #1 mis puutub AMD mini * ükskõik mis tooteid. X300, EPYC ITX, 4x4 BOX, 4000U Mars jne

ASRock Announces The World's Thinnest AMD Mini PC - Mars 4000U Series
https://www.techpowerup.com/275238/asrock-announces-the-worlds-thinnest-amd-mini-pc-mars-4000u-series

ASRock X570 & B550 Taichi Razer Edition Motherboards For AMD Ryzen 5000 Listed Online, ASUS ROG Crosshair VIII DARK HERO Also Spotted
https://wccftech.com/asrock-x570-b550-taichi-razer-auss-rog-crosshair-viii-dark-hero-motherboard-amd-ryzen-5000-cpu-listed-online/

tsitaat:
The ASUS ROG Crosshair VIII DARK HERO has been listed for a price of $399.99 US too.

Täitsa mõistlik hind ASUSe uue X570 lipulaeva eest thumbs_up.gif

AMD Ryzen 7 5800U Flagship 8 Core Cezanne ‘Zen 3’ APU Benchmark Leaks Out, Up To 38% Faster Than 4800U in Single-Core Performance
https://wccftech.com/amd-ryzen-7-5800h-flagship-8-core-cezanne-zen-3-apu-benchmark-leak/
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidov
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 13:35:50 vasta tsitaadiga

Poes 3tk 5950x müügil 979.-
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid-AMD-Ryzen-5th-Gen698/AMD-Ryzen-9-5950X16c-32t-kuni-490GHz-64MB-Box-548574
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.11.2020 13:38:46 vasta tsitaadiga

Edit Coreteks vaatab natuke laiema piluga nvidia PR ja Jenseni visioonile
https://www.youtube.com/watch?v=-4MplNmnXFM

VB zen polegi enam nii tähtis, kui osa koormusest maha võetakse.

Keegi kursis, kas tõesti DDoS attack puhul see Deep Blue lahendus töötab? Ise mõtlesin ammu, et oleks aeg, mitte softi vaid HW vastu astuda sellistele rünnakutele.
Aga noh Activision on nagunii liiga kitsi, et midagi taolist soetada... Nii et ise lähitulevikus kasu ei näeicon_razz.gif
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raidov
HV kasutaja

liitunud: 21.10.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 16:59:44 vasta tsitaadiga

Arvutitargas kohal 1tk 5900x 649.-
link
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Firefly
HV Guru
Firefly

liitunud: 26.02.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 00:55:05 vasta tsitaadiga

TheDreamer kirjutas:
Kas keegi sai täna Arvutitargast mõne protsessori kätte? Mulle lubati ja ootasin, aga ei miskit.

Mulle lubati, et saan 03.12 5900x. Loodame, et ei pea pettuma icon_cool.gif
Kommentaarid: 152 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 142
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xheix1712
HV Guru
xheix1712

liitunud: 24.06.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.11.2020 11:52:33 vasta tsitaadiga

Firefly, minu teada tulid nad reede õhtul kõik Tallinna, esmaspäeval liiguvad edasi vastavalt esinduste kaubapäevadele ja liikumise graafikule.
Kommentaarid: 195 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 175
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kabu-kabu
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2005




sõnum 29.11.2020 18:59:11 vasta tsitaadiga

Õhtust härrased.

Mis võiks olla hea ram mida paari panna 5900x ryzeniga? võtsin esialgu ligi ühed g.skillid, aga seal CL18 3600mhz. Hiljem leidsin ka ühed CL16. Kas mul tasuks võimalusel ära vahetada?
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 29.11.2020 20:28:50 vasta tsitaadiga

Päeva lõpuks suurt vahet pole kui dram calculatoriga saad timingud paika.
Aga parimad paistavad hetkel Viperi 4000MHz 19-19-19cl ddr4. PVS416G400C9K
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 00:28:37 vasta tsitaadiga

Kuna Gigabyte Aorus x570 sai hiljuti 5900X prosele curve optimizeri, otsustasin selle ära proovida. Nagu ma juba eelnevalt siin rääkinud ja ka paljud testijad kogenud, siis Precision overdrive ei suuda mängudes paremat FPS-i pakkuda, kui all core lihtne overclock. Curve optimizeri abil saab kõige parimaid tuumasid boostida ja peale päris mitmekümneid proovimisi tuli igati kena tulemus -
Cinebench R20 Multi 9076 punkti ning single samal ajal 651 punkti. Originaalis peaks olema 8468 / 637, ehk siis multicores 7% ja singles 2% tõusu.
Spoiler Spoiler Spoiler

Lisaks tuli igati kena mälulugemise-kirjutamise-latentsuse graafik. Ja ka CPU-Z numbrid kenad - https://valid.x86.fr/9dmcqm
Säteteks jäi - PPT 500W, TDC 240A, EDC 240A(need nagunii üle AMD piiride ei lähe), kahel parimal corel oli -10 negatiivset ja ülejäänud coredel -20 negatiivset, CPU boost override +100Mhz. Ehk siis HWinfos nägin neil 2-l corel 5075Mhz päris tihti. Samal ajal all-core oli CB20 testi ajal 4600Mhz ning testi lõpu poole, kui temp 70c-ni jõudis, siis langes 4550MHz peale, max tempiks jäi tibake alla 80c tavaliselt.
Võis nagu täitsa rahule jääda, kokku arvuti kordagi ei jooksnud nende testidega ja tundus stabiilne. Tegin ära ka 3Dmarkis Timespy Extreme ning Port royali, mõlemad tulid marginaalselt nigelamate tulemustega, kui all-core 4.7Ghz overclockiga eelnevalt saanud olin.
Bootisin siis test kettalt mängude kettale ning enne windowsi üles lugemist juba jõudis kokku joosta, muu ei aidanud, kui pidin boost override +75 peale panema ja sellega 25Mhz single modest kaotama.
Kui nüüd hakkasin mängude benchmarke tööle panema, ilmes ebastabiilsust siin ja seal, testid sain tehtud ning kõige rohkem CPU nõudlikumad mängud nagu nt Tombrider, Watchdog ja Need4Speed Heat tegid kõik halvema tulemuse, kui all-core overclockiga olin saanud. Tombrideris kaotasin lausa 10fps-i keskmist.
Vaatasin benchmarkide ajal hiljem kuidas CPU tuumade kasutus on ja kõigis neis mängudes oli 4-5 tuuma koguaeg kasutuses, mõnes ka üle 10-e tuuma. Siit ka põhjus, miks kõikide tuumade ülekiirendamine on parem, kui precision overdive koos curve optimizeriga. 1 tuuma tõstab AMD protsessor küll kiire 5GHz peale, aga tänapäeva mängud ei kasuta 1 tuuma vaid 3-4 või enamat. 1 tuuma kasutavad väga lihtsad või siis vanad mängud, kus nagunii ei teki probleemi fps-iga.
Siin on 4.7Ghz@1.3V Cinebench R20 test Multis 9344 punkti ning Singles 608 punkti, ehk siis stockiga võrreldes 10% multis tõusu ning singles 5% langust.
https://valid.x86.fr/thmfkf
Spoiler Spoiler Spoiler

Ning kõigele lisaks on all-core overclock vaiksem, seega win-win, boonuseks on all-core way lihtsam paika saada, kui curve optimizerit.

Kabu-Kabu Patriodid jah head odavad mälud, aga võta ikka 4400Mhz, siis saad CL-i veel madalam panna, minul need samad 5900x 2000Mhz ning CL16l. 2 komplekti selliseid siis, kokku 32GB - https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 00:51:08 vasta tsitaadiga

Ma siin üritasin oma Patriot CL 19 4400 mälusid B450 + 3700X komplekti peal käima saada. Täielik nulliring.
- XMP profiiliga "failed to overclock"
- Käsitsi sagedust seades "failed to overclock"
- Käsiti memcalculatoriga andmed sisse toksides, võttis win pildi ette 3600@CL15, järgnes BSOD. CL16 ei saanud mingist asendist pilti ette.
- Mõnel korral kui timingud oli "auto" pandud, suutis bootida windowsisse 3800Mhz @ CL26-26-26 ulmetimingutega, Aida benchis oli latency 108ns.
- Ühe korra jättis plate meelde XMP timingud ja minu pandud 3800Mhz(CL20-19-19-19) ja võttis pildi ette. Aida bench latency oli 68ns.

Peale poolepäevast jebimist ja tuhandet restarti panin masinasse tagasi need kõige odavamad SK Hynixi RGB mälud, keerasin DDR pinge 1.45V peale, sagedus 3800Mhz, SoC 1.1V + IF1900 ja ühe pauguga CL16-19-19-39 nagu naksti. Aida latency ~68ns, read ja write olid kehvapoolsed. Millalgi proovin peentuunida.

Patriotid viskasin riiulisse ootele, hetkel pole plaanis masinat upgradeda, ehk paari aasta pärast proovin uuesti.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 02:05:18 vasta tsitaadiga

wirx, Oled proovinud EDC 0-10? väärtust?

Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.

6kantv6ti, Platel ja platel on ilmselt vahe. X570 Master+3800X ja samad mälud (kaks kitti, neli pulka) sain 3733 stabiilseks sellistel sätetel:
Spoiler Spoiler Spoiler


Hiljem küll avastasin, et testid läbib ilusti aga taaskäivitusel hangub (külmkäivitusel mitte). Selleks oli vaja AddrCmdDrvStr muuta 20 pealt 24 peale. Pildil on veel 20.
Lisaks on B-Die temp tundlik. Kui sul liiga kõrged tempid, siis saad kah halvemad tulemused. Ühtlasi loeb volt. Minul on hetkel 1.55v aga pole viitsinud sweetspoti otsida, seega ilmselt teeks sama ka 1.5v peal.
Lisaks vaatasin, et samas kanalis oleks üks kit. Ehk siis pulgal oleva seeria vms numbri järgi vaatasin, et kanal A oleks esimene kit ja kanal B teine kit. Need peaks suht samad olema oma võimetelt aga igaks juhuks ei hakanud suvaliselt sisse laduma. Minevikust halvad kogemused nelja pulgaga mis pealtnäha peaks samad olema.

Väike pro tip kah. AIDA testis ei pea laskma läbi kõiki teste. Kui topletklikk teha Memory kirja peale, siis laseb ainult RAM testi. Hoiab aega kokku. Muidugi seda pole kuskil välja toodud, et nii saab teha seega "head" juhised Finalwire poolt thumbs_down.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 02:07:13 vasta tsitaadiga

6kantv6ti, proovisid mitteümaraid sätteid ka? Osaliselt on mitteümarad paremini toiminud kui ümarad... a'la 2933 vs. 3000
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 13:02:21 vasta tsitaadiga

Kui Tallinnas kellelgi on vaja mobot upgradeda 5xxx seeria jaoks siis paari õlle eest saan mõneks tunniks R5 3600 proset laenata thumbs_up.gif
Huvi korral PS

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 13:32:19 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
wirx, Oled proovinud EDC 0-10? väärtust?

Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.



Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Xenomorph
Kreisi kasutaja

liitunud: 02.07.2005




sõnum 30.11.2020 17:20:22 vasta tsitaadiga

Tere, tahan täna mälud tellida aga ei jõua telefonis seda teemat läbi vaadata mis see sweetspot DDR4 oli. Keegi saaks öelda mis mälud need olid?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 18:17:48 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
wirx, Oled proovinud EDC 0-10? väärtust?

Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.



Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab.

Kõige kindlam on ikkagi ise üle testida. Igatahes Gigabyte X570 BIOS's Zen2'ga see toimib jätkuvalt. Ka uusimas. Vot Zen3 kohta ei tea kuigi idee poolest peaks EDC olema ikkagi plate poolt seatud seega prose vahetus selle käitumist ei tohiks mõjutada.

Pole konkreetset jõudlusevahet mõõtnud. Lihtsalt Hwinfost on näha, et suure EDC väärtuse korras ei saavuta prose samu boost numbreid mis väikse EDC korral. Suure väärtuse korral jäid boost numbrid kuhugi 4300-4400 kanti. EDC 1 kasutades boostib kuni 4550Mhz peale thumbs_up.gif

Vendid mul fikseeritud kiirusel seega müratase niikuinii sama. Allcore OC kasutades kaotaksin 150Mhz ST boostis sest 4.4Ghz on max mida allcore OC saavutab minu isendil.

Muide Buildzoid tegi video sellest, et kui teil USB pordid jamavad (hiir/klaviatuur), siis tasub BIOS-st C-States välja lülida.
Xenomorph kirjutas:
Tere, tahan täna mälud tellida aga ei jõua telefonis seda teemat läbi vaadata mis see sweetspot DDR4 oli. Keegi saaks öelda mis mälud need olid?


Sõltub prosest. Zen1 3000-3200 CL16. Zen+ samuti enamvähem 3200. Zen2 3600 CL16

Ehk siis selline sageduse/latentsuse suhe et ei pea tohutult üle maksma aga kiirema või madalama latentsuse peale minek sealt (nt 3800 CL14) ei anna ka enam tohutult juurde.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Estnx
HV Guru
Estnx

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 22:47:15 vasta tsitaadiga

Saan aru et siin juttu ka DDR4 mälude sobivusest AM4 plaatidele ja prosedele.
Sai paar siukesi asju soetatud:
Crucial RAM DIMM 16GB PC25600 DDR4/BL16G32C16U4BL
Need on Microni E-die kividega.

Kuida need E-die omad üldse clockuvad B550 mobol?
Mida nendest üldse loota võib:
Manus


_________________
Just see vidin, mida sa oled otsinud...
Kommentaarid: 241 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.11.2020 23:13:11 vasta tsitaadiga

https://valid.x86.fr/nj45lr

Justkui käivad küll.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 13:01:20 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
wirx kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
wirx, Oled proovinud EDC 0-10? väärtust?

Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.



Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab.

Kõige kindlam on ikkagi ise üle testida. Igatahes Gigabyte X570 BIOS's Zen2'ga see toimib jätkuvalt. Ka uusimas. Vot Zen3 kohta ei tea kuigi idee poolest peaks EDC olema ikkagi plate poolt seatud seega prose vahetus selle käitumist ei tohiks mõjutada.

Pole konkreetset jõudlusevahet mõõtnud. Lihtsalt Hwinfost on näha, et suure EDC väärtuse korras ei saavuta prose samu boost numbreid mis väikse EDC korral. Suure väärtuse korral jäid boost numbrid kuhugi 4300-4400 kanti. EDC 1 kasutades boostib kuni 4550Mhz peale thumbs_up.gif

Vendid mul fikseeritud kiirusel seega müratase niikuinii sama. Allcore OC kasutades kaotaksin 150Mhz ST boostis sest 4.4Ghz on max mida allcore OC saavutab minu isendil.

Muide Buildzoid tegi video sellest, et kui teil USB pordid jamavad (hiir/klaviatuur), siis tasub BIOS-st C-States välja lülida.


Testisin ära selle EDC bugi, tegelikuses ikkagi toimib 5900x peal Aorus x570-ga. Proovisin EDC 1, 5, 10, 12, 20. Parim tulemus tuli 10-ga. Nägin alguses allcore boost 4900Mhz, kuid temp oli 90c sel ajal ning kukkus suht kiirelt 4700 peale, parema jahutusega võiks isegi parem tulemus tulla, kui allcorega, samas egas AIO KrakenX73 palju just paremaid jahutusi pole. Kõik ilus lõppes aga siis, kui single core testima hakkasin, alguses 2 parimat core hoidsid kenasti 5050Mhz, kuid 30-50 seki pärast kukkusid kiirused 3000 peale ja nii kõikidel tuumadel. CPU voltage langes alla 1V ja enne asi korda ei läinud, kui cinebenchile restardi tegin ja siis jälle toimis 30seci kanti. CPU temp oli single core testis 45-50c. Proovisin C-state disabled, kuid siis EDC10 jäigi EDC10-ks ning kiirus oli ülimadal. Single core oli tunduvalt ebastabiilsem madalamatel EDC väärtustel. Proovisin ka AMD quiet-it disabled ja igasugu kombinitsioone erinevate voltidega, aga single core ei saanud stabiilselt EDC bugiga.

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
UKoort
HV kasutaja

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 15:42:21 vasta tsitaadiga

MSI b450 emmedel ka nüüd Zen3 bios väljas.
Kommentaarid: 35 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 16:11:32 vasta tsitaadiga

Just lasin 7B89v2B peale. MSI B450M
"Updated AMD AGESA ComboAm4v2PI 1.1.0.0"
Samas MSI B450M supported CPUs nimekiri veel uuendamata
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
busta
HV veteran
busta

liitunud: 10.10.2003




sõnum 01.12.2020 18:10:22 vasta tsitaadiga

wirx, See mind huvitas ennast ka, kas boostib 5 peale ära või mitte. Seal on vaja timmida -offseti kuskile 0.02500 kanti, et lubama hakkaks ja jääb jahedaks.
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kapuuts
HV vaatleja

liitunud: 25.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 18:15:14 vasta tsitaadiga

UKoort kirjutas:
MSI b450 emmedel ka nüüd Zen3 bios väljas.

Tomahawkil ei leia
https://www.msi.com/Motherboard/support/B450-TOMAHAWK
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.12.2020 18:15:52 vasta tsitaadiga

Seda proovisin ka, kuumuse vastu sain asja paika, eks tulemus tibake kukkus multicores, aga single core pani ikka segast. Ei suutnud tuvastada põhjust mis talle ei meeldinud ja miks kukkus kiirus alla.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 219, 220, 221 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.