Sain täna mobo kätte ja paar nädalat juba 5600x lauasahtlis oodanud. Asuse X570 tuli raibe 1407 biosiga(seerianumbri järgi vaadates). Pean homme kedagi otsima hakkama, kes mingit cpud laenaks või upteidi ise ära viitsiks teha. Mobol põleb mulle dram led ja ei posti.
AT tüübid said jah 1700 prosega biosi ära uuendatud ja peale seda 1700 tugi kadus. 2000 -3000 seeri aprosedega peaks ka saama. aga 4350G prosega ei saanud , sama drami viga oli.
Mis asuse x570 plaat sul on? Kui Tuf Gaming x570-plus siis anna kunagi teada, et kuidas realteki draiverid toimetavad, et kas Headseti võimalus tekib peale seda või mitte. Mul jamab ja toimetan windoosa enda stock draiveritega mis toimetavad hästi.
Asus Prime x570
Viisin arvutitarka ära. Palusin kiirkorras ära teha ja saaksin oma vaba päeva kodus arvuti kokku ladumisega sisutada. Aga ütlesid, et neil kohapeal pole prose millega uuendust teha. Väitsid,et päevapeale teevad ära.. nüüd passin Tallinnas, kuni nende ''päevpeale'' kirjas on.
Joppenpuhh
Arvutitargas 5900x praegu 2 tk saadaval 650€ eest.
Sisuliselt +200 üle MSRP...
Eks ta nii ole olnud, et 549$ lisad + 100 ja saad 649 eurot. Ma seda ei oska öelda kas, see MSRP näiteks
arvestab ka USA erinevaid makse. Kohati jäetakse USA hindade juures arvestamata erinevad maksud, mis
neil lisanduvad alles arve koostamisel.
Samas jah, protsessorite hinnad on jõudnud "alati" $ == euro (eks kui saadavus paraneb siis võimalik, hetkel
hangiks selle hinna juures juba 3950x, mille hind langeb hetkel ).
549$ on jah ilma maksudeta, igal osariigil enda maksud, keskmiselt 7-8% tuleb sinna ka usas alati juurde, seega pigem 600$ ja kuna USA on suur ühisturg ning EU on palju väikseid turge on seal alati hinnad paremad, sest 350M potentsiaalset klienti vs palju väikeseid turge 10M+ elanikuga. Umbes 599€ peaks olema EU 5900x hind ilma scalper juurdehindluseta, ALSO-s siiani hinnakirjas 0 saadavusega sellised. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
...Ükskõik, mis seadeid proovin, siis mul on Memory read väärtus oluliselt kõrgem kui write väärtus, isegi siis kui ma vaikeseadetel jooksutan. Kui ma teiste tulemusi vaatan, siis enamikul on read ja write umbes samasse auku. Äkki mõni spets oskab kohe ära öelda, mis mul valesti on.
No näiteks 3600 CL 18 read 40 ja write 27 GB/s latentsus 72
Spoiler
See on normaalne, 3700X'is on üks CCX (cpu core complex) ja uutes CCXides tõsteti read võimsust 2x aga write jäeti samaks. Kui kasutada rohkemate tuumadega kahe CCXiga lahendust, saab 2x mälu write kiirust kätte.
AMDi seletus oli, et transistore saab targemalt ära kasutada mujal jõudluse tõstmiseks, write operatsioonid klient sektori toodete puhul enamjaolt midagi juurde ei anna ja tuleb tunnistada, neil oli õigus.
https://www.overclock.net/threads/ryzen-3000-memory-fabric-x370-x470-x570.1728878/
mitte päris, see käis ikka teistpidi. read jäeti samaks, write on 0.5x (per ccd).
...Ükskõik, mis seadeid proovin, siis mul on Memory read väärtus oluliselt kõrgem kui write väärtus, isegi siis kui ma vaikeseadetel jooksutan. Kui ma teiste tulemusi vaatan, siis enamikul on read ja write umbes samasse auku. Äkki mõni spets oskab kohe ära öelda, mis mul valesti on.
No näiteks 3600 CL 18 read 40 ja write 27 GB/s latentsus 72
Spoiler
See on normaalne, 3700X'is on üks CCX (cpu core complex) ja uutes CCXides tõsteti read võimsust 2x aga write jäeti samaks. Kui kasutada rohkemate tuumadega kahe CCXiga lahendust, saab 2x mälu write kiirust kätte.
AMDi seletus oli, et transistore saab targemalt ära kasutada mujal jõudluse tõstmiseks, write operatsioonid klient sektori toodete puhul enamjaolt midagi juurde ei anna ja tuleb tunnistada, neil oli õigus.
https://www.overclock.net/threads/ryzen-3000-memory-fabric-x370-x470-x570.1728878/
mitte päris, see käis ikka teistpidi. read jäeti samaks, write on 0.5x (per ccd).
load - store iirc ei käi otse mälu ribalaiuse pihta. peaks cache ja lähemalt andmete laadimise eesmärgil olema.
aga zenil (ja zen+) ju ei olegi seda read/write vahet, see tekkis alles zen2ga. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
wirx, Allcore OC eelised on väga väiksed. Eriti multi-CCD mudelitel kus üks CCD on kehvem kuii teine (5950X on siin ilmselt erand).
Ehk siis maksimaalne takt on nõrgema CCD maksimaalne takt kui saate aru mida ma mõtlen. Samas PBO puhul kasutatakse parima CCD parima tuuma takti burst workloadide jaoks ja nende asjade jaoks mis nõuavad rohkem tuumasid võetakse kasutusele parimaid tuumasid soovitatavalt samast CCD-st, et vähendada cross-CCD liiklust eriti mängude puhul.
Olen jooksutanud mõlemat nii PBO (praegu) kui ka allcore OC (varem) 3800X peal ja tunnetuslikult on PBO siiski erksam. Allcore puhul on samas teatud meelerahu kus sa tead, et kõik tuumad jooksevad samal kiirusel ja ei pendelda üles-alla.
Igathes uuendasin ka enda plate BIOS-i ära uusima F31k peale (X570 Master). Seda küll rohkem mälu OC pärast. Täna sain 4 pulka 4400 C19 kätte. Eks homme on näha kas need midagi suudavad või on mulle dudid sattunud. Kui teevad 3733 C14, siis mina oleks sellega täiesti rahul. Kui teevad ainult C16 sellel sagedusel, siis see oleks pettumus. Muidugi subtaiminguid saab rohkem koomale pingutada kui Hynixi või Microni kividel. See on kindel Samsungi B-Die eelis. Microni kivid (eriti E ja B) on rohkem sagedusrekordite löömiseks. Alles tegi 4000 Ballistix Max maailmarekordi 7004Mhz
Tomorrow oled jõudnud pulki testid?
Ma ise näen, et minu omad jooksevad kenasti 4200Mhz peal sätetega, mis DRAM calculator 3800Mhz jaoks valmis treis. Aga kuna emaplaat ei ole IF2100 juures stabiilne, tahaks mälude timinguid paremaks saada 4000Mhz peal. Oskab keegi soovitada, mida muutma peaks, kui panen 15-15-15-15-30 siis ei boodi üles.
wirx, Veidi olen jõudnud näppida. 3733 14-15-14-36 on hetkel stabiilne aga 2nd ja 3rd taseme taimingud on hetkel kõik lõdvemad (Hynixi kivide) jaoks timmitud. Seega timmimisruumi peaks olema veel kenasti. Hetkel on igati stabiilne läbides DRAM Calculator Membench. SuperPI ja memtest.
Latentsus vähenes 67-68ns pealt (16-21-20-36) 65ns peale (14-15-14-36). tRFC panin kah käsitsi 560 pealt 300 peale.
Kaalusin ka vanad HyperX pulgad ära koos uutega. Viper on 49g samas kui HyperX on 64g. Arvasin, et kaaluvahe on suurem. Õnneks tundub, et jahutus pole probleem. 1.5v peal pole üle 27c näinud Viperitel. Kleepisin ühe pulga külge termoproobi
Kuna mu 3800X üle 1867 IF ei tee mingi trikiga, siis 24/7 pole mõtet üle 3733 ka mäludel minna. Küll aga testin kindlasti 4000+ ära 2:1 režiimis. Kahju, et DRAM Calculator ei saa hakkama 4000+ kiirusel taimingute soovitustega. Tuleb ise katsetada ja see võtab aega.
549$ on jah ilma maksudeta, igal osariigil enda maksud, keskmiselt 7-8% tuleb sinna ka usas alati juurde, seega pigem 600$ ja kuna USA on suur ühisturg ning EU on palju väikseid turge on seal alati hinnad paremad, sest 350M potentsiaalset klienti vs palju väikeseid turge 10M+ elanikuga. Umbes 599€ peaks olema EU 5900x hind ilma scalper juurdehindluseta, ALSO-s siiani hinnakirjas 0 saadavusega sellised.
Vanasti oli nii kui 1000 ühiku pealt saad nö hulgihinna (nt Intel annab hinna 1k ühiku pealt), kas on 10M või 300M, neid "tuhandeid" mahub sinna palju. Pigem on see mingi ajalooline värk et USA saab parema hinna .. seal ei saa mingit loogilist põhjust olla.
Tahtsin ise oma Vipereid ka paika seadistada, kuid jah 4000+ annab lihtsalt errori Dram Calculator.
Endal on selline seade bench stabiilne.
Ainult 4 põhitimingut olen muutnud praegu. Kõik ülejäänud auto.
CPU'd pole ka OC'nud. Ainult rami voldi tõstsin 1.55 peale.
usas jah, neil on see "sales tax" ("sales and use" vms). kui usas oli 549usd 5900x launch hind siis sinna tuleb see otsa (lõpp kuluks ongi jah ostjale 600 või peale olenevalt osariigist - paljud sellele ei mõtle siin aga). saksas amd enda kaudu 5900x launch hind oli 549eur mis sisaldas juba saksa 19% vat/km. 445eur ilma km'ita, mis omakorda doltsideks tehes u. 530usd (+/- midagi) - saksas hind odavam kui usas (launch päeval oli proshop.de ostukorvis 554€ isend näiteks)
eu ok pakun pigem u. 550-600... (kuna meil selline nurgatagune siis natuke peale neile numbritele)
Le Inc kirjutas:
wirx kirjutas:
549$ on jah ilma maksudeta, igal osariigil enda maksud, keskmiselt 7-8% tuleb sinna ka usas alati juurde, seega pigem 600$ ja kuna USA on suur ühisturg ning EU on palju väikseid turge on seal alati hinnad paremad, sest 350M potentsiaalset klienti vs palju väikeseid turge 10M+ elanikuga. Umbes 599€ peaks olema EU 5900x hind ilma scalper juurdehindluseta, ALSO-s siiani hinnakirjas 0 saadavusega sellised.
Vanasti oli nii kui 1000 ühiku pealt saad nö hulgihinna (nt Intel annab hinna 1k ühiku pealt), kas on 10M või 300M, neid "tuhandeid" mahub sinna palju. Pigem on see mingi ajalooline värk et USA saab parema hinna .. seal ei saa mingit loogilist põhjust olla.
ee, mulle meeldib kuidas intel väidab, et "veidral kombel" nad cinebenchis ei näinud probleemi ja nii notebookcheck kui viidatud extremetech proovivad cinebenchiga.
notebookcheck muidugi ütleb ka, et 7% on peaaegu, et mõõtmisviga
kes ei ole viitsinud lugeda, siis inteli väide ei ole mitte, et prose throttleb.
väide on, et nii-öelda harjunud boosti asemel (kus lühiajaliselt lastakse power limit ja seega takt üles), on need ryzeniga läpakad seatud lühiajaliselt power limitit alla tõmbama.
loogiliselt võttes peaks selline seadistus just bursty workloadile kehvasti mõjuma ja pikem ja raskem koormus ei tohikski mingit olulist vahet näha. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Ordi e-poes ei näe küll midagi Vist siis juba otsas, magasin jälle maha..hehe _________________ Live long and prosper!
RIP, Spock. Leonard Nimoy 1931-2015
olen ka arvutitarga ootel. Saan oma vana i7-3970x pensionile saata kui ükskord r9 5900x kohale jõuab. Samas RAM ja AIO jahuti on alles tulemas, seega kiiret pole.
VB zen polegi enam nii tähtis, kui osa koormusest maha võetakse.
Keegi kursis, kas tõesti DDoS attack puhul see Deep Blue lahendus töötab? Ise mõtlesin ammu, et oleks aeg, mitte softi vaid HW vastu astuda sellistele rünnakutele.
Aga noh Activision on nagunii liiga kitsi, et midagi taolist soetada... Nii et ise lähitulevikus kasu ei näe
Mis võiks olla hea ram mida paari panna 5900x ryzeniga? võtsin esialgu ligi ühed g.skillid, aga seal CL18 3600mhz. Hiljem leidsin ka ühed CL16. Kas mul tasuks võimalusel ära vahetada?
Kuna Gigabyte Aorus x570 sai hiljuti 5900X prosele curve optimizeri, otsustasin selle ära proovida. Nagu ma juba eelnevalt siin rääkinud ja ka paljud testijad kogenud, siis Precision overdrive ei suuda mängudes paremat FPS-i pakkuda, kui all core lihtne overclock. Curve optimizeri abil saab kõige parimaid tuumasid boostida ja peale päris mitmekümneid proovimisi tuli igati kena tulemus -
Cinebench R20 Multi 9076 punkti ning single samal ajal 651 punkti. Originaalis peaks olema 8468 / 637, ehk siis multicores 7% ja singles 2% tõusu.
Spoiler
Lisaks tuli igati kena mälulugemise-kirjutamise-latentsuse graafik. Ja ka CPU-Z numbrid kenad - https://valid.x86.fr/9dmcqm
Säteteks jäi - PPT 500W, TDC 240A, EDC 240A(need nagunii üle AMD piiride ei lähe), kahel parimal corel oli -10 negatiivset ja ülejäänud coredel -20 negatiivset, CPU boost override +100Mhz. Ehk siis HWinfos nägin neil 2-l corel 5075Mhz päris tihti. Samal ajal all-core oli CB20 testi ajal 4600Mhz ning testi lõpu poole, kui temp 70c-ni jõudis, siis langes 4550MHz peale, max tempiks jäi tibake alla 80c tavaliselt.
Võis nagu täitsa rahule jääda, kokku arvuti kordagi ei jooksnud nende testidega ja tundus stabiilne. Tegin ära ka 3Dmarkis Timespy Extreme ning Port royali, mõlemad tulid marginaalselt nigelamate tulemustega, kui all-core 4.7Ghz overclockiga eelnevalt saanud olin.
Bootisin siis test kettalt mängude kettale ning enne windowsi üles lugemist juba jõudis kokku joosta, muu ei aidanud, kui pidin boost override +75 peale panema ja sellega 25Mhz single modest kaotama.
Kui nüüd hakkasin mängude benchmarke tööle panema, ilmes ebastabiilsust siin ja seal, testid sain tehtud ning kõige rohkem CPU nõudlikumad mängud nagu nt Tombrider, Watchdog ja Need4Speed Heat tegid kõik halvema tulemuse, kui all-core overclockiga olin saanud. Tombrideris kaotasin lausa 10fps-i keskmist.
Vaatasin benchmarkide ajal hiljem kuidas CPU tuumade kasutus on ja kõigis neis mängudes oli 4-5 tuuma koguaeg kasutuses, mõnes ka üle 10-e tuuma. Siit ka põhjus, miks kõikide tuumade ülekiirendamine on parem, kui precision overdive koos curve optimizeriga. 1 tuuma tõstab AMD protsessor küll kiire 5GHz peale, aga tänapäeva mängud ei kasuta 1 tuuma vaid 3-4 või enamat. 1 tuuma kasutavad väga lihtsad või siis vanad mängud, kus nagunii ei teki probleemi fps-iga.
Siin on 4.7Ghz@1.3V Cinebench R20 test Multis 9344 punkti ning Singles 608 punkti, ehk siis stockiga võrreldes 10% multis tõusu ning singles 5% langust.
https://valid.x86.fr/thmfkf
Spoiler
Ning kõigele lisaks on all-core overclock vaiksem, seega win-win, boonuseks on all-core way lihtsam paika saada, kui curve optimizerit.
Kabu-Kabu Patriodid jah head odavad mälud, aga võta ikka 4400Mhz, siis saad CL-i veel madalam panna, minul need samad 5900x 2000Mhz ning CL16l. 2 komplekti selliseid siis, kokku 32GB - https://www.hinnavaatlus.ee/1407314/patriot-ddr4-viper-steel-16gb-kit-2x8gb/ _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Ma siin üritasin oma Patriot CL 19 4400 mälusid B450 + 3700X komplekti peal käima saada. Täielik nulliring.
- XMP profiiliga "failed to overclock"
- Käsitsi sagedust seades "failed to overclock"
- Käsiti memcalculatoriga andmed sisse toksides, võttis win pildi ette 3600@CL15, järgnes BSOD. CL16 ei saanud mingist asendist pilti ette.
- Mõnel korral kui timingud oli "auto" pandud, suutis bootida windowsisse 3800Mhz @ CL26-26-26 ulmetimingutega, Aida benchis oli latency 108ns.
- Ühe korra jättis plate meelde XMP timingud ja minu pandud 3800Mhz(CL20-19-19-19) ja võttis pildi ette. Aida bench latency oli 68ns.
Peale poolepäevast jebimist ja tuhandet restarti panin masinasse tagasi need kõige odavamad SK Hynixi RGB mälud, keerasin DDR pinge 1.45V peale, sagedus 3800Mhz, SoC 1.1V + IF1900 ja ühe pauguga CL16-19-19-39 nagu naksti. Aida latency ~68ns, read ja write olid kehvapoolsed. Millalgi proovin peentuunida.
Patriotid viskasin riiulisse ootele, hetkel pole plaanis masinat upgradeda, ehk paari aasta pärast proovin uuesti.
Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.
6kantv6ti, Platel ja platel on ilmselt vahe. X570 Master+3800X ja samad mälud (kaks kitti, neli pulka) sain 3733 stabiilseks sellistel sätetel:
Spoiler
Hiljem küll avastasin, et testid läbib ilusti aga taaskäivitusel hangub (külmkäivitusel mitte). Selleks oli vaja AddrCmdDrvStr muuta 20 pealt 24 peale. Pildil on veel 20.
Lisaks on B-Die temp tundlik. Kui sul liiga kõrged tempid, siis saad kah halvemad tulemused. Ühtlasi loeb volt. Minul on hetkel 1.55v aga pole viitsinud sweetspoti otsida, seega ilmselt teeks sama ka 1.5v peal.
Lisaks vaatasin, et samas kanalis oleks üks kit. Ehk siis pulgal oleva seeria vms numbri järgi vaatasin, et kanal A oleks esimene kit ja kanal B teine kit. Need peaks suht samad olema oma võimetelt aga igaks juhuks ei hakanud suvaliselt sisse laduma. Minevikust halvad kogemused nelja pulgaga mis pealtnäha peaks samad olema.
Väike pro tip kah. AIDA testis ei pea laskma läbi kõiki teste. Kui topletklikk teha Memory kirja peale, siis laseb ainult RAM testi. Hoiab aega kokku. Muidugi seda pole kuskil välja toodud, et nii saab teha seega "head" juhised Finalwire poolt
Kui Tallinnas kellelgi on vaja mobot upgradeda 5xxx seeria jaoks siis paari õlle eest saan mõneks tunniks R5 3600 proset laenata
Huvi korral PS _________________ ..||..
Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.
Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.
Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab.
Kõige kindlam on ikkagi ise üle testida. Igatahes Gigabyte X570 BIOS's Zen2'ga see toimib jätkuvalt. Ka uusimas. Vot Zen3 kohta ei tea kuigi idee poolest peaks EDC olema ikkagi plate poolt seatud seega prose vahetus selle käitumist ei tohiks mõjutada.
Pole konkreetset jõudlusevahet mõõtnud. Lihtsalt Hwinfost on näha, et suure EDC väärtuse korras ei saavuta prose samu boost numbreid mis väikse EDC korral. Suure väärtuse korral jäid boost numbrid kuhugi 4300-4400 kanti. EDC 1 kasutades boostib kuni 4550Mhz peale
Vendid mul fikseeritud kiirusel seega müratase niikuinii sama. Allcore OC kasutades kaotaksin 150Mhz ST boostis sest 4.4Ghz on max mida allcore OC saavutab minu isendil.
Muide Buildzoid tegi video sellest, et kui teil USB pordid jamavad (hiir/klaviatuur), siis tasub BIOS-st C-States välja lülida.
Xenomorph kirjutas:
Tere, tahan täna mälud tellida aga ei jõua telefonis seda teemat läbi vaadata mis see sweetspot DDR4 oli. Keegi saaks öelda mis mälud need olid?
Sõltub prosest. Zen1 3000-3200 CL16. Zen+ samuti enamvähem 3200. Zen2 3600 CL16
Ehk siis selline sageduse/latentsuse suhe et ei pea tohutult üle maksma aga kiirema või madalama latentsuse peale minek sealt (nt 3800 CL14) ei anna ka enam tohutult juurde.
Saan aru et siin juttu ka DDR4 mälude sobivusest AM4 plaatidele ja prosedele.
Sai paar siukesi asju soetatud:
Crucial RAM DIMM 16GB PC25600 DDR4/BL16G32C16U4BL
Need on Microni E-die kividega.
Peaks andma parema boosti kui mingi suur number. See võib olla põhjus miks minul PBO paremaid tulemusi annab kui allcore OC.
Niipalju kui googeldades leidsin, siis 5900x ei toimi see EDC enam või siis saadakse curve optimizeriga paremad või samasse auku tulemused. Kas sa oled mõne mängu benchmarkiga ka mõõtnud? Lihtsalt silma järgi ei saa küll aru, nt Tombrideris oli 187 vs 177fps ning Watchdogis üle 100fpsi juures oli 2fps vahet. Ehk siis vahe on reaalsuses suht olematu, põhiline erinevus on stabiilsuses ja vaikuses, kus allcore võidab.
Kõige kindlam on ikkagi ise üle testida. Igatahes Gigabyte X570 BIOS's Zen2'ga see toimib jätkuvalt. Ka uusimas. Vot Zen3 kohta ei tea kuigi idee poolest peaks EDC olema ikkagi plate poolt seatud seega prose vahetus selle käitumist ei tohiks mõjutada.
Pole konkreetset jõudlusevahet mõõtnud. Lihtsalt Hwinfost on näha, et suure EDC väärtuse korras ei saavuta prose samu boost numbreid mis väikse EDC korral. Suure väärtuse korral jäid boost numbrid kuhugi 4300-4400 kanti. EDC 1 kasutades boostib kuni 4550Mhz peale
Vendid mul fikseeritud kiirusel seega müratase niikuinii sama. Allcore OC kasutades kaotaksin 150Mhz ST boostis sest 4.4Ghz on max mida allcore OC saavutab minu isendil.
Muide Buildzoid tegi video sellest, et kui teil USB pordid jamavad (hiir/klaviatuur), siis tasub BIOS-st C-States välja lülida.
Testisin ära selle EDC bugi, tegelikuses ikkagi toimib 5900x peal Aorus x570-ga. Proovisin EDC 1, 5, 10, 12, 20. Parim tulemus tuli 10-ga. Nägin alguses allcore boost 4900Mhz, kuid temp oli 90c sel ajal ning kukkus suht kiirelt 4700 peale, parema jahutusega võiks isegi parem tulemus tulla, kui allcorega, samas egas AIO KrakenX73 palju just paremaid jahutusi pole. Kõik ilus lõppes aga siis, kui single core testima hakkasin, alguses 2 parimat core hoidsid kenasti 5050Mhz, kuid 30-50 seki pärast kukkusid kiirused 3000 peale ja nii kõikidel tuumadel. CPU voltage langes alla 1V ja enne asi korda ei läinud, kui cinebenchile restardi tegin ja siis jälle toimis 30seci kanti. CPU temp oli single core testis 45-50c. Proovisin C-state disabled, kuid siis EDC10 jäigi EDC10-ks ning kiirus oli ülimadal. Single core oli tunduvalt ebastabiilsem madalamatel EDC väärtustel. Proovisin ka AMD quiet-it disabled ja igasugu kombinitsioone erinevate voltidega, aga single core ei saanud stabiilselt EDC bugiga.
wirx, See mind huvitas ennast ka, kas boostib 5 peale ära või mitte. Seal on vaja timmida -offseti kuskile 0.02500 kanti, et lubama hakkaks ja jääb jahedaks.
Seda proovisin ka, kuumuse vastu sain asja paika, eks tulemus tibake kukkus multicores, aga single core pani ikka segast. Ei suutnud tuvastada põhjust mis talle ei meeldinud ja miks kukkus kiirus alla. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.