|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.11.2020 16:25:51
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide. |
wirxil on ju 500w bios ja oc?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
26.11.2020 16:49:55
|
|
|
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat seda kaarti sealt tellida ei saa
viimati muutis Arx07 26.11.2020 16:55:21, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
26.11.2020 16:54:29
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide. |
wirxil on ju 500w bios ja oc? |
Nii on, ilma oc ja tava biosega ongi vahe 10% kandis
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
26.11.2020 16:54:49
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida  |
Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
26.11.2020 16:58:13
|
|
|
Killhoven, teadsin seda jah, aga mõtlesin et äkki pikapeale on see blokk maha võetud
Ise polnud veel proovinud.
See 3070 pole mu jaoks väärt eshopiga mässamist, aga kui 3080 FE peale satub siis seda võib küll eshopiga proovida, kuna seda nagunii pole lootustki Eestis hea hinnaga saada.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.11.2020 17:00:35
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Arx07 kirjutas: |
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida  |
Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik. |
kellel see meeles on. scani leht on selles mõttes geniaalne, et seda tuletatakse sulle meelde pärast tehingu kinnitamist. vaatame nüüd, kaua neil aega võtab, et broneeritud raha lahti lasta...
ma järelikult ei ole nii kaugele jõudnud, et vpni vaja oleks. teine katse feilis muidugi, enne olid kaardid otsas (olenemata sellest, et mul oli ostukorvis...)
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
26.11.2020 17:43:03
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide. |
wirxil on ju 500w bios ja oc? |
Sama asja saab ka ju 3080 puhul teha, et karmim bios peale ja OC. Üldine vahe jääb ikka samaks.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
26.11.2020 17:47:14
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
Killhoven, teadsin seda jah, aga mõtlesin et äkki pikapeale on see blokk maha võetud
Ise polnud veel proovinud.
See 3070 pole mu jaoks väärt eshopiga mässamist, aga kui 3080 FE peale satub siis seda võib küll eshopiga proovida, kuna seda nagunii pole lootustki Eestis hea hinnaga saada. |
kõva mässamine on ka, sa ei pea pmst midagi muud tegema peale nende aadressi sisestamist, ootamist on nats rohkem aint.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
26.11.2020 17:49:34
|
|
|
pots4t4j4, lihtsalt 3070 võib samahästi siit samast juba osta ilma, et peaks garantii pärast higistama.
Ja noh kui varem pole eshopwedropiga tellinud siis veits võõrastav ikka.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
26.11.2020 17:51:54
|
|
|
| londiste kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
| Arx07 kirjutas: |
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida  |
Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik. |
kellel see meeles on. scani leht on selles mõttes geniaalne, et seda tuletatakse sulle meelde pärast tehingu kinnitamist. vaatame nüüd, kaua neil aega võtab, et broneeritud raha lahti lasta...
ma järelikult ei ole nii kaugele jõudnud, et vpni vaja oleks. teine katse feilis muidugi, enne olid kaardid otsas (olenemata sellest, et mul oli ostukorvis...) |
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile?
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
26.11.2020 17:57:34
|
|
|
| londiste kirjutas: |
kuidagi ei usu, et mineritele 3080eid 400 raha eest müüdi. 400 on sama arutluskäigu järgi ju omahind. jahutuse jagu hinnast alla teeb hinna pigem sinna 550-600 kanti.
hea küsimus, kas mugavuse huvides (üks müük) selline asi nii kasumlik on. kaardid alles nii või naa ei jää, see on ju selge. |
Ilmselt tõde on kuskil vahepeal nagu alati. Ei usu, et see 400 oli aga ilmselt see päris 1000 kah polnud. Suurusjärk 200k kaarti võib vist öelda mis ei jõudnud lettidele. Kui see tõele vastab on tegu väga suure numbriga. 200k kaarti millest enamus ilmselt 3080 oleks märgatavalt parandanud Ampere saadavust.
| londiste kirjutas: |
muuseas, kas peale üha analüütiku on veel mingit allikat, et just ampere kaarte krüptokaevandajatele müüdi?
kas loogilisem ei oleks see eeldatust 25m suurem müük krüptokaevandajatele tulla laoseisu realiseerimise arvelt - mingid turingu jäägid odavalt? |
See on hea point aga pole näha, et Turingut enam kuskil saada poleks. Pealegi miks peaks minerid nüüd äkki Turingu vastu huvi tundma? (isegi kui ETH on tõusnud). See polnud ju kunagi teab mis hea kaart kaevandamiseks. Ampere on selgelt kiirem ja ka odavam kui võrrelda MSRP kus saad sama raha eest kas 2080 või 3080.
| Scart kirjutas: |
| sanchos kirjutas: |
kui kaarte on vaid üksikute arv. nüüd pusle on täiuslik, kus see kasum tuli.
tundub et on sama teema AMD-ga |
Millel põhineb üksikute kaartide väide? Enamik poode on oma müstiliselt suured launchi päeva järjekorrad täitnud ja kaarte liigub juba vabaturul ehk Nvidia on täitnud kõik "võlgu" jäänud kaarditellimused ja kaardid liiguvad juba vabaturul. |
Kindel, et "võlgu" jäänud kaartidega on nüüd ühele poole saadud? 2+ kuud hiljem kui see tõsi on on ikka päris halb. AMD osas võib asi iroonilisel kombel parem olla kui keegi neid eriti tellida ei saanud. Seega pole ka sellist backlogi launchist.
| heretic666 kirjutas: |
| Ja mis takistab 3090 omanikel kella juurde ajada et saaks ~8 protsenti paremat jõudlust vs reference isend? Hind kirves jah, aga teadmata mida eesseisev 6900XT toob on hetkel siiski parim jõudlus mida osta saab. |
Mis mudel see +8% paremat jõudlust teeb? Kumbagi ei saa eriti edasi lükata ju. Selles mõttes on mõttetu vaielda, et 3080 saab edasi lükata 5% ja 3090 8%.
| Viilutaja kirjutas: |
| Scart kirjutas: |
| Viilutaja kirjutas: |
Osta odavaim 3080, lisa +5% oc ja saad -5% aeglasema kaardi kui 3090. Säästad 650 eurot Ja ostad selle raha eest uue 5600Xi, korraliku B550 emaplaadi ja 16GB kiiret RAMi.
3090 on kõige mõtetum kaart Nvidia lineupis. Oleks ta hind siis 1200 max, siis veel kuidagi õigustaks oma lisa ram'ga. |
Tore näha, et ikka väga asja ei jagata. 3090 on hinda mitte vaatava gameri, aga peamiselt siiski selle kaardiga tööd tegeva inimese toode. |
3090 on DOA... mis point selle kaardil on kui 3080Ti 20GB on tulemas peagi.
Tööd tegeva inimese toode.... irw, see pole Titan kaart ning isegi ei toeta Titan/Pro kaartide funktsioone.
See on puhas gamerite kaart, mille hinnda lööb ülesse mõttetu vram hulk, sisuliselt sama kiire kui 3080. |
Jep kui keegi kasutab 3090 töö tegemiseks siis no ma ei tea. Ei taha hakata halvasti ütlema aga töö tegemiseks on ka eelmise seeria kasutatud Quadro või Titan ilmselt parem variant.
Esiteks need on erineva prosega lastud. Port Royal peaks küll olema puhas graafikatest kus prose ei loe aga täitsa kindel ei saa olla. Eriti arvstades palju Zen3 juurde annab vs Zen2. Tavaoludes võib juba sealt mängudes tulla 20% vahe Zen3 kasuks. Kui siis veel 3080 asemel kasutada 3090 tulebki umbes 30% aga see pole päris realistlik võrdlus. Kaart vs kaart samal platvormil sama prosega mängudes on ikka keskeltläbi <10%. Erandid muidugi eksisteerivad nagu sünteetilised testid või (hetkel veel) üksikud juhud kus 10GB jääb piirama.
| m8markus kirjutas: |
| Siin oli jutt et 3DMark on cpu test, ma läksin 6700K pealt 10700K peale ja tulemuste vahe oli suht 0 lähedane, kui siis mõned sajad ehk, väga ei vahtinudki seda, aga ma ei ütleks, et see väga oleks muutnud midagi |
Sõltub testist. Osad on puhtad CPU testid. Teised GPU testid js siis nö tavaline test on see mis kombineerib mõlemad skoorid üheks lõppskooriks.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
trip
HV Guru

liitunud: 15.03.2007
|
|
| Kommentaarid: 406 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
303 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
26.11.2020 19:04:02
|
|
|
| tsitaat: |
Mis mudel see +8% paremat jõudlust teeb? Kumbagi ei saa eriti edasi lükata ju. Selles mõttes on mõttetu vaielda, et 3080 saab edasi lükata 5% ja 3090 8%.
|
Aga palun
https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3090_strix_oc_review,32.html
Saab täitsa eduliselt umbkaudu 8 prossa perf boosti vs reference clocks
See et sinu jaoks on see mõttetu on selge, mõni inimene aga ei jaga sinuga sama arvamust.
viimati muutis heretic666 26.11.2020 19:06:15, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
26.11.2020 19:04:19
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile? |
Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.
Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada).
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
26.11.2020 19:07:00
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile? |
Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.
Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada). |
kasutasid vahendajat või saatsid nad otse sinu aadressile ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
26.11.2020 19:14:16
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| londiste kirjutas: |
muuseas, kas peale üha analüütiku on veel mingit allikat, et just ampere kaarte krüptokaevandajatele müüdi?
kas loogilisem ei oleks see eeldatust 25m suurem müük krüptokaevandajatele tulla laoseisu realiseerimise arvelt - mingid turingu jäägid odavalt? |
See on hea point aga pole näha, et Turingut enam kuskil saada poleks. Pealegi miks peaks minerid nüüd äkki Turingu vastu huvi tundma? (isegi kui ETH on tõusnud). See polnud ju kunagi teab mis hea kaart kaevandamiseks. Ampere on selgelt kiirem ja ka odavam kui võrrelda MSRP kus saad sama raha eest kas 2080 või 3080. |
kui jutt nvidia enda poolt ja laojääkide müügist, siis need lihtsalt nii-öelda turuhinnaga odavalt ära müüa ei oleks eriti imelik. eks hea hinna puhul on kaevandajad igasugustest kaartidest huvitatud
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
26.11.2020 19:18:07
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
kasutasid vahendajat või saatsid nad otse sinu aadressile ? |
Otse. Postikulu oli 27€.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
26.11.2020 19:31:20
|
|
|
LDLC saadab ka Eesti aadressile, nagu ka Caseking ja Computeruniverse.
Tegelikult ka SCAN.co.uk saadab Eestisse, aga siis kraami mida nad ei piira regiooniga (RTX FE-d on piiratud).
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Gap
HV Guru

liitunud: 20.03.2006
|
26.11.2020 19:46:24
|
|
|
foorumis ka ju müügil uus nvidia kaart kahe tonni eest,ei pea välismaalt ostma
|
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
17 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
26.11.2020 20:21:18
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Esiteks need on erineva prosega lastud. Port Royal peaks küll olema puhas graafikatest kus prose ei loe aga täitsa kindel ei saa olla. Eriti arvstades palju Zen3 juurde annab vs Zen2. Tavaoludes võib juba sealt mängudes tulla 20% vahe Zen3 kasuks. Kui siis veel 3080 asemel kasutada 3090 tulebki umbes 30% aga see pole päris realistlik võrdlus. Kaart vs kaart samal platvormil sama prosega mängudes on ikka keskeltläbi <10%. Erandid muidugi eksisteerivad nagu sünteetilised testid või (hetkel veel) üksikud juhud kus 10GB jääb piirama.
| m8markus kirjutas: |
| Siin oli jutt et 3DMark on cpu test, ma läksin 6700K pealt 10700K peale ja tulemuste vahe oli suht 0 lähedane, kui siis mõned sajad ehk, väga ei vahtinudki seda, aga ma ei ütleks, et see väga oleks muutnud midagi |
Sõltub testist. Osad on puhtad CPU testid. Teised GPU testid js siis nö tavaline test on see mis kombineerib mõlemad skoorid üheks lõppskooriks. |
Nagu kirjutasin juba 2x, siis prose vahetus 3800x pealt 5900x peale ei muutnud absoluutselt portroyali tulemust minul, see on puhas videokaardi test. Inteliga tuleks parem ehk mõnisada punkti teise tehnoloogia tõttu emaplaadil-mälul, aga selle vastu ma ei vahetanud ja kui isegi oleks mõnisada punkti vahe sees, siis protsentuaalselt jääb tulemus samaks.
Siin on portroyali top 100
RTX 3080 link
RTX 3090 link
Jätame eesotsa numbrid kõrvale, seal on vahe 29% .Aga kui 50nda koha tulemusi võrrelda, need on 12812 vs 15030 ehk siis kiiruse vahe overclockides on 17%, tabeli lõpu osas on tulemus sama. Ehk siis overclockitud 3090 on 3080-st 17% kiirem, mängudes hakkab see number sõltuma, kui hästi mäng videokaarti kasutab. Metro, Wolfenstein, Control, neis jääbki vahe sinna auku. Kui aga võtame mingid 5-10a vanad mängud mis ei tea RTX-ist, DLSSist jms kaasaegsetest tehnoloogiatest midagi, siis see vahe võib jääda ka 1-2%, nii mõneski testis on 3070 saanud 1080p ja 1440p parema tulemuse, kui 3090-3080. Teine äärmus on mängud, mis on halva mootoriga nagu nt Watch Dogs või Flightsimulator. Egas 3090 selles süüdi pole, et mängud ei oska täielikult ära kasutada 3090 võimsust, küll tulevad uued ja paremad mängud, mis oskavad.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
26.11.2020 20:36:39
|
|
|
Watch Dogs-il pidi pudelikaelaks mälu olema.
Viimane patch oli seal perfi mingi 8-9% suurendanud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
26.11.2020 20:49:54
|
|
|
Seal võib olla, testijaid, nende arvuteid ja sätteid on erinevad, pealegi need on stock 3080 ja 3090. Mina räägin üle kellatud kaardist juba algusest peale ja seda max sätete peal. Ja muideks, kui 3080 tegi seal videos Controlis avg 67fps ja 3090 74fps tähendab see, et kiiruse vahe on 10.44% ning kohe kuidagi mitte 4% nagu sa just väitsid ja Metros on seal videos 14% vahe neil kaartidel stockina.
Siin testis on nt stock kelladega 3080FE ja 3090FE vahe 12% Controlis.
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-nvidia-geforce-rtx-3090-review?page=2
Sealt samalt lehelt veel Doomis on vahe 15% ja Borderlandis 17% 3080 vs 3090 4K peal. Ei ole midagi nii, et vahe on 3080 ja 3090 mängudes 4-5% kui on korralik mäng ja 4K monitor siis on vahe 15%+
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darud
HV kasutaja

liitunud: 20.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ionic
HV vaatleja
liitunud: 27.02.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
darknes89
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.07.2004
|
27.11.2020 11:37:29
|
|
|
Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%
power target 108%
_________________ CaseDisplay.eu
ETSY shop
PC modding, abiekraanid, simracing ekraanid.
Rocky |
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
psauce
HV veteran
liitunud: 30.03.2011
|
27.11.2020 13:09:10
|
|
|
darknes89, aeg-ajalt on soovitatud ka Windowsis Power Setting "High Performance" peale keerata benchide/pelamise ajaks, et vältida framedroppe ja stuttereid.
_________________ Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu. |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Raider007
HV kasutaja

liitunud: 22.11.2004
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
27.11.2020 14:13:28
|
|
|
Väidetavalt toimetavad napilt enne jõule kohale ka
(Tarne 17. detsember)
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
27.11.2020 14:21:21
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Jep kui keegi kasutab 3090 töö tegemiseks siis no ma ei tea. Ei taha hakata halvasti ütlema aga töö tegemiseks on ka eelmise seeria kasutatud Quadro või Titan ilmselt parem variant. |
See on jätkuvalt kurb, kuidas tüübid ei tea mitte kui emmigi millest jahuvad, aga näed, juttu jätkub
3090 teeb pika puuga ära kõigele, mil teemaks produktiivsus ja 3D renderdamine.
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehaanik
HV vaatleja
liitunud: 01.12.2011
|
27.11.2020 14:24:18
|
|
|
| darknes89 kirjutas: |
Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%
power target 108%
 |
Huvitav kas 3070 le saab võimsama biosi peale lasta ja power limitit suurendada?
Mõte oleks teise arvutisse soodsam 3070 panna.
Põhi arvutis on 2080ti millel on power limit 125% peal ja graphics score 15996 http://www.3dmark.com/spy/15639625
Tegelikult peaks 3070 suht samasse auku scoorima ju. ?
Mario
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
27.11.2020 14:45:03
|
|
|
Jep 15k peaks väikese clockiga ära tulema küll 3070-l -
link
See 13k on päris kaugel veel 15k-st.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003

|
27.11.2020 14:47:19
|
|
|
| GTR 3.0 kirjutas: |
Väidetavalt toimetavad napilt enne jõule kohale ka
(Tarne 17. detsember) |
Saab ka nii tellida, et tellid poodi ära ja maksad järele minnes.
Kuram, vist ei saagi enam. Vanasti igatahes sai nii teha neil.
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pepz
HV vaatleja

liitunud: 17.12.2015
|
27.11.2020 14:49:37
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile? |
Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.
Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada). |
No proovime ära siis, näkkas kuidagi õnneliku refreshiga saada "Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G" - 645eur eest + 25eur shipping. Sain isegi 10 eur maha tänu Honeyle
Tšekkisin kohe peale makset ja oligi juba läinud võimalus lehelt osta, jube.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
ionic
HV vaatleja
liitunud: 27.02.2004
|
27.11.2020 16:16:58
|
|
|
| psauce kirjutas: |
| darknes89, aeg-ajalt on soovitatud ka Windowsis Power Setting "High Performance" peale keerata benchide/pelamise ajaks, et vältida framedroppe ja stuttereid. |
Kusjuures see on väga oluline punkt ka CPU klokkimisel, kui on nimelt soov head OC-d saada, aga samal ajal ka madala kasutuse korral allaklokkuva protsessori. Power Saving Modes (AllCore 800mhz peal) või Balanced Modes oli see võimalik, High Performance puhul seisab seatud kloki peal.
Lisaks tähele panna käitumist, näiteks Red Dead Redemptionis klokkub protsessor Power Saving Modega pidevalt alla ja see põhjustab framestutterit.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
27.11.2020 17:02:32
|
|
|
See pole küll mäng, mille peal arvuti stabiilsust testida. Warzone endal stutterfest, peale seda kui tekstuure netis hakati alla laadima keset mängu. Samas on servud neil nii koomas, et hea kui 1mega ära tuleb(bait või bitt, cod servud on nii koomas, et hea kui vähimgi tuleb).
Samas Doomis teeb rx5700xt kuni 200fps 1440p peal. Division ikka sama seis kui enne, ja see veel ubikräpp. Seega kui ubikräpp jookseb, siis on ikka codis viga.
Doom VRAM controller on veel püsivalt 2x suurema koormuse all kui Warzones.
Ühesõnaga võta Tomb Raider või Doom ette, kui ok siis saada cod pikalt. Support threadid on paksult error koode täis, igast leerist kaardid ja prosed esindatud.
| darknes89 kirjutas: |
Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%
power target 108%
 |
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rauno266
Kreisi kasutaja
liitunud: 03.07.2009
|
27.11.2020 17:45:37
|
|
|
| Kas Warzone stutterib koguaeg? Või on tegemist selliste ca 0.5-1s hangumistega aeg-ajalt? Sattusin eile sellise video otsa, kus teatud probleemile leiti lahendus: https://www.youtube.com/watch?v=muSXmzm783s
|
|
| Kommentaarid: 45 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
27.11.2020 18:32:34
|
|
|
Ubikräpi mäng töötab nagu peab, COD on koomas, isegi peale uute juppide ostmist(ram sai välja vahetatud). Proovisin cpu väärtust seal advanced konfis, vram väärtust. Paremaks läks Texture Quality alla tõmbamine mängu sätetes.
Nagu mainisin, siis see pole mäng mille peal põhjapanevaid järeldysi teha.
Ise acastasin vana hea OCCT, peaks päris laiahaardeline PC testimise proge. 3dmark ja furmarkid testprogrammiks? ROTR tõmbab gpu korralikult kooma, furmark on selle kõrval nagu paradiisisaarel peesitamine....
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kriisa H
HV kasutaja

liitunud: 30.09.2009
|
|
| Kommentaarid: 87 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
72 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
27.11.2020 19:12:20
|
|
|
juba eile ostsin kõik 3
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
27.11.2020 20:47:54
|
|
|
| Kriisa H kirjutas: |
OT
Hetkel ka steamis 3 kopikatega
|
Seda 3dmarki Steami koodi tegelikult saab suvalisel ajal 3+ euri eest erinevatest kohtadest, ise sain 3,5 eest siin mingid päevad tagasi g2a.com'ist, kui steamis veel rõõmsalt 27+ oli.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
27.11.2020 21:53:20
|
|
|
| Scart kirjutas: |
See on jätkuvalt kurb, kuidas tüübid ei tea mitte kui emmigi millest jahuvad, aga näed, juttu jätkub |
Hea, et sa iseennast ikka ära tunned.
| Scart kirjutas: |
| 3090 teeb pika puuga ära kõigele, mil teemaks produktiivsus ja 3D renderdamine. |
Jah sest ega muid töid ju kaardiga ei tehta. Pmst kõik tõsisemad "tööd" peale renderdamise ja video edimise 3090 kaotab Titanile ja Quadrodele.
Rohkem nagu selline tillipikendus "infulenceritele" kes videoid renderdavad ja lõikavad. Lisaks epeen kah, et saaks öelda, et mängudes on kuni 10% kiirem kui poole odavam kaart.
Nvidia enda väide:
Spoiler 
Ja video kust see screenshot pärineb.
Spoiler 
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mehaanik
HV vaatleja
liitunud: 01.12.2011
|
27.11.2020 22:49:29
|
|
|
| Ma arvan, et VR mängudes on 3090 eelis suurem kui 10%
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
28.11.2020 14:05:09
|
|
|
| Mehaanik kirjutas: |
| Ma arvan, et VR mängudes on 3090 eelis suurem kui 10% |
Mõned siin ostsid ju 3090 ja olid veits pettunud? Ootame ära kui 6900XT välja tuleb, eks siis paistab kas neil HV kaasvõitlejatel oli õigus oodata paremat tulemust VR-s kõrgema sagedusega GPUlt? Ma eriti korrelatsiooni ei näe, aga pole ka väga süvenenenud VRi...
Panen siia siis paar linki, aeg selle koha pealt kus näitab kuidas Texture Quality tähendab automaatselt ~30FPS erinevust. Teiste kaartidega seda ei juhtu ja seda ei juhtu ka teistes mängudes. Haruldane juhus veel kus Texture Quality muudab nii drastiliselt kaadrisagedust, aga vb aasta-paari pärast juba rohkem? Kes tahab riskida, kes mitte
HUB DOOM Eternal https://youtu.be/UFAfOqTzc18?t=666
HUB Watch Dogs https://youtu.be/NxvoxpeeIaQ?t=491 selge sõnaga ütleb ära, et üle VRAM limiidi minnas on stutterfest. Muidu on Ultra High vähe 1.8% !!! mis on praktiline 0, samas üle VRAM kasutuse minnes on stutterfest, mida FPS graafikule ei annagi panna. ainult timegraph näitaks seda välja. Average\max võib küll tavalistel graafikutel ja 3DMarkides uhke tipptulemus olla, aga reaalne mängukogemus on, noh nagu meie ilm hetkel;)
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Barmalej
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2012
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hddadhd
HV kasutaja
liitunud: 15.10.2014
|
28.11.2020 19:00:08
|
|
|
| Kas ma midagi maha maganud või ordi lihtsalt müüb ette neid, benchmarke pole ju kuskil?
|
|
| Kommentaarid: 14 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|