Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:25:51 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide.
wirxil on ju 500w bios ja oc?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:48:25 vasta tsitaadiga

3070 FE https://www.scan.co.uk/shops/nvidia-founders-3070-k6yb6trk
3080 FE https://www.scan.co.uk/shops/nvidia-founders-3080-b9ej3tkf
SCAN


(E: 3080 oli jälle sekundi mäng, aga sain jälle 3070FE ostetud. Tõenäoliselt minu tellimus tühistatakse kuna olen juba saanud ja mul ei ole ette sööta teist UK aadressi).

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:49:55 vasta tsitaadiga

Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat seda kaarti sealt tellida ei saa icon_mad.gif

viimati muutis Arx07 26.11.2020 16:55:21, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:54:29 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide.
wirxil on ju 500w bios ja oc?

Nii on, ilma oc ja tava biosega ongi vahe 10% kandis

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:54:49 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida icon_mad.gif


Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:58:13 vasta tsitaadiga

Killhoven, teadsin seda jah, aga mõtlesin et äkki pikapeale on see blokk maha võetud icon_biggrin.gif
Ise polnud veel proovinud.
See 3070 pole mu jaoks väärt eshopiga mässamist, aga kui 3080 FE peale satub siis seda võib küll eshopiga proovida, kuna seda nagunii pole lootustki Eestis hea hinnaga saada.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:00:35 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida icon_mad.gif
Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik.
kellel see meeles on. scani leht on selles mõttes geniaalne, et seda tuletatakse sulle meelde pärast tehingu kinnitamist. vaatame nüüd, kaua neil aega võtab, et broneeritud raha lahti lasta...
ma järelikult ei ole nii kaugele jõudnud, et vpni vaja oleks. teine katse feilis muidugi, enne olid kaardid otsas (olenemata sellest, et mul oli ostukorvis...)

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:43:03 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide.
wirxil on ju 500w bios ja oc?

Sama asja saab ka ju 3080 puhul teha, et karmim bios peale ja OC. Üldine vahe jääb ikka samaks.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:47:14 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Killhoven, teadsin seda jah, aga mõtlesin et äkki pikapeale on see blokk maha võetud icon_biggrin.gif
Ise polnud veel proovinud.
See 3070 pole mu jaoks väärt eshopiga mässamist, aga kui 3080 FE peale satub siis seda võib küll eshopiga proovida, kuna seda nagunii pole lootustki Eestis hea hinnaga saada.


kõva mässamine on ka, sa ei pea pmst midagi muud tegema peale nende aadressi sisestamist, ootamist on nats rohkem aint.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:49:34 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, lihtsalt 3070 võib samahästi siit samast juba osta ilma, et peaks garantii pärast higistama.
Ja noh kui varem pole eshopwedropiga tellinud siis veits võõrastav ikka.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:51:54 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Proovisin otse Eestisse tellida 3070, peale pangas makse kinnitamist tuli kiri, et väljaspool Britanniat pole see kaarte ette nähtud tellida icon_mad.gif
Jah see on läbi nämmutatud siin, et SCANist nende FE kaartide ostuks peab sul olema UK või ROI aadress ette sööta. Saad kasutada näiteks eshopwedrop teenust. Eelmine kord oli vaja ka UK v ROI VPNi et tehing kinnitada. Seekord ma vahetasin VPNi nii kiirelt UK peale ja ei hakanud testima kas oli vajalik.
kellel see meeles on. scani leht on selles mõttes geniaalne, et seda tuletatakse sulle meelde pärast tehingu kinnitamist. vaatame nüüd, kaua neil aega võtab, et broneeritud raha lahti lasta...
ma järelikult ei ole nii kaugele jõudnud, et vpni vaja oleks. teine katse feilis muidugi, enne olid kaardid otsas (olenemata sellest, et mul oli ostukorvis...)


Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile?

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 17:57:34 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuidagi ei usu, et mineritele 3080eid 400 raha eest müüdi. 400 on sama arutluskäigu järgi ju omahind. jahutuse jagu hinnast alla teeb hinna pigem sinna 550-600 kanti.
hea küsimus, kas mugavuse huvides (üks müük) selline asi nii kasumlik on. kaardid alles nii või naa ei jää, see on ju selge.

Ilmselt tõde on kuskil vahepeal nagu alati. Ei usu, et see 400 oli aga ilmselt see päris 1000 kah polnud. Suurusjärk 200k kaarti võib vist öelda mis ei jõudnud lettidele. Kui see tõele vastab on tegu väga suure numbriga. 200k kaarti millest enamus ilmselt 3080 oleks märgatavalt parandanud Ampere saadavust.

londiste kirjutas:
muuseas, kas peale üha analüütiku on veel mingit allikat, et just ampere kaarte krüptokaevandajatele müüdi?
kas loogilisem ei oleks see eeldatust 25m suurem müük krüptokaevandajatele tulla laoseisu realiseerimise arvelt - mingid turingu jäägid odavalt?

See on hea point aga pole näha, et Turingut enam kuskil saada poleks. Pealegi miks peaks minerid nüüd äkki Turingu vastu huvi tundma? (isegi kui ETH on tõusnud). See polnud ju kunagi teab mis hea kaart kaevandamiseks. Ampere on selgelt kiirem ja ka odavam kui võrrelda MSRP kus saad sama raha eest kas 2080 või 3080.
Scart kirjutas:
sanchos kirjutas:
kui kaarte on vaid üksikute arv. nüüd pusle on täiuslik, kus see kasum tuli.
tundub et on sama teema AMD-ga


Millel põhineb üksikute kaartide väide? Enamik poode on oma müstiliselt suured launchi päeva järjekorrad täitnud ja kaarte liigub juba vabaturul ehk Nvidia on täitnud kõik "võlgu" jäänud kaarditellimused ja kaardid liiguvad juba vabaturul.

Kindel, et "võlgu" jäänud kaartidega on nüüd ühele poole saadud? 2+ kuud hiljem kui see tõsi on on ikka päris halb. AMD osas võib asi iroonilisel kombel parem olla kui keegi neid eriti tellida ei saanud. Seega pole ka sellist backlogi launchist.
heretic666 kirjutas:
Ja mis takistab 3090 omanikel kella juurde ajada et saaks ~8 protsenti paremat jõudlust vs reference isend? Hind kirves jah, aga teadmata mida eesseisev 6900XT toob on hetkel siiski parim jõudlus mida osta saab.

Mis mudel see +8% paremat jõudlust teeb? Kumbagi ei saa eriti edasi lükata ju. Selles mõttes on mõttetu vaielda, et 3080 saab edasi lükata 5% ja 3090 8%.
Viilutaja kirjutas:
Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Osta odavaim 3080, lisa +5% oc ja saad -5% aeglasema kaardi kui 3090. Säästad 650 eurot icon_biggrin.gif Ja ostad selle raha eest uue 5600Xi, korraliku B550 emaplaadi ja 16GB kiiret RAMi.
3090 on kõige mõtetum kaart Nvidia lineupis. Oleks ta hind siis 1200 max, siis veel kuidagi õigustaks oma lisa ram'ga.


Tore näha, et ikka väga asja ei jagata. 3090 on hinda mitte vaatava gameri, aga peamiselt siiski selle kaardiga tööd tegeva inimese toode.


3090 on DOA... mis point selle kaardil on kui 3080Ti 20GB on tulemas peagi.
Tööd tegeva inimese toode.... irw, see pole Titan kaart ning isegi ei toeta Titan/Pro kaartide funktsioone.
See on puhas gamerite kaart, mille hinnda lööb ülesse mõttetu vram hulk, sisuliselt sama kiire kui 3080.

Jep kui keegi kasutab 3090 töö tegemiseks siis no ma ei tea. Ei taha hakata halvasti ütlema aga töö tegemiseks on ka eelmise seeria kasutatud Quadro või Titan ilmselt parem variant.
wirx kirjutas:
Nii ja naa, osta 3090, lisa 10% oc ja saad 33% kiirema videokaardi, kui 3080 stockina -
https://www.3dmark.com/compare/pr/524270/pr/308906
Kui ventikad maha keerata ja lihtsalt mängida, siis on 25% kiirem, kui 3080 stockina ja kui väike clock peale panna ning ventikad maha keerata, siis on 32% kiirem, mõlemal juhul arvuti igati vaikne.
https://www.3dmark.com/compare/pr/545057/pr/545039/pr/312018

Esiteks need on erineva prosega lastud. Port Royal peaks küll olema puhas graafikatest kus prose ei loe aga täitsa kindel ei saa olla. Eriti arvstades palju Zen3 juurde annab vs Zen2. Tavaoludes võib juba sealt mängudes tulla 20% vahe Zen3 kasuks. Kui siis veel 3080 asemel kasutada 3090 tulebki umbes 30% aga see pole päris realistlik võrdlus. Kaart vs kaart samal platvormil sama prosega mängudes on ikka keskeltläbi <10%. Erandid muidugi eksisteerivad nagu sünteetilised testid või (hetkel veel) üksikud juhud kus 10GB jääb piirama.
m8markus kirjutas:
Siin oli jutt et 3DMark on cpu test, ma läksin 6700K pealt 10700K peale ja tulemuste vahe oli suht 0 lähedane, kui siis mõned sajad ehk, väga ei vahtinudki seda, aga ma ei ütleks, et see väga oleks muutnud midagi

Sõltub testist. Osad on puhtad CPU testid. Teised GPU testid js siis nö tavaline test on see mis kombineerib mõlemad skoorid üheks lõppskooriks.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:52:41 vasta tsitaadiga

LDLC-s 3080 Gaming Trio 949.- in stock https://www.ldlc.com/fiche/PB00368574.html
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 18:54:55 vasta tsitaadiga

3090 saadaval, 2tk per kärss, KFA isegi 5tk saab tellida korraga icon_lol.gif
https://www.mindfactory.de/Hardware/Grafikkarten+(VGA)/GeForce+RTX+fuer+Gaming/RTX+3090.html

Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:04:02 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Mis mudel see +8% paremat jõudlust teeb? Kumbagi ei saa eriti edasi lükata ju. Selles mõttes on mõttetu vaielda, et 3080 saab edasi lükata 5% ja 3090 8%.

Aga palun
https://www.guru3d.com/articles_pages/asus_geforce_rtx_3090_strix_oc_review,32.html
Saab täitsa eduliselt umbkaudu 8 prossa perf boosti vs reference clocks

See et sinu jaoks on see mõttetu on selge, mõni inimene aga ei jaga sinuga sama arvamust.


viimati muutis heretic666 26.11.2020 19:06:15, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:04:19 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile?


Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.

Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada).
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:07:00 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile?


Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.

Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada).


kasutasid vahendajat või saatsid nad otse sinu aadressile ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:14:16 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
muuseas, kas peale üha analüütiku on veel mingit allikat, et just ampere kaarte krüptokaevandajatele müüdi?
kas loogilisem ei oleks see eeldatust 25m suurem müük krüptokaevandajatele tulla laoseisu realiseerimise arvelt - mingid turingu jäägid odavalt?
See on hea point aga pole näha, et Turingut enam kuskil saada poleks. Pealegi miks peaks minerid nüüd äkki Turingu vastu huvi tundma? (isegi kui ETH on tõusnud). See polnud ju kunagi teab mis hea kaart kaevandamiseks. Ampere on selgelt kiirem ja ka odavam kui võrrelda MSRP kus saad sama raha eest kas 2080 või 3080.
kui jutt nvidia enda poolt ja laojääkide müügist, siis need lihtsalt nii-öelda turuhinnaga odavalt ära müüa ei oleks eriti imelik. eks hea hinna puhul on kaevandajad igasugustest kaartidest huvitatud icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:18:07 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:

kasutasid vahendajat või saatsid nad otse sinu aadressile ?


Otse. Postikulu oli 27€.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 19:31:20 vasta tsitaadiga

LDLC saadab ka Eesti aadressile, nagu ka Caseking ja Computeruniverse. thumbs_up.gif
Tegelikult ka SCAN.co.uk saadab Eestisse, aga siis kraami mida nad ei piira regiooniga (RTX FE-d on piiratud).

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Gap
HV Guru
Gap

liitunud: 20.03.2006




sõnum 26.11.2020 19:46:24 vasta tsitaadiga

foorumis ka ju müügil uus nvidia kaart kahe tonni eest,ei pea välismaalt ostma icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:21:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

wirx kirjutas:
Nii ja naa, osta 3090, lisa 10% oc ja saad 33% kiirema videokaardi, kui 3080 stockina -
https://www.3dmark.com/compare/pr/524270/pr/308906
Kui ventikad maha keerata ja lihtsalt mängida, siis on 25% kiirem, kui 3080 stockina ja kui väike clock peale panna ning ventikad maha keerata, siis on 32% kiirem, mõlemal juhul arvuti igati vaikne.
https://www.3dmark.com/compare/pr/545057/pr/545039/pr/312018

Esiteks need on erineva prosega lastud. Port Royal peaks küll olema puhas graafikatest kus prose ei loe aga täitsa kindel ei saa olla. Eriti arvstades palju Zen3 juurde annab vs Zen2. Tavaoludes võib juba sealt mängudes tulla 20% vahe Zen3 kasuks. Kui siis veel 3080 asemel kasutada 3090 tulebki umbes 30% aga see pole päris realistlik võrdlus. Kaart vs kaart samal platvormil sama prosega mängudes on ikka keskeltläbi <10%. Erandid muidugi eksisteerivad nagu sünteetilised testid või (hetkel veel) üksikud juhud kus 10GB jääb piirama.
m8markus kirjutas:
Siin oli jutt et 3DMark on cpu test, ma läksin 6700K pealt 10700K peale ja tulemuste vahe oli suht 0 lähedane, kui siis mõned sajad ehk, väga ei vahtinudki seda, aga ma ei ütleks, et see väga oleks muutnud midagi

Sõltub testist. Osad on puhtad CPU testid. Teised GPU testid js siis nö tavaline test on see mis kombineerib mõlemad skoorid üheks lõppskooriks.


Nagu kirjutasin juba 2x, siis prose vahetus 3800x pealt 5900x peale ei muutnud absoluutselt portroyali tulemust minul, see on puhas videokaardi test. Inteliga tuleks parem ehk mõnisada punkti teise tehnoloogia tõttu emaplaadil-mälul, aga selle vastu ma ei vahetanud ja kui isegi oleks mõnisada punkti vahe sees, siis protsentuaalselt jääb tulemus samaks.

Siin on portroyali top 100
RTX 3080 link
RTX 3090 link
Jätame eesotsa numbrid kõrvale, seal on vahe 29% .Aga kui 50nda koha tulemusi võrrelda, need on 12812 vs 15030 ehk siis kiiruse vahe overclockides on 17%, tabeli lõpu osas on tulemus sama. Ehk siis overclockitud 3090 on 3080-st 17% kiirem, mängudes hakkab see number sõltuma, kui hästi mäng videokaarti kasutab. Metro, Wolfenstein, Control, neis jääbki vahe sinna auku. Kui aga võtame mingid 5-10a vanad mängud mis ei tea RTX-ist, DLSSist jms kaasaegsetest tehnoloogiatest midagi, siis see vahe võib jääda ka 1-2%, nii mõneski testis on 3070 saanud 1080p ja 1440p parema tulemuse, kui 3090-3080. Teine äärmus on mängud, mis on halva mootoriga nagu nt Watch Dogs või Flightsimulator. Egas 3090 selles süüdi pole, et mängud ei oska täielikult ära kasutada 3090 võimsust, küll tulevad uued ja paremad mängud, mis oskavad.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:27:38 vasta tsitaadiga

Vaata palun seda videot mille panin siia. 3080 vs 3090 RT on. Seal oli vahe 4%.
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 26.11.2020 20:36:39 vasta tsitaadiga

Watch Dogs-il pidi pudelikaelaks mälu olema.

Viimane patch oli seal perfi mingi 8-9% suurendanud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 20:49:54 vasta tsitaadiga

Seal võib olla, testijaid, nende arvuteid ja sätteid on erinevad, pealegi need on stock 3080 ja 3090. Mina räägin üle kellatud kaardist juba algusest peale ja seda max sätete peal. Ja muideks, kui 3080 tegi seal videos Controlis avg 67fps ja 3090 74fps tähendab see, et kiiruse vahe on 10.44% ning kohe kuidagi mitte 4% nagu sa just väitsid ja Metros on seal videos 14% vahe neil kaartidel stockina.
Siin testis on nt stock kelladega 3080FE ja 3090FE vahe 12% Controlis.
https://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2020-nvidia-geforce-rtx-3090-review?page=2
Sealt samalt lehelt veel Doomis on vahe 15% ja Borderlandis 17% 3080 vs 3090 4K peal. Ei ole midagi nii, et vahe on 3080 ja 3090 mängudes 4-5% kui on korralik mäng ja 4K monitor siis on vahe 15%+

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
darud
HV kasutaja
darud

liitunud: 20.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 21:05:08 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ionic
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2004




sõnum 26.11.2020 21:27:05 vasta tsitaadiga

Ray Tracingu overheadist Coretekilt:

https://coreteks.tech/articles/index.php/2020/09/19/ampere-vs-turing-real-time-ray-tracing-overhead/
Manus

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 22:05:42 vasta tsitaadiga

SirAskAlot kirjutas:
Watch Dogs-il pidi pudelikaelaks mälu olema.

Viimane patch oli seal perfi mingi 8-9% suurendanud.

Testisin ära uue patchi, 1440p peal läks Ultra kvalieet ilma RT-ta ja DLSS Quality 116fps pealt 121fps peale, ehk siis 4% tõusu ning kui kõik ultra, RT ultra ning DLSS väljas, siis 61fps pealt 64n-le, tõus 5%. No midagi ikka paremuse poole.
See 8-9% on vist siit artiklist, semud on seal testi teinud 720p peal icon_smile.gif https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/watch-dogs-legion-can-finally-run-with-constant-60fps-on-high-end-cpus/#more-148504

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
darknes89
Kreisi kasutaja
darknes89

liitunud: 17.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 11:37:29 vasta tsitaadiga

Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 icon_eek.gif hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%

power target 108%

_________________
CaseDisplay.eu
ETSY shop
PC modding, abiekraanid, simracing ekraanid.
Rocky
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
psauce
HV veteran

liitunud: 30.03.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 13:09:10 vasta tsitaadiga

darknes89, aeg-ajalt on soovitatud ka Windowsis Power Setting "High Performance" peale keerata benchide/pelamise ajaks, et vältida framedroppe ja stuttereid.
_________________
Kasutajaga meim äri ei tee temapoolse ebaausa käitumise tõttu.
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raider007
HV kasutaja
Raider007

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 13:24:10 vasta tsitaadiga

"Hea" hinnaga RTX 3070: https://www.1a.ee/p/zotac-gaming-geforce-rtx-3070-twin-edge-8gb-gddr6-pcie-zt-a30700e-10p/9nu2 Häbi võiks olla inimestel:D
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
GTR 3.0
HV kasutaja

liitunud: 27.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:13:28 vasta tsitaadiga

Raider007 kirjutas:
"Hea" hinnaga RTX 3070: https://www.1a.ee/p/zotac-gaming-geforce-rtx-3070-twin-edge-8gb-gddr6-pcie-zt-a30700e-10p/9nu2 Häbi võiks olla inimestel:D


Väidetavalt toimetavad napilt enne jõule kohale ka thumbs_up.gif
(Tarne 17. detsember)

_________________
Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:21:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:

Jep kui keegi kasutab 3090 töö tegemiseks siis no ma ei tea. Ei taha hakata halvasti ütlema aga töö tegemiseks on ka eelmise seeria kasutatud Quadro või Titan ilmselt parem variant.


See on jätkuvalt kurb, kuidas tüübid ei tea mitte kui emmigi millest jahuvad, aga näed, juttu jätkub icon_rolleyes.gif

3090 teeb pika puuga ära kõigele, mil teemaks produktiivsus ja 3D renderdamine.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehaanik
HV vaatleja

liitunud: 01.12.2011




sõnum 27.11.2020 14:24:18 vasta tsitaadiga

darknes89 kirjutas:
Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 icon_eek.gif hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%

power target 108%


Huvitav kas 3070 le saab võimsama biosi peale lasta ja power limitit suurendada?
Mõte oleks teise arvutisse soodsam 3070 panna.

Põhi arvutis on 2080ti millel on power limit 125% peal ja graphics score 15996 http://www.3dmark.com/spy/15639625

Tegelikult peaks 3070 suht samasse auku scoorima ju. ?

Mario
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:45:03 vasta tsitaadiga

Jep 15k peaks väikese clockiga ära tulema küll 3070-l -
link
See 13k on päris kaugel veel 15k-st.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:47:19 vasta tsitaadiga

GTR 3.0 kirjutas:
Raider007 kirjutas:
"Hea" hinnaga RTX 3070: https://www.1a.ee/p/zotac-gaming-geforce-rtx-3070-twin-edge-8gb-gddr6-pcie-zt-a30700e-10p/9nu2 Häbi võiks olla inimestel:D


Väidetavalt toimetavad napilt enne jõule kohale ka thumbs_up.gif
(Tarne 17. detsember)


Saab ka nii tellida, et tellid poodi ära ja maksad järele minnes. icon_smile.gif

Kuram, vist ei saagi enam. Vanasti igatahes sai nii teha neil.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pepz
HV vaatleja
pepz

liitunud: 17.12.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 14:49:37 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
Killhoven kirjutas:
Nad ütlevad, et raha saab 3-5 tööpäevaga tagasi ja ma eelmine kord nii saingi. Seekord taktika mõttes maksin PayPaliga kreediitkaardi asemel ehk raha ootan kauem, sest see tuleb pikemat teed krediitkaardini mis seotud PayPaliga. Aga suht pohlad.
londiste - ostan järgmine kord sinu aadressile?


Paypaliga makstes ja pärast raha tagasi saades ei pruugi sa sama summat saada, mida neile maksid. Sain tagasi ~30€ vähem paypali värdjaliku valuutakursside erinevuste pärast, kui 5900x tellimuse tühistasin.

Kui keegi praeguste hindadega kaarti tahab osta, siis LDLC võib küll soovitada. Eelmine neljapäev kandsin neile pangaülekandega raha (mingil põhjusel paypal andis erroreid) ja täna tõi kuller paki ära (ostsin EVGA selle mõttega, et ühel päeval tulevikus step-up programmi Ti variandi jaoks kasutada).


No proovime ära siis, näkkas kuidagi õnneliku refreshiga saada "Gigabyte GeForce RTX 3070 GAMING OC 8G" - 645eur eest + 25eur shipping. Sain isegi 10 eur maha tänu Honeyle icon_biggrin.gif
Tšekkisin kohe peale makset ja oligi juba läinud võimalus lehelt osta, jube.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ionic
HV vaatleja

liitunud: 27.02.2004




sõnum 27.11.2020 16:16:58 vasta tsitaadiga

psauce kirjutas:
darknes89, aeg-ajalt on soovitatud ka Windowsis Power Setting "High Performance" peale keerata benchide/pelamise ajaks, et vältida framedroppe ja stuttereid.


Kusjuures see on väga oluline punkt ka CPU klokkimisel, kui on nimelt soov head OC-d saada, aga samal ajal ka madala kasutuse korral allaklokkuva protsessori. Power Saving Modes (AllCore 800mhz peal) või Balanced Modes oli see võimalik, High Performance puhul seisab seatud kloki peal.

Lisaks tähele panna käitumist, näiteks Red Dead Redemptionis klokkub protsessor Power Saving Modega pidevalt alla ja see põhjustab framestutterit.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.11.2020 17:02:32 vasta tsitaadiga

See pole küll mäng, mille peal arvuti stabiilsust testida. Warzone endal stutterfest, peale seda kui tekstuure netis hakati alla laadima keset mängu. Samas on servud neil nii koomas, et hea kui 1mega ära tuleb(bait või bitt, cod servud on nii koomas, et hea kui vähimgi tuleb).
Samas Doomis teeb rx5700xt kuni 200fps 1440p peal. Division ikka sama seis kui enne, ja see veel ubikräpp. Seega kui ubikräpp jookseb, siis on ikka codis viga.
Doom VRAM controller on veel püsivalt 2x suurema koormuse all kui Warzones.

Ühesõnaga võta Tomb Raider või Doom ette, kui ok siis saada cod pikalt. Support threadid on paksult error koode täis, igast leerist kaardid ja prosed esindatud.
darknes89 kirjutas:
Kaardiks Zotaci 3070.
Eile märkasin, et mingi kamm oli MP COD:CW-is täpsemalt siis frame dropid - korralikud 80-->40.
Panin siis GPU-Z taustal tööle GPU ca 90%+ OK, siis vaatasin GPU clock-i ~1400 icon_eek.gif hmmmm..
Võtsin siis 3Dmarki ligi, et saaks oma tulemusi võrrelda teistega - päris nukker seis oli.
Ma OC pole kunagi harrastanud aga olen lugenud, et power draw targeti muutmine kõige lihtsam variant midagi juurde saada. Võimalik, et oleks aidanud ka süsteemi restart aga igatahes:
power target 100%

power target 108%
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 17:45:37 vasta tsitaadiga

Kas Warzone stutterib koguaeg? Või on tegemist selliste ca 0.5-1s hangumistega aeg-ajalt? Sattusin eile sellise video otsa, kus teatud probleemile leiti lahendus: https://www.youtube.com/watch?v=muSXmzm783s
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 17:50:12 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
Kas Warzone stutterib koguaeg? Või on tegemist selliste ca 0.5-1s hangumistega aeg-ajalt? Sattusin eile sellise video otsa, kus teatud probleemile leiti lahendus: https://www.youtube.com/watch?v=muSXmzm783s

Warzone's võib olla jah vabalt see CPU "vale" konfi taga, mängu .ini failis.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 27.11.2020 18:32:34 vasta tsitaadiga

Ubikräpi mäng töötab nagu peab, COD on koomas, isegi peale uute juppide ostmist(ram sai välja vahetatud). Proovisin cpu väärtust seal advanced konfis, vram väärtust. Paremaks läks Texture Quality alla tõmbamine mängu sätetes.
Nagu mainisin, siis see pole mäng mille peal põhjapanevaid järeldysi teha.

Ise acastasin vana hea OCCT, peaks päris laiahaardeline PC testimise proge. 3dmark ja furmarkid testprogrammiks? ROTR tõmbab gpu korralikult kooma, furmark on selle kõrval nagu paradiisisaarel peesitamine....
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kriisa H
HV kasutaja
Kriisa H

liitunud: 30.09.2009




sõnum 27.11.2020 18:59:48 vasta tsitaadiga

OT
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
xxx
Kommentaarid: 87 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 19:12:20 vasta tsitaadiga

Kriisa H kirjutas:
OT
Spoiler Spoiler Spoiler


juba eile ostsin kõik 3
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 20:47:54 vasta tsitaadiga

Kriisa H kirjutas:
OT
Hetkel ka steamis 3 kopikatega

Seda 3dmarki Steami koodi tegelikult saab suvalisel ajal 3+ euri eest erinevatest kohtadest, ise sain 3,5 eest siin mingid päevad tagasi g2a.com'ist, kui steamis veel rõõmsalt 27+ oli.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2020 21:53:20 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
See on jätkuvalt kurb, kuidas tüübid ei tea mitte kui emmigi millest jahuvad, aga näed, juttu jätkub icon_rolleyes.gif

Hea, et sa iseennast ikka ära tunned.
Scart kirjutas:
3090 teeb pika puuga ära kõigele, mil teemaks produktiivsus ja 3D renderdamine.

Jah sest ega muid töid ju kaardiga ei tehta. Pmst kõik tõsisemad "tööd" peale renderdamise ja video edimise 3090 kaotab Titanile ja Quadrodele.
Rohkem nagu selline tillipikendus "infulenceritele" kes videoid renderdavad ja lõikavad. Lisaks epeen kah, et saaks öelda, et mängudes on kuni 10% kiirem kui poole odavam kaart.

Nvidia enda väide:
Spoiler Spoiler Spoiler


Ja video kust see screenshot pärineb.
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mehaanik
HV vaatleja

liitunud: 01.12.2011




sõnum 27.11.2020 22:49:29 vasta tsitaadiga

Ma arvan, et VR mängudes on 3090 eelis suurem kui 10%
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 28.11.2020 14:05:09 vasta tsitaadiga

Mehaanik kirjutas:
Ma arvan, et VR mängudes on 3090 eelis suurem kui 10%


Mõned siin ostsid ju 3090 ja olid veits pettunud? Ootame ära kui 6900XT välja tuleb, eks siis paistab kas neil HV kaasvõitlejatel oli õigus oodata paremat tulemust VR-s kõrgema sagedusega GPUlt? Ma eriti korrelatsiooni ei näe, aga pole ka väga süvenenenud VRi...


Panen siia siis paar linki, aeg selle koha pealt kus näitab kuidas Texture Quality tähendab automaatselt ~30FPS erinevust. Teiste kaartidega seda ei juhtu ja seda ei juhtu ka teistes mängudes. Haruldane juhus veel kus Texture Quality muudab nii drastiliselt kaadrisagedust, aga vb aasta-paari pärast juba rohkem? Kes tahab riskida, kes mitte

HUB DOOM Eternal https://youtu.be/UFAfOqTzc18?t=666

HUB Watch Dogs https://youtu.be/NxvoxpeeIaQ?t=491 selge sõnaga ütleb ära, et üle VRAM limiidi minnas on stutterfest. Muidu on Ultra High vähe 1.8% !!! mis on praktiline 0, samas üle VRAM kasutuse minnes on stutterfest, mida FPS graafikule ei annagi panna. ainult timegraph näitaks seda välja. Average\max võib küll tavalistel graafikutel ja 3DMarkides uhke tipptulemus olla, aga reaalne mängukogemus on, noh nagu meie ilm hetkel;)
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Barmalej
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 18:23:33 vasta tsitaadiga

3060Ti juba olemas, kui keegi tahab https://www.hinnavaatlus.ee/1963779/gigabyte-geforce-rtx-3060-ti-eagle-8g/
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hddadhd
HV kasutaja

liitunud: 15.10.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.11.2020 19:00:08 vasta tsitaadiga

Kas ma midagi maha maganud või ordi lihtsalt müüb ette neid, benchmarke pole ju kuskil?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 85, 86, 87 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.