Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 16:55:43 vasta tsitaadiga

Prantsusmaa oma veel aktiivne https://www.ldlc.com/fiche/PB00000302.html
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 16:57:30 vasta tsitaadiga

ei ole aktiivne. korvi panna ja osta ei lase icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 21:11:38 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
karts3
HV kasutaja
karts3

liitunud: 23.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:05:51 vasta tsitaadiga

https://www.amazon.es/dp/B08LHB7Z57?tag=recursivege03-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Kas see võib tõsi olla.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 62
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:10:53 vasta tsitaadiga

Kindlasti võib, lihtsalt hind on kogemata 2x väiksem kui tegelikult.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:11:41 vasta tsitaadiga

Kõik positiivsed kommentaarid on ka täna pandud, väga usaldusväärne koht kindlasti thumbs_up.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:16:39 vasta tsitaadiga

Võtaks mitu kohe icon_razz.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2020 22:31:49 vasta tsitaadiga

karts3 kirjutas:
https://www.amazon.es/dp/B08LHB7Z57?tag=recursivege03-21&linkCode=ogi&th=1&psc=1

Kas see võib tõsi olla.


https://www.amazon.es/sp?_encoding=UTF8&asin=B08LHB7Z57&ref_=dp_merchant_link&seller=A1ZUPK1PMQ9SIY
=>
Company name: GLC Computer GmbH
Type of company: Private company
Commercial register number: HRB 156004
Customer service address:
Belgradstraße
8
München
80796
=>
https://www.northdata.com/GLC+Computer+GmbH,+M%C3%BCnchen/HRB+156004
=>
PUBLICATIONS

11 Aug 2018
Termination

6 Jan 2017
Liquidation · Liquidator: Wolfgang Lemberger · No longer Managing Director: Jaroslaw B. Gajda
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:02:46 vasta tsitaadiga

Tundub BS, aga mine sa tea...
https://www.thefpsreview.com/2020/11/24/nvidia-reportedly-sold-175-million-worth-of-ampere-gpus-to-miners/
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:08:21 vasta tsitaadiga

Kasumimarginaal ilmselt sedaviisi palju parem per kaart ja kui AMD kohutav saadavus oli ka ette teada neil siis mõistlik ja ainuõige äriline otsus, muud midagi.
Neile vaja ainult PCB müüa ja on kindel, et nad ei hakka ise edasi müüma suure kasumiga.

Meie jaoks muidugi halb.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:09:09 vasta tsitaadiga

Mingi tüüp tuli kohale ja tegi 175 millise ülekande neile või mingi kommuun läks sularaha rekkaga ukse taha?
Või kuidas see tehing nüüd välja nägema peaks. Saaks veel aru kui 1 tüüp osts kõik ära, aga no vaevalt

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:13:46 vasta tsitaadiga

jeesus188, me räägime ikka sellistest “farmidest”, mitte mõnest kapa kohila Urmase kodukootud kaevandusest. icon_biggrin.gif


Link
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 00:22:27 vasta tsitaadiga

Tegemist on publicly traded company raportiga oma aktsionäridele. Kui ei saanud aru ilma selle lisata.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2020 00:33:28 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Mingi tüüp tuli kohale ja tegi 175 millise ülekande neile või mingi kommuun läks sularaha rekkaga ukse taha?
Või kuidas see tehing nüüd välja nägema peaks. Saaks veel aru kui 1 tüüp osts kõik ära, aga no vaevalt


Sularahaga ikka.
175 mln pole suurem asi sularahagi, ühel tuntud tegelased sõid rotid 2.1 mld usd sularaha ära. icon_smile.gif
https://www.thejournal.ie/pablo-escobar-lost-billions-in-cash-2329715-Sep2015/
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 01:22:31 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Tundub BS, aga mine sa tea...
https://www.thefpsreview.com/2020/11/24/nvidia-reportedly-sold-175-million-worth-of-ampere-gpus-to-miners/


Minu hinnangul vastab see 85% tõele. Igalt poolt tuleb seda juttu. ja kusjuures võttes arvesse kuidas kasvõi btc hind on üles aina läinud ning kõik on arvamusel, et uus bullrun alanud. Ei imesta, et investeeritakse võimalikku potentsiaali sõltuvalt tehingu mahust ja mis alega Nvidia võis nõus olla.

Mis on kahtlane on ka see, et AMD tundub sama moodi minevat. videokaarte lihtsalt pole ja need mis tuelvad väänatakse hind jälle üles.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 01:24:15 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Tundub BS, aga mine sa tea...
https://www.thefpsreview.com/2020/11/24/nvidia-reportedly-sold-175-million-worth-of-ampere-gpus-to-miners/

Nvidia jaoks on müüdud kaart müüdud kaart. Sõltumata kellele ta müüb. Arvestades 80% turuosa pole neil ka otsest vajadust mängijatele müüa.
Samas teades Nvidiat, siis ma ei imestaks üldse.

175m on päris suur hulk. Oletades, et ühe ,kaardi hind on keskmiselt 1000, siis see teeks 175k kaarti. Rohkemgi kui minerid said mingi bulk discounti. Ilmselt see seletaks miks 3080 just olematu saadavusega on vs nt 3070 või 3090. Loogiliselt võttes peaks halvema saadavusega olema just see kivi millel rohkem aktiivseid arvutusüksuseid. Mitte sellel mille vähem aktiivseid.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 11:17:47 vasta tsitaadiga

Võib üsna kindel olla, et kaevamiseks on 3090 väga halb. Ütleme siis jutu jätkuks, et 3080 läheb kaevajatele peale (kuigi ma isegi arvaks, et 3070 veelgi parem hinna-jõudluse suhtes).
3080 MSRP on $699. On räägitud, et Nvidia reference kaart ei ole väga suure kasumimarginaliga 15~30%. Võtame siis sinna keskele umbes 25%. See teeb Nvidia jaoks kaardi hinnaks $525.

Nüüd tuleb arvestada, et kaevajatele ei müü nad reference kaarte - müüvad, sarnaselt AIB-le, ainult PCB. Ehk siis IO, jahutus, jne kulud võib veel maha arvestada - ütleme jälle 25% hinnast?
See teeks siis ~400 per kaart, ehk robustselt võib öelda pigem, et kaks korda rohkem, kui Tomorrow pakkus -> 350k "kaarti".
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raider007
HV kasutaja
Raider007

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 11:28:49 vasta tsitaadiga

Kui kellelgi huvi siis hetkel RTX 3070 Eestis hea hinnaga, ei usu et hind niipea alla 600 läheb nii et kui keegi MSI VEntuse vastu huvi tunneb oleks hea diil. Tarneaeg ka mõistlik: https://www.galador.ee/1630-videokaardid/8269490-msi-geforce-rtx-3070-ventus-2x-oc
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sanchos
Kreisi kasutaja
sanchos

liitunud: 25.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 11:33:28 vasta tsitaadiga

jah see saadavus teema in küll pikaks veninud, lihtsalt kvartali aruannes oli, et nvidia sai rohkem raha amper kaardide müügist, esimene mõtte oli, kus kohas? kui kaarte on vaid üksikute arv. nüüd pusle on täiuslik, kus see kasum tuli.
tundub et on sama teema AMD-ga
Kommentaarid: 166 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 141
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2020 11:34:39 vasta tsitaadiga

bpuhnja kirjutas:
Võib üsna kindel olla, et kaevamiseks on 3090 väga halb. Ütleme siis jutu jätkuks, et 3080 läheb kaevajatele peale (kuigi ma isegi arvaks, et 3070 veelgi parem hinna-jõudluse suhtes).
3080 MSRP on $699. On räägitud, et Nvidia reference kaart ei ole väga suure kasumimarginaliga 15~30%. Võtame siis sinna keskele umbes 25%. See teeb Nvidia jaoks kaardi hinnaks $525.

Nüüd tuleb arvestada, et kaevajatele ei müü nad reference kaarte - müüvad, sarnaselt AIB-le, ainult PCB. Ehk siis IO, jahutus, jne kulud võib veel maha arvestada - ütleme jälle 25% hinnast?
See teeks siis ~400 per kaart, ehk robustselt võib öelda pigem, et kaks korda rohkem, kui Tomorrow pakkus -> 350k "kaarti".


Kui 400 per kaart, siis on mõistlik juba. Konkurentsis ethash asicutega.
Kui 1000 per kaart oleks, siis asicud on 3x nobedamad ja võtavad 2x vähem surakat selle raha eest...
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:06:51 vasta tsitaadiga

kuidagi ei usu, et mineritele 3080eid 400 raha eest müüdi. 400 on sama arutluskäigu järgi ju omahind. jahutuse jagu hinnast alla teeb hinna pigem sinna 550-600 kanti.
hea küsimus, kas mugavuse huvides (üks müük) selline asi nii kasumlik on. kaardid alles nii või naa ei jää, see on ju selge.

muuseas, kas peale üha analüütiku on veel mingit allikat, et just ampere kaarte krüptokaevandajatele müüdi?
kas loogilisem ei oleks see eeldatust 25m suurem müük krüptokaevandajatele tulla laoseisu realiseerimise arvelt - mingid turingu jäägid odavalt?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 26.11.2020 12:13:32, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:15:13 vasta tsitaadiga

Yerba ära unusta, et nvidia videokaart õnnestub 2 aasta pärast 50-70% hinnaga maha müüa, ainult kaevamiseks mõeldud masinad muutuvad aja möödudea vanarauaks. Rohelises maailmas peaks bitcoin jms üldse keelatud olema, meeletu energia raiskamine.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 26.11.2020 12:34:59 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Yerba ära unusta, et nvidia videokaart õnnestub 2 aasta pärast 50-70% hinnaga maha müüa, ainult kaevamiseks mõeldud masinad muutuvad aja möödudea vanarauaks. Rohelises maailmas peaks bitcoin jms üldse keelatud olema, meeletu energia raiskamine.


Ma pole seda kunagi unustanud ning sestap ei kasuta ise ka asicuid.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:43:01 vasta tsitaadiga

Kaks kuud peale launchi oli Nvidia ühe kivi (GA102) ühe edasimüüja (scan.co.uk) juures preorderis 2705 RTX3080, 552 RTX3090.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10583267#10583267

Praegu, 16p hiljem, on 2043 RTX3080 ja 282 RTX3090.

Mõistliku hinnaga vabamüüki ei tule enne kevadet, kui siiski.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:45:21 vasta tsitaadiga

sanchos kirjutas:
kui kaarte on vaid üksikute arv. nüüd pusle on täiuslik, kus see kasum tuli.
tundub et on sama teema AMD-ga


Millel põhineb üksikute kaartide väide? Enamik poode on oma müstiliselt suured launchi päeva järjekorrad täitnud ja kaarte liigub juba vabaturul ehk Nvidia on täitnud kõik "võlgu" jäänud kaarditellimused ja kaardid liiguvad juba vabaturul.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bpuhnja
HV kasutaja
bpuhnja

liitunud: 12.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:56:06 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kuidagi ei usu, et mineritele 3080eid 400 raha eest müüdi. 400 on sama arutluskäigu järgi ju omahind. jahutuse jagu hinnast alla teeb hinna pigem sinna 550-600 kanti.
hea küsimus, kas mugavuse huvides (üks müük) selline asi nii kasumlik on. kaardid alles nii või naa ei jää, see on ju selge.


sorri mul mõttes oli (kuid kirja jäi panemata) lause, kus siis 400-le paneme 25% juurde kasumi jaoks -> 500 per kaart, mis siis ongi 2x odavam ja tähendaks 2x rohkem kaarte, kui teise kommenteerija ennustus.

ma lisaks siinkohal veel seda, et kahtlen väga, et nad 350k kaarte laiali saatsid. lingitud aruanne räägib rahast, kuid mitte ühikutest. on vägagi reaalne, et raha on ette makstud kaartide eest, mis tulevikus jupi kaupa saadetakse.
ehk see oleks ka vastus küsimusele miks peaks Nvidia nii tegema. nad saavad kindla papi kätte ettemaksuna, samal ajal tekitades räige puuduse mängurite seas, kelle käest saab siis oluliselt suurema juurdehindlusega küsida.

võib täitsa olla, et iga kuu toodavad X kaarti, millest 70% läheb kaevamiseks, 5% reference kaartidele ja 25% AIB-dele. hoiavad saadavuse madalal ja nii hinnad kõrgel.


viimati muutis bpuhnja 26.11.2020 12:57:35, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 12:57:12 vasta tsitaadiga

https://www.ldlc.com/fiche/PB00391083.html

Tundub kahtlane, kas tõesti keegi ei soovigi selle hinnaga?

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:20:47 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
https://www.ldlc.com/fiche/PB00391083.html

Tundub kahtlane, kas tõesti keegi ei soovigi selle hinnaga?

Ma absoluutselt ei saa aru sellest 3090 kaardist. Hind on kõrge, mõõdud on üüratud ja turul liigub viimasel ajal kuidagi liigagi palju. Minu arust kaart, mida tasuks üldse ainult tellimuste peale toota.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:29:19 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Zonerman kirjutas:
https://www.ldlc.com/fiche/PB00391083.html

Tundub kahtlane, kas tõesti keegi ei soovigi selle hinnaga?

Ma absoluutselt ei saa aru sellest 3090 kaardist. Hind on kõrge, mõõdud on üüratud ja turul liigub viimasel ajal kuidagi liigagi palju. Minu arust kaart, mida tasuks üldse ainult tellimuste peale toota.


See on eraldi teema. PartAlert võttis Zotaci 3090 boti maha kuna neid tuli liiga palju. Tundub, et Nvidia tahab parimad 102 kivid müüa jaeturul ja need mis ei vasta sellele suurem osa läksid minerite firmadele. Jutt on siin kividest, mitte AIB kaartidest.
Aga miks 3090FE ikkagi liigub on kahtlane, sest vaevalt Nvidia neid toota tahab sellise hinnaga.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:34:53 vasta tsitaadiga

3090-d on viimane nädal aega olnud sisuliselt msrp-ga müügis ja laoseisuga.
tasub meelde tuletada, et see kattub 6900xt välja kuulutamisega ($999 msrp, tuleb 8. detsembril) ja kõlakatega, et nvidia poolt tuleb 6900xt vastuseks 3080ti (eeldatavasti siis sama $999 msrp ja 3080/3090 vahel, kus on ruumi vähe, efektiivselt asendades 3090).

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:46:58 vasta tsitaadiga

Osta odavaim 3080, lisa +5% oc ja saad -5% aeglasema kaardi kui 3090. Säästad 650 eurot icon_biggrin.gif Ja ostad selle raha eest uue 5600Xi, korraliku B550 emaplaadi ja 16GB kiiret RAMi.
3090 on kõige mõtetum kaart Nvidia lineupis. Oleks ta hind siis 1200 max, siis veel kuidagi õigustaks oma lisa ram'ga.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:54:57 vasta tsitaadiga

Ja mis takistab 3090 omanikel kella juurde ajada et saaks ~8 protsenti paremat jõudlust vs reference isend? Hind kirves jah, aga teadmata mida eesseisev 6900XT toob on hetkel siiski parim jõudlus mida osta saab.
Ostetakse osta.ee kaudu Eestis 900 euro eest 400 eurist PS5 digital editionit, lähevad ka need 3090 kaardid kaubaks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 13:56:01 vasta tsitaadiga

Viilutaja, selle 3090 kuluefektiivsuse koha pealt pole ma muud väitnudki, lihtsalt loogilised põhjused, miks neid on müügis õige hinna ja laoseisuga icon_smile.gif
samal ajal, kui raha ja tahtmist on, miks mitte. need 1000€ 3080-d müüvad praegu päris hästi ja eriti fe puhul on 3090 jahutus ka päris äge asi.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 14:14:58 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Osta odavaim 3080, lisa +5% oc ja saad -5% aeglasema kaardi kui 3090. Säästad 650 eurot icon_biggrin.gif Ja ostad selle raha eest uue 5600Xi, korraliku B550 emaplaadi ja 16GB kiiret RAMi.
3090 on kõige mõtetum kaart Nvidia lineupis. Oleks ta hind siis 1200 max, siis veel kuidagi õigustaks oma lisa ram'ga.


Tore näha, et ikka väga asja ei jagata. 3090 on hinda mitte vaatava gameri, aga peamiselt siiski selle kaardiga tööd tegeva inimese toode.
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 14:20:33 vasta tsitaadiga

Scart kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Osta odavaim 3080, lisa +5% oc ja saad -5% aeglasema kaardi kui 3090. Säästad 650 eurot icon_biggrin.gif Ja ostad selle raha eest uue 5600Xi, korraliku B550 emaplaadi ja 16GB kiiret RAMi.
3090 on kõige mõtetum kaart Nvidia lineupis. Oleks ta hind siis 1200 max, siis veel kuidagi õigustaks oma lisa ram'ga.


Tore näha, et ikka väga asja ei jagata. 3090 on hinda mitte vaatava gameri, aga peamiselt siiski selle kaardiga tööd tegeva inimese toode.


3090 on DOA... mis point selle kaardil on kui 3080Ti 20GB on tulemas peagi.
Tööd tegeva inimese toode.... irw, see pole Titan kaart ning isegi ei toeta Titan/Pro kaartide funktsioone.
See on puhas gamerite kaart, mille hinnda lööb ülesse mõttetu vram hulk, sisuliselt sama kiire kui 3080.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 14:40:00 vasta tsitaadiga

Nii ja naa, osta 3090, lisa 10% oc ja saad 33% kiirema videokaardi, kui 3080 stockina -
https://www.3dmark.com/compare/pr/524270/pr/308906
Kui ventikad maha keerata ja lihtsalt mängida, siis on 25% kiirem, kui 3080 stockina ja kui väike clock peale panna ning ventikad maha keerata, siis on 32% kiirem, mõlemal juhul arvuti igati vaikne.
https://www.3dmark.com/compare/pr/545057/pr/545039/pr/312018

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 14:56:26 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Nii ja naa, osta 3090, lisa 10% oc ja saad 33% kiirema videokaardi, kui 3080 stockina -
https://www.3dmark.com/compare/pr/524270/pr/308906
Kui ventikad maha keerata ja lihtsalt mängida, siis on 25% kiirem, kui 3080 stockina ja kui väike clock peale panna ning ventikad maha keerata, siis on 32% kiirem, mõlemal juhul arvuti igati vaikne.
https://www.3dmark.com/compare/pr/545057/pr/545039/pr/312018


3D Mark ei näita reaalset use case'i icon_smile.gif
3D markis on 6800XT ka kiirem 3090'st .
Ühtegi sünteetilist benchi ei tasu vaadata.
Gamer kaart ja mingi 20 mängu keskmine näitab ära õige vahe.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:00:27 vasta tsitaadiga

ja lisaks ka jällekord juurde, et VR-i jaoks on see 3090 ka lahja veel...aga hetkel siiski parim valik
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yoyoo
Kreisi kasutaja
yoyoo

liitunud: 12.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:01:13 vasta tsitaadiga

see su 32% kiirem 3080st on küll sul märg unenägu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:05:47 vasta tsitaadiga

Üks tuli just müüki, vaatame akaua aega läheb müügiga...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:05:48 vasta tsitaadiga

Viilutaja, 3dmark ei ole üks asi. fire strike, timespy ja port royal on kõik rõhuga erinevatele aspektidele.
eks see käib samuti mängude kohta.
yoyoo kirjutas:
see su 32% kiirem 3080st on küll sul märg unenägu icon_biggrin.gif
4k resol võttes kui power limit ette ei tule, siis võib see vahe rõõmsalt 15-20% minna, sinna oc peale ja pole see 32% nii võimatu midagi.
wirx ju võrdleb oma reaalseid tulemusi icon_biggrin.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:10:45 vasta tsitaadiga

Ole nüüd, see kui sa vaatad mingeid 10a vanuseid 3dmarke, siis jah võib olla nii, et 3dmark ei oska kasutada videokaardi võimekust ära ja AMD mehed saavad särada mängudes, mis sama vanade mootoritega. Portroyal on puhas videokaardi test, mul ei muutunud tulemus seal grammivõrragi kui 3800x pealt 5900x peale läksin sama videokaardi puhul. Iseküsimus, kui paljud mängud oskavad 100% videokaarti ära kasutada, enamuses sõltub ka protsessorist palju ning nigelamates väga palju. Mille alusel sa need 20 mängu valid, igal mängul on oma tugevad ja nõrgad küljed. Puhas videokaardi kiirus on just nimelt portroyal test.

yoyoo need võrdlused mis olid, on mu enda arvuti ja enda videokaartidega tehtud. Nagu mainisin, siis protsessori vahetus ei muutunud 3090 puhul üldse. Täiesti reaalne case oli minu puhul see, et sain 3080 Gainward GS pealt üle minnes 3090 MSI Gaming X trio-s 33% kiirema videokaardi. Enamus mängudes mida mängin on kiiruse vahe 20%+ seega igati rahul kallima videokaardiga.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:20:31 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ole nüüd, see kui sa vaatad mingeid 10a vanuseid 3dmarke, siis jah võib olla nii, et 3dmark ei oska kasutada videokaardi võimekust ära ja AMD mehed saavad särada mängudes, mis sama vanade mootoritega. Portroyal on puhas videokaardi test, mul ei muutunud tulemus seal grammivõrragi kui 3800x pealt 5900x peale läksin sama videokaardi puhul. Iseküsimus, kui paljud mängud oskavad 100% videokaarti ära kasutada, enamuses sõltub ka protsessorist palju ning nigelamates väga palju. Mille alusel sa need 20 mängu valid, igal mängul on oma tugevad ja nõrgad küljed. Puhas videokaardi kiirus on just nimelt portroyal test.

yoyoo need võrdlused mis olid, on mu enda arvuti ja enda videokaartidega tehtud. Nagu mainisin, siis protsessori vahetus ei muutunud 3090 puhul üldse. Täiesti reaalne case oli minu puhul see, et sain 3080 Gainward GS pealt üle minnes 3090 MSI Gaming X trio-s 33% kiirema videokaardi. Enamus mängudes mida mängin on kiiruse vahe 20%+ seega igati rahul kallima videokaardiga.


PortRoyal on puhas RT test ja kõik.
Võta ette parim RT mäng Nvidia vaatest- Control.

Kas seal on 3090 kiirem 32% 3080'st või mitte? Ei ole.
Vastus olemas.
Benchmarkides kõvatamine on suht paberil kõvatamine, reaalsuses see üldjuhul ei rakendu sellisel kujul.
Minu varasem näide kus FireStrike Extreme's 6800XT on parem kui 3090. Reaalselt 20 mängu keskmises on 3090 siiski 6800XT'st peajagu üle.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:22:12 vasta tsitaadiga

Viilutaja, kas rt test olemine sama arhitektuuri juures nagu 3090 vs 3080 puhul on nii oluline?
vahe controlis oleks muidu huvitav küll. wirx, control on praegu 19.99€ steamis ja paar raha odavam keysaitidel icon_wink.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:27:04 vasta tsitaadiga

Siin oli jutt et 3DMark on cpu test, ma läksin 6700K pealt 10700K peale ja tulemuste vahe oli suht 0 lähedane, kui siis mõned sajad ehk, väga ei vahtinudki seda, aga ma ei ütleks, et see väga oleks muutnud midagi
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:29:38 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja, kas rt test olemine sama arhitektuuri juures nagu 3090 vs 3080 puhul on nii oluline?
vahe controlis oleks muidu huvitav küll. wirx, control on praegu 19.99€ steamis ja paar raha odavam keysaitidel icon_wink.gif


Ei pea olema Controli RT test. Võib olla ka ilma RT'ta ning võib olla ka DLSS peal nii 3080 ja 3090.
Mitte kuskilt ei tule seda 32% vahet välja nende kaartide reaalse jõudluse vahel icon_biggrin.gif
Kes vaatab benche, et kaartide jõudlust hinnata? Ikka mänge ehk reaalseid use-case tuleb hinnata ja seda võimalikult suure mängude hulgaga.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jannu39
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:30:57 vasta tsitaadiga

jannu39 kirjutas:
Sain jimms.fi lehel 3070 tellimuse kirja pandud. Iseasi millal kätte saab.


Aega läks aga täna ma ta kätte sain postist. Isegi alla kuu ajaga icon_smile.gif

Kokku läks 599€
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 15:37:21 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:

Tööd tegeva inimese toode.... irw, see pole Titan kaart ning isegi ei toeta Titan/Pro kaartide funktsioone.


Mine vaata, mida Blenderi mehed teevad 3090'ga, ja räägime siis edasi.

Videot kah, kui muidu aru ei saa.


Link
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:06:46 vasta tsitaadiga

Kusjuures controlis on umbes 30% vahe küll, kui clock peal. Kahjuks seal täpset benchmarki pole, niiet 100% täpselt ei saa öelda. Samamoodi oli 20%+ tõus Metros, Wolfensteinis jt Ray tracing mängudes (loe: kaasaegsetes mängudes). Kuna mul enam 3080 kaarti pole, siis üle kontrollida ja täpselt mõõta ei saa. Aga arvestades et 2080ti on samamoodi grammi võrra aeglasem, kui 3080 ning kätte saab tuntavalt odavmalt pole see 3090 midagi nii väga vale ost. Raha on suhteline, 911 rehvi-jooks koos vahetusega on samasse auku aastaks, kui videokaart mitmeks aastaks, rehve ei saa hiljem kellelegi müüa, videokaardi hind on aasta pärast 1000€ kandis vast ikka, kasko aastase hinna eest saab mitu 3090 kaarti icon_wink.gif
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.11.2020 16:18:02 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Kusjuures controlis on umbes 30% vahe küll, kui clock peal. Kahjuks seal täpset benchmarki pole, niiet 100% täpselt ei saa öelda. Samamoodi oli 20%+ tõus Metros, Wolfensteinis jt Ray tracing mängudes (loe: kaasaegsetes mängudes). Kuna mul enam 3080 kaarti pole, siis üle kontrollida ja täpselt mõõta ei saa. Aga arvestades et 2080ti on samamoodi grammi võrra aeglasem, kui 3080 ning kätte saab tuntavalt odavmalt pole see 3090 midagi nii väga vale ost. Raha on suhteline, 911 rehvi-jooks koos vahetusega on samasse auku aastaks, kui videokaart mitmeks aastaks, rehve ei saa hiljem kellelegi müüa, videokaardi hind on aasta pärast 1000€ kandis vast ikka, kasko aastase hinna eest saab mitu 3090 kaarti icon_wink.gif



Link


Siin videos olemas Control võrdlus 3090 vs 3080, Ultra detailidel RT sees.
vahe on ~9%. Siit välja võluda see +30% vahe on kummaline väide.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 84, 85, 86 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.