Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 133, 134, 135  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 12:58:45 vasta tsitaadiga

Sa olid üle VPNi Prantsusmaa IPga või otse?

Mulle näitas isegi saadavust füüsilistes poodides.. Oleks pidanud pilti tegema.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:01:17 vasta tsitaadiga

gzzld kirjutas:

miks? seal on tava inimeste benchid ju? sama test nii nvidial kui amd-el.


Sellele nad loodavadki, et inimesed nii arvaks.

Üks näide: https://old.reddit.com/r/buildapc/comments/g2x49q/userbenchmark_should_be_banned/
Kui googeldad leiad teisigi põhjuseid.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:13:51 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Kas te ei selgitaks seda osa et "kaarte jätkus kümneks minutiks"? Nii paljud tahtsid osta kuid sekundi-kahega olid kaardid läinud. Peate silmas seda, et kaarte ei olnud võimalik osta peale kahte sekundit ja kümme minutit hiljem oli kõikjal "out of stock"?

Ma ei tea, ju see "anti scalp/bot" captcha ralli segas ka paljusid tava tahtjaid. Ma 4 läbi paar min võtsin scani lehe ette ja läksin tellisin - tellimuse esitamise meil tuli 16:07 ja muud kinnitused tunni jooksul pärast seda.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:16:50 vasta tsitaadiga

@EvilMick007
Millal teele pannakse kaart?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:21:08 vasta tsitaadiga

EvilMick007, SCANi ma ise ei proovinud ainsa kohana aga hea teada et seal oli reaalne võimalus.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:23:25 vasta tsitaadiga

Eksisin, alternate.de's sain ligi ja oli saadavus ka. Lihtsalt hind oli +€40 vs LDLC.

Sealt tegin pilti
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:26:31 vasta tsitaadiga

anubis, see roheline silt tähendab et kohapeal füüsiliselt saab kuid netist oste mitte? Vähemalt Chrome nii tõlkis kui ma midagi väga sarnast nägin, täpselt ei mäleta.
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:28:49 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
@EvilMick007
Millal teele pannakse kaart?

Kaart juba teel, trackingu järgi UK-st lahkunud.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2020 13:29:17 vasta tsitaadiga

Kaart, mis peaks odavam olema kui 3080, tuleb kohe algul reference jahutusega juba sellise hinnaga... ei lõhna küll hästi, et normaalse hinnaga 6800XT reaalne on niipea.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 13:48:02 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
anubis, see roheline silt tähendab et kohapeal füüsiliselt saab kuid netist oste mitte? Vähemalt Chrome nii tõlkis kui ma midagi väga sarnast nägin, täpselt ei mäleta.


Laos, füüsilistes poodides ei müüda.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 14:15:27 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
Kaart, mis peaks odavam olema kui 3080, tuleb kohe algul reference jahutusega juba sellise hinnaga... ei lõhna küll hästi, et normaalse hinnaga 6800XT reaalne on niipea.


Oodake ära 25.november.
Juttude järgi AIB'dele läksid enamus kiibid. Ning siis võiks saadavaust olla justkui. Fingers crossed.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Evil
Hull
Evil

liitunud: 23.12.2004




sõnum 19.11.2020 14:50:03 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Kaart, mis peaks odavam olema kui 3080, tuleb kohe algul reference jahutusega juba sellise hinnaga... ei lõhna küll hästi, et normaalse hinnaga 6800XT reaalne on niipea.


Oodake ära 25.november.
Juttude järgi AIB'dele läksid enamus kiibid. Ning siis võiks saadavaust olla justkui. Fingers crossed.


Nagunii ei tule sealt mingit saadavust. Ma planeeriks järgmiseks aastaks. Siis hinnad normaliseeruvad ja saaks rahulikult osta. Videokaart ei ole eluliselt vajalik asi ju. Raha liiga palju, et kõik üle maksavad. icon_rolleyes.gif
Eks see kogu värk väga nõme ole. Uued gpu-d ja uued cpu-d väljas aga mitte midagi ei ole võimalik osta. Kuskil müüakse 5800x-i 5900x-i hinnaga, nagunii kellelgi sügeleb ja ostab selle ära. icon_smile.gif
Kommentaarid: 242 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 202
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 14:54:20 vasta tsitaadiga

https://twitter.com/sherkelman/status/1329195091794272263
tsitaat:
q: @sherkelman is AMD still making the reference cards of the 6800XT/6800?
a: Yes, through early 2021.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 14:58:37 vasta tsitaadiga

Reference kaartide kohalt oli mulle üllatus, et RX6800XT müra koormuse ajal päris hea 31dB ja väiksema sooja eraldusega RX6800 samas lärmas oluliselt rohkem 34dB.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:00:46 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
Reference kaartide kohalt oli mulle üllatus, et RX6800XT müra koormuse ajal päris hea 31dB ja väiksema sooja eraldusega RX6800 samas lärmas oluliselt rohkem 34dB.
2.5 vs 2 slot.
see on päris suur vahe eriti arvestades, et see vahe läheb praktiliselt kogu täiega radikasse.
7-8c suurem temperatuiur ja 16c suurem hotspot temp on ka sinna juurde olulised.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:07:12 vasta tsitaadiga

ega pole veel infot tilkunud kuidas selle geni cross biosiga lood on?
Kommentaarid: 64 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 55
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:13:33 vasta tsitaadiga

Jays2cents pidi katsetama, aga pole infot välja pannud veel. Mujalt pole veel silma jäänud.
_________________
Pentestimise ja küberturbe konsultatsiooni soovi korral võib kirjutada..
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:40:55 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Optimist kirjutas:
Reference kaartide kohalt oli mulle üllatus, et RX6800XT müra koormuse ajal päris hea 31dB ja väiksema sooja eraldusega RX6800 samas lärmas oluliselt rohkem 34dB.
2.5 vs 2 slot.
see on päris suur vahe eriti arvestades, et see vahe läheb praktiliselt kogu täiega radikasse.
7-8c suurem temperatuiur ja 16c suurem hotspot temp on ka sinna juurde olulised.

Jah ma tean, et RX6800XT on füüsiliselt suurem jne. Point on selles, et RX6800XT jahutuslahendusega on lõpuks ometi vaeva nähtud ja rohkem isegi kui RX6800 juures. Arvestades, et RX5700XT reference blower oli õudus kuubis, siis väga tore on suhtumise muutust näha AMDi poolt.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 15:42:30 vasta tsitaadiga

Evil kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Arx07 kirjutas:
Kaart, mis peaks odavam olema kui 3080, tuleb kohe algul reference jahutusega juba sellise hinnaga... ei lõhna küll hästi, et normaalse hinnaga 6800XT reaalne on niipea.


Oodake ära 25.november.
Juttude järgi AIB'dele läksid enamus kiibid. Ning siis võiks saadavaust olla justkui. Fingers crossed.


Nagunii ei tule sealt mingit saadavust. Ma planeeriks järgmiseks aastaks. Siis hinnad normaliseeruvad ja saaks rahulikult osta. Videokaart ei ole eluliselt vajalik asi ju. Raha liiga palju, et kõik üle maksavad. icon_rolleyes.gif
Eks see kogu värk väga nõme ole. Uued gpu-d ja uued cpu-d väljas aga mitte midagi ei ole võimalik osta. Kuskil müüakse 5800x-i 5900x-i hinnaga, nagunii kellelgi sügeleb ja ostab selle ära. icon_smile.gif


Ei lähe see ka uue aasta alguses paremaks. Seni kuni paljud passivad kodus või töötavad ka kodust koroona pärast. Nõudlus on suur ja olukord on muutunud selle aastaga. PartAlert on hea näide. Nii kui sinna midagi tekib on sekunditega juba lännu va mõni üksik 3090 rämeda hinnaga.
6800 seeria saab olema sama seis. Lisaks on hetke olukord scalperite õitseaeg. Pane ebays otsingusse 6800 ja vaata kui palju seal juba pakutakse hetkel.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fredd
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 16:19:47 vasta tsitaadiga

äkki ootavad kõik selgeltnägijad natuke - selleasemel et 3 kuud ette ennustada? praegused ebay listingud ei kajasta ju mitte midagi järgmise aasta või AIB kaartide kohta.

viimati muutis fredd 19.11.2020 16:20:44, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 16:20:29 vasta tsitaadiga

Kui pärast kaagutada, siis ei saa ju pärast sõrmega näidata ja öelda "Ma ju ütlesin".
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 16:25:15 vasta tsitaadiga

Me kõik ootame, see ei muuda fakte. 2,5 kuud 3080 ootejärjekorras, Eestis 1,5 kuud ootejärjekorras.
Vb AMD üllatab AIB'ga ja tuleb mitusadatuhat kaarti jõulude ajal ja Hiina peo ajal icon_smile.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 16:52:56 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Me kõik ootame, see ei muuda fakte. 2,5 kuud 3080 ootejärjekorras, Eestis 1,5 kuud ootejärjekorras.
Vb AMD üllatab AIB'ga ja tuleb mitusadatuhat kaarti jõulude ajal ja Hiina peo ajal icon_smile.gif


Ka need mitusada tuhat lükatakse momentaanselt ära. Turg on hetkel põhjatu, sest miljonid ja miljonid inimesed elavad ja töötavad kodus ning kellel on töökoht, on ka rämedalt pappi kuna väljas ei käida ja kulud peale põhilise elamise on sama hästi kui nullitud. Tore muidugi näha, et AMD'i fännid ka lõpuks aru said, kui suur nõudlus hetkel tegelikult on turul ja kuidas Nvidia ei hoidnud "kaarte kinni", et need 6XXX seeria launchipäeval turule tuua icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 16:58:52 vasta tsitaadiga


Link

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.11.2020 17:17:24 vasta tsitaadiga

Viilutaja, imelik. Eile vaatasin mitu reviewd, mis olid spetsiaalselt keskendunud 3070 versus 6800'le ja sisuliselt võrdsed kaardid olid. Kergelt 6800 parem, aga hind selgelt 3070 kasuks. (2k ja 4k resol)
Üks nendest:
Link
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:40:13 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/articles_pages/amd_radeon_rx_6800_review,1.html
https://www.igorslab.de/en/radeon-rx-6800-und-rx-6800-xt-in-test-feeling-equal-but-different-in-detail/

Enamus ülevaateid mida mina vaadanud olen, on 6800 selgelt kiirem 3070'st. Paaris mängus on identsed, kuid 80% on peajagu kiirem.
Ainuke mäng mis Navidele ei meeldi eriti on Witcher III, seal oli ainuke natuke suurem allajäämine 3070'le.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.11.2020 17:46:47, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:44:35 vasta tsitaadiga

BitWit pole väga hea review-er, vaata ta küsimuste-vastuste videoid jmt. soovitusi ning saad aru, miks :]
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 17:45:13 vasta tsitaadiga

mis prosega neid võrreldi? ma tahaks näha teste inteli ja amd vanemate prosedega. kas siis ka 6800 on parem kui 3070.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:48:40 vasta tsitaadiga

On mõni asjalik review kus 3000 seeria prose ka kasutatakse benchidel? Väike kahtlus et vanema prose puhul on odavama 3070 ost mõttekam kui 6800

Edit: gzzld jõudis ette.

_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:51:57 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
BitWit pole väga hea review-er, vaata ta küsimuste-vastuste videoid jmt. soovitusi ning saad aru, miks :]


Pole kordagi tema ülevaateid vaadanud, olen sattunud paaril korral tema mingi build video peale ja suht rohkem pole läinud.
Tundub selline mitte kõige kirkam kriit.

Pigem olen hakanud selle naise ülevaateid vaatama lisaks the usual youtuberitele (HUB,GN,Linus jpt), kuna teeb ka competitive mängude teste.
Linkisin ajale, kus on 1080p ja 1440p mängude average perfid näidatud.
https://www.youtube.com/watch?v=yg0Xiy3N1AU&t=5m30s

Link



Kui 1080P on põhiresoks ja jooksutad 10900K mingi 5.1Ghz peal, siis on vahe +4% 6800 kasuks, sisuliselt viik ütleks mina....
Kuid kui juba 1440p reso ja minimaalselt 10900K prose, siis juba tuleb 6800 tugevus esile ja seda ka 4K'l (ilmselgelt seal 4K resol jääb väheks 3070 8GB mälus osades mängudes vs 6800 16GB).

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.11.2020 17:54:34, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 17:52:58 vasta tsitaadiga

lauri23 kirjutas:
On mõni asjalik review kus 3000 seeria prose ka kasutatakse benchidel? Väike kahtlus et vanema prose puhul on odavama 3070 ost mõttekam kui 6800

Edit: gzzld jõudis ette.


mul tekib ka kahtlus, et kui sa uut prose ei osta, siis sama tulemust ei saa, mida hetkel siin need videod näitavad.
pms amd hea turunuds. tahad uut gpu? ok, siis pead uue prose ka võtma, et saada seda tulemus icon_smile.gif
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 17:53:49 vasta tsitaadiga

Kas siin keegi üldse vaidleb vastu, et 6080 on kiirem kui 3070 icon_smile.gif?

10% kiirem, võtab 15% rohkem voolu (lärmab sellevõrra rohkem) ja on 18% kallim MSRP järgi (tegelikest hindadest saab vast järgmine nädal natuke parema pildi). Enamik reviewdest jõuab täpselt samale järeldusele.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:04:01 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas siin keegi üldse vaidleb vastu, et 6080 on kiirem kui 3070 icon_smile.gif?

10% kiirem, võtab 15% rohkem voolu (lärmab sellevõrra rohkem) ja on 18% kallim MSRP järgi (tegelikest hindadest saab vast järgmine nädal natuke parema pildi). Enamik reviewdest jõuab täpselt samale järeldusele.


Kust sa seda +15% rohkem voolu välja võlud? icon_biggrin.gif Siiani on enamus ülevaatajad leidnud, et jääb alla AMD lubatub TBP'le (250w) ja tarbib 230iW. Reaalne tarbimise vahe on -15W 3070FE kasuks.
Samas 6800 omab +50% rohkem mälu.

Selle 3070'ga võid järgmine aasta juba suhtkoht hätta jääda. Ja vahe on 1440p resol ikka keskmiselt 10+% parem. Ning selle parema perfi +8GB rami saad lisa 80 euro eest. Ütleks, et päris hea diil.
Ma ei oleks elusees nõus maksma 500+ eurot kaardi eest, millel on 8GB rami 2020 aasta viimastel "tundidel" wtf. icon_biggrin.gif
Ennem ostaks sama raha eest RTX2080Ti kastutatuna.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.11.2020 18:12:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:06:25 vasta tsitaadiga

Selle mälumahu jutu peale tuli meelde kui AC Odyssey`t mängisin aasta tagasi ja liikusin 1080TI pealt prooviks 1060 3GB peale ja mul jäi karp lahti kui kena pildiga 1440p custom high sätetel sai mängida. Aga ma vist nägin und sest oraaklid mitu aastat tagasi juba ütlesid et 3GB peal ei mängi kohe enam midagi. Ühesõnaga lutsu viskamise materjal, ka kogu Turingi lineup miinus 2080Ti järelikult. Kiskuge kõik välja need kaardid heaga. Ahjaa, irooniliselt on ka kõik AMD kaardid v. a. Big Navi seega lutsu materjal.. icon_lol.gif
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 19.11.2020 18:12:00, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:06:36 vasta tsitaadiga

gzzld, sa oled juba 3x rääkinud siin viimase päeva jooksul seda "kui ostad uue GPU pead ostma ka uue prose" juttu - äkki lõpetaks?
Mida sa öelda soovid ja, mille alusel sa seda ütled?

Samamoodi on review-des ju uute prosedega koos ka konkurendi kaardid ning ALATI kasutatakse uusi prosesid, a'la Inteli uusimad prosed ju samuti review-des... absurdne jutt.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:18:51 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Selle mälumahu jutu peale tuli meelde kui AC Odyssey`t mängisin aasta tagasi ja liikusin 1080TI pealt prooviks 1060 3GB peale ja mul jäi karp lahti kui kena pildiga 1440p custom high sätetel sai mängida. Aga ma vist nägin und sest oraaklid mitu aastat tagasi juba ütlesid et 3GB peal ei mängi kohe enam midagi. Ühesõnaga lutsu viskamise materjal, ka kogu Turingi lineup miinus 2080Ti järelikult. Kiskuge kõik välja need kaardid heaga. Ahjaa, irooniliselt on ka kõik AMD kaardid v. a. Big Navi seega lutsu materjal.. icon_lol.gif


1060 oli sul 200 eurone kaart. Täiesti "missing the point" jutt sul doh.gif.
Keegi ei keela sul maksta 500+ kaardi eest, millel on 8GB mälu. Go for it!
Aga ära tule teistele gospelit laulma kui hea variant see on ja täiesti OKey thumbs_up.gif

Sa oled vist see ka siis see Inteli kultuse jünger, kes usub seda "4-core's is enough" juttu endiselt.
Loodan, et siis Intel tuleb peagi välja 500+ eurose "Gaming" CPU'ga millel 4 tuuma ning siis tormad jooksma icon_wink.gif

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 18:37:33 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
gzzld, sa oled juba 3x rääkinud siin viimase päeva jooksul seda "kui ostad uue GPU pead ostma ka uue prose" juttu - äkki lõpetaks?
Mida sa öelda soovid ja, mille alusel sa seda ütled?

Samamoodi on review-des ju uute prosedega koos ka konkurendi kaardid ning ALATI kasutatakse uusi prosesid, a'la Inteli uusimad prosed ju samuti review-des... absurdne jutt.


Kuidas see loll jutt on? 70% ei taha vahetada oma prose välja, sest ostavad uue kaardi. Voinalus on, et teiste prosedega see kaart nii hea ei ole. Kui uued prosed annavad amd kaardile eelise ja 30 seeriale mitte, siis kuidas see aus review on? Pangu ilamd kaart intelile v vanemale prosele ja võrrelgu siis. See oleks aus
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:51:36 vasta tsitaadiga

gzzld kirjutas:
rmc kirjutas:
gzzld, sa oled juba 3x rääkinud siin viimase päeva jooksul seda "kui ostad uue GPU pead ostma ka uue prose" juttu - äkki lõpetaks?
Mida sa öelda soovid ja, mille alusel sa seda ütled?

Samamoodi on review-des ju uute prosedega koos ka konkurendi kaardid ning ALATI kasutatakse uusi prosesid, a'la Inteli uusimad prosed ju samuti review-des... absurdne jutt.


Kuidas see loll jutt on? 70% ei taha vahetada oma prose välja, sest ostavad uue kaardi. Voinalus on, et teiste prosedega see kaart nii hea ei ole. Kui uued prosed annavad amd kaardile eelise ja 30 seeriale mitte, siis kuidas see aus review on? Pangu ilamd kaart intelile v vanemale prosele ja võrrelgu siis. See oleks aus


Siin ülal näidatud revjuud on ju paljud Intel I9 10900k peal tehtud ja Gamers Nexus tegi vist 10700K peal, sealt saad ju saad ilma selle "SAM" toeta info kätte. Ehk kuidas asi näeb välja ilma x570 ja Ryzen 5xxx'ta.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 18:52:59 vasta tsitaadiga

gzzld kirjutas:
Kui uued prosed annavad amd kaardile eelise ja 30 seeriale mitte

Actually, 3000 seeria GPU'd on ka kiiremad uute AMDi prosedega nüüd. Arvestades AMDi PCIe gen4 tuge, on see praegu tuleviku kindlam platfrom GPUde vaatest kui praegune Intel.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 19.11.2020 18:54:01 vasta tsitaadiga

Enamus kohti testib uute ryzenitega kuna see on lihtsalt parim protsessor momendil. ning SAM on üldiselt väljas ja tuuakse eraldi hiljem mängu - võta kasvõi Hardware Unboxed rewiew ja saad kogu info kätte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
gzzld
HV vaatleja

liitunud: 18.06.2012




sõnum 19.11.2020 18:59:28 vasta tsitaadiga

Hästi lahti seletatud.. tänud info eest
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:02:19 vasta tsitaadiga

gzzld, see on loll jutt, sest:
1) testid on olemas nii uusima AMD kui ka uusima Inteli platvormi peal
2) ka konkurendi kaardid on uuemate protsessorite peal paremad

Mida sa õigupoolest öelda soovid, ma ei saa aru? Tundub nagu mõtleksid nii kaugele kui on vaja, et midagi kurtma hakata, ent võiks mõelda veits edasi, saamaks aru, et tegelikult vajub see argument reaalses maailmas laiali...

EDIT: OK, said juba teiste selgitustest aru... thumbs_up.gif. Tasub iseenda püstitatud probleemidele lahendusi leida proovida :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:11:04 vasta tsitaadiga

Viilutaja, mu jutt oli puhtalt kaardi mälumahu kohta mida peeti toona juba väikeseks. Võta veidi tagasi ja ära sildista eks?
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
fredd
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:13:20 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Selle mälumahu jutu peale tuli meelde kui AC Odyssey`t mängisin aasta tagasi ja liikusin 1080TI pealt prooviks 1060 3GB peale ja mul jäi karp lahti kui kena pildiga 1440p custom high sätetel sai mängida. Aga ma vist nägin und sest oraaklid mitu aastat tagasi juba ütlesid et 3GB peal ei mängi kohe enam midagi. Ühesõnaga lutsu viskamise materjal, ka kogu Turingi lineup miinus 2080Ti järelikult. Kiskuge kõik välja need kaardid heaga. Ahjaa, irooniliselt on ka kõik AMD kaardid v. a. Big Navi seega lutsu materjal.. icon_lol.gif
pole ka ise olulieslt suurte mälumahtude vaataja varem olnud, aga nüüd peab arvestama faktiga, et "next-gen" konsoolid kasutavad 10gb+ VRAMi ja mõne aasta pärast teevad seda ilmselt enamus mänge ja mänguprogejaid, kes/mis konsoolidelt maha tilguvad

viimati muutis fredd 19.11.2020 19:15:52, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 33 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:15:55 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Viilutaja, mu jutt oli puhtalt kaardi mälumahu kohta mida peeti toona juba väikeseks. Võta veidi tagasi ja ära sildista eks?

Mismoodi ma peaksin siis vastama, kui sa tulid naeruvääristava suhtumisega, et 8GB on maa ja ilm 500 eurose kaardi kohta?
Kui sulle oli 3GB piisav ja said oma mängu mängitud, fine kuid ära tule oma üleoleva suhtumisega teiste peale näitama kui need inimesed tahavad oma 500eurose väljamineku eest kauem mängida kui 1.aasta.
Seda enam, et 6800 on 4K kaart. Kui 2080Ti oli juba 4K mängimiseks piisav, siis +12% perfi ongi veelgi asisem. Ning ütleme nii, et saab kindlasti parema tulemuse kui kohe lambist "Ultra" panna.
HUB kanalis on palju erinevaid mänge ära toodud, kus sätete muutmisega saad +25% perfi lisa ja seda visuaalis tähele ei pane.
Seega 6800 on ikka väga hea kaart 4K jaoks. Rääkimata 1440P resol, kus perf on piisavalt hea, et võid ka lihtsalt "Ultra" jätta ning keskmiselt 120fpsi kanti tuleb ära.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.11.2020 19:21:00, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:23:59 vasta tsitaadiga

Fredd, mitte 16GB vaid 13GB vist oli see reaalne maht uutel konsoolidel. 3070 on üle poole VRAMiga siis. 1060 3GB oli samuti pea poole vana konsooli VRAM mahuga.

viiluataja, take it easy. Mina ütlen et 8GB VRAM on ok 500€ kaardi kohta. Samuti nagu on ok kui tuleb välja 6700 XT 8GB seal laias laastus 500.- Sina arvad teisiti. Pole lugu.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:28:30 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Fredd, mitte 16GB vaid 13GB vist oli see reaalne maht uutel konsoolidel. 3070 on üle poole VRAMiga siis. 1060 3GB oli samuti pea poole vana konsooli VRAM mahuga.
viilutaja, sul on see probleem, et võtad igasugust sulle mitte sobivat juttu isikliku rünnakuna. Aeg on veidi puhata?


Ma ei salli ignorantseid inimesi lihtsalt, asi pole isiklikuks olemises või mitte. Kui tuled lihtsalt siia ütlema, et 3070 on igatemoodi parem valik oma 8GB ramiga ja 500 euroga kui 6800 ja 16GB siis see on rumal jutt ja ei põhine kuidagi juba tõestatud faktidele.
Reaalselt on näha kus mingites mängudes 6800 sõidab 4K's eest ära vs 3070.
Mis veel hullem, siin on palju neid ullikesi kes jäävadki seda valeinfot uskuma. See on nagu "fake news" levitajad, kes teevad seda mingi omakasu või lihtsalt trollimise eesmärgil.
6700XT tuleb 12GB rami'ga. Alla selle tulevad juba 8GB mudelid.
500 on selline summa, mille eest tahaks juba asisemat asja saada. 500euro eest saab uue next-gen konsooli millega saad mängida 4K120fpsi peal. 3070 on reaalselt sellest kehvem... ja mitte sellepärast, et kivi oleks nõrk vaid kunstlikult on kärbitud jõudlust sest high res textuure ei mahuta enam ära 8GB sisse 4K peal.
Oleks 3070 10GB kaart, astuks ta päris korralikult 4k's edasi. Hetkel justkui piiraja peal, kuid rammu nagu oleks.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 19.11.2020 19:40:32, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darud
HV kasutaja
darud

liitunud: 20.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:33:11 vasta tsitaadiga

Mulle igaljuhul meeldis see ülevaade

Link
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:43:00 vasta tsitaadiga

Ma jätan endale õiguse rohkem mitte aega kulutada vestlusele nendega kes on omadega lihtsalt sassis ja panevad teistele sõnu suhu. Õhtu jätku! thumbs_up.gif
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.11.2020 19:43:39 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Ma jätan endale õiguse rohkem mitte aega kulutada vestlusele nendega kes on omadega lihtsalt sassis ning imevad pastakast välja teiste jutu. Õhtu jätku! thumbs_up.gif


Sa ei tulnud siia vestlema rahumeelselt, vaata oma eelmise lehe postitust. Nüüd on liiga hilja nägu päästa. Aga tore kui ma enam siin sheriffi mängima ei pea.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 37, 38, 39 ... 133, 134, 135  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.