Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 200, 201, 202  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale. Teata moderaatorile
otsing:  
Clover
HV veteran
Clover

liitunud: 26.03.2009




sõnum 18.11.2020 18:35:39 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Arstechnica andmetel ei tööta uutel AMD kaartidel HDMI 2.1 port normaalselt LG CX teleka taga.
(kahjuks ei saa öelda, et Nvidia 3070 HDMI 2.1 port probleemivaba oleks, aga vähemalt kuidagi toimib)

https://arstechnica.com/gaming/2020/11/amd-radeon-rx-6800-6800xt-review-the-1440p-gpu-beasts-youve-been-craving/
HDMI 2.1?
In addition to two DisplayPort connections, the RX 6000 series supports a single HDMI 2.1 connection. Having recently upgraded to an HDMI 2.1 set (a 4K/120Hz, HDR-10 LG CX), I was eager to test this feature, since I got it working with the RTX 3000 series. Sadly, when testing the RX 6800XT, I found myself constantly having to unplug and replug my HDMI 2.1 cable whenever a video source changed due to the HDMI signal getting lost. No settings within AMD's Radeon menus resolved this.
Additionally, with both new AMD GPUs, I ran into an HDMI 2.1 bug of audio constantly cutting out for roughly 1.5 seconds whenever a new audio source began playing after any established silence. I couldn't reproduce this, or any of the image-cutoff issues, with other monitors, connected either via HDMI 2.0 or DisplayPort. This issue may very well be rendered moot after either AMD or LG introduces a patch, but AMD had no solution for me as of press time.

ouch, see on küll teema mida peaks jälgima hakkama, loodetavasti AMD või LG kinnitavad probleemi olemasolu ja võtavad parandamise ette, endalgi CX mis sai justnimelt võetud HDMI 2.1 pärast ning eesmärgiga uue GPU külge ühendada.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:41:03 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Ma ise võrdlesin erinevates ülevaadetes 3070 vs 6080 ja kuigi 3070 võtab voolu justkui veits rohkem, siis jahutus on ikkagi vaiksem. Aga muidu kokkuvõttes AMD on 10% kiirem ja MSRP järgi 17% kallim. Ma mingit erilist vahet ei näe, miks just AMD kaarti eelistama peaks.


Kui 5000 seeria CPU masinas, siis vast on mõttekam AMD 6000 seeria GPU samuti võtta. Muidu on, jah, selline maitseasi rohkem.

4k peal on 6800XT tulemus kerge pettumus. Selle valguses on isegi hea, et nobedate näppude voorus tühjad pihud jäid. On aega asjad läbi mõelda, mida siis lõpuks osta (kui saadavus tekib).

Kas LG CX + RTX 3000 seeria kaardid ei olnud samuti alguses probleemsed? Lahendus leiti suht kiiresti. (võibolla ajan siin midagi segi ka paregu)
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 43
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:45:11 vasta tsitaadiga

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/35.html
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/34.html
Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.techpowerup.com/review/amd-radeon-rx-6800-xt/33.html
Spoiler Spoiler Spoiler


Päris hea. Seniks kuniks launch stocki oli jäi hind poodides ~€799 alla.


viimati muutis anubis 18.11.2020 18:46:39, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 317 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 271
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
EvilMick007
HV veteran

liitunud: 25.12.2001




sõnum 18.11.2020 18:45:46 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil?

Üks näide, miks voolutarve mänguarvutil tähtis on. Kõigil pole arvutid miskis väga suures ruumis, endal on ~9m2 eraldatud oma kabinetiks/mängunurgaks ja sellise pinna peal paasada W siia sinna kogu kasti pealt ikka mõjutab seda kui mugavalt sa end mängides tunned. Mingi hetk, kui sai ühe masina OC'd katsetatud, siis viis see "kütmisega" mugavustsoonist välja ja toas hakkas mängides temp kasvama üle 27 kraadi(24 baseline pealt) ja shootereid mängides pole see üldse tore tunne.


viimati muutis EvilMick007 18.11.2020 18:46:26, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 18.11.2020 18:47:19 vasta tsitaadiga

per watt on siiski oluline, sest mida vähem vatti vuristab, seda kergem on jahutada ja see tähendab kas odavamat/lihtsamat jahutusvajadust või hea jahutiga vaiksemat kaarti.

ausalt öeldes pani imestama. ei liha ega kala. 4K-s jääb üllatuslikult 3080-le alla (TPU) ?!?!, kas siis tõesti mäluläbilaskevõime piirab? samas 700€+ kaarti nagu 1080-ks ka pole väga mõtet soetada. 1440p perf oli hea muidugi.
reference poolelt: jõudlus ok ja hinda väärt, jahutus eriti bueno.

aga räägime elevandist. kas keegi üldse eestis on seda elukat saanud või näinud?
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:47:25 vasta tsitaadiga

Auron, kas sulle ei tundu imelik mingit ühte benchi suruda, mille puhul pole isegi räägitud, millist stress testi jooksutati 30min? Vaata kõiki materjale koos ja sa näed, et ~9% väiksem voolutarve on reaalsus. See, kelle ja, milliste stsenaariumite jaoks see teema on või ei ole on juba nende asi.
wirx, pigem on su näol tegu AMD heiteriga - asi selles ongi, et sa nopid välja suvalised saidid ja testid, mis kinnitavad su arvamust ja loobid selle lahmivalt kohe eetrisse, süvenemata, mis tegelik laiem pilt on.
Kui sa soovid midagi teada, siis sa võiksid küsida mitte mölisema hakata, et teised on idioodid, sest vb. on oluline neil.
Sinu jutt, et madalamat tarvet ja tempi otsijad võiksid siis mingi madala otsa toote osta on omaette idiootne. Jutt on ju ~võrdsest performance-ist.
Ventikate lisamine või suurema korpuse ostmine on ka täiesti jabur, entnoh, ei ole mõtet vist väga aega raisata, sa ei saa aru eniveis.

Keri üles ja vaata, mida sel teemal reaalselt räägitakse, selle asemel, et inimestega möliseda icon_lol.gif

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Scart
HV Guru
Scart

liitunud: 04.02.2002




sõnum 18.11.2020 18:47:45 vasta tsitaadiga

Killhoven kirjutas:
Oot aga mitte keegi ei bashi et nii vähe kaarte oli? Paber ? Kõik keskenduvad mingi voolutarbe ümber aga elevandist ei räägita? icon_lol.gif


Ära tee nalja. AMD ei saa eales midagi valesti teha. Tüüpidel oli täpselt samasugune paperlaunch nagu Amperel väidetavalt oli ja pole veel keegi maininud, et AMDi enda leht tõmmati maha ning kaardid müüdi neis vähestes poodides mis stocki said, läbi poole minutiga. Õnneks on Ebays juba küllaga 2K eest müügis thumbs_up.gif
Kommentaarid: 119 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 5 :: 2 :: 101
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:49:31 vasta tsitaadiga

Kui keegi oma silmaga näinud ei ole, siis ei saa nagu elevandiks ka pidada. Rohkem nagu lumeinimene või ükssarvik...
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 18.11.2020 18:51:27 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil?


Siin polnud midagi tegemist kas fanboy või mitte, reaalselt esitasid valed faktid. Seda parandasingi!
Praegu olen vaadanud erinevaid ülevaateid ja vahe on 60-40w jagu. Mis on arvestatav vahe, kui võtta arvesse perf/watt graafikud.
Üldkokkuvõttes ei ole jah vahet kas sul arvuti võtab seinast kokku 480W (3800) või 420W (6800XT).
Kui siia otsa panna +40W suurem voolutarve ja parem AIB'de jahutus, siis kas tulemused muutuks palju paremaks.

Kui kaartide vahe oleks juba 100W siis juba mõtleks, milline on parem. Ise eelistan 6800XT'd hetkel, kuna ITX kastis on iga watt arvel. Ning minu kodune office on mingi 8m2 max suur... Ütleme nii, et läheb päris kähku soojaks, seda tundsin oma Vega64'ga väga hästi.
Samas 3080 undervoldib mehiselt ilma perfi kaotamata ja siis oleks see juba parem valik.
Peab ootama ära esimesed undervoldi testid 6800XT'ga, et saada aru kas jookseb juba piiri peal või on seal ruumi.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 18:57:53 vasta tsitaadiga

Killhoven, nuh seda ei saaks öelda, et ei toonud miskit erilist lauale - pmst on ju ikkagi konkureeriv toode erinevalt varasemast kus AMD uusim gen oli samahea kui nVidia eelmine gen - kui räägime top tier isenditest. Küsimus on aga selles, et kas see toob ka mingit rõõmu tarbjale või siis tekib nö. bensujaamade olukord, et võid küll eelistada ühte või teist aga küts maksab ikka samapalju. Eelkõige oli ju konkurentsi oodatud, et lõpeks see ühe poole hindadega lammutamine. Praegu on niikuinii hind pekkis kogu selle nõudluse ja whatnot pärast aga pean silmas siis kui nö. vaba saadavus tekib.

Muidugi on veel üks nutune asi ehk kartus, et selleks ajaks kui praeguseid kaarte saab normaalselt osta on piltlikult öeldes järgmised kaardid samas olukorras väljas. Jah - kui järgmistega samasugune venimine tuleb siis poleks hullu aga kui ei tule icon_biggrin.gif

rmc, ei suru ühte benchi. See on eluaeg nii olnud, et kui vaadata kümmet ülevaadet siis mingil põhjusel nii FPS paljudes mängudes kui ka muud parameetrid erinevad kuigi ei tohiks olla loogiline. Loomulikult mängib vast rolli kui õnnestunud silikoon on ehk kui on hea siis boostib paremini madalama pingega siis lõpuks parem tulemus jne. Lihtsalt voolutarbe osas IRL kasutuses ei ole neil kahel kaardil niimeeletu vahe, et see oleks teema.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 19:04:47 vasta tsitaadiga

Auron, surusid ju ühte benchi... oled vaadanud erinevaid benche ja sealt keskmist? Kui benchide tulemused erinevad, siis, miks peaks üht neist eelistama, just? icon_lol.gif
FPS jne. võivad erineda paljude asjade tõttu, kaardi "power draw" ikka ainult kaardist. Eks isend mängib ka rolli, ent vahe tundub olevat piisavalt, et olla üle selle silikooniloterii ulatuse.

Mul ausaltöeldes ei ole isiklikult väga vahet palju voolu võtab, ent vaiksema ja jahedama võtan hea meelega.

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 19:07:21 vasta tsitaadiga

Kuna AMDil enne polnud high endis midagi pakkuda ja nüüd on, siis selles mõttes suur võit AMDile. Tarbijate vaatest shut up and take my money ... aga kaarte pole ja tõenäoliselt jõuluks olukord eriti ei muutu. Mõtlesin mis mõte on sellist nVidia laadset launchi üldse teha aga ju siis taheti maailmale näidata, et meil on head kaardid benchide järgi olemas ja ärge kõike raha nVidia preorderisse ära pange.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kristocfc
HV veteran
Kristocfc

liitunud: 07.01.2009




sõnum 18.11.2020 19:17:02 vasta tsitaadiga

Lust lausa lugeda siin spetsialistide kokkuvõtteid.
minule kui tavaconsumerile ei ole lõppeks vahet sellel 1-2% perfil vaid määravaks saab hind ja saadavus. kui AMD annab reaalselt sama perfi kui 3080 oluliselt odavamalt siis on nobrainer ju beer_yum.gif beer_yum.gif thumbs_up.gif

aga hea lugeda HVs NVidia ja AMD teemasid kus spetsialistid puid ahju laovad icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 60 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 18.11.2020 19:22:55 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil?


Liiga oma mätta otsast vaatad. Millises seaduses või reeglis on kirjas, et laua-arvuti kast peab olema suur?
Mina isiklikult vihkan suuri monster kaste. Viimased 10 aastat ITX peal olnud. Mina ei saa mitte ühtegi lisa venti oma kastile panna. Samuti ei soovi ma suuremat kasti endale. Mulle meeldib väike ilus disainikas korpus laual. Mitte suur undav plekikolu. Kui kaart on liiga kuum, kütab ta oma õhuga kuumaks ka CPU ja mu jahuti jääb tööga jänni. tekib lärm, mida ma samuti vihkan, mulle ei meeldi tootmis tehase müra kodus tekitada.
Nagu ma ennist ütlesin, minu silmis peab olema gaming kast väike, ilus ja üli vaikne. Samas ma tean, et kõigile ei sobi see, aga ma ei hakka kellegi seda peale suruma. Seega minu jaoks on iga tarbitav W väga oluline, nii GPU või CPU puhul. Ostan seda, mis minu kastiga kokku sobib.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 19:28:33 vasta tsitaadiga

rmc, benche vaadates ei keskendunud ülearu voolutarbimisele - oleks vahe miski 200W ja nVidia kaart käiks 98C peal loadis ja AMD kaart 60C loadis siis ilmselgelt oleks teema aga mõnikümmend W rohkem vähem hajub ära kuhugi konkreetse jahuti disaini ja efektiivusesse jne.


Nüüd natuke siuke uue aasta tunne, et kell kukkus ja pauk tehtud aga tegelt nagu polegi midagi väga teistmoodi icon_lol.gif


SilQ, su jutus on iva AGA siin on paar aga. Esteks on mingi gayming kasti ITX'i surumine väga nišivärk. Teiseks pole see kas loadis tarbib kaart 300W või 330W määraja kas su kast on loadis täiesti hääletu ja whatnot või siis räme tuline turbiin mis kõik muu maha põletab.
Kommentaarid: 150 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg maha 1p
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 19:30:44 vasta tsitaadiga

Auron, ma ka ei keskendunud ülearu voolutarbimisele, ent kui ma sellesse vaidlusesse laskusin, siis vaatasin asja laiemalt. Sa ei saa mu poindist aru?
Keegi ei räägi, et NVIDIA kaardil oleks kohutavad tempid - kiideti lihtsalt head efektiivsust ja selle peale kukkus üks hater sappi pritsima.

Loe ikka selle käsitlemist algusest peale ja vaata reviewsid kõrvale, saa aru, kes "hullu pani".

_________________
Kommentaarid: 194 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 180
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 18.11.2020 19:34:16 vasta tsitaadiga

Auron, Kelle jaoks niši kelle jaoks igapäev. See oli vaid üks näide, miks watt oluline on.
Mina võrdleks 6800 vs 3070 täna. Mille vahe on 56w. Mis on üüratu, 25%. 330W kaarti ma ei saaks oma kasti pannagi, mu kast ei suuda seda jahedana hoida.

_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 18.11.2020 19:44:52 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Auron, kas sulle ei tundu imelik mingit ühte benchi suruda, mille puhul pole isegi räägitud, millist stress testi jooksutati 30min? Vaata kõiki materjale koos ja sa näed, et ~9% väiksem voolutarve on reaalsus. See, kelle ja, milliste stsenaariumite jaoks see teema on või ei ole on juba nende asi.
wirx, pigem on su näol tegu AMD heiteriga - asi selles ongi, et sa nopid välja suvalised saidid ja testid, mis kinnitavad su arvamust ja loobid selle lahmivalt kohe eetrisse, süvenemata, mis tegelik laiem pilt on.
Kui sa soovid midagi teada, siis sa võiksid küsida mitte mölisema hakata, et teised on idioodid, sest vb. on oluline neil.
Sinu jutt, et madalamat tarvet ja tempi otsijad võiksid siis mingi madala otsa toote osta on omaette idiootne. Jutt on ju ~võrdsest performance-ist.
Ventikate lisamine või suurema korpuse ostmine on ka täiesti jabur, entnoh, ei ole mõtet vist väga aega raisata, sa ei saa aru eniveis.

Keri üles ja vaata, mida sel teemal reaalselt räägitakse, selle asemel, et inimestega möliseda icon_lol.gif


Ole nüüd, mul pole küll vahet kas ma müün AMD või Nvidia või Inteli videokaardiga sülearvuteid. Keri nüüd ülespoole ja loe nii minu, kui ka enda vastuseid. Mina küsin ja sina oled just see, kes tembeldab inimesi ja saadab neid siit minema(mitte ainult mind). Minu jaoks pole nvidia või amd fänboy halvustav ütlus, kui keegi end puudutatuna tunneb, et teda AMD fänniks kutsutakse, kui AMD tooteid omab, siis ma ei saa siinkohal küll aidata.
Ju siis ongi AMD videokaardi kasutajate seas niivõrd palju väikese toaga kasutajaid, kellele meeldivad pisikesed mänguri sülearvutid. Sain vastuse oma küsimusele, miks AMD mänguri videokaardi teemas niivõrd palju rõhku wattidele pannakse.
Aga sellest, et nvidia kaardi mehed siia paljud rääkima tulevad võib natukene ka AMD-d ennast süüdistada, ma ei mäleta, et nvidia oleks väga välja toonud oma slaididel kui palju nad paremad-halvemad on AMD-st. Samal ajal AMD üritab seda igal teisel võimalusel välja tuua. Firmana ei jäta selline vastasosapoole materdamine just kõige paremat muljet AMD-st(ja ma olen AMD kasutaja juba aastaid). Allpool AMD ametlikud slaidid -
Tänanen launch - https://videocardz.com/newz/amd-launches-radeon-rx-6800-xt-and-radeon-rx-6800-graphics-cards
Paari nädala tagune launch - https://videocardz.com/newz/amd-discloses-more-radeon-rx-6900xt-rx-6800xt-and-rx-6800-gaming-benchmarks
Ja siit AMD infost võib lisaks nvidiaga võrdlemisele lugeda kasutaja Viilutaja, et Rage mode on default preset, mitte overclock. Nvidial lihtsalt pole aeglast, keskmist ja kiiret presetit, seega on täiesti õigustatud võrrelda voolutarvet tehase poolt antud max seadete ja kiirusega.
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-launch-press-deck-transcript

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.11.2020 19:48:12 vasta tsitaadiga

Seda ikka mõistad, et videocardz on selline nelli teataja laadne leht?
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 18.11.2020 19:49:55 vasta tsitaadiga

wirx, Pigem vastupidi. Nii kaugele kui minu mälu võtab, on see olnud alati vastupidi. Ehk nvidial on olnud alati säästlikum kaart sama jõudluse juures. See on esmakordne kus sama jõudluse juures AMD üllatab ja see üllatas mind, ilmselt ka teisi. Sellepärast ka sellest siin nii palju räägitakse.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 238 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 205
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002




sõnum 18.11.2020 19:53:48 vasta tsitaadiga

Sorry winterwind, ehk siis valgustaksid mis lehti ma peaks lugema, et tõelist tõde kogeda?
Ma nii kõrvalmärkusena märgin, et seal linkidel olid AMD enda slaidide koopiad, mitte Videocardzi poolt genereeritud info. Täpselt sama nvidiaga võrdlemine oli ka AMD enda uute videokaartide launchi videos.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online

sõnum 18.11.2020 19:57:17 vasta tsitaadiga

TPU näiteks? Nad profid mitte mingid lambikad.
Tahaks näha kuidas RX6800 RX6800XT biosiga käitub thumbs_up.gif
Kommentaarid: 1007 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 727
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002




sõnum 18.11.2020 20:00:52 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Sorry winterwind, ehk siis valgustaksid mis lehti ma peaks lugema, et tõelist tõde kogeda?
Ma nii kõrvalmärkusena märgin, et seal linkidel olid AMD enda slaidide koopiad, mitte Videocardzi poolt genereeritud info. Täpselt sama nvidiaga võrdlemine oli ka AMD enda uute videokaartide launchi videos.

Emm millega ta oleks pidanud siis võrdlema? icon_biggrin.gif
290X'ga või Furyga? Või Vegaga?

Nvidia ongi võrrelnud enda uusi kaarte seni enda eelmise põlvkonnaga, sest AMD'lt ju konkurentsi polnud ja võistlesid iseendaga.
AMD'l polnud mõtet võrrelda enda igivana seeriaga, sest see poleks midagi ju kellelegi andnud! Võrreldi praeguse turuliidriga, mis on täiesti ok ja midagi halvustavat siin pole. Ainuke kes seda selliselt näeb oled sina.

Järgmine aasta võrdleb AMD oma RDNA3 kaarte RDNA2 kaartidega, sest on mille vastu adekvaatne võrdlus teha.
Kommentaarid: 222 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 192
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
Kreisi kasutaja
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga

sõnum 18.11.2020 20:02:58 vasta tsitaadiga

nVidia oli ikka korralikult eest ära efektiivsuse osas. 12nm peal sama voolutarve ja jõudlus, kui AMD'il 7nm RDNA. Võis arvata, et AMDil läheb mitu generatsiooni järele jõudmiseks aga et ühega mööda pandi, on tõesti hea saavutus.
Natuke nalja ka
Mille jaoks see Rage mode AMDi uutes videokaartides on ?
See on nende jaoks, kes neid osta üritavad
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 18.11.2020 20:03:47 vasta tsitaadiga

Palju 6800XT lõpuks 2080Ti-st parem oli 1440p peal? Räägiti vahel, et 50%. Aga õnneks polnud nii palju vaja, sest Ampere tuli ka ainult 3x% parem kui Turing. Seega ei olnud raske sappa võtta.
Samas AMD pool tubli saavutus, peale Hawaii GPUd pole väga konkurentsis olnud. Nüüd on 1440p peal parem veits kui Ampere ning vaiksem ka.(jah, üldiselt on mu arvamus ka olnud sama. High end kaardil see W eriti ei määra. Va kui soetad endale "silent" kasti, kus õhupuudusel hakkavad kõik kaardid lärmama:P) Ning vaadates, et tuldi Vega pealt, mis oli ahi ja mis CPUde juures saavutatud on, siis see efektiivsus on tehnilisest küljest päris märkmisväärne(samas hea kasti ja kilovatise toiteka pole loomulikult mõnikend watti siia-sinna tähtis).

Mu meelest on lihtsaim hetkel valikut teha:
4k=nVidia
1440p= AMD.
HUB 18 mängu võrdluses 4k ka keskmiselt palju maha ei jää ju: https://youtu.be/ZtxrrrkkTjc?t=807
Ja mõnes AMD mängus näitab isegi RTX 3090 tagatulesid. Ehk nagu alati, oleneb mängust ka...
Sellest ongi sõltumatud ülevaated head, vaatad, mis mänge pelad ja siis teed valiku. DLSS sogab hetkel küll vett, aga AMD pidi ka vaste tulema...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  AMD Navi arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 71, 72, 73 ... 200, 201, 202  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.