|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.11.2020 17:53:56
|
|
|
wirx, sa ei tegele mitte info otsimise, vaid iseenda tõlgendusele õigustuste otsimisega.
Vaatad ikka ka, et 449 on stock, 458 on OC ja 484 Rage seal pildil?
Samal ajal on 3080 seal stock. Plus teised testid sarnaseid tulemusi ei saa, st. 3080 on voolutarbelt mujal pikemalt ees.. :]
Nagu öeldud, siis ~9% võtab vähem 6800XT voolu kui 3080...
_________________

viimati muutis rmc 18.11.2020 17:56:07, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kaspar737
Kreisi kasutaja
liitunud: 27.11.2012
|
18.11.2020 17:55:03
|
|
|
RT osas jääb ikka korralikult alla, mingit dedicated INT4/8 riistvara ka pole, samas RT off perf ja perf/W hea
|
|
| Kommentaarid: 51 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
49 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
18.11.2020 17:55:11
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Spoiler 
Ei tea kuskohast see 3w vahe saadud on |
Ma vaataks "average gaming" numbrit, see peegeldab reaalset elu kõige paremini. Furmark jms on osadel kaartidel firmware/driverite poolest juba voolutarve koomale tõmmatud.
viimati muutis Optimist 18.11.2020 17:55:49, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
18.11.2020 17:55:33
|
|
|
Huvitav kuidas kaart hashib.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristoferr
HV Guru

liitunud: 26.11.2006
|
|
| Kommentaarid: 267 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
218 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.11.2020 17:57:43
|
|
|
yerba, https://www.youtube.com/watch?v=fTe0_bdDnCE&t=20m56s
RX 6800 (non-XT) tundub korralik kühvel olevat, madal tarve, okei hash.
Kuigi eks kõik oleneb, mis hinnaga kätte saad kaardid, st. 3080 on ~1/3 parem
_________________

viimati muutis rmc 18.11.2020 17:59:50, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
18.11.2020 17:57:47
|
|
|
Kui 6800XT tarbib average ~210W ja 5600x ~70W siis saab päris korraliku kasti 300W ehitada
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
18.11.2020 17:58:19
|
|
|
| Clover kirjutas: |
| hddadhd kirjutas: |
| 689 eur oli hind, too oli siis mitte XT mudel tavaline 6800. |
Täitsa metsas milline juurdehindlus. Keegi XT kaardi hindasid nägi Euroopas? Nvidia FE puhul oli vähemalt võimalik saada algselt lubatud hinnaga, niipalju kui neid ka oli.
Ise jään ootama 6900XT'd aga ei taha mõeldagi, et mis selle hind siis hakkab olema. |
Sapphire 6800XT scan.co.uk koos transaga siia: Total £622.67 (695.80 €)
Eks näis, kas päriselt ka läbi läheb ja kaardi järgmine nädal saan..
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naps
HV kasutaja
liitunud: 07.12.2001
|
18.11.2020 17:59:25
|
|
|
| kõik lingitud review´d näitavad ca 10 % väiksemat voolutarvet AMD kaardile ja siin miskid härrased kemplevad kurat teab kust saadud paintis vorbitud pildi üle ..... uskumatu
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
18.11.2020 18:00:24
|
|
|
| Äkki võiks selle mokalaada ära jätta kellel on 3090 või ka 3080 olemas. Pole vaja siin risustada teemad ja oma õigust taga ajada. Fakk kui mul oleks 3080 rääkimata 3090 siis ma ei passiks siis teemas üldse. Mine mängi parem.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
18.11.2020 18:01:40
|
|
|
Kellele need vatid nii tähtsad siis peaks uurima kuidas 6800XT undervoltiga lood on.
3080 saab 100W keskmist tarbimist maha undervoltida nii, et perfo kaotus kõigest 1-2%.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
18.11.2020 18:01:52
|
|
|
| 3080 kukub undervoltiga sinnasamma või madalamale, perfis suurt ei kaota, vast on ikka kiirem kui 6800XT
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
18.11.2020 18:04:35
|
|
|
Arstechnica andmetel ei tööta uutel AMD kaartidel HDMI 2.1 port normaalselt LG CX teleka taga.
(kahjuks ei saa öelda, et Nvidia 3070 HDMI 2.1 port probleemivaba oleks, aga vähemalt kuidagi toimib)
https://arstechnica.com/gaming/2020/11/amd-radeon-rx-6800-6800xt-review-the-1440p-gpu-beasts-youve-been-craving/
HDMI 2.1?
In addition to two DisplayPort connections, the RX 6000 series supports a single HDMI 2.1 connection. Having recently upgraded to an HDMI 2.1 set (a 4K/120Hz, HDR-10 LG CX), I was eager to test this feature, since I got it working with the RTX 3000 series. Sadly, when testing the RX 6800XT, I found myself constantly having to unplug and replug my HDMI 2.1 cable whenever a video source changed due to the HDMI signal getting lost. No settings within AMD's Radeon menus resolved this.
Additionally, with both new AMD GPUs, I ran into an HDMI 2.1 bug of audio constantly cutting out for roughly 1.5 seconds whenever a new audio source began playing after any established silence. I couldn't reproduce this, or any of the image-cutoff issues, with other monitors, connected either via HDMI 2.0 or DisplayPort. This issue may very well be rendered moot after either AMD or LG introduces a patch, but AMD had no solution for me as of press time.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
viimati muutis dex 18.11.2020 18:07:09, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001

|
18.11.2020 18:08:17
|
|
|
Oot aga mitte keegi ei bashi et nii vähe kaarte oli? Paber ? Kõik keskenduvad mingi voolutarbe ümber aga elevandist ei räägita?
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
18.11.2020 18:10:56
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
Kui 6800XT tarbib average ~210W ja 5600x ~70W siis saab päris korraliku kasti 300W ehitada  |
6800 ja 6800XT peak power consumption on keskmisega võrreldes päris kõrge samas. Ilmselt on see Infinity fabricu boosti teema. Kui L3 cache ei aita ja vaja midagi VRAMist pumbata rohkem kui 512.0 GB/s toru lubab, siis overclocitakse Infinity fabricut nii, et toru läheb ca 550 GB/s peale. Ilmselt sellest ka suured max voolukulu numbrid. Teisest küljest kui VRAMis palju asjatamist pole, lastakse infinity fabricu kella alla ja voolutarve läheb mõnusalt madalaks. Hea oleks, kui seda boostimist saaks mõne softiga kontrollida, võib lahjema PSUga tegelastel ebameeldivaid üllatusi valmistada äkki.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Naps
HV kasutaja
liitunud: 07.12.2001
|
18.11.2020 18:11:51
|
|
|
| mu point oli rohkem selles, et pilt ilma lingita algmaterjalile on kasutu, kainus vaevalt et sel puhul asjasse puutub
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
18.11.2020 18:12:47
|
|
|
Need on pigem alternatiiv saidid.
Enamus suuremaid näitavad -40W 6800XT kasuks. Pole nagu pointi vaielda.
WIRX oli eriti osav, kus ütles, et 6800XT kasutab +30W rohkem kui 3080, samas võrdles Rage mode'is 6800XT (+20W power sliderit liigutatud) vs siis 3080 stock...
Kokkuvõttes väga hea kaart ning super tulemus AMD poolt.
Endal 1440p ekraan 144hz ja peagi tulemas 1440p 240hz. Seega ideaalne kaart sinna resole ja arvestatavalt kiirem kui 3080 sellel resol.
4K oli close enough 3080'ga, kus ükski mäng ei olnud mitte mängitav.
RT'ssi võite endale jätte, absoluutselt ei huvita see tilulilu.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
viimati muutis Viilutaja 18.11.2020 18:16:12, muudetud 3 korda |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
18.11.2020 18:13:16
|
|
|
Detsembri alguseks anyway midagi saada pole, eks siis saab vaadata mida 6900XT suudab, 1000€ eest täitsa ostaks, nagu reaalselt vahepeal juba kaalusin 3090 ostu, siis vähemalt on midagi olemas
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
18.11.2020 18:19:23
|
|
|
Viilutaja, no see on selge, et olenevalt tulemusest on "õigemad saidid" ja "valed saidid" - olenevalt vaatajast. Samas kui on laualt võtta ja samasse süsteemi panna nii 3080 kui 6800 siis ei näe, et seinast mõõtmisel saaks mingid müstilised 100+W vahed olla ja, et selleks on vaja mingit imetabase saidi tegelane olla. See mind koti üldse kas AMD võttis 20-30W rohkem mingi mõudis või võttis 20-30W rohkem nVidia kaart - sellise üldtarbimise ja võimsuse juures ei ole see IMHO teema. Ehk suures plaanis pean silmas seda, et tarbimine ei ole niisuur teema kuna perf suht samasse auku (nagu ikka paljudes asjades suht sama ja siis olenevalt konkreetsest sobivusest üks või teine parem) ja samamoodi voolutarve olenevalt testidest kõigub erinevalt.
pots4t4j4, kuri kahtlus, et enne järgmise aasta veebruar märts pole suurt miskit saada kui just üle ei taha maksta või hullumeelselt ei refreshi vms.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
18.11.2020 18:29:56
|
|
|
Ma ise võrdlesin erinevates ülevaadetes 3070 vs 6080 ja kuigi 3070 võtab voolu justkui veits rohkem, siis jahutus on ikkagi vaiksem. Aga muidu kokkuvõttes AMD on 10% kiirem ja MSRP järgi 17% kallim. Ma mingit erilist vahet ei näe, miks just AMD kaarti eelistama peaks.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
18.11.2020 18:30:03
|
|
|
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
18.11.2020 18:32:20
|
|
|
| Mis fanboylus ? Ma eelistaks tegelikult nvidiat lihtsalt parema DLSS ja raytracingu pärast, shadowplay featurid on ka juba käpas ja töötava korralikult, lihtsalt alternatiiv nüüd nagu oleks olemas paberil ja eks nüüd kuuleb reaalsete kasutajate käest lähiajal kas AMD kaartidele omased probleemid mida driverteam lahendada ei viitsi on alles või mitte.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001

|
18.11.2020 18:35:07
|
|
|
| wirx kirjutas: |
| Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil? |
Sest 6800 kaardid ei toonud midagi erilist lauale - jõudluses ja hinnas 3070 ja 3080 vahel ja pole lahedaid featuure ja seetõttu tuleb leida mingi x teema mida siin tuliselt arutada mis pisku AMD kasuks et elevandist ei räägitaks. Peame Scarti appi kutsuma.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Clover
HV veteran

liitunud: 26.03.2009
|
18.11.2020 18:35:39
|
|
|
| dex kirjutas: |
Arstechnica andmetel ei tööta uutel AMD kaartidel HDMI 2.1 port normaalselt LG CX teleka taga.
(kahjuks ei saa öelda, et Nvidia 3070 HDMI 2.1 port probleemivaba oleks, aga vähemalt kuidagi toimib)
https://arstechnica.com/gaming/2020/11/amd-radeon-rx-6800-6800xt-review-the-1440p-gpu-beasts-youve-been-craving/
HDMI 2.1?
In addition to two DisplayPort connections, the RX 6000 series supports a single HDMI 2.1 connection. Having recently upgraded to an HDMI 2.1 set (a 4K/120Hz, HDR-10 LG CX), I was eager to test this feature, since I got it working with the RTX 3000 series. Sadly, when testing the RX 6800XT, I found myself constantly having to unplug and replug my HDMI 2.1 cable whenever a video source changed due to the HDMI signal getting lost. No settings within AMD's Radeon menus resolved this.
Additionally, with both new AMD GPUs, I ran into an HDMI 2.1 bug of audio constantly cutting out for roughly 1.5 seconds whenever a new audio source began playing after any established silence. I couldn't reproduce this, or any of the image-cutoff issues, with other monitors, connected either via HDMI 2.0 or DisplayPort. This issue may very well be rendered moot after either AMD or LG introduces a patch, but AMD had no solution for me as of press time. |
ouch, see on küll teema mida peaks jälgima hakkama, loodetavasti AMD või LG kinnitavad probleemi olemasolu ja võtavad parandamise ette, endalgi CX mis sai justnimelt võetud HDMI 2.1 pärast ning eesmärgiga uue GPU külge ühendada.
|
|
| Kommentaarid: 112 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
103 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
18.11.2020 18:41:03
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Ma ise võrdlesin erinevates ülevaadetes 3070 vs 6080 ja kuigi 3070 võtab voolu justkui veits rohkem, siis jahutus on ikkagi vaiksem. Aga muidu kokkuvõttes AMD on 10% kiirem ja MSRP järgi 17% kallim. Ma mingit erilist vahet ei näe, miks just AMD kaarti eelistama peaks. |
Kui 5000 seeria CPU masinas, siis vast on mõttekam AMD 6000 seeria GPU samuti võtta. Muidu on, jah, selline maitseasi rohkem.
4k peal on 6800XT tulemus kerge pettumus. Selle valguses on isegi hea, et nobedate näppude voorus tühjad pihud jäid. On aega asjad läbi mõelda, mida siis lõpuks osta (kui saadavus tekib).
Kas LG CX + RTX 3000 seeria kaardid ei olnud samuti alguses probleemsed? Lahendus leiti suht kiiresti. (võibolla ajan siin midagi segi ka paregu)
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
EvilMick007
HV veteran
liitunud: 25.12.2001
|
18.11.2020 18:45:46
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil? |
Üks näide, miks voolutarve mänguarvutil tähtis on. Kõigil pole arvutid miskis väga suures ruumis, endal on ~9m2 eraldatud oma kabinetiks/mängunurgaks ja sellise pinna peal paasada W siia sinna kogu kasti pealt ikka mõjutab seda kui mugavalt sa end mängides tunned. Mingi hetk, kui sai ühe masina OC'd katsetatud, siis viis see "kütmisega" mugavustsoonist välja ja toas hakkas mängides temp kasvama üle 27 kraadi(24 baseline pealt) ja shootereid mängides pole see üldse tore tunne.
viimati muutis EvilMick007 18.11.2020 18:46:26, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
41 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
18.11.2020 18:47:19
|
|
|
per watt on siiski oluline, sest mida vähem vatti vuristab, seda kergem on jahutada ja see tähendab kas odavamat/lihtsamat jahutusvajadust või hea jahutiga vaiksemat kaarti.
ausalt öeldes pani imestama. ei liha ega kala. 4K-s jääb üllatuslikult 3080-le alla (TPU) ?!?!, kas siis tõesti mäluläbilaskevõime piirab? samas 700€+ kaarti nagu 1080-ks ka pole väga mõtet soetada. 1440p perf oli hea muidugi.
reference poolelt: jõudlus ok ja hinda väärt, jahutus eriti bueno.
aga räägime elevandist. kas keegi üldse eestis on seda elukat saanud või näinud?
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.11.2020 18:47:25
|
|
|
Auron, kas sulle ei tundu imelik mingit ühte benchi suruda, mille puhul pole isegi räägitud, millist stress testi jooksutati 30min? Vaata kõiki materjale koos ja sa näed, et ~9% väiksem voolutarve on reaalsus. See, kelle ja, milliste stsenaariumite jaoks see teema on või ei ole on juba nende asi.
wirx, pigem on su näol tegu AMD heiteriga - asi selles ongi, et sa nopid välja suvalised saidid ja testid, mis kinnitavad su arvamust ja loobid selle lahmivalt kohe eetrisse, süvenemata, mis tegelik laiem pilt on.
Kui sa soovid midagi teada, siis sa võiksid küsida mitte mölisema hakata, et teised on idioodid, sest vb. on oluline neil.
Sinu jutt, et madalamat tarvet ja tempi otsijad võiksid siis mingi madala otsa toote osta on omaette idiootne. Jutt on ju ~võrdsest performance-ist.
Ventikate lisamine või suurema korpuse ostmine on ka täiesti jabur, entnoh, ei ole mõtet vist väga aega raisata, sa ei saa aru eniveis.
Keri üles ja vaata, mida sel teemal reaalselt räägitakse, selle asemel, et inimestega möliseda
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Scart
HV Guru

liitunud: 04.02.2002
|
18.11.2020 18:47:45
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
Oot aga mitte keegi ei bashi et nii vähe kaarte oli? Paber ? Kõik keskenduvad mingi voolutarbe ümber aga elevandist ei räägita?  |
Ära tee nalja. AMD ei saa eales midagi valesti teha. Tüüpidel oli täpselt samasugune paperlaunch nagu Amperel väidetavalt oli ja pole veel keegi maininud, et AMDi enda leht tõmmati maha ning kaardid müüdi neis vähestes poodides mis stocki said, läbi poole minutiga. Õnneks on Ebays juba küllaga 2K eest müügis
|
|
| Kommentaarid: 119 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
2 :: |
101 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
18.11.2020 18:49:31
|
|
|
Kui keegi oma silmaga näinud ei ole, siis ei saa nagu elevandiks ka pidada. Rohkem nagu lumeinimene või ükssarvik...
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
18.11.2020 18:51:27
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil? |
Siin polnud midagi tegemist kas fanboy või mitte, reaalselt esitasid valed faktid. Seda parandasingi!
Praegu olen vaadanud erinevaid ülevaateid ja vahe on 60-40w jagu. Mis on arvestatav vahe, kui võtta arvesse perf/watt graafikud.
Üldkokkuvõttes ei ole jah vahet kas sul arvuti võtab seinast kokku 480W (3800) või 420W (6800XT).
Kui siia otsa panna +40W suurem voolutarve ja parem AIB'de jahutus, siis kas tulemused muutuks palju paremaks.
Kui kaartide vahe oleks juba 100W siis juba mõtleks, milline on parem. Ise eelistan 6800XT'd hetkel, kuna ITX kastis on iga watt arvel. Ning minu kodune office on mingi 8m2 max suur... Ütleme nii, et läheb päris kähku soojaks, seda tundsin oma Vega64'ga väga hästi.
Samas 3080 undervoldib mehiselt ilma perfi kaotamata ja siis oleks see juba parem valik.
Peab ootama ära esimesed undervoldi testid 6800XT'ga, et saada aru kas jookseb juba piiri peal või on seal ruumi.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
18.11.2020 18:57:53
|
|
|
Killhoven, nuh seda ei saaks öelda, et ei toonud miskit erilist lauale - pmst on ju ikkagi konkureeriv toode erinevalt varasemast kus AMD uusim gen oli samahea kui nVidia eelmine gen - kui räägime top tier isenditest. Küsimus on aga selles, et kas see toob ka mingit rõõmu tarbjale või siis tekib nö. bensujaamade olukord, et võid küll eelistada ühte või teist aga küts maksab ikka samapalju. Eelkõige oli ju konkurentsi oodatud, et lõpeks see ühe poole hindadega lammutamine. Praegu on niikuinii hind pekkis kogu selle nõudluse ja whatnot pärast aga pean silmas siis kui nö. vaba saadavus tekib.
Muidugi on veel üks nutune asi ehk kartus, et selleks ajaks kui praeguseid kaarte saab normaalselt osta on piltlikult öeldes järgmised kaardid samas olukorras väljas. Jah - kui järgmistega samasugune venimine tuleb siis poleks hullu aga kui ei tule
rmc, ei suru ühte benchi. See on eluaeg nii olnud, et kui vaadata kümmet ülevaadet siis mingil põhjusel nii FPS paljudes mängudes kui ka muud parameetrid erinevad kuigi ei tohiks olla loogiline. Loomulikult mängib vast rolli kui õnnestunud silikoon on ehk kui on hea siis boostib paremini madalama pingega siis lõpuks parem tulemus jne. Lihtsalt voolutarbe osas IRL kasutuses ei ole neil kahel kaardil niimeeletu vahe, et see oleks teema.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.11.2020 19:04:47
|
|
|
Auron, surusid ju ühte benchi... oled vaadanud erinevaid benche ja sealt keskmist? Kui benchide tulemused erinevad, siis, miks peaks üht neist eelistama, just?
FPS jne. võivad erineda paljude asjade tõttu, kaardi "power draw" ikka ainult kaardist. Eks isend mängib ka rolli, ent vahe tundub olevat piisavalt, et olla üle selle silikooniloterii ulatuse.
Mul ausaltöeldes ei ole isiklikult väga vahet palju voolu võtab, ent vaiksema ja jahedama võtan hea meelega.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
18.11.2020 19:07:21
|
|
|
| Kuna AMDil enne polnud high endis midagi pakkuda ja nüüd on, siis selles mõttes suur võit AMDile. Tarbijate vaatest shut up and take my money ... aga kaarte pole ja tõenäoliselt jõuluks olukord eriti ei muutu. Mõtlesin mis mõte on sellist nVidia laadset launchi üldse teha aga ju siis taheti maailmale näidata, et meil on head kaardid benchide järgi olemas ja ärge kõike raha nVidia preorderisse ära pange.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kristocfc
HV veteran

liitunud: 07.01.2009
|
18.11.2020 19:17:02
|
|
|
Lust lausa lugeda siin spetsialistide kokkuvõtteid.
minule kui tavaconsumerile ei ole lõppeks vahet sellel 1-2% perfil vaid määravaks saab hind ja saadavus. kui AMD annab reaalselt sama perfi kui 3080 oluliselt odavamalt siis on nobrainer ju
aga hea lugeda HVs NVidia ja AMD teemasid kus spetsialistid puid ahju laovad
|
|
| Kommentaarid: 64 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
55 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
18.11.2020 19:22:55
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Oh seda AMD fanboylust, ma valisin täiesti suvalised saidid, kus olid tehtud testid ja tegelikuses mul pole absoluutselt vahet kas võtab 200-300 või 500W. Ma soovisingi teada, miks see nii tähtis on? Selle peale lähevad mitu tulihingelist AMD fänni nii pöördesse, et soovitavad igalepoole minna.
Kui arvuti temp on liiga kõrge, siis mõni ventikas juurde või suurem korpus arvutile ja mure lahendatud. Päevas keskmiselt mõned tunnid mängida max W peal mõjutab aastast voolutarvet mõnikümmend eurot, Eesti kliimas lähevad pool aastat kõik üleliigsed watid toa kütmiseks, seega mingit erilist raiskamist ei toimuks.
Aga vastust pole ma ikka saanud, miks on voolutarve mänguarvutil nii tähtis, ükskõik kas nvidial, AMD-l või voodo videokaardil? |
Liiga oma mätta otsast vaatad. Millises seaduses või reeglis on kirjas, et laua-arvuti kast peab olema suur?
Mina isiklikult vihkan suuri monster kaste. Viimased 10 aastat ITX peal olnud. Mina ei saa mitte ühtegi lisa venti oma kastile panna. Samuti ei soovi ma suuremat kasti endale. Mulle meeldib väike ilus disainikas korpus laual. Mitte suur undav plekikolu. Kui kaart on liiga kuum, kütab ta oma õhuga kuumaks ka CPU ja mu jahuti jääb tööga jänni. tekib lärm, mida ma samuti vihkan, mulle ei meeldi tootmis tehase müra kodus tekitada.
Nagu ma ennist ütlesin, minu silmis peab olema gaming kast väike, ilus ja üli vaikne. Samas ma tean, et kõigile ei sobi see, aga ma ei hakka kellegi seda peale suruma. Seega minu jaoks on iga tarbitav W väga oluline, nii GPU või CPU puhul. Ostan seda, mis minu kastiga kokku sobib.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
18.11.2020 19:28:33
|
|
|
rmc, benche vaadates ei keskendunud ülearu voolutarbimisele - oleks vahe miski 200W ja nVidia kaart käiks 98C peal loadis ja AMD kaart 60C loadis siis ilmselgelt oleks teema aga mõnikümmend W rohkem vähem hajub ära kuhugi konkreetse jahuti disaini ja efektiivusesse jne.
Nüüd natuke siuke uue aasta tunne, et kell kukkus ja pauk tehtud aga tegelt nagu polegi midagi väga teistmoodi
SilQ, su jutus on iva AGA siin on paar aga. Esteks on mingi gayming kasti ITX'i surumine väga nišivärk. Teiseks pole see kas loadis tarbib kaart 300W või 330W määraja kas su kast on loadis täiesti hääletu ja whatnot või siis räme tuline turbiin mis kõik muu maha põletab.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
18.11.2020 19:30:44
|
|
|
Auron, ma ka ei keskendunud ülearu voolutarbimisele, ent kui ma sellesse vaidlusesse laskusin, siis vaatasin asja laiemalt. Sa ei saa mu poindist aru?
Keegi ei räägi, et NVIDIA kaardil oleks kohutavad tempid - kiideti lihtsalt head efektiivsust ja selle peale kukkus üks hater sappi pritsima.
Loe ikka selle käsitlemist algusest peale ja vaata reviewsid kõrvale, saa aru, kes "hullu pani".
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
18.11.2020 19:34:16
|
|
|
Auron, Kelle jaoks niši kelle jaoks igapäev. See oli vaid üks näide, miks watt oluline on.
Mina võrdleks 6800 vs 3070 täna. Mille vahe on 56w. Mis on üüratu, 25%. 330W kaarti ma ei saaks oma kasti pannagi, mu kast ei suuda seda jahedana hoida.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
18.11.2020 19:44:52
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Auron, kas sulle ei tundu imelik mingit ühte benchi suruda, mille puhul pole isegi räägitud, millist stress testi jooksutati 30min? Vaata kõiki materjale koos ja sa näed, et ~9% väiksem voolutarve on reaalsus. See, kelle ja, milliste stsenaariumite jaoks see teema on või ei ole on juba nende asi.
wirx, pigem on su näol tegu AMD heiteriga - asi selles ongi, et sa nopid välja suvalised saidid ja testid, mis kinnitavad su arvamust ja loobid selle lahmivalt kohe eetrisse, süvenemata, mis tegelik laiem pilt on.
Kui sa soovid midagi teada, siis sa võiksid küsida mitte mölisema hakata, et teised on idioodid, sest vb. on oluline neil.
Sinu jutt, et madalamat tarvet ja tempi otsijad võiksid siis mingi madala otsa toote osta on omaette idiootne. Jutt on ju ~võrdsest performance-ist.
Ventikate lisamine või suurema korpuse ostmine on ka täiesti jabur, entnoh, ei ole mõtet vist väga aega raisata, sa ei saa aru eniveis.
Keri üles ja vaata, mida sel teemal reaalselt räägitakse, selle asemel, et inimestega möliseda  |
Ole nüüd, mul pole küll vahet kas ma müün AMD või Nvidia või Inteli videokaardiga sülearvuteid. Keri nüüd ülespoole ja loe nii minu, kui ka enda vastuseid. Mina küsin ja sina oled just see, kes tembeldab inimesi ja saadab neid siit minema(mitte ainult mind). Minu jaoks pole nvidia või amd fänboy halvustav ütlus, kui keegi end puudutatuna tunneb, et teda AMD fänniks kutsutakse, kui AMD tooteid omab, siis ma ei saa siinkohal küll aidata.
Ju siis ongi AMD videokaardi kasutajate seas niivõrd palju väikese toaga kasutajaid, kellele meeldivad pisikesed mänguri sülearvutid. Sain vastuse oma küsimusele, miks AMD mänguri videokaardi teemas niivõrd palju rõhku wattidele pannakse.
Aga sellest, et nvidia kaardi mehed siia paljud rääkima tulevad võib natukene ka AMD-d ennast süüdistada, ma ei mäleta, et nvidia oleks väga välja toonud oma slaididel kui palju nad paremad-halvemad on AMD-st. Samal ajal AMD üritab seda igal teisel võimalusel välja tuua. Firmana ei jäta selline vastasosapoole materdamine just kõige paremat muljet AMD-st(ja ma olen AMD kasutaja juba aastaid). Allpool AMD ametlikud slaidid -
Tänanen launch - https://videocardz.com/newz/amd-launches-radeon-rx-6800-xt-and-radeon-rx-6800-graphics-cards
Paari nädala tagune launch - https://videocardz.com/newz/amd-discloses-more-radeon-rx-6900xt-rx-6800xt-and-rx-6800-gaming-benchmarks
Ja siit AMD infost võib lisaks nvidiaga võrdlemisele lugeda kasutaja Viilutaja, et Rage mode on default preset, mitte overclock. Nvidial lihtsalt pole aeglast, keskmist ja kiiret presetit, seega on täiesti õigustatud võrrelda voolutarvet tehase poolt antud max seadete ja kiirusega.
https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-launch-press-deck-transcript
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
18.11.2020 19:48:12
|
|
|
| Seda ikka mõistad, et videocardz on selline nelli teataja laadne leht?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
18.11.2020 19:49:55
|
|
|
wirx, Pigem vastupidi. Nii kaugele kui minu mälu võtab, on see olnud alati vastupidi. Ehk nvidial on olnud alati säästlikum kaart sama jõudluse juures. See on esmakordne kus sama jõudluse juures AMD üllatab ja see üllatas mind, ilmselt ka teisi. Sellepärast ka sellest siin nii palju räägitakse.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
18.11.2020 19:53:48
|
|
|
Sorry winterwind, ehk siis valgustaksid mis lehti ma peaks lugema, et tõelist tõde kogeda?
Ma nii kõrvalmärkusena märgin, et seal linkidel olid AMD enda slaidide koopiad, mitte Videocardzi poolt genereeritud info. Täpselt sama nvidiaga võrdlemine oli ka AMD enda uute videokaartide launchi videos.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
18.11.2020 19:57:17
|
|
|
TPU näiteks? Nad profid mitte mingid lambikad.
Tahaks näha kuidas RX6800 RX6800XT biosiga käitub
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
18.11.2020 20:00:52
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Sorry winterwind, ehk siis valgustaksid mis lehti ma peaks lugema, et tõelist tõde kogeda?
Ma nii kõrvalmärkusena märgin, et seal linkidel olid AMD enda slaidide koopiad, mitte Videocardzi poolt genereeritud info. Täpselt sama nvidiaga võrdlemine oli ka AMD enda uute videokaartide launchi videos. |
Emm millega ta oleks pidanud siis võrdlema?
290X'ga või Furyga? Või Vegaga?
Nvidia ongi võrrelnud enda uusi kaarte seni enda eelmise põlvkonnaga, sest AMD'lt ju konkurentsi polnud ja võistlesid iseendaga.
AMD'l polnud mõtet võrrelda enda igivana seeriaga, sest see poleks midagi ju kellelegi andnud! Võrreldi praeguse turuliidriga, mis on täiesti ok ja midagi halvustavat siin pole. Ainuke kes seda selliselt näeb oled sina.
Järgmine aasta võrdleb AMD oma RDNA3 kaarte RDNA2 kaartidega, sest on mille vastu adekvaatne võrdlus teha.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
18.11.2020 20:02:58
|
|
|
nVidia oli ikka korralikult eest ära efektiivsuse osas. 12nm peal sama voolutarve ja jõudlus, kui AMD'il 7nm RDNA. Võis arvata, et AMDil läheb mitu generatsiooni järele jõudmiseks aga et ühega mööda pandi, on tõesti hea saavutus.
Natuke nalja ka
Mille jaoks see Rage mode AMDi uutes videokaartides on ?
See on nende jaoks, kes neid osta üritavad
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
18.11.2020 20:03:47
|
|
|
Palju 6800XT lõpuks 2080Ti-st parem oli 1440p peal? Räägiti vahel, et 50%. Aga õnneks polnud nii palju vaja, sest Ampere tuli ka ainult 3x% parem kui Turing. Seega ei olnud raske sappa võtta.
Samas AMD pool tubli saavutus, peale Hawaii GPUd pole väga konkurentsis olnud. Nüüd on 1440p peal parem veits kui Ampere ning vaiksem ka.(jah, üldiselt on mu arvamus ka olnud sama. High end kaardil see W eriti ei määra. Va kui soetad endale "silent" kasti, kus õhupuudusel hakkavad kõik kaardid lärmama:P) Ning vaadates, et tuldi Vega pealt, mis oli ahi ja mis CPUde juures saavutatud on, siis see efektiivsus on tehnilisest küljest päris märkmisväärne(samas hea kasti ja kilovatise toiteka pole loomulikult mõnikend watti siia-sinna tähtis).
Mu meelest on lihtsaim hetkel valikut teha:
4k=nVidia
1440p= AMD.
HUB 18 mängu võrdluses 4k ka keskmiselt palju maha ei jää ju: https://youtu.be/ZtxrrrkkTjc?t=807
Ja mõnes AMD mängus näitab isegi RTX 3090 tagatulesid. Ehk nagu alati, oleneb mängust ka...
Sellest ongi sõltumatud ülevaated head, vaatad, mis mänge pelad ja siis teed valiku. DLSS sogab hetkel küll vett, aga AMD pidi ka vaste tulema...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|