|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2020 13:40:58
|
|
|
Küsitluse tulemused.
edit: kuidas ma uue küsitluse saan teha? Ta jätab vana tulemused sisse kui ma uue küsimuse panen?
edit: https://www.scan.co.uk/shops/nvidia/rtx-30-series-faqs
Kaks kuud peale launchi on RTX3080 pre-order listis 2705 inimesel, 3090 - 552.
RTX3070 on 2177 pre-orderi ootel.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.11.2020 14:27:53
|
|
|
| HPN kirjutas: |
| m8markus kirjutas: |
Lasete neid tasulisi teste, et seal on väiksem konkurents? Keegi ei taha 26.- maksta mingi jura eest
Mul on 3090 keskmine 2180 ja olin vist mingi 300 tasuta rivis |
Septembri lõpus võis 3DMark-i Steamis osta 3,74.-€ eest. |
Jep siis sai ka ise ostetud kuigi jooksutan tavaliselt siis kui uus prose või graafika satub käes olema. Ehk siis kord kaks aastas heal juhul.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
10.11.2020 17:01:55
|
|
|
Mängudel on ka benchid olemas ju?
Ise hoian just sel eesmärgil SOTR ja Division2 kettal. Mingi jupi vahetus tuleb, siis seal näeb ära kas on stutterfest ikka või mitte. Ning voolutarve on ka reaalsem. Furmark on näiteks lahja süsteemi koormaja...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
10.11.2020 17:28:23
|
|
|
Need kes te omale 3090 tekitasite, milleks kasutate? Mängimine, productivity, kaevandamine/ML või miskit muud?
_________________ ..||.. |
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003
|
10.11.2020 19:26:29
|
|
|
RTX 3080 Ti is priced at US$999 to compete with RX 6900 XT, Will Debut in January.
https://www.hkepc.com/19893/20GB_GDDR6X__
Ei tea kui ametlik artikkel, aga senised kõlakad loksutab järjest rohkem paika, et 20gb GDDR6X 320bit ja 999.-
3070Ti võiks ka jaanuaris tulla, võib huvitav tükk olla.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
10.11.2020 19:31:20
|
|
|
| Kui see Ti 6900XT-ga sama on siis tähendab see 3090-i EOL-i.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
High-Q
HV Guru

liitunud: 11.11.2001
|
10.11.2020 19:51:24
|
|
|
Winterwind, seda kindlasti.
aga 3070ti-s ma veidi kahtlen. mitte selle mõttekuses, vaid tootmise suutlikkuses ja veelgi peenemas kasumlikkuses. gddr6x külge pookimine teeks kaardi hulgi kallimaks ja tooks tootmisdefitsiidi veel suurmaks. Samas lihtaslt veidi tuumasid ja pisut kiirem tavaline ddr6 ei tooks suurt kasu: pigem hoida praegust 3070-t ja pakkuda praegust 3070-t palju suuremal hulgal ja päriselt MSRP sarnase hinnaga (sest tegelikult on kaarti midrange jaoks küllaga, eriti kui saaks selle 500 juurika kanti).
mina näeks targa sammuna:
a) taastada 3070 hulgitootmisvõime ja tuua see võimalikult lähedale esialgsele MSRP-le. amd vastus 6800 on msrp järgi kallim. tiba kiirem, aga kallim ja kui 3070 on eos juba nudim midtrange kaart (odavam toota, vähemalt mitte top-of-the-line versioonid), siis 6800 on pigem suurema venna binned variant, ehk kallim mälu, kallim pcb, kallim jahtus (kõrgem board power jne). Sellele oleks vastus pigem tulevane 6700xt, millest pole aga veel kuulda olnud
b) asendada 3080 ja 3090 hoopis 3080ti-ga. praegused kasutajad saavad veidi kopikasse, aga eks eelmise 2000 põlvkonna ja super kaartidega tehti sama.
|
|
| Kommentaarid: 107 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
10.11.2020 20:19:23
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
RTX 3080 Ti is priced at US$999 to compete with RX 6900 XT, Will Debut in January.
https://www.hkepc.com/19893/20GB_GDDR6X__
Ei tea kui ametlik artikkel, aga senised kõlakad loksutab järjest rohkem paika, et 20gb GDDR6X 320bit ja 999.-
|
1200€ + sõltub palju scalperid jaole saavad. Kui 6900xt saadavus on parem, siis ei muutu suurt midagi
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
10.11.2020 20:24:53
|
|
|
No arvestades, et AMD jääb isegi protsessorite tootmisega hätta, siis videokaartide osas saab saadavus veelgi keerulisem olema. Väidetavalt pidid cryptominingus tunduvalt paremad olema, kui 3090, olles 2x odavamad. https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-allegedly-1-5x-faster-than-geforce-rtx-3090-in-cryptocurrency-mining
Igasugu uue ja kiire tehnoloogia ostmine on varsti juba nagu vene ajal ladade järjekorras olemine
Aga muidu teemasse Flake, mängimiseks on 3090 minul ja eelkõige VR. Eks see ole nagu autodega, egas 911ga 300km/h ei saa maanteel sõita, aga hea teada, et kui vaja, siis on võimeline
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2020 20:39:25
|
|
|
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...
Mnjh.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.11.2020 21:04:05
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...
Mnjh. |
Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
10.11.2020 21:06:47
|
|
|
| Kaua neil aega oli launchiks piisav kogus jubinaid ette valmistada ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2020 21:24:08
|
|
|
Vaadates, kuidas Amperel pole ka OEMide seas väga liikumist märgata (prebuilt masinad samamoodi MIA) siis nVidia ei saa ka suuri eeltellimusi süüdistada. Inimesed ostaks praegu Delli masinaid ja müüks sealt videokaarte kasumiga edasi
Launchiks oli nVidial võimalik valmistuda täpselt vastavalt oma ajakavale. Rtx3070 sai veel kuu otsa isegi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
10.11.2020 21:29:46
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...
Mnjh. |
Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut. |
Lol, päevi tagasi rääkisid, et "alles paar päeva tagasi ju alles launch oli", nüüd "aint nädal", järgmiseks "aint kuu" ja ongi ikaldus üheltmaalt sama kaua kui amperega aga läbi punaste prillide on ikka "täiesti teistmoodi". Well, ostjate jaoks ei ole mingit vahet - ostjate jaoks on fakt, et sisuliselt minutitega oli kaup poest otsas ja poodide ning ladude vastus on, et ei ole ega tea millal tuleb.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2020 21:32:26
|
|
|
| ot: |
Esimene tarne müüdi läbi.
Üllatus?
Sellepealt ei saa tõmmata sama järeldust nagu kaks kuud olematu saadavusega ja 50% hinnalisaga juhusliku saadavuse korral üksikutel hetkedel GPU seerial. Lepiks äkki selles kokku  |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
10.11.2020 22:08:31
|
|
|
| Auron kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| anubis kirjutas: |
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...
Mnjh. |
Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut. |
Lol, päevi tagasi rääkisid, et "alles paar päeva tagasi ju alles launch oli", nüüd "aint nädal", järgmiseks "aint kuu" |
Sa näed juba tulevikku ette või? Räägid siin asjadest mis pole veel juhtunudki.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
10.11.2020 22:27:36
|
|
|
Tõmmati nüüd saag käima jälle
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
10.11.2020 22:30:23
|
|
|
Oot, oot ma pole öelnudki et nvidia poleks samamoodi hädas olnud ja siiani on tootmisega. AMD ja tema fännid lihtsalt väidavad, et AMD pole hädas. Nii nvidia kaartide, kui ka AMD protsessorite saadavus on mõlemad paperlaunch väärilised. Ja ennustan et sama case tuleb ka AMD videokaartide, Playstationi ning Xboxiga, vähesed kiired-õnnelikud saavad, ülejäänud jäävad mitmeteks kuudeks ootele. Ma arvan, et põhisüüdlane on siin corona hoopiski, inimesed on kodudesse lukustunud ning otsivad reisimise, klubides käimise jms asemele asendust mängimise näol.
Mida arvata waterblockidest MSI 3090 gaming X-ile? Mängides peaks tempi tunduvalt alla tooma ning tänu sellele ka korralikult kiirust juurde andma? Need igasugu boost numbrid on tegelikuses mõttetud, kui kaart end kuumuse tõttu alla kellab 5 minuti jooksul. Mis firma toodangut vaatama peaks ja kas Eestis neid ka keegi müüb? Kuidas paigaldusega on, midagi imekeerulist vist pole? Kas GPU vesijahtuse peale saab ka CPU oma ehitada või neil eraldi pumpasid jms vaja?
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
10.11.2020 22:34:43
|
|
|
| ot: |
Esimese läbimüüdud tarne pealt kuulutad paberlaunchiks?
|
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
10.11.2020 22:48:09
|
|
|
Arvestades kui lihtne on tänapäeval webis lauchide ajal GPU/CPU ja ka muu populaarsema tehnika pealt korraliku kasumit teenida peaksid tootjad omale aasta varu valmis panema, et scalperid neid launchi ajal tühjaks ei imeks. Kui mingi kriitiline mass inimesi aru saavad, et paarisaja + raha teenimiseks piisab paarist clickist , sis pole vahet mis need müüjad teevad. See on webi müügi paratamatus.
Lihtsam oleks sellega leppida. Ilma selle pideva Helme panemista oleks see foorum palju meeldivam koht.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
11.11.2020 01:11:51
|
|
|
lükkasin siis enda 3090 ventus trio 3x asuse tuf oc biosi peale.
ventuse TDP 350 tuf 375
tulemusega ülirahul kõvasti andis ikka juurde. 1740 pealt praegu paugutab 1900+ core.
rohkem ei taha pushida kuna vendid kipuvad siis lärmakaks minema.
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.11.2020 01:12:00
|
|
|
Aga kas oli puudu, et pidi pushima?
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
11.11.2020 01:12:40
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| Aga kas oli puudu, et pidi pushima? |
jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.11.2020 01:15:58
|
|
|
Kui ise rahul, siis tasus ära
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002

|
11.11.2020 01:20:30
|
|
|
| siven kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Aga kas oli puudu, et pidi pushima? |
jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe |
4k resol saab siis 50fps mängida 1800€ eest ?
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
11.11.2020 01:44:39
|
|
|
| siven kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Aga kas oli puudu, et pidi pushima? |
jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe |
Me ju kõik teame, et siin pole probleem RTX 3090 taga, vaid mängu kehva optimeerimise taga. Overclocki neid developere.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.11.2020 01:45:52
|
|
|
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
11.11.2020 01:58:23
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| siven kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
| Aga kas oli puudu, et pidi pushima? |
jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe |
4k resol saab siis 50fps mängida 1800€ eest ?  |
jah ja ära unusta et mitmed sätted on maha võetud. rtx shadows car headlights envoirment:D
kui max graafikal pelada tahad on ilmselt 3090 sli ainuke võimalus @60fps
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
danny
Kreisi kasutaja

liitunud: 17.01.2006
|
11.11.2020 09:03:39
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Mida arvata waterblockidest MSI 3090 gaming X-ile? Mängides peaks tempi tunduvalt alla tooma ning tänu sellele ka korralikult kiirust juurde andma? Need igasugu boost numbrid on tegelikuses mõttetud, kui kaart end kuumuse tõttu alla kellab 5 minuti jooksul. Mis firma toodangut vaatama peaks ja kas Eestis neid ka keegi müüb? Kuidas paigaldusega on, midagi imekeerulist vist pole? Kas GPU vesijahtuse peale saab ka CPU oma ehitada või neil eraldi pumpasid jms vaja? |
https://www.ekwb.com/shop/water-blocks/vga-blocks/full-cover-for-nvidia-geforce/geforce-3070-3080-3090-water-blocks
MSI oma tundub, et veel pole.
Ise hakkan just ehitama, ühe D5 pumba all cpu+gpu.
Sealt Sloveeniast tellisin reede peale lõunat ja esmap peale lõunat oli kaup kohal.
|
|
| Kommentaarid: 49 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
42 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
11.11.2020 09:36:51
|
|
|
| wirx kirjutas: |
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882 |
+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.11.2020 09:44:33
|
|
|
| mannatera kirjutas: |
| wirx kirjutas: |
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882 |
+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde |
G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda. Seega liiga kaugele lükata ei pruugigi crashida vaid perf kukub.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
mannatera
Kreisi kasutaja

liitunud: 01.07.2005
|
11.11.2020 09:45:03
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin. |
Tõsi, nii on, pole artifakte veel näinud. Ebastabiilsus seisnes selles, et bench viskas ennast kinni ja sai hindeks 0
|
|
| Kommentaarid: 24 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
19 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
11.11.2020 11:16:24
|
|
|
| Lisaks pole 3090 mälu poolt piiratud vaid GPU poolt, sellest ka nii väike vahe üleklokitud 3080-ga.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
liiv
HV Guru

liitunud: 21.11.2009
|
11.11.2020 11:38:32
|
|
|
Eile sain siis oma esimese portsu RTX 3070 ja 3090 kätte. Positiivne uudis mänguritele on see, et RTX 3070 on mininguks ebapraktiline, mis tähendab et kaevurid neid massiliselt kokku ostma ei hakka. Keda huvitab siis siin muljetasin veidi:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10584377#10584377
Minu isiklikult olen RTX 3070 väga rahul (mängimise mõttes). Hind uuest peast poole odavam kui RTX 2080 Ti aga toorest jõudu veidi rohkem. Samas kasutatud RTX 2080 Ti hinnad on vaid pisut odavamad kui RTX 3070
Kuna ajapuuduse tõttu mängin vähe siis ei näe mõtet enda tarbeks RTX 3080 soetada. RTX 3080 on hea mänguasi tõsistele mänguritele, mina ei kvalfitseeru
ps. ootan põnevusega RX 6800, paraku selle saatus on "tume", kaevurid võivad neid hakata kokku ostma, mining võimsus 1,5 x suurem kui RTX 3090 ja hind 3x odavam
|
|
| Kommentaarid: 627 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
9 :: |
6 :: |
517 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
11.11.2020 11:45:03
|
|
|
| liiv kirjutas: |
Eile sain siis oma esimese portsu RTX 3070 ja 3090 kätte. Positiivne uudis mänguritele on see, et RTX 3070 on mininguks ebapraktiline, mis tähendab et kaevurid neid massiliselt kokku ostma ei hakka. Keda huvitab siis siin muljetasin veidi:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10584377#10584377
Minu isiklikult olen RTX 3070 väga rahul (mängimise mõttes). Hind uuest peast poole odavam kui RTX 2080 Ti aga toorest jõudu veidi rohkem. Samas kasutatud RTX 2080 Ti hinnad on vaid pisut odavamad kui RTX 3070
Kuna ajapuuduse tõttu mängin vähe siis ei näe mõtet enda tarbeks RTX 3080 soetada. RTX 3080 on hea mänguasi tõsistele mänguritele, mina ei kvalfitseeru
ps. ootan põnevusega RX 6800, paraku selle saatus on "tume", kaevurid võivad neid hakata kokku ostma, mining võimsus 1,5 x suurem kui RTX 3090 ja hind 3x odavam |
Tegelikutl keegi juba debunkis selle, et 6800 on hea kaevandamises.
Keegi kellel kaart olemas oli.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
11.11.2020 11:52:38
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| mannatera kirjutas: |
| wirx kirjutas: |
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882 |
+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde |
G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda. Seega liiga kaugele lükata ei pruugigi crashida vaid perf kukub.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin. |
Lisasingi 100mhz kaupa, 1400 peal tuli madalam tulemus, kui 1300, aga 1500 oli jällegi parem.
_________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla! |
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.11.2020 12:14:37
|
|
|
Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.
Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles..
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
11.11.2020 13:02:47
|
|
|
Arvestades seda, et potentsiaalselt kasutab täpselt sama kivi mis 3090 ja specid on väga lähedased sellele võime üsna pea näha 3090 EOL staatust. Lisaks hakkab Nvidia siis Detsembris koguma neid kive ja 3090 senine olematu saadavus kukub nulli. EOL tuleb üsna pea peale seda.
| anubis kirjutas: |
Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.
Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles.. |
Pead laskma model vana küsitluse nullida. Olen selle bugiga varem kokku puutunud teistes teemades. Kasutajana ei saagi sa midagi teha.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.11.2020 13:36:07
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.
Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles.. |
Pead vana kustutama ennem
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.11.2020 13:48:05
|
|
|
| Võtab jah, vanad vastused peale, ei kao ära.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
11.11.2020 15:05:03
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| jeesus188, Sellest ei piisa. Uut tehes võtab kuskilt mustast august vanad variandid jälle välja. Ainult mode saab vana nullida. |
Mul pole siin õigusi, aga mujal olen nii mõnegi küsitluse tekitanud uuesti kus mode õigused olemas.
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.11.2020 16:47:09
|
|
|
RTX3070
Spoiler 
RTX3080
Spoiler 
RTX3090
Spoiler 
Olukord on paranemas. Skalperitele pole mõtet maksta.
viimati muutis anubis 11.11.2020 16:51:36, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
PaRaZiD
HV kasutaja
liitunud: 03.06.2002
|
11.11.2020 16:49:56
|
|
|
| anubis kirjutas: |
ˇ
Olukord on paranemas. Skalperitele pole mõtet maksta. |
Mis pood see on?
|
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
11.11.2020 18:33:08
|
|
|
https://www.computeruniverse.net/
Saadavad otse Eestisse, ei pea vahendajaid kasutama. Kulleriga koju ~€25 paari päevaga.
edit: tellisin ühe RTX3070, juba pakitakse.
Edit: Ma vist sattusin ikka väga õigel hetkel sinna poodi.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
flake
HV veteran
liitunud: 01.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|