Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 13:40:58 vasta tsitaadiga

Küsitluse tulemused.


edit: kuidas ma uue küsitluse saan teha? Ta jätab vana tulemused sisse kui ma uue küsimuse panen?
edit: https://www.scan.co.uk/shops/nvidia/rtx-30-series-faqs

Kaks kuud peale launchi on RTX3080 pre-order listis 2705 inimesel, 3090 - 552.
RTX3070 on 2177 pre-orderi ootel.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 14:27:53 vasta tsitaadiga

HPN kirjutas:
m8markus kirjutas:

Lasete neid tasulisi teste, et seal on väiksem konkurents? Keegi ei taha 26.- maksta mingi jura eest icon_biggrin.gif

Mul on 3090 keskmine 2180 ja olin vist mingi 300 tasuta rivis


Septembri lõpus võis 3DMark-i Steamis osta 3,74.-€ eest.

Jep siis sai ka ise ostetud kuigi jooksutan tavaliselt siis kui uus prose või graafika satub käes olema. Ehk siis kord kaks aastas heal juhul.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 10.11.2020 17:01:55 vasta tsitaadiga

Mängudel on ka benchid olemas ju?
Ise hoian just sel eesmärgil SOTR ja Division2 kettal. Mingi jupi vahetus tuleb, siis seal näeb ära kas on stutterfest ikka või mitte. Ning voolutarve on ka reaalsem. Furmark on näiteks lahja süsteemi koormaja...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 17:27:14 vasta tsitaadiga

Vael, On aga need on so and so. 3DMark võimaldab testida kõike: GPU limited, CPU limited, VRS, PCIe 4.0, RT, DLSS jne. Lisaks saab lasta loopida tundide kaupa mida mängu benchid tavaliselt ei võimalda ja on olemas võrdlusbaas sama raua ja enda tulemuste osas teise raua peal veebis.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 17:28:23 vasta tsitaadiga

Need kes te omale 3090 tekitasite, milleks kasutate? Mängimine, productivity, kaevandamine/ML või miskit muud?
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.11.2020 19:26:29 vasta tsitaadiga

RTX 3080 Ti is priced at US$999 to compete with RX 6900 XT, Will Debut in January.
https://www.hkepc.com/19893/20GB_GDDR6X__

Ei tea kui ametlik artikkel, aga senised kõlakad loksutab järjest rohkem paika, et 20gb GDDR6X 320bit ja 999.-

3070Ti võiks ka jaanuaris tulla, võib huvitav tükk olla.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 19:31:20 vasta tsitaadiga

Kui see Ti 6900XT-ga sama on siis tähendab see 3090-i EOL-i.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
High-Q
HV Guru
High-Q

liitunud: 11.11.2001




sõnum 10.11.2020 19:51:24 vasta tsitaadiga

Winterwind, seda kindlasti.
aga 3070ti-s ma veidi kahtlen. mitte selle mõttekuses, vaid tootmise suutlikkuses ja veelgi peenemas kasumlikkuses. gddr6x külge pookimine teeks kaardi hulgi kallimaks ja tooks tootmisdefitsiidi veel suurmaks. Samas lihtaslt veidi tuumasid ja pisut kiirem tavaline ddr6 ei tooks suurt kasu: pigem hoida praegust 3070-t ja pakkuda praegust 3070-t palju suuremal hulgal ja päriselt MSRP sarnase hinnaga (sest tegelikult on kaarti midrange jaoks küllaga, eriti kui saaks selle 500 juurika kanti).

mina näeks targa sammuna:
a) taastada 3070 hulgitootmisvõime ja tuua see võimalikult lähedale esialgsele MSRP-le. amd vastus 6800 on msrp järgi kallim. tiba kiirem, aga kallim ja kui 3070 on eos juba nudim midtrange kaart (odavam toota, vähemalt mitte top-of-the-line versioonid), siis 6800 on pigem suurema venna binned variant, ehk kallim mälu, kallim pcb, kallim jahtus (kõrgem board power jne). Sellele oleks vastus pigem tulevane 6700xt, millest pole aga veel kuulda olnud
b) asendada 3080 ja 3090 hoopis 3080ti-ga. praegused kasutajad saavad veidi kopikasse, aga eks eelmise 2000 põlvkonna ja super kaartidega tehti sama.
Kommentaarid: 107 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 20:19:23 vasta tsitaadiga

Arx07 kirjutas:
RTX 3080 Ti is priced at US$999 to compete with RX 6900 XT, Will Debut in January.
https://www.hkepc.com/19893/20GB_GDDR6X__

Ei tea kui ametlik artikkel, aga senised kõlakad loksutab järjest rohkem paika, et 20gb GDDR6X 320bit ja 999.-



1200€ + sõltub palju scalperid jaole saavad. Kui 6900xt saadavus on parem, siis ei muutu suurt midagi
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 20:24:53 vasta tsitaadiga

No arvestades, et AMD jääb isegi protsessorite tootmisega hätta, siis videokaartide osas saab saadavus veelgi keerulisem olema. Väidetavalt pidid cryptominingus tunduvalt paremad olema, kui 3090, olles 2x odavamad. https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-allegedly-1-5x-faster-than-geforce-rtx-3090-in-cryptocurrency-mining
Igasugu uue ja kiire tehnoloogia ostmine on varsti juba nagu vene ajal ladade järjekorras olemine icon_biggrin.gif
Aga muidu teemasse Flake, mängimiseks on 3090 minul ja eelkõige VR. Eks see ole nagu autodega, egas 911ga 300km/h ei saa maanteel sõita, aga hea teada, et kui vaja, siis on võimeline icon_smile.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 20:39:25 vasta tsitaadiga

Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...

Mnjh.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 21:04:05 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...

Mnjh.

Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 21:06:47 vasta tsitaadiga

Kaua neil aega oli launchiks piisav kogus jubinaid ette valmistada ?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 21:24:08 vasta tsitaadiga

Vaadates, kuidas Amperel pole ka OEMide seas väga liikumist märgata (prebuilt masinad samamoodi MIA) siis nVidia ei saa ka suuri eeltellimusi süüdistada. Inimesed ostaks praegu Delli masinaid ja müüks sealt videokaarte kasumiga edasi icon_wink.gif

Launchiks oli nVidial võimalik valmistuda täpselt vastavalt oma ajakavale. Rtx3070 sai veel kuu otsa isegi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 21:29:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
anubis kirjutas:
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...

Mnjh.

Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut.


Lol, päevi tagasi rääkisid, et "alles paar päeva tagasi ju alles launch oli", nüüd "aint nädal", järgmiseks "aint kuu" ja ongi ikaldus üheltmaalt sama kaua kui amperega aga läbi punaste prillide on ikka "täiesti teistmoodi". Well, ostjate jaoks ei ole mingit vahet - ostjate jaoks on fakt, et sisuliselt minutitega oli kaup poest otsas ja poodide ning ladude vastus on, et ei ole ega tea millal tuleb.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 21:32:26 vasta tsitaadiga

ot:
Esimene tarne müüdi läbi.

Üllatus?

Sellepealt ei saa tõmmata sama järeldust nagu kaks kuud olematu saadavusega ja 50% hinnalisaga juhusliku saadavuse korral üksikutel hetkedel GPU seerial. Lepiks äkki selles kokku icon_smile.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 22:08:31 vasta tsitaadiga

Auron kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
anubis kirjutas:
Kuskohas on hetkel näha, et AMD tootmisega hädas on? Kui kahe kuu pärast on ühe suure edasimüüja juures jätkuvalt 4k+ täitmata eeltellimust (nagu Amperel hetkel) siis võib seda ehk väita, kuid praegu...

Mnjh.

Nõus. Launchist on möödas vähem kui nädal ja dooms(l)ayerid juba ütlevad, et kehvem kui Nvidia. Vaatame seltsimehed ikka ajavahemikku kah. Vähem kui nädal pärast väljalaset oli ja on raske saada igat vidinat ka varasemalt. Selles pole midagi uut.


Lol, päevi tagasi rääkisid, et "alles paar päeva tagasi ju alles launch oli", nüüd "aint nädal", järgmiseks "aint kuu"

Sa näed juba tulevikku ette või? Räägid siin asjadest mis pole veel juhtunudki.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 22:27:36 vasta tsitaadiga

Tõmmati nüüd saag käima jälle icon_lol.gif
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 22:30:23 vasta tsitaadiga

Oot, oot ma pole öelnudki et nvidia poleks samamoodi hädas olnud ja siiani on tootmisega. AMD ja tema fännid lihtsalt väidavad, et AMD pole hädas. Nii nvidia kaartide, kui ka AMD protsessorite saadavus on mõlemad paperlaunch väärilised. Ja ennustan et sama case tuleb ka AMD videokaartide, Playstationi ning Xboxiga, vähesed kiired-õnnelikud saavad, ülejäänud jäävad mitmeteks kuudeks ootele. Ma arvan, et põhisüüdlane on siin corona hoopiski, inimesed on kodudesse lukustunud ning otsivad reisimise, klubides käimise jms asemele asendust mängimise näol.

Mida arvata waterblockidest MSI 3090 gaming X-ile? Mängides peaks tempi tunduvalt alla tooma ning tänu sellele ka korralikult kiirust juurde andma? Need igasugu boost numbrid on tegelikuses mõttetud, kui kaart end kuumuse tõttu alla kellab 5 minuti jooksul. Mis firma toodangut vaatama peaks ja kas Eestis neid ka keegi müüb? Kuidas paigaldusega on, midagi imekeerulist vist pole? Kas GPU vesijahtuse peale saab ka CPU oma ehitada või neil eraldi pumpasid jms vaja?

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.11.2020 22:34:43 vasta tsitaadiga

ot:

Esimese läbimüüdud tarne pealt kuulutad paberlaunchiks?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 10.11.2020 22:48:09 vasta tsitaadiga

Arvestades kui lihtne on tänapäeval webis lauchide ajal GPU/CPU ja ka muu populaarsema tehnika pealt korraliku kasumit teenida peaksid tootjad omale aasta varu valmis panema, et scalperid neid launchi ajal tühjaks ei imeks. Kui mingi kriitiline mass inimesi aru saavad, et paarisaja + raha teenimiseks piisab paarist clickist , sis pole vahet mis need müüjad teevad. See on webi müügi paratamatus.
Lihtsam oleks sellega leppida. Ilma selle pideva Helme panemista oleks see foorum palju meeldivam koht.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:11:51 vasta tsitaadiga

lükkasin siis enda 3090 ventus trio 3x asuse tuf oc biosi peale.
ventuse TDP 350 tuf 375
tulemusega ülirahul kõvasti andis ikka juurde. 1740 pealt praegu paugutab 1900+ core.
rohkem ei taha pushida kuna vendid kipuvad siis lärmakaks minema.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:12:00 vasta tsitaadiga

Aga kas oli puudu, et pidi pushima?
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:12:40 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Aga kas oli puudu, et pidi pushima?


jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:15:58 vasta tsitaadiga

Kui ise rahul, siis tasus ära thumbs_up.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:20:30 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Aga kas oli puudu, et pidi pushima?


jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe


4k resol saab siis 50fps mängida 1800€ eest ? icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 11.11.2020 01:44:39 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Aga kas oli puudu, et pidi pushima?


jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe


Me ju kõik teame, et siin pole probleem RTX 3090 taga, vaid mängu kehva optimeerimise taga. Overclocki neid developere. icon_wink.gif
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:45:52 vasta tsitaadiga

Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi icon_smile.gif https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 01:58:23 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
siven kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
Aga kas oli puudu, et pidi pushima?


jah watch dogs legionis sõites 43 fps ja pole isegi max graafika sätetes:(
nüüd saab 49 fps parem olla kohe


4k resol saab siis 50fps mängida 1800€ eest ? icon_biggrin.gif


jah ja ära unusta et mitmed sätted on maha võetud. rtx shadows car headlights envoirment:D

kui max graafikal pelada tahad on ilmselt 3090 sli ainuke võimalus @60fps
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
danny
Kreisi kasutaja
danny

liitunud: 17.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 09:03:39 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:

Mida arvata waterblockidest MSI 3090 gaming X-ile? Mängides peaks tempi tunduvalt alla tooma ning tänu sellele ka korralikult kiirust juurde andma? Need igasugu boost numbrid on tegelikuses mõttetud, kui kaart end kuumuse tõttu alla kellab 5 minuti jooksul. Mis firma toodangut vaatama peaks ja kas Eestis neid ka keegi müüb? Kuidas paigaldusega on, midagi imekeerulist vist pole? Kas GPU vesijahtuse peale saab ka CPU oma ehitada või neil eraldi pumpasid jms vaja?


https://www.ekwb.com/shop/water-blocks/vga-blocks/full-cover-for-nvidia-geforce/geforce-3070-3080-3090-water-blocks

MSI oma tundub, et veel pole.

Ise hakkan just ehitama, ühe D5 pumba all cpu+gpu.
Sealt Sloveeniast tellisin reede peale lõunat ja esmap peale lõunat oli kaup kohal.
Kommentaarid: 49 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 42
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 09:36:51 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi icon_smile.gif https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882

+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 09:44:33 vasta tsitaadiga

mannatera kirjutas:
wirx kirjutas:
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi icon_smile.gif https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882

+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde

G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda. Seega liiga kaugele lükata ei pruugigi crashida vaid perf kukub.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 09:45:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin.

Tõsi, nii on, pole artifakte veel näinud. Ebastabiilsus seisnes selles, et bench viskas ennast kinni ja sai hindeks 0
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 11:16:24 vasta tsitaadiga

Lisaks pole 3090 mälu poolt piiratud vaid GPU poolt, sellest ka nii väike vahe üleklokitud 3080-ga.
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
liiv
HV Guru
liiv

liitunud: 21.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 11:38:32 vasta tsitaadiga

Eile sain siis oma esimese portsu RTX 3070 ja 3090 kätte. Positiivne uudis mänguritele on see, et RTX 3070 on mininguks ebapraktiline, mis tähendab et kaevurid neid massiliselt kokku ostma ei hakka. Keda huvitab siis siin muljetasin veidi:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10584377#10584377

Minu isiklikult olen RTX 3070 väga rahul (mängimise mõttes). Hind uuest peast poole odavam kui RTX 2080 Ti aga toorest jõudu veidi rohkem. Samas kasutatud RTX 2080 Ti hinnad on vaid pisut odavamad kui RTX 3070
Kuna ajapuuduse tõttu mängin vähe siis ei näe mõtet enda tarbeks RTX 3080 soetada. RTX 3080 on hea mänguasi tõsistele mänguritele, mina ei kvalfitseeru icon_wink.gif

ps. ootan põnevusega RX 6800, paraku selle saatus on "tume", kaevurid võivad neid hakata kokku ostma, mining võimsus 1,5 x suurem kui RTX 3090 ja hind 3x odavam
Kommentaarid: 627 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 9 :: 6 :: 517
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 11:45:03 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:
Eile sain siis oma esimese portsu RTX 3070 ja 3090 kätte. Positiivne uudis mänguritele on see, et RTX 3070 on mininguks ebapraktiline, mis tähendab et kaevurid neid massiliselt kokku ostma ei hakka. Keda huvitab siis siin muljetasin veidi:
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=10584377#10584377

Minu isiklikult olen RTX 3070 väga rahul (mängimise mõttes). Hind uuest peast poole odavam kui RTX 2080 Ti aga toorest jõudu veidi rohkem. Samas kasutatud RTX 2080 Ti hinnad on vaid pisut odavamad kui RTX 3070
Kuna ajapuuduse tõttu mängin vähe siis ei näe mõtet enda tarbeks RTX 3080 soetada. RTX 3080 on hea mänguasi tõsistele mänguritele, mina ei kvalfitseeru icon_wink.gif

ps. ootan põnevusega RX 6800, paraku selle saatus on "tume", kaevurid võivad neid hakata kokku ostma, mining võimsus 1,5 x suurem kui RTX 3090 ja hind 3x odavam


Tegelikutl keegi juba debunkis selle, et 6800 on hea kaevandamises.
Keegi kellel kaart olemas oli.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 11:52:38 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
mannatera kirjutas:
wirx kirjutas:
Ma polnud 3090 mälu üle +800 enne proovinud, väga marginaalselt annab juurde. Kui täpsem olla, siis stockis portroyalis 13512 punkti ning +1500 mäluga 13703 punkti. Kõrvale panin veel lehepuhuriga tulemuse 14493 ja nüüd ilma lehepuhurita sain 14447 punkti, eelnevalt oli ilma lehepuhurita 14385 punkti.
Mitte, et need portroyali tulemused nii väga loeks, aga +1500 mälule on päris hea tulemus, rohkem Afterburneris panna ei lubagi icon_smile.gif https://www.3dmark.com/compare/pr/489476/pr/489569/pr/434899/pr/489582/pr/434882

+1500 on päris rets jah. mul endal oli +1000 afterburneris, kõik üle selle muutus ebastabiilseks või siis ei andnud punkte juurde

G6X kusjuures ei ei hakka artifakte pilduma nagu kõik varasemad videomälud vaid perf hakkab (vaikselt) kukkuma kui liiga kaugele lükata, kuna ECC taustal üritab siluda. Seega liiga kaugele lükata ei pruugigi crashida vaid perf kukub.
Ma ei mäleta täpselt kust ülevaatest või videost ma seda infot nägin.


Lisasingi 100mhz kaupa, 1400 peal tuli madalam tulemus, kui 1300, aga 1500 oli jällegi parem.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 11:55:08 vasta tsitaadiga

https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-to-launch-in-january-2021
_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 12:14:37 vasta tsitaadiga

Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.

Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles..
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 13:02:47 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
https://videocardz.com/newz/nvidia-geforce-rtx-3080-ti-to-launch-in-january-2021

Arvestades seda, et potentsiaalselt kasutab täpselt sama kivi mis 3090 ja specid on väga lähedased sellele võime üsna pea näha 3090 EOL staatust. Lisaks hakkab Nvidia siis Detsembris koguma neid kive ja 3090 senine olematu saadavus kukub nulli. EOL tuleb üsna pea peale seda.
anubis kirjutas:
Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.

Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles..

Pead laskma model vana küsitluse nullida. Olen selle bugiga varem kokku puutunud teistes teemades. Kasutajana ei saagi sa midagi teha.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 13:36:07 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Kuidas küsitluse ära nullida saab? Tahaks teha sellekohta, et kui paljudel tellitud kaart käes, kui paljudel tellitud kuid ootab tarnet ja kui paljud loobusid lähema paari kuu vaates koleda hinna pärast.

Praegu kui ma uued küsimused panen jäävad vanad numbrid ikka alles..

Pead vana kustutama ennem

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 13:47:37 vasta tsitaadiga

jeesus188, Sellest ei piisa. Uut tehes võtab kuskilt mustast august vanad variandid jälle välja. Ainult mode saab vana nullida.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 13:48:05 vasta tsitaadiga

Võtab jah, vanad vastused peale, ei kao ära.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 14:22:04 vasta tsitaadiga

liiv kirjutas:


ps. ootan põnevusega RX 6800, paraku selle saatus on "tume", kaevurid võivad neid hakata kokku ostma, mining võimsus 1,5 x suurem kui RTX 3090 ja hind 3x odavam


See debunkiti jah: https://videocardz.com/newz/amd-radeon-rx-6800-allegedly-1-5x-faster-than-geforce-rtx-3090-in-cryptocurrency-mining

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 15:05:03 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
jeesus188, Sellest ei piisa. Uut tehes võtab kuskilt mustast august vanad variandid jälle välja. Ainult mode saab vana nullida.

Mul pole siin õigusi, aga mujal olen nii mõnegi küsitluse tekitanud uuesti kus mode õigused olemas.

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 16:47:09 vasta tsitaadiga

RTX3070
Spoiler Spoiler Spoiler

RTX3080
Spoiler Spoiler Spoiler

RTX3090
Spoiler Spoiler Spoiler


Olukord on paranemas. Skalperitele pole mõtet maksta.


viimati muutis anubis 11.11.2020 16:51:36, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PaRaZiD
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 16:49:56 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
ˇ

Olukord on paranemas. Skalperitele pole mõtet maksta.

Mis pood see on?
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 18:33:08 vasta tsitaadiga

https://www.computeruniverse.net/

Saadavad otse Eestisse, ei pea vahendajaid kasutama. Kulleriga koju ~€25 paari päevaga.

edit: tellisin ühe RTX3070, juba pakitakse. thumbs_up.gif

Edit: Ma vist sattusin ikka väga õigel hetkel sinna poodi. icon_eek.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 19:58:19 vasta tsitaadiga

Casekingis on ka 3070 "suht vabalt" saadaval
https://www.caseking.de/pc-komponenten/grafikkarten/nvidia/geforce-rtx-3070

aga andke 3080.

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.11.2020 20:03:47 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
Casekingis on ka 3070 "suht vabalt" saadaval
https://www.caseking.de/pc-komponenten/grafikkarten/nvidia/geforce-rtx-3070

aga andke 3080.


Hoia silma peal: https://twitter.com/PartAlert
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 72, 73, 74 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.