|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
0rpheus
HV vaatleja
liitunud: 10.10.2011
|
06.11.2020 13:55:05
|
|
|
| Barmalej kirjutas: |
| 0rpheus kirjutas: |
| Kas juhuslikult keegi siit veel Jimms.fi lehelt endale mingisuguse RTX 3080 tellis? Ise panin seal 22. septembril tellimuse kirja TUF OC kaardile, siis oli selle hind veel 759,90 €. Vahepeal on neil seal hind 889,90 € peale kerkinud, nende endi andmete järgi on 30.09, 26.10 ja 28.10 stock'i juurde tulnud, kokku 184 kaarti, aga minu tellimust pole praeguseni veel täidetud. Mul hakkab tekkima kahtlus, et nad täidavad eelisjärjekorras kallima hinna eest tehtud tellimused, ehk siis ma võingi ootama jääda. Või olen ma liiga paranoiline? |
Kusjuures, Jimms vastas nii sellele küsimusele:
Pricing has no effect on how the item will be shipped to anyone.
All the items follow a simple rule: whoever ordered first, is the one that will be getting the item faster. |
Okei, väga huvitav. Võtsin ka ise paar päeva tagasi nendega ühendust selle sama küsimuse osas, aga pole siiani veel vastust saanud.
Btw kas ma saan õigesti aru, et teised siin suhtlevad Jimm'siga inglise keeles? Kui ma päris alguses neile inglise keeles kirjutasin, ei saanudki vastust (aga e-mail tracker näitas, et kirja olid nad lugenud). Otsustasin siis viimases hädas Google translate'i abil nendega soome keeles suhelda, ja siis nad vastasid kohe
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-steven--
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.11.2007
|
06.11.2020 14:08:16
|
|
|
| 0rpheus kirjutas: |
| Barmalej kirjutas: |
| 0rpheus kirjutas: |
| Kas juhuslikult keegi siit veel Jimms.fi lehelt endale mingisuguse RTX 3080 tellis? Ise panin seal 22. septembril tellimuse kirja TUF OC kaardile, siis oli selle hind veel 759,90 €. Vahepeal on neil seal hind 889,90 € peale kerkinud, nende endi andmete järgi on 30.09, 26.10 ja 28.10 stock'i juurde tulnud, kokku 184 kaarti, aga minu tellimust pole praeguseni veel täidetud. Mul hakkab tekkima kahtlus, et nad täidavad eelisjärjekorras kallima hinna eest tehtud tellimused, ehk siis ma võingi ootama jääda. Või olen ma liiga paranoiline? |
Kusjuures, Jimms vastas nii sellele küsimusele:
Pricing has no effect on how the item will be shipped to anyone.
All the items follow a simple rule: whoever ordered first, is the one that will be getting the item faster. |
Okei, väga huvitav. Võtsin ka ise paar päeva tagasi nendega ühendust selle sama küsimuse osas, aga pole siiani veel vastust saanud.
Btw kas ma saan õigesti aru, et teised siin suhtlevad Jimm'siga inglise keeles? Kui ma päris alguses neile inglise keeles kirjutasin, ei saanudki vastust (aga e-mail tracker näitas, et kirja olid nad lugenud). Otsustasin siis viimases hädas Google translate'i abil nendega soome keeles suhelda, ja siis nad vastasid kohe  |
Mina suhtlesin inglise keeles, sõber kes Soomes elab, suhtles nendega samuti inglise keeles. Paar päeva läks aega vastamisega, aga vastati selges inglise keeles ning kui 3080 tellimuse refundi tahtsin, siis oli järgmine päev kanne tehtud.
_________________ mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.11.2020 14:11:19
|
|
|
| Teema küsitlust vaadates oleks Eestis esmanõudluse katmiseks vaja umbes 250 kaarti, vaadates poodidest läbikäinud koguseid siis reaalselt jõudis siia ~10%?
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
HPN
HV veteran

liitunud: 26.06.2007
|
06.11.2020 14:18:05
|
|
|
Küsitluse võiks üldse ära nullida ja otsast alustada, sest päris palju on muutunud septembri alguse seisuga (mina vist vastasin 3090 ). Esialgu ei olnud seal ka paljusid praeguseid valikuvariante.
|
|
| Kommentaarid: 48 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
47 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
06.11.2020 14:24:18
|
|
|
anubis, HV foorumi küsitluse põhjal* (Või mille põhjal see number 250 tuli ja kas kõikidele kaartidele või 3070?)
Ma ei usu, et siin kuigi suur protsent mängureid on... vähemalt minu füüsilises tutvusringkonnas olen ma ainus aktiivne kasutaja siin foorumis.
Niipalju kui silma jäänud neid Arvutitarga jutte siis sealt on küll üle 50 kaardi läbi käinud. Lisaks siis see Pro gamer või kes iganes see oli ning Galador.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Barmalej
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2012
|
06.11.2020 14:27:04
|
|
|
| 0rpheus kirjutas: |
| Barmalej kirjutas: |
| 0rpheus kirjutas: |
| Kas juhuslikult keegi siit veel Jimms.fi lehelt endale mingisuguse RTX 3080 tellis? Ise panin seal 22. septembril tellimuse kirja TUF OC kaardile, siis oli selle hind veel 759,90 €. Vahepeal on neil seal hind 889,90 € peale kerkinud, nende endi andmete järgi on 30.09, 26.10 ja 28.10 stock'i juurde tulnud, kokku 184 kaarti, aga minu tellimust pole praeguseni veel täidetud. Mul hakkab tekkima kahtlus, et nad täidavad eelisjärjekorras kallima hinna eest tehtud tellimused, ehk siis ma võingi ootama jääda. Või olen ma liiga paranoiline? |
Kusjuures, Jimms vastas nii sellele küsimusele:
Pricing has no effect on how the item will be shipped to anyone.
All the items follow a simple rule: whoever ordered first, is the one that will be getting the item faster. |
Okei, väga huvitav. Võtsin ka ise paar päeva tagasi nendega ühendust selle sama küsimuse osas, aga pole siiani veel vastust saanud.
Btw kas ma saan õigesti aru, et teised siin suhtlevad Jimm'siga inglise keeles? Kui ma päris alguses neile inglise keeles kirjutasin, ei saanudki vastust (aga e-mail tracker näitas, et kirja olid nad lugenud). Otsustasin siis viimases hädas Google translate'i abil nendega soome keeles suhelda, ja siis nad vastasid kohe  |
Jah, kogu suhtlus on olnud nendega inglise keeles. Vastavad 1-3 päevas jooksul.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2020 17:48:57
|
|
|
kellel siin see scan.co.uk link oli - ainult ireland/uk müüvad
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
06.11.2020 18:08:27
|
|
|
Aitäh vihje eest! lükkasin ka sama skeemiga orderi sisse.
Mul läks SEBstmaha 529 kopikatega. Eshopwedrop lubab esimese paki tasuta ka tuua. Eks näis.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
06.11.2020 18:24:54
|
|
|
Tänud, tellisin ära. 543.37 eurot läks kokku paypaliga. RTX 3070 FE kaarti olen juba tükk aega jahtinud. Loodan, et jõuab ka kohale eshopiga. Eelnevad ostud on kenasti käinud.
---
Ja ongi nüüd out of stock.
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
06.11.2020 18:32:31
|
|
|
3080 läks seal minutiga, 3090 kiiresti ja 3070 pidas vastu alla tunni
Siit kah hea jälgida EU regiooni pakkumisi https://twitter.com/PartAlert
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
06.11.2020 18:38:14
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
3080 läks seal minutiga, 3090 kiiresti ja 3070 pidas vastu alla tunni
Siit kah hea jälgida EU regiooni pakkumisi https://twitter.com/PartAlert |
Mis hinnaga 3080 oli?
|
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
06.11.2020 18:44:24
|
|
|
| yerba kirjutas: |
| Killhoven kirjutas: |
3080 läks seal minutiga, 3090 kiiresti ja 3070 pidas vastu alla tunni
Siit kah hea jälgida EU regiooni pakkumisi https://twitter.com/PartAlert |
Mis hinnaga 3080 oli? |
Ma ise ei näinud, kuid minu teada saab vaid ametliku hinnaga FE-sid müüa ehk Nvidia UK lehe järgi pidi hind olema 649£
| yerba kirjutas: |
543.37 eurot läks kokku paypaliga.
|
Ma olen ise hakanud Paypali vältima kuna seal on uskumatult kallis valuuta vahendamise teenus.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
viimati muutis Killhoven 06.11.2020 20:01:53, muudetud 2 korda |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yerba
HV Guru

liitunud: 12.11.2003
|
06.11.2020 19:12:55
|
|
|
Arvestades Eesti hindasid on 649 naela igati okei.
Selle hinna eest oleks 3080 ostnud küll. Aga 3070 on ka igati väärt.
_________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee |
|
| Kommentaarid: 1224 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
901 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
06.11.2020 20:52:45
|
|
|
Viimased uudised siis räägivad, et Jaapanis on PS-5t kohe lootus saada ainult nendel kes preorderi tegid.
No kuidas see siin nii küll juhtuda sai , et AMD ei suuda kogu oma kokkuostetud tootmisvõimsuse juures ikka ostjate soove rahuldada. (see oli irooniaga.)
Need kes siin viimane kuu on oma hala ajanud võiksid selle info valguses siiski korra mõtelda kas see vingumine oli ikka asja väärt ja kas asjad on ikka nii nagu mõni youtube kanal oma kohvipaksu pealt välja loeb.
Need kes nõuka ajal ruubiku kuubikut tahtsid saada arvavad ilmsel, et 3080/90 launchil polnud häda midagi. Täiesti uskumatu kui hellaks on inimeste mõttemaailm ainult 25 aastaga muutunud. Omal ajal võis isegi sokolaadi vahvli jäätise saamine raskem olla kui täna 30xx GPU ostmine.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.11.2020 21:05:41
|
|
|
SirAskAlot, Ja sul on vettpidav info, et põhjus on justnimelt seal asuvates AMD kiipides mitte Sony enda poolel?
Konsoolide müüginumbrid on kümnetes miljonites. Graafikakaartide müüginumbrid heajuhul miljon.
Eksisteerib väga suur vahe kas sa toodad max miljon kaarti või kümme miljonit karpi millesse läheb rohkem materjale ja komponente kui graafikakaarti.
Ja mingi NSVL aegse võrdluse toomine tänasesse maailma on veel eriti ajuvaba.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GTR 3.0
HV kasutaja
liitunud: 27.09.2007
|
06.11.2020 21:12:54
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
Ma olen ise hakanud Paypali vältima kuna seal on uskumatult kallis valuuta vahendamise teenus. |
OT aga Paypaliga makstes ei pea kasutama nende pakutavat valuutavahetuse teenust. Natuke infot siin: https://travel-dealz.eu/blog/paypal-currency-conversion/
_________________ Skeemi ja trükkplaadi disain. Jootetööd ja prototüüpimine. |
|
| Kommentaarid: 52 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
51 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
06.11.2020 21:41:27
|
|
|
| SirAskAlot kirjutas: |
Viimased uudised siis räägivad, et Jaapanis on PS-5t kohe lootus saada ainult nendel kes preorderi tegid.
No kuidas see siin nii küll juhtuda sai , et AMD ei suuda kogu oma kokkuostetud tootmisvõimsuse juures ikka ostjate soove rahuldada. (see oli irooniaga.)
Need kes siin viimane kuu on oma hala ajanud võiksid selle info valguses siiski korra mõtelda kas see vingumine oli ikka asja väärt ja kas asjad on ikka nii nagu mõni youtube kanal oma kohvipaksu pealt välja loeb.
Need kes nõuka ajal ruubiku kuubikut tahtsid saada arvavad ilmsel, et 3080/90 launchil polnud häda midagi. Täiesti uskumatu kui hellaks on inimeste mõttemaailm ainult 25 aastaga muutunud. Omal ajal võis isegi sokolaadi vahvli jäätise saamine raskem olla kui täna 30xx GPU ostmine. |
| ot: |
Microsofti ja Sony eeltellimus on tehtud nende endi etteantud numbrite põhjal ja julgelt aasta/poolteist ette, TSMC ja AMD ei dikteeri midagi.
Kui nad mahtudes puitu panid siis TSMC/AMD ei saa midagi teha, tehased töötavad täisvõimsusel. Arvate, et nVidia nalja pärast läks Samsungi juurde?  |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2020 21:57:22
|
|
|
| anubis kirjutas: |
| SirAskAlot kirjutas: |
Viimased uudised siis räägivad, et Jaapanis on PS-5t kohe lootus saada ainult nendel kes preorderi tegid.
No kuidas see siin nii küll juhtuda sai , et AMD ei suuda kogu oma kokkuostetud tootmisvõimsuse juures ikka ostjate soove rahuldada. (see oli irooniaga.) |
| ot: |
Microsofti ja Sony eeltellimus on tehtud nende endi etteantud numbrite põhjal ja julgelt aasta/poolteist ette, TSMC ja AMD ei dikteeri midagi.
Kui nad mahtudes puitu panid siis TSMC/AMD ei saa midagi teha, tehased töötavad täisvõimsusel. Arvate, et nVidia nalja pärast läks Samsungi juurde?  |
|
| ot: |
konsoolid peaks tsmc 7nm tootmismahust ära võtma päris suure osa. need tootmismahud ei ole naljaasi.
tsmc 7nm tootmisvõimsus oli aasta algul 110k vahvlit kuus, praegu on 130k ja aasta lõpuks plaan 140k. amd käes võiks tänaseks olla peaaegu pool. reaalselt vist kuskil 40% aga no ütleme pool.
ei sony ega microsoft eraldi tsmc klientidena ei figureeri, vähemalt mitte sobivate mahtudega, seega see tuleb amd pirukast. konsoolide kiibid jagada vahvliteks laiali (ps5 numbrid on paremini teada ja suurusjärk sobib päris hästi) on umbes 15k vahvlit/kuus kumbki, ehk kokku 30k kanti. see kestab aasta lõpuni ja kardetavasti ka edasi.
ka amd-l ei ole selle tsmc mahuga väga priisata. sealt tulevad zen3, suured navid ja a100. esimest mahub vahvli peale 6-7x rohkem kui teist ja viimasest ei tea me veel suurt midagi.
see on ka loogiline põhjus, miks nvidia samsungi manu läks.
need otsused tehti aasta-poolteist tagasi, kui mitte varem. nende ennustused pidid tänast olukorda arvestades üsna täpsed olema. praegu on tsmc n7 mahtu tänu huawei loole tegelikult saadaval (loe: lõviosa sai amd endale) isegi rohkem kui ennustada võis.
yieldidest ei saa me tõenäoliselt lähiajal teada kui üldse aga ma ei pea enesestmõistetavaks arvamust, et samsungi 8n yieldid on halvad. see on vana ja pool node kehvem (=lihtsam ja tuntum) tootmisprotsess kui 7nm.
tänaste numbrite pealt (536mm kivi) tundub, et suur navi on vaid ~10% parema transistoritihedusega kui ampere. voolutarbe osas näeme aga seni tundub, et ka see vahe pigem ei ole suur. |
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
06.11.2020 22:00:53
|
|
|
| ot: |
| londiste, 7nm on massivselt paranenud ja juba aastaid tootmises olnud. Olen täiesti veenduinud, et yieldid on suurepärased. Probleem nagu sa ise viitad ongi hetkel tootmismahus mitte yieldides. Samsungi mahtudest ei tea me kahjuks suurt midagi. |
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.11.2020 22:04:23
|
|
|
pidasin 8n yielde silmas. see on 10nm-klassi tootmisprotsess. pigem võiks selle yielde paremaks pidada kui kumbki 7nm.
samsungi üldised tootmismahud on rämedad. peaks ka see aasta veel olema rohkem kui tsmc-l. seda, palju nvidia neilt ostab, ei see me praegu kahjuks kuidagi teada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SirAskAlot
Kreisi kasutaja
liitunud: 19.03.2011
|
07.11.2020 00:01:44
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
SirAskAlot, Ja sul on vettpidav info, et põhjus on justnimelt seal asuvates AMD kiipides mitte Sony enda poolel?
Konsoolide müüginumbrid on kümnetes miljonites. Graafikakaartide müüginumbrid heajuhul miljon.
Eksisteerib väga suur vahe kas sa toodad max miljon kaarti või kümme miljonit karpi millesse läheb rohkem materjale ja komponente kui graafikakaarti.
Ja mingi NSVL aegse võrdluse toomine tänasesse maailma on veel eriti ajuvaba. |
Ja sul on loomulikult olemas info palju Nvidia parterid 30xx GPU-sid ette tellisid. Või on sul olemas info palju 2 aastat tagasi 20xx seeriat müüdi mille põhjal Nvidia ilmselt oma prognoosid tegi. Matemaatiliselt pole mingit vahet kas prognoos tehakse 1 või miljoni asja peale. Prognoos on kas õige või vale.
Mul oli tolle lause taga veel sulgudes irooniaga.(sa ikka tead mida iroonia tähedab ?) Ma ei eeldagi , et AMD peaks teadma paljuga Sony oma prognoosid mööda paneb. Teiselt poolt ma ei eelda , et NVIDA peaks suutma kontrollida partnerite webi lehti või ärikaid kes tahavad kaupa kallimalt müüa.
Fakt on see , et eksida võivad kõik. Fakt on ka see, et viimase 100 lehe peal on ühte firmat pea iga vea pärast sõimatud. Ka nende puhul mis pole üldse tema vead. Ja fakt on see, et üsna palju mida siin väidetakse on täielkult tõestamata ja põhineb ainult mõne inimese oletustele ja seda kasutatakse otselselt kellegi/millegi laimamiseks. Võibolla vajaks see foorum ka mingit nuppu kuhu saaks vajutada kui inimesed oma vandenõu teooriatega liiga hoogu lähevad.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.11.2020 01:02:59
|
|
|
SirAskAlot, Kui kaarte tuleb vähe peale, siis see on probleem Nvidia poolel. Ja kui AIB ei saaks hakkama (kuigi ma ei näe põhjust miks ei saaks), siis Nvidia peaks turu üle ujutama FE mudelitega.
Asi pole ainult nõudluses kahjuks. Kui kaarte tuleks peale tuhandetes iga päev, siis varem või hiljem jõuaks see nõudlusele järgi. Fakt on see, et osadel retaileritel on täitmata veel isegi launch päeva tellimused mida nad järjest võtavad ette.
Paraku kui kaarte tiksub peale sadades või riigiti ainult kümnetes, siis jääb hetke olukord kestma.
Vaatasin just huvi pärast mis seisu Geizhals näitab: link
3070: 12 mudelit in stock mingil kujul aga pmst 3080 MSRP (650-800€) hindadega.
3080: 4 mudelit in stock mingil kujul aga 1000-1300€ hindadega.
3090: 13 mudelit in stock mingil kujul aga 1750-2450€ hindadega.
Seega hakkab justkui mingi laoseis tekkima aga see on minu arvates seetõttu, et esiteks poolteist kuud on möödas ja mingi osa inimesi on kaardi saanud, osad ootavad AMD kaarte ja kolmas grupp pole nõus neid hindu maksma.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
erick
HV Guru

liitunud: 24.01.2003
|
07.11.2020 01:43:16
|
|
|
SirAskAlot, nõustun siinkohal Tomorrow-ga. See RTX 3000 seeria launch on sh*tshow kuubis. 7.5% on see number, mille ulatuses nad suutsid tellimusi täitsa 1 kuu peale launchi. See on kas 13x "nõudluse alaennustamine" või on ikkagi nii nagu räägitakse ja Nvidia ahnusest tulistas endale ise jalga, minnes odavama 8nm Samsungi tootmisprotsessi teed, et säästa mingi 45 USD per GPU, teades samas väga hästi, et kuna seal on tootmismahud märksa väiksemad, siis tekivad puudujäägid.
Tagajärgi ei pea pikalt ennustama, kui RX 6800 seeria müük algab, siis arvan näeme üle pika aja kuidas AMD GPU turuosa teeb korraliku hüppe. Kõik need tulevased AMD ostjad oleksid võinud võtta RTX 3000 seeria kaardi, kui see oleks reaalselt saadaval olnud, enne kui nad isegi midagi teadsid Ryzen 5000 seeriast ja Smart Memory Accessist.
|
|
| Kommentaarid: 106 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
96 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
07.11.2020 10:18:28
|
|
|
Ma arvan, et nvidia ei uskunud sellist lööki. AMD'l ei olnud mingit infot kui nvidia launchis. Kuna neil oli märgatav perfi tõus vs eelmine seeria siis nad arvasitki, et ega sealt leerist vastu lööki ei tule.
Sellest tulenevalt otsustasid kergitada hinda, teha leping odavama GPU tootjaga jne. Ilmselt nüüd nad mõtlevad, kuidas seda olukorda siluda.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
wirx
HV Guru

liitunud: 03.08.2002
|
|
| Kommentaarid: 80 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.11.2020 10:37:50
|
|
|
wirx,
| Tomorrow kirjutas: |
| See on ühe AIB avaldus poolteist nädalat enne launchi. AIB kes on tootnud kehvi AMD mudeleid ja kes oli kohe nõus Nvidia GPP-le allkirja andma. Arvestades kui hädine 30 seeria launch oli siis sellest parema tulemuse tegemiseks ei pea palju pingutamagi. Lisaks loeb aja faktor. Kui nädal-kaks on kehv saadavus siis see on tavaline iga launchi puhul. Ka pre-Covid-19. Kui läheb üle selle nagu Nvidial juba poolteist kuud on olnud, siis peab kritiseerima. |
ASUS saab pakkuda ainult enda kaartide väljamüümist minutite jooksul. Vaevalt nad teavad MSI, Gigabyte, Sapphire jne numbreid.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
majooro
HV kasutaja

liitunud: 17.02.2011
|
07.11.2020 10:39:51
|
|
|
| Nõudlus on ju nende arvelt, kes ei jõudnud/raatsinud RTX 3000 kaarti osta, suurem. Eks aktsiaturud ja analüütikute graafikud aasta lõpus-järgmise alguses kajastavad reaalset seisu.
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.11.2020 10:41:25
|
|
|
| tsitaat: |
AMD hetkel paistab esimest korda üle väga pika aja konkureerima kõrgemas jõudlusklassis.
Kui kõrvale panna fakt, et paljud kasutajad kes ootasid nVidia kaarti pole siiani saanud seda osta - siis võib eeldada, et AMD toodang on mitmekordse ostusurve all. |
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
07.11.2020 10:59:39
|
|
|
ASUS on viimane klient tõenäoliselt, kes AMD käest oma kivid kätte saab kui ülejäänud AIBd on enda tellitud mahud 100% ulatuses kätte saanud
Kui seda juttu räägiks Sapphire, siis võibolla usuks...
ASUS oli esimene, kes viskas AMD bussi alla, kui Nvidia oma GPPd ajama hakkas.
Ning me kõik mäletame viimase Asuse AMD kaardi (Strix 5700XT) fiaskot seoses radikaga, kus Asus kasutas lühemaid kruvisi, et sisuliselt päevadega tuli see kinnitustest välja ja polnud enam kontakti kiviga.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
0rpheus
HV vaatleja
liitunud: 10.10.2011
|
07.11.2020 12:00:00
|
|
|
| Barmalej kirjutas: |
| 0rpheus kirjutas: |
| Kas juhuslikult keegi siit veel Jimms.fi lehelt endale mingisuguse RTX 3080 tellis? Ise panin seal 22. septembril tellimuse kirja TUF OC kaardile, siis oli selle hind veel 759,90 €. Vahepeal on neil seal hind 889,90 € peale kerkinud, nende endi andmete järgi on 30.09, 26.10 ja 28.10 stock'i juurde tulnud, kokku 184 kaarti, aga minu tellimust pole praeguseni veel täidetud. Mul hakkab tekkima kahtlus, et nad täidavad eelisjärjekorras kallima hinna eest tehtud tellimused, ehk siis ma võingi ootama jääda. Või olen ma liiga paranoiline? |
Kusjuures, Jimms vastas nii sellele küsimusele:
Pricing has no effect on how the item will be shipped to anyone.
All the items follow a simple rule: whoever ordered first, is the one that will be getting the item faster. |
Sain nüüd täna neilt sama vastuse. Et tellimusi täidetakse ikkagi nende esitamise järjekorras ja ostu hetkel kehtinud hind tellimuse täitmist ei mõjuta.
Mis tekitab nüüd küsimuse, et kuidas see jutt loogiline on, mis siin teemas pidevalt läbi käib - et kaartide hinnad on selle pärast kõrged, et hulgimüüjad/jaemüüjad lihtsalt ei saa kaarte kuskilt odavamalt. Tahate siis öelda, et Jimm's müüb algse hinnaga (759,90 €) ostetud kaarte kahjumiga, kui neile nüüd uus sats väidetavalt kalleid kaarte kohale jõuab?
|
|
| Kommentaarid: 6 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
07.11.2020 12:57:45
|
|
|
Noh kui avada näiteks Asuse leht, siis on seal hinnad super head (km sees). Järelikult on liigkasuvõtjaks keegi vahendaja tootjalt lõpptarbijale. (väga ei usuks et tootja teeb eri hinnaga satse sest eks ole edasimüüjatega kah lepingud paigas).
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Barmalej
HV kasutaja
liitunud: 31.08.2012
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
07.11.2020 13:18:31
|
|
|
| 3090 hetkel osta tundub küll mõttetu. Niikaua juba ära kannatas siis kannatab ka 3080Ti'ni ära, mis tuleb sama perfiga ja 500eur odavam.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.11.2020 13:23:16
|
|
|
| Killhoven kirjutas: |
| Noh kui avada näiteks Asuse leht, siis on seal hinnad super head (km sees). Järelikult on liigkasuvõtjaks keegi vahendaja tootjalt lõpptarbijale. (väga ei usuks et tootja teeb eri hinnaga satse sest eks ole edasimüüjatega kah lepingud paigas). |
Ma oma kooliaegse saksa keele oskusega vaatan, et tellitav ja ostukorvi pole neist lisatav ükski. Hinnad on jah ilusad aga see on rohkem nagu teasimine kui reaalne saadavus puudub.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
07.11.2020 13:40:56
|
|
|
Muidu sellel nädalal on kõiki kaarte korduvalt siit-sealt osta saanud nii, et reaalselt laos ja kohe kuni paari päeva jooksul teele. Hinnad keskmiselt 3090 ~ 1750,- / 3080 ~900.- / 3070 ~650.- sest veel ostetakse selliste hindadega.
3080-d on küll veel veidi harvemad ja hinnad 850-1000 vahel. Siin saada hetkel (ikka veel 5+ tk laos).
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
07.11.2020 18:19:23
|
|
|
| Arx07 kirjutas: |
| 3090 hetkel osta tundub küll mõttetu. Niikaua juba ära kannatas siis kannatab ka 3080Ti'ni ära, mis tuleb sama perfiga ja 500eur odavam. |
Mälu ei ole sama perfiga...
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
07.11.2020 20:30:47
|
|
|
| Mida iganes, aga vahe on sees, kes tahab sealt midagi välja imeda küll see imeb
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
07.11.2020 21:00:59
|
|
|
Nvidial pole kuhugi minna. Kui nad teevad 20GB 3080 Ti, siis 3090 on hetkega mõttetu.
Pigem arvan, et loogilisem oleks 12GB versioon 384bit siiniga, et jätta 3090-le 12GB mälu eelis. Paraku siis omaks 3080 Ti ikkagi vähem mälu kui 16GB 6900XT millega see ilmselt võistlema hakkab.
Seega peaks see olema odavam kui 999.
Peale mäludega mängimise pole Nvidial eriti mingit valikut jõudlust tõsta. Eksisteerivad kiibid on juba piiri lähedal kellade ja konfi poolest. Ma ei usu, et Nvidia ootas seda, et AMD nii konkurentsivõimeline on seekord.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
yoyoo
Kreisi kasutaja

liitunud: 12.06.2005
|
07.11.2020 21:02:14
|
|
|
mulle tundub, et sa oled selle sureva kaardi endale ostnud, et seda õigustad nüüd
| m8markus kirjutas: |
| Mida iganes, aga vahe on sees, kes tahab sealt midagi välja imeda küll see imeb |
|
|
| Kommentaarid: 30 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
07.11.2020 21:12:06
|
|
|
| Jah olen, aga see mind üldse ei morjenda, nagu nii ei tegele OC-ga, lihtsalt kui on viimast vaja siis on vahe sees
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
07.11.2020 21:15:10
|
|
|
Kui keegi punnitabki 5 % kiirema või 300 rutsi odavama kaardi valmis, siis see ei tähenda, et kõik tormavad kohe oma 3090 maha müüma . Need käivad vabalt selle generatsiooni lõpuni.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Arx07
HV veteran

liitunud: 08.01.2003

|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
m8markus
HV veteran

liitunud: 15.11.2001
|
07.11.2020 21:31:28
|
|
|
Tegelikult on minul häda selles, et kasutan valve indexi ja mängin Elite Dangerousi "ainult" ja selles mängus ei andnud see 3090 suurt midagi juurde, nii imelik kui se ka ei ole ja hästi on seal mõjunud just toores jõud megaherzi näol, mida aga 3090 peaaegu polegi võrreldes eelneva 2080Ti ga (kellad pea samad) ja ma arvan, et AMD kaardid võivad anda siin väga kõva boosti oma 2400-2500 hz iga anda...eks näis
vähemalt tegi uus afterburner beta voldi lõpuks laht
|
|
| Kommentaarid: 44 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
40 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.11.2020 21:34:36
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Nvidial pole kuhugi minna. Kui nad teevad 20GB 3080 Ti, siis 3090 on hetkega mõttetu.
Pigem arvan, et loogilisem oleks 12GB versioon 384bit siiniga, et jätta 3090-le 12GB mälu eelis. Paraku siis omaks 3080 Ti ikkagi vähem mälu kui 16GB 6900XT millega see ilmselt võistlema hakkab.
Seega peaks see olema odavam kui 999.
Peale mäludega mängimise pole Nvidial eriti mingit valikut jõudlust tõsta. Eksisteerivad kiibid on juba piiri lähedal kellade ja konfi poolest. Ma ei usu, et Nvidia ootas seda, et AMD nii konkurentsivõimeline on seekord. |
Yup, nad mängisid ennast nurka....ja sealt välja saada on valus, eriti kui pole kaarte ka anda.
Siit tuleb tegelikult tarbijale kurb uudis tuleviku mõttes, nvidia tegi idiootse vea, et kaardid nii odavalt turule tõi...seda viga nad enam ei korda.
Usun, et oleks nad küsinud reaalselt a la 300 rohkem, siis amd oleks sama teinud, aga sealt oleks juba mängimise ruumi olnud nii hindade kui uute kaartidega
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
07.11.2020 21:43:08
|
|
|
nVidia tegi vastupidist Turingu launchile, siis oli jõudluskasv ühe hinnaklassi võrra üles lükatud, kuna konkurentsi polnud.
Nüüd, kui xx70 seeria tehti samale jõudlusele kui eelmine xx80Ti, mis tarbija vaatest on täiesti õige tegevus, astusid nad sellesse va "toodet pole saada" ämbrisse.
Tundub hetkel, et Samsung ei tooda piisavalt VÕI nVidia julmalt alahindas nõudlust. Pigem kahtlustan mingit keskteed, kus nVidia ei tellinud piisavalt ja Samsungi lihtsalt sattus mingite ootamatuste otsa nende suurte kividega.
Koroona lammutas tarneahelates kõigile ka, muidugi. Kui mingi väike detail ikka ei ole saadaval siis terviktoodet pakkuda ei saa.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
07.11.2020 22:01:02
|
|
|
| tsitaat: |
Koroona lammutas tarneahelates kõigile ka, muidugi. Kui mingi väike detail ikka ei ole saadaval siis terviktoodet pakkuda ei saa.
|
Kahtlen selles, liinilendudega selliseid asju ei tassita. Lennukitäis on väärt miljoneid. Isegi omniva suudab oma lennukitega maneerida kogu aeg kiirelt aasjast. Ses suhtes pole ma selle väitega nõus.
Jah ma saan aru, et mõtled x takisteid jne. , aga selliste mahtude korral on ikka eraldi lennukid, mis on kopikas kogu toiteahelas
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|