nad ju jävad miinustesse sellega, samas rtx 3000 seeriat ei müüda praktiliselt, võibolla ootavadki et rahvas vanad ära ostavad, igatahes suur segadus sellega
No mingi kamm sellega on. Arvatavasti tuleb ti mudel turule.
Nad ei saa ju ometi aasta aega nii kaarte müüa kus kaarte peale vaid tilgub. Aktsionärid selle üle küll ei rõõmusta _________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Ma ei saa aru, kas ma vaatasin mingit muud videod või milles see asi on, aga kui 3090 hind välja jätta, siis mina küll täna mingit nvidia killerit ei näinud.
Kui siis ehk AMD lööb reaalse saadavusega, aga see selgub ka alles kuu aja pärast.
Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.
Sa vist veidike pime siis. RX 6800 on +18% kiirem kui RTX 2080 Ti / RTX 3070. Jah, maksab 16% rohkem, aga selle eest saad ka 16GB VRAM vs RTX 3070 hädine 8GB ja eelmainitud +18% rohkem perfi. Ja mine sa tea, võibolla ka faking reaalse saadavuse poodides MSRP hinna juures?
Ülejäänud SKUde osas peaks benche ootama, kuid võib olla üsna kindel, et kui osad board partnerid TDP limiidi 300W pealt 350W peale sikutavad, siis korraga nii 6800 XT kui 6900 XT saavad mingi ekstra +5 kuni +10% perfi juurde ja osutuvad kiiremateks kui nii RTX 3080 kui RTX 3090... oluliselt vähema raha eest.
AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W Nagu siin Nvidia kaartidel. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.
Aga ei saa ju. FE kaotatakse varsti üldse ära. Uuena seda osta ei saa enam. See oli lihtsalt PR trikk. Arvata võib, et ükski Ti mudel ei hakka ka FE versiooni omama.
Mis kasu on tootest mis paberil näeb hea välja aga mida osta ei saa?
Sama teema ju suure osa Inteli kraamiga. Jah hetkel on 10900K veel kiireim prose 1080p mängimise jaoks aga kui seda tilgub nii vähe peale, et MSRP on tugevalt ületatud, siis on see ju mõttetu kui hea see paberil on.
Pigem ma arvan, et Nvidia ostmiseks peab olema vajadus mingi kindla featuuri järele. Näiteks parem RT perf, RTX Voice või DLSS. Samas 6000 seeriaga AMD kahandas seda nimekirja. RT perf on neil nüüd 2080 Ti tasemel. RTX IO alternatiiv on samuti olemas. Ainult otseselt DLSS ja Voice jaoks puudub alternatiiv. Vähemalt sama hea alternatiiv...
Mul on ainult üks küsimus - millal ja kust ma midagi normaalse raha eest saan soetada? Mul absoluutselt ükskõik juba, mis tootja nimi kaardi peal ilutseb ja kes draivereid kirjutab.
Kui homme ka üle lastakse, siis edasi peab ootama 18. novembrit. Ja kui siis ei saa, tuleb oodata detsembrit.
Lõpuks sajab juba lumi ka maha. Millega ma tuba kütan rsk!?
Enamik Su jutust on ju täiesti laskmata karu. Nvidial on ikkagi mõned põnevad toimivad featuurid juures nagu dlss ja rtx ning ehk osutub mõnes stsenaariumis kasulikuks ka gddr 6x mälu - olgugi, et vähem. Jään esialgu oma seisukoha juurde, aga Sul on vabadus teisiti arvata.
erick kirjutas:
dex kirjutas:
Ma ei saa aru, kas ma vaatasin mingit muud videod või milles see asi on, aga kui 3090 hind välja jätta, siis mina küll täna mingit nvidia killerit ei näinud.
Kui siis ehk AMD lööb reaalse saadavusega, aga see selgub ka alles kuu aja pärast.
Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.
Sa vist veidike pime siis. RX 6800 on +18% kiirem kui RTX 2080 Ti / RTX 3070. Jah, maksab 16% rohkem, aga selle eest saad ka 16GB VRAM vs RTX 3070 hädine 8GB ja eelmainitud +18% rohkem perfi. Ja mine sa tea, võibolla ka faking reaalse saadavuse poodides MSRP hinna juures?
Ülejäänud SKUde osas peaks benche ootama, kuid võib olla üsna kindel, et kui osad board partnerid TDP limiidi 300W pealt 350W peale sikutavad, siis korraga nii 6800 XT kui 6900 XT saavad mingi ekstra +5 kuni +10% perfi juurde ja osutuvad kiiremateks kui nii RTX 3080 kui RTX 3090... oluliselt vähema raha eest.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W Nagu siin Nvidia kaartidel.
Source?
Muidu jah, paljud tiitlid AMD chartil ei matchi real lifeiga üldse. Kui non OC 3080 kaardid powerdrawivad 330w vs chartil 320w ja FPS average difference chartil näitavad doom eternal 210 IRL saad IRL 240 average
Tomorrow, hetkel olen sellest uuest AMD RAGE värgist päris sillas. Mulle juba aastaid tundub imelik, et mängud, mis ju enamuses töötavad konsoolidel AMD riistvaral, näitavad kehvemaid tulemusi PC'l. Kas tõesti on uued tuuled puhumas, eks näis.
Aga ma tahan täiega uusi kaarte juba proovida. Võtaks paariks nädalaks RTX 3070 mängimiseks küll. Kui meeldib, siis koliksin ta tööarvutisse üle peale Ryzen + Radeon kombo soetamist.
a.pajuste kirjutas:
Muidu jah, paljud tiitlid AMD chartil ei matchi real lifeiga üldse. Kui non OC 3080 kaardid powerdrawivad 330w vs chartil 320w ja FPS average difference chartil näitavad doom eternal 210 IRL saad IRL 240 average
Ilmselgelt tehti võrdlust FE kaartidega, kuna presenteeriti ju ka enda, mitte AIB kaarte.
Rage oli lihtsalt one click overclock ju. Samamoodi saad Nvidia kaardile OC peale visata, et miks sellepärast silda visata.
Konsoolide peal on mängud paremini optimeeritud, sest seal on mängurite kogukond palju suurem(liigub rohkem rahasid) ja kindlad specid masinatel.
AMD high-end kaartide voolutarbimine oli suht gddr6x mälude võrra väiksem, et põmst ikkagi Nvidiaga suht samasse auku. Nagu ka hinnad, 50 euri sinna tänna. (v.a muidugi 6900XT vs 3090, mis on overpriced)
Eks suurem valik teeb head turule, aga AMD kaartide reliisini parasjagu aega ja vaevalt kõik poed ka neidki täis on, et ega midagi niipea ikkagi vist ei muutu
Selle featuuri nimi on SAM, miite RAGE. Tõsine ketserlus käib siin teemas, muudkui AMD see ja AMD teine. Mõni mees ei saa nii nüüd ju öösel magadagi äkki
Üldiselt SAM on väga nVidia nägu, ühe vendori põhine tehnoloogia ja ma pole kindel kas pikas perspektiivis on see meile kui lõpptarbijatele kasulik.
AMD kaardi teema on küll selline, et kuna nVidia kaardi saadavus null on sobib AMD 6900xt. Nvidia Broadcast Studio on muidugi kuradi mõnus tööriist millest ilma ei tahaks jääda aga küll lahenduse leiab miski. Millestki muust väga puudust vast ei tunne, ahjaa GeForce Experience app on ka päris mugav graafika setingute kiireks paika sättimiseks. _________________ next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
AMD kaardi teema on küll selline, et kuna nVidia kaardi saadavus null on sobib AMD 6900xt. Nvidia Broadcast Studio on muidugi kuradi mõnus tööriist millest ilma ei tahaks jääda aga küll lahenduse leiab miski. Millestki muust väga puudust vast ei tunne, ahjaa GeForce Experience app on ka päris mugav graafika setingute kiireks paika sättimiseks.
proovisin Nvidia Broadcastiga seda nö greenscreen effekti ja täitsa uskumatu kui hästi see toimib. _________________ mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W Nagu siin Nvidia kaartidel.
AMD's Radeon RX 6900 XT, the company's RDNA 2 gaming flagship, will "exclusive" to AMD at launch and will be available in "limited quantities".
https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_rx_6900_xt_will_reportedly_be_amd_exclusive_at_launch/1
Ehk siis 6900XT ei hakka vähemalt alguses keegi teine peale AMD tegema ja tänu sellele, et see on piiratud koguses ja väga hea hinnaga saab selle saadavus veelgi hullem olema, kui 3080-3090 oma.
Samas hea, et AMD suutis oma kaardid nvidia kiiruste lähedased toota, firmade konkurentsis on võitjateks alati kliendid _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
nVidia sai tõenäoliselt konkurendi jõudlusest teadlikuks alles siis, kui kõik marketing oli 3070/3080/3090 jaoks toodetud ja lukus, ning piiras varem paikapandud SKUde saadavuse olematuks. FE stock löödi laiaks, kuid AIB visati veidi rongialla sellega. Õnneks oli launch nii palju varem, et kõik mis turule tuli osteti suvalise hinnaga ära.
3070Super/Ti ja 3080Super/Ti saadavuse parandamiseks läksid kõik kivid mis polnud liinile pandud selleks hetkeks - kõrvale.
Watchdogs on suht nigela mootoriga tehtud 2560x1440p resos ultra seades 92fps benchmarkis ja 74 siis, kui ultras kõik asjad veel põhja keerata, mida vähegi annab. (RTX shadows, DLSS quality jne)
Spoiler
GPU load kõigub 60-80 vahel ning cpu 50% kandis. Max voolutarve 386w, kuigi võiks ka 500w võtta, kui mäng ainult küsida oskaks.
Kui aga nüüd linna minna autoga sõitma, siis see 92fps-i läheb suht kiirelt 60 peale, jalutades 80 kandis.
Positiivse külje pealt, arvuti on mängides vaikne, ventikad ei hakka väga töölegi, sest mäng ju ei nõua kaardilt musklite pingutamist
Aga no eks nad veel jõua updatemisega asja parandada. Läksid Cyberpunkist teist teed ning ei hakanud mängu välja laskmist edasi lükkama. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Watchdogs on suht nigela mootoriga tehtud 2560x1440p resos ultra seades 92fps benchmarkis ja 74 siis, kui ultras kõik asjad veel põhja keerata, mida vähegi annab. (RTX shadows, DLSS quality jne)
Spoiler
GPU load kõigub 60-80 vahel ning cpu 50% kandis. Max voolutarve 386w, kuigi võiks ka 500w võtta, kui mäng ainult küsida oskaks.
Kui aga nüüd linna minna autoga sõitma, siis see 92fps-i läheb suht kiirelt 60 peale, jalutades 80 kandis.
Positiivse külje pealt, arvuti on mängides vaikne, ventikad ei hakka väga töölegi, sest mäng ju ei nõua kaardilt musklite pingutamist
Aga no eks nad veel jõua updatemisega asja parandada. Läksid Cyberpunkist teist teed ning ei hakanud mängu välja laskmist edasi lükkama.
Ära seda benchmarki usu. Mängima hakkad siis linnapeale lähed saad aru et pead graffi maha ka tõmbama veel.
Mina sain GPU loadi 99% peale FullHD kõik põhjas. DLSS Quality ja details, RTS jne kõik põhjas, kuskilt vist ei andnud järgi. Benchmark näitas max fps 105, keskmine mingi 70 kanti kui õigesti mäletan. Võiks nagu ok olla. Aga kui sain tutorial missiooni tehtud ja linnapeale läksin sain aru et pean midagi maha keerama (ilmselt RTS), sest mingi imelik drop oli, või on see mäng lihtsalt nii lollilt tehtud. Motion Blur jms pask maas aint.
Tho, pole veel vist optimeeritud draivereid väljas ka... _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kust seda üldse osta saab nii, et Eestisse ka saadetaks? Keegi ehk teab mõnda suuremat lehte soovitada, kust nii antud kaarte kui ka muid komponente mõistlik tellida oleks. Üle lahe poode leidsin aga ei jäänud silma, et Eestisse saadetaks.
Kust seda üldse osta saab nii, et Eestisse ka saadetaks? Keegi ehk teab mõnda suuremat lehte soovitada, kust nii antud kaarte kui ka muid komponente mõistlik tellida oleks. Üle lahe poode leidsin aga ei jäänud silma, et Eestisse saadetaks.
3070 mudelil oleks nüüd hädasti vaja 16G editioni, 8G jääb juba täna 4K+eyecandy seades Doom Eternali peal väheks. Eile veel tundus, et selle võib andeks anda aga 6800* valguses enam mitte. Lisaks olukord muutub ajaga aina hullemaks.
viimati muutis Optimist 29.10.2020 12:23:02, muudetud 2 korda
3070 mudelil oleks nüüd hädasti vaja 16G editioni, 8G jääb juba täna 4K+eyecandy seades Doom Eternali peal väheks. Eile veel tundus, et selle võib andeks anda aga 6080 valguses enam mitte. Lisaks olukord muutub ajaga aina hullemaks.
Huvitav kas see tänane RTX 3070 launch Eesti poodide saadavust ka mõjutab või võime vaid vesistada ja vaadata kuidas kaardid hetkega Bestbuy Microcenter jne poodidest kaovad USA-s?
Pidasin seda teemat silmas. Saadavus on kindlasti parem, kui NVIDIA oma, kuna selle saadavus on ju täpselt 0. Kas saab veel kehvemini müüa?
AMD Smart Access Memory8 – An exclusive feature of systems with AMD Ryzen™ 5000 Series processors, AMD B550 and X570 motherboards and Radeon™ RX 6000 Series graphics cards. It gives AMD Ryzen™ processors greater access to the high-speed GDDR6 graphics memory, accelerating CPU processing and providing up to a 13-percent performance increase on a AMD Radeon™ RX 6800 XT graphics card in Forza Horizon™ 4 at 4K when combined with the new Rage Mode one-click overclocking setting.
Ehk siis teisisõnu, selleks et saada seda ~1200€ kaarti, mida toodetakse ainult piiratud kogus. Pead ka soetama uue AMD protsessori, mis lisab hinnale 500-800€ ja kui enne olid Inteli peal, siis ka emaplaadi ~200-300€
Ning siis saab vähemalt ühes mängus kiiremaks, kui nvidia
3090 157fps vs 6900xt 169fps
Samas 157fps on 3900x peal saavutatud, AMD sai 169fps aga eeldatavasti 5950x peal, juba protsessori vahetus võib vabalt anda 10-15fps-i juurde. Eks see selgub kõik alles siis, kui sõltumatud testid väljas.
https://wccftech.com/review/zotac-geforce-rtx-3090-trinity-lighter-and-brighter-than-founders/6/ _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
wirx, Aga äkki pakljud juba ongi 500 seeria plate ja AMD peal? Ja on plaan 5000 seeria prose osta niikuinii.
Testid olid 5900X peal mitte 5950X. Seega teoreetiliselt võib veidi kiiremgi olla. Lisaks veel draiverid paranevad launch ajaks.
wirx, Aga äkki pakljud juba ongi 500 seeria plate ja AMD peal? Ja on plaan 5000 seeria prose osta niikuinii.
...See on pigem boonus eksisteerivatele AMD omanikele kes plaanivad uuendada niikuinii.
No isegi kui oled amd peal, siis lisa 13% tõus, tuleb 500euri+ prose pealt. Ja ilma selle tõusuta on 6900xt aeglasem ka selles Forzas. Testin hiljem ära kui nõudlik see cpu osas on ja palju gpust kasutada oskab. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Ei tasu ka ära unustada, et AMD presenteeris 6900XT ja 6800 rage mode'ga ehk siis overclocked card vs nvidia stock.
3090 FE overclockituna on samuti kiirem(ja 3070 ilmselt omab veelgi rohkem OC ruumi):
Rage mode võit on mõned üksikud protsendid. Üldiselt jahedamad kaardid klokkuvad paremini, OC osas on selles ringis ilmselt 7nm TSMC RDNA2 võitja aga elame näeme.
Miks peaks ostma 500€ maksva CPU ja 1000€ GPU , kui 300€ eest saab Ryzen 5 5600X ja 650€ eest RX 6800 XT ning AMD SAM ning RAGE toimivad? RTX 3090 pole hetkegi huviorbiidis olnud, et peaks 6800 XTX ostu kaaluma.
Ryzen 5 3600 ei ole kordagi 1440P ja veel vähem 4K resolutsioonil RTX 2070 Super kaarti poonud. OLED'i ekraan on ka "kõigest" 120 Hz. Peale arvutimängude muidki hobisid, milledesse raha investeerida.
viimati muutis majooro 29.10.2020 16:00:37, muudetud 1 kord
Jep, se AMD SMA toimib samamoodi ka 5600'ga (250 eurose CPU'ga ja saad sama perfi).
Tundub, ebaloogiline et SMA tõhusus hakkab sõltuma corede hulgast.
Rage mode on min OC sisuliselt, sama "tõhus" mis ennem oli AutoOC. Käsitsi OC'des said alati parema tulemuse.
Lisaks AIB'd on juba kinnitanud, et oma engineering AMD kaartide peal on saadud ulmelisi core kiiruseid kätte.
Ühe näitena ASUS Strix sai 2.55Ghz. Seda siis täiesti engineering kaardi ja draiveritega.
Kui siin arvatakse, et need praegused AMD tulemused on as best as they can be- think again!
AMD 2250mhz boost clock oli puhtalt 300W TBP saavutamiseks, et oleks launch day reviews perf/watt suhtes 3080'st ees sest raster perfis on ta sisuliselt sama mis 3080.
Kuid AIB'de kaardid hakkavad tulema siin 350-380+ w just nagu Nvidia AIB'd, kuid kindlasti mitte siin 420-450W nagu mõned 3080 ja 3090'ned
AT Türi esindusest saab kohe 700ga kaardi kätte vajadusel. Majooro? _________________ www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.