Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 20:18:11 vasta tsitaadiga

nad ju jävad miinustesse sellega, samas rtx 3000 seeriat ei müüda praktiliselt, võibolla ootavadki et rahvas vanad ära ostavad, igatahes suur segadus sellega
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 20:34:40 vasta tsitaadiga

No mingi kamm sellega on. Arvatavasti tuleb ti mudel turule.
Nad ei saa ju ometi aasta aega nii kaarte müüa kus kaarte peale vaid tilgub. Aktsionärid selle üle küll ei rõõmusta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 28.10.2020 20:55:00 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Ma ei saa aru, kas ma vaatasin mingit muud videod või milles see asi on, aga kui 3090 hind välja jätta, siis mina küll täna mingit nvidia killerit ei näinud.

Kui siis ehk AMD lööb reaalse saadavusega, aga see selgub ka alles kuu aja pärast.

Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.


Sa vist veidike pime siis. RX 6800 on +18% kiirem kui RTX 2080 Ti / RTX 3070. Jah, maksab 16% rohkem, aga selle eest saad ka 16GB VRAM vs RTX 3070 hädine 8GB ja eelmainitud +18% rohkem perfi. Ja mine sa tea, võibolla ka faking reaalse saadavuse poodides MSRP hinna juures?

Ülejäänud SKUde osas peaks benche ootama, kuid võib olla üsna kindel, et kui osad board partnerid TDP limiidi 300W pealt 350W peale sikutavad, siis korraga nii 6800 XT kui 6900 XT saavad mingi ekstra +5 kuni +10% perfi juurde ja osutuvad kiiremateks kui nii RTX 3080 kui RTX 3090... oluliselt vähema raha eest.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 21:05:23 vasta tsitaadiga

AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W icon_biggrin.gif Nagu siin Nvidia kaartidel.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 21:11:50 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.

Aga ei saa ju. FE kaotatakse varsti üldse ära. Uuena seda osta ei saa enam. See oli lihtsalt PR trikk. Arvata võib, et ükski Ti mudel ei hakka ka FE versiooni omama.

Mis kasu on tootest mis paberil näeb hea välja aga mida osta ei saa?
Sama teema ju suure osa Inteli kraamiga. Jah hetkel on 10900K veel kiireim prose 1080p mängimise jaoks aga kui seda tilgub nii vähe peale, et MSRP on tugevalt ületatud, siis on see ju mõttetu kui hea see paberil on.

Pigem ma arvan, et Nvidia ostmiseks peab olema vajadus mingi kindla featuuri järele. Näiteks parem RT perf, RTX Voice või DLSS. Samas 6000 seeriaga AMD kahandas seda nimekirja. RT perf on neil nüüd 2080 Ti tasemel. RTX IO alternatiiv on samuti olemas. Ainult otseselt DLSS ja Voice jaoks puudub alternatiiv. Vähemalt sama hea alternatiiv...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 21:13:16 vasta tsitaadiga

Mul on ainult üks küsimus - millal ja kust ma midagi normaalse raha eest saan soetada? Mul absoluutselt ükskõik juba, mis tootja nimi kaardi peal ilutseb ja kes draivereid kirjutab.
Kui homme ka üle lastakse, siis edasi peab ootama 18. novembrit. Ja kui siis ei saa, tuleb oodata detsembrit.
Lõpuks sajab juba lumi ka maha. Millega ma tuba kütan rsk!? icon_evil.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 21:16:09 vasta tsitaadiga

Enamik Su jutust on ju täiesti laskmata karu. Nvidial on ikkagi mõned põnevad toimivad featuurid juures nagu dlss ja rtx ning ehk osutub mõnes stsenaariumis kasulikuks ka gddr 6x mälu - olgugi, et vähem. Jään esialgu oma seisukoha juurde, aga Sul on vabadus teisiti arvata.



erick kirjutas:
dex kirjutas:
Ma ei saa aru, kas ma vaatasin mingit muud videod või milles see asi on, aga kui 3090 hind välja jätta, siis mina küll täna mingit nvidia killerit ei näinud.

Kui siis ehk AMD lööb reaalse saadavusega, aga see selgub ka alles kuu aja pärast.

Kui mul homme õnnestuks 3070 fe või 3080 fe msrp-ga osta, siis silm ka ei pilguks.


Sa vist veidike pime siis. RX 6800 on +18% kiirem kui RTX 2080 Ti / RTX 3070. Jah, maksab 16% rohkem, aga selle eest saad ka 16GB VRAM vs RTX 3070 hädine 8GB ja eelmainitud +18% rohkem perfi. Ja mine sa tea, võibolla ka faking reaalse saadavuse poodides MSRP hinna juures?

Ülejäänud SKUde osas peaks benche ootama, kuid võib olla üsna kindel, et kui osad board partnerid TDP limiidi 300W pealt 350W peale sikutavad, siis korraga nii 6800 XT kui 6900 XT saavad mingi ekstra +5 kuni +10% perfi juurde ja osutuvad kiiremateks kui nii RTX 3080 kui RTX 3090... oluliselt vähema raha eest.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 21:17:06 vasta tsitaadiga

majooro, Homme? Passid 3070?
Soovin edu jahtimisel. Ilma irooniata.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a.pajuste
HV vaatleja
a.pajuste

liitunud: 07.09.2015




sõnum 28.10.2020 21:19:20 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W icon_biggrin.gif Nagu siin Nvidia kaartidel.


Source?

Muidu jah, paljud tiitlid AMD chartil ei matchi real lifeiga üldse. Kui non OC 3080 kaardid powerdrawivad 330w vs chartil 320w ja FPS average difference chartil näitavad doom eternal 210 IRL saad IRL 240 average
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 22:11:36 vasta tsitaadiga

Tomorrow, hetkel olen sellest uuest AMD RAGE värgist päris sillas. Mulle juba aastaid tundub imelik, et mängud, mis ju enamuses töötavad konsoolidel AMD riistvaral, näitavad kehvemaid tulemusi PC'l. Kas tõesti on uued tuuled puhumas, eks näis.
Aga ma tahan täiega uusi kaarte juba proovida. Võtaks paariks nädalaks RTX 3070 mängimiseks küll. Kui meeldib, siis koliksin ta tööarvutisse üle peale Ryzen + Radeon kombo soetamist.

a.pajuste kirjutas:

Muidu jah, paljud tiitlid AMD chartil ei matchi real lifeiga üldse. Kui non OC 3080 kaardid powerdrawivad 330w vs chartil 320w ja FPS average difference chartil näitavad doom eternal 210 IRL saad IRL 240 average

Ilmselgelt tehti võrdlust FE kaartidega, kuna presenteeriti ju ka enda, mitte AIB kaarte.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 22:23:11 vasta tsitaadiga

Rage oli lihtsalt one click overclock ju. Samamoodi saad Nvidia kaardile OC peale visata, et miks sellepärast silda visata.
Konsoolide peal on mängud paremini optimeeritud, sest seal on mängurite kogukond palju suurem(liigub rohkem rahasid) ja kindlad specid masinatel.
AMD high-end kaartide voolutarbimine oli suht gddr6x mälude võrra väiksem, et põmst ikkagi Nvidiaga suht samasse auku. Nagu ka hinnad, 50 euri sinna tänna. (v.a muidugi 6900XT vs 3090, mis on overpriced)
Eks suurem valik teeb head turule, aga AMD kaartide reliisini parasjagu aega ja vaevalt kõik poed ka neidki täis on, et ega midagi niipea ikkagi vist ei muutu icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 22:23:23 vasta tsitaadiga

Pidasin seda teemat silmas. Saadavus on kindlasti parem, kui NVIDIA oma, kuna selle saadavus on ju täpselt 0. Kas saab veel kehvemini müüa?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 22:49:05 vasta tsitaadiga

Minge ajage oma AMD plära AMD teemas - siit tahaks ikkagi nVidia 3K seetia inffi lugeda.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 22:51:38 vasta tsitaadiga

Selle featuuri nimi on SAM, miite RAGE. Tõsine ketserlus käib siin teemas, muudkui AMD see ja AMD teine. Mõni mees ei saa nii nüüd ju öösel magadagi äkki icon_lol.gif
Üldiselt SAM on väga nVidia nägu, ühe vendori põhine tehnoloogia ja ma pole kindel kas pikas perspektiivis on see meile kui lõpptarbijatele kasulik.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
d3t
HV Guru
d3t

liitunud: 14.05.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.10.2020 23:09:40 vasta tsitaadiga

AMD kaardi teema on küll selline, et kuna nVidia kaardi saadavus null on sobib AMD 6900xt. Nvidia Broadcast Studio on muidugi kuradi mõnus tööriist millest ilma ei tahaks jääda aga küll lahenduse leiab miski. Millestki muust väga puudust vast ei tunne, ahjaa GeForce Experience app on ka päris mugav graafika setingute kiireks paika sättimiseks.
_________________
next.Insiders - koht mängijatele ja tehnikahuvilistele toredaks ajaveetmiseks.
PT: Sony XE90 & LG C1 värvi kalibreerimine
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 72
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
-steven--
Kreisi kasutaja
-steven--

liitunud: 29.11.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 01:03:47 vasta tsitaadiga

d3t kirjutas:
AMD kaardi teema on küll selline, et kuna nVidia kaardi saadavus null on sobib AMD 6900xt. Nvidia Broadcast Studio on muidugi kuradi mõnus tööriist millest ilma ei tahaks jääda aga küll lahenduse leiab miski. Millestki muust väga puudust vast ei tunne, ahjaa GeForce Experience app on ka päris mugav graafika setingute kiireks paika sättimiseks.

proovisin Nvidia Broadcastiga seda nö greenscreen effekti ja täitsa uskumatu kui hästi see toimib.

_________________
mees kes püüab kala teise mehe tiigist, võib sealt ka krabi püüda
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 37
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 01:04:50 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
AMD enda kaardil olid väga tagasihoidlikud klokid. Täpselt niipalju panid, et oleks parem perf/watt suhe launch day reviewes vs 3080 ja 3090.
Kuid juba on ju väljas Strix engineerign board klokid, kus see tegi 2.55ghz. Selle kloki peal on 6800XT ja 6900XT niipalju kiiremad, et rinda pista ka Nvidia TI mudelitega, kui need peaks tulema.
Jah, need AIB 6000 seeria kaardid tulevad tõenäoliselt 350W ja peale, kuid kindlasti mitte 450W icon_biggrin.gif Nagu siin Nvidia kaartidel.


AMD's Radeon RX 6900 XT, the company's RDNA 2 gaming flagship, will "exclusive" to AMD at launch and will be available in "limited quantities".
https://www.overclock3d.net/news/gpu_displays/amd_s_rx_6900_xt_will_reportedly_be_amd_exclusive_at_launch/1
Ehk siis 6900XT ei hakka vähemalt alguses keegi teine peale AMD tegema ja tänu sellele, et see on piiratud koguses ja väga hea hinnaga saab selle saadavus veelgi hullem olema, kui 3080-3090 oma.

Samas hea, et AMD suutis oma kaardid nvidia kiiruste lähedased toota, firmade konkurentsis on võitjateks alati kliendid icon_smile.gif

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 01:28:10 vasta tsitaadiga

nVidia sai tõenäoliselt konkurendi jõudlusest teadlikuks alles siis, kui kõik marketing oli 3070/3080/3090 jaoks toodetud ja lukus, ning piiras varem paikapandud SKUde saadavuse olematuks. FE stock löödi laiaks, kuid AIB visati veidi rongialla sellega. Õnneks oli launch nii palju varem, et kõik mis turule tuli osteti suvalise hinnaga ära.

3070Super/Ti ja 3080Super/Ti saadavuse parandamiseks läksid kõik kivid mis polnud liinile pandud selleks hetkeks - kõrvale.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 02:46:07 vasta tsitaadiga

Watchdogs on suht nigela mootoriga tehtud 2560x1440p resos ultra seades 92fps benchmarkis ja 74 siis, kui ultras kõik asjad veel põhja keerata, mida vähegi annab. (RTX shadows, DLSS quality jne)
Spoiler Spoiler Spoiler

GPU load kõigub 60-80 vahel ning cpu 50% kandis. Max voolutarve 386w, kuigi võiks ka 500w võtta, kui mäng ainult küsida oskaks.
Kui aga nüüd linna minna autoga sõitma, siis see 92fps-i läheb suht kiirelt 60 peale, jalutades 80 kandis.
Positiivse külje pealt, arvuti on mängides vaikne, ventikad ei hakka väga töölegi, sest mäng ju ei nõua kaardilt musklite pingutamist icon_smile.gif
Aga no eks nad veel jõua updatemisega asja parandada. Läksid Cyberpunkist teist teed ning ei hakanud mängu välja laskmist edasi lükkama.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 08:35:32 vasta tsitaadiga

Watch Dogs 3 pole absoluutselt see mäng, mille pärast upgrade peale mõelda. Vikerkaarevärviline lõbu.
Täna kell 15.00 avatakse müük?
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RustyZ
HV Guru
RustyZ

liitunud: 20.06.2004




sõnum 29.10.2020 09:44:48 vasta tsitaadiga

wirx kirjutas:
Watchdogs on suht nigela mootoriga tehtud 2560x1440p resos ultra seades 92fps benchmarkis ja 74 siis, kui ultras kõik asjad veel põhja keerata, mida vähegi annab. (RTX shadows, DLSS quality jne)
Spoiler Spoiler Spoiler

GPU load kõigub 60-80 vahel ning cpu 50% kandis. Max voolutarve 386w, kuigi võiks ka 500w võtta, kui mäng ainult küsida oskaks.
Kui aga nüüd linna minna autoga sõitma, siis see 92fps-i läheb suht kiirelt 60 peale, jalutades 80 kandis.
Positiivse külje pealt, arvuti on mängides vaikne, ventikad ei hakka väga töölegi, sest mäng ju ei nõua kaardilt musklite pingutamist icon_smile.gif
Aga no eks nad veel jõua updatemisega asja parandada. Läksid Cyberpunkist teist teed ning ei hakanud mängu välja laskmist edasi lükkama.


Ära seda benchmarki usu. Mängima hakkad siis linnapeale lähed saad aru et pead graffi maha ka tõmbama veel.

Mina sain GPU loadi 99% peale FullHD kõik põhjas. DLSS Quality ja details, RTS jne kõik põhjas, kuskilt vist ei andnud järgi. Benchmark näitas max fps 105, keskmine mingi 70 kanti kui õigesti mäletan. Võiks nagu ok olla. Aga kui sain tutorial missiooni tehtud ja linnapeale läksin sain aru et pean midagi maha keerama (ilmselt RTS), sest mingi imelik drop oli, või on see mäng lihtsalt nii lollilt tehtud. Motion Blur jms pask maas aint.

Tho, pole veel vist optimeeritud draivereid väljas ka...

_________________
Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Kommentaarid: 16 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 09:50:44 vasta tsitaadiga

Nvidia saksa leht saatis teate, täna kella 1400st alates saab RTX3070 osta.

https://www.nvidia.com/de-de/shop/geforce/?page=1&limit=9&locale=de-de&search=3070
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 10:28:15 vasta tsitaadiga

Kell 15:00 peaks ikka see kellaaeg olema.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 10:37:08 vasta tsitaadiga

Jah, saksa aja järgi. Meil 1500.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kaiden
HV vaatleja

liitunud: 30.10.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 10:42:03 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
saab RTX3070 osta.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalamees86
HV vaatleja

liitunud: 29.10.2020




sõnum 29.10.2020 10:43:57 vasta tsitaadiga

Kust seda üldse osta saab nii, et Eestisse ka saadetaks? Keegi ehk teab mõnda suuremat lehte soovitada, kust nii antud kaarte kui ka muid komponente mõistlik tellida oleks. Üle lahe poode leidsin aga ei jäänud silma, et Eestisse saadetaks.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 10:51:26 vasta tsitaadiga

kalamees86 kirjutas:
Kust seda üldse osta saab nii, et Eestisse ka saadetaks? Keegi ehk teab mõnda suuremat lehte soovitada, kust nii antud kaarte kui ka muid komponente mõistlik tellida oleks. Üle lahe poode leidsin aga ei jäänud silma, et Eestisse saadetaks.


www.eshopwedrop.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 11:00:31 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raider007
HV kasutaja
Raider007

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 11:36:01 vasta tsitaadiga

Kaiden kirjutas:
anubis kirjutas:
saab RTX3070 osta.


icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif


saab RTX3070 osta.
saab RTX3070 otsa icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 11:37:08 vasta tsitaadiga

Jah, mõlemat pidi on õige vast. beer_yum.gif thumbs_up.gif icon_lol.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 11:46:15 vasta tsitaadiga

3070 mudelil oleks nüüd hädasti vaja 16G editioni, 8G jääb juba täna 4K+eyecandy seades Doom Eternali peal väheks. Eile veel tundus, et selle võib andeks anda aga 6800* valguses enam mitte. Lisaks olukord muutub ajaga aina hullemaks.

viimati muutis Optimist 29.10.2020 12:23:02, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 12:14:24 vasta tsitaadiga

Optimist kirjutas:
3070 mudelil oleks nüüd hädasti vaja 16G editioni, 8G jääb juba täna 4K+eyecandy seades Doom Eternali peal väheks. Eile veel tundus, et selle võib andeks anda aga 6080 valguses enam mitte. Lisaks olukord muutub ajaga aina hullemaks.

*6800 valguses

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 12:38:20 vasta tsitaadiga

https://old.reddit.com/r/nvidia/comments/jjgysm/oem_rtx_3090_from_my_new_alienware_aurora_r11/
tsitaat:
awkward moment when an OEM is the best looking card
icon_biggrin.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Raider007
HV kasutaja
Raider007

liitunud: 22.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:01:38 vasta tsitaadiga

Huvitav kas see tänane RTX 3070 launch Eesti poodide saadavust ka mõjutab või võime vaid vesistada ja vaadata kuidas kaardid hetkega Bestbuy Microcenter jne poodidest kaovad USA-s?
Kommentaarid: 14 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 14
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:33:28 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Pidasin seda teemat silmas. Saadavus on kindlasti parem, kui NVIDIA oma, kuna selle saadavus on ju täpselt 0. Kas saab veel kehvemini müüa?


AMD Smart Access Memory8 – An exclusive feature of systems with AMD Ryzen™ 5000 Series processors, AMD B550 and X570 motherboards and Radeon™ RX 6000 Series graphics cards. It gives AMD Ryzen™ processors greater access to the high-speed GDDR6 graphics memory, accelerating CPU processing and providing up to a 13-percent performance increase on a AMD Radeon™ RX 6800 XT graphics card in Forza Horizon™ 4 at 4K when combined with the new Rage Mode one-click overclocking setting.

"Juhuslikult" siin ongi Forzas kõige suurem eelis just 6900xt mudelil -
https://cdn.videocardz.com/1/2020/10/AMD-Radeon-RX-6900-XT.jpg

Ehk siis teisisõnu, selleks et saada seda ~1200€ kaarti, mida toodetakse ainult piiratud kogus. Pead ka soetama uue AMD protsessori, mis lisab hinnale 500-800€ ja kui enne olid Inteli peal, siis ka emaplaadi ~200-300€
Ning siis saab vähemalt ühes mängus kiiremaks, kui nvidia icon_smile.gif
3090 157fps vs 6900xt 169fps
Samas 157fps on 3900x peal saavutatud, AMD sai 169fps aga eeldatavasti 5950x peal, juba protsessori vahetus võib vabalt anda 10-15fps-i juurde. Eks see selgub kõik alles siis, kui sõltumatud testid väljas.
https://wccftech.com/review/zotac-geforce-rtx-3090-trinity-lighter-and-brighter-than-founders/6/

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:39:56 vasta tsitaadiga

wirx, Aga äkki pakljud juba ongi 500 seeria plate ja AMD peal? Ja on plaan 5000 seeria prose osta niikuinii.
Testid olid 5900X peal mitte 5950X. Seega teoreetiliselt võib veidi kiiremgi olla. Lisaks veel draiverid paranevad launch ajaks.

Keegi ei hakka Inteli platvormi pealt nüüd tulema ja 2K kulutama, et SAM kasutada. See on pigem boonus eksisteerivatele AMD omanikele kes plaanivad uuendada niikuinii.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:39:59 vasta tsitaadiga

AMD väitis, et kõik nende omad numbrid arvutati 5900x peal.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:42:43 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
wirx, Aga äkki pakljud juba ongi 500 seeria plate ja AMD peal? Ja on plaan 5000 seeria prose osta niikuinii.
...See on pigem boonus eksisteerivatele AMD omanikele kes plaanivad uuendada niikuinii.


Ditto

_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 14:45:06 vasta tsitaadiga

No isegi kui oled amd peal, siis lisa 13% tõus, tuleb 500euri+ prose pealt. Ja ilma selle tõusuta on 6900xt aeglasem ka selles Forzas. Testin hiljem ära kui nõudlik see cpu osas on ja palju gpust kasutada oskab.
_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:00:14 vasta tsitaadiga

Ei tasu ka ära unustada, et AMD presenteeris 6900XT ja 6800 rage mode'ga ehk siis overclocked card vs nvidia stock.
3090 FE overclockituna on samuti kiirem(ja 3070 ilmselt omab veelgi rohkem OC ruumi):
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Optimist
HV veteran
Optimist

liitunud: 18.11.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:00:48 vasta tsitaadiga

Rage mode võit on mõned üksikud protsendid. Üldiselt jahedamad kaardid klokkuvad paremini, OC osas on selles ringis ilmselt 7nm TSMC RDNA2 võitja aga elame näeme.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:10:36 vasta tsitaadiga

Radeon RX 6800 XT on 25 % aeglasem Ray Tracing DXR protsessides kui GeForce RTX 3080 ja 3090 on 59% kiirem kui 6800XT
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:20:05 vasta tsitaadiga

Miks peaks ostma 500€ maksva CPU ja 1000€ GPU , kui 300€ eest saab Ryzen 5 5600X ja 650€ eest RX 6800 XT ning AMD SAM ning RAGE toimivad? RTX 3090 pole hetkegi huviorbiidis olnud, et peaks 6800 XTX ostu kaaluma.
Ryzen 5 3600 ei ole kordagi 1440P ja veel vähem 4K resolutsioonil RTX 2070 Super kaarti poonud. OLED'i ekraan on ka "kõigest" 120 Hz. Peale arvutimängude muidki hobisid, milledesse raha investeerida.


viimati muutis majooro 29.10.2020 16:00:37, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:53:06 vasta tsitaadiga

Jep, se AMD SMA toimib samamoodi ka 5600'ga (250 eurose CPU'ga ja saad sama perfi).
Tundub, ebaloogiline et SMA tõhusus hakkab sõltuma corede hulgast.

Rage mode on min OC sisuliselt, sama "tõhus" mis ennem oli AutoOC. Käsitsi OC'des said alati parema tulemuse.
Lisaks AIB'd on juba kinnitanud, et oma engineering AMD kaartide peal on saadud ulmelisi core kiiruseid kätte.
Ühe näitena ASUS Strix sai 2.55Ghz. Seda siis täiesti engineering kaardi ja draiveritega.
Kui siin arvatakse, et need praegused AMD tulemused on as best as they can be- think again!

AMD 2250mhz boost clock oli puhtalt 300W TBP saavutamiseks, et oleks launch day reviews perf/watt suhtes 3080'st ees sest raster perfis on ta sisuliselt sama mis 3080.
Kuid AIB'de kaardid hakkavad tulema siin 350-380+ w just nagu Nvidia AIB'd, kuid kindlasti mitte siin 420-450W nagu mõned 3080 ja 3090'ned icon_lol.gif


https://videocardz.com/newz/nvidia-preparing-geforce-rtx-3080-ti-with-9984-cuda-cores

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 15:59:53 vasta tsitaadiga

nvidia.de leht on igatahes koomas....... ja nüüd on juba kõik läbi icon_smile.gif
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...


viimati muutis dex 29.10.2020 16:02:32, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 16:02:05 vasta tsitaadiga

AT-s kaardid alates 689.- icon_lol.gif
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 16:02:33 vasta tsitaadiga

AT Türi esindusest saab kohe 700ga kaardi kätte vajadusel. Majooro? icon_smile.gif
_________________
www.lapik.ee - parima hinnaga patareid!
ja lisaks ERYONE filamendid ( küsige HVs ): www.eryone.ee
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 16:02:38 vasta tsitaadiga

Caseking leht koomas.
Arvutitargas selline pilt icon_biggrin.gif
ja sellise hinnaga võivad nad oma 3080 endale sisse istuda.. jeebus
Manus


_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 16:05:04 vasta tsitaadiga

Mnjh.

Nvidia ei teeni plusspunkte kohe kuidagi.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PaRaZiD
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.10.2020 16:05:54 vasta tsitaadiga

ja tundudb et 3070 FE on nvidia.de lehel juba otsas
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 62, 63, 64 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.