Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 09.10.2020 14:14:32 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
Siiralt soovitan jääda ikkagi viisaka dialoogi juurde. Selline sõnakasutus opponendi suunas nagu inisemine, kiunumine jne viitab ainult inimese matslikkusele.
Vahepeal jääb kangesti mulje, et teemas on esindatud NVIDIA või hulgiladude avalike suhete esindajad või lausa advokaadid. Mina, kui ostja, oman õigust ja täiel määral ka kasutan seda õigust kaitsta enda, kui ostja seisukohti. Minu jaoks on kasulik toote hea saadavus ja majanduslikult mõistlik hind mulle - ostjale!


Viisaka dialoogi juurde käib ka mitte teise osapoole sildistamine fännboydeks vms. Ja seda mida ma peaaegu igas Ampere seotud teemas loen näen ei saagi teistmoodi kirjeldadad kui sõnadega vingumine ja hädaldamine. Te saate ikka aru, et Nvidial pole mingit kohtustust teile neid kaarte müüa 24/7 ja sellise hinnaga nagu Teie õigeks peate. Samamoodi nagu heidetakse ette Nvidiale asju ette oleks võinud ka ise teha järeldusi milline see kaartide saadavus saab olema arvestades hetke olukorda maailmas. Keegi ei käskunud olemasolevat kaarti enne maha müüa ootuses, et nvidia pakk on kulleriga pärast launchi ukse ees.

Rahunege maha, mida te tõmblete pidevalt nende kaartide ümber. Tegemist pole esmatarvekaubaga ja natuke kannatlikust ei teeks paha meie "pean kohe saama" tarbimisühiskonnas.
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:38:23 vasta tsitaadiga

Ma ennustasin seda olukorda juba enne launchi ette icon_biggrin.gif Ja üldse ei saa mingit arvutikaupa normaalselt kätte, ema ootan juba2 nädalat ja jälle ei tulnud...
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:41:52 vasta tsitaadiga

mis special edition plaati sa otsid?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:43:35 vasta tsitaadiga

Täpsustan, et ega Nvidia neid kaarte ei müü ise va FE icon_biggrin.gif
Ikka maaletoojad ja poed ise määravad selle hinna. Nvidial on kokkuleppehind, millega ta kiibid ja mälud tootja partnerile annab. Aga jah olen nõus, et sildistamine jne ei anna arutelule midagi juurde. Ja MSRP jutu võiks ka sinna jätta. Me oleme EL mitte USA majandusvööndis. See on lihtsalt nii kujunenud, et konverteeritakse see usa MSRP eurodeks aga sellel pole mingit pistmist reaalse lõpphinnaga. See on EL direktiivis kirjas, et lõpphinna määrab müüja ise vastavalt iga riigi VAT'ile. Jutul lõpp. Sellepärast meil ka euroopas need hinnad laes on. Need kaardid mis liiguvad vabamüügis on kuskilt vahendajate kaudu kõrge hinnaga pakkumisel, retail poodidele kes tahavad sellega ka müüa.
Kuna ostjaid jagub, siis peamegi ootama ja närve säästma.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:46:16 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
mis special edition plaati sa otsid?


Ei midagi erilist MSI MEG Z490 UNIFY Sama pull on veeplokkidega EK on sellise hinna kruvinud, Alpacooli kannatab võta vähemalt on koos taga kaanega, võib-olla 2nädala pärast tuleb müüki, ei tea mis probleem neid toota on, ei suuda kuidagi lõikurit progeda või? vask on otsas?
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:48:44 vasta tsitaadiga

https://www.highflow.nl/watercooling/water-blocks/gpu-blocks/alphacool-eisblock-aurora-plexi-gpx-n-rtx-3090-3080-with-backplate-reference.html

on stock kui ref plokki otsid
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
m8markus
HV veteran
m8markus

liitunud: 15.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:52:40 vasta tsitaadiga

pots4t4j4 kirjutas:
https://www.highflow.nl/watercooling/water-blocks/gpu-blocks/alphacool-eisblock-aurora-plexi-gpx-n-rtx-3090-3080-with-backplate-reference.html

on stock kui ref plokki otsid


Msi-le tulid alles paar päeva tagasi välja, see mis saada on on kõigile chillidele palititele ja sellisele mudrule
Kommentaarid: 44 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 14:58:29 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:

Viisaka dialoogi juurde käib ka mitte teise osapoole sildistamine fännboydeks vms.

Millises sõnumis ma kedagi fanboy'ks nimetasin?
tsitaat:
Te saate ikka aru, et Nvidial pole mingit kohtustust teile neid kaarte müüa 24/7 ja sellise hinnaga nagu Teie õigeks peate.

RTX 3080 FE MSRP hinna pani paika NVIDIA, AIB mudelite oma tootjad.
tsitaat:
Samamoodi nagu heidetakse ette Nvidiale asju ette oleks võinud ka ise teha järeldusi milline see kaartide saadavus saab olema arvestades hetke olukorda maailmas.

Kõik eelmised NVIDIA kaardid soetasin MSRP hinnaga suhteliselt kohe peale müügi algust. Sellist defitsiiti ja hinnatõusu tõesti ei osanud ette näha. My bad.
Hetkeolukorrast:
tsitaat:
TSMC is likely to make another upward adjustment to its capex outlook this year, due to strong demand for 7nm and 5nm process manufacturing, according to industry sources. The 7nm wafer capacity is pegged at 130K wafers per month, with a planned increase to 140K by the year’s end.

TSMC aina tõstab oma tootmismahte, kuna tellimusi tuleb üha juurde. Seega töötavad liinid kõvasti üle täisvõimsuse, kui sa pidasid olukorra all maailmas silmas Covid-19 levikut. Miks NVIDIA läks odavama pakkuja juurde ja kuhu see kõik on viinud, on juba teine teema...
tsitaat:
Keegi ei käskinud olemasolevat kaarti enne maha müüa ootuses, et nvidia pakk on kulleriga pärast launchi ukse ees.

Kaardi müüsin mõned päevad tagasi maha, sest nagu ma juba kirjutasin
tsitaat:
pakkumine oli tehtud, tehing lubatud ja meest sõnast härga sarvist.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darud
HV kasutaja
darud

liitunud: 20.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 15:11:30 vasta tsitaadiga

m8markus kirjutas:
pots4t4j4 kirjutas:
https://www.highflow.nl/watercooling/water-blocks/gpu-blocks/alphacool-eisblock-aurora-plexi-gpx-n-rtx-3090-3080-with-backplate-reference.html

on stock kui ref plokki otsid


Msi-le tulid alles paar päeva tagasi välja, see mis saada on on kõigile chillidele palititele ja sellisele mudrule

Kuskilt jäi kõrva see, et plokke ei tehta, kuna jahutite tootjad pole isegi kaarte saanud, et saaks õiges mõõdus jahuteid teha icon_eek.gif
Kommentaarid: 51 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 15:22:09 vasta tsitaadiga

Tootjad nagu aru ei saa, et neile on kasulik kui nende kaardil on waterblock olemas? Kahju on 1 kaart eraldada igast mudelist ja seda nendele 5 wb tootjale saata kes maailmas kokku on?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
a.pajuste
HV vaatleja
a.pajuste

liitunud: 07.09.2015




sõnum 09.10.2020 15:40:29 vasta tsitaadiga

helistasime siis ühele baltikumi maaletoojale kuna märkasime, et 10-14 saabuvad kaardid
küsisime paari kaardi kohta:

terve baltikumi peale tuuakse neile 1 strix ja 4 TUFI, strixi järjekord 500 inimest

ega keegi ei osanud sellist nõudlust ette näha lihtsalt
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 16:28:13 vasta tsitaadiga

a.pajuste kirjutas:


terve baltikumi peale tuuakse neile 1 strix ja 4 TUFI, strixi järjekord 500 inimest



Hea näide Samsa tootmisraskusest. Kusjuures Nvidia kindlasti on väga pahane, sest nemad teeniksid kordades rohkem, kui nad saaks suuremaid koguseid toimivaid kiipe edasi tarnida. Selle asemel teenivad edasimüüjad hetkel kõrgete marginaalidega. Seega üsna kindel, et see kuni 2021 tarneprobleem jätkub mida ma ka Eesti ühel poelt sain vastuse tundub olema reaalne. Suht peetis on see tootmismaht ikka siis enne kui TSMC'ga kokkulepe tuleb uuest aastast.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 16:28:45 vasta tsitaadiga

a.pajuste kirjutas:
helistasime siis ühele baltikumi maaletoojale kuna märkasime, et 10-14 saabuvad kaardid
küsisime paari kaardi kohta:

terve baltikumi peale tuuakse neile 1 strix ja 4 TUFI, strixi järjekord 500 inimest

ega keegi ei osanud sellist nõudlust ette näha lihtsalt


ei osand ette näha, et baltikum tahab rohkem kui 5 kaarti ? icon_lol.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 16:33:32 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
a.pajuste kirjutas:


terve baltikumi peale tuuakse neile 1 strix ja 4 TUFI, strixi järjekord 500 inimest



Hea näide Samsa tootmisraskusest. Kusjuures Nvidia kindlasti on väga pahane, sest nemad teeniksid kordades rohkem, kui nad saaks suuremaid koguseid toimivaid kiipe edasi tarnida. Selle asemel teenivad edasimüüjad hetkel kõrgete marginaalidega. Seega üsna kindel, et see kuni 2021 tarneprobleem jätkub mida ma ka Eesti ühel poelt sain vastuse tundub olema reaalne. Suht peetis on see tootmismaht ikka siis enne kui TSMC'ga kokkulepe tuleb uuest aastast.

On veel üks võimalus, mida ei saa välistada: teatud hulk kaarte varutakse lattu, et 28. oktoobril segada mingilgi määral AMD launch'i.

tsitaat:
ei osand ette näha, et baltikum tahab rohkem kui 5 kaarti ? icon_lol.gif

Hulgiladudes võib-olla uued töötajad või praktikandid, kes pole Baltimaade varasema müügistatistikaga kursis. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 16:54:06 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Hea näide Samsa tootmisraskusest.
...
Suht peetis on see tootmismaht ikka siis enne kui TSMC'ga kokkulepe tuleb uuest aastast.

millest see eeldus, et samsungil on tootmisraskused?
samsung on karvavõrra suurem tootja kui tsmc ja kui mälu ei peta, siis <10nm protsesside osakaal oli samas suurusjärgus tsmc omaga.
samsung toodab muidugi eelkõige igasuguseid mälusid ja osalt soc-e aga otseselt mahust puudu neil küll ei tohiks jääda.
yieldidest kuuleme vast hiljem aga need ei saa väga jubedad olla kui tooted ikkagi välja lasti.
3070 võib samas faktor olla küll.

ja millest eeldus, et tsmc-st 7nm mahu välja kauplemine annaks parema tulemuse?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 17:25:31 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

millest see eeldus, et samsungil on tootmisraskused?


oletame et samsal tootmisega kõik ok, vahvleid küpsetatakse ja saetakse rohkem kui vändra saeveskis laudu, aga kus siis kõik kaardid ja
miks poodides kaup isegi hinnakirjas puudu icon_biggrin.gif ?

https://geizhals.de/?cat=gra16_512&sort=p&hloc=at&hloc=de&v=e&xf=9810_16+0029768+-+RTX+3080%7E9810_16+0035581+-+RTX+3090
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 18:08:35 vasta tsitaadiga

väike tellimus, aib-de tootmisvõimekus, see palju noritud "demand issue"?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 18:21:30 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Zonerman kirjutas:
Hea näide Samsa tootmisraskusest.
...
Suht peetis on see tootmismaht ikka siis enne kui TSMC'ga kokkulepe tuleb uuest aastast.

millest see eeldus, et samsungil on tootmisraskused?
samsung on karvavõrra suurem tootja kui tsmc ja kui mälu ei peta, siis <10nm protsesside osakaal oli samas suurusjärgus tsmc omaga.
samsung toodab muidugi eelkõige igasuguseid mälusid ja osalt soc-e aga otseselt mahust puudu neil küll ei tohiks jääda.
yieldidest kuuleme vast hiljem aga need ei saa väga jubedad olla kui tooted ikkagi välja lasti.
3070 võib samas faktor olla küll.

ja millest eeldus, et tsmc-st 7nm mahu välja kauplemine annaks parema tulemuse?


Muide millegipärast olid sa mu ignore listis aga siiski vastan, kuna avasin selle.
Kui tarnitavad kogused on näpuotsaga suure territooriumi peale ja mitte riigiti siis see räägibki enda eest. Kui sa tahad väita, et Nvidia kogumahust, mis jõuab partneritele ja sealt edasi üksikud kaardid üle euroopa ning ülejäänud, siis läheb kõik USA turule? Kus need kaardid on? Meil on siin mitmeid lehekülge ladude infot jagatud ja seal on kogused nii väiksed, et sellest ei jätku isegi ÜHE euroopa riigi nõudluse rahuldamiseks. Kus need kaardid siis on NVidia laos või icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dohc-48v12
Aeg maha 1p
dohc-48v12

liitunud: 28.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 18:29:37 vasta tsitaadiga

ei imesta et manipuleeritakse hindadega nagu mälude maailmas, pitsitatakse klientidelt raha välja, põhjust kunstlikult tekitades.
_________________
Ime tala, Nagu ime kepike. icon_smile.gif
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Kommentaarid: 112 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 6 :: 0 :: 85
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
6kantv6ti
HV kasutaja

liitunud: 03.03.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 18:44:36 vasta tsitaadiga

Päris paljudel arvutiahvidel on elementaarne mikro- ja makroökonoomika kursus läbimata, või mängiti sel ajal LoL-i.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 17
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sukelduja
HV Guru
sukelduja

liitunud: 14.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 19:05:29 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, millest selline traagika. Täiesti tavaline nVidia paper launch. Üllatav oleks pigem kui asi oleks teistmoodi olnud seekord. Tuletame vähe ajalugu meelde. icon_smile.gif
https://arstechnica.com/uncategorized/2004/07/4039-2/
Kommentaarid: 25 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 19:10:20 vasta tsitaadiga

Esialgu kõik edasimüüjad ei julgenud liiga palju kaarte endale eeltellida ning ega ehku peale ka tootjad ei tooda, et pärast jääks mädanema.
Launchil osteti kohe kõik ära ja absull igast maailma e-poest ja peldikust tulid juba vihasemad tellimused peale - sellist järsku nõudlust ei ole keegi valmis täitma, keegi ei hoia endal reservis mingeid tehaseid, et äkki ühel päeval läheb vaja.

Ja mis paper launch? Nvidia on enda kodukal 3x juba restocki teinud, redditi vaadata siis on ikka väga sitaks neid inimesi, kes pilte saatnud oma FE'dest.

Võibolla ise loll, aga mulle tundub, et mõned ei taju maailma mastaape ja mõtlevad, et kõik asjad peavad kohe letis olema nagu piim ja leib.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 19:28:46 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Kui tarnitavad kogused on näpuotsaga suure territooriumi peale ja mitte riigiti siis see räägibki enda eest. Kui sa tahad väita, et Nvidia kogumahust, mis jõuab partneritele ja sealt edasi üksikud kaardid üle euroopa ning ülejäänud, siis läheb kõik USA turule? Kus need kaardid on? Meil on siin mitmeid lehekülge ladude infot jagatud ja seal on kogused nii väiksed, et sellest ei jätku isegi ÜHE euroopa riigi nõudluse rahuldamiseks. Kus need kaardid siis on NVidia laos või icon_biggrin.gif
eesti ja baltikum on veidi kehv näide. siinsedki hulgimüüjad on väikesed tegijad. piirkonna mahud ja suhteline vaesus paneb asja paika, vähemalt consumer elektroonika turul. suurema turuga riikide müüjad kindlasti reageerisid ka kiiremini tellimuste osas peale seda kui selgeks sai, et kõik ära ostetakse.
üle euroopa üksikud on ikka väga liialdatud. neid kaarte on ka euroopas kindlasti liikunud juba tuhandetes. ma usun, et reaalselt kümnetes tuhandetes. kas seda on vähe, ausalt ei tea. ma ei kujuta isegi ette, kui suure mahuga laoseis minevikus launchi ajal olnud on. nõudlus tundub praegu küll päris hämmastav.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 19:39:43 vasta tsitaadiga

Mõni arvutitarga esindaja saaks selle jutu viie sekundiga ümber lükata. Kui palju kaarte RTX 2000 launchi ajal oli lattu saabunud. Ja kui palju kaarte oli RTX 3000 launci ajal lattu saabunud. Mütsi sööma hakata ei taha aga vahe on ilmselt 10x kui mitte 100x, vaatamata sellele et kõik nägid et RTX 3000 tunduvamalt oodatum kui RTX 2000.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:05:07 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
neid kaarte on ka euroopas kindlasti liikunud juba tuhandetes. ma usun, et reaalselt kümnetes tuhandetes.

sadades tuhandetes, jah

https://www.guru3d.com/news-story/geforce-rtx-3080-and-3090-stock-allocations-are-unprecedented-low.html
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:29:11 vasta tsitaadiga

trip kirjutas:
londiste kirjutas:
neid kaarte on ka euroopas kindlasti liikunud juba tuhandetes. ma usun, et reaalselt kümnetes tuhandetes.

sadades tuhandetes, jah

https://www.guru3d.com/news-story/geforce-rtx-3080-and-3090-stock-allocations-are-unprecedented-low.html

Tegin kiired arvutused:

Taani rahvaarv on 5,806,000 inimest;
Proshop on saanud 3,435 RTX 3080 tellimust klientidelt;
Proshop on tellinud 8,400 RTX 3080 kaarti;
Proshop on kätte saanud 344 RTX 3080 kaarti.

Kogused on tõesti meeletud ja nagu näha, siis on ka 6-miljonilise rahvaarvuga kõrge elatustasemega riigis nõudlus kaartide järgi lihtsalt meeletu icon_lol.gif

Edit: 0,06% Taani elanikkonnast on avaldanud soovi tellida RTX 3080. Kui viitsiks, saaks sedasi suuremate riikide protsendi välja avutada ning kokku lüüa umbkaudse reaalselt inimeste poolt tellitud kaartide hulga. Kui siis edasi arvutada koos Samsungi ligikaudsete tootemahtudega, hakkaks ilmselt tõde numbrites välja kooruma.


viimati muutis majooro 09.10.2020 20:34:25, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:34:05 vasta tsitaadiga

majooro, see on ainult üks e-pood Taanis. Seal on ametlikke nvidia edasimüüjaid ainuüksi 4 tükki.
Maailma rahva arv on üle 7,5 miljardi...
Ega suurt kibestumust vist faktid ei päästa, aga võiks nagu lõpuks tagajalgadele tõusta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:36:35 vasta tsitaadiga

Arx07, kuule mees, ma saan aru, et minu isiksus sulle nii väga korda läheb, aga saa natukesekski ajaks must üle. Nädalavahetus, käi joo õlut, pane naisi, sõida tsikliga või lisa mind musta nimekirja, mida sa jaurad icon_lol.gif
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:37:19 vasta tsitaadiga

majooro kirjutas:
trip kirjutas:
londiste kirjutas:
neid kaarte on ka euroopas kindlasti liikunud juba tuhandetes. ma usun, et reaalselt kümnetes tuhandetes.

sadades tuhandetes, jah

https://www.guru3d.com/news-story/geforce-rtx-3080-and-3090-stock-allocations-are-unprecedented-low.html

Tegin kiired arvutused:

Taani rahvaarv on 5,806,000 inimest;
Proshop on saanud 3,435 RTX 3080 tellimust klientidelt;
Proshop on tellinud 8,400 RTX 3080 kaarti;
Proshop on kätte saanud 344 RTX 3080 kaarti.

Kogused on tõesti meeletud ja nagu näha, siis on ka 6-miljonilise rahvaarvuga kõrge elatustasemega riigis nõudlus kaartide järgi lihtsalt meeletu icon_lol.gif

Edit: 0,06% Taani elanikkonnast on avaldanud soovi tellida RTX 3080. Kui viitsiks, saaks sedasi suuremate riikide protsendi välja avutada ning kokku lüüa umbkaudse reaalselt inimeste poolt tellitud kaartide hulga. Kui siis edasi arvutada koos Samsungi ligikaudsete tootemahtudega, hakkaks ilmselt tõde numbrites välja kooruma.


5 806 000 on 0.06% 3435? , võid istuda hindeks 1


viimati muutis pots4t4j4 09.10.2020 20:38:27, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:38:37 vasta tsitaadiga

majooro, Mul oli algselt plaan vastata sellele teisele ida-virukale, tripile... aga sa jõudsid ette ja vastasin sulle.
Tegelikult joongi praegu õlu, aga see pole nagu tähtis Ampere teemas icon_biggrin.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:40:46 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, https://www.kalkulaator.ee/et/protsendikalkulaator
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 20:45:21 vasta tsitaadiga

Hästi istun icon_lol.gif
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 21:18:56 vasta tsitaadiga

Hea küll, oletame, et 1% Taani rahvastikust tellis RTX 3080 kaardi. Euroopa rahvaarv on 2016. aasta seisuga 741,4 miljonit inimest, mis muideks on rohkem kui 2 korda suurem USA rahvaarvust. 1% sellest on 7,4 miljonit potentsiaalset RTX 3080 tellimust, aga vaadates Euroopa keskmiste palkade tabelit aastatel 2017-2018, on tegemist ikka äärmiselt optimistliku prognoosiga, mille ma puusalt tulistades jagaksin neljaga (1,85 miljonit). Siiski ei saa välistada, et tellimuste kogused võivad tõepoolest olla aukartust äratavad.
https://www.err.ee/896930/graafik-eesti-kerkis-el-i-keskmiste-palkade-edetabelis-17-kohale
Keegi siin mingi aeg arvutas välja ligikaudse Samsungi liinide võimsuse, võttes arvesse praagi protsendi. Kui suur see arv oli? Kõlas ka väide, et Samsung suudab TSMC-st rohkem toota.
Peast nagu mäletan, et näiteks Sony plaanis aasta lõpuks realiseerida 5 miljonit PlayStation 5 konsooli. Paneme sinna otsa umbes teist sama palju Xbox Series X/S konsooli ja AMD videokaardid, siis TMSC on järelikult suuteline tootma kvartalis/poolaastas vähemasti 10 miljonit 7nm kvaliteetset kivi. Igast küljest vaadates peaks neid kaarte olema toodetud rohkem.

Edit: kui Taani näitel on hetkel täidetud 10% tellimustest, siis minu arvutuste kohaselt peaks Euroopa mastaabis see olema 185,000 kaarti. Võttes arvesse maailma rahvaarvu 7 miljardit, millest Euroopa rahvaarv moodustab 10%, siis oleks hüpoteetiline täidetud tellimuste arv 1,850,000 kaarti. Samas me teame väga hästi, millistes riikides elab lõviosa inimkonnast ja milline on sealne elatustase (Aafrika, India, Hiina). Vaadates seda NVIDIA müüginumbrite graafikut, siis kohe kindlasti pole tegemist NVIDIA jaoks üüratute numbritega.


viimati muutis majooro 09.10.2020 21:43:59, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
yerba
HV Guru
yerba

liitunud: 12.11.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 21:37:47 vasta tsitaadiga

Ulmeline oletaja ikka oled küll.
Tõsimeeli arvad, et ühte inimest sajast huvitab uus videokaart, nii et nad peavad selle hankima kasvõi ninast veri välja?
Hea, kui see huvi on ühel kümnest tuhandest.
Arvesta keskkonnaga, kus sa oled ja tutvusringkonnaga, kus oled. Samasugused kipuvad koos olema. Ja siin on selle kaardi ihalus kõrgem, kui kooliõpetajate, ehitajate või taksojuhtide või pensionäride tutvusringkonnas. Seda enam, et tuhat eurot maksta videokaardi eest on paljudele üle mõistuse.


majooro kirjutas:
Hea küll, oletame, et 1% Taani rahvastikust tellis RTX 3080 kaardi. Euroopa rahvaarv on 2016. aasta seisuga 741,4 miljonit inimest, mis muideks on rohkem kui 2 korda suurem USA rahvaarvust. 1% sellest on 7,4 miljonit potentsiaalset RTX 3080 tellimust, aga vaadates Euroopa keskmiste palkade tabelit aastatel 2017-2018, on tegemist ikka äärmiselt optimistliku prognoosiga, mille ma puusalt tulistades jagaksin neljaga (1,85 miljonit). Siiski ei saa välistada, et tellimuste kogused võivad tõepoolest olla aukartust äratavad.
https://www.err.ee/896930/graafik-eesti-kerkis-el-i-keskmiste-palkade-edetabelis-17-kohale
Keegi siin mingi aeg arvutas välja ligikaudse Samsungi liinide võimsuse, võttes arvesse praagi protsendi. Kui suur see arv oli? Kõlas ka väide, et Samsung suudab TSMC-st rohkem toota.
Peast nagu mäletan, et näiteks Sony plaanis aasta lõpuks realiseerida 5 miljonit PlayStation 5 konsooli. Paneme sinna otsa umbes teist sama palju Xbox Series X/S konsooli ja AMD videokaardid, siis TMSC on järelikult suuteline tootma kvartalis/poolaastas vähemasti 10 miljonit 7nm kvaliteetset kivi. Igast küljest vaadates peaks neid kaarte olema toodetud rohkem.
Kommentaarid: 1224 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 901
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 21:40:43 vasta tsitaadiga

Scart teeb ühe postituse, mille tulemuseks on järjekordselt 3 lehekülge draamat. icon_lol.gif

Protsentarvutuse tegemine ka juba teist korda siin teemas üleval. See oskus on ju põhikooli lõpetamise üheks eelduseks.

Küsiks vahelduseks midagi muud. Kas keegi EVGA step-up programmiga on lähemalt kokku puutunud? Toimib? Kui paari kuu pärast peaks see 20GB 3080 tulema, siis oleks ju tegelikult võimalik 10GB kaart selle uuema vastu vahetada, ilma et ostuga väga tugevalt mööda näppe saaks.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
majooro
HV kasutaja
majooro

liitunud: 17.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.10.2020 21:50:59 vasta tsitaadiga

yerba kirjutas:
Ulmeline oletaja ikka oled küll.
Tõsimeeli arvad, et ühte inimest sajast huvitab uus videokaart, nii et nad peavad selle hankima kasvõi ninast veri välja?
Hea, kui see huvi on ühel kümnest tuhandest.
Arvesta keskkonnaga, kus sa oled ja tutvusringkonnaga, kus oled. Samasugused kipuvad koos olema. Ja siin on selle kaardi ihalus kõrgem, kui kooliõpetajate, ehitajate või taksojuhtide või pensionäride tutvusringkonnas. Seda enam, et tuhat eurot maksta videokaardi eest on paljudele üle mõistuse.

NVIDIA ametliku Taani partneri tellimuste numbrid ju ära toodud. Kirjutasin ka, et reaalselt need numbrit maailma lõikes kordades, kui mitte kümnetes kordades väiksemad. Ometigi on ametlik retoorika, et nõudlus meeletu. Anandtech graafikult on hästi näha, et NVIDIA müüb keskmiselt 7 miljonit kaarti kvartalis. Kus kohas see nõudlus siis on ja milleks täpselt need hulgimüüjad valmis polnud, kui aastast aastasse on liigutatud kümneid miljoneid kaarte?
Tavaline matemaatika.
Kommentaarid: 30 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 09.10.2020 22:07:47 vasta tsitaadiga

tsitaat:

Kas keegi EVGA step-up programmiga on lähemalt kokku puutunud? Toimib?
jah toimib, 1080ti reference saatsin neile ja sain 2 suure vurriga black editioni asemele, tagusin aint postikulu kinni ja paar nädalat ootamist kokku.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SirAskAlot
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.03.2011




sõnum 09.10.2020 23:32:21 vasta tsitaadiga

Orienteeruv müüdud 3080 seeria kaartide hulk tehakse üsna kiirelt kindlaks. Paari kuuga korjatakse muudatused GPU-de statistikas kokku ja ilmselt kuuleme siis täpsemmalt palju neid müüdi.
Niikaua võite näiteks viimaseid steami survey andemeid vaadata ja mõtelda paljudele üldse kallis GPU-de tipp korda läheb.
Välajspool spetsiaalseid foorumeid - nende andmete järgi väga vähedel.

2 aastat tagasi süüdistati Nvidiat ka 20xx seeria mitte müüa tahtmiseks. Põhjuseks, siis eelnevalt varutud eelmise põlvkonna GPU-de üleküllus. See aasta on siis põhjuseks nad lihsalt ei taha oma toodangut müüa. Pole mõtet vist isegi ütelda kui rumal selline põhjendus on.

Tegelikkuses on Nvidia seis GPU-de turul üli kõva. Hiljuti avaldatud andmete kohaselt oli AMD turuosa viimase aasta jooksul veits üle 1 % kukkunud moodustades praegu kuskil 20%.
Sellest võiks järeldada, et RTX jutt tegelikult müüb , sest üldjuhul on samaväärsed AMD kaardid soodsama hinnaga müügis. Ainuke tõsiseltvõtav erinevus mida mida mina näinud olen, on Nvidia suht agressivne RTX reklaam.
Arvestage, et AMD-l pole RT vallas PC peal midagi ette näidata. Kui AMD poolt avaldatud andmetest midagi välja lugeda siis, tutvustab AMD uut GPU põlvkona kui 4k 60 FPS mängimist.
Samal ajal näitab Nvidia 8k 60 fps mänge ja 4k 60 fps RT-d.
Nüüd ütleb keegi , et ma ei tea s*** ja Hz ja FPS-id näitavad midagi muud ja 8k on samasugune jura nagu RT 2 aastat tagasi. Kahjuks ei koti need spetsiiifilised Hz ja FPS-id või 8k puudumine keskmist arvuti kasutajad. Samuti ei koti neid , et kogu see kompott jookseb DLSS abil teatud mängudes. Küll kotib neid kuidas kaupa reklaamitakse.


Ma loodan , et teatud inimese ei hakka nüüd mu juttu endale sobivalt lõikama ja siis endale sobivalt serveerima ,nagu siin hiljuti juhtus. Nendele kellel nende monitor sobivast kohast surnuid piksleid näitavad ütlen otse, et mu jutt ei ole sellest mida ma AMD või Nvidia GPU-dest arvan. See on antud hetkel saadaoleva statistika põhjal tehtud järeldused.

Ja se järeldus on ikka. Kui AMD järgneva kuu jooksul midagi uut ei näita , siis istuvad nad oma 20% turuosa juures veel 2 aastat.
Mis kahjuks tähendab , et 30x0 seeria on sellel aastal defitsiit mida müüakse nagu vorsti nõuka ajal.

(edit)
Kui keegi tahab võib steam andmed ja müüdud GPU-de andmed kokku panna ja välja arvutada palju sellest moodustavad kallid - tipu GPU-d. See peaks tegelikult üsna hästi ära põhjendama miks praegu 3080-ga sellised probleemid on. Nvidia müüb küll palju , aga kallid kaardid moodustavad sellest suht väikese osa.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 02:16:26 vasta tsitaadiga

Istun oma 2080ti otsas edasi ja jälgin mängu. icon_smile.gif Samamoodi edasi läheb siis ilmselt oleks juba mõistlik järgmist paper launchi oodata. Ilmselt see veel kiirem kui 3080. Need poisid siin on vaikseks jäänud, kes vaidlesid vastu, et kaupmehed on ka inimesed.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 09:26:31 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Nvidial pole mingit kohtustust teile neid kaarte müüa 24/7 ja sellise hinnaga nagu Teie õigeks peate.

Ise nad selliste hindadega tooted müügile paiskasid. Nüüd on potensiaalseld ostjad süüdi, et nad julgevad sellise hinnaga neid tooteid küsida?
Mitte ostjad kes tahavad osta pole siinkohal süüdi vaid firma kes kive toodab on süüdi.
IBOX4REAL kirjutas:
Keegi ei käskunud olemasolevat kaarti enne maha müüa ootuses, et nvidia pakk on kulleriga pärast launchi ukse ees.

Ei müünudki. Olen GTX 1080 peal. See ei tähenda samas, et ma ei kritiseeriks Nvidiat halvasti organiseeritud launchi eest.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 09:28:55 vasta tsitaadiga

Küll mindfactory annab müüginumbrid varsti. Eks siis ole näha.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 09:38:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow, nVidia müüb FE'd ju õige hinnaga - see mis hinda küsib lõpuks mingi vaheladu ja kaupmees ei saa ega tohi tootja määrata.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 10:34:10 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
tsitaat:

Kas keegi EVGA step-up programmiga on lähemalt kokku puutunud? Toimib?
jah toimib, 1080ti reference saatsin neile ja sain 2 suure vurriga black editioni asemele, tagusin aint postikulu kinni ja paar nädalat ootamist kokku.


Hea teada. Panin ennast järjekorda, aga arvan, et võin südamerahus AMD ürituse ära oodata, enne kui EVGA-lt mingil imekombel kaardi ostmise võimalusese teavitus tuleb.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 11:08:07 vasta tsitaadiga

Ma ei ole siiani ühtegi emaili teavitust saanud Nvidia.com või Nvidia.de lehelt, et kaardid on Stockis.
Kahtlane.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 11:20:17 vasta tsitaadiga

Sama.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 11:24:29 vasta tsitaadiga

Neid teavitusi ei saadetagi, eelmisel neljapäeval sajad inimesed ostsid 3080/3090FE nvidia lehelt, uusi droppe pole muteada olnud peale seda.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 10.10.2020 11:35:02 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Ma ei ole siiani ühtegi emaili teavitust saanud Nvidia.com või Nvidia.de lehelt, et kaardid on Stockis.
Kahtlane.


Enam ei saa ka kindlalt, nvidia lõpetas enda epoes müügi, usas liigutati FE müük bestbuy peale üle ja euroopas "vaatavad mis saab" icon_biggrin.gif

Artikkel ka - https://videocardz.com/newz/nvidia-limits-geforce-rtx-3090-3080-founders-edition-us-sales-to-bestbuy


viimati muutis heretic666 10.10.2020 11:35:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HPN
HV veteran
HPN

liitunud: 26.06.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 11:35:06 vasta tsitaadiga

https://www.nvidia.com/en-us/geforce/forums/geforce-graphics-cards/5/402196/nvidia-store-update-geforce-rtx-3080-and-rtx-3090-/

tsitaat:

We have heard your feedback regarding the NVIDIA online store and are working to improve the experience.

In the meantime, we will be selling our GeForce RTX 3080 and RTX 3090 Founders Edition through other partners. In the US, you can shop for Founders Edition at Best Buy - GeForce RTX 3080 and GeForce RTX 3090 . In Europe, we continue to review Founders Edition fulfillment options.

Founders Edition units are limited, and more will be available in the coming weeks alongside an increasing supply of boards from our global board partners.


Tundub, et EU jaoks on suht PUPU nende FE kaartidega.
Kommentaarid: 48 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 47
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
IBOX4REAL
Kreisi kasutaja
IBOX4REAL

liitunud: 20.06.2005




sõnum 10.10.2020 13:42:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Ise nad selliste hindadega tooted müügile paiskasid. Nüüd on potensiaalseld ostjad süüdi, et nad julgevad sellise hinnaga neid tooteid küsida?
Mitte ostjad kes tahavad osta pole siinkohal süüdi vaid firma kes kive toodab on süüdi.


Ostjad pole süüdi aga nad võiks nagu kahe jalaga lihtsalt maapeale jääda ja oodata millal saadavus paraneb. Osadel on aga enda arust mingi õigsutatud ootus see kaart saada kohe, nagu tegemist oleks nende põhiõigusega siin maailmas.

Tomorrow kirjutas:
See ei tähenda samas, et ma ei kritiseeriks Nvidiat halvasti organiseeritud launchi eest.


Ma usun, et Nvidia müüks neid kaarte kõigile soovijatele kui nad suudaks neid niipalju toota. Ma ei saa nagu sellest hädaldamisest aru. Kas parem oleks olnud siis 200EUR kõrgem MSRP kohe alguses või et äkki pidanuks launchi üldse lükkama järgmisse aastasse või äkki oleks parem kui üldse uusi kaarte ei tuleks?
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
0rpheus
HV vaatleja

liitunud: 10.10.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.10.2020 14:45:59 vasta tsitaadiga

IBOX4REAL kirjutas:
Ma ei saa nagu sellest hädaldamisest aru.

Nvidia kruvis oma suure RTX 3080 haibiga inimeste ootused ja lootused kosmilistesse kõrgustesse ja siis vedas oma saamatult organiseeritud launchiga kõiki alt - inimesed on tohutult pettunud, lihtne inimpsühholoogia. Väga paljud GTX 1000 ja vanema seeria omanikud tahavad lõpuks ometi upgradeda. IMO pole nagu väga, millest aru saada.
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 53, 54, 55 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.