Tomorrow, MSRP ongi ju selle poindiga, et tootja ütleb mis hind on temajaoks okei, et tarbija teaks edasimüüjate puhul vahet teha kes on mölakas ja lükkab rämeda vaheltkasu ja kes mitte. Nagu öeldud grafakaart ei ole tubakas millel riigipoolt fikseeritud hind. Bensiini ja elektriga on küll samalaadne asi - kõik müüvad pihku irivitades pmst sama kõrge hinnaga ja sul ei jää muud üle kui tarbida või mitte - muidugi erinevalt füüsilisest kaubast ei ole seal otseselt ühikut mis otsa saab.
Võrdlus iphonega on täiesti totter. Nutitelefon kui selline on seade mis pmst igal inimesel olemas - high end gaming kaart mitte. Iphone on nutitelefon mille ostjad on kui ususekt kes ostavad uue mudeli põhimõtteliselt ja pimesi ja kasvõi nooreperelaenuga, et naabrist parem olla. Seega võrdlus high end gaming kaardiga (mis on omamoodi nišitoode) on väga mööda - tootmismahud on väga teised ja nö. telefonide müüginumbrit on oluliselt lihtsam ennustada kui kaardi oma.
Ma ütleks siinkohal, et high-end videokaart on ka väga paljude jaoks tillipikendus või, et sõprade ees kelkida. Mul on see.
Täpselt sama nagu high-end iPhone. Ei mõtle siinkohal mingeid 500 SE mudeleid. Sama on ka high-end Samsungi S ja Note seeriaga. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Tomorrow, MSRP ongi ju selle poindiga, et tootja ütleb mis hind on temajaoks okei
No ilmselt pole okei kui vaja kallimalt müüa. Pangu siis selline MSRP mis katab kõik kulud mitte ärgu lollitagu inimesi $699 hinnaga millega keegi neid osta ei saa. Kas ma tõesti pean meelde tuletama 2080 Ti $999 MSRP'd. Tahate, et sama asi korduks jälle?
s1c2i3m4m5 kirjutas:
Videokaardi omahind on oluliselt kõrgem kui nutiseadme omahind. Videokaardi müüja teenib oluliselt vähem per toode.
Jah on aga mitte niipalju, et nt Turingu hinda õigustada. Nvidial on tavaliselt päris suur kate ikkagi.
Et mõni arvab siin et MSRP on reegel müüjatele? Tule maa peale. Tootja EI TOHI sundida/kontrollida turuhinda. See on keelatud.
Üldiselt pannakse selle hinnaga tooted müüki sest keegi ei taha et klient mujale läheb aga hetkel on ilmselgelt kõigil suva sest nõudlus suur. _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Ma ütleks siinkohal, et high-end videokaart on ka väga paljude jaoks tillipikendus või, et sõprade ees kelkida. Mul on see.
Täpselt sama nagu high-end iPhone. Ei mõtle siinkohal mingeid 500 SE mudeleid. Sama on ka high-end Samsungi S ja Note seeriaga.
Kindel see ikka pikendus, ise sai soetatud, et ED lõpuks korralikult ja hea pildiga jooksma saaks VR-ga ja mindud kindlaepeale 3090-ga, et ei oleks mingit jama. Ja tulemus on tegelikult pointless, jälle vahin 50fps-i ja teatud kohtades jõnksutab...Ja ED suudab selle kaardi täiega kooma tõmmata kui veel reso muuta või midagi. Sai uus ema ja 10700K ka tellitud, ema ootan siiani, mida siin pikendada huvitav? Kui need ka ei tee paremaks tuleb ikka hakata Pimax 8KX ostma, mis maksab vobsee üüratut raha...
240hz 1440p ekraani jaoks pole nagu muud valikut, 3090 ka ostma ei hakka ometi.
Ei peagi ostma. Nagu näha, siis power limitiga 450W saab ilusti 3080 OC'ida täpselt 1:1le 3090'ga. No ja 10GB mälumahust võiks piisada ka ju 4K' ja ülesse
Nagu siin juba on pikalt räöägitud, milleks see +2-6GB vajalik üldse on? 10GB'st piisab maa ja ilm
Ma ütleks siinkohal, et high-end videokaart on ka väga paljude jaoks tillipikendus või, et sõprade ees kelkida. Mul on see.
Täpselt sama nagu high-end iPhone. Ei mõtle siinkohal mingeid 500 SE mudeleid. Sama on ka high-end Samsungi S ja Note seeriaga.
Kindel see ikka pikendus, ise sai soetatud, et ED lõpuks korralikult ja hea pildiga jooksma saaks VR-ga ja mindud kindlaepeale 3090-ga, et ei oleks mingit jama. Ja tulemus on tegelikult pointless, jälle vahin 50fps-i ja teatud kohtades jõnksutab...Ja ED suudab selle kaardi täiega kooma tõmmata kui veel reso muuta või midagi. Sai uus ema ja 10700K ka tellitud, ema ootan siiani, mida siin pikendada huvitav? Kui need ka ei tee paremaks tuleb ikka hakata Pimax 8KX ostma, mis maksab vobsee üüratut raha...
No mõne loogika alusel nüüd oled naistes tegija vend, ütled et sul 3090 ja juba lohistatakse sind voodi poole
Ma ütleks siinkohal, et high-end videokaart on ka väga paljude jaoks tillipikendus või, et sõprade ees kelkida. Mul on see.
Täpselt sama nagu high-end iPhone. Ei mõtle siinkohal mingeid 500 SE mudeleid. Sama on ka high-end Samsungi S ja Note seeriaga.
Kindel see ikka pikendus, ise sai soetatud, et ED lõpuks korralikult ja hea pildiga jooksma saaks VR-ga ja mindud kindlaepeale 3090-ga, et ei oleks mingit jama. Ja tulemus on tegelikult pointless, jälle vahin 50fps-i ja teatud kohtades jõnksutab...Ja ED suudab selle kaardi täiega kooma tõmmata kui veel reso muuta või midagi. Sai uus ema ja 10700K ka tellitud, ema ootan siiani, mida siin pikendada huvitav? Kui need ka ei tee paremaks tuleb ikka hakata Pimax 8KX ostma, mis maksab vobsee üüratut raha...
No mõne loogika alusel nüüd oled naistes tegija vend, ütled et sul 3090 ja juba lohistatakse sind voodi poole
Vaevalt, et mõni naine sind sellepärast ära lohistab, kui just gamer girl pole ja kotib selline tillipikendus
Mõnedele üksikutele on see 3090 "hädavajalik" ,et mingit kindlat aplikatsiooni jooksutada (just suurema vrami pärast: 8K VR vms). Ülejäänutele on see hetkel tillipikendus, sest nagu näha vahe 3080'ga oli heal juhul keskmiselt 8%. Ja selle 8% teed sa 3080 overklokkimisega tasa. Seega saad selle perfi ka ilusti odavama kaardiga kätte. Mitte, et 800 eurot msrp oleks kuskilt otsast ODAV rääkimata praegustest scalper hindadest. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
3090 saab ju samamoodi overclockida (absurdse voolutarbe osas silma kinni pigistades). Selge see et see halo toode nvidial on jah hinda arvestades väga väga ebapraktiline aga nagu mainiti siis kas või VRis igasugune perf boost tuleb ikka kasuks, ega ta nüüd siis midagi halvemaks ju sul tee masinas kui 3090 sees.
Lootsin ise ka enne cyberpunki väljatulekut ja pika puhkuse algust uut kaarti kusagilt ära tellida ja kätte saada aga evga kaarte peab tikutulega taga otsima. Eks ise süüdi ka selles võrdlemisi ebapraktilises brändieelistuses kuna muu AIB kaardi oleks kätte saanud.
MSRP on soovitatud turuhind, mille määrab tootja (NVIDIA, ASUS, MSI...) edasimüüjale (Computer Universe, Geizhals jne). Miks peaks näiteks ASUS määrama enda tootele madalama/negatiivse MSRP ja siis skeemitama endale kasumit? Mis loogika see on? Tegemist on suurte ja kaua aega turul tegutsevate ettevõtetega, kus finantsistid on juba kasumimarginaali (nii enda kui ka edasimüüja) MSRP hinna sisse arvutanud.
tsitaat:
The MSRP generally reflects all the manufacturing and selling costs associated with a product.
It ensures that all parties involved in a transaction (manufacturer, wholesaler, retailer) will be able to earn profits at the end of the final sale.
Nagu tekstidest lähtub, on üldlevinud praktika, et müüakse kas MSRP hinnaga või alla selle. Üle selle müümisest pole juttu, kuigi see pole välistatud. Aga no 1.5+ korda kõrgem?
tsitaat:
Although the price is called “suggested,” retailers generally can sell the products purchased from the manufacturers at the MSRP, as well as below it. The practice of selling the products below the MSRP is especially common in situations when the manufacturer sets a high suggested price while the retailers purchase the products at an extremely low wholesale price. In addition, the retailers may sell at a price below the MSRP to attract consumers or to remove excess inventory.
MSRP mõte on määrata regiooniti ühtlane ja ostja poolt oodatav hind ning takistada eksitava hinnakujundamise praktika levikut.
tsitaat:
The MSRP is neither a price ceiling nor a minimum price; rather, it corresponds to most consumers’ expected price. The purpose of the manufacturer’s suggested retail price is the standardization of selling prices among different retail locations. The MSRP is intended to curb deceptive pricing practices and standardize prices of goods within a trade area of the company’s retail outlets.
Mis mõte on siis üldse välja hõigata MSRP hindasid, kui eiratakse kõiki selle põhimõtteid? Tegemist on sel juhul otsese ostja eksitamisega.
Paistab, et halamine foorumis tõesti töötab Nvidia, MSRP jms suunal -
https://www.fool.com/investing/2020/10/07/nvidia-stock-is-going-into-overdrive-says-analyst/
NVIDIA Stock Is "Going Into Overdrive," says analyst Ambrish Srivastava. On Tuesday, he lifted his price forecast on the tech titan's stock from $565 to $650. _________________ Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!
See kõik vast oleneb case by case, suva random mis leidsin ei ole päris 2%
Aga kui ainult hinda vaadata siis sellegipoolest ei muuda ka 3090 OC mõttekamaks.
Ma ei saa aru, miks hulgimüüjate suunas välja öeldav kriitika automaatselt võrdub NVIDIA suunas öelduna? Kui keegi tahab väita, et kaartide tootjad ise enda määratud MSRP-st kinni ei pea ning müüvad hulgimüüjatele MSRP-st kallimalt, siis paluks sellekohaseid tõestusmaterjale.
heretic666 kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
3090 OC andis juurde 2% minuteada.
See kõik vast oleneb case by case, suva random mis leidsin ei ole päris 2%
Aga kui ainult hinda vaadata siis sellegipoolest ei muuda ka 3090 OC mõttekamaks.
Kui seda tviiti uskuda, siis NVIDIA-l polnud esialgu plaanis 3080 nii võimsaks teha võrreldes 3090-ga või siis polnud plaanis nii odavalt teda müüa, millele näiteks viitab ka toote reaalne hind hetkel või siis mõlemat korraga.
tsitaat:
NVIDIA jebaited AMD.
- Big Navi perf target was GA104.
- NVIDIA upgraded 3080 to GA102
- AMD now targets 3070
- NVIDIA announced Ampere at lower than expected price
- AMD announced Oct 28 event
- NVIDIA postponed the launch to Oct 29
See kõik vast oleneb case by case, suva random mis leidsin ei ole päris 2%
Aga kui ainult hinda vaadata siis sellegipoolest ei muuda ka 3090 OC mõttekamaks.
Aktsiaturul on üldse kahtlane seis. See on laiem teema. Turg on tõusus samas ettevõtted koondavad ja tõmbavad kokku ning käibed vähenevad (Sellist olukorda pole varem olnud turgudel). Eks näis mis saama hakkab, aga see mull kaua ei saa kesta nii.
See selleks, Nvidia on rõõmus, et nõudlus on suurem kui reaalne saadavus (tootmisvõimekus, mitte hiiglaslik nõudlus). Kui ma vaatasin kommentaare igalt pool, siis suurem osa ei ole nõus maksma üle +200 MSRP. MSRP on ainult selleks, et kiibi tootja paneb paika millest ALGAVAD hinnad. See on lihtsalt indikaatoriks kui palju panevad omakorda vahendajad ja poed otsa.
Ja seda saabki nii võtta, et MSRP + 200 ja enam saad keelduda maksmast. Neid kellel on hädasti uut kaarti vaja ei ole nii palju, palju rohkem on neid kes ootavad allapoole hinda ja see tuleb lihtsalt aega vaja. Scalperid hoiavad ka hinda üleval, kuna nad rabavad samuti mis kätte satub.
See kõik vast oleneb case by case, suva random mis leidsin ei ole päris 2%
Aga kui ainult hinda vaadata siis sellegipoolest ei muuda ka 3090 OC mõttekamaks.
MSRP on ainult selleks, et kiibi tootja paneb paika millest ALGAVAD hinnad. See on lihtsalt indikaatoriks kui palju panevad omakorda vahendajad ja poed otsa.
Ja seda saabki nii võtta, et MSRP + 200 ja enam saad keelduda maksmast. Neid kellel on hädasti uut kaarti vaja ei ole nii palju, palju rohkem on neid kes ootavad allapoole hinda ja see tuleb lihtsalt aega vaja. Scalperid hoiavad ka hinda üleval, kuna nad rabavad samuti mis kätte satub.
Miks te kõik MSRP-d sellisel moel tõlgendate? Sooviks konkreetset viidet antud definitsioonile.
viimati muutis majooro 08.10.2020 14:15:11, muudetud 2 korda
Pead ps5 või xbox series x ostma 8K gamingu jaoks hdmi 2.1 = 8k gaming
PlayStation 3 Cell protsessor oli ju esialgselt mõeldud võimalusega ühendada mitu konsooli klastrisse, et mitmekordistada võimsust. Päris huvitav oleks vaadata, milleks oleks suutelised 4 Xbox Series X või PlayStation 5 konsooli, mis hetkel kokku maksavad umbes sama palju, kui üks RTX 3090.
Miks te kõik MSRP-d sellisel moel tõlgendate? Sooviks konkreetset viidet antud definitsioonile.
Millisel moel? Viide palun väga https://en.wikipedia.org/wiki/List_price#:~:text=In%20the%20United%20States%2C%20the,a%20fixed%20price%20for%20items.
See kuidas Euroopas seda tõlgendatakse ja hind kujuneb on erinev USA turust. See on soovituslik hind ainult.
Erinevates riikides ka EU ei ole sama mis USA ja enamasti maksude ja muude erinevust pärast on meil ka hinnad kõrgemad.
Igal riigil on omad maksud lisaks veel erinevad.
Loe ka see USA punkt sealt läbi siis saad aru. USA's on täitsa võimalik müüa MSRP hinnale lähedal või selle hinnaga mida tootja ise soovitab. EVGA näiteks müüb ühte oma kaarti usa turul 699$ aga ei sentigi vähem.
Tootja annab soovitusliku retail hinna. Hinna dikteerimine on tegelikult seadusega KEELATUD, seega on MSRP kui JOKK süsteem hinna dikteerimisele ja seda on aastaid kommunikatsioonis kasutatud. Üldiselt on olukord selline, et pannaksegi MSRP, kõigkudes VEIDI üles alla. Ülihea näide on nutitelefonid, kus hind on kõigil üldiselt identne (v.a. üks teatud firma kes ostab oma telefonid kurat teab kust ja paneb mingi paarkümmend euri soodsama hinna).
See, et hind hetkel kõrge tuleneb sellest et saadavust ei ole kuid NÕUDLUS on ülisuur.
Ma ei hakka siin lahkama seda, kes siin süüdi on aga MSRP ei ole kohustuslik ja igal firmal ON ÕIGUS määrata oma hind. Kui nad ise otse Nvidiaga suhtleks, seaks soodsamalt müümine ohtu partnerlussuhted, kuid paraku ei suhtle neist siin konnatiigis ilmselt keegi otse. Üldiselt kallimaks pole pandud sest ei taheta et mujalt ostetakse. Nüüd on olukord teine - inimesed lükkavad näpud taha wherever nad saavad.
Ise ootan ka oma kaarti, iga päev lükatakse edasi _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
NVIDIA hakkab TSMC-ga ka Ampere chipe tootma, kuna Samsung ei saa hakkama...mida oligi arvata
Ja kasutavad 7NM tehnoloogiat, norm
Et siis ikkagi oli pakkumises mitte nõudluses probleem.
Mis nendesse naeruväärselt üle paisutatud hindadesse puutub, siis seni, kuni on sellise hinnaga ostjaid ja nvidia ei suuda/taha piisavalt kiipe tarnida, ei muutu mitte midagi.
It is also rumored that the RTX 30 series of annual masterpieces previously launched by NVIDIA adopts Samsung Electronics' 8nm process with a considerable OEM discount, but will switch to TSMC's 7nm process in 2021, and the order volume is not large. less.
The reason for NVIDIA's transfer of orders is that TSMC's 7nm offer is relatively close to the people, and the other is that it has previously planned to diversify risks to deal with Samsung's 8nm yield problem. The large order of NVIDIA 7nm is also one of TSMC's important customers to maintain high-end 7nm capacity utilization in 2021.
Google translate abiga. Eks see vajab eraldi kinnitust, mis täpselt sinna liigub ja mis mahus. Liiga umbmäärane uudis.
The list price, also known as the manufacturer's suggested retail price (MSRP), or the recommended retail price (RRP), or the suggested retail price (SRP) of a product is the price AT WHICH the manufacturer recommends that the retailer sell the product. The intention was to help standardize prices among locations. While some shops/stores always sell at, or below, the suggested retail price, others do so only when items are on sale or closeout/clearance.
In the United States, the list price is referred to as the manufacturer's suggested retail price or MSRP.
Under earlier US state Fair Trade statutes, the manufacturer was able to impose a fixed price for items. The fixed prices could offer some price protection to small merchants in competition against larger retail organizations. These were determined to be in restraint of trade. Many manufacturers have adopted MSRP, a price AT WHICH the manufacturer suggests the item be priced by a retailer. The term "suggested" can be misleading because in many cases, the MSRP is extremely high compared to the actual wholesale cost, opening the market to "deep discounters", who are able to sell products substantially below the MSRP but still make a profit. The discount stores benefit from exorbitant MSRPs because the discount offered increases the perceived value to customers.
MSRP hinna kohustuslikuks muutmine on vastuolus vabaturumajanduse põhimõtetega AINULT sel põhjusel, et takistab konkurentidel pakkumast MSRP-st MADALAMAT hinda.
Kus kohas ma ütlesin, et MSRP on kohustuslik üldse??? Ma just selgitasin, et SEE EI OLE. See on soovituslik ja ei takista see midagi müümast, lihtsalt keegi ei müü uut toodet alla soovitusliku hinna, et veel vähem ise kasumit saada.
Liigume edasi, mõttetu sellel teemal vaielda. _________________ Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Aktsiaturul ei ole tingimata reaalsusega alati pistmist. AMD'le läks kõik ülesmäge juba eelmisel aastal ja ikka osad analüütikud lolli järjekindlusega soovitasid müüa mitte hoida või osta.
Vaadates aktsia hinna tõusu teame ilmselt palju need soovitused väärt olid.
Aktsiaturul ei ole tingimata reaalsusega alati pistmist. AMD'le läks kõik ülesmäge juba eelmisel aastal ja ikka osad analüütikud lolli järjekindlusega soovitasid müüa mitte hoida või osta.
Vaadates aktsia hinna tõusu teame ilmselt palju need soovitused väärt olid.
Ma lihtsalt küsin, et mis on need märgid, mille järgi nVidia aktsia ei peaks tõusma hetkel?
Peab ikka desperation olema, kui turdtier mudelit 1050€ hinnaga ostma ajab
Sul on see deprekas kordades suurem. Iga paari postituse tagant ilmub sinult infot, kuidas oled nii kõva mees ikka ja ostad ainult asus tuf toote ja muud on saast. Me oleme kõik sellest aru saanud, ausalt.
Peab ikka desperation olema, kui turdtier mudelit 1050€ hinnaga ostma ajab
Sul on see deprekas kordades suurem. Iga paari postituse tagant ilmub sinult infot, kuidas oled nii kõva mees ikka ja ostad ainult asus tuf toote ja muud on saast. Me oleme kõik sellest aru saanud, ausalt.
milleks maksta +350€ msrp toote eest mis istub powerilimitis ja on lärmaka jahutusega ? Oma mineri teooriat mine aja mujal
Entry level kaardid on ok aga mingi kott peas neid 1050€ eest osta on küll...
Nii ja nüüd mõni adekvaatne põhjus ka miks see eagle ei kõlba? Jääb mängimata midagi? Tellisin ise ka selle ja eks siis jagan kogemusi mitte nagu meed kes räägib kristallkuuli pealt.
Kes tahab see ostab selle hinnaga. Mis sinu asi on nina teiste rahakotti pista.
Edit: ja milleks? Et kindel olla et käes on enne kui väga oodatud mäng väljas ja istud hetkel veel kaardi peal millega võibolla täiel rinnal nautida ei saa _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Issand jumal. Kes oled sina kes ütleb asjade väärtust? Ma isegi ei hakka rohkem vaidlema. _________________ Wreckfest 2 server: 136.243.70.252:30102 | parool: isamaa (kui on enabled)
Nii ja nüüd mõni adekvaatne põhjus ka miks see eagle ei kõlba? Jääb mängimata midagi? Tellisin ise ka selle ja eks siis jagan kogemusi mitte nagu meed kes räägib kristallkuuli pealt.
Kes tahab see ostab selle hinnaga. Mis sinu asi on nina teiste rahakotti pista.
Edit: ja milleks? Et kindel olla et käes on enne kui väga oodatud mäng väljas ja istud hetkel veel kaardi peal millega võibolla täiel rinnal nautida ei saa
GamersNexus tegi vist ülevaate sellest. Soliidne kaart, mis teeb täpselt seda, mida peab. OC muidugi võid ära unustada.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.