Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 164, 165, 166  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
mannatera
Kreisi kasutaja
mannatera

liitunud: 01.07.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 19:30:43 vasta tsitaadiga

3080 jääb endiselt hätta isegi 1440p resol ei jõua mu monitori 165Hz ära kasutada. Aga 3090 on enivei hea uuendus GTX 980 pealt.
Kommentaarid: 24 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
darknes89
Kreisi kasutaja
darknes89

liitunud: 17.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 19:41:07 vasta tsitaadiga

3080 FE all the way 700ga. 1440p ja jääb veel natuke ruumi tulevikus 4k peale minnes - kunagi.

Kui FE d ei saa siis ikkagi ca 900 on palju minu jaoks normi AIB eest ja pigem tiksun oma 1080ti ga veidi edasi.

Ma kahtlen sügavalt, et AMD l saab olema midagi kõrgetel resodel vastu panna loe dlss2.0 vastu.

_________________
CaseDisplay.eu
ETSY shop
PC modding, abiekraanid, simracing ekraanid.
Rocky
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.09.2020 20:03:00 vasta tsitaadiga

https://www.youtube.com/watch?v=o1B4qZFDpYE&ab_channel=GPUreport
Mingi vend undervoltinud ka(ehk siis ikkagi saab), aga kuna afterburner seda uut GPU'd veel ei tunnista siis suht toorelt tehtud, aga 50W väiksema tarbimisega sama tulemus, annab lootust et saab veelgi rohkem.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 20:03:01 vasta tsitaadiga

darknes89 kirjutas:
3080 FE all the way 700ga. 1440p ja jääb veel natuke ruumi tulevikus 4k peale minnes - kunagi.

Kui FE d ei saa siis ikkagi ca 900 on palju minu jaoks normi AIB eest ja pigem tiksun oma 1080ti ga veidi edasi.

Ma kahtlen sügavalt, et AMD l saab olema midagi kõrgetel resodel vastu panna loe dlss2.0 vastu.


Täpselt sama plaan on homseks. Üritan ikkagi telefoni kaudu kaardi ära tellida, aga kui ei saa, siis jääbki kenasti aega RDNA2 peale loota.
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 20:07:28 vasta tsitaadiga

DF: Flight Simulator 2020: RTX 3080 vs RTX 2080 Ti - a 4K Head-to-Head Shoot-Out!
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 20:09:17 vasta tsitaadiga

3080 on 4k gamingu jaoks täitsa ok. 60 fps jooksutab see enamus mängud igast asendist välja (va mõned halvad pordid ja MS Flight Simulator), RTX on teine teema, kuigi DLSS 2.0 tõi prefi päris lähedale sellele. (Deliver Us to Moon on super näide sellest). Mul jooksevad enamus mängud mida mängin 2080ti peal välja 90+ fps. BF5 keerad graafika Ultra pealt High peale ja MSAA maha (4k peal suht mõttetu asi). 100+ FPS saada 4k peal kätte juba 2080ti-ga pole erilist higistamist, natuke on vaja mõned seaded tuua Ultra pealt high peale.

10gb mäluga elab ka järgmised 2 aastat enam vähem ära (siinkohal ei tea me mida toovad uued konsoolid mängumaailma juurde).

Halb kogu selle asja juures on see, et jälle 4k +15 fps juurde ja uus kaart. Loodame, et 3090 toob keskmiselt 30-40 fps @4k, siis võiks juba vabalt kõik viled ja kellad AAA mängudel põhja lükata ja kuulutada kaart täielikult 4k 60-144fps ready.

Igatahes olles ise olnud 980ti, 1080ti (sli) ja 2080ti peal leian, et 3080 on super kaart selle raha eest . Loomulikult sai 2 aastat tagasi 1200 euri eest pea sama prefi aga asi siiski liigub main stream 4k peale.

PS: 1080ti peal olles oli mingi jõledam anomaalia selles, et HDR-i kasutades lendas fps 15-30 fps madalamaks.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 20:15:10 vasta tsitaadiga

aff198 kirjutas:
10gb mäluga elab ka järgmised 2 aastat enam vähem ära (siinkohal ei tea me mida toovad uued konsoolid mängumaailma juurde).
teame tegelikult küll.
1. xboxi pool on mälu segmenteeritud kahe erineva kiiruse peale (midagi gtx970 3.5gb looga sarnast). kiirem osa on ilmselgelt vram suunitlusega ja ülejäänud kõigeks muuks:
- xbox series s: 8gb kiiret mälu (224gb/s) ja 2 gb aeglasemat (56 gb/s)
- xbox series x: 10gb kiiret mälu (560gb/s) ja 6gb aeglasemat (336 gb/s)
2. ps5-l on 16gb ram. paar giga süsteemile, paar giga mängu mälukasutuseks ja jääb seesama 10-12gb alles.

kui see on murekoht, siis tasub rx6000 ära oodata ja potentsiaalselt need kõlakatejärgsed 2x rohkema mäluga nvidia vastused.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 16.09.2020 20:16:31, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:00:04 vasta tsitaadiga

Ülevaated vaadatud. GTX 1080 pealt tasub uuendada küll (DF video). Voolukulu kasv on 67% aga perf kasv on keskeltläbi 113% (HUB video) ja võib ekstreemsetel juhtudel ulatuda üle 200% (DF video)
Hetkel mõned mängud bugised nagu F1 2019 (2020 toimib) ja Crysis ja Crysis 3 kas ei jookse või crashivad (irooniline arvestades seda, et paljud tahaksid just Crysist jooksutada testimiseks). Ilmselt draiverid toored veel.
Sama lugu ka tulemuste varieeruvusega kõigil resodel. Driverid vajavad veel Jenseni ahjus küpsemist.

Paistab ka, et FE mudelitel on osadel coil whine probleem kui fps üle 300 aga see puudutab niikuinii ainult neid kes kasutavad 360Hz monitori. Need kes 240Hz või madalama peal peaksid panema framecapi ~5 võrra madalamaks kui Hz limiit, et tagada võimalikult ühtlane framepacing.
FE jahuti tundub olevat asjalik. 60-80c sõltuvalt testijast ja madal müratase. Käivitusel ei viska 100% peale ja omab fan stopi. AIB mudelitel saab olema raske konkureerida 50-150€ kõrgema hinna juures. Ainus eelis mis AIB mudelitel võib olla aja jooksul on saadavus ja garantii lokaalsus.

Mis puutub kaevandamisse, siis 3080 ETH numbrid on kehvakesed: 73MH/s @ 320W siis eeldatavasti. OC-iga saab 94 peale aga siis tarbib 370W ilmselt.
5700XT on 50 palju väiksema tarbimise juures ja isegi paljukirutud Radeon VII on 90 @ 245W

Seega mina ei näe, et 3080 oleks kaevandajtele ahvatlev valik. Rääkimata ilmselt hetkel olematust saadavusest.
Artikkel selle kohta on siin: https://wccftech.com/nvidia-geforce-rtx-3080-ethereum-crypto-mining-performance-leaks-out/

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:04:21 vasta tsitaadiga

TYS: RTX 3080's HDMI 2.1 UNLOCKS 4K 120HZ OLED! (4K Gaming Revolution)
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:13:07 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Paistab ka, et FE mudelitel on osadel coil whine probleem kui fps üle 300 aga see puudutab niikuinii ainult neid kes kasutavad 360Hz monitori.

Coil whine tekkis mul siis kui ma kunagi FIFA-s jätsin FPS limiidi vabaks. Nii kui panin 60FPS Cap jäi whine vait.

1080Ti pealt ma arvan, et 3080 peale kannatab kolida küll. Hetkel mul 60Hz molu ja ma usun, et vähemalt 60FPS max peaks siis pea igas mängus saama. Teleka taga 4K@120FPS oleks kah tore mängida kui ostaks HDMI 2.1 kaabli. icon_razz.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:29:29 vasta tsitaadiga

Dj-E, 4K 60 peaks ära tegema jah kõiges v.a FS 2020 ja Control w/RTX ON ja DLSS Off. Need olid ainsad minu meelest mis 4K peal alla 60 kukkusid aga sedagi max sätetel.
Tech Yes City tegi video sellest kuidas ta jooksutas 3080 pealt 2.1 kaabliga 4K 120Hz telekat. Kohati oli veidi bugine. Vajas vastavat kaablit ja teleka tarkvarauuendust.

EDIT: Oops Killhoven just linkis selle ülevalpool.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:31:19 vasta tsitaadiga

anno 1800 oli alla 60, RDR2 samuti ja mis medalitväärt tulemus see 60fps on suht sucky tbh

viimati muutis pots4t4j4 16.09.2020 21:46:07, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aff
Kreisi kasutaja

liitunud: 15.03.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:31:34 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Dj-E, 4K 60 peaks ära tegema jah kõiges v.a FS 2020 ja Control w/RTX ON ja DLSS Off. Need olid ainsad minu meelest mis 4K peal alla 60 kukkusid aga sedagi max sätetel.
Tech Yes City tegi video sellest kuidas ta jooksutas 3080 pealt 2.1 kaabliga 4K 120Hz telekat. Kohati oli veidi bugine. Vajas vastavat kaablit ja teleka tarkvarauuendust.


Niipalju lisaks veel, et DLSS 2.0 on tõesti nii hea, et silmaga vahet native 4k vahel teha on raske. Ise valin alati nö puhta mängu ja kasvõi pref hiti aga sellega vahet teha silmaga (inimese silmaga) on sisuliselt võimatu. Kindlasti keegi leiab mingid sakid kuskil puu küljes aga väga lähedal ideaalsele.
Kommentaarid: 72 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
erick
HV Guru
erick

liitunud: 24.01.2003




sõnum 16.09.2020 21:36:48 vasta tsitaadiga

volado kirjutas:
Millal 3070 ja 3090 reviewd tulevad?

2 kordset erinevust ei tule küll kuidagi välja.
Vbl saab 2X vahe kõrgemal resolutsioonil, a-la 8k puhul on ühel 4 fps ja kui teisel 8fps, siis võib kahekordset edu raporteerida küll. FullHD ja 1440p jaoks pole väga suurt tähtsust, seal on eelmise põlvkonnad juba nii head, et ei saagi topelt midagi oodata.

Muidu üldiselt sama tunne kui muud launchid, tavaline perfi tõus ja hea uudis oli alghinna langemine. Eks aasta lõpp toob veel põnevust teise teami launchiga ja siis arvan, et näeme mõnda TI mudelit.


RTX 2080 vastu tuleb nagu +90% mis ongi peaaegu 2x vahe? Ja täitsa 1440p peal isegi. Soovitan vaadata reviewsid, kus Inteli 10900K või 10700K aluseks.
Kommentaarid: 106 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 96
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
volado
HV kasutaja
volado

liitunud: 13.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:45:02 vasta tsitaadiga

erick kirjutas:


RTX 2080 vastu tuleb nagu +90% mis ongi peaaegu 2x vahe? Ja täitsa 1440p peal isegi. Soovitan vaadata reviewsid, kus Inteli 10900K või 10700K aluseks.


See 90% on siiski pigem üksikute mängude parimad tulemused mitte rusikareegel, või ma eksin?

_________________
aeglaselt gurustuv tammjuuser
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:46:45 vasta tsitaadiga

kõige mõttekam on sul võrrelda selle kaardiga mis praegu masinas. Siis saad ka arusaama kas tahad upgradeda või mitte.. kõik muu on niisama virtuaalne tilganäppimine thumbs_up.gif
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ppg
HV Guru
ppg

liitunud: 14.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:51:58 vasta tsitaadiga

Miks te otsite suurt % erinevust just 3080 vs 2080TI....miks mitte tavalise 2080-ga ja 3090 vs 2080TI
Kommentaarid: 171 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 5 :: 138
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
volado
HV kasutaja
volado

liitunud: 13.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 21:57:44 vasta tsitaadiga

flake kirjutas:
kõige mõttekam on sul võrrelda selle kaardiga mis praegu masinas. Siis saad ka arusaama kas tahad upgradeda või mitte.. kõik muu on niisama virtuaalne tilganäppimine thumbs_up.gif


Loomulikult, tõele au andes ei plaani mina uuendada midagi. Oma vähese mängimise saan tehtud olemasolevaga (HoMM3 ja StarCraft pole teab mis nõudlikud ka - ehk kuidagi vean oma Vegaga ära).

..vaatan ja uudistan niisama. Isegi kui ei plaani uuendada on põnev ikkagi kursisi olla. Pole ühe ega teise poole paadunud fänn, meeldiv on vaadata kui me tarbijatena võidame nii perfis kui hinnas. beer_yum.gif

EDIT: kirjavead

_________________
aeglaselt gurustuv tammjuuser
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri23
HV veteran
lauri23

liitunud: 17.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:12:13 vasta tsitaadiga

Raske uskuda et 3070 tuleb 2080ti-ga võrdne(või kiirem) nagu välja reklaamiti. Praeguse seisuga pole küll review-d näinud kus lubatud 3080 on kuni 2x kiirem kui 2080, äkki keegi viskab linki? Pigem tundub BS reklaamijutt. Kui 3070=2080ti siis läheb küll ostuks.
_________________
Tasuta 50$pokkeri kontole. Registreeri, õpi strateegiat ja vasta küsimustele. Saad valitud pokkerituppa 50$+veel boonust, kui mängida oskad. Isiklikult saanud 285$ sealt.


viimati muutis lauri23 16.09.2020 22:20:04, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
wirx
HV Guru
wirx

liitunud: 03.08.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:16:31 vasta tsitaadiga

Peaaegu nvidia lubadus 2x perfomance tõus 2080-ga võrreldes on täidetud. Ei saa aru neist siinsetest vingujatest.
Spoiler Spoiler Spoiler

9 mängu keskmine 4K reso puhul
2080FE 57.4fps
3080FE 97fps
Suurem vahe tuleb sisse uuematel mängudel, vanad sõltuvad rohkem prosest.

Siin kena võrdlus toodud, kuidas aeglasema AMD prosega on FHD resolutsioonis 16fps vahe keskmiselt Inteliga võrreldes, kuid 4K reso puhul on mõlemate protsessorite täpselt fps sama.
https://www.overclockersclub.com/reviews/nvidia_geforce_rtx3080_founders_edition/10.htm

Kui RTX 2080 2 aastat tagasi välja tuli maksid HV andmetel OK mudelid 1000€ ringis, nüüd selle järglane 3080 maksab 800€ kanti. Igati hea diil ju, saada 200€ odavamalt pea 2x kiirem videokaart.
Ei tasu unustada, et 2080ti järglane 3090 pole veel benchmarkidesse jõudnud.

_________________
Laptopid.ee Suur sülearvutite salong, kohapeal 200+ sülearvutit, HV kasutajale 5-10% läpparilt alla!


viimati muutis wirx 16.09.2020 22:19:28, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 80 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:17:57 vasta tsitaadiga

2x kiirem on minecraft ja quake 2 rtx peal

EDIT: sai kohe alguses öeldud, et cherry picked marketingi slaidid oodake ülevaated ära


viimati muutis kuccu 16.09.2020 22:19:55, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
volado
HV kasutaja
volado

liitunud: 13.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:18:28 vasta tsitaadiga

lauri23 kirjutas:
Raske uskuda et 3070 tuleb 2080ti-ga võrdne(või kiirem) nagu välja reklaamiti. Praeguse seisuga pole küll review-d näinud kus lubatud 3080 on kuni 2x kiirem kui 2080, äkki keegi viskab linki? Pigem tundub BS reklaamijutt. Kui 3070=2080ti siis läheb küll ostuks.


Pauls Hardware tõi selle välja just, et perfi tõus on hea, aga veidi halva maitse jätab suhu see, et kõlas justkui lubadus et kuni 2korda parem perf.. Doomis sai üle 2 korra parema tulemuse.

https://youtu.be/Pbk7sC2vAkU?t=557

_________________
aeglaselt gurustuv tammjuuser
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:29:28 vasta tsitaadiga

FE jahuti on maasikas thumbs_up.gif

Sinna pandi korralikult arendust sisse või siis lihtsalt kuulati insenere vahelduseks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:32:42 vasta tsitaadiga

Sain ka lõpuks 3080 driverid kätte. Ehk veab ja saan mingi RTX2080 võrdluseks ka.
Hetkel testin siin Ryzen 3800X ja Intel 10700k peal

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dj-E
Aeg Maha 2a

liitunud: 19.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:45:23 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
Sain ka lõpuks 3080 driverid kätte. Ehk veab ja saan mingi RTX2080 võrdluseks ka.
Hetkel testin siin Ryzen 3800X ja Intel 10700k peal

Hiljaks oled jäänud kõigega juba. icon_lol.gif
Kommentaarid: 22 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:47:11 vasta tsitaadiga

https://forums.evga.com/FindPost/3080365 thumbs_down.gif

tsitaat:
I contacted EVGA EU support they wont have cards in their shop this year you will need to look for retail shops. Also they told me it will take 1-2 weeks to ship card to retail stores. So if you are buying 3080 as preorder there will be no stock for EVGA cards in EU and we will need to wait 2 weeks before we get our cards. (first week of october for 3080, second or third week for 3090). Stock will be limited even worse then 20 series.

Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 22:57:41 vasta tsitaadiga

Paper launch põhimõtteliselt siis..?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
nolifer
Kreisi kasutaja

liitunud: 24.05.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 23:08:17 vasta tsitaadiga

https://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-rtx-3080-founder-review,1.html
päris põhjalik ülevaade thumbs_up.gif
siiski tahaks teada cyberfunky nõudeid, suuremosa mängudest löö 3k seeria pika puuga üle
Kommentaarid: 8 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 23:14:52 vasta tsitaadiga

ppg kirjutas:
Miks te otsite suurt % erinevust just 3080 vs 2080TI....miks mitte tavalise 2080-ga ja 3090 vs 2080TI
tehnilisest huvist. 3080 ja 2080ti on igasugustelt näitajatelt kõige sarnasemad kaardid, samamoodi 3070 ja 2080.
3070 ja 2080 peaks kusjuures veel ägedam võrdlus tulema, sest mõlemal sama tdp ja gddr6.
wirx kirjutas:
Kui RTX 2080 2 aastat tagasi välja tuli maksid HV andmetel OK mudelid 1000€ ringis, nüüd selle järglane 3080 maksab 800€ kanti. Igati hea diil ju, saada 200€ odavamalt pea 2x kiirem videokaart.
bullshit. ma ostsin launchil 2080 mingi veidi üle 800 eest ja see oli valitud kallis mudel, sest mul oli 2-slot jahutust vaja.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 23:39:33 vasta tsitaadiga

Dj-E kirjutas:
HDTanel kirjutas:
Sain ka lõpuks 3080 driverid kätte. Ehk veab ja saan mingi RTX2080 võrdluseks ka.
Hetkel testin siin Ryzen 3800X ja Intel 10700k peal

Hiljaks oled jäänud kõigega juba. icon_lol.gif


Tean jah, sain kaardi alles paar päeva tagasi ja drivereid ei antud icon_smile.gif aga ikka tore kohe omada ja testida.
Ma viskan enda video ilmselt alles paari päeva pärast üles.. aga mul pole stock kaart... ja kaardi tempid on haiged icon_eek.gif korpuses mingi 37c... benchides kuidagi jõudis sinna 68c ligidale aga tuli tagasi alla 37c ligidale.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.09.2020 23:46:09 vasta tsitaadiga

HDTanel, kuidas kaart ise voolutarbeid raporteerib?

kuskil oli eile pilt, kus gpu raporteeritav tarve oli oodatust mõistlikum aga kogu kaardi oma oli tdp-s. ehk kõik muu kaardil võttis mingi pea 100w. gddr6x on näljane?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HDTanel
Overclocker
HDTanel

liitunud: 15.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 00:25:07 vasta tsitaadiga

londiste, any idea kuidas seda näha saan? HWiNFOa? Laen siin paari mängu veel alla aga üldiselt plaan BF V Raytracinguga 4K peal, COD Warzone, GTA V benchmark 4K max sätted, AC Odessey bench ning Fortnite lõpetuseks otsa vast.
Täna õhtu siin tsekin kõik kolm prose omal üle, 7900X, 10700K ja Ryzen 3800X ning homme ehk saan 2080 kaardi ja siis saab vastamisi panna parima prose peal.

_________________
Krüpto
Minu Youtube - HDTanel
Minu Instagram - HDTanel
Kommentaarid: 635 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 496
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Norht Chilean G
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 05:10:10 vasta tsitaadiga

2080ti müügiväärtus ca 500 eur või vähem, selle järgi Nvidial täiesti hea tulemus 3080 osas icon_smile.gif .
_________________
Tag written by one North Chilean Guanacos, several specially trained Equadorian Mountain llamas and 76,000 Battery llamas from Llama Fresh Farms Ltd. near Paraguay.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 08:10:59 vasta tsitaadiga

Nvidia chat keeldus eile täpset kellaaega avaldamast mis kell siis müük hakkab 15 või 16?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Arx07
HV veteran
Arx07

liitunud: 08.01.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 17.09.2020 08:20:56 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, ametlikult kell 16. (Muidugi võivad veits varem laivi lasta, et servusid kooma ei tõmbaks)
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mustakurmu
HV kasutaja
Mustakurmu

liitunud: 12.11.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 08:50:26 vasta tsitaadiga

AT all pole enam ühtegi RTX 3080 videokaarti. icon_lol.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 29
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tint
HV veteran

liitunud: 26.01.2003




sõnum 17.09.2020 08:54:17 vasta tsitaadiga

Ennast huvitab MSFS2020 testid ja antud lingi järgi on paljulubav. 1440 ja kõrge fps oleks maasikas
https://www.reddit.com/r/MicrosoftFlightSim/comments/itvhfh/rtx3080_benchmarks_for_msfs_by_linustechtips/?utm_medium=android_app&utm_source=share
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
PaRaZiD
HV kasutaja

liitunud: 03.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 08:57:39 vasta tsitaadiga

Mustakurmu kirjutas:
AT all pole enam ühtegi RTX 3080 videokaarti. icon_lol.gif

varsti kaovad 3090 ka ära icon_biggrin.gif
Samas https://gpu.userbenchmark.com/ näitab et 3080 on 2080TI vaid 11% parem, aga noh 3080 -ga on ainult üks test tehtud ja ei ole näha mis masinaga.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 12
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:05:35 vasta tsitaadiga

HDTanel kirjutas:
londiste, any idea kuidas seda näha saan? HWiNFOa? Laen siin paari mängu veel alla aga üldiselt plaan BF V Raytracinguga 4K peal, COD Warzone, GTA V benchmark 4K max sätted, AC Odessey bench ning Fortnite lõpetuseks otsa vast.
Täna õhtu siin tsekin kõik kolm prose omal üle, 7900X, 10700K ja Ryzen 3800X ning homme ehk saan 2080 kaardi ja siis saab vastamisi panna parima prose peal.

GPU-Z: https://www.techpowerup.com/download/techpowerup-gpu-z/
Tint, Imo on kogu see kära FS2020 ümber hetkel mõttetu. Kui tuleb DX12 versioon siis on tegemist pmst teise mänguga prose kasutuse ja nõuete osas. Hetkel elab mäng ühe tuuma seljas suuresti ja see piirab tugevalt jõudlust. Ausaltöelda absurdne, et see lasti välja DX11-ga.
DX12-ga peaks jõudlus olema märgatavalt parem ja ei imestaks kui mäng suudaks ka 8+ tuuma ära kasutada arvestades skaalat. Seega praeguseid GPU teste pole väga mõtet vaadata. Ükski kaart ei saa oma jalgu korralikult sirutada ja tegelikku jõudlust näidata. Võrdluseks, et 4K perf 3080 peal on sama kui Control's RT sisse lülitada ilma DLSS kasutamata. Ja FS2020 isegi ei kasuta RT veel.

PaRaZiD, userbench on mõttetu vaadata. Nende meelest intel 4 ever. Ehk siis biased.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tafkiin
HV vaatleja

liitunud: 09.11.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:06:37 vasta tsitaadiga

Arvutitargast kõik 3000 seeria kaardid koristatud jälle icon_lol.gif
Kommentaarid: 6 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:13:13 vasta tsitaadiga

Te jahimehed jahtige. Ma siin kihistan vaikselt naerda Novembri keskpaigani icon_lol.gif . Loodetavasti selleks ajaks on mingi saadavus kah ja AMD perf teada.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:14:53 vasta tsitaadiga

The more you wait, the more we laugh
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:21:21 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
PaRaZiD, userbench on mõttetu vaadata. Nende meelest intel 4 ever. Ehk siis biased.
userbenchi tehnilisel poolel ei tundu suurt midagi viga olevat.
nende endi hinnangulised asjad on lihtsalt sellised nagu on.

Tomorrow kirjutas:
Te jahimehed jahtige. Ma siin kihistan vaikselt naerda Novembri keskpaigani icon_lol.gif . Loodetavasti selleks ajaks on mingi saadavus kah ja AMD perf teada.
kihista-kihista, me mängime niikaua.

aitaks äkki juba sellest saadavuse jutust. kui välja arvata see kaevandamise periood, siis kõige selle hülgemöla juures, mis saadavuse koha pealt käib, on kaardid tegelikult saadaval olnud.
kasvõi turingu, mida "polnud mitu kuud üldse saada", ostsin peale launchi ja sain kätte samal nädalal.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:35:07 vasta tsitaadiga

Kas ma ei suuda leida või ei saagi nvidia.de lehte kuidagi inglise keeles kuvada?

Krdi keskkoolist ja saksa keele tundidest on liiga kaua aega möödas.

_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Barmalej
HV kasutaja

liitunud: 31.08.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:36:06 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas ma ei suuda leida või ei saagi nvidia.de lehte kuidagi inglise keeles kuvada?

Krdi keskkoolist ja saksa keele tundidest on liiga kaua aega möödas.


Ei saa.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:41:14 vasta tsitaadiga

Mnjah tundub, et Nvidia peaks olema suht õnnelik. FE läheb nagu soe sai täna ja AIB kaardid, mis on tunduvalt kallimad pole ka piisavalt, et jätkuks. Heal juhul mingid sitemad variandid on saadaval oktoobris.
Mul on sama plaan nagu siin mõnel teisel. Kui FE ei saa, siis jään ootama AMD launchi. 850.- auku ma küll ei taha maksta enne kui AMD vastust pole ära näinud. 1080Ti jaksab ikkagi veel.

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:42:26 vasta tsitaadiga

heretic666, londiste, Ootan huviga teie kinnitust, et nädal pärast launchi on kaardid käes.
Iseasi mis hinnaga. MLID viimases videos mainis, et Nvidia annab hetkel AIB'dele $50 cashback iga kaardi müügilt aga Oktoobris kaob see ära ja kaardid muutuvad veel $50 kallimaks. Eks näis ka see on tõsi või mitte.
Osaliselt see seletaks kunstlikku vähest saadavust. Hakka või arvama, et madalad hinnad ja hea jahuti on tehtudki selleks, et saada ülevaadetes head hinnangud ja hiljem on saada ainult $200 kallimad AIB p*demajakad.

FE teardown kah:
Spoiler Spoiler Spoiler


viimati muutis Tomorrow 17.09.2020 09:44:02, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:43:41 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas ma ei suuda leida või ei saagi nvidia.de lehte kuidagi inglise keeles kuvada?

Krdi keskkoolist ja saksa keele tundidest on liiga kaua aega möödas.


Saab ikka. Ise olen https://www.nvidia.com/de-de/geforce/buy/ inglise keeles. Avad lehe Chromega ja tõlgi leht ja tõlge adekvaatne.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:49:10 vasta tsitaadiga

dex kirjutas:
Kas ma ei suuda leida või ei saagi nvidia.de lehte kuidagi inglise keeles kuvada?

Krdi keskkoolist ja saksa keele tundidest on liiga kaua aega möödas.


chrome tõlgib ära ju nalja teed?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.09.2020 09:50:45 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Mnjah tundub, et Nvidia peaks olema suht õnnelik. FE läheb nagu soe sai täna ja AIB kaardid, mis on tunduvalt kallimad pole ka piisavalt, et jätkuks. Heal juhul mingid sitemad variandid on saadaval oktoobris.
Mul on sama plaan nagu siin mõnel teisel. Kui FE ei saa, siis jään ootama AMD launchi. 850.- auku ma küll ei taha maksta enne kui AMD vastust pole ära näinud. 1080Ti jaksab ikkagi veel.

Võivad minna küll nagu soojad saiad aga saadavust ikkagi pole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  nVidia Ampere (GA100/GA102/GA104) mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 26, 27, 28 ... 164, 165, 166  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.