|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kotkas1000
HV kasutaja

liitunud: 13.12.2002
|
11.05.2020 19:12:13
|
|
|
Viskasin vana teleka minema ja ostsin nutitleri lg 55sm86. Siiani olen tv -d kasutanud läbi starmani digiboksi. Saan aru, et see vist tänapäeva mõistes täiesti aegunud süsteem ja nutiajastul on kavalamad lahendused olemas. Olen viimastel aastatel tehnikast üsna võõrandunud ja selles osas paras fossiil Kas keegi selgitaks paari lausega lahti kuidas on kõige optimaalsem tänapäeval vaadata nutitelerist televisooni kanaleid? Kas on võimalik hakkama saad ühe puldiga? Kas digiboksist on võimalik pldse lahti saada niimoodi, et kõik elisa teenused säiliksid? Tänan tähelepanu eest.
_________________ Tõlkis: Luule Zavornok
Teksti luges: Malle Peedo |
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
11.05.2020 19:29:47
|
|
|
conaxi mooduliga teleka vaatamiseks ei pea "nuti" olema. dvb-c tugi peab olema. sul see on nüüd. AGA järelvaatamist see ei tee. videolaenutust see ei tee. saad lahti kui kaardi boksist välja võtad ja conaxisse paned.
kõik elamuse puldid oskavad su telekaga midagi teha. su telekas võiks aru saada, et tema küljes olev digiboks pandi tööle ja selle peale käima hakata.
(täna käisin tuttava tuttaval STV s telekat häälestamas ja mooduli viga diagnoosimas peale stv enda " masterr " i käiku. kaks võrdlemisi uut samsungit. "täisotsing" eesti riik ja telekate kuradi kanaliloend tuli ERINEV mõlemas telekas ja ERINEV sellest, mis master vanainimesele jättis.. staqrman/elisa on selle saasta kõrval tõeline õnnistus.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nuub
HV vaatleja
liitunud: 03.01.2003
|
13.05.2020 15:38:24
|
|
|
| kotkas1000 kirjutas: |
Viskasin vana teleka minema ja ostsin nutitleri lg 55sm86. Siiani olen tv -d kasutanud läbi starmani digiboksi. Saan aru, et see vist tänapäeva mõistes täiesti aegunud süsteem ja nutiajastul on kavalamad lahendused olemas. Olen viimastel aastatel tehnikast üsna võõrandunud ja selles osas paras fossiil Kas keegi selgitaks paari lausega lahti kuidas on kõige optimaalsem tänapäeval vaadata nutitelerist televisooni kanaleid? Kas on võimalik hakkama saad ühe puldiga? Kas digiboksist on võimalik pldse lahti saada niimoodi, et kõik elisa teenused säiliksid? Tänan tähelepanu eest. |
Ideaalis oleks nutitelerile paigaldatav teenusepakkuja äpp mille kaudu siis üle internetiühenduse telekanalid jõuaksid.
Elisal EESTIS see puudub.
Saaksid kasutada vist Go3.tv äppi kuid nende kanalivalik ja teenusekvaliteet jätab soovida.
| tsitaat: |
Sul on kodus LG nutiteler? Meil on sulle head uudised!
Laiendame oma teenuse kättesaadavust! Nüüd on võimalik Go3 rakendust alla laadida ka LG nutiteleri sisupoest ja nautida kogu lemmiksisu otse oma teleriekraanilt.
Ametlikult on LG nutiteleri rakendus saadaval WebOS 3.0 ning uuematele versioonidele, alates 2016. aastast. |
|
|
| Kommentaarid: 1 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
1 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
15.05.2020 21:57:48
|
|
|
Kas kellelgi on veel probleem, et Elisa elamus (kaabliga starbox) järelvaatamisel on audio puudu?
TV3 on kordusel audio, ETV ja ETV2 näiteks puudu.
EDIT:
Infotelefon ütles, et probleemi kaardistatakse. Ajutine lahendus on boksi seadetest "Digitaalne heli" valida "Stereo".
Probleem on osadel kanalitel kui on valitud "Mitmekanaliline".
|
|
| Kommentaarid: 42 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
34 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
15.05.2020 23:59:54
|
|
|
| Nii on jah. Sund stereoga hääl on. Otse sama jant.
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DjFreeze
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2010
|
16.05.2020 08:59:57
|
|
|
| -Margus- kirjutas: |
| Nii on jah. Sund stereoga hääl on. Otse sama jant. |
aac audio ei mängi maha mitme kanali reziimis
_________________ Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
Margus
HV pensionär

liitunud: 06.04.2002
|
16.05.2020 09:04:57
|
|
|
Huvitav, et kuni üleeile hommikuni kõik töötas. Kas midagi muudeti edastuses, või tegi box mingi update .See siis läbi HDMI. Ressiiver läbi optika järgi, seda ei taibanud proovida
|
|
| Kommentaarid: 91 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
88 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DjFreeze
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2010
|
16.05.2020 12:47:36
|
|
|
| -Margus- kirjutas: |
Huvitav, et kuni üleeile hommikuni kõik töötas. Kas midagi muudeti edastuses, või tegi box mingi update .See siis läbi HDMI. Ressiiver läbi optika järgi, seda ei taibanud proovida  |
aac audiole mindi üle
_________________ Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
metalrock
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2004
|
19.05.2020 00:05:49
|
|
|
Tere,
On kellelgi kogemust Elisa tv teenuse kasutamisega läbi UniFi usg? Probleem nimelt selles ,et telekava nagu tuleb läbi kuid pilt ja heli mitte. Proovisin erinevaid tulemüüri reegleid ja seadeid kui kuidagi ei õnnestu asja tööle saada. Samas vana inteno DG301A ruuteriga võtab pildi kohe ette.
Topoloogia hetkel: korterisse fiiber - elisa nokia ont - inteno ruuter - digibox (töötab)
Soovitud lahendus: fiiber - elisa nokia ont - unifi usg - unifi switch 8 - digibox (ei tööta)
Testisin ka nii ,et inteno ja digiboxi vahele panin ka unifi switchi ja see ka töötas seega probleem ikka peab unifi usg's olema. Mingeid erilisi tulemuuri reegleid intenos ei ole ka tehtud ,et läbi selle asi tööle hakkaks, kõik default.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suur13
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
19.05.2020 01:12:59
|
|
|
| U sure see Nokia vaid ONT on - ma saan aru et Elisa digibox jaoks vaja kindlasti Elisa ruuterit - Nokia või Technicolor. Sealt edasi võivad juba muud ruuterid ja switchid vahel olla. Ju aga USG lõhub mingi ruutingu ära.
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
19.05.2020 09:22:06
|
|
|
Kõigepealt küsiks, et milline Elisa teenus sul ikka kasutusel on? Kahtlustan kõhutunde põhjal hetkel hoopis Binge digiboksi olemasolu.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| Kommentaarid: 145 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
130 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metalrock
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2004
|
19.05.2020 15:00:56
|
|
|
| suur13 kirjutas: |
| U sure see Nokia vaid ONT on - ma saan aru et Elisa digibox jaoks vaja kindlasti Elisa ruuterit - Nokia või Technicolor. Sealt edasi võivad juba muud ruuterid ja switchid vahel olla. Ju aga USG lõhub mingi ruutingu ära. |
Tegu siis Nokia E-240G-B seadmega. Ligi sellele kuidagi ei õnnestu saada ,et vaadata mis seadistused seal täpselt on. Edasi ruuterile igatahes antakse sealt väline wan ja eeldaks ,et tegu ikka lihtsalt ontiga ja mingit muud erilist seal ei tehta.
| jägaja kirjutas: |
| Kõigepealt küsiks, et milline Elisa teenus sul ikka kasutusel on? Kahtlustan kõhutunde põhjal hetkel hoopis Binge digiboksi olemasolu. |
Teenus on Elisa elamus ja digibox on Intek HD-C76CX M2
Huvitav on veel see ,et kordus tv ka töötab kuid live pilt mitte. Kui hetkel käimas olevat saadet tahta vaadata siis must pilt ja punane kiri "Network connection lost - check cable". Digiboxi networki seadetest vaatan siis kõik tundub ka ok, ip, gateway, dns olemas, public ip ka olemas, udp receiving OK, ainult STUN IP ja STUN Port on restricted aga pole aimu ka mis need on ja kas vajalikud.
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
19.05.2020 17:12:14
|
|
|
metalrock, teema on huvitav. Mõni aeg tagasi üritati siin sama teemat lahata.. tulemusteta.
Tookord sai uuritud korra ühe Technicolori konfi ja seal jäi mul silma üks huvitav ruuting - 239.0.0.0/255.0.0.0 -> 0.0.0.0 (e. põhim. default route mutlicast'ile)
See on muidugi huvitav, et see Sul Intenoga töötab. Tavaline Telia konfiga karp või mingi häkitud/tuunitub variant?
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metalrock
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2004
|
19.05.2020 17:21:44
|
|
|
| warwas kirjutas: |
| See on muidugi huvitav, et see Sul Intenoga töötab. Tavaline Telia konfiga karp või mingi häkitud/tuunitub variant? |
Tegu tavalise Telia konfiga seadmega. (Firmware versioon DG301-W7P2U_ELION3.11.6-170626_0111)
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
suur13
HV veteran

liitunud: 05.01.2002
|
20.05.2020 15:00:27
|
|
|
| Jah, selles asi ongi et võõra ruuteriga LiveTV ei tööta.
|
|
| Kommentaarid: 203 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
warwas
HV Guru

liitunud: 06.07.2003
|
20.05.2020 15:09:58
|
|
|
| suur13 kirjutas: |
| Jah, selles asi ongi et võõra ruuteriga LiveTV ei tööta. |
Aga keegi ei tea endiselt MIKS ei tööta.
Nagu viimasest infost näha on, siis isegi konkurendi seadmega tuleb pilt ette. Vähemalt hetkel julgeks ma sellest järeldada seda, et mingit veidrat vendori lukku sees olla ei tohiks.
metalrock, olukorras, kus LiveTV töötab, istuta korra Wireshark digiboksi ja ruuteri vahele. Sealt võiks ju näha olla mis aadresse kolistama käiakse. Kuna Live pilt võiks käia multicast'i mööda, siis see minu eelnevalt mainitud ruuting võib ka sellega kuidagi seotud olla.
|
|
| Kommentaarid: 247 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
224 |
|
| tagasi üles |
|
 |
metalrock
HV kasutaja
liitunud: 18.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 23 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
22 |
|
| tagasi üles |
|
 |
DjFreeze
HV kasutaja

liitunud: 30.03.2010
|
21.05.2020 08:29:19
|
|
|
mul on õnneks ruuteris RTSP Passthrough olemas H.323 Passthrough ka peaks natist mööda minema need ilmselt..
_________________ Hardcore Power https://fr33z3dj.wordpress.com/ |
|
| tagasi üles |
|
 |
napoleon
Unknown virus

liitunud: 08.12.2008
|
24.05.2020 18:29:09
|
|
|
| Kas see on bug või feature, et coax otsas speedtesti tehes on upload nagu lubatud. Kui panna iDrive pilve backupi tegema, siis on ka nagu lubatud, AGA vaid siis kui see uploadiks mitut sloti(ühendust) kasutab. Kui järele on jäänud üks suurem fail, siis on UL umbes pool kiirusest. Hetkel kahjuks võrdlusmomenti pole kas mõne muu ISP puhul käitub samamoodi, seega 100% kindel pole, kas Elisa üritab tarkust üles näidata või on kala kuskil mujal.
|
|
| Kommentaarid: 78 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FK85
HV vaatleja
liitunud: 31.03.2016
|
25.05.2020 10:37:16
|
|
|
| Hei. Ehk oskab keegi siin nõu anda milles võib asi olla. Elisa elamusega pakett, milles neti kiirus 50/10 (vms). Viimasel kuu ajal on igapäev, kord kaks päevas, neti kiirus langeb u 1 peale ja jääb nii umbes kümneks minutiks. Väga häiriv, eriti kui mõni koosolek või mäng pooleli jne. Elisasse ka mitu korda helistatud, nemad tõstavad mu teisele kanalile ümber ja kõik (kõne pikkus nii kaua et selle aja peale neti norm kiirus jälle taastub ja nemad ütlevad et ok ju),kuigi ise ka vaatan et oma kanalil olen üksi ja ülekoormatud vms ei ole. Kas asi võib olla ruuteris või tuleks ikka Elisale ajudele käia , et pidevalt see jama ju ja tulgu ja tehku miskit korda. Teliat ei tahaks kuna see tunduvalt kallim kui Elisa ja STVst ei oska ka nagu midagi arvata....
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Sold OUT
no credit

liitunud: 30.07.2002
|
25.05.2020 10:50:12
|
|
|
Hmm, mul naine ka kurdab sama kuid mina ei ole kordagi tähele pannud. Aga temal on arvutis n wifi ja minul ac
Edit: ja nüüd vaatasin wifi analyzerist. Kogu majas on wifid 1 ja 11 kanali peal. Panen enda 2.4 võrgu 6nda kanali peale
_________________ Every version of the garment appears to be sold out online, with prospective shoppers given the opportunity to join a waitlist. |
|
| Kommentaarid: 94 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
5 :: |
1 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.05.2020 10:52:19
|
|
|
FK85, Kaabliga internet? Mis kanalit nad vahetavad? wifi kanalit? aitaks ehk uuema ruuteri kasutamine kus ka 5Ghz wifi.
Kas hinnaerinevus on nii suur? Näiteks Elisa 50/10 on 19.99 ja Telia 50/50 on 22 , ruuteri rentidest ei tea ainult võrdlust tuua.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FK85
HV vaatleja
liitunud: 31.03.2016
|
25.05.2020 11:47:37
|
|
|
| indrpo kirjutas: |
FK85, Kaabliga internet? Mis kanalit nad vahetavad? wifi kanalit? aitaks ehk uuema ruuteri kasutamine kus ka 5Ghz wifi.
Kas hinnaerinevus on nii suur? Näiteks Elisa 50/10 on 19.99 ja Telia 50/50 on 22 , ruuteri rentidest ei tea ainult võrdlust tuua. |
Jah kaabliga. Wifi kanalit jah, olen ise ka wifi analyzerist vaadanud ja olen ainsana kanalil. Ruuter toetab 5Ghz võrku,osad seadmed on 5ghz all, osad 2.4 .
Kuna tahan ka tv paketti siis Elisa jah odavam, Elisal maksab kuu 29, telial 43. (Järrlvaatamine ka must be)
|
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.05.2020 12:23:20
|
|
|
| FK85 kirjutas: |
| indrpo kirjutas: |
FK85, Kaabliga internet? Mis kanalit nad vahetavad? wifi kanalit? aitaks ehk uuema ruuteri kasutamine kus ka 5Ghz wifi.
Kas hinnaerinevus on nii suur? Näiteks Elisa 50/10 on 19.99 ja Telia 50/50 on 22 , ruuteri rentidest ei tea ainult võrdlust tuua. |
Jah kaabliga. Wifi kanalit jah, olen ise ka wifi analyzerist vaadanud ja olen ainsana kanalil. Ruuter toetab 5Ghz võrku,osad seadmed on 5ghz all, osad 2.4 .
Kuna tahan ka tv paketti siis Elisa jah odavam, Elisal maksab kuu 29, telial 43. (Järrlvaatamine ka must be) |
Ehk siis kiirusemure esineb ainult 2,4Ghz peal, või ka kaabli ning 5Ghz võrgus.
2,4 on umbes sõltumata sellest, et sa ainsana antud kanali peal oled. 1-13 kanalist on ainult 3tk mis üksteist ei sega ja üldiselt on kortermajas 10+ võrku nähtaval.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans89
HV vaatleja

liitunud: 08.12.2009
|
25.05.2020 13:33:27
|
|
|
Katsu idenfitiseerida pudelikael, kui jälle on see "mõõn", kui kiirus kukub nulli:
- kas kiirus kukub nulli kõikides seadmetes või ainult mõnedes?
- Kui mõnedes, kas need on kõik 2,4 või 5 GHz wifi peal?
- kui paned sel ajal kaabliga ruuteri järele arvuti prooviks, kas seal on ka kiirus nullis?
Kui ühendus on kinni kõikidel seadmetel sõltumata wifist/kaablist, siis on asi ikkagi ruuteris. Pole haruldane, et vanemal ruuteril pole lihtsalt piisavalt ressurssi, kui kodus on suhteliselt palju võrku ühendatud seadmeid. Kas ruuterile restardi tegemine lahendab probleemi? Kas restardi järel on pikem periood, kui selliseid mõõnaperioode ei esine? Kui jah, siis tasuks mõelda ikkagi uue ruuteri peale.
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
FK85
HV vaatleja
liitunud: 31.03.2016
|
25.05.2020 15:03:27
|
|
|
ok, tänan kaasa mõtlemast. Täna juhtus jälle seda juba kaks korda, helistasin Elisasse kes ütles et ruuter juba üsna vana ja saadab tehniku. Tehnik ütles et huvitaval kombel pool wifi võimsusest on kuskile ära kadunud. kokkuvõõtes pani uue uue ruuteri,mis pidi olema uuem lahendus ja ehk mured nüüdseks kadunud
|
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
25.05.2020 16:25:02
|
|
|
| FK85 kirjutas: |
| Hei. Ehk oskab keegi siin nõu anda milles võib asi olla. Elisa elamusega pakett, milles neti kiirus 50/10 (vms). Viimasel kuu ajal on igapäev, kord kaks päevas, neti kiirus langeb u 1 peale ja jääb nii umbes kümneks minutiks. Väga häiriv, eriti kui mõni koosolek või mäng pooleli jne. Elisasse ka mitu korda helistatud, nemad tõstavad mu teisele kanalile ümber ja kõik (kõne pikkus nii kaua et selle aja peale neti norm kiirus jälle taastub ja nemad ütlevad et ok ju),kuigi ise ka vaatan et oma kanalil olen üksi ja ülekoormatud vms ei ole. Kas asi võib olla ruuteris või tuleks ikka Elisale ajudele käia , et pidevalt see jama ju ja tulgu ja tehku miskit korda. Teliat ei tahaks kuna see tunduvalt kallim kui Elisa ja STVst ei oska ka nagu midagi arvata.... |
Kas kaabli otsas sama? Fifi on teljal sama, koli 5ghz peale. Mul asuse ruuter, teeb eraldi 2,4ghz i, öösel pool üks samamoodi surnud.
_________________ Kontrollitud ja arvega sülerid: https://www.yaga.ee/mox-fulder ja https://www.facebook.com/marketplace/profile/61591165192783/?ref=permalink küsi ka akut, klaviatuuri.. kiireim viis on helistada 5213582 |
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
25.05.2020 21:17:24
|
|
|
laurx, loe vahepealseid postitusi ka
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
fcd
HV vaatleja
liitunud: 19.05.2020
|
27.05.2020 23:02:14
|
|
|
Paljudel sõpradel Elisaga häiritud interneti ühendus
_________________ www.fotolõuendid.ee |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
04.06.2020 13:53:59
|
|
|
Nii, Teliat piisavalt kirutud, nüüd on Elisa kord:
Tuttava tööstusettevõttes, mille võrguga ma ka tegelenud olen, sai 2013 pandud sisse Elisa ühendus. Sai veetud 100m majasisene CAT5 kaabel Elisa sõlmest (sama maja teises otsas). Elisa vedas, klient maksis. Sai Elisa ühendust ka kasutatud paar aastat, siis loobutud.
Nüüd oli jälle soov Elisa kliendiks hakata. Aga probleem: tehnikud ei leidnud kaablit üles?! Kus on dokumentatsioon, mis toimub? Täielikud käpardid!
Kui mina 10+ aastat tagasi Elisas töötasin, siis olid meil ikka pädevad kaablitehnikud palgal...
Ajutise lahendusena sai pandud Elisa 4G netiruuter. Kuna Elisa mobiilsidesõlm on sama maja teises otsas, siis levi üsna hea, sai vabalt 50 Mbit/s kiiruse välja.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
04.06.2020 14:19:36
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Nii, Teliat piisavalt kirutud, nüüd on Elisa kord:
Tuttava tööstusettevõttes, mille võrguga ma ka tegelenud olen, sai 2013 pandud sisse Elisa ühendus. Sai veetud 100m majasisene CAT5 kaabel Elisa sõlmest (sama maja teises otsas). Elisa vedas, klient maksis. Sai Elisa ühendust ka kasutatud paar aastat, siis loobutud.
Nüüd oli jälle soov Elisa kliendiks hakata. Aga probleem: tehnikud ei leidnud kaablit üles?! Kus on dokumentatsioon, mis toimub? Täielikud käpardid!
Kui mina 10+ aastat tagasi Elisas töötasin, siis olid meil ikka pädevad kaablitehnikud palgal...
Ajutise lahendusena sai pandud Elisa 4G netiruuter. Kuna Elisa mobiilsidesõlm on sama maja teises otsas, siis levi üsna hea, sai vabalt 50 Mbit/s kiiruse välja. |
hoone sisevõrk ja kliendiliin... ei ole operaatori dokumentatsiooni kirjeldatud. kirjas võib olla, et sealt ruumist sinna ja klient saab liituda aga kui kaabel kadunud, siis kadunud.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
softis
HV Guru

liitunud: 07.09.2004
|
04.06.2020 14:52:09
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Nüüd oli jälle soov Elisa kliendiks hakata. Aga probleem: tehnikud ei leidnud kaablit üles?! Kus on dokumentatsioon, mis toimub? Täielikud käpardid!
Kui mina 10+ aastat tagasi Elisas töötasin, siis olid meil ikka pädevad kaablitehnikud palgal...
Ajutise lahendusena sai pandud Elisa 4G netiruuter. Kuna Elisa mobiilsidesõlm on sama maja teises otsas, siis levi üsna hea, sai vabalt 50 Mbit/s kiiruse välja. |
Mis sellest dokumenatsioonist kasu on kui klient võib ise suvaliselt hetkel selle välja kakkuda lasta?
_________________ www.FunBox.ee - kvaliteetsed õhupallid, värvikad kostüümid ja kõik muu vajalik meeldejääva peo korraldamiseks! |
|
| Kommentaarid: 21 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
21 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
04.06.2020 16:13:35
|
|
|
No ma ei tea, kelle oma see kaabel on, tean ainult seda, et Elisa vedas ja esitas selle eest arve.
Kliendi vastutus lõppeb tema ruumidega antud hoones. Meie poolt oli ilusti kaabel alles hoitud ja Elisa kleepsud peal ka.
Samas muidugi ei välista, et majahaldaja on vahepeal kaabliga midagi teinud. Või siis Elisa ise oma võrgusõlme vanadest kaablitest puhastanud...
Igatahes närvi ajab see, et Elisa ütleb, et nüüd vaja UUS kaabel vedada. Kuigi oli varem juba kaabel veetud ja selle jaoks alles hoitud, et kui peaks kunagi tekkima soov taas Elisa kliendiks hakata.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Betamax
HV Guru

liitunud: 29.05.2003
|
|
| Kommentaarid: 751 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
564 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
ref
Kreisi kasutaja
liitunud: 10.08.2003
|
04.06.2020 19:28:09
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
Nii, Teliat piisavalt kirutud, nüüd on Elisa kord:
Tuttava tööstusettevõttes, mille võrguga ma ka tegelenud olen, sai 2013 pandud sisse Elisa ühendus. Sai veetud 100m majasisene CAT5 kaabel Elisa sõlmest (sama maja teises otsas). Elisa vedas, klient maksis. Sai Elisa ühendust ka kasutatud paar aastat, siis loobutud.
Nüüd oli jälle soov Elisa kliendiks hakata. Aga probleem: tehnikud ei leidnud kaablit üles?! Kus on dokumentatsioon, mis toimub? Täielikud käpardid!
Kui mina 10+ aastat tagasi Elisas töötasin, siis olid meil ikka pädevad kaablitehnikud palgal...
Ajutise lahendusena sai pandud Elisa 4G netiruuter. Kuna Elisa mobiilsidesõlm on sama maja teises otsas, siis levi üsna hea, sai vabalt 50 Mbit/s kiiruse välja. |
Kas see 2013 aastal oli Elisa või Starman?
Kui tegemist oli Elisaga (tol hetkel pakuti siis ADSL-tüüpi ühendust) siis sõltuvalt hoonest oli tegemist kas Elisa oma seadmesõlmega (mõned üksikud büroo- ja tootmishooned Tallinnas) või renditi Elionilt (tänaselt Telialt) pinda. Viimasel juhul vedas kaablit Elisa ja andis selle üle kas kliendile või Elionile/Teliale (kes peaks ka vastavat dokumentatsiooni omama).
Tänane seis võib olla see, et majas on ka endine Starmani sõlm (tänane Elisa) ning tehnik otsib sealt midagi mida seal lihtsalt ei ole.
Kui 2013a oli tegemist Starmaniga - tõsta rohkem kisa klienditeenindusega - isegi kui kliendi omanduses olev liin siis tihti tehnikud jätsid ettevõttele ka dokumentatsiooni (just taoliste case-ide jaoks).
Ja jah, halvimal juhul keegi "hea naaber" kaabli vahelt välja "renoveerinud".
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
T1000
HV kasutaja

liitunud: 19.03.2007
|
04.06.2020 19:31:25
|
|
|
| Reaper kirjutas: |
No ma ei tea, kelle oma see kaabel on, tean ainult seda, et Elisa vedas ja esitas selle eest arve.
Kliendi vastutus lõppeb tema ruumidega antud hoones. Meie poolt oli ilusti kaabel alles hoitud ja Elisa kleepsud peal ka.
Samas muidugi ei välista, et majahaldaja on vahepeal kaabliga midagi teinud. Või siis Elisa ise oma võrgusõlme vanadest kaablitest puhastanud...
Igatahes närvi ajab see, et Elisa ütleb, et nüüd vaja UUS kaabel vedada. Kuigi oli varem juba kaabel veetud ja selle jaoks alles hoitud, et kui peaks kunagi tekkima soov taas Elisa kliendiks hakata. |
Pigem ajab närvi see, et klient ei tea oma kaablitest omale kuuluvas hoones (või haldajale kuuluvas hoones) mitte midagi, või toimetate operaatorile kuuluvas tehases?
See, et Elisa käis ja paigaldas kaabli ning küsis raha kunagi 2012 ei tähenda mitte midagi! Tavaline ehitustöö teenustasu eest. Kortermajas lõppeb sul vastutus korteri ukse juures aga suvalise krõlli tehases või kus iganes lõpeb operaatori vastutus ikkagi operaatori seadme pordis. Ehk siis antud juhul on selleks Elisa putka/kapi/kioski sees asuva seadme port. Nad ei pea teie hoones asuvast kaablist midagi teadma. Pigem otsi üles haldur, otsige ise üles reaalselt ja füüsiliselt see kaabel ning kui leitud siis tellige kohale Elisa tehnik ja näitate ise ette kuhu kaablisse tuleb teenus anda.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
28 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Reaper
Kreisi kasutaja

liitunud: 29.08.2005
|
04.06.2020 20:36:51
|
|
|
| T1000 kirjutas: |
Pigem ajab närvi see, et klient ei tea oma kaablitest omale kuuluvas hoones (või haldajale kuuluvas hoones) mitte midagi, või toimetate operaatorile kuuluvas tehases?
See, et Elisa käis ja paigaldas kaabli ning küsis raha kunagi 2012 ei tähenda mitte midagi! Tavaline ehitustöö teenustasu eest. Kortermajas lõppeb sul vastutus korteri ukse juures aga suvalise krõlli tehases või kus iganes lõpeb operaatori vastutus ikkagi operaatori seadme pordis. Ehk siis antud juhul on selleks Elisa putka/kapi/kioski sees asuva seadme port. Nad ei pea teie hoones asuvast kaablist midagi teadma. Pigem otsi üles haldur, otsige ise üles reaalselt ja füüsiliselt see kaabel ning kui leitud siis tellige kohale Elisa tehnik ja näitate ise ette kuhu kaablisse tuleb teenus anda. |
Renditakse ruume suuremas nõukaaegses tootmishoones, kus palju firmasi. Haldur ei tea ka midagi, kuigi on sama inimene, kes 2013 oli. Meie vastutada on ainult kaablid, mis meie ruumides on.
| ref kirjutas: |
Kas see 2013 aastal oli Elisa või Starman?
Kui tegemist oli Elisaga (tol hetkel pakuti siis ADSL-tüüpi ühendust) siis sõltuvalt hoonest oli tegemist kas Elisa oma seadmesõlmega (mõned üksikud büroo- ja tootmishooned Tallinnas) või renditi Elionilt (tänaselt Telialt) pinda. Viimasel juhul vedas kaablit Elisa ja andis selle üle kas kliendile või Elionile/Teliale (kes peaks ka vastavat dokumentatsiooni omama).
Tänane seis võib olla see, et majas on ka endine Starmani sõlm (tänane Elisa) ning tehnik otsib sealt midagi mida seal lihtsalt ei ole.
Kui 2013a oli tegemist Starmaniga - tõsta rohkem kisa klienditeenindusega - isegi kui kliendi omanduses olev liin siis tihti tehnikud jätsid ettevõttele ka dokumentatsiooni (just taoliste case-ide jaoks).
Ja jah, halvimal juhul keegi "hea naaber" kaabli vahelt välja "renoveerinud". |
Nagu mainisin, siis samas tootmishoones on ka Telia+Elisa mobiilside tugijaam (Tele2 puudub). Sinna saigi see 100m CAT5 kaabel veetud. Ethernet ühendus oli, ei olnud ADSL.
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
27 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Valvejoodik
HV veteran

liitunud: 27.12.2008
|
13.06.2020 09:52:33
|
|
|
| Mis kamm sellega on, et elisa apiga ei saa pidevalt digiboksiga ühendust? Kõik ühendused toimivad aga äpp ei suuda boksiga ühenduda...
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
15 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Leinö
HV veteran

liitunud: 07.05.2008
|
13.06.2020 09:59:56
|
|
|
Mul ka viimasel ajal mingi keberniit krt, 8:46 kukub ühendus tagant ära ja restart aitab, lisaks siis logid täis "Time initialization #1 failed" erroreid. Pakuti lahendusena välja, et väliruuter garantiisse viia.. a kes kurat kodust tööd siis teeb, kui ruuter garantiis on?
|
|
| Kommentaarid: 34 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
33 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kjaups
MeesKesTuliMetsast

liitunud: 02.02.2005
|
13.06.2020 10:06:37
|
|
|
Sama ühenduse ikoon ilutseb tavaliselt õhtuti üleval vasakus nurgas. Eriti kuu lõpus, kui kasutatakse tasuta filmide vaatamist.
_________________ YAGA müügiputka - SNAP pildipank
M: 3D Touch V3.2 15€ |
|
| Kommentaarid: 173 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
142 |
|
| tagasi üles |
|
 |
reikar
Kreisi kasutaja
liitunud: 09.10.2003
|
13.06.2020 10:20:55
|
|
|
| Valvejoodik kirjutas: |
| Mis kamm sellega on, et elisa apiga ei saa pidevalt digiboksiga ühendust? Kõik ühendused toimivad aga äpp ei suuda boksiga ühenduda... |
Kas mõtled Androidi rakendust ja teleriga ühendamist?
Sain selle kohta neilt lõpuks e-maili teel vastuse.
Kahjuks tegemist on üldise rikkega. Paraku esineb vahest ka kõige nutikamate tehnikalahenduste ja kallimate seadmete töös rikkeid. Meie spetsialistid tegelevad rikke kõrvaldamisega ning hetkel ei ole infot, millal teenused taastatakse ja teenusega sidumine on taas võimalik
Kirjuta kuri kiri, äkki liigutavad end kiiremini.
|
|
| Kommentaarid: 47 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
43 |
|
| tagasi üles |
|
 |
GGertK
HV veteran
liitunud: 29.10.2014
|
13.06.2020 18:43:57
|
|
|
Ehk kellelgi ideed:
Sain esindusest uue boksi + ruuteri
Ruuteril wifi olemas, üle kaabli nett samuti ok.
Omavahel ühendatud ruuter ja digiboks(uuem)
Digiboks lubab kõike nagu tavaliselt teha ja toimetada Elisa seadetes, tarkvarauuendused tehtud, Conax kaardi viga ei anna.
Kanali parameetreid seadete alt vaadata siis kõigil ridadel : Pole saadaval/tundmatu. Coax vms kaabel RF IN pesas ja teine pool splitteris, kus kirjas FM/TV. Ühendused tunduvad pigem ok. Proovinud restarte pisut ühe ja teise nurga alt aga hetkel kanaleid ette ei suuda manada.
|
|
| Kommentaarid: 218 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
199 |
|
| tagasi üles |
|
 |
laurx
HV Guru

liitunud: 25.03.2004

|
|
| Kommentaarid: 1156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
0 :: |
724 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|