|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
20.02.2020 14:06:20
|
|
|
| Miks 4x8GB, mitte 2x16GB? Asi on hinnas või kiiruses? AM4 socket'i mälu on nii või naa 2-kanaliga ...
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
20.02.2020 14:57:53
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| Miks 4x8GB, mitte 2x16GB? Asi on hinnas või kiiruses? AM4 socket'i mälu on nii või naa 2-kanaliga ... |
AMDi prosede mälu kiirus on enamjaolt parem, kui on 1 DIMM per channel. 2 ja rohkem hakkavad kiirused tavaliselt langema. Desktopiga pole kogemust aga EPICul on nii dual kui single rank mäludega kiirus 3200->2933 MT/s, kui üle ühe DIMMi per mälukanal kasutuses.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.02.2020 15:49:49
|
|
|
| Le Inc kirjutas: |
| Miks 4x8GB, mitte 2x16GB? Asi on hinnas või kiiruses? AM4 socket'i mälu on nii või naa 2-kanaliga ... |
https://www.techspot.com/article/1971-more-ram-modules-better-for-gaming/
| tsitaat: |
| Installing four memory modules in a dual-channel system can improve performance in certain scenarios. However it should be made clear that this won't automatically translate into a 5-7% performance boost in games. For that to occur you need to be more CPU limited than GPU limited and that’s rarely the case when using good graphics quality settings or hardware configurations. |
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Le Inc
HV Guru

liitunud: 06.09.2002
|
20.02.2020 16:12:35
|
|
|
| Küss siis selles kas dual või single rank? Vististi tehakse ju ka 16GB dual rank tükke. Siis põmst vahet pole.
|
|
| Kommentaarid: 56 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
54 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
20.02.2020 17:03:02
|
|
|
Le Inc, 8GB pulgad võivad olla single rank (kiibid ühel küljel) kui ka dual rank (kiibid mõlemal küljel. Enamus on single. 16GB peaks kõik olema dual seetõttu, et 16GB vaja ühele pulgale mahutada.
Seega 8GB pulkadega on mõtet 4x jooksutada. Jah 2x16GB peaks andma suht sama jõudluse aga see on pigem ITX teema kus ainult kaks mälupesa. 4x8GB võib aknaga kastis olla ka visuaalne eelistus, et kõik pesad oleks "täidetud". Eriti kui tegu on RGB-ga.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Hardi
HV veteran

liitunud: 25.12.2003
|
21.02.2020 15:06:58
|
|
|
Mängisin veidi PPT limitiga 3900X peal, 85W hoiab allcore 4GHz peal, ilma limiidita oli ~4150, single core sai isegi veidi boosti juurde.
Temp. ja voolutarve juppmaad madalam, jätabki nii asja vast https://valid.x86.fr/hzd7kw
_________________ ツ |
|
| Kommentaarid: 84 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
21.02.2020 16:40:46
|
|
|
| Viilutaja kirjutas: |
Mul omal B450 Tomahawk MAX ja 3600X, proovin hiljem ära.
Teen enne ja pärast testid. |
Testisin ja tulemused olid sellised:
Spoiler 
CB R15's muutus ainult multiscore paremaks. Varasem parim oli 1666, nüüd sain 1677. Ning tookord sai tehtud värskelt installitud masinaga, hetkel paras hunnik pahna peal, mis kõik võivad CPU'd mõjutada. Not bad.
CBR15 single core oli sama sisuliselt. Parim oli mul 205, nüüd sain 204.
Cinebench R20 tulemus:
Spoiler 
Multi skoor oli varem 3783 ja nüüd oli 3823.
Single skoor oli 507 varem, nüüd sain 508
Täitsa ok
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
24.02.2020 09:12:20
|
|
|
Esmalt head aastapäeva kõigile!
Jõudis minuni üks MSI b450 gaming plus max emaplaat, veakirjeldusega, et võtab voolu taha, kuid pilti ette ei tule.
Plaadil polnud CMOS patareid , lisasin selle.
Testisin igat pidi, ei boodi jah, sümptomid on sellised:
* CPU punane Led jääb sisselülitamisel peale
* CPU fan (wraith prizm) töötab
* 2pin kõlar ei tee sisse lülitamisel ühtegi piiksu
* Emaplaat võtab voolu taha - kõik fan headerid töötavad, samuti mõlemad rgb pistikud, punane gaming logo saab samuti voolu
* USB ei tööta (võibolla plaat ei boodigi üldse nii kaugele, et usb controller tööle hakkaks)
Testisin 2200g + 4gb ram, hiljem ka gt730 videokaardiga. Ei miskit. MAX versioon, seega 3000-seeria prosede toetus peaks olema out-of-box, kuid proovitud sai nii clear cmosi kui ka bios flashbackiga uusim bios selga lastud. Ikka ei miskit.
Plaadil mehaanilisi vigastusi ei paista, aga ses osas olen väga noob, võib-olla ongi kusagilt näiteks mingi kondekas puudu või mõni rada lühises vms, mida ei oska taga otsidagi...
On kellelgi veel ideid?
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
24.02.2020 10:09:24
|
|
|
| Surnud, maybe ongi usb lühisesse lastud
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
25.02.2020 17:18:22
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Ikka uskumatu amatöör see TH autor. Kutsub HUB valetajateks ja trollideks . Ise ei oska isegi õigesti temperatuuri mõõta. Loodab ainult softile ja IR andurile mis loeb heatsinki pealt. Nii võib seinast seina tulemusi saada. Selline testimine kälbab isiklikuks tarbeks mitte teistele andmete presenteerimiseks revieweri näol. |
See, kuid eriti hea oli selle 65W CPU testimine
Hea, et ei pannud mingit APUt sinna peale...
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
26.02.2020 18:33:01
|
|
|
10k täis. Kõva.
Sul oleks vett vaja. Siis punnitaks äkki veel mõned punktid välja.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.02.2020 21:03:46
|
|
|
Noctua NH-D15 kahe NF-A15 PWM ventikaga @max speed.
Pigem teen akna lahti korraks, saab parema tulemuse.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Evil
Hull

liitunud: 23.12.2004
|
26.02.2020 22:06:59
|
|
|
Ilmad ei ole piisavalt külmad ja vesi on ikkagi parem. Võin isegi mõistliku hinnaga sulle mingid vesikajupid müüa.
|
|
| Kommentaarid: 242 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
2 :: |
202 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
26.02.2020 22:14:14
|
|
|
Pole aega, kahjuks
Õhk on mugav.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
26.02.2020 23:53:26
|
|
|
| anubis kirjutas: |
Noctua NH-D15 kahe NF-A15 PWM ventikaga @max speed.
Pigem teen akna lahti korraks, saab parema tulemuse.  |
ot; Sa nahka teed seal
Endal viimase Asus BIOS 3004 vendid kalavad, konstantselt pöörded veidike peal. Ei sa muuta kah. Proovosin üle flashida. Ilma muutusteta. Vanemat ka ei tahaks peale lasta.
Või on viga AiSuite viimases versioonis, mis mõjutab kuidagi vente. Vahepeal tuli isegi helile krõbin sisse, seal päästis audio driveri reinstall.
Varem ei ole säärast kalamist kohanud....
Hakkasin seda oc kasutama: https://www.overclock.net/forum/28284160-post1932.html
Edit. https://valid.x86.fr/24l5fm
cpu current capability 130% peal
6 tuuma teevad üle 4,6ghz
Kõige kiirem tuum teeb 4.691ghz ja siis hakkavad kiirused vaikselt kahanema.
Kõige aeglasemad kaks on on 4,417ghz
-offsetti ei ole, kuid võiks proovida, kas annab midagi juurde. Max core peak 1.5v.
viimati muutis busta 27.02.2020 23:24:36, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
27.02.2020 11:35:57
|
|
|
https://www.guru3d.com/news-story/amds-chiplet-design-allows-them-to-reduce-cost-of-the-ryzen-9-3950x-by-half.html
edit:
piltidelt:
- iod (125mm^2) maksab sama palju kui ccd (75 mm^2). arvestades nende suuruseid on 7nm jätkuvalt ~65% kallim.
- epycu pilt on impressive aga ma seni räägitu põhjal eeldanuks suuremat kasutegurit. 48-core epyc monoliitsena tootes maksaks 2x rohkem.
samas näitab ka pilt, miks see nii on. 16c ja 64c epycu vahe on 35% - 6 ccd-d on 35% 64c epycu hinnast. ehk 64c epycu 8 ccd hind on 47% koguhinnast. ülejäänud on iod ja packaging. pakun, et lõviosa sellest on iod, praktiliselt pool koguhinnast.
miks? sest epycu iod on 430mm^2. võrdluseks, skylake-sp hcc (18c) die on 484mm^2.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
27.02.2020 17:20:49
|
|
|
https://www.notebookcheck.net/AMD-Ryzen-7-4700U-scores-leak-on-3DMark-15W-Renoir-with-Vega-7-iGPU-wrecks-25W-Nvidia-Geforce-MX250.454693.0.html
3DMark 11 scores were recently leaked for AMD's Ryzen 7 4700U 15W laptop APU. Considering its frugal power envelope, the part did surprisingly well on 3DMark 11's graphics test, beating Nvidia's 25W discrete GeForce MX250 by nearly 17 percent. It also confirmed AMD's claim that Vega graphics on Renoir parts would substantially outperform the existing Picasso lineup through higher clockspeeds and higher sustained performance, thanks to the 7nm process.
The integrated RX Vega 7 (with 7 compute units) scored 5446 on the 3DMark 11 graphics test. This is substantially higher than the GeForce MX 250's graphics score of 4655. Thanks to its octa-core Zen 2-based processor, the Ryzen 7 4700U also did great on the physics test, scoring 10,404. This is on par with the 65W Skylake i7-6700.
_________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241 |
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
27.02.2020 18:55:02
|
|
|
mx250 on 384:24:16 @ 1519/1582 mhz.
vega7 renoiris on 448sp ja speci järgi 1600mhz.
448 on 17% rohkem kui 384.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Viilutaja
HV Guru

liitunud: 28.07.2002
|
|
| Kommentaarid: 226 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.02.2020 11:49:02
|
|
|
see ei ole ju nii muljetavaldav. 7nm on automaatselt -30% ja mx250 on veidi rohkem kaarti.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
time123
HV Guru

liitunud: 11.09.2005
|
28.02.2020 19:22:53
|
|
|
| Kas multi threading kinni keeramist on keegi katsetanud? Et 8 core ja 16 threadi/logical processor asemel on 8c/8t?
|
|
| Kommentaarid: 204 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
179 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XATM092
HV veteran

liitunud: 03.07.2007
|
28.02.2020 20:52:46
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
...Intel+Nvidia 90W combo  |
Milline combo?
|
|
| Kommentaarid: 40 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
37 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draco
HV veteran

liitunud: 15.09.2005
|
28.02.2020 22:10:04
|
|
|
| time123 kirjutas: |
| Kas multi threading kinni keeramist on keegi katsetanud? Et 8 core ja 16 threadi/logical processor asemel on 8c/8t? |
Olen, kahel põhjusel:
Autodesk Inventor ja Flight Simulator X (+ muidugi siis F.S. World).
Kuna FSX ja FSW on nüüdseks ajalugu siis kodumasinal on SMT ON, töömasinal on endiselt OFF.
_________________ Purgatory Judgement |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
12 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
28.02.2020 22:13:44
|
|
|
| XATM092 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
...Intel+Nvidia 90W combo  |
Milline combo? |
Intel 65W Skylake i7-6700+Nvidia 25W GeForce MX250
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
29.02.2020 10:23:05
|
|
|
Draco, peaks just vastupidi olema;) SMT andis mõninga eelise kodumasinaw/mängudes, tööl SMT ON all the way?
Ise ka katsetasin, aga Ryzen Master tekitas rohkem probleeme kui asi väärt. Paistis, et Ryzen2xxx enam vahet pole, nii et SMT ON.
VB on siiski twgemist Asus special chipiga, mis tarbib 35 w?
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
29.02.2020 10:51:05
|
|
|
| Asuse jama vaadates tuleks neile pigem "special" chippe anda kui üldse.
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Kremka
Kreisi kasutaja

liitunud: 07.12.2005
|
|
| Kommentaarid: 79 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
71 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Metsjeesus
HV Guru

liitunud: 12.07.2004
|
04.03.2020 01:37:11
|
|
|
Mis on lihtsaim ja praktilisim variant tempi alla saada, ilma olulise perfikaota? Kolisin 3600 peale ja vaja PowerPoint teha, kuid stock cooler (veel) kasutusel ja see paneb minu jaoks hullu. Tulin intelilt äsja üle, Ryzen master jm kõik uus.
_________________ Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Diesel157
HV Guru
liitunud: 03.08.2009

|
04.03.2020 09:37:03
|
|
|
Vaata numbrid üle, temp ja ventika pöörded. Olen väga palju lugenud teemasid, et stock coolerid teevad liiga palju müra jne(isegi mõned aftermarket omad). Enamasti pole jahutusel häda midagi vaid viga fan profiilis. Võimalik, et emaplaadi biosis on ventika profiil liiga kange või liiga nõrk. Kas on default pöörded liiga kõrged või liiga madalad ja siis load peale tuleb lükkab kohe põhja jne. Kui head default profiili ei ole, siis pead käsitsi leiutama. Jupi kaupa tõstad ventikal kiirust, et üles leida kõige kõrgem rpm või % oleneb biosist, kui ventikas eriti häält ei tee ja selle paned miinimumiks, sealt timmid edasi fan curvi.
-edit- 3600 tuleb wraith stealth cooleriga, see võib jah lärmakam olla, kui spire vms. Proovida tasub sellegi poolest
|
|
| Kommentaarid: 162 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
146 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Metsjeesus
HV Guru

liitunud: 12.07.2004
|
04.03.2020 10:12:01
|
|
|
Diesel157, hetkel on okeim nats lärm. Mul on MSI uus bios, mis muudeti "koledaks" et mahutada ryzen 3 info kiibile ära ehk puudub ilus GUI ja fan kurvide joonistamine. Ürtasin manuaalselt panna ta oletatavate numbritega paremaks.
Aga kogu paketi võimsust vm kuskil piirata? Ryzen Master olemas, aga päris palju erineb mu Inteli kogemustest ja aeg pressib tööga peale, et end mugavalt kurssi viia...
_________________ Füsioteraapia alane hindamine & nõu ¤ treeningfilosoofia & toitumine ¤ kaela- ja õlavöötme lihaspingete leevendamine |
|
| Kommentaarid: 108 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
94 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.03.2020 10:21:52
|
|
|
spire lärmab ka päris õudsalt. ega seal head varianti vist polegi. võimsuse piiramine ka ei aita, sest 1-2 tuuma saab üsna madala tarbega kõrgele taktile = kuumaks ajada ja kiunub jahutus ikka.
töötavat piiramise kohta ma oma biosis üles leidnud ei ole. sättida nagu andis aga ei apply korralikult.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.03.2020 11:08:17
|
|
|
kus see setting täpsemalt on?
anubis kunagi viitas ühele aga see sõna otseses mõttes ei tööta.
3600 ja 3600x voolutarbe vahe on minimaalne - 88w vs 92w.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.03.2020 11:17:31
|
|
|
Stock vurr on stock vurr.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.03.2020 11:43:26
|
|
|
londiste, Vot hetkel nagu kiuste ei leidnud aga selle olemasolu peaks sõltuma platest. Peaks asuma kas AMD CBS või siis AMD Overcloking all. Nimetusega Eco Mode.
PBO peab oilema sisse lülitatud, et seda näitaks.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.03.2020 12:09:26
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Stock vurr on stock vurr. |
kusjuures, praegusel juhul pole häda niivõrd stock vurris kui ryzen 3000 prosede käitumises. raporteeritav temperatuur muutub kiiresti suures ulatuses ja selle pealt tuleb vendi käitumine vastavalt samamoodi. sel konkreetsel plaadil, mis mul 3600x all on, on vendikontrolli aeg 3 sekundi peale tõstetud aga seda jääb ikkagi väheks. stock vurri osas on sul sedajagu õigus, et selle vastu aitab kindlasti üledimensioneeritud jahutus, millel ei ole vaja nii äkiliselt reageerida.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Optimist
HV veteran

liitunud: 18.11.2008
|
04.03.2020 12:17:42
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| 3600 polegi eriti midagi piirata. See on juba 65W mudel... |
ECO mode langetas 3600 TDP 45W peale aga selle tehase vendiga palju ei päästa, minu jaoks oli ka liiga lärmakas. Vaikuse huvides ikka aftermarket peale.
|
|
| Kommentaarid: 10 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
xtr
HV Guru

liitunud: 20.12.2001
|
04.03.2020 12:23:49
|
|
|
Kuna siin 3600 ja 3600X puudutati, siis kas "Internetil" on õigus ka siinsete kasutajate arvates, et 3600X-l pole väga pointi, kui hinnavahe on 35-40€ ja pigem hankida tavaline 3600 + parem jahutus?
_________________ M: Magic Mouse + Keyboard, MX Master 3S
M: 16GB DDR4, 1TB SSD |
|
| Kommentaarid: 330 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
2 :: |
272 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.03.2020 12:46:35
|
|
|
3600x on ilmselt veidi parem bin aga see ei ole kuigi oluline. hinnavahet kindlasti ei õigusta.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
busta
HV veteran

liitunud: 10.10.2003
|
04.03.2020 17:38:07
|
|
|
| Optimist kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
| 3600 polegi eriti midagi piirata. See on juba 65W mudel... |
ECO mode langetas 3600 TDP 45W peale aga selle tehase vendiga palju ei päästa, minu jaoks oli ka liiga lärmakas. Vaikuse huvides ikka aftermarket peale. |
Õige mõte Orika junnid liiga lärmakad. Neid Wraith Prism 2tk üle. Üks 2700x ja teine 3900x oma, viimane tutikas isegi. Ei kujuta hästi ette, kuidas see 3900x peal veel rabeleks kui juba 2700x peal hakkas häirima.
|
|
| Kommentaarid: 16 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
14 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.03.2020 18:08:58
|
|
|
Eks see oleneb standarditest/kõrvast - sõber kiidab oma 3700X stock vurri kui igati okeid, samas pole tal korpusel mürasummutust üldse ning plekk ka üpris õhuke ja airflow korpus.
Ise olen igas masinas stocki kohe adekvaatsemaga asendanud, samas ei takista ma inimesi kui nad siiski oma otsuseid vastu võtta tahavad, sh. nt., Phenom-i pealt Ryzen 3XXX peale kolides vana Windowsi installi edasi kasutada
KUIGI, juhul kui pidevalt stressteste või benche ei jooksuta, siis on Prism täiesti okei, samas 3700X ja up juba naljakas... st. lahjemate peal kangem stock ok
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pots4t4j4
HV Guru
liitunud: 14.09.2002
|
04.03.2020 18:32:39
|
|
|
| kasutatud D15 või samaväärse saab 50€ eest ei näe pointi neid stock screamereid kasutada, samas ei tasu loota d15 või sarnaste stockis jooksutades vaiksed on, 7v splitter vahele vms siis on juba ok, st pole kuulda jahutust.
|
|
| Kommentaarid: 493 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
4 :: |
3 :: |
401 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.03.2020 19:29:59
|
|
|
| pots4t4j4 kirjutas: |
| kasutatud D15 või samaväärse saab 50€ eest ei näe pointi neid stock screamereid kasutada, samas ei tasu loota d15 või sarnaste stockis jooksutades vaiksed on, 7v splitter vahele vms siis on juba ok, st pole kuulda jahutust. |
bullshit. pwm vendid ja vendiprofiili konf. d15 ventide vahemik algab 300rpm pealt.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|