Avaleht
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 113, 114, 115  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 11:38:58 vasta tsitaadiga

Lauri_s kirjutas:
jägaja kirjutas:
Mulle ka Scandi icon_razz1.gif

Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.

Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. icon_smile.gif

Aga ise julgen soovitada küll, olen ise kasutanud tööl/kodus ja kordagi pole ukse taha pidanud jääma.

Auto-Open funktsioon on jah pigem eramute teema sest nad sidusid selle gps signaaliga ja kui gps ei saa ühendust,siis ust lahti ei tee. Trepikojas siis ei toimi.


Lauri


GPS signaali "tapmist" teostavad seadmed on juba kättesaadavas hinnaklassis (kasutatakse oma asukoha peitmiseks).
Fake asukoha signaalide tekitamine vist on veel riiklike eriüksuste pärusmaa? Kremli ümbruses kuuldavasti näitab GPS sind kuskile hoopis mujale?

Samas Pokemon Go näitas kui paljud, kui lihtsalt oma telefonis GPS asukohta spoofida saavad soovi korral.
Kui keeruline on kolmandal osapoolel kellegi telefonis spetsiifilist asukohta spoofida?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.11.2019 12:39:41 vasta tsitaadiga

Draqula, mis sellel infol targa kodu teemaga pistmist on?

Lauri_s kirjutas:
jägaja kirjutas:
Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.

Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. icon_smile.gif

Olen ainult võrdlevaid pilte näinud, sealt ka selline mulje suuruste erinevusest tekkinud icon_smile.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 14:14:37 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Draqula, mis sellel infol targa kodu teemaga pistmist on?

Lauri_s kirjutas:
jägaja kirjutas:
Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras.

Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. icon_smile.gif

Olen ainult võrdlevaid pilte näinud, sealt ka selline mulje suuruste erinevusest tekkinud icon_smile.gif


Nutiluku kasutamise riskiga seotud info.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.11.2019 14:44:35 vasta tsitaadiga

Ma sain nagu aru, et GPS ehk elaniku positsioneerimise info on mugavuslisa, mitte risk? eusa_think.gif
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 14:50:32 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
Ma sain nagu aru, et GPS ehk elaniku positsioneerimise info on mugavuslisa, mitte risk? eusa_think.gif


On mugavuslisa, mis võib kaasa tuua riski.
Lootsin, et keegi siin teemas on vastava teemaga rohkem kursis.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2019 15:31:51 vasta tsitaadiga

Draqula, mis sellest telefoni asukoha petmisest kasu on, krüpteeritud signaali et "open sesame" saadab ju ikka app.
Saan aru et see on sinna lisatud puhtalt lisaturvalisuse mõttes, et app saadaks signaali ainult siis kui on lukule piisavalt lähedal.
Ehk lukk on passiivne kuulaja kes ootab ainult käsku. Ise ta mingit elusoleku signaali laiali ei tundu saatvat mille järgi app saaks ta läheduse tuvastada.
Ju siis säästetakse sellega niiviisi patareisid.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Draqula
HV Guru

liitunud: 29.10.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 16:18:29 vasta tsitaadiga

bladerunner,
Tänud selgituse eest!
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 19:06:20 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Draqula, mis sellest telefoni asukoha petmisest kasu on, krüpteeritud signaali et "open sesame" saadab ju ikka app.
Saan aru et see on sinna lisatud puhtalt lisaturvalisuse mõttes, et app saadaks signaali ainult siis kui on lukule piisavalt lähedal.
Ehk lukk on passiivne kuulaja kes ootab ainult käsku. Ise ta mingit elusoleku signaali laiali ei tundu saatvat mille järgi app saaks ta läheduse tuvastada.
Ju siis säästetakse sellega niiviisi patareisid.

Aga äpp saadabki ju kohe, kui saab gepsult info raadiusse jõudmise kohta. Draqula tundis vist muret, et mis saab, kui häkker suudab sinu telefoni panna arvama, et ta on kodu lähedal, kuigi oled eemal.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 19:30:06 vasta tsitaadiga

rex, äpp saadab käsu ju üle sinihamba. Seega kui sa oled luku kuulderaadiusest väljas, siis ei ole kräkkeril (oleme väljenditega täpsed) sellest suurt abi kui ta suudab su telefonilt selle paketi välja meelitada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 25.11.2019 19:39:17 vasta tsitaadiga

raitl, teoorias kui telefon/app piisavalt lobisemishimuliseks muuta on võimalik äkki pakette analüüsida nõrkuse suhtes? Pole turvaekspert.
Ju siis tootjal mingi riskihinnang on tehtud et signaali väljasaatmine telefoni asukohaga seotud on.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 19:40:24 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
raitl, teoorias kui telefon/app piisavalt lobisemishimuliseks muuta on võimalik äkki pakette analüüsida nõrkuse suhtes? Pole turvaekspert.
Ju siis tootjal mingi riskihinnang on tehtud et signaali väljasaatmine telefoni asukohaga seotud on.
Signaal on krüpteeritud. Ei ole vaja vandenõuteooriaid välja mõelda. Kui väga sisse on vaja saada, siis ei takista uks ka.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 19:41:52 vasta tsitaadiga

bladerunner, mina olen asjast nii aru saanud, et asukohaga põhine signaali välja saatmine on puhas mugavusfunktsioon. “Kui olen kodu ukse lähedal, siis saada käsk uks avada, ilma et kasutaja nuppu peaks vajutama”
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 20:26:12 vasta tsitaadiga

Ma mõtlesin, et see Danalock töötab läbi keskuse üle Z-Wave'i.

See on muidugi tõsi, et ega majja ei pea uksest sisenema - kui lõhkuda kannatab, on aken palju lihtsam tee. Või siis tuuletõkkeplaat + vill + kips... icon_smile.gif Tänapäeval turvatakse pigem liikumisandurite kui kivi ja rauaga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.11.2019 20:44:14 vasta tsitaadiga

rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 20:48:15 vasta tsitaadiga

Sinihamba võib ju plekktaldrikuga edasi transleerida.

raxz kirjutas:
Signaal on krüpteeritud. Ei ole vaja vandenõuteooriaid välja mõelda.

Kui gsm tuli siis räägiti ka et seda on võimatu pealt kuulata sest on krüpteeritud. Võrdluseks oli siis vaba tekstina edastav NMT450 mis vahel isegi telekasse sisse lõi. Kas keegi täna ka veel nii arvab?

Kui asi on teoreetiliselt võimalik siis on küsimus kui palju selleks vaja vaeva on näha ja kas see on ajas vähenev väärtus ja kelle jaoks ükskord saadav tulu selle üles kaalub.

_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 21:08:28 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
Kui asi on teoreetiliselt võimalik siis on küsimus kui palju selleks vaja vaeva on näha ja kas see on ajas vähenev väärtus ja kelle jaoks ükskord saadav tulu selle üles kaalub.
Aken, uks... Küll sisse saab kui vaja.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 21:37:05 vasta tsitaadiga

jägaja kirjutas:
rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel.

Kui on soov vahel kedagi kaugelt sisse lasta või külaliskorterit pidada, ei saa vist puhtalt BT versiooni kasutada, kui mingit internet-BT gatewayd vahel pole.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.11.2019 22:13:08 vasta tsitaadiga

Kui su telefon kellegi teise taskus rändab, siis neil hea scoutida, et kuskohas ukselukk klõpsu teeb icon_biggrin.gif
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 25.11.2019 22:25:25 vasta tsitaadiga

rex kirjutas:
jägaja kirjutas:
rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel.

Kui on soov vahel kedagi kaugelt sisse lasta või külaliskorterit pidada, ei saa vist puhtalt BT versiooni kasutada, kui mingit internet-BT gatewayd vahel pole.

Ma juba viitasin, et vaja sellist asja juurde https://www.indome.ee/et/a/danabridge-v3-kaugjuhtimise-kontroller-danalock-nutilukule. 99€
Spoiler Spoiler Spoiler


Seds juhul, kui soovid uksi avada, ilma targa kodu süsteemi integreerimata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 26.11.2019 00:12:22 vasta tsitaadiga

Saab ka bt versiooni kasutada ilma gets, vaja ligipääs anda külalisele, kes siis oma telefoni bt abil ukse avab.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 26.11.2019 09:52:29 vasta tsitaadiga

Lauri_s, how can you do that?
Ilmselt vaja, et külalisel ka mingi äpp alla laetud ja konto loodud, siis saab kuidagi digitaalse võtma talle edastada?
Väike miinus, et peab mingite äppidega mässama ja nuputelefon ei toeta neid niikuinii. Omaniku võimalus distantsilt ühekordselt avada on ilmselt paljudele mugavaim lahendus.
Kui külaline kauemaks jääb siis tal vaja juba äpp laadida ja konto vaja teha.

Aga noh, siiski mugav lahendus, kui et oodata ja tagastada mingeid füüsilisi võtmeid.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 10:05:24 vasta tsitaadiga

Võõras võiks saada nii avada, et saadab sms mingi kindla sisuga kindlale numbrile või helistab. Ja lukk peab siis kindlalt numbrilt kindla sisuga sõnumi saama või kõne. Eeldab muidugi mingit sim-kaardiga moodulit kuskil juhtimise ahelas. Külaline lahkub, siis luku menüüst number kustutada ja asi korras. Nagu väravaid avatakse enamus kohtades firmadel. Kas sellist targa ukseluku versiooni on olemas, ei tea.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 10:14:01 vasta tsitaadiga

Saab ikka, aga see on lihtsalt nii üleeilne päev. Lukule siis muidugi keegi sisse ei helista, lukk on lihtsalt täitur muus süsteemis. SIM isegi on juba vaikselt areenilt lahkuv tegelane.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killer85
HV veteran

liitunud: 13.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.11.2019 14:46:12 vasta tsitaadiga

Keda huvitab, siis saksa Amazonis praegu mõned HUE seadmed -25%.
Ise panin prooviks tellimuse sisse.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 00:35:21 vasta tsitaadiga

Kellelgi on kogemust sellise https://www.oomipood.ee/product/sf_s55_sonoff_s55_tark_pistikupesa_wifi_uhenduvusega_ilmastiku_kind jullaga? Kas külma ei karda? Igal pool kirjas, et niiskus kindel aga temperatuurist pole midagi räägitud. Sama seeria lülitus moodulitel kirjas, et madalaim töö temp 0c
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 13:34:42 vasta tsitaadiga

Kas mingeid selliseid lokaalseid vidinaid ka on, mis ei eelda kuskile karupehvi konto tegemist ning ei sõltu sellest, et kui poolakatel on internet maas, siis ei saa ma laelampi ära kustutada? Ehk kraam, mis töötab alati, kui mul majapidamises on elekter olemas ja sellest sõltuvalt lokaalne võrk on alati töös.
_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.12.2019 13:45:31 vasta tsitaadiga

Ikka on.
Sonoff lokaalsed vidinad on ka oma e-welink äpiga võimeline kohalikus LANis töötma (interneri andmetel, ise pole proovinud) , kui ära kodustad siis tee mismoodi vajad seda juhtimist.

Keskse serveriga Fibaro süsteem näiteks. Homey ei kuku ka kokku, kui välisvõrku pole, kuid ta on siiski piiratud, võrreldes Fibaro´ga, mille täis funktsionaalsus säilib.

DIY ehk TeeSeeIse süsteemid, Hassio; Domoticz; OpenHAB; MajorDoMo jne.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 15:02:15 vasta tsitaadiga

Dijital, Sonoffi laadsete toodete jaoks võid vabalt kasutada Tasmota firmwaret. Seal on võimalik päris paidlik loogika ja automaatika juurde lsiada seadme enda sees. Alustades lihtsatest taimeritest (kellaaja, nädalapäeva, päikesetõusu/loojangu jms järgi) ja lõpetades reeglitega, et "kui minu küljes oleval temp anduril on temp kõrgem kui X siis lülita teises toas olev relee sisse" jne.

Ei vaja mingeid eraldi äppe, kogu seadistamine käib iga mooduli enda veebiliidesest.

Näiteks minu keskkütteautomaatika juhib 3T ventiili millega segab kokku pealemineva vee soovitud temperatuurile ja juhib keskküttekatla ja radiaatorite tsirkulatsioonipumpasid vastavalt temepratuurierinevustele.
Lisaks mõõdab järgnevaid temperatuure:

    Tahkeküttekatlast tulev
    Akupaak üleval
    Akupaak keskel
    Akupaak all
    Radiaatoritesse minev
    Radiaatoritest tulev


Ütleks et päris mõistlik küttekontroller selle raha eest.

tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.12.2019 16:32:18 vasta tsitaadiga

Huvitav, ma ei ole kirjeldustes veel kohanud, et Sonoff 4CH Pro omab ka sellist hulka temperatuurisisendeid icon_eek.gif

Vaatasin, et mingi juhend on ka muidugi olemas, kui vaevuks otsima. https://github.com/arendst/Tasmota/wiki/Expanding-4CH
Sinu juhul oled jadasse 6. andurit lausa pannud ja GPIOs ära määranud, milline andur kus asub?

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 18:33:06 vasta tsitaadiga

jägaja, Tasmota puhul saad ühe data pini otsa istutada mitukümmend tempiandurit. Ehk siis midagi lisaks pookida pole vaja, kasutad olemasolevat rx, tx või gpio04 pini. Ma ei teagi mis see hardcoded piir on, pole vaadanud. Aga endal on olnud 50 andurit korraga sabas kui mälu ei peta.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 21:09:01 vasta tsitaadiga

raitl, igal anduril on "aadress/nimi" ja seetõttu saabki neid samasse gpio pini laduda eks?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.12.2019 21:11:08 vasta tsitaadiga

olafsand, ds18b20 puhul on nii jah. Ma olen neid Z-wave mooduli taha 4 tükki ladunud, kuna see on piirang.
Tore teada, et too Sonoffi releemoodul ka tegelikult toetab temperatuuriandureid. thumbs_up.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 21:18:45 vasta tsitaadiga

raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib?
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 21:19:09 vasta tsitaadiga

raitl, kuidas sul need temperatuuri andurid paigutatud on, kuskil ligemal 1-2m kaugusel? Kas selle Sonoff 4CH Pro saab paigaldada DIN liistule? icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 09.12.2019 21:24:31 vasta tsitaadiga

lehm2 kirjutas:
Kas selle Sonoff 4CH Pro saab paigaldada DIN liistule? icon_rolleyes.gif

Vastus on jah. Vaikimisi on paigaldusvalmidus olemas.

https://www.sonoff.ee/ee/sonoff-4ch-4
https://www.sonoff.ee/ee/sonoff-4ch-pro-4/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xxlmaster
HV Guru
xxlmaster

liitunud: 26.08.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.12.2019 22:01:30 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib?

Tahaks ka teada
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 09.12.2019 22:21:29 vasta tsitaadiga

Tavaline 230 või 24v mootor käib seal mis 3t ventiilide jaoks mõeldud.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raitl
HV veteran


liitunud: 20.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.12.2019 05:08:21 vasta tsitaadiga

elukaz kirjutas:
raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib?

xxlmaster kirjutas:
Tahaks ka teada


Nagu Lauri ütles, tavaline 230V 3T ventiili ajam. Minul on selline Danfossi oma. Tasmotal on olemas tugi ruloomootorite juhtimiseks. Ütled ette kui kaua min/max liigutamine aega võtab, kalibreerid ära kus asub keskpunkt jne, lõpptulemuseks on väga täpselt toimiv positsioneerimisega juhtimine.

lehm2 kirjutas:
raitl, kuidas sul need temperatuuri andurid paigutatud on, kuskil ligemal 1-2m kaugusel?

Kõige kaugemal asuv andur on hetkel umbes 5m juhtme otsas. Aga need DS18B20 andurid on rahul ka 20-30m pikkuse kaabeldusega.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 11.12.2019 11:45:15 vasta tsitaadiga

xxlmaster kirjutas:
Kellelgi on kogemust sellise https://www.oomipood.ee/product/sf_s55_sonoff_s55_tark_pistikupesa_wifi_uhenduvusega_ilmastiku_kind jullaga? Kas külma ei karda? Igal pool kirjas, et niiskus kindel aga temperatuurist pole midagi räägitud. Sama seeria lülitus moodulitel kirjas, et madalaim töö temp 0c
-10 - +40
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2019 19:06:41 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on kogemust, et miks Aeotec HEM G2 (DSB28) sümmetrilise koormuse puhul aiateibaid mõõdab? Eile nullitud uuesti näidikud ja täna kontrollides.. icon_confused.gif
Kas viga võib olla kulumõõtjas endas või siis Fibaro soft tõlgendab vigaselt?
amperaaž on ju võrdne, aga watte arvutab kuidagi vildakalt.


_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2019 20:16:41 vasta tsitaadiga

Kas koormus on iseloomult sümmeetriline või lihtsalt samad voolud? Sest voltamper ja vatt ei ole sama asi. Impulsstoidete puhul pole ampriga suurt midagi teha.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2019 20:35:09 vasta tsitaadiga

muidu oli ta kolmefaasilise küttekeha taga, aga kuna üks õlg näitas 400W 1200 asemel siis lõpuks kiskusin maha ja proovisin seda testida.
Pinge tuleb igaüks eri faasidelt, proovisin ka kõik kolm ühe faasi taha pookida, voolutrafod on tarbija ühel faasil kenasti reas.

EEldatavasti käib arvutuskäik stiilis: Power (P) = Voltage (V) * Current (I)

Tegu on sellise asjaga, mul on kolme faasi mudel.
https://blog.domadoo.fr/guides/jeedom-guide-dutilisation-home-energy-meter-z-wave-daeotec/

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
elukaz
HV Guru
elukaz

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 12.12.2019 20:45:36 vasta tsitaadiga

Arvutuskäigus on veel lisakordaja voolu ja pinge faasinihke kohta, power factor, aga tuima küttekeha puhul on see 1. Nii et kõik numbrid on valed.
_________________
Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 12.12.2019 21:23:08 vasta tsitaadiga

elukaz, neid muid faktoreid oskab arvestada kolmas põlvkond. Minu omaga on asi lihtne. igal faasil oma pinge ja vool. Esimesel põlvkonnal oli ainult voolutrafo.
Muidu aga peaks maja üldarvestina asi toimima.
Vahepeal mõõtsin kolmefaasilise elektriboileri energiatarvet ka

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 14:19:10 vasta tsitaadiga

Oskab keegi öelda, kas Eestis kuskil taolisi LED tulesid ka müüakse või peaks ikka Amazoni kaudu vaatama? https://www.amazon.de/RoboMall-WS2801-Adalight-Boblight-Ambi-TV/dp/B00U6THJEA icon_rolleyes.gif
_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
BL@q
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 20:01:00 vasta tsitaadiga

Paar rumalat küsimust tekkis. Kas Xiaomi erinevaid andureid saab ühendada Apple Home-iga otse ilma Xiaomi hub-ita? Nagu aru saan siis Ipadi saab kasutada Apple home puhul hub-ina, kuna Ipad vedeleb nagunii kodus siis oleks see kõige lihtsam/soodsam vast. Sooviks kasutada Xiaomi suitsuandurit ja flooding andurit. Kas see on mõeldav, või tuleks mingi muu süsteemi poole vaadata? Soov oleks saada anduritelt info telefonile.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lehm2
Kreisi kasutaja


liitunud: 19.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.12.2019 22:15:26 vasta tsitaadiga

BL@q kirjutas:
Paar rumalat küsimust tekkis. Kas Xiaomi erinevaid andureid saab ühendada Apple Home-iga otse ilma Xiaomi hub-ita? Nagu aru saan siis Ipadi saab kasutada Apple home puhul hub-ina, kuna Ipad vedeleb nagunii kodus siis oleks see kõige lihtsam/soodsam vast. Sooviks kasutada Xiaomi suitsuandurit ja flooding andurit. Kas see on mõeldav, või tuleks mingi muu süsteemi poole vaadata? Soov oleks saada anduritelt info telefonile.

IPad ei oska minu teada Zigbee seadetega suhelda seega selline variant ei tööta. Parem on võibolla kasutada sellist USB sticki https://www.phoscon.de/en/conbee2, sobib ala RPi jaoks ka. icon_rolleyes.gif

_________________
Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust !
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 16.12.2019 23:59:23 vasta tsitaadiga

Ipad oskab otse suhelda näiteks fibaro homekit Flood ja co anduriga.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
BL@q
HV kasutaja

liitunud: 27.11.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.12.2019 09:26:41 vasta tsitaadiga

Uurin siis Fibaro asju, esmapilgul tundub nende hind ainult kõvasti kallim olevat
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Lauri_s
Kreisi kasutaja
Lauri_s

liitunud: 10.06.2004




sõnum 17.12.2019 22:31:57 vasta tsitaadiga

Jah hinna poolest on Xiaomi muidugi soodsam, lihtsalt nad otse homekitiga ei suhtle vaid pead eraldi keskusega seadistama ja seal siis omakorda liidestuse tegema. Neid otse homekit tooteid peaks veel leiduma kui on selline soov apple platvormile otse asju külge pookida.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  TSI (TeeSeeIse) »  Targa kodu ehitamine mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 36, 37, 38 ... 113, 114, 115  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.