|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.11.2019 11:38:58
|
|
|
| Lauri_s kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
Mulle ka Scandi
Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras. |
Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba.
Aga ise julgen soovitada küll, olen ise kasutanud tööl/kodus ja kordagi pole ukse taha pidanud jääma.
Auto-Open funktsioon on jah pigem eramute teema sest nad sidusid selle gps signaaliga ja kui gps ei saa ühendust,siis ust lahti ei tee. Trepikojas siis ei toimi.
Lauri |
GPS signaali "tapmist" teostavad seadmed on juba kättesaadavas hinnaklassis (kasutatakse oma asukoha peitmiseks).
Fake asukoha signaalide tekitamine vist on veel riiklike eriüksuste pärusmaa? Kremli ümbruses kuuldavasti näitab GPS sind kuskile hoopis mujale?
Samas Pokemon Go näitas kui paljud, kui lihtsalt oma telefonis GPS asukohta spoofida saavad soovi korral.
Kui keeruline on kolmandal osapoolel kellegi telefonis spetsiifilist asukohta spoofida?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.11.2019 12:39:41
|
|
|
Draqula, mis sellel infol targa kodu teemaga pistmist on?
| Lauri_s kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras. |
Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. |
Olen ainult võrdlevaid pilte näinud, sealt ka selline mulje suuruste erinevusest tekkinud
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.11.2019 14:14:37
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Draqula, mis sellel infol targa kodu teemaga pistmist on?
| Lauri_s kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| Selle disain on jah paras kobakas, need esimesed versioonid olid viisakamad. Samas, selle raha eest katsetuseks on just paras. |
Danalocki esimesed 2 versiooni olid õudsad ja kobakad. Praegune on päris viisakas juba. |
Olen ainult võrdlevaid pilte näinud, sealt ka selline mulje suuruste erinevusest tekkinud  |
Nutiluku kasutamise riskiga seotud info.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.11.2019 14:44:35
|
|
|
Ma sain nagu aru, et GPS ehk elaniku positsioneerimise info on mugavuslisa, mitte risk?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
25.11.2019 14:50:32
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
Ma sain nagu aru, et GPS ehk elaniku positsioneerimise info on mugavuslisa, mitte risk?  |
On mugavuslisa, mis võib kaasa tuua riski.
Lootsin, et keegi siin teemas on vastava teemaga rohkem kursis.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.11.2019 15:31:51
|
|
|
Draqula, mis sellest telefoni asukoha petmisest kasu on, krüpteeritud signaali et "open sesame" saadab ju ikka app.
Saan aru et see on sinna lisatud puhtalt lisaturvalisuse mõttes, et app saadaks signaali ainult siis kui on lukule piisavalt lähedal.
Ehk lukk on passiivne kuulaja kes ootab ainult käsku. Ise ta mingit elusoleku signaali laiali ei tundu saatvat mille järgi app saaks ta läheduse tuvastada.
Ju siis säästetakse sellega niiviisi patareisid.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
Draqula
HV Guru
liitunud: 29.10.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.11.2019 19:06:20
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
Draqula, mis sellest telefoni asukoha petmisest kasu on, krüpteeritud signaali et "open sesame" saadab ju ikka app.
Saan aru et see on sinna lisatud puhtalt lisaturvalisuse mõttes, et app saadaks signaali ainult siis kui on lukule piisavalt lähedal.
Ehk lukk on passiivne kuulaja kes ootab ainult käsku. Ise ta mingit elusoleku signaali laiali ei tundu saatvat mille järgi app saaks ta läheduse tuvastada.
Ju siis säästetakse sellega niiviisi patareisid. |
Aga äpp saadabki ju kohe, kui saab gepsult info raadiusse jõudmise kohta. Draqula tundis vist muret, et mis saab, kui häkker suudab sinu telefoni panna arvama, et ta on kodu lähedal, kuigi oled eemal.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
25.11.2019 19:30:06
|
|
|
| rex, äpp saadab käsu ju üle sinihamba. Seega kui sa oled luku kuulderaadiusest väljas, siis ei ole kräkkeril (oleme väljenditega täpsed) sellest suurt abi kui ta suudab su telefonilt selle paketi välja meelitada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
25.11.2019 19:39:17
|
|
|
raitl, teoorias kui telefon/app piisavalt lobisemishimuliseks muuta on võimalik äkki pakette analüüsida nõrkuse suhtes? Pole turvaekspert.
Ju siis tootjal mingi riskihinnang on tehtud et signaali väljasaatmine telefoni asukohaga seotud on.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
25.11.2019 19:40:24
|
|
|
| bladerunner kirjutas: |
raitl, teoorias kui telefon/app piisavalt lobisemishimuliseks muuta on võimalik äkki pakette analüüsida nõrkuse suhtes? Pole turvaekspert.
Ju siis tootjal mingi riskihinnang on tehtud et signaali väljasaatmine telefoni asukohaga seotud on. |
Signaal on krüpteeritud. Ei ole vaja vandenõuteooriaid välja mõelda. Kui väga sisse on vaja saada, siis ei takista uks ka.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
25.11.2019 19:41:52
|
|
|
| bladerunner, mina olen asjast nii aru saanud, et asukohaga põhine signaali välja saatmine on puhas mugavusfunktsioon. “Kui olen kodu ukse lähedal, siis saada käsk uks avada, ilma et kasutaja nuppu peaks vajutama”
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.11.2019 20:26:12
|
|
|
Ma mõtlesin, et see Danalock töötab läbi keskuse üle Z-Wave'i.
See on muidugi tõsi, et ega majja ei pea uksest sisenema - kui lõhkuda kannatab, on aken palju lihtsam tee. Või siis tuuletõkkeplaat + vill + kips... Tänapäeval turvatakse pigem liikumisandurite kui kivi ja rauaga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.11.2019 20:44:14
|
|
|
rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
25.11.2019 20:48:15
|
|
|
Sinihamba võib ju plekktaldrikuga edasi transleerida.
| raxz kirjutas: |
| Signaal on krüpteeritud. Ei ole vaja vandenõuteooriaid välja mõelda. |
Kui gsm tuli siis räägiti ka et seda on võimatu pealt kuulata sest on krüpteeritud. Võrdluseks oli siis vaba tekstina edastav NMT450 mis vahel isegi telekasse sisse lõi. Kas keegi täna ka veel nii arvab?
Kui asi on teoreetiliselt võimalik siis on küsimus kui palju selleks vaja vaeva on näha ja kas see on ajas vähenev väärtus ja kelle jaoks ükskord saadav tulu selle üles kaalub.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
25.11.2019 21:08:28
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| Kui asi on teoreetiliselt võimalik siis on küsimus kui palju selleks vaja vaeva on näha ja kas see on ajas vähenev väärtus ja kelle jaoks ükskord saadav tulu selle üles kaalub. |
Aken, uks... Küll sisse saab kui vaja.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
25.11.2019 21:37:05
|
|
|
| jägaja kirjutas: |
| rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel. |
Kui on soov vahel kedagi kaugelt sisse lasta või külaliskorterit pidada, ei saa vist puhtalt BT versiooni kasutada, kui mingit internet-BT gatewayd vahel pole.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
25.11.2019 22:25:25
|
|
|
| rex kirjutas: |
| jägaja kirjutas: |
| rex, neid on kolm eri raadioprotokolllide mudelit hetkel. |
Kui on soov vahel kedagi kaugelt sisse lasta või külaliskorterit pidada, ei saa vist puhtalt BT versiooni kasutada, kui mingit internet-BT gatewayd vahel pole. |
Ma juba viitasin, et vaja sellist asja juurde https://www.indome.ee/et/a/danabridge-v3-kaugjuhtimise-kontroller-danalock-nutilukule. 99€
Spoiler 
Seds juhul, kui soovid uksi avada, ilma targa kodu süsteemi integreerimata.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
26.11.2019 00:12:22
|
|
|
| Saab ka bt versiooni kasutada ilma gets, vaja ligipääs anda külalisele, kes siis oma telefoni bt abil ukse avab.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
26.11.2019 09:52:29
|
|
|
Lauri_s, how can you do that?
Ilmselt vaja, et külalisel ka mingi äpp alla laetud ja konto loodud, siis saab kuidagi digitaalse võtma talle edastada?
Väike miinus, et peab mingite äppidega mässama ja nuputelefon ei toeta neid niikuinii. Omaniku võimalus distantsilt ühekordselt avada on ilmselt paljudele mugavaim lahendus.
Kui külaline kauemaks jääb siis tal vaja juba äpp laadida ja konto vaja teha.
Aga noh, siiski mugav lahendus, kui et oodata ja tagastada mingeid füüsilisi võtmeid.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
27.11.2019 10:05:24
|
|
|
| Võõras võiks saada nii avada, et saadab sms mingi kindla sisuga kindlale numbrile või helistab. Ja lukk peab siis kindlalt numbrilt kindla sisuga sõnumi saama või kõne. Eeldab muidugi mingit sim-kaardiga moodulit kuskil juhtimise ahelas. Külaline lahkub, siis luku menüüst number kustutada ja asi korras. Nagu väravaid avatakse enamus kohtades firmadel. Kas sellist targa ukseluku versiooni on olemas, ei tea.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
rex
HV Guru

liitunud: 09.01.2002
|
27.11.2019 10:14:01
|
|
|
| Saab ikka, aga see on lihtsalt nii üleeilne päev. Lukule siis muidugi keegi sisse ei helista, lukk on lihtsalt täitur muus süsteemis. SIM isegi on juba vaikselt areenilt lahkuv tegelane.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Killer85
HV veteran
liitunud: 13.06.2002
|
27.11.2019 14:46:12
|
|
|
Keda huvitab, siis saksa Amazonis praegu mõned HUE seadmed -25%.
Ise panin prooviks tellimuse sisse.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xxlmaster
HV Guru

liitunud: 26.08.2008
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dijital
HV Guru

liitunud: 09.06.2003
|
09.12.2019 13:34:42
|
|
|
Kas mingeid selliseid lokaalseid vidinaid ka on, mis ei eelda kuskile karupehvi konto tegemist ning ei sõltu sellest, et kui poolakatel on internet maas, siis ei saa ma laelampi ära kustutada? Ehk kraam, mis töötab alati, kui mul majapidamises on elekter olemas ja sellest sõltuvalt lokaalne võrk on alati töös.
_________________ OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.12.2019 13:45:31
|
|
|
Ikka on.
Sonoff lokaalsed vidinad on ka oma e-welink äpiga võimeline kohalikus LANis töötma (interneri andmetel, ise pole proovinud) , kui ära kodustad siis tee mismoodi vajad seda juhtimist.
Keskse serveriga Fibaro süsteem näiteks. Homey ei kuku ka kokku, kui välisvõrku pole, kuid ta on siiski piiratud, võrreldes Fibaro´ga, mille täis funktsionaalsus säilib.
DIY ehk TeeSeeIse süsteemid, Hassio; Domoticz; OpenHAB; MajorDoMo jne.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
09.12.2019 15:02:15
|
|
|
Dijital, Sonoffi laadsete toodete jaoks võid vabalt kasutada Tasmota firmwaret. Seal on võimalik päris paidlik loogika ja automaatika juurde lsiada seadme enda sees. Alustades lihtsatest taimeritest (kellaaja, nädalapäeva, päikesetõusu/loojangu jms järgi) ja lõpetades reeglitega, et "kui minu küljes oleval temp anduril on temp kõrgem kui X siis lülita teises toas olev relee sisse" jne.
Ei vaja mingeid eraldi äppe, kogu seadistamine käib iga mooduli enda veebiliidesest.
Näiteks minu keskkütteautomaatika juhib 3T ventiili millega segab kokku pealemineva vee soovitud temperatuurile ja juhib keskküttekatla ja radiaatorite tsirkulatsioonipumpasid vastavalt temepratuurierinevustele.
Lisaks mõõdab järgnevaid temperatuure:
Tahkeküttekatlast tulev
Akupaak üleval
Akupaak keskel
Akupaak all
Radiaatoritesse minev
Radiaatoritest tulev
Ütleks et päris mõistlik küttekontroller selle raha eest.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.12.2019 16:32:18
|
|
|
Huvitav, ma ei ole kirjeldustes veel kohanud, et Sonoff 4CH Pro omab ka sellist hulka temperatuurisisendeid
Vaatasin, et mingi juhend on ka muidugi olemas, kui vaevuks otsima. https://github.com/arendst/Tasmota/wiki/Expanding-4CH
Sinu juhul oled jadasse 6. andurit lausa pannud ja GPIOs ära määranud, milline andur kus asub?
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
09.12.2019 18:33:06
|
|
|
| jägaja, Tasmota puhul saad ühe data pini otsa istutada mitukümmend tempiandurit. Ehk siis midagi lisaks pookida pole vaja, kasutad olemasolevat rx, tx või gpio04 pini. Ma ei teagi mis see hardcoded piir on, pole vaadanud. Aga endal on olnud 50 andurit korraga sabas kui mälu ei peta.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
09.12.2019 21:09:01
|
|
|
| raitl, igal anduril on "aadress/nimi" ja seetõttu saabki neid samasse gpio pini laduda eks?
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
09.12.2019 21:11:08
|
|
|
olafsand, ds18b20 puhul on nii jah. Ma olen neid Z-wave mooduli taha 4 tükki ladunud, kuna see on piirang.
Tore teada, et too Sonoffi releemoodul ka tegelikult toetab temperatuuriandureid.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
09.12.2019 21:18:45
|
|
|
raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib?
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
09.12.2019 21:19:09
|
|
|
raitl, kuidas sul need temperatuuri andurid paigutatud on, kuskil ligemal 1-2m kaugusel? Kas selle Sonoff 4CH Pro saab paigaldada DIN liistule?
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
xxlmaster
HV Guru

liitunud: 26.08.2008
|
09.12.2019 22:01:30
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib? |
Tahaks ka teada
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
09.12.2019 22:21:29
|
|
|
| Tavaline 230 või 24v mootor käib seal mis 3t ventiilide jaoks mõeldud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
raitl
HV veteran

liitunud: 20.01.2002
|
10.12.2019 05:08:21
|
|
|
| elukaz kirjutas: |
| raitl, mis mootor seal sonoffi ja 3T vahel käib? |
| xxlmaster kirjutas: |
| Tahaks ka teada |
Nagu Lauri ütles, tavaline 230V 3T ventiili ajam. Minul on selline Danfossi oma. Tasmotal on olemas tugi ruloomootorite juhtimiseks. Ütled ette kui kaua min/max liigutamine aega võtab, kalibreerid ära kus asub keskpunkt jne, lõpptulemuseks on väga täpselt toimiv positsioneerimisega juhtimine.
| lehm2 kirjutas: |
| raitl, kuidas sul need temperatuuri andurid paigutatud on, kuskil ligemal 1-2m kaugusel? |
Kõige kaugemal asuv andur on hetkel umbes 5m juhtme otsas. Aga need DS18B20 andurid on rahul ka 20-30m pikkuse kaabeldusega.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
mikk36
HV Guru

liitunud: 21.02.2004
|
11.12.2019 11:45:15
|
|
|
|
-10 - +40
|
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.12.2019 19:06:41
|
|
|
Kas kellelgi on kogemust, et miks Aeotec HEM G2 (DSB28) sümmetrilise koormuse puhul aiateibaid mõõdab? Eile nullitud uuesti näidikud ja täna kontrollides..
Kas viga võib olla kulumõõtjas endas või siis Fibaro soft tõlgendab vigaselt?
amperaaž on ju võrdne, aga watte arvutab kuidagi vildakalt.
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.12.2019 20:16:41
|
|
|
Kas koormus on iseloomult sümmeetriline või lihtsalt samad voolud? Sest voltamper ja vatt ei ole sama asi. Impulsstoidete puhul pole ampriga suurt midagi teha.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.12.2019 20:35:09
|
|
|
muidu oli ta kolmefaasilise küttekeha taga, aga kuna üks õlg näitas 400W 1200 asemel siis lõpuks kiskusin maha ja proovisin seda testida.
Pinge tuleb igaüks eri faasidelt, proovisin ka kõik kolm ühe faasi taha pookida, voolutrafod on tarbija ühel faasil kenasti reas.
EEldatavasti käib arvutuskäik stiilis: Power (P) = Voltage (V) * Current (I)
Tegu on sellise asjaga, mul on kolme faasi mudel.
https://blog.domadoo.fr/guides/jeedom-guide-dutilisation-home-energy-meter-z-wave-daeotec/
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
elukaz
HV Guru

liitunud: 06.09.2004
|
12.12.2019 20:45:36
|
|
|
Arvutuskäigus on veel lisakordaja voolu ja pinge faasinihke kohta, power factor, aga tuima küttekeha puhul on see 1. Nii et kõik numbrid on valed.
_________________ Ma ei saa sellest aru, järelikult on see vale. |
|
| tagasi üles |
|
 |
jägaja
HV Guru

liitunud: 06.08.2004
|
12.12.2019 21:23:08
|
|
|
elukaz, neid muid faktoreid oskab arvestada kolmas põlvkond. Minu omaga on asi lihtne. igal faasil oma pinge ja vool. Esimesel põlvkonnal oli ainult voolutrafo.
Muidu aga peaks maja üldarvestina asi toimima.
Vahepeal mõõtsin kolmefaasilise elektriboileri energiatarvet ka
_________________ " Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine." |
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
|
| tagasi üles |
|
 |
BL@q
HV kasutaja
liitunud: 27.11.2006
|
16.12.2019 20:01:00
|
|
|
| Paar rumalat küsimust tekkis. Kas Xiaomi erinevaid andureid saab ühendada Apple Home-iga otse ilma Xiaomi hub-ita? Nagu aru saan siis Ipadi saab kasutada Apple home puhul hub-ina, kuna Ipad vedeleb nagunii kodus siis oleks see kõige lihtsam/soodsam vast. Sooviks kasutada Xiaomi suitsuandurit ja flooding andurit. Kas see on mõeldav, või tuleks mingi muu süsteemi poole vaadata? Soov oleks saada anduritelt info telefonile.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lehm2
Kreisi kasutaja

liitunud: 19.09.2004
|
16.12.2019 22:15:26
|
|
|
| BL@q kirjutas: |
| Paar rumalat küsimust tekkis. Kas Xiaomi erinevaid andureid saab ühendada Apple Home-iga otse ilma Xiaomi hub-ita? Nagu aru saan siis Ipadi saab kasutada Apple home puhul hub-ina, kuna Ipad vedeleb nagunii kodus siis oleks see kõige lihtsam/soodsam vast. Sooviks kasutada Xiaomi suitsuandurit ja flooding andurit. Kas see on mõeldav, või tuleks mingi muu süsteemi poole vaadata? Soov oleks saada anduritelt info telefonile. |
IPad ei oska minu teada Zigbee seadetega suhelda seega selline variant ei tööta. Parem on võibolla kasutada sellist USB sticki https://www.phoscon.de/en/conbee2, sobib ala RPi jaoks ka.
_________________ Piilu siia, progreja!
Vajad abi Node.JS-ga ?
Võta ühendust ! |
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
16.12.2019 23:59:23
|
|
|
| Ipad oskab otse suhelda näiteks fibaro homekit Flood ja co anduriga.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
BL@q
HV kasutaja
liitunud: 27.11.2006
|
17.12.2019 09:26:41
|
|
|
| Uurin siis Fibaro asju, esmapilgul tundub nende hind ainult kõvasti kallim olevat
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Lauri_s
Kreisi kasutaja

liitunud: 10.06.2004
|
17.12.2019 22:31:57
|
|
|
| Jah hinna poolest on Xiaomi muidugi soodsam, lihtsalt nad otse homekitiga ei suhtle vaid pead eraldi keskusega seadistama ja seal siis omakorda liidestuse tegema. Neid otse homekit tooteid peaks veel leiduma kui on selline soov apple platvormile otse asju külge pookida.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
|