Võibolla akude ehitajatel vaja, siis oleks pakkuda 18650 samsung, lg, sanyo, panasonic ja hiina elemente.
Pärit uutest sülearvuti akudest, enamasti kiibi veaga.
Hetkel neid kuskil 600tk, kui veel lammutada viitsin, siis tuleb ehk 1000 täis.
Kellel huvi, siis ps. _________________ www.akud24.ee/ Sülearvuti akud korralike elementidega ja sülearvuti laadijad. Palju originaal akusid ja laadijaid kohe laos.
Ma olen eelnevalt maanteeametisse saatnud mitmeid arupärimisi, vastuseta on need jäänud...
Parimat,
Kolinkoff
Minule alguses vastati, et arvele ei saa võtta kuna tüübikinnitust pole. Uue päringu peale sain sellise vastuse nagu all pool kirjas.
Nüüd kui loen Sulle saabunud vastust siis arvan, et minu EXO raamile ehitatud ratast poleks nad ikkagi arvele võtnud kuna sarnaneb teiste EXO-dega. Juba esimeses päringus sai teada antud, et tegemist on EXO elektrimopeediga mida polnud kunagi Eestis arvele võetud. MNT hinnangul sai neid arvele võtta kuni 2012 ja peale seda tuleb sõita edasi "arvele võtmata rattaga". Mina nägin ainukese lahendusega piirata võimsust 1 kw-ni ja kiiruse 25 km/h.
MNT:
"Kõnealuseid mopeede on võimalik registreerida kui läbida tüübikinnitus üksikkorras. Lisan üksikkinnituse protseduuri lühikirjelduse:
Üksiksõiduki tüübikinnituseks peab esitama Maanteeametile järgmised dokumendid:
1.Üksiksõiduki kinnituse avaldus (blanketid on Maanteeameti liiklusregistri büroodes olemas, kuid sobib ka vabas vormis);
2.Sõiduki omandamist tõendav dokument;
3.Sõiduki registreerimiseelne tehnonõuetele vastavuse kontrollakt ja üksiksõiduki kinnituse kontrollakt (selleks peab sõiduki Maanteeameti liiklusregistri büroole ette näitama).
4.Üksiksõiduki kinnituse (205€) riigilõivu maksmist kinnitav maksekorraldus;
5.Sõiduki pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument
Pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument peab olema direktiivi, E-reegli või muu normdokumendi kohane sertifikaat, katsekoja katseprotokoll, kinnitus või valmistaja tunnistus. Konkreetsel juhul - tegemist elektrisõidukiga - siis nimetatud dokumenis pole vaja müra ja heitmeid, on vajalik ainult pidurite toimimise kohta.
Eelmises vastuses ei pakkunud registreerimise võimalust välja puhtalt praktilistel kaalutlustel: üksikkinnituse maksumus ühe ühiku kohta on suur: riigilõiv 205 eurot+ tasu 5. punktis nimetatud dokumendi eest (praeguse praktika järgi vähemalt 500 eurot). Sisuliselt läheks üksikkinnitus kallimaks kui mopeedi hind." _________________ Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul.
Punktkeevitust ei viitsiks ehitada, sest kiiruses erilist vahet ei tule ja joodetud ühendusi kasutatakse ka kosmoses, sest on kõike vibratsioonikindlam ja juhtivuselt parim...
Akud külmkappi ja jootekolb sooja? Või ei ole see risk seda väärt?
Nikkli tükkide jootmine on üsna raske pead tina jootma cellile nikkli tegema mingi ainega kokku ja siis jälle kuumutama uuesti tina peale see on paras jebla ei ole nii lihtne kui spotweldida. Kui lihtsama aku weldimine ja töö võtab aega paar tundi ebike 6p läheb sinna nelja tunni juurde siis kolviga jändamine on ajakulukas. Lihtsamad akud olen weldinud sümboolse hinnaga ja kui bms ka panna siis veits rohkem. Tihti tullakse kahe akuga siis need olen 30eest weldinud. Kui rohkem teed siis juba hakkab kiiremini tulema asjad valmis. Teinekord mõnel lausa erikujudega akud spets korpustega.
Kui vana celli spotweldida siis peab vanalt eemaldama eelmised jäljendid kõvera pinnaga on paras jebimine ja kuskilt jääb ehku peale. Neid vaja vahest ka haamriga ehmatada kui liiga punnis, et liiga maha ei sae.
Ettevalmistus võtab kah omajagu aega ennem kui üldse weldima hakata juba nende insulaatorite kleepimine, liimimine kui korpust pole see kõik võtab aega.
Minule on akusid toodud küll kus alustatud kolviga ja lühisesse aetud pärast jäägid puhastatud midagi vahetatud keegi ei viitsi jännata kui weldimine nii odav on. Mõni külastab juba kolmandat korda kes kellelegi teisele teeb midagi. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Minule alguses vastati, et arvele ei saa võtta kuna tüübikinnitust pole. Uue päringu peale sain sellise vastuse nagu all pool kirjas.
Nüüd kui loen Sulle saabunud vastust siis arvan, et minu EXO raamile ehitatud ratast poleks nad ikkagi arvele võtnud kuna sarnaneb teiste EXO-dega. Juba esimeses päringus sai teada antud, et tegemist on EXO elektrimopeediga mida polnud kunagi Eestis arvele võetud. MNT hinnangul sai neid arvele võtta kuni 2012 ja peale seda tuleb sõita edasi "arvele võtmata rattaga". Mina nägin ainukese lahendusega piirata võimsust 1 kw-ni ja kiiruse 25 km/h.
MNT:
"Kõnealuseid mopeede on võimalik registreerida kui läbida tüübikinnitus üksikkorras. Lisan üksikkinnituse protseduuri lühikirjelduse:
Üksiksõiduki tüübikinnituseks peab esitama Maanteeametile järgmised dokumendid:
1.Üksiksõiduki kinnituse avaldus (blanketid on Maanteeameti liiklusregistri büroodes olemas, kuid sobib ka vabas vormis);
2.Sõiduki omandamist tõendav dokument;
3.Sõiduki registreerimiseelne tehnonõuetele vastavuse kontrollakt ja üksiksõiduki kinnituse kontrollakt (selleks peab sõiduki Maanteeameti liiklusregistri büroole ette näitama).
4.Üksiksõiduki kinnituse (205€) riigilõivu maksmist kinnitav maksekorraldus;
5.Sõiduki pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument
Pidurite, müra ja heitmete piirväärtuste täitmist tõendav dokument peab olema direktiivi, E-reegli või muu normdokumendi kohane sertifikaat, katsekoja katseprotokoll, kinnitus või valmistaja tunnistus. Konkreetsel juhul - tegemist elektrisõidukiga - siis nimetatud dokumenis pole vaja müra ja heitmeid, on vajalik ainult pidurite toimimise kohta.
Eelmises vastuses ei pakkunud registreerimise võimalust välja puhtalt praktilistel kaalutlustel: üksikkinnituse maksumus ühe ühiku kohta on suur: riigilõiv 205 eurot+ tasu 5. punktis nimetatud dokumendi eest (praeguse praktika järgi vähemalt 500 eurot). Sisuliselt läheks üksikkinnitus kallimaks kui mopeedi hind."
Sain ka vastuse MNT ametist, kuna mulle ei selgitatud eelnevalt, mis nad varuosade all nad silmas pidasid:
Varuosana peetakse silmas kõiki osasid, mida on võimalik osta ja mida ei ole sõiduki omanik ise valmistanud. See millisele margile või mudelile osa on valmistatud ei ole antud juhul oluline. Teie olete sõiduki komplekteerinud ja seda ei saa lugeda omavalmistatuks.
Olete kasutanud seeriaviisiliselt toodetud ja valmistaja poolt markeeritud raami. Sellise raamiga sõidukit on võimalik registreerida ainult valmistaja poolt taotletud tüübikinnituse olemasolu korral.
Sest UK nt. oli võimalik isevalmistatud/komplekteeritud Enduro raami peale tehtud mootorattana arvele võtta, meil isegi mopeedina ei lubata.
Seega kui ma lasen keevitada unikaalse raami + kõik muud jupid peavad ka mul ise tehtud olema nagu kontroller, kummid pean ise tegema, et mitte varuosadena ei käsitleta?
võtad relaka, lased raami pealt kõik märgised nahhui ja värvid üle. kogu moos. midagi neil rohkem öelda ei ole (selle asja osas)
aga üldiselt, miks oma närve vabatahtlikult kulutada sellise idioodikarja otsas nagu seda on eesti ark? või mis see nii tungiv põhjus on, et mingi jalgratas tingimata arvele tuleb võtta? täiesti savi ju... _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
võtad relaka, lased raami pealt kõik märgised nahhui ja värvid üle. kogu moos. midagi neil rohkem öelda ei ole (selle asja osas)
aga üldiselt, miks oma närve vabatahtlikult kulutada sellise idioodikarja otsas nagu seda on eesti ark? või mis see nii tungiv põhjus on, et mingi jalgratas tingimata arvele tuleb võtta? täiesti savi ju...
Tahtsin selle ära teha, südamerahus vahest kiiremaid chill sõite teha. Kunagi ei tea mis tujuga politsei vaatevälja võib sattuda. Ja mu ratas näeb rohkem mootoratta/mopeed sarnane välja ka kui lihsalt regulaarne jalgratas.
Esimene kord ARKIs käiies jäi mulje, et tulede lisamine/vahetamine + pidurite kontroll ning tehniline ülevaatus aitab, ei selgitatud pikemalt asjast, kuna see oli neilegi uus. Oleks aega/närve kokku hoidnud ja edasi mitte läinud sellega.
Mul oli selline probleem paar päeva tagasi, et rattaga chillides maakohas nägin üle põllu umbes km kaugusel ühes väikses alevis politseid sõitmas, võtsin 35 pealt 25peale igaksjuhuks. Mõne aja pärast olid nad samal teel kus minagi. Ja mis ta tegi, ta lihsalt sõitis mul vaikselt järgi juba pikemat aega, vaatasin peeglist ja mõtlesin, noh paneb vilkurid tööle. Õnneks sõitis ikkagi lõpuks mööda. (vb mõõtsid mu kiirust, kas rattal on vajalikud helkurid jne olemas, kes teab, või mis imelik istumise asend see on ?)
Kuna ma pidevalt ekperimenteerin erinevate lahendustega, tol hetkel ma katsetasin mugavamat istumis asendit kus mul jalad ei olnud pedaali peal ning sadul eemaldatud ning asendatud tool versiooniga. Praktiliselt nagu istuks tooli peal.
Ilmselt see oli neil vist pinnuks silmas või mis ?
Sportlikust huvist lihsalt tahaks teada, et kui keegi ostab nt. otse lugupidavast firmast elektriratta, olgu see siis Greyp, stealth electric, või vector jne ja minna sellega arki, võetakse üldse arvele? Või hakatakse mingi muu bullshitiga jamama.
kolinkoff,
Ehk rollerite müüa peaks teadma kuidas need kiirusepiirajate asi on sest minumeelest on kõik rollerid ja mopeedid ALA 49,9cc ja alla võimelised kiiremini sõitna kui lubatud 45kh/h _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Noh, politsei võib ju seal tsirkust teha...selle jaoks hoiadki alati need vändad siis alles. Püüdku nad tõestada, et ma ei suuda näiteks 60ga sõita jalgrattaga puha omal jõul...läheb keeruliseks.
Senikaua kuni ark inimeste asutuseks ei muutu ja oma suhtumist ei muuda, ei näe mingit mõtet ka mingeid asju legaliseerida proovida. Praeguse seisuga on nad 110% inimeste coinimise asutus, mitte juhuslikult vaid planeeritult ja tahtlikult.
Mis jalgratta välimust puudutab siis minu (või sinu) jalgratas võib näha välja kasvõi krdi elevandi sarnane...kui seal on rattad all ja vänt küljes ja ma tahan seda nimetada seda jalgrattaks siis nii ka on _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Minu taga politsei jõlkunud 7 korda aasta jooksul ei nemad suvatse kontrollida kui kiirused suured pole. 1 asi panna rattale peegel waze kontrolliks vältida kohti. Paljud ratturid kasutavad waze kui midagi on võtavad kiiruse maha. Peegel aitab vältida kui keegi tuleb tagant isegi kui kiirus 30 ei suvatse nad aega raisata sinuga kui ei vingerda ja lolluseid ei tee. Kui kiirus läheb kiiremaks kui sport rattal ilmselt siis on põhjust neil tümitada. Terved maanteed rattureid täis sport ratastega. Nee kes sõiduteel vuravad nende sport ratastega ega nemad kergliiklus teel ei lase ikka sõidutee servas.
Peegel imo on rattal vajalik asi eiti kui suur masin hakkab tagant tulema saad valmistuda seee on juhuks kui masinad tulevat mõlemalt poolt ja saad lihtsalt serva ära tõmmata kitsamal teel. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
mis 30...ma olen tavalise väntrattaga tallinna linnas sõitnud vähemalt 55kmh ikka väga mitmel juhul (sadu kordi kindlasti), võimalik et mingil hetkel ka rohkem. nõmme mäest alla kindlasti ka üle 60. ise tean kui kiiresti liikuda tahan oma jalgrattaga, mida sel mendil seal kobiseda on? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
On kunagi ka mingis politsi saates 30 alas sõitev tervisesportlane maha võetud 35km/h _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
noh eks lolli mängida võib alati. politsei võib ju proovida elektriratturit maha võtta, ma ei usu, et sellest head nahka saab aga no kes kardab suuri trahve eks siis võib ju 30 alades igaks juhuks mitte üle 30 sõita
teisalt eks muidugi riik tahab oma trahvirahasid kuskilt saada ja ikka maksimaalselt. kui on piisavalt palju elektrisõidukeid ja piisavalt nendega sõitjaid siis on TÄIESTI KINDEL, et hakatakse välja mõtlema ka uusi ja ägedaid seadusi ja trahve nende rikkumise eest _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Hetkel on ikkagi neid elektri rattaga sõitjaid vähe. Ma olen tallinnas paar korda käinud imo ikkagi kas tõükekad ja ei rattaid. Iseg tava rattaga sõitjaid üksikud. Linnas sõites kulutad pidureid ikka palju, Probleem linnas ei pääse igalpoolt kuhu vaja kui otse tahad siis pead sõiduteed kasutama. Peterburi maanteed mööda kui tulla peab nehatust alats kuni nissanini vingerpussi tegema peaaegu mittekuskil pole normaalset kohta rattaga liikumiseks ja üksikust ristis ülesaada on ooper et keegi üle ei sõida.
Nissani juurest edasi liikuda kesk-linna pole enam probleem. Jõelähtme kergliiklus tee lõppeb üle pirita jõe edasi vaadake kuidas ise saate. Olen proovinud ka lagedi kaudu sealt kaudu ka natuke parem üks kilomeeter tuleb liikuda mõõda teeserva kuniks kergliiklus tee hakkab ja saab lennujaama äärest rahulikult liikuda. Ilmselt vananarva mnt on kõige rahulikum kesklinna saamiseks teine on lagedi kaudu oleneb kuhu vaja. Kui ikkagi olla linnas imo ikka kiiresti saab igalepoole.
Olen arvutanud kas rattaga või bussiga teeb ajaliselt sama. Bussiga on imo igavam. Autoga imo on paras kulukas. Kuid linnas saad rattaga liikuda siva igalepoole. Kevadest alates istub ratta spidomeetril 800+ KM on mehi kes lasevad rattaga 2000 kuus.
Eks paljudele käib üle jõu elektri ratta soetamine ratas ise ehk polegi probleem kuid karraliku aku soetamine ja selle hoidmine on omaette ooper. Kui arvutused kokku panna, ega ise kokkupanna ratta polegi nii odav. Paljudele käib isegi aku üle jõu vaadatakse alist vuffel sõdetakse natuke ja projekt jääbki vedelema aku pärast. Üks juhus oli minul kus kingiti terve ali vufflel aku makses üle 500euro käve ka otsa pool aastat oli vanust sellel. See vuffel oli jama ja ta tahtis sellest vabaneda ja kinkis minule tegelikult viga oli lihtne 1s oli puudu ja bms jama kuna inimene ikkagi kinkis selle minule ja ei hakanud uut bmsi ja s juurde lisama. Ma olen selle aku lammutanud uuesti kuumakanevad pele lasknud ja ilmselt proovin teha väikese aku omale kuna elemente kuskil 150tk siis 2tk olid tõesti halvemad kui ülejaanud kõik. Keevituse jälgede eemaldamine ka paras ettevõtmine veel. Imselt paras sellega külavahel keerutada. Pikka otsa küll ei julgeks. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Ise sõidan 3-15km tavalise rattaga päevas. Talvel ka.
Kompuutrit pole seega aastast läbisõitu ei tea. Bussist igaljuhul 2x kiirem tööle sõites. Buss teeb suure ringi ka.. ja igav on ns istuda.
Tonn 800 imo kirves muigele kisub küll. See aku tundub ainult lühema maa jaoks vaevalt 80km venitad. Ma oma 18Ah akuga käin linnas ära ja jõuan koju on peaegu poole peal aku kui selline poole peal kustub kiiremini talvel külmaga võib veelgi rutem nõrgemaks muutuda. Miinus kraadidega võib Li-ion akut maha laadida küll kuid külma akut ei tohi laadida vähemalt paar tundi peaks toas soenema kui laadimise taha panna talvel. Talvel kui sõita aku toodab ise piisavalt sooja sõiduga pole probleem kui vedelema kauaks külma jätad siis võib hapuks minna. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Just see et full air suspension ja kõik nö raami sisse ehitatud. Ise küll ei viitsiks ehitada. Raam koos mootori ja akuga üksi maksab juba see 1800€ Muidugi tegu on mingi Aliexpressi asjaga, seega üüratu toll veel otsa. Ehk on veel kuskil aga ei viitsi hullu vaeva selle otsimisega näha.
Ehk on mõni parem idee... DH raam ja hark oleks muidugi palju parem, siis saaks natuke hullu offroadi ka panna mitte niisama tiksuda.
Aku maht eriti ei morjenda. Pikim sõit oleks 50km päevas ja tavalise rattaga võtab see 2h. Aga lihtsalt ei viitsi vändata vahest
Sommid müüvad 2k eest sama asja ehk siis ikkagi kirves. Tahaks lihtsalt sellist head raami kuhu bafang mootor ja suur aku mahutada
Kui see mootor keskjooksu alla jääb, siis üsna suur võimalus, et ma kuskil metsas selle ka puruks sõidan.
natuke ebareaalselt head komponendid on küll rattal. samas, eks ta kuskil hiinas kokku visatakse ja reaalne juppide hind on ikkagi heal juhul pool sellest, mida küsitakse.
teisalt jah, range osas on küll valetatud nii, et pole mitte mingit häbiraasugi. 12ah 48v akuga sa ei sõida elu sees isegi mitte 180km lähistele, ilmselt ei sõidaks mitte mingi valemiga ka seda 90km ära, isegi kui ise juurde väntad ja üsna väikse kiirusega sõidad.
xt kompod ja full suspe on muidugi tore, aga ma ei usu, et see suspe mingi eriti kvaliteetne toodang on. ja aku ei ole kuskile raami sisse ehitatud, raam käib lihtsalt poltidega aku küljes _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Tal mootor ainult 250W, Ideaalis peaks see siis tähendama umbes 2 tunnist sõitu täis võimsusel. Mingi maratoni väntaja otsa panna siis võibolla kannataks selle 190km ära.
Kui 95km/h vändata...
Ma oma 18Ah akuga saan kuskil 6+ tundi 250w mootoriga see on ka juhul kui akut ikka päris tühjaks imeda. EI mina usu et 12Ah rohkem kui 4 tundi saab.
Peab arvestama 7.5 Ah saan mina kesklinna ja uuesti linna piirile see on tõesti ainult umbes 30km Peab arvestama 12ah jääb sinna 60km kanti või nõks vahem. Kui on ali vuffel ka peal siis vaevalt sellega kaugele saab. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
see mootor seal ei ole 250w. 250w on tal kõigi eelduste kohaselt mingisugune nominaalvõimsus. tippvõimsus on kindlasti suurem. kuigi tõsi jah, et arvatavasti mootori jõul ühtlase sõidu puhul kiirus on kuidagi nii piiratud, et üle 250w äkki ei kasuta. sellegipoolest, ainult moto pealt 180km isegi mitte kõige ägedamates unenägudes.
loomulikult kui pool või rohkem inimene ise väntab juurde siis võib teoorias rääkida igasugustest ulmenumbritest, aga no see ei ole ju kuskilt otsast enam battery range vaid lihtsalt mingi suvaline tähtsusetu number. ma võin ka 1ah patarei taskusse panna ja sõita 200km maha 5% mootori toetusega, kõik peaga mõtlejad saavad aru, et see on täiesti tähtsusetu näitaja _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Puhtalt mootori pealt argipäevadel keskmiselt tööle ja tagasi 45km (tuul ühes suunas tagant ja tagasi vastu nt.), ainutl käsikaasiga, läheb mul 14-15A voolu, 48V patarei. Mul on 35A Panasonicu pakk. Keskmine kiirus kujuneb 25-26km/h, mõned lõigud kus võimadab sõidan max kiirusega 37+km/h.
85%ni laadides olen saanud keskmiselt 70km 30+km/h keskmine kiirus. Ükskord õnnestus mul tagantuulega ka saada seal 90km keskmine kiirus oli 34 km/h.
Aasta tagasi kui ilm oli fantastiline, täiesti tuule vaikne, laadisin 100%, tegin sellise testi, kus ma ei puutunud kordagi käsikaasi, vaid ainult väntasin, tase 1 ehk siis seal 120-150W aitas, sain 280KM ja mul jäi 5A veel sisse, kui panin teise pakki peale ja kokku siis 320km tuli ära 14 tunniga ühepäevaga. Niikaua üleval oldud, et viimase lõpus võitlesin unega, vägisi kiskus auto tee poole .
Magnetiga mootor ei ole mõeldud ilma vooluta sõitmiseks, oled nagu betooni sisse valatud, vähemalt need 1000W ja ülese.
Keegi oskab öelda kas need hammasratasega keskjooksu mootorid võib ilma vooluta üldse sõita, või jällegi jube vastupanu?
Niipalju kui mina reverse engineerigut teinud nende akudega siis olnud kõigis nendes hiina immitaatorid väga üksikud olnud tuntud tootjate omadega kuid need on ikkagi üksikud. Tallinna tõuksides kah tundmatud immid sees. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
mis need hiina immid on? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Värvuselt nagu samsung ei firma nime siis loed 22P see nagu oleks samsungi 2200mAh mahtuvus nagu on sama kuid kuskil pole samsungit ja puudub ka igasugune tootmise kood. 22P on hall tegelikult mitte roosa. Ainult lugeda võib 22P millega tegu Ja 10A element. Kirjade suurus ja muu on erinev.
Karakterisitka vastas samsungi 2200mAh 10A 22P elemndile kuid kõvasti kehvem.
Minul on laadija mis graafikuid joonistab siis sellega saan võrrelda. Kuna täisti tuttuusi elemente pole graafikusse pannud siis võrdlen vanema elemendiga.
See 22P on samsungi enda kood tuvastamaks mahtuvust. Ilmselt seda ahvivad ka hiinlased. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Sel suvel juhtus mul selline lugu, et kodust 100km kaugusel juhtus tehniline rike, et akud polnud võimalik laadida ja see 20% mis jäi järele, kasutasin autocruise 100W, et aitaks midagigi väntamisele kaasa. Mul on ratta tühimass 75kg + veel 15kg muid asju peal + veel ise täpselt 100kg.
Elektriratta puhul ainult kasutan käsikaasi ja vastavalt sellele natuke paksem riietus ja vett ei kanna kaasas palju. Oli pühapäev ka, õnneks leidsin poe kus ohtralt vett ja sööki osta, et koju väntamiseks energiat saada, reeglid läksid hoopis teiseks, meeletu veekaanimiseks läks too päev. Õnneks ei olnud vastutuul. Minevikus sai ilma mootorita tuuritatud pikalt ja tänu sellle järgmine päev ikka sai ilusti voodist püsti ja midagi ei valutanudki
Tavaliselt kannan varuakut ka kaasas aga seekord polnud selleks ruumi.
Minul on 35km otsa aku tagavaraks kaasas kui pikemale sõidule lähen. Pikem ots olnud linna ja tagasi enamasti 4 tundi edasitagasi siis vähemalt varu aku suudab koju tagasi toimetada. Pakiraami aku paras kaasa tirida ruumi ei võta üldse. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
titanaatakusid on ka keegi kasutanud juba mingis projektis? _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Sel suvel juhtus mul selline lugu, et kodust 100km kaugusel juhtus tehniline rike, et akud polnud võimalik laadida ja see 20% mis jäi järele, kasutasin autocruise 100W, et aitaks midagigi väntamisele kaasa. Mul on ratta tühimass 75kg + veel 15kg muid asju peal + veel ise täpselt 100kg.
Elektriratta puhul ainult kasutan käsikaasi ja vastavalt sellele natuke paksem riietus ja vett ei kanna kaasas palju. Oli pühapäev ka, õnneks leidsin poe kus ohtralt vett ja sööki osta, et koju väntamiseks energiat saada, reeglid läksid hoopis teiseks, meeletu veekaanimiseks läks too päev. Õnneks ei olnud vastutuul. Minevikus sai ilma mootorita tuuritatud pikalt ja tänu sellle järgmine päev ikka sai ilusti voodist püsti ja midagi ei valutanudki
Tavaliselt kannan varuakut ka kaasas aga seekord polnud selleks ruumi.
100kg, krat seda on palju jaa, 1,75 meetrise pikkuse juures ka kindlasti? .
Huvitav kui esirattale panna 500W reduktoriga mootor kas siis talvel see stabiilsust ka lisab? Ice spiker pro rehvid küll aga jubedalt ujub kiilasjääl, esiots just.
Teine ratas talvel sõitmiseks liiga kallis... Ehitaks teise veel
Tõuksile pole naelasid? (Või peaks ise tegema varurehvist...)
Jube sitt sõita praeguste ilmadega Tallatud lume peal veel, aga paljas märg asfalt -1..+1 tempiga ikka suht kriipi
võin isegi täpselt samasuguseid naaste mõnele soovijale kohe pakkuda...umbes sadakond tükki ehk tõuksi jaoks ilmselt parasjagu, 10ka eest. aga jah peab arvestama, et kuskil 5mm minimaalselt peab siis kindlasti olema rehvi materjali ka, enne kui õhukumm või mingi asi vastu tuleb. täiskummi puhul muidugi pole mingit probleemi _________________ "There will be an entire generation of deaf audio enthusiasts who were brought up on CD players and Best Buy receivers, electronic music and so on. These people won't know good sound if it bites them in the ass, so in the end the industry wins."
Kas kellegi leidub bafang bbshd-le sobivat programmeerimis kaablit?
Interface mis seriali annaks on kuskil olemas aga ei viitsi ühendamise skeeme ja asju hakata otsima.
Ehk keegi teab kust saaks tartust parema hinnaga, kui seda E-suitsu poed pakuvad Murata VTC6 18650 3000mah nelja isendit ja laadijat. Võib tavaline ühe elemendi kaupa ka laadida. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
E5.ee vaatasid? https://e5.ee/et/18650/22-sony-murata-3000mah-30a.html ega nkonist odavam tule. 4tk tasub eestist osta kui vaja suur kogus siis nkon. Seal laadijad ka. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Nojah ammu teada et tartu pole eesti. Ainult harjumaa on eesti.
Tartus pean ma maksma pea kolm korda rohkem et kohe saada kui midagi vaja. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
Küsimus oli kas tartus !
et hetkel tuleb ikka 13+ € tk välja käia, sest suht kohe vaja. _________________ Ime tala, Nagu ime kepike.
Siga armastab muda, aga mudane siga armastab puhast aset!
Miks ADMIN Anti112 ambusib mind? andis 1p cooldowni aga ma ei saa peale selle enam mitteühtegi postitust teha! üks päev ei kuid!
kas 36v aku mida laetakse väljundiga 42v. Probleem on selles, et neid laadijaid ei tehtagi üle 2A mida igalpool saada. Mul on ka 18Ah aku samuti laen 2.5A. Kui elemente mitte peedistada siis laen 2.5A edasi ometigi ma saaks lõdvalt 10A laadimisega seda akut laada. 1 asi mida inimesed ei tea kõikide 18650 elementide standard laadimine 1A elemendi kohta. Kui on 6p aku siis 6A laadimisega ei kahjusta neid üldse. Probleem hakkab kui laed 10A siis ilmselt hakkavad soenema ja mingist hetkest hakkvad kahustamist saama. 5 aastajooksul ei tohiks midagi juhtuda kuid enamus ongi 5 aastat eluiga. Ma usun suur aku peab kauem vastu seda igapäev ei lae.
Ilselt vaata advekaatne asi nkonist kui üldse seal neid on mis on suurema ampriga. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Nagu Margus ütles, on enamus kuni 2,5 A laadijad. 10s aku laadimiseks suurema voolutugevusega leiab midagi Aliexpressist või tuleb ise teha. Mina tegin endale ise laadija pannes toiteploki taha CCCV boost konverteri ja ventilaatori. Nii saab lisaks reguleerida ka soovitud pinget ja voolutugevust ja laadida alates 10s kuni 22s akusid.
Sportlikust huvist lihsalt tahaks teada, et kui keegi ostab nt. otse lugupidavast firmast elektriratta, olgu see siis Greyp, stealth electric, või vector jne ja minna sellega arki, võetakse <b>ül<font color=red>d</font>se</b> arvele? Või hakatakse mingi muu bullshitiga jamama.
No mul sai soetatud väikse veaga Hiina elektriroller Hamburgist (oli Saksas arvelt maha võetud). Poolas oli tarvis uuesti arvele võtta ja seal käis ametnik korraks rolleri juures, küsis kas on Vespa ja eitava vastuse peale kolis oma urgu tagasi. 10 min pärast olid reg dokud käes ja tuld, Maria. Vedasin selle rolleri siis Eestisse ja esimese pauguga hakkasin e-teeninuse kaudu asja ajama. Paari nädalaga tuli kenasti vastus, et tüübikinnitus on see ja see ja kobi aga RK-i registreerima...Seal tehti pilti, vaadati igast nurgast Poola passi ja saadeti mind kurele- Poolakad olid asja arvele võtnud vale tootena- miksinud kokku meelepärastest koodidest mingi jampsi, mis Eesti ARK andmebaasi kokku jooksutas( tüübikood kuulus teise tootja teisele mudelile). Igatahes läks asi uuesti tüübikinnitusse ja võttis veel tubli kuu, enne, kui rohelised numbrid külge kruvida sain.
Kui hooaeg hakkab siis see kisub hinda ülesse või ei ole midagi saada.
Kui mu tester kohale jõuab siis saan testida palju ampreid tegelikult annab. Sellega saab kõike debugida, elemente, akusid, adaptereid. _________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.