|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kui vana on sinu igapäevaselt enimkasutatav teler? |
| Alla 1 aasta |
|
11% |
[ 50 ] |
| 1-3 aastat |
|
31% |
[ 142 ] |
| 4-6 aastat |
|
25% |
[ 114 ] |
| 7-10 aastat |
|
18% |
[ 84 ] |
| 11-13 aastat |
|
7% |
[ 33 ] |
| 14-16 aastat |
|
3% |
[ 15 ] |
| 17-20 aastat |
|
0% |
[ 4 ] |
| Üle 20 aasta |
|
1% |
[ 5 ] |
|
| hääli kokku : 447 |
|
| autor |
|
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
15.10.2019 10:33:34
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
Kuidas sa need samaks muudad?
|
Võtad display settingud lahti ja muudad. Nagu monitoril  |
Ei anna muuta, valikus on ainult 60hz. 24hz peale ei saa panna.
Mis teleka mudel ja videokaart sul on, et nii teha saab?
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
15.10.2019 10:48:08
|
|
|
Nvidia control panel alt muuda. Väljundiks telekas vaid
Pm seal sellised valikud kuni 60hz (pilt netist) enda oma võin õhtul jagada. Ise kasutan 24fps filmide jaoks madvr, mis teeb asjad automaatselt ära
Spoiler 
Fhd peale paned, siis saad ka 100hz panna (või oli 120)
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
agox57
HV vaatleja
liitunud: 08.01.2010
|
15.10.2019 11:19:39
|
|
|
| Kas keegi oskab põhjendada,kas oled on nii palju parem kui tavaline Led televiisor. Kas hinna vahe tasub ennast ära.Vaata põhiliset Telia poolt pakutavat,Samuti Netflixi,ja loodan ka Apple TV+ vaatama hakata.Kui poes vaatan siis ega suurt vahet ei ole.Ma mõtlen kallimaid telekaid.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
lauri23
HV veteran

liitunud: 17.01.2005
|
|
| Kommentaarid: 29 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
29 |
|
| tagasi üles |
|
 |
TõnuTõukemõnu
HV kasutaja

liitunud: 30.08.2002
|
15.10.2019 17:36:50
|
|
|
| agox57 kirjutas: |
| Kas keegi oskab põhjendada,kas oled on nii palju parem kui tavaline Led televiisor. Kas hinna vahe tasub ennast ära.Vaata põhiliset Telia poolt pakutavat,Samuti Netflixi,ja loodan ka Apple TV+ vaatama hakata.Kui poes vaatan siis ega suurt vahet ei ole.Ma mõtlen kallimaid telekaid. |
Kui sind soap opera efekt ei häuri ja oled budgeti peal, aga tahaks ikkagi ka häid värve ja üsna head musta, võid kaaluda Samsung QE49Q70R mudelit. See on avg telerite tipus Rtings-i avg ehk keskklassi telerite võrdlustabelis.
Vahepeal Hansapost isegi pakkus 829 Euroga, aga see oli vaid paari päeva vältel.
Ise tahan seda osta
Aga kui kiire pole, siis järgmine a tulevad ka pisemad OLEDid, ka 48".
Samas ei tea kuivõrd alla hinnad siis ka lähevad...
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
13 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pluto
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
16.10.2019 12:15:03
|
|
|
Pean küsima ümmarguse küsimuse ja loomulikult ootan täpset vastust
Vaja telekat, mis sobiks ka arvutiga ühendada üle HDMI, et mõnda puldiga mängitavat arvutimängida mängida, kiireid multipleiereid ei eelda, et on võimalik telekal mängida. Teleteenus vast tuleb ka ikka külge, Elisa.
Hinnapiir 500€ ja koonerdada ka ei taha aga valikut on ikka väga palju.
Aga kui piirata selle valikuga
Hisense B7
LG UM7
Samsung RU73 / NU73
siis kas on vahet?
nt Hisense U7-ni ei hakka eelarvet venitama
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
nunnu
Kreisi kasutaja

liitunud: 25.11.2001
|
16.10.2019 15:45:33
|
|
|
Pühapäeval võin kommenteerida kuidas 55UM7450 on.
_________________ Pooldan igareedeseid kondoomivastaseid ühiskogunemisi vabaduse väljakul. |
|
| Kommentaarid: 19 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
18 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pluto
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
18.10.2019 09:18:17
|
|
|
| Lugesin, et hisense reaktsiooniaeg mängumoodis on 45ms, Samsungidel 11-15ms, seega mängimist silmas pidades tuleks ikka Samsung võtta? Õige?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
KyBer
HV veteran

liitunud: 28.05.2002
|
|
| Kommentaarid: 114 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
98 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
20.10.2019 20:18:23
|
|
|
| Värskendan oma TV ja PC ühildamise probleemi. Teler siis selline https://www.euronics.ee/t/79567/tv-ja-kodukinod/55-ultra-hd-led-lcd-teler-samsung/ue55mu8002txxh . Algselt tahtsin sealt vaadata filme mälupulgalt ja subtiitreid lisada sinna, ent subtiitreid ei saanud kuidagi toimima, ei olnud nagu võimalustki sube lisada ja seega kuradile, prooviks ikka PC järgi selle teleri tööle saada. Ühesõnaga kordan üle et PC-l on displayporte 2tk ja teleril siis hdmi-sid omajagu. Ostsin kunagi mingi ülemineku ebay-st. Nüüd teen nii, et torkan selle üleminekuga kaabli järgi arvutile, samal ajal on ka arvutil tavalises RGB pordis monitor ja siis teises otsas teler. Esmalt lülitan nüüd teleri ja monitori sisse, arvuti veel ei käi. Ja nüüd kui lülitan PC järgi, siis telerile jookseb automaatselt pilt peale ja kõik nagu toimiks, näen neid startupi kirjasid jms, siis tuleb windows starting reklaam nagu ikka käivitusel, ,, ja peale seda on kõmaki, läheb automaatselt monitori peale pilt ja enam teleri peale ei saa mingi nipiga. windows+P klahvi all neid dubleerimisi jms monitoride kuvamise variante muutes ei anna mingit tulemust, ainult monitor või üldse mitte midagi, aga enam TV-d järgi ei saa. Oli vist jutt, et need displayport to hdmi üleminekud võivad mingid mittesobivad olla, aga mul ta ju alguses justkui toimib täiesti, tundub nagu windows 7 mingi kala oleks, windowsis sees seda telerit järgi ei suuda võtta, enne windowsi käivitust BIOS-s jms saab käia teleriga vabalt ja näitab ideaalset pilti. Oskab ehk keegi nõu anda, ei anna hing rahu endiselt.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
20.10.2019 20:45:22
|
|
|
Sul see RGB (ehk tegelikult VGA pistik) on emaplaadi küljes ja DP pesa eraldi videokaardi küljes?
Pane ikka mõlemad videokaardilt. Võib olla, et käivitusel toimibki kõigepealt emaplaadile integreeritud videokaart.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
20.10.2019 21:55:00
|
|
|
| Seal kõik integreeritud, lisa kaarti pole, ja kui nõnda proovin, et selle monitori pistiku üldse lahti ühendan ja siis restardi teen ja ainult TV järgi jätan, siis sama lugu.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
20.10.2019 22:55:25
|
|
|
milline arvuti, milline üleminek?
hdmi ja displaypordi signaalid on erinevad ja (odavatel) üleminekutel on enamasti piirangud läbilaske osas.
kui startupil ka telekas näitab, siis proovi arvutis väljundi seadeid muuta. eelkõige proovi telekasse saadetavat resot väiksemaks tõmmata. uhd telerisse 2160p pilti saates lihtne apssiivne dp > hdmi adapter tõenäoliselt hakkama ei saagi. proovi 1080p.
startupil reso väiksem, seda on oluliselt lihtsam adapteril käsitseda.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
pluto
HV kasutaja
liitunud: 04.09.2002
|
21.10.2019 10:20:22
|
|
|
| nunnu, miks just 7450? 7400 ju täpselt sama telekas, ainult smart assisti pole, kas see on eestis tähtis?
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
21.10.2019 18:47:51
|
|
|
| londiste kirjutas: |
milline arvuti, milline üleminek?
hdmi ja displaypordi signaalid on erinevad ja (odavatel) üleminekutel on enamasti piirangud läbilaske osas.
kui startupil ka telekas näitab, siis proovi arvutis väljundi seadeid muuta. eelkõige proovi telekasse saadetavat resot väiksemaks tõmmata. uhd telerisse 2160p pilti saates lihtne apssiivne dp > hdmi adapter tõenäoliselt hakkama ei saagi. proovi 1080p.
startupil reso väiksem, seda on oluliselt lihtsam adapteril käsitseda. |
Õlemineku kohta andmed puuduvad, lambikas ebay oma oli, ja tundub et ehk ongi selles resos asi äkki. Kui PC jõuga välja lülitasin, siis ta annab valiku safe modes käima ajamiseks ja seal läks tööle TV ekraan, safemodes sain fullhd peale ka reso panna ja ka sellega töötas. Ilmselt PC automaatselt siis kohe proovib 4k-s tööle ajada TV-d ent üleminek ei vea välja ja siis kooleb maha? Krt proovisin niisama siis seda reso maha keerata, ei õnnestu kuramus, justkui kaotab peale seda proovimist TV reso muutmise valikute alt nn lisamonitori arvestusena ära ja reso ka sättida ei saa enam. Mul HDMi kaabel ka 5 meetri pikkune pluss see üleminek, ehk see ka summutab lisaks veel signaali et nii pikk kabla?
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
21.10.2019 19:12:44
|
|
|
Viska see VGA minema ja osta kaks korralikku DP->HDMI aktiivset üleminekut. Probleem ilmselt laheneb.
Võid ka kirjutada mis emaplaat masinas on. Selle järgi saab ehk otsida milliseid väljundeid see korraga toetab.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hobihall
Kreisi kasutaja
liitunud: 25.10.2004
|
22.10.2019 09:54:54
|
|
|
| new1 kirjutas: |
| Algselt tahtsin sealt vaadata filme mälupulgalt ja subtiitreid lisada sinna, ent subtiitreid ei saanud kuidagi toimima, ei olnud nagu võimalustki sube lisada ja seega kuradile, prooviks ikka PC järgi selle teleri tööle saada. |
Mälupulk arvuti järel panna supakas samase kausta mis film ja supaka nimi kopeerida filmi omaga identseks, siis töötavad kõik supakad kui telekas filmi enda koodekit toetab. Isegi supaka ajastust saab teleka seadetest nihutada vajadusel
|
|
| Kommentaarid: 11 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
new1
HV kasutaja
liitunud: 02.06.2007
|
22.10.2019 20:11:21
|
|
|
| raxz kirjutas: |
Viska see VGA minema ja osta kaks korralikku DP->HDMI aktiivset üleminekut. Probleem ilmselt laheneb.
Võid ka kirjutada mis emaplaat masinas on. Selle järgi saab ehk otsida milliseid väljundeid see korraga toetab. |
Lähen käin lõunakast läbi mingi päev ja uurin kas on kellelgi midagi pakkuda seal.
E: Tegin selle pingutuse ja käisin kohe lõunakas kõikvõimalikud poed läbi kus võiks olla sobivat, tavalisi oli mõneski kohas, 4k toetavat aga ei olnud kuskil välja arvatud euronicsis, aga seal see rõve pikk pulk ainult, mul ei mahu sedasi arvuti sahtlisse enam ja see ei sobinud, ei hakanud küsimagi prooviks. Vaatasin nüüd oma seda vana üleminekut mille tellisin kunagi ja sellel ei olegi justkui seal vist tegelikult 4k reso võimaldatud, siin see link . Leidsin justkui sobiva resolutsiooniga sealt sellise link kui suureks hindate tõenäosust, et tööle hakkaks? Samas 4 eur pole kuigi suur kaotus. Kirjade järgi justkui sobiks ju.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
22.10.2019 22:16:28
|
|
|
Mul oli see pulks ühes tükis, suur on jah. Elektroonika peab kusagile ju mahtuma
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
23.10.2019 09:21:47
|
|
|
Kas keegi teab, kas Philipsi OLED803 ja 804 on tehniliste näitajate poolest võrdväärsed? Kui ei, siis milles erinevused on?
_________________ PSN: weaselEST |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.10.2019 09:24:51
|
|
|
| tsitaat: |
The OLED804 replaces last year’s terrific OLED803 range. It boasts the 3rd-gen, two-chip version of the P5 picture processor that’s more powerful than the previous iteration.
|
803 siis eelmise aasta mudel
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
weasel
HV Guru

liitunud: 27.08.2003
|
23.10.2019 10:11:58
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
| tsitaat: |
The OLED804 replaces last year’s terrific OLED803 range. It boasts the 3rd-gen, two-chip version of the P5 picture processor that’s more powerful than the previous iteration.
|
803 siis eelmise aasta mudel |
OK, tõenäoliselt pole lootust siis, et 803 saab Dolby Vision toe.
_________________ PSN: weaselEST |
|
| Kommentaarid: 38 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aktuaalnek
HV vaatleja
liitunud: 28.06.2009
|
23.10.2019 16:11:37
|
|
|
| Tere. Vajaks väheke ostuabi uue teleri ostmiseks. Eelarve on paindlik, pigem küsimus, et mida täpselt vaja. Suuruseks 65", vaatan põhiliselt seda, mis Elisa digiboxist tuleb. Välisest allikast meediat pm ei tarbi. Xbox lülitatakse sisse keskmiselt 1x kuus. Küsimus siis, et mis sorti tehnoloogia poole vaadata, et see näiteks 3 aasta pärast ka konkurentsivõimelist pilti näitaks (mis iganes edasiminekud siin pildiedastustehnoloogiates tulevad)? Olen vaadanud LG c8-t, aga see on overkill? Nanocell? Eelarve on küll paindlik, aga ei tahaks osta aparaati mille potentsiaali ära ei tarbi.
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.10.2019 17:10:17
|
|
|
| aktuaalnek kirjutas: |
| Tere. Vajaks väheke ostuabi uue teleri ostmiseks. Eelarve on paindlik, pigem küsimus, et mida täpselt vaja. Suuruseks 65", vaatan põhiliselt seda, mis Elisa digiboxist tuleb. Välisest allikast meediat pm ei tarbi. Xbox lülitatakse sisse keskmiselt 1x kuus. Küsimus siis, et mis sorti tehnoloogia poole vaadata, et see näiteks 3 aasta pärast ka konkurentsivõimelist pilti näitaks (mis iganes edasiminekud siin pildiedastustehnoloogiates tulevad)? Olen vaadanud LG c8-t, aga see on overkill? Nanocell? Eelarve on küll paindlik, aga ei tahaks osta aparaati mille potentsiaali ära ei tarbi. |
FullHD pilt siis ilmselt, sest vaevalt sealt 4k-d järgmise 3 aasta puhul tulema hakkab. FullHD pildi puhul üldiselt vahet pole, kõige odavam 65" ajab asja ära, ei pea isegi 4k tuge olema.
Ma ise ostsin just omale selle C8 65" ja mingit vahet ei tee oma 10 aastat vana fullhd teleriga kui vaatan etv fullhd-s üle Telia digiboksi. Samas kui tahad vaadata 4k ja HDRi, siis on juba väga suur vahe, millise teleri ostad.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.10.2019 17:23:41
|
|
|
| tsitaat: |
Ma ise ostsin just omale selle C8 65" ja mingit vahet ei tee oma 10 aastat vana fullhd teleriga kui vaatan etv fullhd-s üle Telia digiboksi.
|
Mul otsest võrdlust pole, aga 10 aasta tagune lg tipu pilt oli küll natuke kehvem kui C8-l...samas vana oli 49" uus 65"....poole suurem ekraan
Vanatädi saadetud usa seebid on ka ikka parema pildiga
Aga sellega nõus, et Telia tv jaoks OLED telekat kohe kindlasti vaja pole
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
aktuaalnek
HV vaatleja
liitunud: 28.06.2009
|
23.10.2019 18:54:25
|
|
|
| Tänan info eest! Vaatasin, et praegune isend (LG 42LA660S) on isegi ca. 6-7a vana. Ehk on 4k ikkagi mõistlik kui mingi juhuse tõttu ostetav isend sama kaua peaks elama. Kas on mõni soovitus ka mõttes, et milline isend upscalemisega (ma eeldan, et fhd signaali upscaletakse 4k aparaadis, andestust, kui eksin) mõistlikult hakkama saaks ja vaadatavat pilti seejuures edastaks?
|
|
| Kommentaarid: 3 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
3 |
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
23.10.2019 19:04:01
|
|
|
| aktuaalnek kirjutas: |
| Tänan info eest! Vaatasin, et praegune isend (LG 42LA660S) on isegi ca. 6-7a vana. Ehk on 4k ikkagi mõistlik kui mingi juhuse tõttu ostetav isend sama kaua peaks elama. Kas on mõni soovitus ka mõttes, et milline isend upscalemisega (ma eeldan, et fhd signaali upscaletakse 4k aparaadis, andestust, kui eksin) mõistlikult hakkama saaks ja vaadatavat pilti seejuures edastaks? |
4k upscalemisga ei saa isegi c8 hakkama, nagu ma mainisin on pilt suht sama. Kõige odavamaid mudeleid ma ka ei soovitaks ja nanoCelli ka mitte.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.10.2019 19:14:17
|
|
|
FHD-->4K ega sitast saia ei tee
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
23.10.2019 19:36:27
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
...
Aga sellega nõus, et Telia tv jaoks OLED telekat kohe kindlasti vaja pole |
Jah, Telia tv jaoks pole OLED hädavajalik, aga ei nõustu absoluutselt, et pole vahet sees. Kõrgema otsa teleris (nt OLED) näeb ka telia pilt palju kenam välja.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
indrpo
HV Guru
liitunud: 14.11.2004
|
23.10.2019 19:51:35
|
|
|
Ma siin mõtlengi, et mis spetsialistide nõuandega tegu on?
ALATI on OLED parem, vaata kasvõi youtube 360p kraami. Siin ei ole küsimus, et kas sa vaatad ainult antenni, panni või teliat.
Ega jah, kui sul oleks mega hinnasääst ja tõesti vanaema vaatab ainult hispaania seepi, leia siis see 1080 LED teler ilma nutita ja lase tv teenus käima.
Siiski vähe teadlikum tarbija, kes natuke mängib, natuke youtube jooksutab, digiboksi HD sisu tarbib ning võibolla laeb kusagilt ka HDR 4K sisu siis oleks ikka mõistlik valik, kas OLED või kallima otsa LED 4K.
hinnavahe lihtsalt ei lase enam odavat asja osta.
|
|
| Kommentaarid: 262 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
228 |
|
| tagasi üles |
|
 |
käbi
HV kasutaja
liitunud: 30.10.2003
|
23.10.2019 20:14:57
|
|
|
Elisa-Levira HD kanalitel on LG B8-l truemotion nagu deaktiveeritud (menüü hall).
Tavaliselt truemotion nõrgalt peal 2/10, 4/10. Mingi FW kala või tehniline piirang e omadus?
|
|
| Kommentaarid: 2 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
2 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
23.10.2019 21:19:15
|
|
|
Need asjad võiks üldse olemata olla
Jah, tean, osad kasutavad neid
Ise ei oska kommentaarida, mul kaablit telekasse ei jookse
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Rainis15
HV vaatleja
liitunud: 10.10.2019
|
23.10.2019 21:39:16
|
|
|
| Rainis15 kirjutas: |
Olen omanud OLEDi 65B7 1a ja 4 kuud ning nüüd siis tekkinud teleri keskkossa laik. Nüüd siis uurisin et ongi mingi pikslite burn teema vms. Pole väga pädev sel ala. Teler ise töötab arvan et pikalt u 12-14h päevas (naine lapsega kodune). Pidevalt erinevad kanalid liikumises ja siis filmid läbi välise kõvaketta. Kuigi enne seda laiku sai soetatud xbox one wrc8 ja seda mõned õhtud 2-3h mängitud.
Onoffis ostetud ja kirja saatsin piltidega LG garantiisse Renek, aga sealt edasi võtsid ühendust juba tammsaare euronicsi tegelased kes siis telekale esmasp järgi tulevad. Saab näha mis edasi, nagu aru saanud siis ilmselt paneeli vahetus sellisel puhul. Sai kirja väike hetke kogemus selle teleriga
[list=][/list] |
Läks siis nii, et esmasp euronicsi bussiga vara kohal, telekas kaasa ja nädala pärast sõnum et valmis. Paar päeva hiljem toodi koju ja pandi seinale tagasi, ekraanil veel uued kiled peal. Paberid kaasas et OLED moodul vahetatud.
Ehk kõik läks hästi. Omasin 2a garantiid, meil koos piltide ja teleka andmetega teele ja edasi juba nii nagu mainitud.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
IceUul
Sinu Ema

liitunud: 14.11.2001
|
24.10.2019 09:22:01
|
|
|
| oliver. kirjutas: |
| jeesus188 kirjutas: |
...
Aga sellega nõus, et Telia tv jaoks OLED telekat kohe kindlasti vaja pole |
Jah, Telia tv jaoks pole OLED hädavajalik, aga ei nõustu absoluutselt, et pole vahet sees. Kõrgema otsa teleris (nt OLED) näeb ka telia pilt palju kenam välja. |
Konks on muidugi selles, et eelmine teler, mille asemele OLEDi võtsin oli ka oma aja tipp tehnika, n-ö kõrgema otsa teler, aga mis oli optimeeritud FHD jaoks.
Kui vaatad 4k ja HDR, kasvõi youtubest, siis tuleb metsik vahe sisse OLEDi kasuks, samas valgustatud toas, ei ole ETV-d või FHD filmi vaadates mingit vahet, pimedas tuleb vaadates
tuleb OLEDi kontrast paremini esile.
|
|
| Kommentaarid: 219 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
4 :: |
188 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
24.10.2019 10:59:30
|
|
|
| Seda küll, et ka vanem tipptehnika võib pädev olla - üks Philipsi päris vana 9. seeria on kasutusel, aga telia pilt on seal võrreldes uute odav- ja keskklassi mudelitega ikka märgatavalt parem.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caspar08
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2010
|
24.10.2019 12:18:40
Televusseri ost |
|
|
Tervist. Otsin parasjagu uut telerit omale ning kasutatud turg tundub hingehinda küsivat (põhimõte "ma maksin 8a tagasi ta eest 1000 eurot ja nüüd võiks 200 tagasi saada" kuigi poes uus mudel samade näitajate ja värskema menüüga 250).
Igasugu allview/manta/telefunkeneid ja sharpe vist ei tasu vaadata eriti? Kui Elisa tehnik käis netti ühendamas, siis mainis, et Samsung on Eesti turu jaoks kõige mõistlikum variant, et teised aja jooksul muutuvad uimaseks ja kaob tugi ära vms. Samas on samsung ühtlasti kõige kallim. Odavatest vist on TCL isegi üsna okei?
Põhirõhk hetkel 40-43" ümber, samas võib olla ka 50" ja netist tellimise vastu pole midagi. 40-43" juures tasub vist vaadata juba 4K ekraane ilmselt või muutub liiga kribuks ja on 1080p ka täitsa hea? Põhikasutus esialgu oleks ainult läbi juhtme arvutist filmide vaatamine ja kunagi tulevikus ilmselt lisan alles kanalid juurde ehk - niisama pole telekat üle 10a vaadanud eriti, üksikud saated tavaliselt netist järgi vaadanud. Ei oska nende QLED-OLED-ULED ja muude asjade vahel eriti valida, sest kogemus puudub hinnapiir näiteks kuni 300, aga mida odavam seda parem
EDIT: ja seinakinnitus oleks parim lahendus vast.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2019 13:11:29
|
|
|
Kas plaanid (peamiselt) üksi vaadata? Selles hinnaklassis on VA ja IPS paneele. IPS - paremad vaatenurgad, perega parem vaadata. VA - nõks parem pilt, eriti mustade osas. Praktikas - kui kahte kõrvuti pole siis ilmselt on savi VA eelsitast ja IPS sobib hästi.
Suurus - üldiselt kiirelt harjutakse suurema ekraaniga. 43'' on tänapäeval selline lahjavõitu, eriti kuna 50'' ja 55'' on pea samade hindadega.
Ise ostaks igaljuhul 4k kuna isegi kui seda vahet on vahel ja harva näha siis KUI ikka on teinekord pilt eriti terav ja detailne... see on mõnus. Muidugi siis võiks pigem 55'' suunas vaadata, samas võib hinnapiir jalgu tulla.
Osadele meeldib näiteks Philipsi ambilight. Endal on kah Philips, kah odav (aasta vana) ja ambilight oli "meh?". Pole kasutanud peale esimest katsetamist, ei paku huvi.
Üldiselt lineaartelevisioon tundub endale veider - aga eks see on maitse asi. Kui pole 10a vaadanud siis milleks peaks tulevikus sellele mõtlema?
Ahjaa - isegi odavatel 4k telkudel on täiesti okei Netflixi äpp sees. Ise ka olen imestanud kui kasutatav see on.
See uimaseks muutumine on möga enda arvates. St odava teleka "nutikus" on niiehknaa tatine. Jällegi võib nii ja naa teha, ise eelistan nutikuse kas Apple TV või arvuti seest ekraanile lasta. Teleka enda Netflix ja Youtube rakendused on küll täitsa kasutatavad aga uimasevõitu. Samas kui natuke uimab enne film sisi edasi on ju ükskõik, poolteist tundi pole muud kui vaatamist, vahepeal vajadusel pausile pannes.
QLED-OLED-ULED pole selles hinnaklassis teemaks.
https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=701509 on üks hea teema, mida uurida.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caspar08
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2010
|
24.10.2019 13:11:37
|
|
|
Tänud hea selgituse eest. Vaatamisdistants on siuke 2 meetri raadiuses ja põhiliselt vaatan vaid naisega kahekesi midagi.
Hetkel silma jäänud - TCL 49" DP600 seeria(VA Paneel) 290€
Samsung UE43NU7092 43" IPS paneel 310€
SAMSUNG UE50NU7092UXXH 50" IPS 360€
Nii rikas ma pole, et saasta kokku osta, aga hindasi vaadates ilmselt langeks valik esimese kahe peale.
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2019 13:42:49
|
|
|
Kui on kahekesi vaatamist siis ma ise võtaks IPSi. Sest VA puhul on tegelikult ikka tunda kui ka ise ennast liigutad ekraani ees, natuke pildi olemus muutub. See ei sega - aga mida suurem ekraan seda "suurem" efekt on.
Ei tunne küll toda TCL'i aga ise valiks logota 49'' ja logoga 43'' puhul igaljuhul suurema ekraaniga isendi. Aga see VA... tõsiselt soovitan kasvõi poes suvalist VA'd käia vaatamas ja ekraani ees vaatamiskaugusel liikuda ühes ja teises suunas.
Üks hea koht võrdlemiseks - https://www.displayspecifications.com/en/comparison/ef16d8fd4
Ahjaa, üks asi veel. Kui näiteks ülaloleval lingil mudeleid võrrelda siis pole nagu väga vahet. Saransed, väga sarnased, kõigil on justkui vajalikud asjad olemas. Aga tegelikult on asju, mida ei saa kirjeldada. Kui mugav on pult, kuidas on puldiga kogu see värk kasutada, kas jookseb teinekord midagi kokku või mitte. Näiteks kui ise suurt ekraani valisin siis jäi nii mõnegi ülevaate puhul silma, kuidas inimesed kirusid kokkujooksvat "smart tv"-d. Seda nagu ei tahaks... aga üldiselt võiks sobiva mudeli puhul mõne ülevaate läbi sirvida. Võib leida detaile, mida muidu ei oskagi oodata.
Näiteks üks loll detail enda teleka (Philips 50PUS6162) puhul - Netflixil on 4k sisu, mis on HDRis. Näiteks Apple TV puhul saab HDRi välja lülitada sest kui ekraanil on pseudo-HDR (loe: kõik odavad, kusagil LG OLEDist hakkab korralik HDR) on kole ja "hall". Kõnealusel Philipsil ei saa välja lülitada. Ja mis veel hullem - see HDR mängitakse maha 60 kaadrit sekundis! Ning see pole too "smooth motion" vmt napakus, mida õnneks saab telekas välja lülitada, mis tuleb esimese asjana välja lülitada. Ei, see on kuhugi sisse kirjutatud ja paljudel telekatel nii - 4k HDR Netflix on 60 kaadrit sekundis ehk siis minu jaoks vaatamiskõlbmatu. Nett on seda hala täis.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.10.2019 13:56:10
|
|
|
| kahekesi vaatate, siis võtaks ikka ips. endal 43" TCL, samuti dp seeria. pilt on täitsa okei, aga seal on 2 aga, nimelt see sama vaatenurga värk, otse peab telekat vaatama, nurga all hakkavad värvid üsna kiirelt ära pleekima... ja teine aga on too sama nutipluti... sinna tuleb ikka chromecast ultra vms juurde osta. 5GHz wifit mu telekal näiteks pole, seega 4k hdr'st võib suu puhtaks pühkida. äpindus on tal samuti üsna jube. okei, yt ja netflix on olemas, aga sellega ka see asi piirdub.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caspar08
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2010
|
24.10.2019 14:32:18
|
|
|
LG 49UK6200PLA 49" tundub ka asjalik valik, 340€ ja IPS paneeliga. Samas on Samsungid endal ja tuttavatel alati kuidagi kauem kestnud kui LG-d, see fakt veidi hirmutab Samsungi 43"-st suuremaid 49-50" telekaid alla 400e ma IPS paneeliga ei täheldanud kuskil müügil, kõik olid VA. Ilmselt langeb valik siis selle ~310-320e hinnaklassis Samsungi 43" IPS paneeliga telekale
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.10.2019 14:41:25
|
|
|
vaatasin et seinakinnitus sul seal märgitud üheks kriteeriumiks. vesa augud kõikidel telekatel olemas. seda ma ei tea, et telekaga seinakinnitus ise kaasa tuleks. selle peab ikka vast eraldi ostma.
ausalt enda kogemuse põhjal ütlen, et kui just voodi jalutsisse ei plaani paigaldada, siis 43" jääb väikseks. ips v.s. va, mine käi kuskil telekapoes ja vaata oma silmaga üle. võibolla polegi piisavalt kriitiline vaatenurga suhtes ja sobib ka va paneel.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2019 14:58:04
|
|
|
Teleka suurusega on muidugi see lugu, et tähtis pole mitte suurus vaid vaatamiskaugus. Vahel on endal läpakas "teleka" vaatamist - pole nagu viga kui vaadata sobivalt kauguselt. Märksa odavam on istuda pool meetrit või meetri lähemale kui osta 65'' ekraan...
Seega 43'' ei pruugi ka halb olla. Enda kogemuse põhjal annab 50'' rohkem mänguruumi ja on hinna-kvaliteedi-suuruse poolest väga optimaalne. Samas enne seda oli 32'' (teleka vahetus oli muul põhjusel) - ja ka olin väga rahul. Tuleb osata nautida, mitte kiimelda kogu aeg uuema-suurema suunas.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
24.10.2019 15:08:39
|
|
|
| Baeskades, jah, aga kui valida kas 310 43" ips või 360 50" ips, siis selle 50€ säästu pärast 7st tollist ei loobuks. kui va pilt sobib ja rahadega laiata pole, siis 290€ 49" on väga hea valik. kui ruumi on, siis mina seda 43" varianti üldse ei kaalukski. endale võtsin 43" kuna teleri paiknemine seab piirid suurusele.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
24.10.2019 15:17:44
|
|
|
| 50€ võib olla kas väga palju või väga vähe, oleneb eesmärgist. Kui ei sea suuri nõudmisi siis ei ole pointi üle maksta.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caspar08
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2010
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
24.10.2019 19:25:23
|
|
|
Minule isiklikult meeldib TV puhul VA paneel oluliselt enam kui IPS. IPS glow on väga jube pimedas toas vaadates ja backlight bleed jms. Mul on siin 3 aastat olnud samsa 55" VA ja võrdlen seda ämma IPS LG-ga ja oma vana dell IPS monitoriga. Ausalt öelda ma ei oska sellele VA telekale midagi muud ette heita kui 4k ja HDR puudumine.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Caspar08
Kreisi kasutaja
liitunud: 01.04.2010
|
24.10.2019 21:17:40
|
|
|
| dex kirjutas: |
| Minule isiklikult meeldib TV puhul VA paneel oluliselt enam kui IPS. IPS glow on väga jube pimedas toas vaadates ja backlight bleed jms. Mul on siin 3 aastat olnud samsa 55" VA ja võrdlen seda ämma IPS LG-ga ja oma vana dell IPS monitoriga. Ausalt öelda ma ei oska sellele VA telekale midagi muud ette heita kui 4k ja HDR puudumine. |
Kurjam, peab ikka poes käima ja üle kaema, mida mis asi kujutab poes muidugi on nõmedalt kõva valgus, aga umbes aimu peaks nurkadest jms saama. Üldiselt on mul nurgadiivan 90 kraadi telekasuhtes ja vahemaa 2.3m, seega 50" on vist ideaalne ja tulevikukindel variant, nüüd peab veel mudeli välja valima. Ilmselt peab hinnapiiri veel üle 300 tõstma. Kui 1a soodukas lõppeb enne homset tööpäeva lõppu, siis ilmselt jään kasutatud asju vaatama ja musta reedet ootama
Mul oli kunagi U2715HM vms 1440p delli IPS molu, siis küll värvid ja kõik meeldisid nii päeval kui öösel, aga korralikult sätitud VA on ka päris asjalik jep. Telekana lihtsalt eemalt teine efekt ilmselt. Aga tänud tarkade nõuannete eest
|
|
| Kommentaarid: 90 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
85 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Smati
HV kasutaja
liitunud: 12.12.2006
|
24.10.2019 22:31:19
|
|
|
| Ise kiidan küll paari aasta vanust LG 6. seeria 49" IPS LED mudelit. UJ6307 vms. Paari meetri kauguselt vaatame, üldiselt teliat. Võid ka oma telekateenuse pakkujalt küsida, äkki on midagi head pakkuda.
|
|
| Kommentaarid: 8 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
25.10.2019 05:22:26
|
|
|
| Smati kirjutas: |
| Ise kiidan küll paari aasta vanust LG 6. seeria 49" IPS LED mudelit. UJ6307 vms. Paari meetri kauguselt vaatame, üldiselt teliat. Võid ka oma telekateenuse pakkujalt küsida, äkki on midagi head pakkuda. |
telekateenuse pakkuja koorib naha ja karvad koos kõrvadega. kodumasinad on selline pood kust tasub uurida valikut. too kord kui enda oma ostsin, siis seal oligi vist sama mudel kõige odavam.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|