Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 478, 479, 480  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 00:38:59 vasta tsitaadiga

mauro kirjutas:
Vähemalt keegi - Teliast kellega rääkisin, väitis et ehk järgmise aasta esimeses pooles.

Kuulsin ka, et minu aadressil on näha 60/10 - iseteeninduse seda muidugi ei ole. Ei teagi miks.


sama iseteenindus näitab ka mul endiselt 40... suht huvitav ,et nad ei taha raha inimestel kindlalt keegi võtaks selles piirkonnas ka kiirema aga noh mis teha kui ei pakuta ja pead ise nuruma mida 99.9% inimesi ei oskaks isegi teha.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
xHeiks
HV vaatleja

liitunud: 13.08.2014



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 00:44:48 vasta tsitaadiga

Väike update siia, juhuks kui kellelgi huvi on, või sama murega satub olema.

Tehnik käis kontrollimas liini ja majas olevat ühendust.
Vist oli sellega korras, kuivõrd soovitas lihtsalt ruuterit uuema vastu vahetada, nagu ka siin foorumis sõbralikult soovitati.

Tänud arutlemast icon_smile.gif
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Inspiro
Kreisi kasutaja

liitunud: 28.05.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 08:29:29 vasta tsitaadiga

siven kirjutas:
mauro kirjutas:
Vähemalt keegi - Teliast kellega rääkisin, väitis et ehk järgmise aasta esimeses pooles.

Kuulsin ka, et minu aadressil on näha 60/10 - iseteeninduse seda muidugi ei ole. Ei teagi miks.


sama iseteenindus näitab ka mul endiselt 40... suht huvitav ,et nad ei taha raha inimestel kindlalt keegi võtaks selles piirkonnas ka kiirema aga noh mis teha kui ei pakuta ja pead ise nuruma mida 99.9% inimesi ei oskaks isegi teha.


Telli 40/10 ning peale seda süsteem kontrollib liini üle, kui on võimalik 60/10 pakkuda siis seda ka pakutakse icon_cool.gif
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mauro
Kreisi kasutaja
mauro

liitunud: 24.04.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 18:03:31 vasta tsitaadiga

On juba 40/10.

Tehnikule sai ka mingi aeg nagu kirja pandud telia poolt, et vaatab nende otsa siin üle.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 19:00:57 vasta tsitaadiga

mauro, vaata oma modemist liini max. kiirust, siis näed miks ei saa 60 tellida. 60/10 puhul confitakse port 70/12 peale.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 19.07.2019 22:15:00 vasta tsitaadiga

Ruuterist ei näe tavakasutaja miskit. Pordikiirus muutub siis, kui oled selle vastava teenuse saanud omale. Liinikvaliteedi parametrid ruuteris ei ütle tavakasutajale aga mittemiskit.

Muidu aga Oli ka mul see 60/10 kunagi, kuid kallima hinna tõtu puudus sellel mõistlik eelis 40/10 ees ja seega saigi väikseim-soodsam kiirus valitud.
60/10 aga kadus valikutest ja rohkem seda ei pakutud iseteeninduses.
Kuna mul siin kaablikanalisatsioon puudub, siis trassi pole kunagi vahetatud, aga 100/25 kiiruse siiski sain.

Ehk siis minu kogemuse põhjal, kasutajakogemus ei paranenud 60/10 valikul, samas raha kulus kuus rohkem.
Uus 100/25 on aga vägagi märgatav edasiminek thumbs_up.gif

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.07.2019 22:56:50 vasta tsitaadiga

jägaja, varem küll nägi. DSL rate. Mõni post tagasi on üks kasutaja selle ka välja toonud.

Kui su liini rate on kehvem kui vajalik pordi conf, siis ei saagi tellida seda kiirust.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
harakas
Kreisi kasutaja

liitunud: 23.06.2004




sõnum 20.07.2019 09:41:04 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
jägaja, varem küll nägi. DSL rate. Mõni post tagasi on üks kasutaja selle ka välja toonud.

Kui su liini rate on kehvem kui vajalik pordi conf, siis ei saagi tellida seda kiirust.

Need andmed kadusid juba ammu mingi tarkvarauuendusega ära
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 11:05:06 vasta tsitaadiga

harakas, ok. Paar nädalat tagasi käisin ühte DG200 ühendamas, see igastahes näitas, ju oli vana tarkvara peal siis.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 20.07.2019 11:19:31 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
jägaja, varem küll nägi. DSL rate. Mõni post tagasi on üks kasutaja selle ka välja toonud.


DSL rate kuvab sulle tellitud kiiruseid. Kui liiniga on probleeme, võivad need numbrit tellitust erineda ehk väiksemad olla, kuid jällegi, tavakasutaja ei tea neist numbritest midagi arvata, vast tehniku jaoks on asi lihtsalt mugavam olukorda hinnata.

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 11:30:31 vasta tsitaadiga

jägaja, asi klaar, tuleb välja et uue softiga ei näe enam vajaliku rida.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A.S.
HV Guru

liitunud: 27.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 12:50:35 vasta tsitaadiga

Vana Thomson ruuteri suguvõsaga oli kunagi sama jama, iga tarkvarauuendusega jäi tehnilise info kuvamist vähemaks.
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 34
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 16:59:40 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
jägaja, asi klaar, tuleb välja et uue softiga ei näe enam vajaliku rida.

400P igal juhul näitab nii ruuteri avalehel kui ka status-DSL
Actual Data Rate 219999 52000
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 18:24:21 vasta tsitaadiga

(b)itiboy, see pole liini max. kiirus.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edgar
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 19:05:44 vasta tsitaadiga

KillFrenzy, mida see rida endast kujutab? Ühel aadressil on mul see 200/48, teisel 220/52.
_________________
-_-
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 19:57:28 vasta tsitaadiga

Edgar, esimesel liin kehva?
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 21:02:41 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
(b)itiboy, see pole liini max. kiirus.

KillFrenzy, aga mis kiirus see siis on? Igal juhul mitte tellitud kiirus. Mul tellitud kiirus 100/25.
Minu arusaamist mööda siiski max võimalik liini kiirus.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 21:13:55 vasta tsitaadiga

(b)itiboy, port on konfitud selle kiiruse peale. Saad mitu telekat käima panna ilma et interneti kiirus kannataks.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Edgar
HV kasutaja

liitunud: 01.05.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.07.2019 22:01:20 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
Edgar, esimesel liin kehva?


Ilmselt. Telia ühendus Telia sidekapist ruuterini on tehtud pikem kui hea oleks.

_________________
-_-
Kommentaarid: 21 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 21
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alan
HV veteran
Alan

liitunud: 12.02.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 12:59:14 vasta tsitaadiga

Paluks arvamusi, access pointid VS mesh süsteem.

Telia 500/500 ühendus. Maja (240m2, 2 korrust + täiskelder). DG400P wifi katab kõige ülemise korruse ainult osaliselt ära ja selle kiirusega saan isegi rahule jääda. Hea meelega jätaks selle wifi tööle ja lisaks access pointe juurde - küsimus lihtsalt, mis täna hea oleks?

Kas/miks tasuks eelistada Linksys VELOP süsteemi (3-pack AC6600) või ajaks mõni soodsam lahendus ka asja ära, näiteks Intenole lisaks lihtsamad 2-3tk Archer C6 AC1200 MU-MIMO access pointidena juurde panna?
WiFi seadmeid iseenesest palju ei ole: aegajalt kuni 2 telefoni ja 2 läpakat ja wifi liiklust ka meeletult ei ole. Kõik muu (lauaarvutid, telekad) on CAT6a otsas. Küll aga tahaks 5ghz wifiga terve elamise ära katta. Telefonid ja läpakad toetavad 802.11ac ja MU-MIMO't ka.
VELOP on muidugi ahvatlev, aga ma ei ole kindel, kas tal on muid eeliseid peale "ühenda ja unusta" lihtsuse? Suvalise access poindi üles seadmine ei ole ju sugugi keeruline.

3x Archer C6 = 108€
3-pack Velop = 299€
Kas hinnavahe õigustab või pigem mitte?
Kommentaarid: 131 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
smily
HV kasutaja

liitunud: 20.12.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.07.2019 13:19:00 vasta tsitaadiga

Pigem soovitaks võtta Ubiquiti AC-lite ning neile sobiv POE switch. Ei peaks jändama voolu kohtade loomisega.
Mu-mimo'st kodu lahendustest kasu pole, see on pigem loodud suuremate ruumide jaoks, kus korraga on paarkümmend kuni sada seadet.
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 7
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 24.07.2019 16:27:39 vasta tsitaadiga

tegu diili netiga ja ruuter
http://pcsto.ee/product.php?id_product=1070549
tl-mr3020(EU) v3.2 ei tööta e8372h pulgaga

ei saa aru mis viga ... pulk ei ole EU?

veel imelikke asju:
- pulk haakis end 13km kaugusel 513021155 B3 saatja külge ja lahti ei lase
- antenn peaks olema TS-5 pistikuga , aga mul crc9 , ei tea kas seal midagi vahet, pistik loksub
- ilma antennita oli igaljuhul suht vilets ühendus, aga vahel näitas ka 3km kaugust B20 saatjat
- e8372h pulk väidetavalt kodustatav, ei ole veel õpetust otsinud, vastu pole ka tulnud
- kas B20 saatjatel peab olema horisontaal või vertikaalyagi

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100


viimati muutis kfl 24.07.2019 17:02:53, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
McCoffin
HV kasutaja

liitunud: 24.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.07.2019 16:36:33 vasta tsitaadiga

Smily: Võta Ubuiquti, seadista ära ka miinimumsignaali tugevus, et ringi liikudes valutult access poindist access pointi hüppaks. Muud odavad käkid ei pruugi sellist funktsionaalsust omada. Ise kasutan sarnast setupit, väga rahul. POE on ka kasulik, ühe kaabliga saad suht vabalt valida, kuhu peitu saad ära torgata oma wifi saatja.
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
humanoid
HV vaatleja

liitunud: 04.11.2013




sõnum 26.07.2019 01:06:16 vasta tsitaadiga

Kasutan uut Zyxeli 3316 ruuterit 4G internet välise mimo paneelantenniga.Internet 20/5 Telialt. Olen sageduse käsitsi 2600MHz ära määranud. Levi keskmine, sest otsenähtavust ei ole ,masti kõrgus maapinnast umbes 13 meetrit. Olen proovinud sagedust 2100MHz - levi hea , kuid kiirus ei ole nii stabiilne ,kui 2600MHz keskmise leviga. Kas ma kahte sagedust korraga ei saa püüda ? Jah määrasin ära mõlemad sagedused, kuid ruuter näitab ikka ühte sagedust. Ehk siis mõte mitut masti korraga püüda, keegi siin rääkis et selle Zyxeliga peaks saama mitut sagedust/masti korraga kätte...
Andke nõu...Pigem jään 2600MHz peale ,tundub kõige stabiilsem...Lähedal Telia mast 2 km ja Elisa mast umbes sama kaugusel, mastid üksteisest minu maja suhtes väga väikese kraadiga, samal kursil peaaegu.
Ja kuidas ma tean mis masti ma üldse püüan ?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
HA
HV Guru
HA

liitunud: 02.05.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2019 01:50:53 vasta tsitaadiga

humanoid kirjutas:
Kasutan uut Zyxeli 3316 ruuterit 4G internet välise mimo paneelantenniga.Internet 20/5 Telialt. Olen sageduse käsitsi 2600MHz ära määranud. Levi keskmine, sest otsenähtavust ei ole ,masti kõrgus maapinnast umbes 13 meetrit. Olen proovinud sagedust 2100MHz - levi hea , kuid kiirus ei ole nii stabiilne ,kui 2600MHz keskmise leviga. Kas ma kahte sagedust korraga ei saa püüda ? Jah määrasin ära mõlemad sagedused, kuid ruuter näitab ikka ühte sagedust. Ehk siis mõte mitut masti korraga püüda, keegi siin rääkis et selle Zyxeliga peaks saama mitut sagedust/masti korraga kätte...
Andke nõu...Pigem jään 2600MHz peale ,tundub kõige stabiilsem...Lähedal Telia mast 2 km ja Elisa mast umbes sama kaugusel, mastid üksteisest minu maja suhtes väga väikese kraadiga, samal kursil peaaegu.
Ja kuidas ma tean mis masti ma üldse püüan ?

Telia SIM kaardiga püüad ikka Telia masti... icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 143 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 2 :: 121
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2019 08:30:42 vasta tsitaadiga

humanoid, 4G teema on siin https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=665358
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2019 12:36:10 vasta tsitaadiga

humanoid kirjutas:
Kasutan uut Zyxeli 3316 ruuterit 4G internet välise mimo paneelantenniga.Internet 20/5 Telialt. Olen sageduse käsitsi 2600MHz ära määranud. Levi keskmine, sest otsenähtavust ei ole ,masti kõrgus maapinnast umbes 13 meetrit. Olen proovinud sagedust 2100MHz - levi hea , kuid kiirus ei ole nii stabiilne ,kui 2600MHz keskmise leviga. Kas ma kahte sagedust korraga ei saa püüda ? Jah määrasin ära mõlemad sagedused, kuid ruuter näitab ikka ühte sagedust. Ehk siis mõte mitut masti korraga püüda, keegi siin rääkis et selle Zyxeliga peaks saama mitut sagedust/masti korraga kätte...
Andke nõu...Pigem jään 2600MHz peale ,tundub kõige stabiilsem...Lähedal Telia mast 2 km ja Elisa mast umbes sama kaugusel, mastid üksteisest minu maja suhtes väga väikese kraadiga, samal kursil peaaegu.
Ja kuidas ma tean mis masti ma üldse püüan ?


Kui sul 2600 levib siis ära lukusta, jäta kõik avatuks, see ruuter võtab siis automaatselt kasutusele kaks sagedust korraga, uue softiga näed parameetrite all kahte celli ja signaali.
cellist sa ise masti nimetust ei tuleta, tehnik teab aga küllap see lähim mast on kui 2600 käes.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kfl
HV Guru

liitunud: 13.05.2002




sõnum 26.07.2019 13:16:51 vasta tsitaadiga

humanoid kirjutas:
... Ja kuidas ma tean mis masti ma üldse püüan ?
e3372h (mingi vanem mul) näitab saatja numbrit
cellmapperist vaatad, kus mast asub

... kindlasti neid võimalusi veel, pole lihtsalt ise otsinud

_________________
Müügis: YARIS! ja FOCUS Tel: 1214*5100741*100
Kommentaarid: 111 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 107
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Ülempealik
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 26.07.2019 23:09:28 vasta tsitaadiga

Veetakse mulle ka nüüd optikat ja sellega seoses tekkis paar küsimust targematele.
Optika tuuakse tänavalt koridori. Tehnoruumi tulevad kokku majja laiali minevad võrgukaablid (jah nii on, teisiti pole kahjuks võimalik)

Küsimus nüüd kuidas lahendada koridori ja tehnoruumi vaheline ühendus
1. Koridorist tehnoruumi fiiber, tehnoruumi ONT ja ruuter ning sealt siis edasi
2. ONT ja ruuter jätta koridori ning ruuterist tehnoruumi viia hoopis võrgukaabel mille otsa siis switch ja siis edasi juba mööda maja laiali.
Telia ruuteri wifit kasutama ei hakka, seega ruuteri asukoht ei ole minu jaoks oluline. Küll aga tuleb TV vaatamine.Switch seal vahel ei sega seda?

Mis on mõlema variandi plussid/miinused?
Ehk siis koridori ja tehnoruumi vahele tuleb niikuinii midagi vedada, kumb siis - fiiber või võrgukaabel.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DamienDK
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2005




sõnum 26.07.2019 23:22:34 vasta tsitaadiga

Sõltub sellest, kui lihtne on kaablit vedada koridorist tehnoruumi. Võrgukaablit on lihtsam, seda saab igast suvalisest praost läbi lükata. Optika jaoks peab seintest sirgelt 10mm auk minema. Veidi parem oleks, kui optika viia tehnoruumi, sinna ONT ja ruuter, siis on võimalik kasutada ka ruuteri LAN pesasid ja sedasi paremini grupperida enda võrku (nt kõik digiboksid ühte ruuteri lan'i panna). Kui sa tehnoruumi switchi paned, siis iptv puhul peaksid jälgima, et switch oskaks igmp snoopingut teha. See on oluline just siis, kui sa tahad samasse switchi ühendada nii digiboksid kui wifi AP'd.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2019 01:14:04 vasta tsitaadiga

Võid ju ka ainult ONT-i koridori jätta. Tolle küljest CAT tehnoruumi kus siis ruuter ja switch.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2019 09:25:44 vasta tsitaadiga

Siis tuleb veel mängu see, kas plaanid võrguseadmed ka upsiga varustada, siis võiks need seadmed kõik tehnoruumis asetseda.
Seega soovitan võimalusel ise planeerida ja ka augud valmis puurida koridori ja tehnoruumi vahele ning kui tuleb optikapaigaldaja, ehk veab kohe pesa õigesse kohta, kui mitte, siis tuleb hiljem tehnik ühendama ja panete koos pikema optika patchi pesast tehnoruumi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivar1988
Kreisi kasutaja
aivar1988

liitunud: 01.08.2007




sõnum 27.07.2019 16:26:45 vasta tsitaadiga

Telia majja tulev kaabel ja ruuter on all korrusel. Teisele korrusele on ühendus kehva (paksud seinad jne.). Sain täna kasutatud Rootsi Telia ruuteri - Technicolor 92130 2,4/5GHz. Internetis surfates vist TG799. Suur jurakas valge ruuter, peal ovaalse kujuga ventilatsiooni augud. Eesti lehtedelt selle ruuteri kohta mitte mingit info.
Ülesse korrusele tuleb alt ruuterist ainult 1 kaabel, mille järgi digiboks Motorola. Üritasin siis sinna vahele seda ruuterit, et saaks selle kaudu wifit üleval korrusel kasutada ja ka TV-d vaadata, aga ei miskit. Teliast öeldi, et osad digiboksid vist isegi ei toimi sedasi kahe ruuteri taga?!
Ruuterile ligi ei saa, et seadeid kontrollida, digiboks ära ei ühenda, wifit ka tööle ei saanud ning kaabliga ka arvutiga ära ei ühendanud. Kas saan ise miskit kontrollida või pean tehniku kutsuma?

_________________
Battlelog: Aivar1988
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2019 17:36:11 vasta tsitaadiga

Milleks selline porr, osta wifi extender ja asi klaar
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2019 17:53:04 vasta tsitaadiga

aivar1988, Rootsi ruuter viska sinna tagasi kust said.
wifi laiendamise jaoks on lihtsamad asjad kui ruuter. armor x1 vahele näiteks, käib tv pilt ka läbi.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollu666
HV kasutaja
ollu666

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2019 22:15:25 vasta tsitaadiga

Mis uus tingimus see on, et alusühendusele pärast interneti sisse lülitamist enam naasta ei saa?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 27.07.2019 23:05:14 vasta tsitaadiga

ollu666 kirjutas:
Mis uus tingimus see on, et alusühendusele pärast interneti sisse lülitamist enam naasta ei saa?

Enne allkirja loe tingimusi icon_rolleyes.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ollu666
HV kasutaja
ollu666

liitunud: 30.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.07.2019 23:27:49 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
ollu666 kirjutas:
Mis uus tingimus see on, et alusühendusele pärast interneti sisse lülitamist enam naasta ei saa?

Enne allkirja loe tingimusi icon_rolleyes.gif


Polegi veel sisse pannud kuna nägin seda teksti. Kas siis enam ei ole võimalik netti ajutiselt sisse lülitada?
Kommentaarid: 15 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 13
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.07.2019 08:39:36 vasta tsitaadiga

ollu666 kirjutas:
jeesus188 kirjutas:
ollu666 kirjutas:
Mis uus tingimus see on, et alusühendusele pärast interneti sisse lülitamist enam naasta ei saa?

Enne allkirja loe tingimusi icon_rolleyes.gif


Polegi veel sisse pannud kuna nägin seda teksti. Kas siis enam ei ole võimalik netti ajutiselt sisse lülitada?


On ikka, netti saab ajutiselt sisse ja välja lülitada (toote peatamine ja aktiviseerimine). Alusühendust kui sellist, ehk lauatelefoniteenust ruuteriga enam ei müüda, seetõttu sellel interneti aktiviseerimisega, enam 6.33 alusühendusele tagasi minna ei saa.
TV teenuse tellimisel pead alati liituma koos interneti teenusega või omama juba kellegi internetti.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aivar1988
Kreisi kasutaja
aivar1988

liitunud: 01.08.2007




sõnum 28.07.2019 12:40:18 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Milleks selline porr, osta wifi extender ja asi klaar

No seda ma aimasin, aga ma sain selle ruuteri 6 euriga. Pole õnneks maha visatud raha, saab mujal kasutada.

_________________
Battlelog: Aivar1988
Kommentaarid: 7 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 6
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ülempealik
HV vaatleja

liitunud: 19.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 19:04:14 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Võid ju ka ainult ONT-i koridori jätta. Tolle küljest CAT tehnoruumi kus siis ruuter ja switch.


Jääbki vist see variant siis. Mis kaablit soovitate vedada.
Fooliumiga varjestatud Cat5e on ok või peaks ikka Cat6 juba panema?
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.07.2019 22:44:14 vasta tsitaadiga

CAT6 maksab pea sama hinda, ma paneks küll juba selle. Siis tulevikus pole vaja uuesti vedada.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 11:52:58 vasta tsitaadiga

Nii, lõpuks jõudis optika õnn ka Nõmmele vanematekoju:

Spoiler Spoiler Spoiler


Alates optika sisse vedamisest 8 kuud ootamist, lisaks 1 kuu tehniku järjekorra ootamist.
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 12:55:06 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Nii, lõpuks jõudis optika õnn ka Nõmmele vanematekoju:

Alates optika sisse vedamisest 8 kuud ootamist, lisaks 1 kuu tehniku järjekorra ootamist.


Kuidas ühenduse kvaliteet? Mul Nõmmel vanemate juures peale optikale minekut TV on väga katkendlik. Järelvaatamisest viskab pidevalt välja, live pilti vaadates jääb seisma. Telia poolt uuendati ruuteri tarkvara peale mida oli mõned päevad ok ja siis hakkas jälle sama jama pihta.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Reaper
Kreisi kasutaja
Reaper

liitunud: 29.08.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 13:18:52 vasta tsitaadiga

aeropiloot: kvaliteeti veel vara kommenteerida. Aga eks ma siis kurdan, kui probleeme on.


EDIT: Aga sa proovi Telia ruuterit restartida? Kas peale restarti on ka mõnda aega korras?


viimati muutis Reaper 31.07.2019 10:51:05, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 29 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.07.2019 18:10:13 vasta tsitaadiga

Edit: nvm kõik sai korda arvutis võrgusätete resetimisega. Võiks selle posti kustutada (lillatäpp)
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™


viimati muutis Killhoven 31.07.2019 20:13:52, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.07.2019 18:15:32 vasta tsitaadiga

Mine vii tagasi ja võta uus renti
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vahur
HV Guru
Vahur

liitunud: 01.10.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 18:37:16 vasta tsitaadiga

Võta esialgu kõik muud seadmed testi tegemise ajal ruuteri küljest ära, nii kaablid kui ka WiFi-sse ühendatud seadmed ühenda lahti, jäta ainult see arvuti läbi mille testi teed.
Kommentaarid: 458 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 388
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.07.2019 19:16:35 vasta tsitaadiga

aeropiloot kirjutas:
Reaper kirjutas:
Nii, lõpuks jõudis optika õnn ka Nõmmele vanematekoju:

Alates optika sisse vedamisest 8 kuud ootamist, lisaks 1 kuu tehniku järjekorra ootamist.


Kuidas ühenduse kvaliteet? Mul Nõmmel vanemate juures peale optikale minekut TV on väga katkendlik. Järelvaatamisest viskab pidevalt välja, live pilti vaadates jääb seisma. Telia poolt uuendati ruuteri tarkvara peale mida oli mõned päevad ok ja siis hakkas jälle sama jama pihta.
Digiboks on kaabliga või mingi wifi extenderiga ruuteri küljes? Mis kiirustestid näitavad?
Kommentaarid: 170 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 152
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
aeropiloot
HV kasutaja
aeropiloot

liitunud: 08.09.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2019 11:20:48 vasta tsitaadiga

Reaper kirjutas:
Aga sa proovi Telia ruuterit restartida? Kas peale restarti on ka mõnda aega korras?


Ruuterit restarditud korduvalt, abi sellest pole. Katkemine esineb kaootiliselt - mõnikord mitu korda tunnis, mõnikord mitme tunni jooksul korra.

2III7 kirjutas:
Digiboks on kaabliga või mingi wifi extenderiga ruuteri küljes? Mis kiirustestid näitavad?


Boks ühendatud kaabliga, kiirustestid näitavad ilusti lubatud ~100/100 kiiruseid.
Kommentaarid: 20 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 19
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Andmeside ja kõnelevi »  Telia Koduinternet mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 322, 323, 324 ... 478, 479, 480  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.