Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 318, 319, 320  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 12:36:19 vasta tsitaadiga

Tundub, et tulevad uued reviewd icon_razz.gif
Vähemalt selline sahin käib ühes discordi kanalis.
Emaplaadi tootjad lasid välja "messed up'd bioses".
Ühesõnaga tulevad uued AGESA updaded icon_razz.gif

any board
it's tied to AGESA
reviewers received an update and tests will apparently going to be redone

according to someone who tested the 3900X on the first BIOS 1.0.0.2 his 3900X is now boosting again as advertised
and even exceeding the printed boost clock
4.65ghz


Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.

Redditi teema.
https://www.reddit.com/r/Amd/comments/cacwf9/psa_ryzen_3000_gaming_performance_is_being_gimped/et7xm53/?utm_source=share&utm_medium=web2x

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 08.07.2019 12:54:55, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 12:44:58 vasta tsitaadiga

1usmus ( Ryzen Dram calculatori looja) ütles, et Zen2 täielikuks ärakasutamiseks on vaja AGESA 1.0.0.3AB, ning oodata võiks 1.0.0.6, mis peaks kuu lõpus välja tulema...
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:22:03 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
1usmus ( Ryzen Dram calculatori looja) ütles, et Zen2 täielikuks ärakasutamiseks on vaja AGESA 1.0.0.3AB, ning oodata võiks 1.0.0.6, mis peaks kuu lõpus välja tulema...

Inteli hardcore fännidel on mida oodata icon_lol.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:26:55 vasta tsitaadiga

kui see poolteist % single-core boost takti aitab oluliselt testides kaasa, siis on mul teile üks sild müüa.

Viilutaja kirjutas:
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:34:46 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
kui see poolteist % single-core boost takti aitab oluliselt testides kaasa, siis on mul teile üks sild müüa.

Viilutaja kirjutas:
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on?

1.4v 4.4 saadi, aga polnud vist eriti stabiilne või oli probleem jahutusega kui sellest kiirelt ülevaadatud artiklist miskit meelde jäi
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:35:16 vasta tsitaadiga

redditis viimane teave oli, et 1.325v on zen2 long-term safe pinge.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:39:37 vasta tsitaadiga

Igaljuhul tundub uue põlvkonnaga suht toores veel see kompott.
Ma ootaks paar kuud ning siis teeks mingid järeldused ja ostud.

Edit:
https://www.overclock.net/forum/10-amd-cpus/1728758-strictly-technical-matisse-not-really.html

First and foremost, a word of warning. When reading ANY of the AMD Ryzen 3000-series "Matisse" launch-day reviews, the first thing you should do is navigate to the page which lists the hardware setups.
AMD supplied four different motherboards to the media, one from ASRock, ASUS, GIGABYTE and MSI. In case of the ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi motherboard, the media was instructed to use 0066 bios build,
which had been vetted and approved by AMD. However, newer bios builds were available and ASUS has also (allegedly) told the media to use those versions. What exactly has transpired here is still under investigation,
but regardless of the actual reasons behind it, the consequences might be rather significant. In practical terms, all reviews which were done on ASUS Crosshair VIII Formula or Hero motherboards using other than 0066 bios build must
be considered invalid, at least partially. Reviews using other ASUS motherboard models (not provided by AMD) are under suspicion as well.


So then, what is affected? Technically every scenario on every Ryzen 3000-series SKU, which might be power limited. Purely single threaded workloads are fine, as well as at least most of the pure gaming tests.
However, every multithreaded CPU workload / benchmark must be considered invalid, if ASUS Crosshair VIII Hero with any other than 0066 bios version was used as the platform.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241


viimati muutis Viilutaja 08.07.2019 13:52:34, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:44:20 vasta tsitaadiga

euroopa hinnad paistavad erinevates poodides üsna sarnased olema. kohalik msrp?
3600 - 209€
3600x - 259€
3700x - 349€
3800x - 429€
3900x - 529€

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kkarll
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 13:46:54 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/1515181/amd-ryzen-5-3600-360ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515200/amd-ryzen-5-3400g-370ghz-box/

3600 ~€210, 3400g ~€160 thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
flake
HV veteran

liitunud: 01.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 14:10:02 vasta tsitaadiga

Tellisin Targast ära. Eks nädala lõpupoole saab kätte.
_________________
..||..
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 14:31:44 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on?
räägitakse, et 1 core on 4.5 ja ülejäänud 4.3-4.4 kandis ning peaks olema 4.6-4.65 kõigil tuumadel.
ta ei täpsusta aga kuna see on maximum veerg, siis paneb käsitsi full loadi ühe tuuma peale ja käib nii kõik tuumad läbi ning ainult üht paari enam-vähem boostitakse? 4.6 jaoks siis nähtavasti vaja 1.5v.
link

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 08.07.2019 14:38:44, muudetud 4 korda
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
trip
HV Guru
trip

liitunud: 15.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 14:33:21 vasta tsitaadiga

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_x470_vs_x570_review/1
Kommentaarid: 406 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 303
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 14:54:50 vasta tsitaadiga

Spoiler Spoiler Spoiler

https://www.overclock3d.net/reviews/cpu_mainboard/amd_ryzen_7_3700x_ryzen_9_3900x_x470_vs_x570_review/9

Ongi nii, 2 chipletiga Ryzen 9 on mällu kirjutuskiirus samuti tavapärane.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 14:58:52 vasta tsitaadiga

kkarll kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1515181/amd-ryzen-5-3600-360ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515200/amd-ryzen-5-3400g-370ghz-box/

3600 ~€210, 3400g ~€160 thumbs_up.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/1515270/amd-ryzen-5-3600x-380ghz-box/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 15:10:10 vasta tsitaadiga

https://www.anandtech.com/show/14605/the-and-ryzen-3700x-3900x-review-raising-the-bar/5
ehh, ongi mingi botched bios.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Naps
HV kasutaja

liitunud: 07.12.2001




sõnum 08.07.2019 15:15:44 vasta tsitaadiga

jep , hispaanlased said miski biosega kenasti tööle asja , link oli mõned postid tagasi
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 15:40:54 vasta tsitaadiga

Viilutaja kirjutas:
Igaljuhul tundub uue põlvkonnaga suht toores veel see kompott.
Ma ootaks paar kuud ning siis teeks mingid järeldused ja ostud.



Targad ei torma kohe launchil järel ostma. Mina vaatan ja seedin ka sügiseni kui lapsevead on lahendatud ja siis otsustada mis ja millise hinnaga on mõistlik soetada.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
caramis
HV Guru
caramis

liitunud: 19.09.2010



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 15:43:31 vasta tsitaadiga

Zonerman kirjutas:
Viilutaja kirjutas:
Igaljuhul tundub uue põlvkonnaga suht toores veel see kompott.
Ma ootaks paar kuud ning siis teeks mingid järeldused ja ostud.



Targad ei torma kohe launchil järel ostma. Mina vaatan ja seedin ka sügiseni kui lapsevead on lahendatud ja siis otsustada mis ja millise hinnaga on mõistlik soetada.

idee on aus. isiklikult muidugi tuleb upgrade kärmelt, FX8120 saab enamikes asjades isegi Ryzen Quadi käest tappa juba icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 173 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 150
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Rauno266
Kreisi kasutaja

liitunud: 03.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 15:53:44 vasta tsitaadiga

sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.

Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.


viimati muutis Rauno266 08.07.2019 15:56:34, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 45 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 41
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 15:53:50 vasta tsitaadiga

Jõudlust tuleb juurde, miskit halvasti?
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 16:15:45 vasta tsitaadiga

Early Access kirjutas:
kkarll kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1515181/amd-ryzen-5-3600-360ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515200/amd-ryzen-5-3400g-370ghz-box/

3600 ~€210, 3400g ~€160 thumbs_up.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/1515270/amd-ryzen-5-3600x-380ghz-box/

Natuke eksitav info 3400G puhul (12nm, mitte 7nm). See info jookseb vist otse ladudest läbi poodide HV'sse?
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 16:23:43 vasta tsitaadiga

3400G on 12nm

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/3400g

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 16:25:41 vasta tsitaadiga

jt234 kirjutas:
3400G on 12nm

https://en.wikichip.org/wiki/amd/ryzen_5/3400g

Just, tootekirjeldustes on aga 7nm.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 16:32:14 vasta tsitaadiga


Link
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 17:01:17 vasta tsitaadiga

A-Circus. kirjutas:
Early Access kirjutas:
kkarll kirjutas:
https://www.hinnavaatlus.ee/1515181/amd-ryzen-5-3600-360ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515200/amd-ryzen-5-3400g-370ghz-box/

3600 ~€210, 3400g ~€160 thumbs_up.gif
https://www.hinnavaatlus.ee/1515270/amd-ryzen-5-3600x-380ghz-box/

Natuke eksitav info 3400G puhul (12nm, mitte 7nm). See info jookseb vist otse ladudest läbi poodide HV'sse?
HV-sse saadetakse info poodniku poolt, kes siis eelnevalt teeb tootekirjeldusest copy-paste, muudab/lisab ise või jäetakse lahtrid üldse täitmata. 7nm tuli AT hinnakirjast..

Edit
https://www.hinnavaatlus.ee/1515283/amd-ryzen-7-3700x-360ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515284/amd-ryzen-7-3800x-390ghz-box/
https://www.hinnavaatlus.ee/1515285/amd-ryzen-9-3900x-380ghz-box/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DeTHiCa.
HV Guru
DeTHiCa.

liitunud: 13.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 17:40:10 vasta tsitaadiga

Rauno266 kirjutas:
sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.

Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.


minuarust oli see Wendell (level1techs) kes konkreetselt ütles ära et 3600mhz on ryzen3000 mälu sweet-spot, muudel kiirustel jookseb infinity fabric "süngist väljas."
Kommentaarid: 148 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 140
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mõttetumees
HV Guru

liitunud: 18.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 19:02:27 vasta tsitaadiga

DeTHiCa. kirjutas:
Rauno266 kirjutas:
sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.

Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.


minuarust oli see Wendell (level1techs) kes konkreetselt ütles ära et 3600mhz on ryzen3000 mälu sweet-spot, muudel kiirustel jookseb infinity fabric "süngist väljas."


AMD enda andmetel 3733 Mhz. Peale seda läheb 2:1 mode-i ja latency tõuseb.

https://www.techpowerup.com/review/amd-zen-2-memory-performance-scaling-benchmark/ Kolmas slaid.
Kommentaarid: 659 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 534
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 19:19:42 vasta tsitaadiga

korralik 3200c14 kit teeb inteli peal 3733c15 äkki läheb uue ryzeni peal samuti?
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 21:19:51 vasta tsitaadiga

pots4t4j4, Usun, et teeb küll. See vajab binnitud B-Die mälusid loomulikult aga prose/emaplaadi osas ei tohiks miski selle saavutamist takistada. Kui testid, siis oleks huvitav tulemusi näha.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Sathanas
HV kasutaja

liitunud: 31.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 21:42:41 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Spoiler Spoiler Spoiler
Derbaueri poolt mõõdetuna soojuseraldus alla 10W ja tema väidetel võiks vabalt passiivselt ära jahutada. Tema paigaldatud pisike radikajunn läks 70 kraadini.
Kommentaarid: 37 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 36
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 22:07:10 vasta tsitaadiga

Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.

Üldiselt ei keela enamik emaplaaditootjaid kedagi sinna enda custom lahendust paigaldada, lihtsalt tootja tehniline lahendus peab tagama olematu õhuvooluga kastis toimimise koormuse all.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Viilutaja
HV Guru
Viilutaja

liitunud: 28.07.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 08.07.2019 23:47:51 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.

Üldiselt ei keela enamik emaplaaditootjaid kedagi sinna enda custom lahendust paigaldada, lihtsalt tootja tehniline lahendus peab tagama olematu õhuvooluga kastis toimimise koormuse all.


Samas kui see radikas või siis alumiiniumplaat seal chipseti peal piisavalt suur on ning omal kastis õhk liigub, keegi ei keela seda 40mm vendipistikut sul välja kiskumast, kui tõesti oled veendunud, et tempid ok.

_________________
Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Kommentaarid: 226 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 08.07.2019 23:58:01 vasta tsitaadiga

idle on see ka X470 puhul kõige kuumem tükk.
45C vs prose ja videokas 25 icon_biggrin.gif
Nojah, samsa M2 SSD ka 42
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 07:30:21 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.

Videot ikka nägid?

Jah tal polnud see kastis ja GPU pealt veidi õhuvoolu tuli aga ega seegi jahe polnud ilmselt. Ja mingi 76 kraadi väikse finned alu jublakaga ilma õhuvooluta on igati talutav ka dumbuserile kes väikse õhuvooluga kasti selle paneb. VRM-id taluvad veelgi suuremaid tempe.

Ma ei usu sekundikski, et see oli tehtud jahutuspõhjustel. 10W kuuma kui ports seadmeid ühendatud on kökimöki. Isegi kui kõik täis laduda ja tuleb 15W ära mingi 90c peal ma ei näe probleemi.
Loodan, et Gamers Nexus võtab selle ette ja testib ka seda kas kiibistiku temp mõjutab seadmete perfi. Eriti PCIe 4.0 SSD oma. Ja kui nende andmed näitavad, et mõjutab ja seetõttu kasutataksegi venti, siis ma tõstan käed ülesse ja tunnistan ventika vajadust. Praegu näen ma seda lihtsalt tootjate ebakompetentsusena. Nad ei taha finned alu heatsinki sinna panna, kuna siis ei saa oma logosid, draakoneid ja gay tulukesi sinna peale meisterdada icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 11:30:08 vasta tsitaadiga

Day 1/2 saadavus on ikka suhteliselt nutune euroopas, tundub.
_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 11:34:55 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
anubis kirjutas:
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.

Videot ikka nägid?

Jah tal polnud see kastis ja GPU pealt veidi õhuvoolu tuli aga ega seegi jahe polnud ilmselt. Ja mingi 76 kraadi väikse finned alu jublakaga ilma õhuvooluta on igati talutav ka dumbuserile kes väikse õhuvooluga kasti selle paneb. VRM-id taluvad veelgi suuremaid tempe.

Ma ei usu sekundikski, et see oli tehtud jahutuspõhjustel. 10W kuuma kui ports seadmeid ühendatud on kökimöki. Isegi kui kõik täis laduda ja tuleb 15W ära mingi 90c peal ma ei näe probleemi.
Loodan, et Gamers Nexus võtab selle ette ja testib ka seda kas kiibistiku temp mõjutab seadmete perfi. Eriti PCIe 4.0 SSD oma. Ja kui nende andmed näitavad, et mõjutab ja seetõttu kasutataksegi venti, siis ma tõstan käed ülesse ja tunnistan ventika vajadust. Praegu näen ma seda lihtsalt tootjate ebakompetentsusena. Nad ei taha finned alu heatsinki sinna panna, kuna siis ei saa oma logosid, draakoneid ja gay tulukesi sinna peale meisterdada icon_rolleyes.gif


Nägin, muidugi. Lihtsalt ma tean ka mida keskmine arvutikasutaja oma peaga ehitab ja milliseid masinaid neile maha müüakse. Loe: Olematu jahutusega ja kõige odavama PSUga ning võimalikult võimsa CPUga kooslus ilma tolmufiltriteta kastis. Paremal juhul on lisaks AIO jahuti ehk korpuses sees on olematu õhuliikumine üle VRMi ja emaplaadi komponentide, chipset jääks neis kuskile juhtmepuntra alla üldjuhul.


viimati muutis anubis 09.07.2019 11:36:23, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 11:44:54 vasta tsitaadiga

Tomorrow, der8aueri videos olnud radikas jääks videokaartidele ju ette?
finned alu heatsink ei pruugi hästi töötada kui kastis korralikku õhuvoolu pole ja sinna suhteliselt otse peale ühe kuuma gpu paigutad.
eks varsti peab välja imbuma kuskil, mis teema nende ventikatega on. algne vigane spec, chipsetid osutusid palju jahedamaks kui arvati?

edit:
loogiline kui nii võtta.
https://twitter.com/hardwarecanucks/status/1148407188693688325 kirjutas:
PSA for X570 / RX 5700 buyers! PCIe riser cables / vertical GPU mounts cause the RX 5700 series to remain in 2D mode even when in games. ONLY affects X570. This is due to Gen4 signalling requirements not being met by current cables.


edit:
https://old.reddit.com/r/Amd/comments/calue1/intercore_data_latency/
tundub, et 3900x on enabled 3 core per ccx icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
terric
HV kasutaja
terric

liitunud: 06.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 11:57:22 vasta tsitaadiga

Eks see PCIe 4.0 on lülitussagedus 2x suurem PCIe 3.0 sealt ka lisa võisustarve tuleb mingilmääral ja
probleemid signaali edastusega (pinnaefekt jne).
Samad hädad ka mosfet-idega kui lülitussagedus väga suureks ajada 400+ kHz jne.

Ja tegelt kas on veel vaja, et see kiibistik oleks PCIe 4.0, cpu PCIe võiks olla 4.0 (mis ka on)
GPU ja üks NVMe piisav (muidugi jällegi väga isiklik lähenemine, mõnel jääb 3 puudugi vist...).

Emaplaadilt peaks saama PCIe pesa lükata Gen.3 siis peaks kaabel toimima ??
(enda mõnel plaadil saab seda muuta 1-3 iseasi, kas kõigil see võimalus on ja kas omab mõju).
Kommentaarid: 2 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 2
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 11:58:54 vasta tsitaadiga

https://www.hinnavaatlus.ee/1515283/amd-ryzen-7-3700x-360ghz-box/

01 on vist segi läinud sellise hinnaga loodavad müüa icon_biggrin.gif

_________________
Sõim ja räuskamine läheb SIIA
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:00:46 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:

edit:
https://old.reddit.com/r/Amd/comments/calue1/intercore_data_latency/
tundub, et 3900x on enabled 3 core per ccx icon_smile.gif

Ja miks poleks siis pidanud olema? Iga chipleti puhul peab olema enabled sama arv tuumi CCX's
Seega kahe chipleti puhul 3+3 & 3+3 kuigi teoreetiliselt oleks saanud teha 4+4 & 4+0 confi.

Parim post sealt teemast oli see imo:
Spoiler Spoiler Spoiler


Zen3 kõlakad räägivad kuni 8 tuumast CCX kohta aga see käib võibolla ainult serveriversioonide kohta.
Lisaks 4-way SMT ehk quad threading ja mingi kogus 3D stacked DRAM'i IO kiibi peal. See võib ka olla hoopis Zen 4 teema...
Lisaks kõrgemad kellad tänu 7nm+ EUV protsessile või isegi 6nm EUV.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:07:32 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
londiste kirjutas:
edit:
https://old.reddit.com/r/Amd/comments/calue1/intercore_data_latency/
tundub, et 3900x on enabled 3 core per ccx icon_smile.gif
Ja miks poleks siis pidanud olema? Iga chipleti puhul peab olema enabled sama arv tuumi CCX's
Seega kahe chipleti puhul 3+3 & 3+3 kuigi teoreetiliselt oleks saanud teha 4+4 & 4+0 confi.
ei pea olema sama arv enabletud tuumi. lisaks neile on 4+4 & 2+2 samamoodi üsna legit option.
lihtsalt hea on kinnitust näha.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:09:10 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
Tomorrow, der8aueri videos olnud radikas jääks videokaartidele ju ette?
finned alu heatsink ei pruugi hästi töötada kui kastis korralikku õhuvoolu pole ja sinna suhteliselt otse peale ühe kuuma gpu paigutad.
eks varsti peab välja imbuma kuskil, mis teema nende ventikatega on. algne vigane spec, chipsetid osutusid palju jahedamaks kui arvati?


Jutt peaks käima sellest radikast, mis tal seal video lõpupoole peal oli, see küll ühelegi kaardile oma kõrguse poolest ette ei jää. Lisaks nagu ka videos mainiti, siis oleks vabalt ruumi, et selline jahutus seal 2+ korda suurema pinnaga saaks olla.
Kehvema õhuvooluga kastides ei tohiks siis nagu eriti töötada ka need praegu populaarsed alumiiniumkäntsakad (arvestades nii kiibistike väiksemat voolutarvet, kui ka nende jahutite kehvemat efektiivsust)- kuid need saavad siiski oma tööga hakkama.

Ta ei testinud küll PCI 4 SSD'sid RAID'is + 10Gbps USB'd samal ajal (mis peaks voolutarbe siis eeldatavalt maksimumini ehk 15W juurde tõstma), kuid nähtu põhjal ei tohiks vähe suuremal ribidega radiaatoril ka selle jahutamisega erilisi probleeme olla.
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:12:25 vasta tsitaadiga

ehh, seal esimeses kaadris, kus radikas oli, tundus see kõrgem olema icon_smile.gif

15w ei kõla kuidagi sellise hulgana, mis peaks ventikat vajama. pealegi on selliseid chipsete ennegi olnud ja passiivis. x58 vist oli see näide, mida siin algsete juttude juures toodi.
lõhnab mingi korraliku möödarääkimise järele või on tõesti mingi veider use case.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 09.07.2019 12:12:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:12:26 vasta tsitaadiga

MSI kingib X570 emaplaadi ostjale vesijahutuse:

CoolerMaster Masterliquid ML240L RGB - ca 60€ väärtusega nende emaplaatide ostnutele:
MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI - ca 280€
MPG X570 GAMING EDGE WIFI - ca 212€

ja
Cooler Master Masterliquid ML240R RGB - ca 110€ väärtusega nende emaplaatide ostnutele:
MEG X570 GODLIKE - ca 740€
MEG X570 ACE - ca 380€
PRESTIGE X570 CREATION - ca 480€

https://www.msi.com/Promotion/I-Love-You-3000-AMD/
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
pots4t4j4
HV Guru

liitunud: 14.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:24:22 vasta tsitaadiga

Ma kingin ka 50 väärtuses kaupa neile kes mult 200€ 300 eest ära ostavad.
Kommentaarid: 493 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 4 :: 3 :: 401
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
eix666
HV veteran
eix666

liitunud: 20.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:26:02 vasta tsitaadiga

anubis kirjutas:

Nägin, muidugi. Lihtsalt ma tean ka mida keskmine arvutikasutaja oma peaga ehitab ja milliseid masinaid neile maha müüakse. Loe: Olematu jahutusega ja kõige odavama PSUga ning võimalikult võimsa CPUga kooslus ilma tolmufiltriteta kastis. Paremal juhul on lisaks AIO jahuti ehk korpuses sees on olematu õhuliikumine üle VRMi ja emaplaadi komponentide, chipset jääks neis kuskile juhtmepuntra alla üldjuhul.


Ja kuidas tolmufiltrite puudumine mõjutab seda pisikest venti, mida selle plastikjama alt üsna raske puhastada? See ju varsti vilti täis ja mis siis jahutusest saab? See oli ju vanal heal ajal (kui kiibistiku vendid veel tavalised olid) just mitte-entusiastide probleem, et kasti ei puhastata, lastakse vendialune vilti täis, niiet lõpuks vent ka enam ringi ei käi ja läbi läheb ja hakkabki kuumus probleeme tekitama. Entusiast, kellel on õhuvooluga kast puhastab aegajalt ka sisu tolmust ja seega on probleeme vähem. Vähe suurem radikas ilma vendita (nagu näiteks vrm'idel on) oleks palju ohutum, ei pea eriti tolmu pärast muretsema, ei pea jälgima, et vent poleks läbi läinud jne.
Eks ta sellepärast nii tehti, et vaja oli õhukest lahendust, mis videokaarte ei segaks ja sellepärast see vent sinna tagasi toodi.
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
A-Circus.
Kreisi kasutaja
A-Circus.

liitunud: 30.10.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:28:22 vasta tsitaadiga

Tundub, et 3600X on Arvutitargas reaalselt kohal:
https://arvutitark.ee/est/tootekataloog/Arvutikomponendid-Protsessorid-CPU-Socket-AM4-protsessorid494/447118

Lisaks on 3600 (reaalselt) tellitav:
https://www.hinnavaatlus.ee/1515181/amd-ryzen-5-3600-360ghz-box/

Kellelgi plaanis kohe ära ka võtta?

Edit: lisan ühe 3600X vs 8700K ülevaate ka:
https://www.youtube.com/watch?v=n0uB17Io2is&t


viimati muutis A-Circus. 09.07.2019 12:34:49, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 50 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 48
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
maty
Kreisi kasutaja

liitunud: 11.07.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:29:58 vasta tsitaadiga

ei, ma ootan 3950x ära, senikaua istun i7-7700k peal
Kommentaarid: 81 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 12:37:33 vasta tsitaadiga

A-Circus. kirjutas:
Kellelgi plaanis kohe ära ka võtta?
kui reaalselt poest võtta saaks, võtnuks juba eile ühe 3600 ligi icon_smile.gif
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jt234
HV veteran
jt234

liitunud: 12.04.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.07.2019 13:33:09 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
MSI kingib X570 emaplaadi ostjale vesijahutuse


Regasin ära. Eks näis mis saab.

_________________
Dima oli siin
Kommentaarid: 132 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 124
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  AMD Zen/Ryzen/Threadripper/Epyc arutelu mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 138, 139, 140 ... 318, 319, 320  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.