Tundub, et tulevad uued reviewd
Vähemalt selline sahin käib ühes discordi kanalis.
Emaplaadi tootjad lasid välja "messed up'd bioses".
Ühesõnaga tulevad uued AGESA updaded
any board
it's tied to AGESA
reviewers received an update and tests will apparently going to be redone
according to someone who tested the 3900X on the first BIOS 1.0.0.2 his 3900X is now boosting again as advertised
and even exceeding the printed boost clock
4.65ghz
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
1usmus ( Ryzen Dram calculatori looja) ütles, et Zen2 täielikuks ärakasutamiseks on vaja AGESA 1.0.0.3AB, ning oodata võiks 1.0.0.6, mis peaks kuu lõpus välja tulema...
1usmus ( Ryzen Dram calculatori looja) ütles, et Zen2 täielikuks ärakasutamiseks on vaja AGESA 1.0.0.3AB, ning oodata võiks 1.0.0.6, mis peaks kuu lõpus välja tulema...
kui see poolteist % single-core boost takti aitab oluliselt testides kaasa, siis on mul teile üks sild müüa.
Viilutaja kirjutas:
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on? _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
kui see poolteist % single-core boost takti aitab oluliselt testides kaasa, siis on mul teile üks sild müüa.
Viilutaja kirjutas:
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on?
1.4v 4.4 saadi, aga polnud vist eriti stabiilne või oli probleem jahutusega kui sellest kiirelt ülevaadatud artiklist miskit meelde jäi
First and foremost, a word of warning. When reading ANY of the AMD Ryzen 3000-series "Matisse" launch-day reviews, the first thing you should do is navigate to the page which lists the hardware setups.
AMD supplied four different motherboards to the media, one from ASRock, ASUS, GIGABYTE and MSI. In case of the ASUS Crosshair VIII Hero Wi-Fi motherboard, the media was instructed to use 0066 bios build,
which had been vetted and approved by AMD. However, newer bios builds were available and ASUS has also (allegedly) told the media to use those versions. What exactly has transpired here is still under investigation,
but regardless of the actual reasons behind it, the consequences might be rather significant. In practical terms, all reviews which were done on ASUS Crosshair VIII Formula or Hero motherboards using other than 0066 bios build must
be considered invalid, at least partially. Reviews using other ASUS motherboard models (not provided by AMD) are under suspicion as well.
So then, what is affected? Technically every scenario on every Ryzen 3000-series SKU, which might be power limited. Purely single threaded workloads are fine, as well as at least most of the pure gaming tests.
However, every multithreaded CPU workload / benchmark must be considered invalid, if ASUS Crosshair VIII Hero with any other than 0066 bios version was used as the platform. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
viimati muutis Viilutaja 08.07.2019 13:52:34, muudetud 2 korda
euroopa hinnad paistavad erinevates poodides üsna sarnased olema. kohalik msrp?
3600 - 209€
3600x - 259€
3700x - 349€
3800x - 429€
3900x - 529€ _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Saan aru, et uue uuendusega peaks saama kellata manuaalselt ka 4.65ghz'ni. Praegu vist suutis ainult PBO seda ise teha, kui auto peale jätsid.
single-core (või õigemini dual-core) boost on see. spec ütleb 4.6 aga reaalselt käis 4.5ghz või 4.575ghz. uue/vana biosega sai 4.65ghz.
kas all-core oc mingigi inimliku kasutatava pingega üldse üle 4.3 kuskil saadud on?
räägitakse, et 1 core on 4.5 ja ülejäänud 4.3-4.4 kandis ning peaks olema 4.6-4.65 kõigil tuumadel.
ta ei täpsusta aga kuna see on maximum veerg, siis paneb käsitsi full loadi ühe tuuma peale ja käib nii kõik tuumad läbi ning ainult üht paari enam-vähem boostitakse? 4.6 jaoks siis nähtavasti vaja 1.5v.
link _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 08.07.2019 14:38:44, muudetud 4 korda
Muide inter-core latentsus on kukkunud 80ns pealt 55ns peale mis on ainult veidi rohkem kui Inteli ringbus tulemus 47ns
Samas on paraku märgatavalt kukkunud ka mälu ribalaius kirjutamisel. Umbes 47GB/s pealt 25GB/s peale .Väidetavalt arhitektuuriline kompromiss. Kahtlane kas see mängude tulemusi nii väga mõjutab aga hea see kindlasti pole.
anubis kirjutas:
HWUB testis seda ainult 3700x'iga, ta 3900x suri ära (emaplaadil oli testbios ja ta täpselt ei mäleta mida enne CPU suremist nokkis). 3700x on 1 chiplet aga 3900x kaks, seega võib olla lihtsalt välditi pudelikaela.
Igaljuhul tundub uue põlvkonnaga suht toores veel see kompott.
Ma ootaks paar kuud ning siis teeks mingid järeldused ja ostud.
Targad ei torma kohe launchil järel ostma. Mina vaatan ja seedin ka sügiseni kui lapsevead on lahendatud ja siis otsustada mis ja millise hinnaga on mõistlik soetada.
Igaljuhul tundub uue põlvkonnaga suht toores veel see kompott.
Ma ootaks paar kuud ning siis teeks mingid järeldused ja ostud.
Targad ei torma kohe launchil järel ostma. Mina vaatan ja seedin ka sügiseni kui lapsevead on lahendatud ja siis otsustada mis ja millise hinnaga on mõistlik soetada.
idee on aus. isiklikult muidugi tuleb upgrade kärmelt, FX8120 saab enamikes asjades isegi Ryzen Quadi käest tappa juba
sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.
Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.
viimati muutis Rauno266 08.07.2019 15:56:34, muudetud 1 kord
Natuke eksitav info 3400G puhul (12nm, mitte 7nm). See info jookseb vist otse ladudest läbi poodide HV'sse?
HV-sse saadetakse info poodniku poolt, kes siis eelnevalt teeb tootekirjeldusest copy-paste, muudab/lisab ise või jäetakse lahtrid üldse täitmata. 7nm tuli AT hinnakirjast..
sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.
Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.
minuarust oli see Wendell (level1techs) kes konkreetselt ütles ära et 3600mhz on ryzen3000 mälu sweet-spot, muudel kiirustel jookseb infinity fabric "süngist väljas."
sellelt overclock3d.net lingilt on näha, et kasutuses on suhteliselt kiired mälud. Kas mitte ei tehtud kompromissi mälude kiiruse ning infinity fabric stabiilsuse osas, et suuremate mälukiiruste korral infinity fabric throttleb? Võib-olla jäi kuskilt midagi valesti meelde, aga selline infokild computechilt nagu meenub.
Edit: Ah juba leidsin ka sellekohase info, mis väidab, et bandwidth ei tohiks siiski kannatada. Ainult latency kannatab.
minuarust oli see Wendell (level1techs) kes konkreetselt ütles ära et 3600mhz on ryzen3000 mälu sweet-spot, muudel kiirustel jookseb infinity fabric "süngist väljas."
AMD enda andmetel 3733 Mhz. Peale seda läheb 2:1 mode-i ja latency tõuseb.
Derbaueri poolt mõõdetuna soojuseraldus alla 10W ja tema väidetel võiks vabalt passiivselt ära jahutada. Tema paigaldatud pisike radikajunn läks 70 kraadini.
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.
Üldiselt ei keela enamik emaplaaditootjaid kedagi sinna enda custom lahendust paigaldada, lihtsalt tootja tehniline lahendus peab tagama olematu õhuvooluga kastis toimimise koormuse all.
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.
Üldiselt ei keela enamik emaplaaditootjaid kedagi sinna enda custom lahendust paigaldada, lihtsalt tootja tehniline lahendus peab tagama olematu õhuvooluga kastis toimimise koormuse all.
Samas kui see radikas või siis alumiiniumplaat seal chipseti peal piisavalt suur on ning omal kastis õhk liigub, keegi ei keela seda 40mm vendipistikut sul välja kiskumast, kui tõesti oled veendunud, et tempid ok. _________________ Parim kodukino projektor müügis: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11768241#11768241
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.
Videot ikka nägid?
Jah tal polnud see kastis ja GPU pealt veidi õhuvoolu tuli aga ega seegi jahe polnud ilmselt. Ja mingi 76 kraadi väikse finned alu jublakaga ilma õhuvooluta on igati talutav ka dumbuserile kes väikse õhuvooluga kasti selle paneb. VRM-id taluvad veelgi suuremaid tempe.
Ma ei usu sekundikski, et see oli tehtud jahutuspõhjustel. 10W kuuma kui ports seadmeid ühendatud on kökimöki. Isegi kui kõik täis laduda ja tuleb 15W ära mingi 90c peal ma ei näe probleemi.
Loodan, et Gamers Nexus võtab selle ette ja testib ka seda kas kiibistiku temp mõjutab seadmete perfi. Eriti PCIe 4.0 SSD oma. Ja kui nende andmed näitavad, et mõjutab ja seetõttu kasutataksegi venti, siis ma tõstan käed ülesse ja tunnistan ventika vajadust. Praegu näen ma seda lihtsalt tootjate ebakompetentsusena. Nad ei taha finned alu heatsinki sinna panna, kuna siis ei saa oma logosid, draakoneid ja gay tulukesi sinna peale meisterdada
Keskmine kasutaja paneb suvalisse kasti ja imestab, et miks asi ebastabiilne kui ta netist loetud õpetuse järgi 24h furmarki ja Aidat jooksutab, muidu.
Videot ikka nägid?
Jah tal polnud see kastis ja GPU pealt veidi õhuvoolu tuli aga ega seegi jahe polnud ilmselt. Ja mingi 76 kraadi väikse finned alu jublakaga ilma õhuvooluta on igati talutav ka dumbuserile kes väikse õhuvooluga kasti selle paneb. VRM-id taluvad veelgi suuremaid tempe.
Ma ei usu sekundikski, et see oli tehtud jahutuspõhjustel. 10W kuuma kui ports seadmeid ühendatud on kökimöki. Isegi kui kõik täis laduda ja tuleb 15W ära mingi 90c peal ma ei näe probleemi.
Loodan, et Gamers Nexus võtab selle ette ja testib ka seda kas kiibistiku temp mõjutab seadmete perfi. Eriti PCIe 4.0 SSD oma. Ja kui nende andmed näitavad, et mõjutab ja seetõttu kasutataksegi venti, siis ma tõstan käed ülesse ja tunnistan ventika vajadust. Praegu näen ma seda lihtsalt tootjate ebakompetentsusena. Nad ei taha finned alu heatsinki sinna panna, kuna siis ei saa oma logosid, draakoneid ja gay tulukesi sinna peale meisterdada
Nägin, muidugi. Lihtsalt ma tean ka mida keskmine arvutikasutaja oma peaga ehitab ja milliseid masinaid neile maha müüakse. Loe: Olematu jahutusega ja kõige odavama PSUga ning võimalikult võimsa CPUga kooslus ilma tolmufiltriteta kastis. Paremal juhul on lisaks AIO jahuti ehk korpuses sees on olematu õhuliikumine üle VRMi ja emaplaadi komponentide, chipset jääks neis kuskile juhtmepuntra alla üldjuhul.
viimati muutis anubis 09.07.2019 11:36:23, muudetud 1 kord
Tomorrow, der8aueri videos olnud radikas jääks videokaartidele ju ette?
finned alu heatsink ei pruugi hästi töötada kui kastis korralikku õhuvoolu pole ja sinna suhteliselt otse peale ühe kuuma gpu paigutad.
eks varsti peab välja imbuma kuskil, mis teema nende ventikatega on. algne vigane spec, chipsetid osutusid palju jahedamaks kui arvati?
PSA for X570 / RX 5700 buyers! PCIe riser cables / vertical GPU mounts cause the RX 5700 series to remain in 2D mode even when in games. ONLY affects X570. This is due to Gen4 signalling requirements not being met by current cables.
Eks see PCIe 4.0 on lülitussagedus 2x suurem PCIe 3.0 sealt ka lisa võisustarve tuleb mingilmääral ja
probleemid signaali edastusega (pinnaefekt jne).
Samad hädad ka mosfet-idega kui lülitussagedus väga suureks ajada 400+ kHz jne.
Ja tegelt kas on veel vaja, et see kiibistik oleks PCIe 4.0, cpu PCIe võiks olla 4.0 (mis ka on)
GPU ja üks NVMe piisav (muidugi jällegi väga isiklik lähenemine, mõnel jääb 3 puudugi vist...).
Emaplaadilt peaks saama PCIe pesa lükata Gen.3 siis peaks kaabel toimima ??
(enda mõnel plaadil saab seda muuta 1-3 iseasi, kas kõigil see võimalus on ja kas omab mõju).
Ja miks poleks siis pidanud olema? Iga chipleti puhul peab olema enabled sama arv tuumi CCX's
Seega kahe chipleti puhul 3+3 & 3+3 kuigi teoreetiliselt oleks saanud teha 4+4 & 4+0 confi.
Parim post sealt teemast oli see imo:
Spoiler
tsitaat:
So Ryzen CPUs are made up of chiplets, which themselves are made up of CCXes. A CCX is a cluster of 4 cores. A chiplet contains 2 CCXes for a total of up to 2x4 = 8 cores. So a CPU like Ryzen 3700x contains a single chiplet consisting of 2 CCXes, for 8 cores. A 6-core CPU like the 3600X contains a single chiplet of 2 CCXes, but each CCX has a single core disabled, for 2x3 = 6 cores. Conversely, the 3900X contains 2 chiplets, each of 2 CCXes, with a single core disabled. In effect, think of the 3900X as 2 x 3600X.Computers run threads on cores, and some tasks can finish on a single core to completion, and that's great, but for a lot of video games they end up getting shuffled to other cores (for a technical reason I am not familiar with). This shuffling costs time, aka latency. Any time a thread has to leave a core on a single CCX, it travels via the CPU interconnect instead of internal pathways, which is much slower. In effect, given a 2-CCX setup, cores within a single CCX can be quickly moved around inside it, but if they have to go to the 2nd CCX, this costs more time.
So what I was saying was that the more cores are enabled per CCX, the less likely that a thread being moved would have to go to another CCX. For example, were it to exist, and you had 2 CCXes with 1 core each, you would always have to pay the cross-CCX penalty. But if you have a 2x4 arrangement, then most of the time a single thread can be moved around the 4 cores within the CCX it's already on.
In short, the more cores are enabled within a CCX cluster (currently a max of 4), the less time you will spend paying the interconnect penalty. So an 3800X is 1x2x4 (chiplet x CCX x cores), and the 3950X is 2 x 2 x 4. In both cases, you will have the highest likelihood that a game process can stay on a single CCX. This is as opposed to the 3900X where you have 2 x 2 x 3, where each CCX cluster is 3 cores and thus you have a higher likelihood of needing to travel.
I hope this lengthy explanation helps and I am not too vague!
Zen3 kõlakad räägivad kuni 8 tuumast CCX kohta aga see käib võibolla ainult serveriversioonide kohta.
Lisaks 4-way SMT ehk quad threading ja mingi kogus 3D stacked DRAM'i IO kiibi peal. See võib ka olla hoopis Zen 4 teema...
Lisaks kõrgemad kellad tänu 7nm+ EUV protsessile või isegi 6nm EUV.
Ja miks poleks siis pidanud olema? Iga chipleti puhul peab olema enabled sama arv tuumi CCX's
Seega kahe chipleti puhul 3+3 & 3+3 kuigi teoreetiliselt oleks saanud teha 4+4 & 4+0 confi.
ei pea olema sama arv enabletud tuumi. lisaks neile on 4+4 & 2+2 samamoodi üsna legit option.
lihtsalt hea on kinnitust näha. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Tomorrow, der8aueri videos olnud radikas jääks videokaartidele ju ette?
finned alu heatsink ei pruugi hästi töötada kui kastis korralikku õhuvoolu pole ja sinna suhteliselt otse peale ühe kuuma gpu paigutad.
eks varsti peab välja imbuma kuskil, mis teema nende ventikatega on. algne vigane spec, chipsetid osutusid palju jahedamaks kui arvati?
Jutt peaks käima sellest radikast, mis tal seal video lõpupoole peal oli, see küll ühelegi kaardile oma kõrguse poolest ette ei jää. Lisaks nagu ka videos mainiti, siis oleks vabalt ruumi, et selline jahutus seal 2+ korda suurema pinnaga saaks olla.
Kehvema õhuvooluga kastides ei tohiks siis nagu eriti töötada ka need praegu populaarsed alumiiniumkäntsakad (arvestades nii kiibistike väiksemat voolutarvet, kui ka nende jahutite kehvemat efektiivsust)- kuid need saavad siiski oma tööga hakkama.
Ta ei testinud küll PCI 4 SSD'sid RAID'is + 10Gbps USB'd samal ajal (mis peaks voolutarbe siis eeldatavalt maksimumini ehk 15W juurde tõstma), kuid nähtu põhjal ei tohiks vähe suuremal ribidega radiaatoril ka selle jahutamisega erilisi probleeme olla.
ehh, seal esimeses kaadris, kus radikas oli, tundus see kõrgem olema
15w ei kõla kuidagi sellise hulgana, mis peaks ventikat vajama. pealegi on selliseid chipsete ennegi olnud ja passiivis. x58 vist oli see näide, mida siin algsete juttude juures toodi.
lõhnab mingi korraliku möödarääkimise järele või on tõesti mingi veider use case. _________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 09.07.2019 12:12:33, muudetud 1 kord
CoolerMaster Masterliquid ML240L RGB - ca 60€ väärtusega nende emaplaatide ostnutele:
MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI - ca 280€
MPG X570 GAMING EDGE WIFI - ca 212€
ja
Cooler Master Masterliquid ML240R RGB - ca 110€ väärtusega nende emaplaatide ostnutele:
MEG X570 GODLIKE - ca 740€
MEG X570 ACE - ca 380€
PRESTIGE X570 CREATION - ca 480€
Nägin, muidugi. Lihtsalt ma tean ka mida keskmine arvutikasutaja oma peaga ehitab ja milliseid masinaid neile maha müüakse. Loe: Olematu jahutusega ja kõige odavama PSUga ning võimalikult võimsa CPUga kooslus ilma tolmufiltriteta kastis. Paremal juhul on lisaks AIO jahuti ehk korpuses sees on olematu õhuliikumine üle VRMi ja emaplaadi komponentide, chipset jääks neis kuskile juhtmepuntra alla üldjuhul.
Ja kuidas tolmufiltrite puudumine mõjutab seda pisikest venti, mida selle plastikjama alt üsna raske puhastada? See ju varsti vilti täis ja mis siis jahutusest saab? See oli ju vanal heal ajal (kui kiibistiku vendid veel tavalised olid) just mitte-entusiastide probleem, et kasti ei puhastata, lastakse vendialune vilti täis, niiet lõpuks vent ka enam ringi ei käi ja läbi läheb ja hakkabki kuumus probleeme tekitama. Entusiast, kellel on õhuvooluga kast puhastab aegajalt ka sisu tolmust ja seega on probleeme vähem. Vähe suurem radikas ilma vendita (nagu näiteks vrm'idel on) oleks palju ohutum, ei pea eriti tolmu pärast muretsema, ei pea jälgima, et vent poleks läbi läinud jne.
Eks ta sellepärast nii tehti, et vaja oli õhukest lahendust, mis videokaarte ei segaks ja sellepärast see vent sinna tagasi toodi.
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse sa ei või vastata selle foorumi teemadele sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis sa ei saa lisada manuseid selles foorumis sa võid manuseid alla laadida selles foorumis
Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.