Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Pro märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 40, 41, 42  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2019 19:37:17 vasta tsitaadiga

Mul peale selle aku paisumise pole muid probleeme olnud ja olen 2016+ variandiga väga rahul...
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.05.2019 23:42:57 vasta tsitaadiga

Mul 2013a. 13 pro. Aasta tagasi, kindlustusjuhtumi korras, vahetati ära nupud ja aku. Töötas ta enne hästi ja töötab praegu ka. Ainus mis neil mudelitel ajaga väsib, on toitejuhtme ots. See megasafe või mis ta on. Magnetiga hoiab küljes, aga need peened tiftikesed, neid välja suruv vedru sureb ära ja siis peab seda laadijaotsa vastu lauda koputama.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2019 08:18:16 vasta tsitaadiga

Teip kirjutas:
Aix kirjutas:
Uutega nad on üsna tõhusat klienditõrjet teinud, on mulle jäänud mulje.. 2015 masinat veel julgeks osta, aga uuemat pigem väga ei söandaks..

icon_question.gif Eestikeeles palun...

Allamäge lähevad uuemad masinad ühesõnaga - minu arvates. Varem olid õunad oma kõrgemat hinda väärt, aga alates 2016a masinatest pigem mitte.
Jällegi - minu isiklik seisukoht beer_yum.gif
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2019 09:35:35 vasta tsitaadiga

Hetkel ei ole ühtegi halba sõna 2018 aasta Pro kohta. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.05.2019 16:38:05 vasta tsitaadiga

argo1, Rõõm kuulda! thumbs_up.gif Tahaksin mingiaeg omale uue pro osta. Mitte et praegusel mingit häda oleks, aga lihtsalt tahaks uut.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
tanel98
HV kasutaja
tanel98

liitunud: 04.03.2006




sõnum 14.05.2019 22:47:04 vasta tsitaadiga

Ma nüüd küll ei tea. Uus 2018 pro läheb väga kuumaks. Aku küll mingit 10t vms tundi vastu ei pea. Hea kui 3-4 hakkama saab aga eks vb on palju programme lahti.
Samas selline kala on, et vahel suhteliselt juhuslikult kui õhtu panen sleepi siis hommikul läheb restardiga käima ja kirjutab, et mingi probleem oli. Iseenesest töö loom on muidu küll.

Aga tegelikult tahtsin uurida, et keegi teab msi tegema peaks.
Vanem MBP sai vist SSD täis 100%. Igaljuhul käima ei lähe, uut os-i installida ei lase ja formatti jaoks ka ketast ei leia. Samas ma mingil juhul ikkagi nägin seda ketast kuskil. Seega ostsin thunderbirdi kaabli, et veel vanema MBP-ga ühendada ja siis kõvaketas tühjaks teha. Aga nüüd need 2 arvutit omavahel ei suhtle. Ehk vanem MBP ei leia teist target disc modes ülese. Sõber googliga jõudsin niikaugele, et vb on OP süsteemi erinevus. Mul pole õrna aimugi mis OP süsteem mul seal uuemas peal oli. Ja nüüd pika jutu peale tuleb küsimus. Kas võiks olla mõnest programmist abi mille saaksin vanemale arvutile installida ja mis võiks selle uuema OP süsteemiga kõvaketta ikka välja tuua? DiskDrilli proovisin ei toiminud.

_________________
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.05.2019 23:04:42 vasta tsitaadiga

tanel98, lase finderil ja Photosel mõni tund indekseerida ning sünkida laadija järgi. Jäta näiteks ööseks tööle nii, et sleepi ei lähe. Homme õhtul aku kestab 10h.
Tee USB OSX installer ( DiskMaker X ) ja proovi sealt bootida. Hätta jääd siis toimeta Mac minu kätte.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 00:33:17 vasta tsitaadiga

Alari A., Kuidas see idekseerimine käib?
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M00t
HV Guru
M00t

liitunud: 05.12.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 09:14:29 vasta tsitaadiga

SSD kirjutas:
Alari A., Kuidas see idekseerimine käib?

See toimub uue Maci või värske installi puhul automaatselt.

Sporlighti juures on ehk näha ka progress bari?
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 77 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 73
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.05.2019 10:40:46 vasta tsitaadiga

M00t, vist mõlema puhul.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Maldur
HV veteran

liitunud: 02.02.2007




sõnum 15.05.2019 12:14:04 vasta tsitaadiga

Automaatne indekseerimine toimub mäkis ka siis kui mingi "ketas" pole arvutit näinud suhteliselt pikemat aega, näiteks kuu või rohkem. See on featuur mida ma mäletan veel vist Phanteri (10.3 ?) või Tiger'i ajast nagu.
Kommentaarid: 4 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 4
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:11:19 vasta tsitaadiga

2019a Pro refresh tuli uue, 4gen butterfly klaviatuuriga. Basic non-touchbar on ikka vana klaveriga thumbs_down.gif .

Ja uued 2019 Pro´d on juba keyboard replacement programmi lisatud ka icon_neutral.gif
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 20:24:00 vasta tsitaadiga

Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 20:29:38 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga?


Rufus...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:22:06 vasta tsitaadiga

Etz kirjutas:
argo1 kirjutas:
Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga?


Rufus...

Kui siis oleks Macil rufus..
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:25:17 vasta tsitaadiga

argo1, ma ei imestaks, kui kõige lihtsam oleks installida Virtualbox, siinna sisse ISO'st seesama Windows ning kokkuvõttes seal sees teha Rufusega buutiv pulk. icon_smile.gif
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:27:26 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
argo1, ma ei imestaks, kui kõige lihtsam oleks installida Virtualbox, siinna sisse ISO'st seesama Windows ning kokkuvõttes seal sees teha Rufusega buutiv pulk. icon_smile.gif

icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Mõtlsin siiski, et uurin kogenud kasutajatelt, äkki ikka mingi hea toimuv programm selleks.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:30:57 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
Kui siis oleks Macil rufus..


Deem... icon_lol.gif

Bootcamp Assistant siis...
Diskutil'iga peaks CLI'st kah saama aga kuna mul MAC'i pole, siis ei oska step-by-step õpetust hetkel jagada.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:31:29 vasta tsitaadiga

Ei toimi sellega. Sellega saan MacOS kõrvale lasta seitsme.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 21:41:21 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga?

Maci leiad siis vana hea Lion Diskmaker 100% kindel https://diskmakerx.com
Win ei saa HFS+ ja APFS midagi aru. Kokkupuude puudub aga pakun, et midagi mõistliku ei ole.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
chesm6mmi
HV Guru
chesm6mmi

liitunud: 08.01.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 22:22:14 vasta tsitaadiga

https://www.balena.io/etcher/ töötab täitsa kenasti, hea lihtne kah..
Kommentaarid: 109 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 104
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 22:30:00 vasta tsitaadiga

Macbook Pro uuendustest ei ole midagi kuulda olnud? icon_razz.gif
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.06.2019 17:15:45 vasta tsitaadiga

chesm6mmi kirjutas:
https://www.balena.io/etcher/ töötab täitsa kenasti, hea lihtne kah..

Proovisin ka seda ja kordades, aga tundub, et hoopis asi Linuxis. Ei hakka USB lugema, läheb üle ja laseb valida ainult kas käivita Mint või Memtest. Proovin Linuxi enda all seda USB siis teha.

See sai lahenduse, küll siiski mitte läbi Maci.

Edit: Teine teema. Kuidas keegi on lahendanud selle USB error code 36? Kuidagi see dot_clean ja hidden failide kustutamine ei aita.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
minake
HV veteran
minake

liitunud: 08.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 25.06.2019 10:50:23 vasta tsitaadiga

https://support.apple.com/et-ee/15-inch-macbook-pro-battery-recall

2015 pro mudelitel võimalik uus topcase koos akuga saada, miskipärast endal ühel masinal ei saanud, kuigi vastab kõigele a seriali peale öeldi, et ei sobi... seega kõik masinad ei sobi vaid mingi veider valik applel kes saab ja kes mitte.
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 137
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
shizny
HV kasutaja
shizny

liitunud: 04.11.2003




sõnum 31.07.2019 22:55:38 vasta tsitaadiga

kas see on uute macbookide lisa, et kui aku on 25% juures, siis lükkab masin ennast välja või vähemalt pilt eest. kui kaane kinni panen ja uuest lahti teen, siis viskab mingi aeg ekraanile aku pildi koos juhtmega.
Kommentaarid: 13 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SanderTi
HV vaatleja

liitunud: 13.02.2015



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.07.2019 23:40:00 vasta tsitaadiga

Kas keegi teab rääkida kuidas saavad hakkama uued 2019 macbook prod mis on 1.4GHz quad-core ja kui hästi töötab nende boost. Hetkel ei tea veel kas osta lahjem variant või osta ikka 2,4ghz, hinnavahe neil ikka korralik umbes 400€.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 20:40:41 vasta tsitaadiga

USB-C'ga MBP'd - kas on mõnda mõistlikku kolmanda tootja "hiinakat", mis võiks mõne "tavalise" USB3 teha + HDMI 2.0 kuluks ka ära? Natuke olen otsinud aga just HDMI osas kipub olema hiinakatel 1.4, tahaks 4k@60 ikka saada. Üks variant oleks teha kahe kaabliga, üks USB hub'i jaoks ja teine USB-C to HDMI aga äkki saaks kuidagi ühe vidinaga hakkama? Ei tahaks muidugi ka valest kohast kokku hoida ja midagi maha põletada.

https://valgeklaar.ee/satechi-type-c-multiport-adapter-v2-silver/ - 80€ tundub aga natuke liig...
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 20:56:13 vasta tsitaadiga

Kõige paremini toimib ainult HDMI väljundiga junn. See on ilmselt kuidagi otse videokaardis. USBga junnid jebivad rohkem.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 20:57:01 vasta tsitaadiga

Baeskades, Satechi pakub 4K 60Hz ? Mõnda aega tagasi 4K 60Hz setupi proovisin siis oli ainuke lahendus USB-C->DP lahendus.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 20:57:18 vasta tsitaadiga

SanderTi kirjutas:
Kas keegi teab rääkida kuidas saavad hakkama uued 2019 macbook prod mis on 1.4GHz quad-core ja kui hästi töötab nende boost. Hetkel ei tea veel kas osta lahjem variant või osta ikka 2,4ghz, hinnavahe neil ikka korralik umbes 400€.


Endal sama küsimus, hea meelega hangiks endale 16GB/512GB pilli selle prosega.... icon_rolleyes.gif

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 21:01:21 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
Baeskades, Satechi pakub 4K 60Hz ? Mõnda aega tagasi 4K 60Hz setupi proovisin siis oli ainuke lahendus USB-C->DP lahendus.
Mul mingi odav Kanexi HDMI teeb ilusti 4K60.

viimati muutis raxz 29.08.2019 21:25:38, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 21:06:27 vasta tsitaadiga

raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema thumbs_up.gif
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 21:25:22 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema thumbs_up.gif
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 21:49:45 vasta tsitaadiga

USB-C->multiport 4K60Hz soovitusi ootaks küll.
Üleminekud hetkel ei huvitaks. Saab ka USB-C->DP või mõne puhul otse USB-C puhul hakkama.


viimati muutis Alari A. 29.08.2019 21:51:41, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
raxz
HV Guru

liitunud: 27.07.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.08.2019 21:51:22 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
raxz, oli USB-C->multiport adapter ?
USB-C->multiport 4K60Hz soovitusi ootaks küll.
Multiportbei sobi video jaoks. Kontoritööd võid teha, aga mitte päris videotööd.
Kommentaarid: 46 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 45
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kurv
HV kasutaja

liitunud: 22.02.2013



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 09:28:40 vasta tsitaadiga

raxz kirjutas:
Alari A. kirjutas:
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema thumbs_up.gif
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi.

See vist ei ole päris see?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 26
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 10:10:51 vasta tsitaadiga

argo1 kirjutas:
raxz kirjutas:
Alari A. kirjutas:
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema (y)
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi.

See vist ei ole päris see?
Seal pole jälle kirjas, et milline HDMI versioon on. Aga arvetades kui kirves on hind siis äkki on isegi õige asi... :)
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 10:51:15 vasta tsitaadiga

Paluks natuke abi MBP valimise kohapealt fototöötluseks (üks RAW korraga töötluses, enamasti üks shoot ca 200 RAW'dmi llest jääb peale reha 20 alles, suuri panoraame ja HDRi ei tee).

St tahaks 512GB või rohkem SSD'd.
16GB võiks muidugi RAMi olla aga see on natuke nii ja naa kuna hind kipub märkimisväärselt tolle nõudmisega hüppama.
Sama ka CPU'ga - neli tuuma kõlaks hästi aga jälle, kohe hind hüppab.
Võiks ju olla 13'' aga siis on SSD enamasti pisem. Kusagil 2016 aasta 15'' isendid on jälle mitte nii väga rasked ehk võiks selles mõttes sobida. Kuigi seljasvedamist on vähe.

Mudelite kohapealt kuna vist kusagilt 2016 aasta kandis oli klaver neil selline... sitavõitu? Väga vana ka ei taha.

Raha kulutaks mõistlikult, kui saaks ca tonniga hakkama siis oleks hea. Üle 1,5k€ ei taha ka minna. Kasutatud aparaat on okei ja isegi soovitatav..

Mõned silmajäänud variandid:
* 2015 aasta mudel - https://www.ounaturg.ee/18190-macbook-pro
* 2015 13'' - https://www.ounaturg.ee/17324-macbook-pro
* siitsamas foorumist 13'' 2016 isend - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=763241&highlight=

Või äkki üldse säästukas? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=762142
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
2III7
HV veteran
2III7

liitunud: 20.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 11:48:02 vasta tsitaadiga

Endal see kaabel, 4k60 töötab ilusti.
https://www.yeint.ee/it-multimeedia/arvutitarvikud/usb-ja-firewire/usb-konverterid/usb-c-hdmi-kaabel-18m-must
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 151
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Aix
HV Guru
Aix

liitunud: 02.06.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 15:25:39 vasta tsitaadiga

Baeskades, vanemad 13" (enne 2018? targemad parandavad) on kahetuumalised. 15" - neljatuumalised.
Kommentaarid: 416 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 346
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 15:49:49 vasta tsitaadiga

Aix, 2018 aastast on jah 13'' neljatuumalised.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 16:21:10 vasta tsitaadiga

Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Mihkel.
HV Guru
Mihkel.

liitunud: 16.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 16:27:13 vasta tsitaadiga

shizny kirjutas:
kas see on uute macbookide lisa, et kui aku on 25% juures, siis lükkab masin ennast välja või vähemalt pilt eest. kui kaane kinni panen ja uuest lahti teen, siis viskab mingi aeg ekraanile aku pildi koos juhtmega.


Googelda oma masina mudel + battery recall. Päris paljud mõne aasta vanused 13.3 mbp'd omavad sellist viga. Ma olen vist 5 või 6 2017 13.3 selle kvaliteediprogrammi raames hooldusest läbi saatnud. Kõige hullem masin viskas juba 90% taseme peal ette hoiatamata pildi kotti. Veits vanematel 15" masinatel ka mingi recall, aga seal vist oht põlema minna pigem. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Taavi_R
HV Guru
Taavi_R

liitunud: 30.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 21:52:23 vasta tsitaadiga

Baeskades kirjutas:
Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid.

Kas peab just läpakas olema? Kui kaasas pole vaja tassida, siis võta iMac. Seal samas Õunaturg.ee lehel liiguv 5K mudeleid alates 900-1000€. Enamikel küll Fusion Drive aga selle saad (lasta) ära vahetada. RAMmu saad jooksvalt lisada.

_________________
raamatupidamine | laadakalender
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 3 :: 166
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.08.2019 23:00:47 vasta tsitaadiga

Taavi_R kirjutas:
Baeskades kirjutas:
Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid.

Kas peab just läpakas olema? Kui kaasas pole vaja tassida, siis võta iMac. Seal samas Õunaturg.ee lehel liiguv 5K mudeleid alates 900-1000€. Enamikel küll Fusion Drive aga selle saad (lasta) ära vahetada. RAMmu saad jooksvalt lisada.
Mul on endal korralik monitor olemas, seega iMaci ei ole soovinud. Mac Mini peale olen küll mõtelnud (endal neid elus 2tk olnud) aga uusim on natuke liiga kallis, lisaks on storage joodetud ja lisab keerukust.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Alari A.
HV Guru

liitunud: 19.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2019 12:27:07 vasta tsitaadiga

Baeskades, mul 2014 i7 Mini pakkuda.
Kommentaarid: 674 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 549
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.08.2019 13:26:45 vasta tsitaadiga

Alari A. kirjutas:
Baeskades, mul 2014 i7 Mini pakkuda.
Me oleme sellest PSis jah natuke ka kribanud. Üldiselt ma pean vist võtma natukeseks aja maha ja rahulikult mõtlema, mis on eesmärgiks. Laias laastus on kaks varianti - kas 13'' ning 2015 aasta nö. säästukas (proovida saada hakkama kahe tuuma ja 8GB RAMiga, ca 600€) või siis 2016 15'' isend, vaadates SSD suuruse rahakoti järgi (ca 1500€).
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2019 19:56:46 vasta tsitaadiga

https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/sulearvuti/apple/macbook-air-13-256gb-2018-swe
https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/sulearvuti/apple/macbook-pro-13-touch-bar-retina-2019-128gb-swe

Kui kõva võimsuse vahe neil on? On siis Pro palju parem? Samas meeldib, et Air on õhuke icon_smile.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
oliver.
HV Guru

liitunud: 05.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2019 20:03:34 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/sulearvuti/apple/macbook-air-13-256gb-2018-swe
https://www.elisa.ee/seadmed/eraklient/sulearvuti/apple/macbook-pro-13-touch-bar-retina-2019-128gb-swe

Kui kõva võimsuse vahe neil on? On siis Pro palju parem? Samas meeldib, et Air on õhuke icon_smile.gif


Air tundub õhem, kuid päriselus pole praktilist vahet. Küll on aga Airil parem aku kestvus.
Kommentaarid: 280 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 239
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.09.2019 20:28:08 vasta tsitaadiga

Oleneb, mis see "päriselu" on. Kui väga lihtsast asjast alustada siis on SSD'd pro'l 2x vähem. Kui kasutada "kirjutusmasinana" siis pole vahet. Aga kui mõne programmi lisaks paigaldad op.süsile, teinekord enda pildid tahad arvutisse panna, siis tahaks näiteks mõne "filmi" arvutisse salvestada - on ikka oluline vahe sees, palju arvutis salvestusruumi on. 128GB sulab päris kiirelt

CPU on Pro'l pea 2x parem. Taas - kirjutusmasinal pole vahet, samuti on viimaste aastate Airide sees täitsa korralik CPU juba. Aga jällegi - kui tahad teinekord arvutiga midagi enamat teha, mis arvutusjõudu tahab siis saad aru, mis on Airi ja Pro erinevus.

Ekraan on nüüdseks ka Airil juba sama hea, selles suhtes enam väga erinevust pole. Sõrmejäljelugeja kah olemas, touchbari küll mitte (mis on maitse asi, kas on hea või halb).

Lühidalt - netimasinana on see Air super.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Mac/Apple »  MacBook Pro mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 23, 24, 25 ... 40, 41, 42  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.