|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
09.05.2019 19:37:17
|
|
|
| Mul peale selle aku paisumise pole muid probleeme olnud ja olen 2016+ variandiga väga rahul...
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
09.05.2019 23:42:57
|
|
|
| Mul 2013a. 13 pro. Aasta tagasi, kindlustusjuhtumi korras, vahetati ära nupud ja aku. Töötas ta enne hästi ja töötab praegu ka. Ainus mis neil mudelitel ajaga väsib, on toitejuhtme ots. See megasafe või mis ta on. Magnetiga hoiab küljes, aga need peened tiftikesed, neid välja suruv vedru sureb ära ja siis peab seda laadijaotsa vastu lauda koputama.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
10.05.2019 08:18:16
|
|
|
| Teip kirjutas: |
| Aix kirjutas: |
| Uutega nad on üsna tõhusat klienditõrjet teinud, on mulle jäänud mulje.. 2015 masinat veel julgeks osta, aga uuemat pigem väga ei söandaks.. |
Eestikeeles palun... |
Allamäge lähevad uuemad masinad ühesõnaga - minu arvates. Varem olid õunad oma kõrgemat hinda väärt, aga alates 2016a masinatest pigem mitte.
Jällegi - minu isiklik seisukoht
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
11.05.2019 09:35:35
|
|
|
Hetkel ei ole ühtegi halba sõna 2018 aasta Pro kohta.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
11.05.2019 16:38:05
|
|
|
argo1, Rõõm kuulda! Tahaksin mingiaeg omale uue pro osta. Mitte et praegusel mingit häda oleks, aga lihtsalt tahaks uut.
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
tanel98
HV kasutaja

liitunud: 04.03.2006
|
14.05.2019 22:47:04
|
|
|
Ma nüüd küll ei tea. Uus 2018 pro läheb väga kuumaks. Aku küll mingit 10t vms tundi vastu ei pea. Hea kui 3-4 hakkama saab aga eks vb on palju programme lahti.
Samas selline kala on, et vahel suhteliselt juhuslikult kui õhtu panen sleepi siis hommikul läheb restardiga käima ja kirjutab, et mingi probleem oli. Iseenesest töö loom on muidu küll.
Aga tegelikult tahtsin uurida, et keegi teab msi tegema peaks.
Vanem MBP sai vist SSD täis 100%. Igaljuhul käima ei lähe, uut os-i installida ei lase ja formatti jaoks ka ketast ei leia. Samas ma mingil juhul ikkagi nägin seda ketast kuskil. Seega ostsin thunderbirdi kaabli, et veel vanema MBP-ga ühendada ja siis kõvaketas tühjaks teha. Aga nüüd need 2 arvutit omavahel ei suhtle. Ehk vanem MBP ei leia teist target disc modes ülese. Sõber googliga jõudsin niikaugele, et vb on OP süsteemi erinevus. Mul pole õrna aimugi mis OP süsteem mul seal uuemas peal oli. Ja nüüd pika jutu peale tuleb küsimus. Kas võiks olla mõnest programmist abi mille saaksin vanemale arvutile installida ja mis võiks selle uuema OP süsteemiga kõvaketta ikka välja tuua? DiskDrilli proovisin ei toiminud.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
14.05.2019 23:04:42
|
|
|
tanel98, lase finderil ja Photosel mõni tund indekseerida ning sünkida laadija järgi. Jäta näiteks ööseks tööle nii, et sleepi ei lähe. Homme õhtul aku kestab 10h.
Tee USB OSX installer ( DiskMaker X ) ja proovi sealt bootida. Hätta jääd siis toimeta Mac minu kätte.
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SSD
HV Guru

liitunud: 18.01.2006
|
15.05.2019 00:33:17
|
|
|
| Alari A., Kuidas see idekseerimine käib?
|
|
| Kommentaarid: 314 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
267 |
|
| tagasi üles |
|
 |
M00t
HV Guru

liitunud: 05.12.2006
|
15.05.2019 09:14:29
|
|
|
| SSD kirjutas: |
| Alari A., Kuidas see idekseerimine käib? |
See toimub uue Maci või värske installi puhul automaatselt.
Sporlighti juures on ehk näha ka progress bari?
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 77 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
73 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
15.05.2019 10:40:46
|
|
|
| M00t, vist mõlema puhul.
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Maldur
HV veteran
liitunud: 02.02.2007
|
15.05.2019 12:14:04
|
|
|
| Automaatne indekseerimine toimub mäkis ka siis kui mingi "ketas" pole arvutit näinud suhteliselt pikemat aega, näiteks kuu või rohkem. See on featuur mida ma mäletan veel vist Phanteri (10.3 ?) või Tiger'i ajast nagu.
|
|
| Kommentaarid: 4 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
4 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hans
Nii ränk on olla.
liitunud: 17.09.2004
|
28.05.2019 13:11:19
|
|
|
2019a Pro refresh tuli uue, 4gen butterfly klaviatuuriga. Basic non-touchbar on ikka vana klaveriga .
Ja uued 2019 Pro´d on juba keyboard replacement programmi lisatud ka
|
|
| Kommentaarid: 104 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
0 :: |
81 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
13.06.2019 20:24:00
|
|
|
| Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.06.2019 20:29:38
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
| Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga? |
Rufus...
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
13.06.2019 21:22:06
|
|
|
| Etz kirjutas: |
| argo1 kirjutas: |
| Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga? |
Rufus... |
Kui siis oleks Macil rufus..
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
13.06.2019 21:25:17
|
|
|
argo1, ma ei imestaks, kui kõige lihtsam oleks installida Virtualbox, siinna sisse ISO'st seesama Windows ning kokkuvõttes seal sees teha Rufusega buutiv pulk.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
13.06.2019 21:27:26
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
argo1, ma ei imestaks, kui kõige lihtsam oleks installida Virtualbox, siinna sisse ISO'st seesama Windows ning kokkuvõttes seal sees teha Rufusega buutiv pulk.  |
Mõtlsin siiski, et uurin kogenud kasutajatelt, äkki ikka mingi hea toimuv programm selleks.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
13.06.2019 21:30:57
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
| Kui siis oleks Macil rufus.. |
Deem...
Bootcamp Assistant siis...
Diskutil'iga peaks CLI'st kah saama aga kuna mul MAC'i pole, siis ei oska step-by-step õpetust hetkel jagada.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
13.06.2019 21:31:29
|
|
|
| Ei toimi sellega. Sellega saan MacOS kõrvale lasta seitsme.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
13.06.2019 21:41:21
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
| Mida kasutate, et teha bootivat USB-d nt Windows 7-ga? |
Maci leiad siis vana hea Lion Diskmaker 100% kindel https://diskmakerx.com
Win ei saa HFS+ ja APFS midagi aru. Kokkupuude puudub aga pakun, et midagi mõistliku ei ole.
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
chesm6mmi
HV Guru

liitunud: 08.01.2004
|
|
| Kommentaarid: 109 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
104 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
13.06.2019 22:30:00
|
|
|
Macbook Pro uuendustest ei ole midagi kuulda olnud?
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
19.06.2019 17:15:45
|
|
|
Proovisin ka seda ja kordades, aga tundub, et hoopis asi Linuxis. Ei hakka USB lugema, läheb üle ja laseb valida ainult kas käivita Mint või Memtest. Proovin Linuxi enda all seda USB siis teha.
See sai lahenduse, küll siiski mitte läbi Maci.
Edit: Teine teema. Kuidas keegi on lahendanud selle USB error code 36? Kuidagi see dot_clean ja hidden failide kustutamine ei aita.
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
minake
HV veteran

liitunud: 08.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 164 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
137 |
|
| tagasi üles |
|
 |
shizny
HV kasutaja

liitunud: 04.11.2003
|
31.07.2019 22:55:38
|
|
|
| kas see on uute macbookide lisa, et kui aku on 25% juures, siis lükkab masin ennast välja või vähemalt pilt eest. kui kaane kinni panen ja uuest lahti teen, siis viskab mingi aeg ekraanile aku pildi koos juhtmega.
|
|
| Kommentaarid: 13 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SanderTi
HV vaatleja
liitunud: 13.02.2015
|
31.07.2019 23:40:00
|
|
|
| Kas keegi teab rääkida kuidas saavad hakkama uued 2019 macbook prod mis on 1.4GHz quad-core ja kui hästi töötab nende boost. Hetkel ei tea veel kas osta lahjem variant või osta ikka 2,4ghz, hinnavahe neil ikka korralik umbes 400€.
|
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
29.08.2019 20:40:41
|
|
|
USB-C'ga MBP'd - kas on mõnda mõistlikku kolmanda tootja "hiinakat", mis võiks mõne "tavalise" USB3 teha + HDMI 2.0 kuluks ka ära? Natuke olen otsinud aga just HDMI osas kipub olema hiinakatel 1.4, tahaks 4k@60 ikka saada. Üks variant oleks teha kahe kaabliga, üks USB hub'i jaoks ja teine USB-C to HDMI aga äkki saaks kuidagi ühe vidinaga hakkama? Ei tahaks muidugi ka valest kohast kokku hoida ja midagi maha põletada.
https://valgeklaar.ee/satechi-type-c-multiport-adapter-v2-silver/ - 80€ tundub aga natuke liig...
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.08.2019 20:56:13
|
|
|
| Kõige paremini toimib ainult HDMI väljundiga junn. See on ilmselt kuidagi otse videokaardis. USBga junnid jebivad rohkem.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
29.08.2019 20:57:01
|
|
|
| Baeskades, Satechi pakub 4K 60Hz ? Mõnda aega tagasi 4K 60Hz setupi proovisin siis oli ainuke lahendus USB-C->DP lahendus.
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
29.08.2019 20:57:18
|
|
|
| SanderTi kirjutas: |
| Kas keegi teab rääkida kuidas saavad hakkama uued 2019 macbook prod mis on 1.4GHz quad-core ja kui hästi töötab nende boost. Hetkel ei tea veel kas osta lahjem variant või osta ikka 2,4ghz, hinnavahe neil ikka korralik umbes 400€. |
Endal sama küsimus, hea meelega hangiks endale 16GB/512GB pilli selle prosega....
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.08.2019 21:01:21
|
|
|
| Alari A. kirjutas: |
| Baeskades, Satechi pakub 4K 60Hz ? Mõnda aega tagasi 4K 60Hz setupi proovisin siis oli ainuke lahendus USB-C->DP lahendus. |
Mul mingi odav Kanexi HDMI teeb ilusti 4K60.
viimati muutis raxz 29.08.2019 21:25:38, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
29.08.2019 21:06:27
|
|
|
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.08.2019 21:25:22
|
|
|
| Alari A. kirjutas: |
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema  |
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
29.08.2019 21:49:45
|
|
|
USB-C->multiport 4K60Hz soovitusi ootaks küll.
Üleminekud hetkel ei huvitaks. Saab ka USB-C->DP või mõne puhul otse USB-C puhul hakkama.
viimati muutis Alari A. 29.08.2019 21:51:41, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
raxz
HV Guru
liitunud: 27.07.2003
|
29.08.2019 21:51:22
|
|
|
| Alari A. kirjutas: |
raxz, oli USB-C->multiport adapter ?
USB-C->multiport 4K60Hz soovitusi ootaks küll. |
Multiportbei sobi video jaoks. Kontoritööd võid teha, aga mitte päris videotööd.
|
|
| Kommentaarid: 46 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
45 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kurv
HV kasutaja
liitunud: 22.02.2013
|
30.08.2019 09:28:40
|
|
|
| raxz kirjutas: |
| Alari A. kirjutas: |
raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema  |
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi. |
See vist ei ole päris see?
|
|
| Kommentaarid: 28 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
26 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.08.2019 10:10:51
|
|
|
| argo1 kirjutas: |
| raxz kirjutas: |
| Alari A. kirjutas: |
| raxz, pane siia link kui kunagi vaja peaks minema (y) |
Ma ei julge praegu linki panna, sest ma ei tea milline see täpselt oli. Mõne sarnase kohta ei ole veebi 4K60 infot juurde pandud.
Aga kui karbil on kirjas ja mingeid muid pesasid ei ole, siis toimib hästi. |
See vist ei ole päris see? |
Seal pole jälle kirjas, et milline HDMI versioon on. Aga arvetades kui kirves on hind siis äkki on isegi õige asi... :)
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.08.2019 10:51:15
|
|
|
Paluks natuke abi MBP valimise kohapealt fototöötluseks (üks RAW korraga töötluses, enamasti üks shoot ca 200 RAW'dmi llest jääb peale reha 20 alles, suuri panoraame ja HDRi ei tee).
St tahaks 512GB või rohkem SSD'd.
16GB võiks muidugi RAMi olla aga see on natuke nii ja naa kuna hind kipub märkimisväärselt tolle nõudmisega hüppama.
Sama ka CPU'ga - neli tuuma kõlaks hästi aga jälle, kohe hind hüppab.
Võiks ju olla 13'' aga siis on SSD enamasti pisem. Kusagil 2016 aasta 15'' isendid on jälle mitte nii väga rasked ehk võiks selles mõttes sobida. Kuigi seljasvedamist on vähe.
Mudelite kohapealt kuna vist kusagilt 2016 aasta kandis oli klaver neil selline... sitavõitu? Väga vana ka ei taha.
Raha kulutaks mõistlikult, kui saaks ca tonniga hakkama siis oleks hea. Üle 1,5k€ ei taha ka minna. Kasutatud aparaat on okei ja isegi soovitatav..
Mõned silmajäänud variandid:
* 2015 aasta mudel - https://www.ounaturg.ee/18190-macbook-pro
* 2015 13'' - https://www.ounaturg.ee/17324-macbook-pro
* siitsamas foorumist 13'' 2016 isend - https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=763241&highlight=
Või äkki üldse säästukas? https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?t=762142
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
2III7
HV veteran

liitunud: 20.09.2003

|
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
3 :: |
151 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Aix
HV Guru

liitunud: 02.06.2004
|
30.08.2019 15:25:39
|
|
|
| Baeskades, vanemad 13" (enne 2018? targemad parandavad) on kahetuumalised. 15" - neljatuumalised.
|
|
| Kommentaarid: 416 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
346 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.08.2019 15:49:49
|
|
|
| Aix, 2018 aastast on jah 13'' neljatuumalised.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.08.2019 16:21:10
|
|
|
| Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Mihkel.
HV Guru

liitunud: 16.06.2003
|
30.08.2019 16:27:13
|
|
|
| shizny kirjutas: |
| kas see on uute macbookide lisa, et kui aku on 25% juures, siis lükkab masin ennast välja või vähemalt pilt eest. kui kaane kinni panen ja uuest lahti teen, siis viskab mingi aeg ekraanile aku pildi koos juhtmega. |
Googelda oma masina mudel + battery recall. Päris paljud mõne aasta vanused 13.3 mbp'd omavad sellist viga. Ma olen vist 5 või 6 2017 13.3 selle kvaliteediprogrammi raames hooldusest läbi saatnud. Kõige hullem masin viskas juba 90% taseme peal ette hoiatamata pildi kotti. Veits vanematel 15" masinatel ka mingi recall, aga seal vist oht põlema minna pigem.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Taavi_R
HV Guru

liitunud: 30.09.2002
|
30.08.2019 21:52:23
|
|
|
| Baeskades kirjutas: |
| Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid. |
Kas peab just läpakas olema? Kui kaasas pole vaja tassida, siis võta iMac. Seal samas Õunaturg.ee lehel liiguv 5K mudeleid alates 900-1000€. Enamikel küll Fusion Drive aga selle saad (lasta) ära vahetada. RAMmu saad jooksvalt lisada.
_________________ raamatupidamine | laadakalender |
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
3 :: |
166 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
30.08.2019 23:00:47
|
|
|
| Taavi_R kirjutas: |
| Baeskades kirjutas: |
| Mõtlesin vahepeal enda jaoks olukorra selgeks. Kuna touch bar sümpatiseerib + väga vana ei taha siis 2016 ja uuemad MBP 15'' on need, mida vaadata. Või 2018 ja uuemad custom configa 13'' sobiks tehniliselt - aga need on liiga kallid. |
Kas peab just läpakas olema? Kui kaasas pole vaja tassida, siis võta iMac. Seal samas Õunaturg.ee lehel liiguv 5K mudeleid alates 900-1000€. Enamikel küll Fusion Drive aga selle saad (lasta) ära vahetada. RAMmu saad jooksvalt lisada. |
Mul on endal korralik monitor olemas, seega iMaci ei ole soovinud. Mac Mini peale olen küll mõtelnud (endal neid elus 2tk olnud) aga uusim on natuke liiga kallis, lisaks on storage joodetud ja lisab keerukust.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Alari A.
HV Guru
liitunud: 19.12.2002

|
31.08.2019 12:27:07
|
|
|
| Baeskades, mul 2014 i7 Mini pakkuda.
|
|
| Kommentaarid: 674 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
549 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
31.08.2019 13:26:45
|
|
|
| Alari A. kirjutas: |
| Baeskades, mul 2014 i7 Mini pakkuda. |
Me oleme sellest PSis jah natuke ka kribanud. Üldiselt ma pean vist võtma natukeseks aja maha ja rahulikult mõtlema, mis on eesmärgiks. Laias laastus on kaks varianti - kas 13'' ning 2015 aasta nö. säästukas (proovida saada hakkama kahe tuuma ja 8GB RAMiga, ca 600€) või siis 2016 15'' isend, vaadates SSD suuruse rahakoti järgi (ca 1500€).
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
hkurujo88r
HV Guru
liitunud: 25.02.2011
|
|
| Kommentaarid: 126 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
120 |
|
| tagasi üles |
|
 |
oliver.
HV Guru
liitunud: 05.09.2003
|
10.09.2019 20:03:34
|
|
|
Air tundub õhem, kuid päriselus pole praktilist vahet. Küll on aga Airil parem aku kestvus.
|
|
| Kommentaarid: 280 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
239 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
10.09.2019 20:28:08
|
|
|
Oleneb, mis see "päriselu" on. Kui väga lihtsast asjast alustada siis on SSD'd pro'l 2x vähem. Kui kasutada "kirjutusmasinana" siis pole vahet. Aga kui mõne programmi lisaks paigaldad op.süsile, teinekord enda pildid tahad arvutisse panna, siis tahaks näiteks mõne "filmi" arvutisse salvestada - on ikka oluline vahe sees, palju arvutis salvestusruumi on. 128GB sulab päris kiirelt
CPU on Pro'l pea 2x parem. Taas - kirjutusmasinal pole vahet, samuti on viimaste aastate Airide sees täitsa korralik CPU juba. Aga jällegi - kui tahad teinekord arvutiga midagi enamat teha, mis arvutusjõudu tahab siis saad aru, mis on Airi ja Pro erinevus.
Ekraan on nüüdseks ka Airil juba sama hea, selles suhtes enam väga erinevust pole. Sõrmejäljelugeja kah olemas, touchbari küll mitte (mis on maitse asi, kas on hea või halb).
Lühidalt - netimasinana on see Air super.
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|