Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 89, 90, 91  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 28.05.2019 11:47:19 vasta tsitaadiga

Ega Intelil muud üle ei jää hetkel kui backportida Sunny Cove arhitektuur 14nm++++ peale kui nad tahavad üldse konkurentsis veel olla. Ja sellestki ei piisa, sest AMD ei seisa paigal. Järgmine aasta tuleb juba Zen3. 10nm hetkel suudab teha ainult 4c/8t ja 4.1Ghz boosti mis on suht mannetu. Seetõttu tulebki see ainult läpakatesse.
Paras nokk kinni - saba lahti olukord. Intelil on 14nm+++++ mis teeb väga kõrgeid kellasid aga jookseb vana archi peal. Ja siis on uus kiirem arch mis jookseb katkise node peal kus ei saa kellasid ülesse ega tuumasid lisada.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 12:19:41 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Ajuvaba, et ikka ja jälle on showcase'id bullshiti täis... selle asemel, et näidata, kuidas kõige kõvem asi teeb ära ning, kuidas võrdluses kannatab ning sealt alla liikuda, näidates palju peab võrdelise eest maksma konkurendi juures ning sealt alla, mis hinnaga toodet võidab... selle asemel näitame "wow, võit" icon_biggrin.gif. @AMD 2S vs Intel, siis.
hind küll aga muus osas vale asja kallal haugud. 2s v 2s, vähemate tuumadega ja ka mitte tippmudelitega.

rmc kirjutas:
Janoh... tegelikult ikkagi ju... kuumaks köetu
&
hmm, selles osas võivad vahed pigem suuremaks käriseda. sunny cove peaks neid turvapaiku vähem kasutama.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:01:33 vasta tsitaadiga

1dumbpcuser kirjutas:
Intel Replies to AMD’s Demo: Platinum 9242 Based 48 Core 2S Beats AMD’s 64 Core 2S
WCCFtech

tsitaat:
The message Intel wants to send is clear: that they still have the performance crown and charge a premium for it.




top Xeon Platinum 9282 be anywhere from $25k to $50k
9242 48 C / 96 T    2.3 GHz    3.8 GHz    71.5 MB    350 W

Samas Rome 64 eeldavalt tuleb alla 200W ja hinnaks arvatakse tunduvalt alla 20k

Jah väga loogiline oleks osta Intel mis on kõvasti kallim ja tarbib rohkem energiat ~ suurem kulu serveripargile.

Inteli poolt arusaadav käik a la me pole veel päris mudas aga näe üks sõrm veel paistab sealt. Ehk siis PR trikk, et oleks üldse midagi vastata AMD keynote'ile. Väga mannetu.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:07:07 vasta tsitaadiga

kui põhimõtteliselt tahaks su arvamusega nõustuda, siis mõned pisiasjad.
loe nüüd oma epycu kohta käivat juttu uuesti - eeldatavalt, arvatakse. pealegi ei saa seda täna osta.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:18:31 vasta tsitaadiga

Täna ei saa ka Zen2 osta mis on point? Küll nad tulevad ega kuhugi ei jää. Eks me vaatame poole aasta pärast kus on turuseis. Hetkel käib arutelu selle kohta, mis on reaaselt olemas ja presenteeritud kui toimivat toodet juba. Kui siia tuua juba soojas Zen3 siis jah pole mõtet edasi arutada.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:25:46 vasta tsitaadiga

point on selles, et 9242 on täna müügil kuigi jah high-end xeonidele kohaselt mingites inteli otsepakkumistes.
specid on teada ja olemas.

zen2 kohta on specid avalikud, me teame palju rohkem kui epycust.
epycu specce me ei tea peale tuumade arvu. 2.35 GHz või 2.2 GHz olid tolle superarvuti ja leaked benchi boost taktsagedused. ka selle juures ei tea me ei tdp-d ega voolutarvet.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:43:19 vasta tsitaadiga

londiste, vale asja kallal haugun? Või said aru, et haugun Inteli kallal? Pigem AMD marketingi-võtete. Etjah, asjad võiksid selgemad olla, võrrelda võrdväärseid või sama tier'i tooteid ning parima objektiivse metoodikaga.

Bugide osas on otsad veel lahtised... pigem on seni Intelil sellega halvasti olnud ning *, et perfi esitletakse vb. mitte kõikide turvapaikamistega... on kahtlust tekitav.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:52:23 vasta tsitaadiga

võrdlevadki ju tehniliselt sama tieri tooteid, hindadest ei tea keegi midagi. metoodika on amd showcasest.
ma vähemalt eeldan, et sa kommenteerisid toda 2s epic64 vs 2x xeon 9242 videot.

rmc kirjutas:
Bugide osas on otsad veel lahtised... pigem on seni Intelil sellega halvasti olnud ning *, et perfi esitletakse vb. mitte kõikide turvapaikamistega... on kahtlust tekitav.
pidasin lihtsalt seda silmas, et skylake peaks turvaparandustega palju valusamalt pihtsa saama kui sunny cove. paremal juhul samal tasemel.
suhtelises jõudluse võrdluses inteli oma prosede vahel ei puhu need paigad väga suurt pilli.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 28.05.2019 13:55:17, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:54:56 vasta tsitaadiga

AMD esialgset esitlust, selles vast ka konfusjoon.

BTW: üpris huvitav odavläppar Hiinast: https://www.gizchina.com/2019/05/28/redmibook-14-with-an-intel-core-i7-processor-launched/

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 13:58:33 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
AMD esialgset esitlust, selles vast ka konfusjoon.
amd esialgse asitluse ajal polnud intelil cascade lake-ap asju olemas, nii et neid ei saanudki võrrelda.
amd eesmärk oli täiesti asine - tulev lipulaev on kõvasti kiirem kui inteli kõige-kõigem.

kuna aga epycu turule jõudmine viibib (või siis seda enam), otsustas intel omalt poolt uue raua peal sama testi jooksutada.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 15:15:07 vasta tsitaadiga

londiste, "The company also tells me that AMD was not using the correct NAMD optimizations during the Computex 2019 demo, which is to be expected considering it is a first party benchmark designed to showcase something in the best light possible and you should always take first party benches with a grain of salt."
"While the original demo ran an Intel 28-core part in 2S configuration (running less than half the cores of AMD’s Rome CPU) for a total core count of 56, the 9242 has 48 cores to boast and results in a 2S configuration with 96 cores, much closer to AMD’s 128 core setup."

& https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/194145/intel-xeon-platinum-9242-processor-71-5m-cache-2-30-GHz.html "Launch Date Q2'19" (Aprillis)

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 15:32:09 vasta tsitaadiga

aa, see oli nüüd uus demo? kas amd sama asja juba korra ei näidanud?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 17:04:35 vasta tsitaadiga

Intel tegi AMD Computexi demo vastusena oma demo, nendest mu jutt.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 17:15:37 vasta tsitaadiga

rmc kirjutas:
Intel tegi AMD Computexi demo vastusena oma demo, nendest mu jutt.
my bad. amd oli minu meelest sama asja kunagi eelmine aasta juba näidanud, sellest ka mu segadus.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
-kasutaja-
Kreisi kasutaja
-kasutaja-

liitunud: 21.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 20:20:22 vasta tsitaadiga

EVGA SR-3 DARK

Spoiler Spoiler Spoiler


icon_eek.gif
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.05.2019 20:59:33 vasta tsitaadiga


Link

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.05.2019 15:53:10 vasta tsitaadiga

Engineering marvel:
https://www.techpowerup.com/256056/evga-sr-3-dark-will-challenge-the-rog-dominus-for-w-3175x-supremacy

Suutnuvad EEB mõõdus plaadi E-ATX peale mahtada thumbs_up.gif

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2019 13:49:08 vasta tsitaadiga

https://fuse.wikichip.org/news/2371/intel-sunny-cove-core-to-deliver-a-major-improvement-in-single-thread-performance-bigger-improvements-to-follow/
enne läbi käinud info aga päris hea lühikokkuvõte.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.06.2019 17:04:32 vasta tsitaadiga

Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.06.2019 17:22:10 vasta tsitaadiga

seal ju vaid detailid ongi?
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kalmann007
Kreisi kasutaja

liitunud: 16.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 12:53:46 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen.


samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...…

_________________
carpe diem
Kommentaarid: 65 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 61
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
NATAS999
HV Guru

liitunud: 02.04.2007




sõnum 04.06.2019 12:54:58 vasta tsitaadiga

kalmann007 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen.


samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...…
eiei, ryzen on kiirem mängudes, vaata far cry 5 teste.
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 39
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 13:10:30 vasta tsitaadiga

Intelil muidugi vägev ipc tõus, ainult et prosed lekivad mis kole.. lased turvapaigad peale siis ipc ikka sama icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 13:28:14 vasta tsitaadiga

Winterwind kirjutas:
Intelil muidugi vägev ipc tõus, ainult et prosed lekivad mis kole.. lased turvapaigad peale siis ipc ikka sama icon_biggrin.gif
kui sa nüüd loogiliselt mõtled, siis asi on pigem vastupidi. kuna testid on tehtud ilma turvaparandusteta (miks küll, ma aru ei saa), siis uuemad prosed on osalt riistvaraliste parandustega ja järelikult peaks ipc vahe pigem ikka pikemaks venima. praegune võrdlus on vaid inteli enda skylakega.

turva küljest on täna on probleem vaid uute leitud mds asjadega - fallout/ridl/zombieland.
seda mitte selles mõttes, et se probleem oleks väike, vaid et vanematega on asjad võrdlemisi selged. meltdown ja l1tf peaks olema parandused rauas, spectreliste parandused on vahelduva eduga softis kõigil mõjutatud prosedel.

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!


viimati muutis londiste 04.06.2019 13:31:40, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 04.06.2019 13:29:12 vasta tsitaadiga

kalmann007 kirjutas:
Tomorrow kirjutas:
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen.


samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...…

Vähemalt Ryzeni puhul on teada mis mudelid tulevad, mis kuupäeval ja palju maksavad. Inteli prosed võivad veel kuu aega oma staatust nautida. Mingites asjades kindlasti ka pärast seda aga 99% inimesi pole nõus 2x rohkem maksma Inteli eest kui see on 10% kiirem. Sedagi senimaani kuni järjekordne turvapaik jõudlusele põntsu paneb.

Vähemalt selline seis on desktopil. Ma arvan, et Intel teab ise kah, et desktopil on nad nüüd tagaajaja rollis. Serverites ja läpakates on neil hetkel veel suur turuosa aga vaatame kui kauaks...
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 13:34:49 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Vähemalt Ryzeni puhul on teada mis mudelid tulevad, mis kuupäeval ja palju maksavad.
zen2 puhul ei ole eriti täpselt teada, millised tehnilised muudatused tuumade sees ipc lisamiseks tehtud on. just need detailid olid loetletud viidatud loos sunny cove tuumade kohta.

Tomorrow kirjutas:
Ma arvan, et Intel teab ise kah, et desktopil on nad nüüd tagaajaja rollis. Serverites ja läpakates on neil hetkel veel suur turuosa aga vaatame kui kauaks...
arvata võib, et desktopi intel nüüd unarusse jätab. kui nad enam-vähemgi oma 10nm tööle saavad, siis sellega võivad mobiilses sektoris edasi valitseda küll. serverite osas on kahtlane arvestades seal vajalike prosede suurust aga need on inteli enda roadmapigi järgi veel kaugel.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 18:25:10 vasta tsitaadiga

Serverites on impact turvalisuse kohapealt rängem, julgen öelda.

HT väljalülitamine hammustab capacity managementi väga valusalt ja ootamatult. Selliste asjade välja tulemine toob ainult selle, et teenusepakkujad ei osta enam ühe tootja rauda, liiga palju mune ühes korvis. AMD on hetkel õigel ajal õiges kohas õige tootega.

Zonerman kirjutas:
Täna ei saa ka Zen2 osta mis on point? Küll nad tulevad ega kuhugi ei jää. Eks me vaatame poole aasta pärast kus on turuseis. Hetkel käib arutelu selle kohta, mis on reaaselt olemas ja presenteeritud kui toimivat toodet juba. Kui siia tuua juba soojas Zen3 siis jah pole mõtet edasi arutada.


Küll aga on suurtel otsustajatel Zen2/Rome juba vähemalt pool aastat testimises/valideerimises. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 06.06.2019 13:22:02 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/intel-xeon-w-cascade-lake-cpu-28-core-56-thread-64-pcie-lanes/

700-7000 hinnad.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.06.2019 13:25:30 vasta tsitaadiga

kui just üle tb mälu vaja ei ole, siis 750-4450.
7551p on ikka poole odavam icon_smile.gif

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
1dumbpcuser
HV Guru

liitunud: 05.03.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 15:55:17 vasta tsitaadiga

Intel Core i5 8400 vs. i5 9400F Meltdown/Spectre/L1TF/MDS Mitigation Impact
Phoronix

Ainult ühes testis ei mõjutanud turvaparandused 9400F jõudlust:
Spoiler Spoiler Spoiler


Kokkuvõte kirjutas:
If taking a look at the geometric mean across the dozens of benchmarks carried out, both the Core i5 8400 and i5 9400F basically have around 18% lower performance from these default/out-of-the-box mitigations on Linux systems for Meltdown, Spectre, L1TF/Foreshadow, and MDS/Zombieload.

_________________
M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat
Kommentaarid: 103 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 18:17:34 vasta tsitaadiga

kas l1tf ja meltdowni mitigation on 9400f peal vajalikud?

edit:
coffee lake refresh (ja whiskey lake ja cascade lake) peaks olema meltdown ja l1tf rauas parandatud. ametlikult.
ma hetkel ei viitsi aga kas keegi kaevaks välja kuidas need mitigationid implementeeritud on. kas on mingi model detection või käsitsi (kernelisse?) kompileeritud.
kui on käsitsi peale lükatud siis on need tulemused täiesti mõttetud.

edit2:
phoronix ise leiab, et 9900k ei vaja neid mitigationeid. kas 9400/9400f on uue räni peal spinnitud ja ka ei vaja või on lihtsalt rebadged 8400 ja vajavad?
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel-9900k-spectre&num=1

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 18:32:55 vasta tsitaadiga

ise lükkasin ka kõik offi 9700k peal...
ja tee või tina perfi vahet on märgata.
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 18:58:41 vasta tsitaadiga

siven, sul on windows, eks?
viitsid proovi, mida get-speculationcontrolsettings sulle tagasi raporteerib: https://github.com/microsoft/SpeculationControl

kellelgi 9400/9400f proset ei juhtu olema?

_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
siven
HV veteran
siven

liitunud: 04.12.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 20:12:08 vasta tsitaadiga

londiste kirjutas:
siven, sul on windows, eks?
viitsid proovi, mida get-speculationcontrolsettings sulle tagasi raporteerib: https://github.com/microsoft/SpeculationControl

kellelgi 9400/9400f proset ei juhtu olema?


praegu tööl läpakas kus 8750H see vist ei aita sind? lauaka taha pääsen alles esmaspäeval võid meelde tuletada või kui meeles on postitan.
win 10 jah ikka mõlemas
Kommentaarid: 163 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 149
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 07.06.2019 20:46:24 vasta tsitaadiga

Huvi pärast vaatasin 8700K peal:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ramones
HV Guru
Ramones

liitunud: 09.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.06.2019 21:29:59 vasta tsitaadiga

9700K, Windows 10 1903
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 76 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 75
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2019 09:06:57 vasta tsitaadiga

Palun abi! Bios on boot pandud ultra fast. Eile veidi sättisin OC sätteid ja volt sai liiga madal. Tänu Ultra fast boot sättele ei tule klaviatuur järgi ja ei saa bios sätetesse enam. Clear CMOS ainus lahendus?
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kkarll
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2019 09:29:00 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
Palun abi! Bios on boot pandud ultra fast. Eile veidi sättisin OC sätteid ja volt sai liiga madal. Tänu Ultra fast boot sättele ei tule klaviatuur järgi ja ei saa bios sätetesse enam. Clear CMOS ainus lahendus?


win10? hoia shifti all ja vajuta start menüü alt reset. sealt edasi troubleshoot - advanced options - bios/uefi firmware settings vms
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2019 09:32:45 vasta tsitaadiga

kkarll, win 10 jah. Ma ei jõua vajutada, sest windowsi masin ei jõua. Näen korra neid keerlevaid mummusid küll, aga siis kas hangub täielikult või bsod.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kkarll
HV kasutaja

liitunud: 06.01.2019



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.06.2019 10:03:59 vasta tsitaadiga

olafsand kirjutas:
kkarll, win 10 jah. Ma ei jõua vajutada, sest windowsi masin ei jõua. Näen korra neid keerlevaid mummusid küll, aga siis kas hangub täielikult või bsod.


aah, my bad. unise peaga jäi voldi osa kahe silma vahele ja arvasin et bootib ilusti. clear cmos thumbs_up.gif
Kommentaarid: 36 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olafsand
HV Guru
olafsand

liitunud: 07.09.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 11:19:50 vasta tsitaadiga

kkarll, tnx! thumbs_up.gif

Küsimus OC kasulikkuse kohta. Cinebench20 on ilma OC`ta skoor 1905-1910 ja OC`ga 2070
Kas selline näit on hoidmist väärt üldse? Temp läheb max 70c
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 20:01:04 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/intel-poaches-chief-architect-of-xbox-one-and-scorpio-socs-john-sell/

Intel ostab kõik maailma ajud kokku.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.06.2019 20:22:41 vasta tsitaadiga

Raha peaks jätkuma, et kõik palgata thumbs_up.gif icon_lol.gif
_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 09:20:06 vasta tsitaadiga

Keda see spectre ja meltown segab kes tahab saab välja lülitada need winnis isegi 9900k muutus nõks kiiremaks kui spectre ja meltowni lülitasin välja. See ,et midagi haxib on 0.01 tõenäeosusega. Ennem saadi aastaid ilma paigata oldud ja midagi ei juhtunud ja ka ei juhtu tulevikus. Nüüd kus augud paigatud on väga väike tõenõsus et üldse seda viitsib keegi kasutada tulevikus millegijaoks.

Kogu see asi on lihtsalt katki
Spoiler Spoiler Spoiler


Ei ole 9900k suthes küll rauas midagi tehtud. Tuleb neid uusi lappe pidevalt peale ja otsustasin kinni väänata.

see ilmselt uus asi peale tulnud CVE-2018-3620 [L1 terminal fault]

Ainus vahe mis märkasin on cpu kasutus ei ole mõtet koomata suvel mingite pätchdega.
Mikrokoodis nigunii puudub augu tugi siis ilmselt ainult kõik software lvl peal istub siis kõik ilmselt seda sees hoida pole vaja. Lihtsalt win pressib seda peale jõuga.

inspectre programmiga saate selle jama kinni väänata ilma käsitsi registris mudimiseta. Minul oli mõlemal juhul performance GOOD mikrokoodis tugi puudub siis on ilmselt rauas midagi tehdud.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Bssldr
HV kasutaja

liitunud: 05.12.2009



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 12:05:10 vasta tsitaadiga

Kas keegi siit on hiljuti 9th gen protsessori ostnud? Huvitab, kas hardware MDS mitigationitega 9900K on ka poelettidele jõudnud. Ise ostsin 9900K märtsis ning kahjuks sai veel aukudega stepping 12. Samas vaevalt, et hakkan uut ostma. Intel pole enam sellises seisus, et teda eelistada.

Antud tabeli järgi on stepping 12 vulnerable ja stepping 13 mitte: https://www.intel.com/content/www/us/en/architecture-and-technology/engineering-new-protections-into-hardware.html . Steppingut saab CPU-Z'ga vaadata.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 8
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 12:15:35 vasta tsitaadiga

Bssldr, ostetud Aprillis, stepping on 12
FYI: CPU-Z sulle seda (vähemalt sellisena) ei näita, küll aga saab käsurealt vaadata:
wmic cpu get caption


Ja kust ta siis aukudega on, MCU updatet ju neile pakutakse... icon_rolleyes.gif
Arvestades, et kogu arhitektuur on omadega pees, ei tule korralikku HW mitigationit enne, kui täiesti uus Arch tuleb.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 12:27:54 vasta tsitaadiga

Intelil on kogu speculative osa auklik, kiiruse nimel toodi turvalisus ohvriks.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 15:20:03 vasta tsitaadiga

Minul ostetud aastalõpul
Caption
Intel64 Family 6 Model 158 Stepping 12

Ma ütlen koduarvutis kus steam ja paar mmod emaile loed vaatad mõnda lehte siis 1 arvuti maakerapeale kokku ja asub eestis see inf mis on pole ju mõttekas haxxida sest midagi pole saada see on nagu heinakuhjast nõela otsimine 0.01 võimalus kui keegi üldse üritab midagi saada. Need peaksid kartma kes porri lehtedel käivad igasugune warez klikkivad igalpool agree assept ok yes. Ja kui ülts juhtub et midagi saadakse siis arvuti muutub kummaliseks ennem kui üldse migagi üritatakse ,see on kergesti tuntav kui midagi on teisiti. Tavaliselt kui juhtubki halb asi siis win lendab metsa no questions asked.

Kui ma 18 olin siis sai kõvast proovitud igasugu asja nähtud kogetud üle nüüd kus 44 siis pole veidrused olund arvutis pea 20 aastat omal ajal sai kõike proovitud nähtud kogetud. Kui peaks millegagi kahtlus tekkima reinstall on käbe tulema.

Arvutisse on vaja saada kõigepelt pahavara kui see toimetama hakkab paneb trooja kui trooja sees siis läheb möllamiseks. Kuid Arvuti muutub teistsuguseks midagi ei tööta nii kiirus natuke teine siis on see tuntav selle ajaga võib nädal kuluda ennem kui tõeliselt midagi toimuma hakkab. Igasugused exe viirused panavad jama kohe sisse kuid kulub paar nädalat kui tõesti mölluks läheb.

Minul suht savi juba ma tean kust jama tuleb ja ei klikki valesid ajsu on kõige turvalisem

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM


viimati muutis XeStAiSy 16.06.2019 15:56:03, muudetud 8 korda
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
salatoimik
HV Guru
salatoimik

liitunud: 08.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.06.2019 15:21:44 vasta tsitaadiga

Margus kirjutas:

Ma ütlen koduarvutis kus steam ja paar mmod emaile loed vaatad mõnda lehte siis 1 arvuti maakerapeale kokku ja asub eestis see inf mis on pole ju mõttekas haxxida sest midagi pole saada see on nagu heinakuhjast nõela otsimine 0.01 võimalus kui keegi üldse üritab midagi saada. Need peaksid kartma kes porri lehtedel käivad igasugune warez klikkivad igalpool agree assept ok yes.
WTF icon_eek.gif
_________________
LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud
Kommentaarid: 39 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 35
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.06.2019 16:19:29 vasta tsitaadiga

Need kes viirusi kardavad peaksid Linuxit hoopis kasutama. Muidugi ükski süsteem pole täielikult turvaline. Tihendist tooli ja kuvari vahel sõltub väga palju.
Samas selles osas olen nõus, et spectre jms on suht keerukad ära kasutada. Eriti kui me räägime rünnakutest tavakasutajate vastu. Palju lihtsam on teha õngitsuskampaania sest sel juhul pole ükski OS ega prose kaitstud.

Samas edasi minnes muutub raskemaks jooksutada Win10 ilma vastavate turvapaikadeta mis jõudlust kahandavad Inteli prosedel, kuna paigad on juba OS-i integreeritud ja nende kinnikeeramine pole kui mitte võimatu siis vähemalt keeruline. Seega see võib ostuotsuseid mõjutada küll.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Protsessorid »  Intel Core i3/i5/i7/i9/Xeon protsessorite arutelu vol2 mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 31, 32, 33 ... 89, 90, 91  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.