|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
28.05.2019 11:47:19
|
|
|
Ega Intelil muud üle ei jää hetkel kui backportida Sunny Cove arhitektuur 14nm++++ peale kui nad tahavad üldse konkurentsis veel olla. Ja sellestki ei piisa, sest AMD ei seisa paigal. Järgmine aasta tuleb juba Zen3. 10nm hetkel suudab teha ainult 4c/8t ja 4.1Ghz boosti mis on suht mannetu. Seetõttu tulebki see ainult läpakatesse.
Paras nokk kinni - saba lahti olukord. Intelil on 14nm+++++ mis teeb väga kõrgeid kellasid aga jookseb vana archi peal. Ja siis on uus kiirem arch mis jookseb katkise node peal kus ei saa kellasid ülesse ega tuumasid lisada.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 12:19:41
|
|
|
| rmc kirjutas: |
Ajuvaba, et ikka ja jälle on showcase'id bullshiti täis... selle asemel, et näidata, kuidas kõige kõvem asi teeb ära ning, kuidas võrdluses kannatab ning sealt alla liikuda, näidates palju peab võrdelise eest maksma konkurendi juures ning sealt alla, mis hinnaga toodet võidab... selle asemel näitame "wow, võit" . @AMD 2S vs Intel, siis. |
hind küll aga muus osas vale asja kallal haugud. 2s v 2s, vähemate tuumadega ja ka mitte tippmudelitega.
| rmc kirjutas: |
Janoh... tegelikult ikkagi ju... kuumaks köetu
&  |
hmm, selles osas võivad vahed pigem suuremaks käriseda. sunny cove peaks neid turvapaiku vähem kasutama.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
28.05.2019 13:01:33
|
|
|
| 1dumbpcuser kirjutas: |
Intel Replies to AMD’s Demo: Platinum 9242 Based 48 Core 2S Beats AMD’s 64 Core 2S
WCCFtech
| tsitaat: |
| The message Intel wants to send is clear: that they still have the performance crown and charge a premium for it. |
|
top Xeon Platinum 9282 be anywhere from $25k to $50k
9242 48 C / 96 T 2.3 GHz 3.8 GHz 71.5 MB 350 W |
Samas Rome 64 eeldavalt tuleb alla 200W ja hinnaks arvatakse tunduvalt alla 20k
Jah väga loogiline oleks osta Intel mis on kõvasti kallim ja tarbib rohkem energiat ~ suurem kulu serveripargile.
Inteli poolt arusaadav käik a la me pole veel päris mudas aga näe üks sõrm veel paistab sealt. Ehk siis PR trikk, et oleks üldse midagi vastata AMD keynote'ile. Väga mannetu.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 13:07:07
|
|
|
kui põhimõtteliselt tahaks su arvamusega nõustuda, siis mõned pisiasjad.
loe nüüd oma epycu kohta käivat juttu uuesti - eeldatavalt, arvatakse. pealegi ei saa seda täna osta.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
28.05.2019 13:18:31
|
|
|
| Täna ei saa ka Zen2 osta mis on point? Küll nad tulevad ega kuhugi ei jää. Eks me vaatame poole aasta pärast kus on turuseis. Hetkel käib arutelu selle kohta, mis on reaaselt olemas ja presenteeritud kui toimivat toodet juba. Kui siia tuua juba soojas Zen3 siis jah pole mõtet edasi arutada.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 13:25:46
|
|
|
point on selles, et 9242 on täna müügil kuigi jah high-end xeonidele kohaselt mingites inteli otsepakkumistes.
specid on teada ja olemas.
zen2 kohta on specid avalikud, me teame palju rohkem kui epycust.
epycu specce me ei tea peale tuumade arvu. 2.35 GHz või 2.2 GHz olid tolle superarvuti ja leaked benchi boost taktsagedused. ka selle juures ei tea me ei tdp-d ega voolutarvet.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.05.2019 13:43:19
|
|
|
londiste, vale asja kallal haugun? Või said aru, et haugun Inteli kallal? Pigem AMD marketingi-võtete. Etjah, asjad võiksid selgemad olla, võrrelda võrdväärseid või sama tier'i tooteid ning parima objektiivse metoodikaga.
Bugide osas on otsad veel lahtised... pigem on seni Intelil sellega halvasti olnud ning *, et perfi esitletakse vb. mitte kõikide turvapaikamistega... on kahtlust tekitav.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 13:52:23
|
|
|
võrdlevadki ju tehniliselt sama tieri tooteid, hindadest ei tea keegi midagi. metoodika on amd showcasest.
ma vähemalt eeldan, et sa kommenteerisid toda 2s epic64 vs 2x xeon 9242 videot.
| rmc kirjutas: |
| Bugide osas on otsad veel lahtised... pigem on seni Intelil sellega halvasti olnud ning *, et perfi esitletakse vb. mitte kõikide turvapaikamistega... on kahtlust tekitav. |
pidasin lihtsalt seda silmas, et skylake peaks turvaparandustega palju valusamalt pihtsa saama kui sunny cove. paremal juhul samal tasemel.
suhtelises jõudluse võrdluses inteli oma prosede vahel ei puhu need paigad väga suurt pilli.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 28.05.2019 13:55:17, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 13:58:33
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| AMD esialgset esitlust, selles vast ka konfusjoon. |
amd esialgse asitluse ajal polnud intelil cascade lake-ap asju olemas, nii et neid ei saanudki võrrelda.
amd eesmärk oli täiesti asine - tulev lipulaev on kõvasti kiirem kui inteli kõige-kõigem.
kuna aga epycu turule jõudmine viibib (või siis seda enam), otsustas intel omalt poolt uue raua peal sama testi jooksutada.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.05.2019 15:15:07
|
|
|
londiste, "The company also tells me that AMD was not using the correct NAMD optimizations during the Computex 2019 demo, which is to be expected considering it is a first party benchmark designed to showcase something in the best light possible and you should always take first party benches with a grain of salt."
"While the original demo ran an Intel 28-core part in 2S configuration (running less than half the cores of AMD’s Rome CPU) for a total core count of 56, the 9242 has 48 cores to boast and results in a 2S configuration with 96 cores, much closer to AMD’s 128 core setup."
& https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/194145/intel-xeon-platinum-9242-processor-71-5m-cache-2-30-GHz.html "Launch Date Q2'19" (Aprillis)
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 15:32:09
|
|
|
aa, see oli nüüd uus demo? kas amd sama asja juba korra ei näidanud?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
28.05.2019 17:04:35
|
|
|
Intel tegi AMD Computexi demo vastusena oma demo, nendest mu jutt.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
28.05.2019 17:15:37
|
|
|
| rmc kirjutas: |
| Intel tegi AMD Computexi demo vastusena oma demo, nendest mu jutt. |
my bad. amd oli minu meelest sama asja kunagi eelmine aasta juba näidanud, sellest ka mu segadus.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
-kasutaja-
Kreisi kasutaja

liitunud: 21.12.2007
|
28.05.2019 20:20:22
|
|
|
EVGA SR-3 DARK
Spoiler 
|
|
| Kommentaarid: 32 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
31 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
03.06.2019 17:22:10
|
|
|
seal ju vaid detailid ongi?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kalmann007
Kreisi kasutaja
liitunud: 16.07.2004
|
04.06.2019 12:53:46
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen. |
samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...…
_________________ carpe diem |
|
| Kommentaarid: 65 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
61 |
|
| tagasi üles |
|
 |
NATAS999
HV Guru
liitunud: 02.04.2007
|
04.06.2019 12:54:58
|
|
|
| kalmann007 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen. |
samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...… |
eiei, ryzen on kiirem mängudes, vaata far cry 5 teste.
|
|
| Kommentaarid: 41 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
39 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002

|
04.06.2019 13:10:30
|
|
|
Intelil muidugi vägev ipc tõus, ainult et prosed lekivad mis kole.. lased turvapaigad peale siis ipc ikka sama
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.06.2019 13:28:14
|
|
|
| Winterwind kirjutas: |
Intelil muidugi vägev ipc tõus, ainult et prosed lekivad mis kole.. lased turvapaigad peale siis ipc ikka sama  |
kui sa nüüd loogiliselt mõtled, siis asi on pigem vastupidi. kuna testid on tehtud ilma turvaparandusteta (miks küll, ma aru ei saa), siis uuemad prosed on osalt riistvaraliste parandustega ja järelikult peaks ipc vahe pigem ikka pikemaks venima. praegune võrdlus on vaid inteli enda skylakega.
turva küljest on täna on probleem vaid uute leitud mds asjadega - fallout/ridl/zombieland.
seda mitte selles mõttes, et se probleem oleks väike, vaid et vanematega on asjad võrdlemisi selged. meltdown ja l1tf peaks olema parandused rauas, spectreliste parandused on vahelduva eduga softis kõigil mõjutatud prosedel.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
viimati muutis londiste 04.06.2019 13:31:40, muudetud 1 kord |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
04.06.2019 13:29:12
|
|
|
| kalmann007 kirjutas: |
| Tomorrow kirjutas: |
Same old same old we are working on it. No real details yet. Tooteid letil pole. Launch kuupäeva pole.
Usun siis kui näen. |
samas ryzeni puhul on kisa nii, et vähe pole... lõpuks ikka inteli protsessorid kiiremad nii mängudes, videotöötluses, serverites...… |
Vähemalt Ryzeni puhul on teada mis mudelid tulevad, mis kuupäeval ja palju maksavad. Inteli prosed võivad veel kuu aega oma staatust nautida. Mingites asjades kindlasti ka pärast seda aga 99% inimesi pole nõus 2x rohkem maksma Inteli eest kui see on 10% kiirem. Sedagi senimaani kuni järjekordne turvapaik jõudlusele põntsu paneb.
Vähemalt selline seis on desktopil. Ma arvan, et Intel teab ise kah, et desktopil on nad nüüd tagaajaja rollis. Serverites ja läpakates on neil hetkel veel suur turuosa aga vaatame kui kauaks...
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.06.2019 13:34:49
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
| Vähemalt Ryzeni puhul on teada mis mudelid tulevad, mis kuupäeval ja palju maksavad. |
zen2 puhul ei ole eriti täpselt teada, millised tehnilised muudatused tuumade sees ipc lisamiseks tehtud on. just need detailid olid loetletud viidatud loos sunny cove tuumade kohta.
| Tomorrow kirjutas: |
| Ma arvan, et Intel teab ise kah, et desktopil on nad nüüd tagaajaja rollis. Serverites ja läpakates on neil hetkel veel suur turuosa aga vaatame kui kauaks... |
arvata võib, et desktopi intel nüüd unarusse jätab. kui nad enam-vähemgi oma 10nm tööle saavad, siis sellega võivad mobiilses sektoris edasi valitseda küll. serverite osas on kahtlane arvestades seal vajalike prosede suurust aga need on inteli enda roadmapigi järgi veel kaugel.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
04.06.2019 18:25:10
|
|
|
Serverites on impact turvalisuse kohapealt rängem, julgen öelda.
HT väljalülitamine hammustab capacity managementi väga valusalt ja ootamatult. Selliste asjade välja tulemine toob ainult selle, et teenusepakkujad ei osta enam ühe tootja rauda, liiga palju mune ühes korvis. AMD on hetkel õigel ajal õiges kohas õige tootega.
| Zonerman kirjutas: |
| Täna ei saa ka Zen2 osta mis on point? Küll nad tulevad ega kuhugi ei jää. Eks me vaatame poole aasta pärast kus on turuseis. Hetkel käib arutelu selle kohta, mis on reaaselt olemas ja presenteeritud kui toimivat toodet juba. Kui siia tuua juba soojas Zen3 siis jah pole mõtet edasi arutada. |
Küll aga on suurtel otsustajatel Zen2/Rome juba vähemalt pool aastat testimises/valideerimises.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
06.06.2019 13:25:30
|
|
|
kui just üle tb mälu vaja ei ole, siis 750-4450.
7551p on ikka poole odavam
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
1dumbpcuser
HV Guru
liitunud: 05.03.2002
|
07.06.2019 15:55:17
|
|
|
Intel Core i5 8400 vs. i5 9400F Meltdown/Spectre/L1TF/MDS Mitigation Impact
Phoronix
Ainult ühes testis ei mõjutanud turvaparandused 9400F jõudlust:
Spoiler 
| Kokkuvõte kirjutas: |
| If taking a look at the geometric mean across the dozens of benchmarks carried out, both the Core i5 8400 and i5 9400F basically have around 18% lower performance from these default/out-of-the-box mitigations on Linux systems for Meltdown, Spectre, L1TF/Foreshadow, and MDS/Zombieload. |
_________________ M: MSI B660M MORTAR
M: Dell RTX 2060
O: AM5 ITX emaplaat |
|
| Kommentaarid: 103 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
97 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
07.06.2019 18:17:34
|
|
|
kas l1tf ja meltdowni mitigation on 9400f peal vajalikud?
edit:
coffee lake refresh (ja whiskey lake ja cascade lake) peaks olema meltdown ja l1tf rauas parandatud. ametlikult.
ma hetkel ei viitsi aga kas keegi kaevaks välja kuidas need mitigationid implementeeritud on. kas on mingi model detection või käsitsi (kernelisse?) kompileeritud.
kui on käsitsi peale lükatud siis on need tulemused täiesti mõttetud.
edit2:
phoronix ise leiab, et 9900k ei vaja neid mitigationeid. kas 9400/9400f on uue räni peal spinnitud ja ka ei vaja või on lihtsalt rebadged 8400 ja vajavad?
https://www.phoronix.com/scan.php?page=article&item=intel-9900k-spectre&num=1
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
07.06.2019 18:32:55
|
|
|
ise lükkasin ka kõik offi 9700k peal...
ja tee või tina perfi vahet on märgata.
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
07.06.2019 18:58:41
|
|
|
siven, sul on windows, eks?
viitsid proovi, mida get-speculationcontrolsettings sulle tagasi raporteerib: https://github.com/microsoft/SpeculationControl
kellelgi 9400/9400f proset ei juhtu olema?
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
siven
HV veteran

liitunud: 04.12.2005
|
07.06.2019 20:12:08
|
|
|
praegu tööl läpakas kus 8750H see vist ei aita sind? lauaka taha pääsen alles esmaspäeval võid meelde tuletada või kui meeles on postitan.
win 10 jah ikka mõlemas
|
|
| Kommentaarid: 163 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
149 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001

|
07.06.2019 20:46:24
|
|
|
Huvi pärast vaatasin 8700K peal:
Spoiler 
For more information about the output below, please refer to https://support.microsoft.com/help/4074629
Speculation control settings for CVE-2017-5715 [branch target injection]
Hardware support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is enabled: True
Speculation control settings for CVE-2017-5754 [rogue data cache load]
Hardware requires kernel VA shadowing: True
Windows OS support for kernel VA shadow is present: True
Windows OS support for kernel VA shadow is enabled: True
Windows OS support for PCID performance optimization is enabled: True [not required for security]
Speculation control settings for CVE-2018-3639 [speculative store bypass]
Hardware is vulnerable to speculative store bypass: True
Hardware support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is enabled system-wide: False
Speculation control settings for CVE-2018-3620 [L1 terminal fault]
Hardware is vulnerable to L1 terminal fault: True
Windows OS support for L1 terminal fault mitigation is present: True
Windows OS support for L1 terminal fault mitigation is enabled: True
Speculation control settings for MDS [microarchitectural data sampling]
Windows OS support for MDS mitigation is present: True
Hardware is vulnerable to MDS: True
Windows OS support for MDS mitigation is enabled: False
Suggested actions
* Follow the guidance for enabling Windows Client support for speculation control mitigations described in https://support.microsoft.com/help/4073119
BTIHardwarePresent : True
BTIWindowsSupportPresent : True
BTIWindowsSupportEnabled : True
BTIDisabledBySystemPolicy : False
BTIDisabledByNoHardwareSupport : False
BTIKernelRetpolineEnabled : False
BTIKernelImportOptimizationEnabled : True
KVAShadowRequired : True
KVAShadowWindowsSupportPresent : True
KVAShadowWindowsSupportEnabled : True
KVAShadowPcidEnabled : True
SSBDWindowsSupportPresent : True
SSBDHardwareVulnerable : True
SSBDHardwarePresent : True
SSBDWindowsSupportEnabledSystemWide : False
L1TFHardwareVulnerable : True
L1TFWindowsSupportPresent : True
L1TFWindowsSupportEnabled : True
L1TFInvalidPteBit : 45
L1DFlushSupported : True
MDSWindowsSupportPresent : True
MDSHardwareVulnerable : True
MDSWindowsSupportEnabled : False
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Ramones
HV Guru

liitunud: 09.07.2004
|
07.06.2019 21:29:59
|
|
|
9700K, Windows 10 1903
Spoiler 
For more information about the output below, please refer to https://support.microsoft.com/help/4074629
Speculation control settings for CVE-2017-5715 [branch target injection]
Hardware support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is enabled: True
Speculation control settings for CVE-2017-5754 [rogue data cache load]
Hardware requires kernel VA shadowing: False
Speculation control settings for CVE-2018-3639 [speculative store bypass]
Hardware is vulnerable to speculative store bypass: True
Hardware support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is enabled system-wide: False
Speculation control settings for CVE-2018-3620 [L1 terminal fault]
Hardware is vulnerable to L1 terminal fault: False
Speculation control settings for MDS [microarchitectural data sampling]
Windows OS support for MDS mitigation is present: True
Hardware is vulnerable to MDS: True
Windows OS support for MDS mitigation is enabled: False
Suggested actions
* Follow the guidance for enabling Windows Client support for speculation control mitigations described in https://support.microsoft.com/help/4073119
BTIHardwarePresent : True
BTIWindowsSupportPresent : True
BTIWindowsSupportEnabled : True
BTIDisabledBySystemPolicy : False
BTIDisabledByNoHardwareSupport : False
BTIKernelRetpolineEnabled : False
BTIKernelImportOptimizationEnabled : True
KVAShadowRequired : False
KVAShadowWindowsSupportPresent : True
KVAShadowWindowsSupportEnabled : False
KVAShadowPcidEnabled : False
SSBDWindowsSupportPresent : True
SSBDHardwareVulnerable : True
SSBDHardwarePresent : True
SSBDWindowsSupportEnabledSystemWide : False
L1TFHardwareVulnerable : False
L1TFWindowsSupportPresent : True
L1TFWindowsSupportEnabled : False
L1TFInvalidPteBit : 0
L1DFlushSupported : True
MDSWindowsSupportPresent : True
MDSHardwareVulnerable : True
MDSWindowsSupportEnabled : False
|
|
| Kommentaarid: 76 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
75 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
10.06.2019 09:06:57
|
|
|
| Palun abi! Bios on boot pandud ultra fast. Eile veidi sättisin OC sätteid ja volt sai liiga madal. Tänu Ultra fast boot sättele ei tule klaviatuur järgi ja ei saa bios sätetesse enam. Clear CMOS ainus lahendus?
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kkarll
HV kasutaja
liitunud: 06.01.2019
|
10.06.2019 09:29:00
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| Palun abi! Bios on boot pandud ultra fast. Eile veidi sättisin OC sätteid ja volt sai liiga madal. Tänu Ultra fast boot sättele ei tule klaviatuur järgi ja ei saa bios sätetesse enam. Clear CMOS ainus lahendus? |
win10? hoia shifti all ja vajuta start menüü alt reset. sealt edasi troubleshoot - advanced options - bios/uefi firmware settings vms
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
10.06.2019 09:32:45
|
|
|
| kkarll, win 10 jah. Ma ei jõua vajutada, sest windowsi masin ei jõua. Näen korra neid keerlevaid mummusid küll, aga siis kas hangub täielikult või bsod.
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kkarll
HV kasutaja
liitunud: 06.01.2019
|
10.06.2019 10:03:59
|
|
|
| olafsand kirjutas: |
| kkarll, win 10 jah. Ma ei jõua vajutada, sest windowsi masin ei jõua. Näen korra neid keerlevaid mummusid küll, aga siis kas hangub täielikult või bsod. |
aah, my bad. unise peaga jäi voldi osa kahe silma vahele ja arvasin et bootib ilusti. clear cmos
|
|
| Kommentaarid: 36 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
olafsand
HV Guru

liitunud: 07.09.2007
|
13.06.2019 11:19:50
|
|
|
kkarll, tnx!
Küsimus OC kasulikkuse kohta. Cinebench20 on ilma OC`ta skoor 1905-1910 ja OC`ga 2070
Kas selline näit on hoidmist väärt üldse? Temp läheb max 70c
|
|
| Kommentaarid: 63 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
13.06.2019 20:22:41
|
|
|
Raha peaks jätkuma, et kõik palgata
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.06.2019 09:20:06
|
|
|
Keda see spectre ja meltown segab kes tahab saab välja lülitada need winnis isegi 9900k muutus nõks kiiremaks kui spectre ja meltowni lülitasin välja. See ,et midagi haxib on 0.01 tõenäeosusega. Ennem saadi aastaid ilma paigata oldud ja midagi ei juhtunud ja ka ei juhtu tulevikus. Nüüd kus augud paigatud on väga väike tõenõsus et üldse seda viitsib keegi kasutada tulevikus millegijaoks.
Kogu see asi on lihtsalt katki
Spoiler 
For more information about the output below, please refer to https://support.microsoft.com/help/4074629
Speculation control settings for CVE-2017-5715 [branch target injection]
Hardware support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is present: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is enabled: False
Windows OS support for branch target injection mitigation is disabled by system policy: True
Windows OS support for branch target injection mitigation is disabled by absence of hardware support: False
Speculation control settings for CVE-2017-5754 [rogue data cache load]
Hardware requires kernel VA shadowing: True
Windows OS support for kernel VA shadow is present: True
Windows OS support for kernel VA shadow is enabled: False
Speculation control settings for CVE-2018-3639 [speculative store bypass]
Hardware is vulnerable to speculative store bypass: True
Hardware support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is present: True
Windows OS support for speculative store bypass disable is enabled system-wide: False
Speculation control settings for CVE-2018-3620 [L1 terminal fault]
Hardware is vulnerable to L1 terminal fault: True
Windows OS support for L1 terminal fault mitigation is present: True
Windows OS support for L1 terminal fault mitigation is enabled: False
Speculation control settings for MDS [microarchitectural data sampling]
Windows OS support for MDS mitigation is present: True
Hardware is vulnerable to MDS: True
Windows OS support for MDS mitigation is enabled: False
Suggested actions
* Follow the guidance for enabling Windows Client support for speculation control mitigations described in https://support.microsoft.com/help/4073119
BTIHardwarePresent : True
BTIWindowsSupportPresent : True
BTIWindowsSupportEnabled : False
BTIDisabledBySystemPolicy : True
BTIDisabledByNoHardwareSupport : False
BTIKernelRetpolineEnabled : False
BTIKernelImportOptimizationEnabled : False
KVAShadowRequired : True
KVAShadowWindowsSupportPresent : True
KVAShadowWindowsSupportEnabled : False
KVAShadowPcidEnabled : False
SSBDWindowsSupportPresent : True
SSBDHardwareVulnerable : True
SSBDHardwarePresent : True
SSBDWindowsSupportEnabledSystemWide : False
L1TFHardwareVulnerable : True
L1TFWindowsSupportPresent : True
L1TFWindowsSupportEnabled : False
L1TFInvalidPteBit : 0
L1DFlushSupported : True
MDSWindowsSupportPresent : True
MDSHardwareVulnerable : True
MDSWindowsSupportEnabled : False
PS C:\WINDOWS\system32>
Ei ole 9900k suthes küll rauas midagi tehtud. Tuleb neid uusi lappe pidevalt peale ja otsustasin kinni väänata.
see ilmselt uus asi peale tulnud CVE-2018-3620 [L1 terminal fault]
Ainus vahe mis märkasin on cpu kasutus ei ole mõtet koomata suvel mingite pätchdega.
Mikrokoodis nigunii puudub augu tugi siis ilmselt ainult kõik software lvl peal istub siis kõik ilmselt seda sees hoida pole vaja. Lihtsalt win pressib seda peale jõuga.
inspectre programmiga saate selle jama kinni väänata ilma käsitsi registris mudimiseta. Minul oli mõlemal juhul performance GOOD mikrokoodis tugi puudub siis on ilmselt rauas midagi tehdud.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Bssldr
HV kasutaja
liitunud: 05.12.2009
|
|
| Kommentaarid: 9 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
8 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
16.06.2019 12:15:35
|
|
|
Bssldr, ostetud Aprillis, stepping on 12
FYI: CPU-Z sulle seda (vähemalt sellisena) ei näita, küll aga saab käsurealt vaadata:
Ja kust ta siis aukudega on, MCU updatet ju neile pakutakse...
Arvestades, et kogu arhitektuur on omadega pees, ei tule korralikku HW mitigationit enne, kui täiesti uus Arch tuleb.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
16.06.2019 12:27:54
|
|
|
| Intelil on kogu speculative osa auklik, kiiruse nimel toodi turvalisus ohvriks.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
16.06.2019 15:20:03
|
|
|
Minul ostetud aastalõpul
Caption
Intel64 Family 6 Model 158 Stepping 12
Ma ütlen koduarvutis kus steam ja paar mmod emaile loed vaatad mõnda lehte siis 1 arvuti maakerapeale kokku ja asub eestis see inf mis on pole ju mõttekas haxxida sest midagi pole saada see on nagu heinakuhjast nõela otsimine 0.01 võimalus kui keegi üldse üritab midagi saada. Need peaksid kartma kes porri lehtedel käivad igasugune warez klikkivad igalpool agree assept ok yes. Ja kui ülts juhtub et midagi saadakse siis arvuti muutub kummaliseks ennem kui üldse migagi üritatakse ,see on kergesti tuntav kui midagi on teisiti. Tavaliselt kui juhtubki halb asi siis win lendab metsa no questions asked.
Kui ma 18 olin siis sai kõvast proovitud igasugu asja nähtud kogetud üle nüüd kus 44 siis pole veidrused olund arvutis pea 20 aastat omal ajal sai kõike proovitud nähtud kogetud. Kui peaks millegagi kahtlus tekkima reinstall on käbe tulema.
Arvutisse on vaja saada kõigepelt pahavara kui see toimetama hakkab paneb trooja kui trooja sees siis läheb möllamiseks. Kuid Arvuti muutub teistsuguseks midagi ei tööta nii kiirus natuke teine siis on see tuntav selle ajaga võib nädal kuluda ennem kui tõeliselt midagi toimuma hakkab. Igasugused exe viirused panavad jama kohe sisse kuid kulub paar nädalat kui tõesti mölluks läheb.
Minul suht savi juba ma tean kust jama tuleb ja ei klikki valesid ajsu on kõige turvalisem
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
viimati muutis XeStAiSy 16.06.2019 15:56:03, muudetud 8 korda |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
salatoimik
HV Guru

liitunud: 08.08.2006
|
16.06.2019 15:21:44
|
|
|
| Margus kirjutas: |
Ma ütlen koduarvutis kus steam ja paar mmod emaile loed vaatad mõnda lehte siis 1 arvuti maakerapeale kokku ja asub eestis see inf mis on pole ju mõttekas haxxida sest midagi pole saada see on nagu heinakuhjast nõela otsimine 0.01 võimalus kui keegi üldse üritab midagi saada. Need peaksid kartma kes porri lehtedel käivad igasugune warez klikkivad igalpool agree assept ok yes. |
WTF
_________________ LehesFoto - Täis suvaklõpse ja muud |
|
| Kommentaarid: 39 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
35 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
16.06.2019 16:19:29
|
|
|
Need kes viirusi kardavad peaksid Linuxit hoopis kasutama. Muidugi ükski süsteem pole täielikult turvaline. Tihendist tooli ja kuvari vahel sõltub väga palju.
Samas selles osas olen nõus, et spectre jms on suht keerukad ära kasutada. Eriti kui me räägime rünnakutest tavakasutajate vastu. Palju lihtsam on teha õngitsuskampaania sest sel juhul pole ükski OS ega prose kaitstud.
Samas edasi minnes muutub raskemaks jooksutada Win10 ilma vastavate turvapaikadeta mis jõudlust kahandavad Inteli prosedel, kuna paigad on juba OS-i integreeritud ja nende kinnikeeramine pole kui mitte võimatu siis vähemalt keeruline. Seega see võib ostuotsuseid mõjutada küll.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|