|
Hinnavaatlus
:: Foorum
:: Uudised
:: Ärifoorumid
:: HV F1 ennustusvõistlus
:: Pangalink
:: Telekavad
:: HV toote otsing
|
|
| Kas Intel suudab kõigutada Nvidia ülemvõimu graafikakaartide turul? |
| Jah. Neil on palju ressursse ja pädevad inimesed. |
|
17% |
[ 29 ] |
| Ei. Nvidia ja AMD on vanad olijad kes hoiavad enda käes kõiki eeliseid. |
|
19% |
[ 32 ] |
| Võibolla aja jooksul aga mitte kohe alguses. |
|
62% |
[ 102 ] |
|
| hääli kokku : 163 |
|
| autor |
|
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
29.12.2018 21:23:06
Intel ARC Alchemist arutelu. |
|
|
Siia siis kõik uudised ja arutelu seoses 2022 aastal väljastatava Alchemist (DG2) kohta.
Lisage lemmikuks või postitage siia teemasse (et teema ilmuks minu postitused alla), et olla arengutega kursis
viimati muutis Tomorrow 17.08.2021 06:33:49, muudetud 5 korda |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.12.2018 21:28:12
|
|
|
See rgb teema on suht haige
Ok, see lihtsllt pilt, aga võiks ilma bling-blingita kaarte teha
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
29.12.2018 21:29:56
|
|
|
Intelil on palju raha.
Intel on kokku ostnud palju ajusid.
Midagi head peab tulema, KUI neil inimestel lastakse oma visiooni ellu viia.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.12.2018 21:32:21
|
|
|
Neil on 2-3 aastat aega pm vaid arendada. Kui selle ajaga püssi ei suudeta valmis teha, siis ma ei tea...lasku firma pankrotti.
Sealt peab 100% püss tulema, muidu mõttetu seda teed ette võtta
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
29.12.2018 21:32:43
|
|
|
Potentsiaali on, tulemust näeme kui aeg käes.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Etz
HV Guru

liitunud: 27.01.2005
|
29.12.2018 21:41:03
|
|
|
Intel on minevikus juba korra Larrabee'ga üritanud, eks näis kas seekord saavad ka midagi kasutatavat valmis...
Isegi tolle aja kohta, igati vinge, Ray-traycingu demo oli selle käraka baasil olemas.
_________________ ...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen! |
|
| Kommentaarid: 236 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
196 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
29.12.2018 21:55:52
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
See rgb teema on suht haige
Ok, see lihtsllt pilt, aga võiks ilma bling-blingita kaarte teha |
Tegelikult fun fact. Nvidia RTX kaartidel on logo roheline mitte RGB. Lihtsalt R ja B on kinni keeratud füüsiliselt (Gamers Nexus tegi Turingu teardowni kus see selgus). Kui Inteli kaart tuleb, siis ma paneks raha sellele, et R ja G on füüsiliselt kinni pandud, et ledid oleks ainult sinised
Lisaks:
R=AMD
G=NVIDIA
B=INTEL
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
29.12.2018 22:27:24
|
|
|
Ilmselt päris alguses ei kõiguta veel Nvidia trooni aga loodetavasti ehk mõne põlvkonnaga.
Igatahes puhas rõõm kui Intel GPU turule konkureerima tuleb. Nvidia on sisuliselt monopoolses seisundis praegu päris üle käte läinud.
_________________ Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™ |
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
bladerunner
HV Guru
liitunud: 17.01.2002
|
29.12.2018 22:33:15
|
|
|
Eks kuulame mis tulevik toob.
_________________ Experience is what you get when you don't get what you want. |
|
| Kommentaarid: 169 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
158 |
|
| tagasi üles |
|
 |
dex
HV veteran

liitunud: 06.09.2004
|
29.12.2018 22:46:46
|
|
|
Täiesti mõttetu artikkel. Hullem kui jüri ratas.
_________________ Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami... |
|
| Kommentaarid: 97 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
86 |
|
| tagasi üles |
|
 |
jeesus188
kodustatud

liitunud: 14.04.2003
|
29.12.2018 22:57:06
|
|
|
Üht asja ma küll karda....hinda.
Arvestades kuidas prosede maailmas neil asjad käivad, siis miks videoga peaks teisiti minema
_________________ This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud" |
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
64 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
30.12.2018 01:00:48
|
|
|
| jeesus188 kirjutas: |
Üht asja ma küll karda....hinda.
Arvestades kuidas prosede maailmas neil asjad käivad, siis miks videoga peaks teisiti minema  |
Siis tuleb jah AMD-le ikka lootma jääda...
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
sant
HV veteran

liitunud: 04.08.2003
|
30.12.2018 19:43:09
|
|
|
Vaatasin mis juhtus Ryzeni launchiga eelmine aasta ja imestasin et intel oli tehniliselt ajast nii maha jäänd et lasi amdl end selili maha lüüa, ja see võttis intelil ikka aega enne kui nad kogusid end ja hakkasid tegutsema. Ja seda kõike veel situatsioonis kus amd pold juba palju palju aastaid inteliga konkureerinud (ma ei tea et intelil oleks maailmaturul muid konkurente). Ilmselgelt on probleem corporatsiooni juhtimises et asjadel lasti niimoodi minna. Gpude valdkonnas nad pole sellised tegijad nagu cpude valdkonnas, seega parim mida ma neilt ootan on sama mis microsoft tegi selleks et siseneda konsooli turule- eesmärgia saada sealt raha niipalju kui võimalik, mitte olle liider või teerajaja. Samas ma võin ka eksida, aga vaevalt et intel suudab edestada nvidiat selles mängus. Amd-ed? võibolla edestavad, see on puhtalt amd-st kinni kas nad asuvad tegutsema gaming gpude valdkonnas või lepivad nvidial sabas sörkimisega
Siin iseenesest võiks hakata arutlema kas workstationi maailm või gaming maailm, need küllaltki erinevad.
Küsitlusse võiks ehk lisada gaming ja workstation valiku?
Arvestades inteli tugevat nime, siis tegelt võivad nad workstationi maailmas läbi küll lüüa kui nad toovad konkureeriva toote turule ja pakuvad häid kokkuleppeid partneritele
Gaming maailm on vähe vaesem ja inimesed vaatavad suht 50 euro täpsusega mis on kasulik osta, selles maailmas on raske konkureerida.
_________________ So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity... |
|
| Kommentaarid: 67 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
60 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
31.12.2018 00:38:01
|
|
|
| Esimesed videokaardid intelilt ka ilmselt datacentrite ja workstationite teema sest seal liiguvad ka rahad, gamerid liiga rotid suurkorpi jaoks.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Zonerman
HV veteran

liitunud: 03.06.2003
|
31.12.2018 04:03:02
|
|
|
Teadmiseks kõige suuremad rahad liiguvad keskklassi gpu kaartide osas, mitte tippklassi otsas. Mid range on võti ja AMD teab seda juba. See on käputäis maailma peal kes ostavad 2080ti või 2080
Kuna 2020 on veel kaugel, siis selle ajaga võib palju juhtuda, ka AMD võib üllatada gpu osas, nagu seda on teinud cpu valdkonnas. Seega ootame vaatame. Üks on kindel, Intel oskab hinda küsida juhul kui ta midagi tõsiselt head valmis teeb. AMD on siin hetkel ainus, kellele loota kui me tahame hea hinnaga ka tarbida seda.
|
|
| Kommentaarid: 68 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
67 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
31.12.2018 12:08:21
|
|
|
| Oskab AMD ka hinda küsida. Siis kui intel oli hädas oma pressikoti õudusega siis amd küsis head hinda Athlon FX seeria eest.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
kuccu
HV kasutaja
liitunud: 11.09.2006
|
31.12.2018 12:56:50
|
|
|
Ei ole ükski nendest suurtest lillekesed, kui võimalus antakse siis käkivad kuidas jaksavad.
Parim on siiski tihe konkurents millest meie võidame
|
|
| Kommentaarid: 5 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
5 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2019 11:46:25
|
|
|
| Tomorrow, RT ei pea ju sulle meeldima - võid võtta sinise tabla, lülida RT välja ja nautida edasi valgusi ja varje mis pole reaalselt kalkullitud vaid predetermined ette söödetud ja rahul olla. Kahjuks alternatiivne moodus tegemaks seda mida RT suudab teha puudb antud hetkel.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.02.2019 12:02:57
|
|
|
Auron, Point on selles, et kui ma tahan hetkel parima jõudlusega kaarti pean ma ostma RTX kaardi mille tuumast märgatav osa on eraldatud featuuridele mis hetkel on vähetoetatud ja isegi visuaalselt üsna pettumustvalmistavad, rääkimata jõudlusekaost. Kunagi jah, aga mitte praegu. Ei eita, et nt 10.a pärast on enamus graafikast uutes mängudes RT põhine ja jookseb üsna hästi aga hetkel pole high endis mingit valikut kui osta RTX.
Loodan, et Intel ja AMD sama reha otsa ei astu või kui astuvad, siis vähemalt teevad RT jaoks eraldi seeria või mudeli.
Ühtlasi asi on ka selles, et hetkel eksisteerib sadu tuhandeid mänge mis on raster põhised. Kas saab süüdistada inimesi, et nad tahavad võimalikult kiiret raster kaarti mõistliku hinna eest? Ma arvan, et ei saa.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
23.02.2019 12:24:08
|
|
|
Ja kui parimal kaardil poleks RT coresid siis oleks ikka mureks neljakohaline hind.
Osta siis pruugitud 1080Ti või see AMD Vega 7 kui RT ja Tensor corede olemasolu showstopper on.
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.02.2019 13:13:10
|
|
|
heretic666, Jätan vahele. 1080 Ti on mitu aastat vana ja pole tohutu hüpe 1080 pealt jõudluse mõttes. Vega 7 on workstation kaart (ja pealegi ma kaotaks G-Sync kui selle praeguse monitoriga ühendaks). RTX omab featuure mida ma ei kasutaks. Seega hetkel polegi muud kui ootan 2020 kui tuleb Xe, Navi ja Nvidia 30 seeria ja siis vaatab mis valikut pakutakse mis hinna ja jõudlusega. 1080 on üsna ok 1440p peal hetkel.
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
23.02.2019 13:54:07
|
|
|
No kui sa parima (rõhk sõnal parima) rasterjõudlusega kaarti soovid siis Intelil ebatõenäoline seda aastal 2020 juba saada ( iseasi veel kas consumer grade kaarte neil 2020 üldse tulebki, datacentritele saad kaarte rasvasema hinnaga müüa).
Minu silmis taandub praegune kaartide kehv soov väga kõrgete hindade peale. Oleks 2080Ti hind olnud selline nagu 1080Ti oma launch päeval oleks ostjaid kuhjaga rohkem olnud (aga see high end hinnatõus mingi trend, telefonimaailmas uusima iphone/galaxy s10+ jaoks peab ka 650€ asemel tonn ja enam laduma).
Ja muidugi Intel on ka kõike muud olnud kui “soodsate hindadega säästukunn”
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Auron
HV Guru

liitunud: 19.08.2003
|
23.02.2019 14:02:33
|
|
|
Tomorrow, see on arusaadav, et niikaua kuni asi pole täiesti mainstream ja pmst kõigis mängudes siis pigem võiks olla kiirem vana stiili kaart. Samas tootearendus vist ei käi sedasi, et lasevad suure konveieri pealt tavakaarte ja siis mingi jorss nokitseb 10 aastat tagatoas RT kaarti kuni see niivõimekas, et imeasju teeb ja alles siis kolksti masstootmisesse. Ehk siis areng toimub kõige paremini kui lükatakse suurde kasutusse - seda kasutavad devvid + siis lõpptarbja baas kust tuleb feedback. Esimesed autod olid ka kõvasti aeglasemad kui hobused.
Samuti olgem ausad, kas kellelegi meeldiks kui oleks üritatud mingit PhysX laadset asja teha kui RT jaoks teeme eraldi aint tensor coredega kaardi mis siis töötab koos põhikaardigs koos - ega vist.
Selles suhtes olen siin paljudega samas paadis, et kuna 1080Ti on piisavalt võimekas ja mängin palju ka retro siis uuemat asja pole tormand ostma kuna ei näe endajsoks mõtet. Kui ehk miski 3080Ti veel 30% tavajõudlusele lisab ja äkki kuskilt 50% RT perfile (alguses võiks ju areng kuskilemaale kiire ja suurte hüpetega olla) siis juba hakkab täitsa uba olema.
|
|
| Kommentaarid: 156 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
133 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
23.02.2019 14:47:59
|
|
|
Eks ta põhimõtteliselt see ole, jah, et RT arendamiseks on vaja seda kasutada ja seega tuleb seda peale suruda & ilma RT'ta kaartidega, mis muidu sama võimekusega on, ei saa "turgu solkida", sest siis ei ostaks keegi RT kaarte. Patiseis. Arendad või jätkad sama teed.
Inteli liigutus on ju tegelikult tasuta "tööjõu" kasutamine, kenasti serveerituna. Mitte, et see kasutajatele halb oleks, ent tegelikkuses ju siiski.. teed vabatahtlikku tööd neile. :]
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Vael
HV Guru
liitunud: 17.03.2013
|
23.02.2019 17:30:49
|
|
|
Aga täpselt ni ongi, senikaua nokitsetakse yagatoas kuni saab massisesse viia ja seda nokitsemist on ju a 80ndatest tehtud. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ray_tracing_(graphics)
samas on nvidia Maya jms jaoks 350miljonit kaarti juba müünud. Hetkel toimub lihtsalt kasutu tehnoloogia kasutajale hingehinnaga kurgust alllasurumine.
|
|
| Kommentaarid: 17 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
16 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
23.02.2019 18:05:05
|
|
|
| heretic666 kirjutas: |
No kui sa parima (rõhk sõnal parima) rasterjõudlusega kaarti soovid siis Intelil ebatõenäoline seda aastal 2020 juba saada ( iseasi veel kas consumer grade kaarte neil 2020 üldse tulebki, datacentritele saad kaarte rasvasema hinnaga müüa).
Minu silmis taandub praegune kaartide kehv soov väga kõrgete hindade peale. Oleks 2080Ti hind olnud selline nagu 1080Ti oma launch päeval oleks ostjaid kuhjaga rohkem olnud (aga see high end hinnatõus mingi trend, telefonimaailmas uusima iphone/galaxy s10+ jaoks peab ka 650€ asemel tonn ja enam laduma).
Ja muidugi Intel on ka kõike muud olnud kui “soodsate hindadega säästukunn” |
Jah keegi ju kunagi lausus kuldsed sõnad, et pole kehva toodet, on vale hind. Iseenesest hind nii väga ei häiri. Kui oleks 2080 Ti ilma Tensor ja RT tuumadeta ja selle asemel oleks massiivne kogus CUDA tuumasid rasterdamise jaoks ja kaart oleks ütleme ~75% kiirem, kui 1080 Ti, siis oleks isegi nõus 1200 ehk välja käima. Kuigi 700-800 oleks igal juhul parem.
| Auron kirjutas: |
Tomorrow, see on arusaadav, et niikaua kuni asi pole täiesti mainstream ja pmst kõigis mängudes siis pigem võiks olla kiirem vana stiili kaart. Samas tootearendus vist ei käi sedasi, et lasevad suure konveieri pealt tavakaarte ja siis mingi jorss nokitseb 10 aastat tagatoas RT kaarti kuni see niivõimekas, et imeasju teeb ja alles siis kolksti masstootmisesse. Ehk siis areng toimub kõige paremini kui lükatakse suurde kasutusse - seda kasutavad devvid + siis lõpptarbja baas kust tuleb feedback. Esimesed autod olid ka kõvasti aeglasemad kui hobused.
Samuti olgem ausad, kas kellelegi meeldiks kui oleks üritatud mingit PhysX laadset asja teha kui RT jaoks teeme eraldi aint tensor coredega kaardi mis siis töötab koos põhikaardigs koos - ega vist.
Selles suhtes olen siin paljudega samas paadis, et kuna 1080Ti on piisavalt võimekas ja mängin palju ka retro siis uuemat asja pole tormand ostma kuna ei näe endajsoks mõtet. Kui ehk miski 3080Ti veel 30% tavajõudlusele lisab ja äkki kuskilt 50% RT perfile (alguses võiks ju areng kuskilemaale kiire ja suurte hüpetega olla) siis juba hakkab täitsa uba olema. |
No aga ega praegu kah teab mis suurt kasutust RTX ei saa, kui see on reserveeritud kaartidele 350€ ja rohkem. Ja ega see 350€ RTX 2060 kah teab mis unustamatutut kogemust ei paku.
Jah PhysX stiilis lisakaart oleks tõenäoliselt olnud kohene flopp. Me ju näeme kuhu füüsika pole arenenud sellest ajast saadik. Keegi poleks seda RT lisakaarti ilmselt ostnud eriti arvestades jõudlusekadu.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Anna tooli
liitunud: 16.03.2006
|
|
| Kommentaarid: 365 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
300 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.04.2019 00:13:40
|
|
|
8TB/s
...ok.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
heretic666
HV Guru

liitunud: 13.02.2006
|
01.04.2019 00:38:08
|
|
|
| India on ajavööndiga meist ees
|
|
| Kommentaarid: 73 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
70 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.04.2019 01:09:02
|
|
|
No vaatame kuidas 4D Xpoint vs GDDR6 hakkama saab. Pole ju Xpoint ise kah teab mis odav olnud. Võrdluseks, et 280GB HHHL kaart kus peal esimese põlvkonna 3D Xpoint maksab miinimum 250€. 280/250=1,12x32=35,84. Ehk siis ~35€ aga see on 1st gen. Jumal teab kui kallis 4D Xpoint alguses olema saab. Loodetavasti mitte HBM2 klassi hinnaga.
Teine tõke mille Intel peab ületama on mGPU. Kui nad seda on suutnud ja tõesti loonud MCM GPU, siis võib arvata, et Nvidia suudab üsna kiiresti sama teha. AMD on küsimärk. Hetkel ma neilt GPU osa midagi erilist ei looda enne 2021 kui nad lõpuks GCN hülgavad.
Aga lähenemine on iseenesest õige. Ma olen aastaid korrutanud nagu papagoi, et kui sa jääd lootma developeride peale, et nad implemeteeriks sinu vägeva raua featuure, siis on paslik sisestada siia meem luukerest arvuti ees. See on absoluutselt õige viis näidata mängudele seda kaarti kui ühte monoliitset kivi ja las siis nende enda APi ja raud jaotab workloadi vaikselt taustal nii, et skaleerumine oleks asjalik.
Murettekitav on samas see AIO jutt ja see, et asi vajab väidetavalt 3x8pin. Suur küsimärk on ka Inteli tootmisvõimsus. Kui nad ei suuda hetkel toota piisavalt prosesid, siis kas nad järgmine aasta suudavad toota piisavalt prosesid ja kaarte samaaegselt?
_________________ Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846 |
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.04.2019 09:40:58
|
|
|
| AMD on MCMiga kõigist ees, tõenäoliselt.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
01.04.2019 10:27:26
|
|
|
| Navi oli selleks ajaks lukus ja Zen'il kasutatu ei jõudnud sinna. AMD'l olid sel ajal proosalisemad raha/tööjõu probleemid, mitut suurt muutust korraga ei olnud võimalik ajada.
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
SilQ
HV Guru

liitunud: 19.10.2006
|
10.04.2019 20:09:16
|
|
|
Olen ka mõnda aega seda teemat jälginud võõrsil. Hea, et siin ka teema on.
_________________ If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein |
|
| Kommentaarid: 251 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
0 :: |
215 |
|
| tagasi üles |
|
 |
XeStAiSy
Aeg Maha 2a
liitunud: 12.12.2001
|
11.04.2019 18:27:00
|
|
|
Ei jõua oodata kuid päev jõuab varsti kätte ehk on isegi pick. Igakuu kaevan lekkeid.
_________________ Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM |
|
| Kommentaarid: 12 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
11 |
|
| tagasi üles |
|
 |
anubis
HV Guru

liitunud: 08.06.2002
|
|
| Kommentaarid: 337 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
2 :: |
0 :: |
283 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Killhoven
OC`er

liitunud: 05.11.2001
|
|
| Kommentaarid: 409 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
351 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rene p
HV veteran
liitunud: 05.11.2002
|
|
| Kommentaarid: 71 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
68 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
04.06.2019 10:22:18
|
|
|
need on mingi tegelase ettekujutus intel graphics 2035 shroudist. päris õudsed ausalt öeldes.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
rmc
Aeg Maha 2n

liitunud: 28.06.2005
|
04.06.2019 11:50:00
|
|
|
Mulle isegi nõks meeldisid... vaatamiseks, mitte enda kasti panemiseks... enda kasti panemiseks ootaks, jah... funktsionaalseid parendusi.
_________________
 |
|
| Kommentaarid: 196 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
182 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
londiste
HV Guru

liitunud: 23.04.2003
|
01.07.2019 16:48:12
|
|
|
mingi kohalik inteli haru, ilmselt ei ole see eriti ametlik.
_________________ - londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks! |
|
| Kommentaarid: 243 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
1 :: |
217 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
01.07.2019 17:06:05
|
|
|
| ot: |
| Need pildid on nagu uute nutitelefonide info - tuleb järjekordne leak, breaking news vmt ning siis on pilt järjekordsest täpselt samasugusest lutsust nagu need kõik viimased 10 aastat olnud. Peamine teema on viimasel ajal see, kas keegi on jälle kõrvaklapiaugu ära võtnud. |
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Tomorrow
HV Guru

liitunud: 08.02.2006
|
01.07.2019 17:24:17
|
|
|
Baeskades, Jah sest ATX spec võimaldab tõeliselt erinevaid kaarte
Mida sa täpselt ootad siis?
PCIe ühendus, power connectorid ja üldine PCB suurus ei saagi väga erinevad olla ühilduvusprobleeme tekitamata. Peamised erinevused saavadki tulla jahutuse disainist.
|
|
| Kommentaarid: 92 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
0 :: |
0 :: |
82 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Winterwind
One

liitunud: 19.05.2002
|
02.07.2019 10:04:09
|
|
|
| Kes neid kaarte tootma hakkab üldse? Intel ise?
|
|
| Kommentaarid: 1009 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
3 :: |
1 :: |
728 |
|
| tagasi üles |
|
 |
Dirty Harry
HV Guru

liitunud: 05.09.2002
|
02.07.2019 10:11:18
|
|
|
| Tomorrow kirjutas: |
Baeskades, Jah sest ATX spec võimaldab tõeliselt erinevaid kaarte (doh)
Mida sa täpselt ootad siis? |
Kes ütles, et ma midagi ootan?
|
|
| Kommentaarid: 186 loe/lisa |
Kasutajad arvavad: |
   |
:: |
1 :: |
1 :: |
147 |
|
| tagasi üles |
|
 |
|