Avaleht
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Intel ARC Alchemist arutelu. märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas Intel suudab kõigutada Nvidia ülemvõimu graafikakaartide turul?
Jah. Neil on palju ressursse ja pädevad inimesed.
17%
 17%  [ 29 ]
Ei. Nvidia ja AMD on vanad olijad kes hoiavad enda käes kõiki eeliseid.
19%
 19%  [ 32 ]
Võibolla aja jooksul aga mitte kohe alguses.
62%
 62%  [ 102 ]
hääli kokku : 163

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2018 21:23:06 Intel ARC Alchemist arutelu. vasta tsitaadiga




Siia siis kõik uudised ja arutelu seoses 2022 aastal väljastatava Alchemist (DG2) kohta.

Lisage lemmikuks või postitage siia teemasse (et teema ilmuks minu postitused alla), et olla arengutega kursis thumbs_up.gif


viimati muutis Tomorrow 17.08.2021 06:33:49, muudetud 5 korda
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 21:28:12 vasta tsitaadiga

See rgb teema on suht haige icon_confused.gif
Ok, see lihtsllt pilt, aga võiks ilma bling-blingita kaarte teha

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 21:29:56 vasta tsitaadiga

Intelil on palju raha.
Intel on kokku ostnud palju ajusid.

Midagi head peab tulema, KUI neil inimestel lastakse oma visiooni ellu viia.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 21:32:21 vasta tsitaadiga

Neil on 2-3 aastat aega pm vaid arendada. Kui selle ajaga püssi ei suudeta valmis teha, siis ma ei tea...lasku firma pankrotti.
Sealt peab 100% püss tulema, muidu mõttetu seda teed ette võtta

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 21:32:43 vasta tsitaadiga

Potentsiaali on, tulemust näeme kui aeg käes.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 21:41:03 vasta tsitaadiga

Intel on minevikus juba korra Larrabee'ga üritanud, eks näis kas seekord saavad ka midagi kasutatavat valmis... icon_rolleyes.gif
Isegi tolle aja kohta, igati vinge, Ray-traycingu demo oli selle käraka baasil olemas.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 29.12.2018 21:55:52 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
See rgb teema on suht haige icon_confused.gif
Ok, see lihtsllt pilt, aga võiks ilma bling-blingita kaarte teha

Tegelikult fun fact. Nvidia RTX kaartidel on logo roheline mitte RGB. Lihtsalt R ja B on kinni keeratud füüsiliselt (Gamers Nexus tegi Turingu teardowni kus see selgus). Kui Inteli kaart tuleb, siis ma paneks raha sellele, et R ja G on füüsiliselt kinni pandud, et ledid oleks ainult sinised icon_lol.gif

Lisaks:
R=AMD
G=NVIDIA
B=INTEL
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 22:27:24 vasta tsitaadiga

Ilmselt päris alguses ei kõiguta veel Nvidia trooni aga loodetavasti ehk mõne põlvkonnaga.
Igatahes puhas rõõm kui Intel GPU turule konkureerima tuleb. Nvidia on sisuliselt monopoolses seisundis praegu päris üle käte läinud.

_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 22:29:58 vasta tsitaadiga

Pilt on küll enam kui tuhat sõna aga natuke siiski juttu ka - https://hothardware.com/reviews/intel-answers-gpu-questions
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 22:33:15 vasta tsitaadiga

Eks kuulame mis tulevik toob.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dex
HV veteran
dex

liitunud: 06.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 22:46:46 vasta tsitaadiga

Täiesti mõttetu artikkel. Hullem kui jüri ratas.
_________________
Süümi, juumi, makkami ja kui tüüle nakkami...
Kommentaarid: 97 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 86
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.12.2018 22:57:06 vasta tsitaadiga

Üht asja ma küll karda....hinda.
Arvestades kuidas prosede maailmas neil asjad käivad, siis miks videoga peaks teisiti minema icon_confused.gif

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 30.12.2018 01:00:48 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
Üht asja ma küll karda....hinda.
Arvestades kuidas prosede maailmas neil asjad käivad, siis miks videoga peaks teisiti minema icon_confused.gif


Siis tuleb jah AMD-le ikka lootma jääda...
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sant
HV veteran


liitunud: 04.08.2003




sõnum 30.12.2018 19:43:09 vasta tsitaadiga

Vaatasin mis juhtus Ryzeni launchiga eelmine aasta ja imestasin et intel oli tehniliselt ajast nii maha jäänd et lasi amdl end selili maha lüüa, ja see võttis intelil ikka aega enne kui nad kogusid end ja hakkasid tegutsema. Ja seda kõike veel situatsioonis kus amd pold juba palju palju aastaid inteliga konkureerinud (ma ei tea et intelil oleks maailmaturul muid konkurente). Ilmselgelt on probleem corporatsiooni juhtimises et asjadel lasti niimoodi minna. Gpude valdkonnas nad pole sellised tegijad nagu cpude valdkonnas, seega parim mida ma neilt ootan on sama mis microsoft tegi selleks et siseneda konsooli turule- eesmärgia saada sealt raha niipalju kui võimalik, mitte olle liider või teerajaja. Samas ma võin ka eksida, aga vaevalt et intel suudab edestada nvidiat selles mängus. Amd-ed? võibolla edestavad, see on puhtalt amd-st kinni kas nad asuvad tegutsema gaming gpude valdkonnas või lepivad nvidial sabas sörkimisega beer_yum.gif

Siin iseenesest võiks hakata arutlema kas workstationi maailm või gaming maailm, need küllaltki erinevad.
Küsitlusse võiks ehk lisada gaming ja workstation valiku?
Arvestades inteli tugevat nime, siis tegelt võivad nad workstationi maailmas läbi küll lüüa kui nad toovad konkureeriva toote turule ja pakuvad häid kokkuleppeid partneritele beer_yum.gif
Gaming maailm on vähe vaesem ja inimesed vaatavad suht 50 euro täpsusega mis on kasulik osta, selles maailmas on raske konkureerida.

_________________
So, at the end of the day, after I have butchered all the nvidiots all around me, standing alone in a pool of blood surrounded by the corpses of my victims, a horrible truth reveals itself to me: I am an amd\ati fänboy...and I must do my dark masters bidding, for I am damned for all eternity...
Kommentaarid: 67 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2018 00:38:01 vasta tsitaadiga

Esimesed videokaardid intelilt ka ilmselt datacentrite ja workstationite teema sest seal liiguvad ka rahad, gamerid liiga rotid suurkorpi jaoks.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zonerman
HV veteran
Zonerman

liitunud: 03.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2018 04:03:02 vasta tsitaadiga

Teadmiseks kõige suuremad rahad liiguvad keskklassi gpu kaartide osas, mitte tippklassi otsas. Mid range on võti ja AMD teab seda juba. See on käputäis maailma peal kes ostavad 2080ti või 2080
Kuna 2020 on veel kaugel, siis selle ajaga võib palju juhtuda, ka AMD võib üllatada gpu osas, nagu seda on teinud cpu valdkonnas. Seega ootame vaatame. Üks on kindel, Intel oskab hinda küsida juhul kui ta midagi tõsiselt head valmis teeb. AMD on siin hetkel ainus, kellele loota kui me tahame hea hinnaga ka tarbida seda.
Kommentaarid: 68 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 67
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 31.12.2018 12:08:21 vasta tsitaadiga

Oskab AMD ka hinda küsida. Siis kui intel oli hädas oma pressikoti õudusega siis amd küsis head hinda Athlon FX seeria eest.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
kuccu
HV kasutaja

liitunud: 11.09.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.12.2018 12:56:50 vasta tsitaadiga

Ei ole ükski nendest suurtest lillekesed, kui võimalus antakse siis käkivad kuidas jaksavad.

Parim on siiski tihe konkurents millest meie võidame
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 10:15:53 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/intel-odyssey-community-gpu/

tsitaat:
Blue wants to build a GPU that the community wants – and for that, it wants to know what the average enthusiast, well, wants and that’s where The Odyssey comes in. It seems to be a way to help the company’s GPU building efforts by getting direct feedback from the community.


Tundub õige lähenemine erinevalt Nvidiast kes paneb RTX lauale ja nüüd see PEAB meile meeldima.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 11:46:25 vasta tsitaadiga

Tomorrow, RT ei pea ju sulle meeldima - võid võtta sinise tabla, lülida RT välja ja nautida edasi valgusi ja varje mis pole reaalselt kalkullitud vaid predetermined ette söödetud ja rahul olla. Kahjuks alternatiivne moodus tegemaks seda mida RT suudab teha puudb antud hetkel.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 12:02:57 vasta tsitaadiga

Auron, Point on selles, et kui ma tahan hetkel parima jõudlusega kaarti pean ma ostma RTX kaardi mille tuumast märgatav osa on eraldatud featuuridele mis hetkel on vähetoetatud ja isegi visuaalselt üsna pettumustvalmistavad, rääkimata jõudlusekaost. Kunagi jah, aga mitte praegu. Ei eita, et nt 10.a pärast on enamus graafikast uutes mängudes RT põhine ja jookseb üsna hästi aga hetkel pole high endis mingit valikut kui osta RTX.

Loodan, et Intel ja AMD sama reha otsa ei astu või kui astuvad, siis vähemalt teevad RT jaoks eraldi seeria või mudeli.
Ühtlasi asi on ka selles, et hetkel eksisteerib sadu tuhandeid mänge mis on raster põhised. Kas saab süüdistada inimesi, et nad tahavad võimalikult kiiret raster kaarti mõistliku hinna eest? Ma arvan, et ei saa.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 12:24:08 vasta tsitaadiga

Ja kui parimal kaardil poleks RT coresid siis oleks ikka mureks neljakohaline hind.
Osta siis pruugitud 1080Ti või see AMD Vega 7 kui RT ja Tensor corede olemasolu showstopper on.
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 13:13:10 vasta tsitaadiga

heretic666, Jätan vahele. 1080 Ti on mitu aastat vana ja pole tohutu hüpe 1080 pealt jõudluse mõttes. Vega 7 on workstation kaart (ja pealegi ma kaotaks G-Sync kui selle praeguse monitoriga ühendaks). RTX omab featuure mida ma ei kasutaks. Seega hetkel polegi muud kui ootan 2020 kui tuleb Xe, Navi ja Nvidia 30 seeria ja siis vaatab mis valikut pakutakse mis hinna ja jõudlusega. 1080 on üsna ok 1440p peal hetkel.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 13:54:07 vasta tsitaadiga

No kui sa parima (rõhk sõnal parima) rasterjõudlusega kaarti soovid siis Intelil ebatõenäoline seda aastal 2020 juba saada ( iseasi veel kas consumer grade kaarte neil 2020 üldse tulebki, datacentritele saad kaarte rasvasema hinnaga müüa).

Minu silmis taandub praegune kaartide kehv soov väga kõrgete hindade peale. Oleks 2080Ti hind olnud selline nagu 1080Ti oma launch päeval oleks ostjaid kuhjaga rohkem olnud (aga see high end hinnatõus mingi trend, telefonimaailmas uusima iphone/galaxy s10+ jaoks peab ka 650€ asemel tonn ja enam laduma).
Ja muidugi Intel on ka kõike muud olnud kui “soodsate hindadega säästukunn”
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Auron
HV Guru
Auron

liitunud: 19.08.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 14:02:33 vasta tsitaadiga

Tomorrow, see on arusaadav, et niikaua kuni asi pole täiesti mainstream ja pmst kõigis mängudes siis pigem võiks olla kiirem vana stiili kaart. Samas tootearendus vist ei käi sedasi, et lasevad suure konveieri pealt tavakaarte ja siis mingi jorss nokitseb 10 aastat tagatoas RT kaarti kuni see niivõimekas, et imeasju teeb ja alles siis kolksti masstootmisesse. Ehk siis areng toimub kõige paremini kui lükatakse suurde kasutusse - seda kasutavad devvid + siis lõpptarbja baas kust tuleb feedback. Esimesed autod olid ka kõvasti aeglasemad kui hobused.

Samuti olgem ausad, kas kellelegi meeldiks kui oleks üritatud mingit PhysX laadset asja teha kui RT jaoks teeme eraldi aint tensor coredega kaardi mis siis töötab koos põhikaardigs koos - ega vist.

Selles suhtes olen siin paljudega samas paadis, et kuna 1080Ti on piisavalt võimekas ja mängin palju ka retro siis uuemat asja pole tormand ostma kuna ei näe endajsoks mõtet. Kui ehk miski 3080Ti veel 30% tavajõudlusele lisab ja äkki kuskilt 50% RT perfile (alguses võiks ju areng kuskilemaale kiire ja suurte hüpetega olla) siis juba hakkab täitsa uba olema.
Kommentaarid: 156 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 14:47:59 vasta tsitaadiga

Eks ta põhimõtteliselt see ole, jah, et RT arendamiseks on vaja seda kasutada ja seega tuleb seda peale suruda & ilma RT'ta kaartidega, mis muidu sama võimekusega on, ei saa "turgu solkida", sest siis ei ostaks keegi RT kaarte. Patiseis. Arendad või jätkad sama teed.

Inteli liigutus on ju tegelikult tasuta "tööjõu" kasutamine, kenasti serveerituna. Mitte, et see kasutajatele halb oleks, ent tegelikkuses ju siiski.. teed vabatahtlikku tööd neile. :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Vael
HV Guru

liitunud: 17.03.2013




sõnum 23.02.2019 17:30:49 vasta tsitaadiga

Aga täpselt ni ongi, senikaua nokitsetakse yagatoas kuni saab massisesse viia ja seda nokitsemist on ju a 80ndatest tehtud. https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ray_tracing_(graphics)

samas on nvidia Maya jms jaoks 350miljonit kaarti juba müünud. Hetkel toimub lihtsalt kasutu tehnoloogia kasutajale hingehinnaga kurgust alllasurumine.
Kommentaarid: 17 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 16
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 23.02.2019 18:05:05 vasta tsitaadiga

heretic666 kirjutas:
No kui sa parima (rõhk sõnal parima) rasterjõudlusega kaarti soovid siis Intelil ebatõenäoline seda aastal 2020 juba saada ( iseasi veel kas consumer grade kaarte neil 2020 üldse tulebki, datacentritele saad kaarte rasvasema hinnaga müüa).

Minu silmis taandub praegune kaartide kehv soov väga kõrgete hindade peale. Oleks 2080Ti hind olnud selline nagu 1080Ti oma launch päeval oleks ostjaid kuhjaga rohkem olnud (aga see high end hinnatõus mingi trend, telefonimaailmas uusima iphone/galaxy s10+ jaoks peab ka 650€ asemel tonn ja enam laduma).
Ja muidugi Intel on ka kõike muud olnud kui “soodsate hindadega säästukunn”

Jah keegi ju kunagi lausus kuldsed sõnad, et pole kehva toodet, on vale hind. Iseenesest hind nii väga ei häiri. Kui oleks 2080 Ti ilma Tensor ja RT tuumadeta ja selle asemel oleks massiivne kogus CUDA tuumasid rasterdamise jaoks ja kaart oleks ütleme ~75% kiirem, kui 1080 Ti, siis oleks isegi nõus 1200 ehk välja käima. Kuigi 700-800 oleks igal juhul parem.

Auron kirjutas:
Tomorrow, see on arusaadav, et niikaua kuni asi pole täiesti mainstream ja pmst kõigis mängudes siis pigem võiks olla kiirem vana stiili kaart. Samas tootearendus vist ei käi sedasi, et lasevad suure konveieri pealt tavakaarte ja siis mingi jorss nokitseb 10 aastat tagatoas RT kaarti kuni see niivõimekas, et imeasju teeb ja alles siis kolksti masstootmisesse. Ehk siis areng toimub kõige paremini kui lükatakse suurde kasutusse - seda kasutavad devvid + siis lõpptarbja baas kust tuleb feedback. Esimesed autod olid ka kõvasti aeglasemad kui hobused.

Samuti olgem ausad, kas kellelegi meeldiks kui oleks üritatud mingit PhysX laadset asja teha kui RT jaoks teeme eraldi aint tensor coredega kaardi mis siis töötab koos põhikaardigs koos - ega vist.

Selles suhtes olen siin paljudega samas paadis, et kuna 1080Ti on piisavalt võimekas ja mängin palju ka retro siis uuemat asja pole tormand ostma kuna ei näe endajsoks mõtet. Kui ehk miski 3080Ti veel 30% tavajõudlusele lisab ja äkki kuskilt 50% RT perfile (alguses võiks ju areng kuskilemaale kiire ja suurte hüpetega olla) siis juba hakkab täitsa uba olema.

No aga ega praegu kah teab mis suurt kasutust RTX ei saa, kui see on reserveeritud kaartidele 350€ ja rohkem. Ja ega see 350€ RTX 2060 kah teab mis unustamatutut kogemust ei paku.
Jah PhysX stiilis lisakaart oleks tõenäoliselt olnud kohene flopp. Me ju näeme kuhu füüsika pole arenenud sellest ajast saadik. Keegi poleks seda RT lisakaarti ilmselt ostnud eriti arvestades jõudlusekadu.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Anna tooli
 

liitunud: 16.03.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 31.03.2019 23:57:35 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/intel-xe-unleashed-gpu-lineup-leaked-xe-power-2-flagship-graphics-card-roadmap-and-more/
Kommentaarid: 365 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 300
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 00:13:40 vasta tsitaadiga

8TB/s


...ok. icon_neutral.gif beer_yum.gif
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
heretic666
HV Guru
heretic666

liitunud: 13.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2019 00:38:08 vasta tsitaadiga

India on ajavööndiga meist ees
Kommentaarid: 73 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2019 01:09:02 vasta tsitaadiga

No vaatame kuidas 4D Xpoint vs GDDR6 hakkama saab. Pole ju Xpoint ise kah teab mis odav olnud. Võrdluseks, et 280GB HHHL kaart kus peal esimese põlvkonna 3D Xpoint maksab miinimum 250€. 280/250=1,12x32=35,84. Ehk siis ~35€ aga see on 1st gen. Jumal teab kui kallis 4D Xpoint alguses olema saab. Loodetavasti mitte HBM2 klassi hinnaga.

Teine tõke mille Intel peab ületama on mGPU. Kui nad seda on suutnud ja tõesti loonud MCM GPU, siis võib arvata, et Nvidia suudab üsna kiiresti sama teha. AMD on küsimärk. Hetkel ma neilt GPU osa midagi erilist ei looda enne 2021 kui nad lõpuks GCN hülgavad.
Aga lähenemine on iseenesest õige. Ma olen aastaid korrutanud nagu papagoi, et kui sa jääd lootma developeride peale, et nad implemeteeriks sinu vägeva raua featuure, siis on paslik sisestada siia meem luukerest arvuti ees. See on absoluutselt õige viis näidata mängudele seda kaarti kui ühte monoliitset kivi ja las siis nende enda APi ja raud jaotab workloadi vaikselt taustal nii, et skaleerumine oleks asjalik.

Murettekitav on samas see AIO jutt ja see, et asi vajab väidetavalt 3x8pin. Suur küsimärk on ka Inteli tootmisvõimsus. Kui nad ei suuda hetkel toota piisavalt prosesid, siis kas nad järgmine aasta suudavad toota piisavalt prosesid ja kaarte samaaegselt?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 09:40:58 vasta tsitaadiga

AMD on MCMiga kõigist ees, tõenäoliselt.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.04.2019 10:10:18 vasta tsitaadiga

anubis, Prosede osas jah aga kui selle ülekandmine graafikakaartidele oleks nii lihtne, siis nad oleks seda juba teinud. sest eelised monoliitsete kivide ees on päevselged. Eks ole miinuseid kah aga eelised on liiga magusad, et keelduda.
_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.04.2019 10:27:26 vasta tsitaadiga

Navi oli selleks ajaks lukus ja Zen'il kasutatu ei jõudnud sinna. AMD'l olid sel ajal proosalisemad raha/tööjõu probleemid, mitut suurt muutust korraga ei olnud võimalik ajada.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SilQ
HV Guru
SilQ

liitunud: 19.10.2006




sõnum 10.04.2019 20:09:16 vasta tsitaadiga

Olen ka mõnda aega seda teemat jälginud võõrsil. Hea, et siin ka teema on.
_________________
If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough – Albert Einstein
Kommentaarid: 251 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 215
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 11.04.2019 18:27:00 vasta tsitaadiga

Ei jõua oodata kuid päev jõuab varsti kätte ehk on isegi pick. Igakuu kaevan lekkeid.
_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2019 10:33:35 vasta tsitaadiga

https://hexus.net/business/news/components/129740-has-samsung-chosen-intel-xe-gpu-manufacturing

Arvestades Inteli mitte väga roosilist seisu siis justkui kõlaks loogiliselt.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 19.04.2019 12:31:30 vasta tsitaadiga

anubis, Tundub loogiline. Minu varasem tsitaat selle kohta ka käis:
tsitaat:
Suur küsimärk on ka Inteli tootmisvõimsus. Kui nad ei suuda hetkel toota piisavalt prosesid, siis kas nad järgmine aasta suudavad toota piisavalt prosesid ja kaarte samaaegselt?

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Killhoven
OC`er
Killhoven

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 17:26:45 vasta tsitaadiga

Intel Xe GPU Supports Ray Tracing Through Hardware
_________________
Foorumis on ühe lolli kohta kümme tarka, nii et jõud on enam-vähem võrdsed.™
Kommentaarid: 409 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 351
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rene p
HV veteran

liitunud: 05.11.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.05.2019 17:30:22 vasta tsitaadiga

Intel Xe GPU Supports Ray Tracing Through Hardware
https://wccftech.com/intel-xe-gpu-supports-ray-tracing/
Edit:
Too late icon_razz.gif
https://www.anandtech.com/show/14289/intel-to-support-hardware-ray-tracing-acceleration-on-data-center-xe-gpus
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 68
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 30.05.2019 15:43:27 vasta tsitaadiga

https://wccftech.com/intel-xe-graphics-card-design-concepts-computex-2019/

Hetkel lihtsalt kontsept disainid. Imo on need kõik ülepingutatult jubedad thumbs_down.gif
Endale meeldiks rohkem mehhaanilist innovatsiooni selles osas kuidas IO on tehtud - nii, et oleks 1 slot peal. Power connectorid paigaldatud nii, et cable mananagement oleks lihtsam. Kaasatulev anti-sag tugi jms.

_________________
Win11 25H2 upgrade skriptid neile kelle masin ise ei taha 23H2 või 24H2 pealt ennast uuendada: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11720738#11720738
Youtube lisa vene jama eemaldamiseks: https://foorum.hinnavaatlus.ee/viewtopic.php?p=11745846#11745846
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 10:22:18 vasta tsitaadiga

need on mingi tegelase ettekujutus intel graphics 2035 shroudist. päris õudsed ausalt öeldes.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.06.2019 11:50:00 vasta tsitaadiga

Mulle isegi nõks meeldisid... vaatamiseks, mitte enda kasti panemiseks... enda kasti panemiseks ootaks, jah... funktsionaalseid parendusi.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2019 16:42:31 vasta tsitaadiga

Ametlikumad pildid: https://www.techpowerup.com/256960/intel-puts-out-more-official-looking-renders-of-the-xe-graphics-card

Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
londiste
HV Guru
londiste

liitunud: 23.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2019 16:48:12 vasta tsitaadiga

mingi kohalik inteli haru, ilmselt ei ole see eriti ametlik.
_________________
- londiste
...aga mina ei saa kunagi suureks!
Kommentaarid: 243 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 217
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 01.07.2019 17:06:05 vasta tsitaadiga

ot:
Need pildid on nagu uute nutitelefonide info - tuleb järjekordne leak, breaking news vmt ning siis on pilt järjekordsest täpselt samasugusest lutsust nagu need kõik viimased 10 aastat olnud. Peamine teema on viimasel ajal see, kas keegi on jälle kõrvaklapiaugu ära võtnud.
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tomorrow
HV Guru
Tomorrow

liitunud: 08.02.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 01.07.2019 17:24:17 vasta tsitaadiga

Baeskades, Jah sest ATX spec võimaldab tõeliselt erinevaid kaarte doh.gif
Mida sa täpselt ootad siis?

PCIe ühendus, power connectorid ja üldine PCB suurus ei saagi väga erinevad olla ühilduvusprobleeme tekitamata. Peamised erinevused saavadki tulla jahutuse disainist.
Kommentaarid: 92 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 82
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Winterwind
One
Winterwind

liitunud: 19.05.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2019 10:04:09 vasta tsitaadiga

Kes neid kaarte tootma hakkab üldse? Intel ise?
Kommentaarid: 1009 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 1 :: 728
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
Dirty Harry
HV Guru
Dirty Harry

liitunud: 05.09.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.07.2019 10:11:18 vasta tsitaadiga

Tomorrow kirjutas:
Baeskades, Jah sest ATX spec võimaldab tõeliselt erinevaid kaarte (doh)
Mida sa täpselt ootad siis?
Kes ütles, et ma midagi ootan?
Kommentaarid: 186 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 1 :: 147
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Raud »  Videokaardid / Monitorid / TV »  Intel ARC Alchemist arutelu. mine lehele 1, 2, 3 ... 10, 11, 12  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.