Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 189, 190, 191  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing

Kas kasutad rattakiivrit?
Kasutan.
44%
 44%  [ 88 ]
Plaanin kasutama hakata, kui ... (täpsistan teemas)
8%
 8%  [ 16 ]
Ei kasuta, sest kiivriga pole enam lahe
21%
 21%  [ 42 ]
Ei kasuta, sest ... (täpsustan teemas)
25%
 25%  [ 50 ]
hääli kokku : 196

autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.02.2019 21:50:24 vasta tsitaadiga

ma avastasin ükspäev, et esikumm jõle tühi. võtsin kätte ja läksin hommikul varem välja, et enne tööle minekut täis pumbata. esikumm täis, paneks tagakummi ka täis. paneks kui punn maha keerduks icon_lol.gif ja sinnapaika see jäi.
täna siis tööl kahe-tangi-võttega sain punni maha. täiesti ulme mis sool ja rooste oli end vindi vahele kittinud icon_eek.gif kett (eelmine kevad pandud) ja hammakad ka seda nägu, et kui selle rattaga julgeks rattaremonti minna, siis saaks vist vastu hambaid icon_razz1.gif

oskab keegi soovitada mingi nippi/trikki/vahendit millega asja veits klaarimaks lüüa, vokki pulkadeks lahti võtmata?
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 22.02.2019 23:11:04 vasta tsitaadiga

arm2004, akutrell ja need asjad

sellised on ka head: https://www.bauhof.ee/et/tooriistad/traathari-painutatud-teras-581907

ise kasutan keevitusega kaasatulnud harja, akutrelli osa käivate harjade komplekti.
tagasi üles
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.02.2019 00:40:55 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
ma avastasin ükspäev, et esikumm jõle tühi. võtsin kätte ja läksin hommikul varem välja, et enne tööle minekut täis pumbata. esikumm täis, paneks tagakummi ka täis. paneks kui punn maha keerduks icon_lol.gif ja sinnapaika see jäi.
täna siis tööl kahe-tangi-võttega sain punni maha. täiesti ulme mis sool ja rooste oli end vindi vahele kittinud icon_eek.gif kett (eelmine kevad pandud) ja hammakad ka seda nägu, et kui selle rattaga julgeks rattaremonti minna, siis saaks vist vastu hambaid icon_razz1.gif

oskab keegi soovitada mingi nippi/trikki/vahendit millega asja veits klaarimaks lüüa, vokki pulkadeks lahti võtmata?
WD-40 thumbs_up.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 01:58:01 vasta tsitaadiga

Keti saab roostest puhtaks, kui ketiõli peale panna ja rattaga sõita. Suht kiiresti kaob ära.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 08:45:03 vasta tsitaadiga

libe, sarkasm või päris soovitus?
sakinaga, terve talve olen pidevalt Motip-i ketiõliga määrinud. ja iga tööpäev sõidan - s!ttagi kaob!

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 10:49:00 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
libe, sarkasm või päris soovitus?
sakinaga, terve talve olen pidevalt Motip-i ketiõliga määrinud. ja iga tööpäev sõidan - s!ttagi kaob!


kett 10, vändad 20. Eeldades, et vahendid on olemas ja ise vahetad + 2 käsitööõllet, mis selle aja sisse mahub..tuleb kokku 35€ icon_cool.gif
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 12:00:48 vasta tsitaadiga

Kui kett läbi ei ole, siis väikse rooste pärast küll vahetada pole mõtet.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 23.02.2019 13:37:44 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
arm2004 kirjutas:
ma avastasin ükspäev, et esikumm jõle tühi. võtsin kätte ja läksin hommikul varem välja, et enne tööle minekut täis pumbata. esikumm täis, paneks tagakummi ka täis. paneks kui punn maha keerduks icon_lol.gif ja sinnapaika see jäi.
täna siis tööl kahe-tangi-võttega sain punni maha. täiesti ulme mis sool ja rooste oli end vindi vahele kittinud icon_eek.gif kett (eelmine kevad pandud) ja hammakad ka seda nägu, et kui selle rattaga julgeks rattaremonti minna, siis saaks vist vastu hambaid icon_razz1.gif

oskab keegi soovitada mingi nippi/trikki/vahendit millega asja veits klaarimaks lüüa, vokki pulkadeks lahti võtmata?
WD-40 thumbs_up.gif
WD-40 on puhastamiseks pea asendamatu ktraam icon_biggrin.gif

tsitaat:
Does WD 40 lubricate?
WD-40 isn't actually a true lubricant. WD stands for "water displacing" and its main use is as a solvent or rust dissolver. The lubricant-like properties of WD-40 come not from the substance itself, but from dissolving components. ... WD-40 can be a good substance to start with — it can help clean up rust or other grime.


aga üldiselt keti ülemäärimine ei ole õige tegevus - kett tuleb puhastada ja siis määrida ning omakorda üleliigsest puhastada

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.02.2019 14:46:17 vasta tsitaadiga

mu viga vist ongi ainult määrimises.
WD40 aga veits ootamatu, kuid väga käepärane vahend.

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 06.03.2019 00:24:08 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
libe kirjutas:
jaank kirjutas:
dcrainmaker üleb käib siis teab midagi täpsemalt öelda. selliseid projekte on vist varemgi olnud.
ta mingi preview juba tegi millalgi kevadel, seda siin jagasin ka - kommentaarid on aktiivsed sel samal artiklil
https://www.dcrainmaker.com/2018/04/iq2-149eur-first-power-meter.html

aga anduri mõttest endast
https://www.dcrainmaker.com/2009/08/power-primer-cycling-with-power-101.html


Spoiler Spoiler Spoiler



tähtajast üle poole aasta ehk üle, kuid numbrid on lootustandvad
link

iseasi on kestvus

https://www.iqsquare.com/

nüüd müüvad juba ühte andurit 129€ eest

hetkel veel kestvusteste pole ja pole ka esimesed toetajad oma juppe kätte saanud, kuid toode on tootmisküps thumbs_up.gif

https://www.indiegogo.com/projects/cycling-power-meter-at-a-breakthrough-price#/updates/all

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 09:53:08 vasta tsitaadiga

Elukaaslasel linnas kulgemiseks ~200 ringis naistekat vaja - mille poole vaadata?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 18.03.2019 09:56:28 vasta tsitaadiga

Classic
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ak_47
HV kasutaja
Ak_47

liitunud: 12.07.2008



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 11:07:15 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Elukaaslasel linnas kulgemiseks ~200 ringis naistekat vaja - mille poole vaadata?


Valikuga siin puusse ei pane või on väga raske panna. Kõik variandid on antud hinnaklassis terasraamidel ja basic komponentidega (kaaluvad kahjuks kole palju). Võid rahulikult guuglisse panna jalgrattapood ja välimuse ning hinna järgi valima hakata.
Linnakatega on see hea, et neid üldiselt ribadeks iga ilmaga ei sõideta. Siis kasutatud turul soov.ee, okidoki jne saab uueväärsed veel odavamalt. Kui väga igav, siis välismaa veebipoodidest saab ka päris omanäoliseid isendeid tellida - Amazon.de ja ebay.de nt.
Kommentaarid: 10 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 10
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 22:25:37 vasta tsitaadiga

Kergema naisteka leiab, kui otsida vanu Tunturi, Nopsa jms Skandinaavia firmade rattaid. Kaaluvad vähem, kui need praegu saadaolevad 200 € hinnaklassiga velod. Vändad on paljudel isenditel hooldusvabad ja pommikindlad. Maksavad need rattad järelturul alates mõnekümnest eurost.
Sobivad hästi inimesele, kes sõidab rattaga vaid kevadest sügiseni. Sellise omaniku käe all kestab ratas ilma hooldusetagi kaua.
Ainult aastaringset retsimist nende raamid hästi ei talu. Minu all on paari sellise isendi raamid paariaastase kasutamise järel purunenud.
Nende rataste eripära on see, et kui raam juba purunema hakkab, on see väsinud ja tuleb ära visata, terved jupid teisele raamile laduda. Tihti need raamid purunevad järjest nii, et kui ühe koha keevitad, on teises kohas kuu aja pärast jälle "prõks".
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.03.2019 09:04:13 vasta tsitaadiga

Selles hinnas uued tundusid käega katsudes tõesti prügi olevat. Lähme täna ühte kasutatud Raleigh ja ühte Meridat lähemalt puurima.

Saadaolevad Nopsad ei sobi välimuselt jälle, peab "kumerate joontega" olema.
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 20.03.2019 23:10:48 vasta tsitaadiga

ma passiks ka kasutatud vokke, kui hinnapiir on juba seatud
pidevalt on naisterahvastel raske rattaga probleeme - võtaks kasvõi rongis ratta riputamise
kui keskmisel meesterahval on enamasti veidi rohkem jõudu, siis viimased kipuvad ka veidi kergemate ratastega sõitma, aga isegi keskmisele mehele on 20kg ratta tõstmine nagisse harjumatu pingutus.

kui rongis koos rattaga ei sõida, vaid lihtsalt kesklinna tänavate vahel, siis pole mass suure väärtusega argument, samas tuppa/keldrisse vedamine on samuti koormaks

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 20.03.2019 23:32:52 vasta tsitaadiga

piraat262, https://www.recycle.ee/28-naisterattad/2584-jaguar-retro-3-k-28.html

sealt midagi? dünamorumm tuleks sellisele paigaldada.
tagasi üles
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.03.2019 00:35:47 vasta tsitaadiga

Valituks osutus kuldsest börsist leitud 120€ viisakalt hoitud-kasutatud kolmekäiguline Merida. Elukaaslasele meeldis ja mehaaniliselt tundus piisavalt korras olevat. Roostet ei silmanud ja jooksud ei loksunud. Kuna selles hinnas oli huvilisi kõvasti, ei näe ka probleemi tulevikus ratast vahetada kui tekib vajadus muude omadustega voki järele. Juba hakkas jutt pihta, et pean enda ratta ka pealinna tooma.

Kelder on kolme astme sügavusel ja koridorid on kitsamapoolsed, tagasisideks sain et "saab normaalselt hakkama".

Näitaks kuulutust aga ära aegunud juba icon_smile.gif
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hemmar
HV kasutaja

liitunud: 12.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 13:53:38 vasta tsitaadiga

Pole päris selle teema point aga kuna siin kindlasti palju kergliiklusteedel liiklejaid koos, siis äkki keegi oskab öelda.. Kas Tallinnas kuskil teedel on juba killustik ära harjatud või on teid kuhu seda talvel ei puistatudki? Kaasa tahab juba väga rullima minna ja iseenesest oleks parem kui ka tervete kontidega tagasi tuleks.
Kommentaarid: 11 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Spacefly
Kreisi kasutaja
Spacefly

liitunud: 08.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 15:17:31 vasta tsitaadiga

Paldiski maanteest Stroomi-Kadaka-Nõmme kergliiklustee oli küll vähemalt Harku parklateni puhas, tõenäoliselt Hiiuni välja.
_________________
Parim tegevus, kui und ei tule, on lambaid ja nende postitusi lugeda.
Kommentaarid: 63 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 60
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 29.03.2019 20:22:42 vasta tsitaadiga

ma vahetasin eile naastu suveka vastu. jõle imelik on sõita, nii vaikne icon_biggrin.gif
nüüd kindlasti esmaspäeva öösel teeb külma, ehk viskab mingit sodigi taevast alla. siis jälle tore tööle sõita icon_razz.gif

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 29.03.2019 20:25:31 vasta tsitaadiga

nüüd sain lõpuks lühikeste riietega ka paar sõitu teha ja hakkab tekkima mulje, et vokiga on võimalik paugutada küll icon_razz.gif icon_cool.gif

tuleva nädal vahetan naastud ka lõpuks mingite paremini veerevate vastu välja
panen vast conti gp 5000, kuivad ilmad, siis porikad ka maha ja eks paistab

lisaks tunnen, et praeguse geomeetria puhul annaksid klipid märksa rohkem võitu, kui vanaga, seega peab endale mingid mugavad sussid hankima

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 29.03.2019 22:45:16 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
ma vahetasin eile naastu suveka vastu. jõle imelik on sõita, nii vaikne icon_biggrin.gif
nüüd kindlasti esmaspäeva öösel teeb külma, ehk viskab mingit sodigi taevast alla. siis jälle tore tööle sõita icon_razz.gif

Saarel ju soe icon_razz.gif
Ajaks ka ratta tööle, aga nii rõvedalt tolmune on tartu thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 00:02:27 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
arm2004 kirjutas:
ma vahetasin eile naastu suveka vastu. jõle imelik on sõita, nii vaikne icon_biggrin.gif
nüüd kindlasti esmaspäeva öösel teeb külma, ehk viskab mingit sodigi taevast alla. siis jälle tore tööle sõita icon_razz.gif

Saarel ju soe icon_razz.gif
Ajaks ka ratta tööle, aga nii rõvedalt tolmune on tartu thumbs_down.gif

essugi siin on soe, tuulekülm!
muidu ükspäev puhastasin ratta ketilt talvist rääma. täiesti õõvastav mis roppust sealt tuli icon_mad.gif eelmine kevad panin uue keti.
peale miskit Würthi spreid ja siis veel kangemat Würthi spreid tuli isegi keti helk välja icon_razz.gif päris puhtaks muidugi ei saanud.
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 30.03.2019 00:15:08 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:
Magic kirjutas:
arm2004 kirjutas:
ma vahetasin eile naastu suveka vastu. jõle imelik on sõita, nii vaikne icon_biggrin.gif
nüüd kindlasti esmaspäeva öösel teeb külma, ehk viskab mingit sodigi taevast alla. siis jälle tore tööle sõita icon_razz.gif

Saarel ju soe icon_razz.gif
Ajaks ka ratta tööle, aga nii rõvedalt tolmune on tartu thumbs_down.gif

essugi siin on soe, tuulekülm!
muidu ükspäev puhastasin ratta ketilt talvist rääma. täiesti õõvastav mis roppust sealt tuli icon_mad.gif eelmine kevad panin uue keti.
peale miskit Würthi spreid ja siis veel kangemat Würthi spreid tuli isegi keti helk välja icon_razz.gif päris puhtaks muidugi ei saanud.


võtad midagi sellist ligi, valad head pesuainet täis ning siis veega üle ning uus hea määre peale nii, et üleliigne maas
https://www.aliexpress.com/item/Portable-Bicycle-Chain-Cleaner-Mountain-Bike-Clean-Machine-Brushes-MTB-Road-Bike-Cycling-Cleaning-Kit-Outdoor/32959207096.html

on ka mingeid teflon spray kuivmäärdeid tööstuspoodides saadaval, teagi, kui hästi nood toimivad

ma lükkan omal wd40ga keti puhtaks ja siis tõmban kaltsuga asja võimalikul kuivaks ja nõnda suht tihti.
vokiga juba 1300km paugutanud, tuleva nädal vahetan kasseti ja keti ära, samas vana kassett kannatab veel sõitmist, kett läheb kulusse

wd40 määrdena ise just teab mis hea pole, samas töötab
ka vesi toimib teatud tingimustes määrdena, samuti talk icon_lol.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 01:08:40 vasta tsitaadiga

libe, mul mingi kärakas hiina ketipuhastaja on, suht abitu meie soola-rämpsu koksi vastu icon_razz1.gif
ma puhastasin ka kaltsuga. see Würthi kraam "sulatas" vist suurema jama ära. aga kassett...

kust ma võiksin leida kasseti margi? ja mis andmete põhjal uue tellida? Kuna ratas (Merida MATTS40) igas muus asendis Shimano, siis igasugune 8s Shimano kassett sobib?

_________________
nooope!
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
waux
HV Guru
waux

liitunud: 01.07.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 06:47:12 vasta tsitaadiga

Ma olen "muretsenud" endale sellist lahedat toodet nagu brake cleaner.
Sellega kõik jama kassetilt ja ketilt maha, siis selle hiinaka ketipuhastaja ja bensiiniga kett puhtaks, ning väike kiht silikoonõli ketile peale. Siiani on aidanud. Teen seda kui kett häälitsema hakkab või näeb juba väga õnnetu välja.
Hiiu-Stroomka kergliiklustee veel ei kõlba uisutajatele, Kakumäe ring oli nädala alguses ka kildu täis.
arm2004 kirjutas:
libe, mul mingi kärakas hiina ketipuhastaja on, suht abitu meie soola-rämpsu koksi vastu icon_razz1.gif
ma puhastasin ka kaltsuga. see Würthi kraam "sulatas" vist suurema jama ära. aga kassett...

kust ma võiksin leida kasseti margi? ja mis andmete põhjal uue tellida? Kuna ratas (Merida MATTS40) igas muus asendis Shimano, siis igasugune 8s Shimano kassett sobib?

Kui sa ise kassetti vahetama ei hakka, siis pole ju vahet, mis kasseti ostab see spetsialist, kes vahetab? Tema ju vastutab sobivuse eest. Vabandust, aga su küsimusest lugesin välja, et puudub sellise töö eelnev kogemus. icon_lol.gif Aga muidu tuleks võtta kasset maha, siis vaadata, mis nuudile ta on, mitu hammast kõike väiksemal ja suurimal ja teoorias selle järgi osta. Vist oli ka mingi teema laiusega.
Kommentaarid: 611 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 505
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 07:53:31 vasta tsitaadiga

waux kirjutas:
arm2004 kirjutas:
libe, mul mingi kärakas hiina ketipuhastaja on, suht abitu meie soola-rämpsu koksi vastu icon_razz1.gif
ma puhastasin ka kaltsuga. see Würthi kraam "sulatas" vist suurema jama ära. aga kassett...

kust ma võiksin leida kasseti margi? ja mis andmete põhjal uue tellida? Kuna ratas (Merida MATTS40) igas muus asendis Shimano, siis igasugune 8s Shimano kassett sobib?

Kui sa ise kassetti vahetama ei hakka, siis pole ju vahet, mis kasseti ostab see spetsialist, kes vahetab? Tema ju vastutab sobivuse eest. Vabandust, aga su küsimusest lugesin välja, et puudub sellise töö eelnev kogemus. icon_lol.gif Aga muidu tuleks võtta kasset maha, siis vaadata, mis nuudile ta on, mitu hammast kõike väiksemal ja suurimal ja teoorias selle järgi osta. Vist oli ka mingi teema laiusega.

ahsoo, nii palju muutujaid. siis lihtsam lasta vana kassetiga kuni liigub icon_lol.gif ja kui enam ei liigu, kaaluda kas üldse vahetada tasub...
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ricki
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 08:46:49 vasta tsitaadiga

arm2004 kirjutas:

kust ma võiksin leida kasseti margi? ja mis andmete põhjal uue tellida? Kuna ratas (Merida MATTS40) igas muus asendis Shimano, siis igasugune 8s Shimano kassett sobib?

Kas midagi sellist?
https://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-merida-matts-40-v-22-must-orandz-20655/
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arm2004
HV Guru
arm2004

liitunud: 20.05.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 12:35:56 vasta tsitaadiga

Ricki kirjutas:
arm2004 kirjutas:

kust ma võiksin leida kasseti margi? ja mis andmete põhjal uue tellida? Kuna ratas (Merida MATTS40) igas muus asendis Shimano, siis igasugune 8s Shimano kassett sobib?

Kas midagi sellist?
https://www.veloplus.ee/et/toode/ratas-merida-matts-40-v-22-must-orandz-20655/

2008/2009a mudel mul. Suntouri vedruga ja paksude kinnastega käsitsetavate käiguvahetitega, kandiline aluraam ka icon_razz.gif
Kommentaarid: 110 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 97
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
piraat262
HV veteran
piraat262

liitunud: 11.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 30.03.2019 12:40:01 vasta tsitaadiga

Vanal Trek 4300 tuleb sama tee ette võtta, et hammasrataste ring koos keti ja tagumise käiguvahetiga(kõveraks kukutud igat pidi) on ära vahetada vaja. Mingit ulmetehnoloogiat taga ei aja - kuhu Tallinnas mõistlik pöörduda oleks, et autoremondi raha jalgratta alla panema ei peaks?
Kommentaarid: 75 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 3 :: 69
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 02.04.2019 16:51:50 vasta tsitaadiga

piraat262 kirjutas:
Vanal Trek 4300 tuleb sama tee ette võtta, et hammasrataste ring koos keti ja tagumise käiguvahetiga(kõveraks kukutud igat pidi) on ära vahetada vaja. Mingit ulmetehnoloogiat taga ei aja - kuhu Tallinnas mõistlik pöörduda oleks, et autoremondi raha jalgratta alla panema ei peaks?
käiguvahetajat sa ilmselt kõveraks ei ole väänanud, selleks ongi raami ja käikari vahel käiguvahetaja kõrv või kuidas seda kutsutakse

too annab enne järgi, kui käikar

kasseti ja keti vahetamiseks ning käiguvahetaja reguleerimiseks pole vaja just suurt otsida, võid suvalisse kohta minna, kust kõige lihtsamini ja kiiremini voki kätte saad aja ja distantsi mõistes icon_rolleyes.gif
ma tavaliselt kasutan võimalust ja lasen sellise tegevuse ootetööna ära teha, juhul kui võimalus on


Panin lõpuks lühkarid jalga ja paugult hakkas tempo ka tulema
selle otsa sõitsin veel naeltega, viisin voki edasi rehvivahetusse icon_razz.gif


_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 17.04.2019 19:01:40 vasta tsitaadiga

mingit head Endomondo või Strava promokoodi liikvel ? A la paar kuud tasuta/poole hinnaga vms ? icon_razz.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 18.04.2019 22:19:38 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
mingit head Endomondo või Strava promokoodi liikvel ? A la paar kuud tasuta/poole hinnaga vms ? icon_razz.gif
strava puhul oli varem võimalik vpn'iga ennast teise regiooni saada ja siis vähem maksta
endal sai just premium läbi ja ei ole summitit veel võtnud, aga selle nädalaga, mis ilma nende lisafeatuurideta on olnud, siis ikka sügeleb jubedalt ning peab summiti aastapaketi ära võtma ~55€ eest

endomondo on enamvähem poole odavam

jebisin pisut vpniga ja leidsin, et jaapani jeenil oli parim kurss ning summit tuli aastaks 52€, ehk 8€ tuli 60€ pealt alla - pole palju, aga midagi ikka
võtsin täispaketi, oleks ka pisut lahjemaga hakkama saanud, aga heatmaps mulle meeldis

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 19.04.2019 16:22:59 vasta tsitaadiga

Muidugi oleneb, mis ootused Stravale on, aga mõnele võib piisata ka Elevate - https://thomaschampagne.github.io/elevate/#/landing - juurde lisamisest, varasemalt kandis Stravistix' nime. Elevate tegevuste list, selle filtrid ja sortimine, ning progressivaated on igati abiks. Strava aastane täislaks hakkab vaikselt Training Peaks oma meenutama, aga jälle - valik sõltub eesmärkidest.
_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.04.2019 17:46:45 vasta tsitaadiga

marqs kirjutas:
Muidugi oleneb, mis ootused Stravale on, aga mõnele võib piisata ka Elevate - https://thomaschampagne.github.io/elevate/#/landing - juurde lisamisest, varasemalt kandis Stravistix' nime. Elevate tegevuste list, selle filtrid ja sortimine, ning progressivaated on igati abiks. Strava aastane täislaks hakkab vaikselt Training Peaks oma meenutama, aga jälle - valik sõltub eesmärkidest.
panin prooviks selle elevate peale

paar aastat tagasi vms oli strava premium aastane vapsee mingi 80+€
summitiga tõmmati hind alla thumbs_up.gif

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.04.2019 20:02:24 vasta tsitaadiga

Aasta avatud, 20km tiir
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.04.2019 21:45:55 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Aasta avatud, 20km tiir
1700km sõidetud juba icon_lol.gif
tänagi tegin ühe väikse lõigu, tundsin, et võhma palju ei jätku ja veepudelit ega hoidikut pole endiselt ostnud

tagasi hoidsin ennast vaid distantsiga icon_razz.gif

Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 19.04.2019 22:08:32 vasta tsitaadiga

Eri hull valik icon_smile.gif
Homme tahaks ka sõita, aga ei tea kas aega on thumbs_down.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 19.04.2019 23:02:56 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
Eri hull valik icon_smile.gif
Homme tahaks ka sõita, aga ei tea kas aega on thumbs_down.gif
sõida kiirelt, siis jagub ka aega thumbs_up.gif icon_cool.gif
_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 20.04.2019 10:31:06 vasta tsitaadiga

Ha ha icon_razz.gif
Eelistan jätkuvalt linna või kääriku/vooremäe laadis metsa
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2019 19:54:40 vasta tsitaadiga

Heameelega uuriks: kust saaks odavalt osta küünarnukitoega lenksu (aerobar, triatlonilenks, nii seda vist kutsutakse)? Läheb kasutusse rattaretkedel. Olles saanud seda proovida avastasin, et see on isegi mugavam, kui vanakooli maanteelenks.

Olen näinud, et osad rattamatkajad kasutavad seda.

Odav oleks minu mõistes alla 50 euro.

ot:
Tartus võib tasuta kah pakkuda, las olla mõni viga küljes, las olla risu välimusega... võib juhtuda, et oskan parandada ja välimus ei häiri mind.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
olavsu1
külaline






sõnum 21.04.2019 20:56:55 vasta tsitaadiga

Kassmees, https://www.bike-discount.de/en/buy/matrix-triathlon-aerobar-hb13-514676

kui need rahuldavad.....
tagasi üles
Kassmees
Kreisi kasutaja
Kassmees

liitunud: 02.01.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 21.04.2019 22:27:34 vasta tsitaadiga

Kahes tükis variant võibki veel mugavam olla, saab laiust valida.
Kommentaarid: 59 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 46
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2019 07:13:40 vasta tsitaadiga

Strava-sse tekkinud 30 päevane trial, aga ikka konks küljes icon_smile.gif



Saan ma õigesti aru, et kui 30-ne päeva jooksul tühistan, siis ei kasseerita aastatasu 59.99 € ?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.04.2019 08:21:02 vasta tsitaadiga

jah. Aga unustada ei tasu, selles suhtes väga nõme rahaküsimine.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
miga
HV Guru
miga

liitunud: 07.09.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2019 08:58:36 vasta tsitaadiga

Paraku küll. Samas hakkasin vaatama praegu Endomondo vs Strava hindu. Ulme vahe ikka. Aastane Endomondo maksab 26,65 € VS Strava, mis küsib 59,99 €. thumbs_up.gif
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 22.04.2019 09:11:57 vasta tsitaadiga

Endal kärab hetkel ka see Xiomi oma. Nagunii selline mänguasi.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
libe
kvaliteetne mees
libe

liitunud: 04.11.2001




sõnum 22.04.2019 11:47:37 vasta tsitaadiga

miga kirjutas:
Paraku küll. Samas hakkasin vaatama praegu Endomondo vs Strava hindu. Ulme vahe ikka. Aastane Endomondo maksab 26,65 € VS Strava, mis küsib 59,99 €. thumbs_up.gif
canceli võid juba kohe panna, 30p kasutada saad ikka.

strava segmendid on põhiline, miks ise stravat eelistan ja strava route planner on ka heal tasemel

noo ja lisaks veel kolmandate osapoolte pluginad ja lahendused

_________________
☠
Kommentaarid: 82 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 70
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marqs
HV veteran
marqs

liitunud: 06.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.04.2019 14:08:41 vasta tsitaadiga

libe kirjutas:
strava route planner on ka heal tasemel

Kusjuures selleks tarbeks on ka https://www.komoot.com omal kohal - kiire variant punktist punkti joone vedamiseks või ringi loomiseks, huvipunktide vahele lisamiseks. Matka/mtb/mnt tarvis katsub ka teekatet arvestada. Ainuke häda, et OSM kaartide ja info paikapidavus võib olla väga heast kuni nullini, st kilomeetrite kaupa teed on lihtsalt puudu. Lisaks suht tavaline, et OSM teekate märge on kas väga üldine, aegunud või lihtsalt vale, ehk tundmatus kohas on väike seiklusfaktor ka olemas. Aga eks see ole suuresti ka kasutajaile endile koht peeglisse vaatamiseks. Ma olen mõned kruusatuurid seal paika klikkinud ja Garmini või OsmAnd'i abil läi pedaalinud, kokkuvõttes uhke värk.

_________________
0xDEAD
0xBEEF
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Jalgrattavaatlus [esimeses postituses info lukkude & varguste kohta] mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 164, 165, 166 ... 189, 190, 191  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.