Avaleht
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 305, 306, 307  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 13:45:14 vasta tsitaadiga

Tesla muudab hindasid ja inimesed protesteerivad, sest ostsid auto ja nüüd saab neid palju odavamalt: https://electrek.co/2019/03/04/tesla-owners-protest-price-cuts/
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
connor
HV kasutaja

liitunud: 19.02.2003




sõnum 04.03.2019 15:16:13 vasta tsitaadiga

Iseenesest on arusaadav kui ostes asja kõrgema hinnaga on tänu tootjapoolsele allahindlusele järsku toode palju vähem väärt.
Kui telefonide jm elektroonika korral on kliendid selle valmis alla neelama, nii lühema tootetsükli kui ka väiksema kaotuse tõttu, siis auto korral võtab meele mõruks kui auto järelturu hinnast järsku tükk kukub.
Kommentaarid: 31 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 04.03.2019 15:24:07 vasta tsitaadiga

Kas seda viha ei või põhjustada asjaolu, kus Tesladele on olnud pidev järjekord ja ooteaeg - mõni on kuid tagasi tellimuse/lepingu ära teinud, auto pole veel käeski, kui tuleb uudis, et uued tellijad saavad sama kauba soodsamalt.
Tavaliselt kui kaup juba käes ja kasutuses, siis inimesed nii pingsalt ei põe, kui kuskil odavamat varianti märkavad.
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 17:05:00 vasta tsitaadiga

Just. Regulatsioonid nõuavad aina rohkem ja rohkem laadimisvõimekusega parkimiskohti kui kinnitatakse projekte.
Kui laadimiskoht on tähistatud seadusesse äsjalisatud liiklusmärgiga siis suhtutakse väärparkijasse nagu ajuinvaliididessegi.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.03.2019 19:56:05 vasta tsitaadiga

https://www.roadandtrack.com/new-cars/future-cars/a26624320/mclaren-speedtail-horsepower-torque-weight-hybrid

Veidi teisest maailmast, kuid oluline osa:

tsitaat:

McLaren's first hybrid hypercar, the P1, could be driven in EV-only mode, but that won't be the case with the Speedtail. In the new car, the e-motor acts directly on the input shaft of the seven-speed Graziano dual-clutch gearbox. The e-motor is powered by a 115-lb battery that sits on top of the fuel tank, the latter of which is molded around the Speedtail's two passenger seats. The battery is four times more power-dense as the one in the P1, at half the weight, though McLaren hasn't released information about the battery's energy storage capacity.


Ehk et raha-numbrit-ei-loe F1 tehnoloogia maailmas, millest kõik vaikselt alla tilgub, on akupaki mahutavus seitsme aastaga kaheksakordistunud.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 07.03.2019 20:00:14 vasta tsitaadiga

Teslal on uudiseid.
Kolmanda põlvkonna laadijad on nüüd olemas. Mõni on juba paigaldatud.
250kW-ne võimsus, mida Model 3 suudab lühiajaliselt ka vastu võtta.
Tulemuseks on 1600km/h laadimiskiirus (800km/30min, 400km/15min).
Kuna akupakk on sellise kiiruse jaoks üsna pisike, siis üle 15 minuti pole nagu mõtet olla.
Kõik ülejäänud Tesla superlaadijad mis maakeral - neilt võetakse 120kW-nepiirang maha. Muutuvad 145kW-steks.
Olemasolevad Model S-id ja Model X-id 250kW-ga laadima ei hakka. Küll aga väike tõuge kiirusele siiski tuleb.

Lisaks uue tarkvara uuendusega valmistatakse aku ette kiirlaadimiseks. Vaja on ainult navis valida sihtpunktiks SuperCharger.
Seda viimast olen väljamaa foorumites ammu promonud, nüüd läks see siis käiku thumbs_up.gif

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2019 12:52:56 vasta tsitaadiga

Tangivad icon_razz.gif Nii ennast kui ka liikurit icon_razz.gif Kaheksast kohast neli hõivatud.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 09.03.2019 13:03:33 vasta tsitaadiga

burger king icon_lol.gif
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 09.03.2019 13:09:07 vasta tsitaadiga

Magic kirjutas:
burger king icon_lol.gif

Roheline mõtteviis icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 12:16:19 vasta tsitaadiga

Kui mul kodus elekter u 400V DC (>100A), kas mingi variant oleks sellega elektriautot kiirlaadida? Palju vahejupp maksma läheb?
Ja millistele elektriauto mudelitele saab seaduslikult kärukonksu panna?

Mis variandid üldse on elektriauto kiirlaadimiseks >20kw kodus?
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 12:16:28 vasta tsitaadiga

Tesla X domineerib haakesedmega.
https://www.finn.no/car/used/search.html?car_equipment=23&engine_fuel=0%2F4&make=0.8078
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 12:48:04 vasta tsitaadiga

Oisu., sul Tesla bränd selekteeritud filtriks.
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 13:38:00 vasta tsitaadiga

Midagi tuli juurde. Audi, Jaguar, Golf jne.
https://www.finn.no/car/used/search.html?car_equipment=23&engine_fuel=0%2F4
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 16:34:49 vasta tsitaadiga

https://www.finn.no/car/used/search.html?car_equipment=23&engine_fuel=0%2F4&sort=2

Bussid, Leafid, Zoed, Soulid, jne.
Ütleks, et valikut natukene on.

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 13.03.2019 16:43:08 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui mul kodus elekter u 400V DC (>100A), kas mingi variant oleks sellega elektriautot kiirlaadida? Palju vahejupp maksma läheb?
Ja millistele elektriauto mudelitele saab seaduslikult kärukonksu panna?

Mis variandid üldse on elektriauto kiirlaadimiseks >20kw kodus?


Miks sul kodus 400V alalisvool on?
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 17:00:11 vasta tsitaadiga

von Wu, päikesepark
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 17:45:15 vasta tsitaadiga

Tesla otsib teed icon_eek.gif
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 20:21:43 vasta tsitaadiga

Ma ei saa aru, kas juhtimine võetakse üle või AP ise otsustab, et pole õige koht pööramiseks?
_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 20:33:24 vasta tsitaadiga

Juhtimine võeti üle. Autopiloodi puhul peaksid käed alati roolil olema.
Kui rool järsku puusse keerab, seda tunnetab kohe ära. Hoiad sirgena ja
autopiloodi rooliväänamismootor annab alla.

Arvestada, et kohe kui intsident juhtus auto saadab "autopiloodi ülevõtmise" serverisse
Teslale analüüsimisele. Teisisõnu, sama asi enam paari kuu pärast vaevalt et juhtub.

_________________
Teen kodudes elektriasju korda. 40€/h. Anna murest märku.
Ooteajad hetkel suured (üle kuu)
Ka korteriühistud ja ettevõtted. Auditi ettevalmistused.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 13.03.2019 23:07:34 vasta tsitaadiga

Alates 8. maist võimalik tellida Volkswagen ID. Hinnaga alates 30 000 €. Ennustatakse, et järgmine aasta enimmüüdud auto Norras icon_eek.gif 11 000 inimest on juba huvi üles näidnud.
https://www.elbil24.no/nyheter/startpris-pa-under-300-000kr/70869501

Ingliskeelne info kah.
https://www.autoexpress.co.uk/volkswagen/97043/new-vw-id-hatch-order-books-for-vw-electric-car-open-on-may-8-2019
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tux
HV kasutaja

liitunud: 21.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 10:01:44 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui mul kodus elekter u 400V DC (>100A), kas mingi variant oleks sellega elektriautot kiirlaadida? Palju vahejupp maksma läheb?
Ja millistele elektriauto mudelitele saab seaduslikult kärukonksu panna?

Mis variandid üldse on elektriauto kiirlaadimiseks >20kw kodus?

Vahelduvvoolust on maksimaalseks 22 kW (nt mõned Teslad, Audi e-tron), see eeldab 3 faasilist 32A ühendust.
Kui tahad kiirlaadida, siis nt eelmisel aastal Tartusse paigaldatud Efacec QC45 kiirlaadijad maksavad ca 30k € tükk

_________________
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 31
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 13:44:17 vasta tsitaadiga

Tegelikult oli selline salaplaan, et visata autosse kaasa ~30kWh aku + inverter 400V AC ja teepeal peatust tehes ise laadida.
Kasutatud auto ~6000€
30kWh aku ~6000€
Inverter ~2000€
Kokku: 300km läbisõiduvõimeline elektriauto ~15 000€
Praegu alla 30 000€ sellist ei saa, isegi kasutatud mitte.
Inverter oleks kasutuses vabal ajal kodule tööstusvoolu andmiseks.

Tavakodulaadija võtaks lihtsalt liiga kaua.
Test hädalaadimine teepeal (3kWh aku + 4kW inverter):
Spoiler Spoiler Spoiler

Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 20:16:39 vasta tsitaadiga

Ühe päevaga saabus Norra umbes 1800 uut Teslat icon_eek.gif
https://www.bloomberg.com/news/articles/2019-03-13/tesla-ship-is-hotly-awaited-in-oslo-with-model-3s-taking-over
Spoiler Spoiler Spoiler
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 15.03.2019 01:49:24 vasta tsitaadiga

Täna on siis Model Y avalikustamine, vahest kuuleb ehk isegi näeb muud uut ja huvitavatki, semi ja roadster 2 kohta.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 09:32:22 vasta tsitaadiga


https://www.tesla.com/modely
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 11:08:59 vasta tsitaadiga

Lõpuks 7-kohaline mõistlik elektrikas thumbs_up.gif
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
anubis
HV Guru
anubis

liitunud: 08.06.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 11:14:16 vasta tsitaadiga

Jah.

Pani kohe mõtlema, samas tundub ikka, et peab ühe viimase dinosaurusemahlapressi võtma veel enne, kui elektrile üle minna saab.
Kommentaarid: 337 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 283
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 12:08:19 vasta tsitaadiga

Väga kole icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jeesus188
kodustatud
jeesus188

liitunud: 14.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 12:14:38 vasta tsitaadiga

hkurujo88r kirjutas:
Väga kole icon_biggrin.gif

Esiosa võtab küll kukalt kratsima....voolujooneline, et tuuletakistus väiksem oleks, aga jah kole

_________________
This message was sent from space using stargate
Inimene on troopiline AHV icon_wink.gif Aga kes on naine? Valge on ka inimene !
"Vaese inimese juttu räägid. Kui tundub kallis, siis on see kellelegi teisele mõeldud"
Kommentaarid: 71 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 64
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
sakinaga
HV Guru

liitunud: 30.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 13:09:47 vasta tsitaadiga

Praegu sai diisel 5a liisingusse võetud, järgmine on elektrikas. Kaalusin ka nüüd, aga 20k jäi puudu.
_________________
Tsensuur HinnaVaatluse foorumis
Kommentaarid: 164 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 155
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 13:24:32 vasta tsitaadiga

sakinaga kirjutas:
Praegu sai diisel 5a liisingusse võetud, järgmine on elektrikas. Kaalusin ka nüüd, aga 20k jäi puudu.


Millised on ka plaanid 5 aasta jooksul?
DPF off, chip, suuremad veljed ja toonklaas on plaanis?
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rex
HV Guru
rex

liitunud: 09.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 13:54:34 vasta tsitaadiga

tsitaat:
An expansive Glass Roof provides more headroom and UV protection

Polsterdamata plekk pakuks ju mõlemat veelgi rohkem. icon_biggrin.gif
Kommentaarid: 249 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
SSD
HV Guru
SSD

liitunud: 18.01.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 16:16:00 vasta tsitaadiga

hans, Mis toonklaasis halba on? Mul ta juba tehasest.
Kommentaarid: 314 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 267
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hkurujo88r
HV Guru

liitunud: 25.02.2011



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 16:18:24 vasta tsitaadiga

Akvaarium ei kannata ühelgi autol. Kõige tumedam toon esimene asi mida kohe ära teha.
Kommentaarid: 126 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 120
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
degreal
HV veteran

liitunud: 07.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 19:50:19 vasta tsitaadiga

Tagumine toonklaas tuleb ära keelata. Autod nagu laudaseinad, ei näe mis eespool toimub.
Kommentaarid: 27 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 25
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
von Wu
HV Guru
von Wu

liitunud: 12.10.2007




sõnum 15.03.2019 20:48:52 vasta tsitaadiga

Miks peab eespool olevasse autosse sisse nägema?
_________________
Müüa igasugu asju
Kommentaarid: 901 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 675
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rtfm99
HV kasutaja

liitunud: 08.04.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 20:50:18 vasta tsitaadiga

von Wu kirjutas:
Miks peab eespool olevasse autosse sisse nägema?

läbi võiks näha.

_________________
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 1
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
smurfer
HV Guru
smurfer

liitunud: 15.08.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 21:42:58 vasta tsitaadiga

rtfm99 kirjutas:
von Wu kirjutas:
Miks peab eespool olevasse autosse sisse nägema?

läbi võiks näha.


ADAPTIV täitsa tehniliselt olemas, kui sul väga kangesti vaja teisest masinast läbi näha. Iseasi, kuidas sa teisd juhid nõusse saad, et nad seda tehnikat oleks nõus oma masnate peale ringi sõidutama ...
Kommentaarid: 351 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 299
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
p2ep
HV veteran

liitunud: 13.12.2003




sõnum 15.03.2019 21:54:06 vasta tsitaadiga

degreal kirjutas:
Tagumine toonklaas tuleb ära keelata. Autod nagu laudaseinad, ei näe mis eespool toimub.

Mis sa kaubikute ja bussidega pihta hakkad?
Kommentaarid: 32 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 28
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 15.03.2019 23:23:17 vasta tsitaadiga

jeesus188 kirjutas:
hkurujo88r kirjutas:
Väga kole icon_biggrin.gif

Esiosa võtab küll kukalt kratsima....voolujooneline, et tuuletakistus väiksem oleks, aga jah kole

Selles saatan peitubki.
BMW i8 üritas ikka RÄIGELT visuaalset voolujoonelisust ajada. RÄIGELT ebapraktilised kurvid, mis tunduvad olema
ideaalsed tuulele. Aga ülla ülla. Täielik peldik on numbriliselt. Ilus aga pmst puuetega dibilism kuhu mahub 2 inimest.
Sisse istumine on absurd. Välja tulemine on absurd. Taga on pingid kuhu ei mahu lapsed.
Tesla esimesed ModelSid tulid mingi "radiaatori simuleerimisvõrega", ainult sellepärast et "tunduks kodusem".
Aga see on tühi jubin, mille all pole midagi. Ja lõpuks FaceLifti juures kustutati julgelt ära ja kõik okei.
Model 3 ja Y täpselt sama teema. Selle asemel et lollitada, tuleb teha see mida on vaja teha, mitte see mis ilus
välja näeb.
Põhimõtteliselt kümne aasta pärast kõik (elektri)autod näevad täpselt samasuguse esiotsaga välja.
Paar triipu siia ja sinna, et eristaks ühte teisest.



Kõik need velje kodarad, radiaatori võred - see kõik on põhjendamatu jama mis takistab sõitmist. Ainult visuaalne onanism pmst.
Nagu aastaid tagasi oli raketiporno:

On praegu esivõrefanatism - mida suurem esivõre, seda võimsam mootor.

Kui hoolikalt vaadata siis isegi fosiilautol on osa võrest võlts.
Võlts võred, võlts sumpsid. Võlts kõik.
Tuleb tuttav meelde. Huuled, pepu, tissid drool.gif
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
hans
Nii ränk on olla.

liitunud: 17.09.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 16.03.2019 00:16:17 vasta tsitaadiga

Jah, nii hea tulevikus kui kõik autod on täpselt ühesugused välimuselt.

Saab keskenduda asjadele, mis on olulised icon_lol.gif

_________________
------
Kommentaarid: 104 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 3 :: 0 :: 81
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Tbit
HV Guru

liitunud: 27.04.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 16.03.2019 00:24:06 vasta tsitaadiga

Hiigel grillid on viimase 10-15a saksa mood, praktiline vajadus 0 ja kasutegur kõva miinus, sellest ka võlts võred. Kui vaadata ajaloos siis mõned kõige kuulsamad masinad on 0 võre, ala põrnikas ja ds.
_________________
DVD is da 4483MB :-/)
|OSTAN|-> T43 pikk jahutus
Kommentaarid: 265 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 3 :: 230
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
arnis
HV veteran
arnis

liitunud: 18.07.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 12:16:22 vasta tsitaadiga

DVDRW kirjutas:
Kui mul kodus elekter u 400V DC (>100A), kas mingi variant oleks sellega elektriautot kiirlaadida? Palju vahejupp maksma läheb?
Ja millistele elektriauto mudelitele saab seaduslikult kärukonksu panna?

Mis variandid üldse on elektriauto kiirlaadimiseks >20kw kodus?


Vaja on laadimisseadet. Ehk seade, mis juhib energiaülekannet, sh pinget, voolu.
Ainuke variant (kui Tesla 22kW-ne pardalaadija ja Zoe 43kW pardalaadija välja arvestada) on väga kiiresti kodus laadimiseks
kasutada DC-laadimisjaama, ehk kiirlaadimisjaama, mis toetab ise ka DC sisendit.
Loomulikult "vahejupp" läheb maksma mitte vähem kui 20+kW'ne inverter.
Ehk ei tasu ennast ka 100 aastaga ära icon_biggrin.gif

Küll aga väga kiire laadimine on absoluutselt tarbetu kodus olles. Kiire laadimine on tarvilik siis kui kiire on.
Pigem aktsepteerida konverteerimiskadusid ja laadida tavalise päikesepargi inverteriga 7kW'se kiirusega.
20+kW-st kiirust on mõtet kaaluda vast ainult siis kui päikesepark ise on 30+kW-se lagivõimsusega.
Või kui on puhveraku, mille väljundvõimsus on vastav kiirlaadimiseks.

Aga jah, asi on väga tarbetu ja kasuteguriga märkimisväärset võitu pole.

Kärukonksu tugi vaikselt kasvab. 2018a seisuga oli vist ainult Tesla X ja Nissani e-NV200.
Sel aastal lisandub kuni pooltosinat mudelit.
Kommentaarid: 120 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 117
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
lauri
HV veteran
lauri

liitunud: 05.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 14:20:37 vasta tsitaadiga

arnis kirjutas:
Kärukonksu tugi vaikselt kasvab. 2018a seisuga oli vist ainult Tesla X ja Nissani e-NV200.
Sel aastal lisandub kuni pooltosinat mudelit.

Oskad sa täpsustada?
Audi e-Tron, mis veel?

_________________
The sh*t has hit the fan.
Kommentaarid: 90 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 80
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
rmc
Aeg Maha 2n
rmc

liitunud: 28.06.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 14:39:58 vasta tsitaadiga

lauri, siit ülaltpoolt:
rmc kirjutas:
https://www.finn.no/car/used/search.html?car_equipment=23&engine_fuel=0%2F4&sort=2

Bussid, Leafid, Zoed, Soulid, jne.
Ütleks, et valikut natukene on.


Või sa mõtled, mis lisanduvad? :]

_________________
Kommentaarid: 196 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 182
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Oisu.
HV kasutaja

liitunud: 02.03.2012



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 16:47:22 vasta tsitaadiga

Segadus Tesla 3 ja Y mudelitega. Haakeseadmega.
Rootsis ütles Franz von Holzhausen, et Y on haakekonksu võimalusega ja 3 saab ka varsti.
Norras jällegi ei ole sellist võimalust icon_eek.gif

http://www.elbilen.org/tesla-model-3-far-dragkrok-snart/

https://www.dinside.no/motor/folkemodellene-skal-fa-tilbehoret-alle-nordmenn-vil-ha/70656958#_ga=2.163261492.900341831.1553065667-1819377669.1553065667
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 18:46:28 vasta tsitaadiga

Andke teada kui tuleb kasutatud elektriauto konksu võimalusega ja alla 10000€, siis lähen elektriauto peale üle. ~300kg max koorem juba sobib.
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Magic
HV Guru
Magic

liitunud: 28.12.2001




sõnum 23.03.2019 19:18:49 vasta tsitaadiga

Vaatan, et mõni firma seda elektrikaubikut proovinud - vähem kui aasta pärast müügis icon_lol.gif
Sisu pidi olema, et ei saa mugavalt tööd teha...pidevalt arvesta sõiduulatusega.
Kommentaarid: 235 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 201
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
DVDRW
HV Guru
DVDRW

liitunud: 13.10.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 23.03.2019 19:31:12 vasta tsitaadiga

Eks ta ole jah. Kui bena auto näidik on punases, siis elektriauto puhul oleks see 100% täislaetud aku. icon_lol.gif
Kommentaarid: 28 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 27
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
H_K
Aeg Maha 2n
H_K

liitunud: 09.01.2002




sõnum 23.03.2019 19:32:16 vasta tsitaadiga

https://forte.delfi.ee/news/auto/omniva-votab-kasutusele-70-elektrikaubikut-postimaailmas-on-see-ainuoige-samm?id=85667275
Kommentaarid: 53 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 51
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Hinnavaatlus »  Vaba Mikrofon »  Elektri- ja vesinikautode (ja muude alternatiivide) teema mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 24, 25, 26 ... 305, 306, 307  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.