Avaleht
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter märgi kõik teemad loetuks
märgi mitteloetuks
vaata eelmist teemat :: vaata järgmist teemat
mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  järgmine
Hinnavaatlus :: Foorum :: Uudised :: Ärifoorumid :: HV F1 ennustusvõistlus :: Pangalink :: Telekavad :: HV toote otsing
autor
sõnum Saada viide sõbrale.  :: Teata moderaatorile teata moderaatorile
otsing:  
GuidoS
HV kasutaja

liitunud: 27.08.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 16:51:26 vasta tsitaadiga

hetkel 100/25 ja kardan et niipea paremat tulemas pole.
Kas saaks näiteks HV lingi mõnele sobivale seadmele?
Kommentaarid: 34 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 30
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 17:02:26 vasta tsitaadiga

Ei oska soovitada midagi. Pane vdsl otsingusse ja vaatas kas on olemas 17a.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 17:18:17 vasta tsitaadiga

100M on juba v35b ja Inteno on suht koht kindel ja vajalik.
Mina tegin lihtsalt ruuteri lan 192.168.0.1 peale, lisasin võrku oma ruuteri 192.168.0.2 mille LAN pool jäi 192.168.1.1 ja Intenos tegin DMZ>192.168.0.2 peale.
Topelt NAT küll aga ei hakanud midagi keevitama.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 17:21:56 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
100M on juba v35b ja Inteno on suht koht kindel ja vajalik.


100 pakutakse nii dg301 kui dg200 ruuteriga, kumbki neist ei oska 35b
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Ingram
HV vaatleja

liitunud: 12.10.2008




sõnum 28.02.2019 18:09:47 vasta tsitaadiga

DG400P peal sai äsja selline asi confitud, loodan et eelkäijatel toimib sarnaselt.

Network->Connections all LAN interface-st eemalda üks pesa "Physical Settings" tab-ist, nt eth4.

Siis tee enda interface kus tüübiks valid Unmanaged ja lisa sinna ptm0.1 ja pesa, mille vabastasid (eth4).

Lõpuks teha igaks juhuks restart ja siis peaks eth4-st wan tulema. Inteno hakkab küll punast sülgama, sest tema jaoks enam interneti ei ole, et seda lahendada, peab vist juba läbi UCI käskude seadistama.
Kommentaarid: 9 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 9
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 19:30:06 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
indrpo kirjutas:
100M on juba v35b ja Inteno on suht koht kindel ja vajalik.


100 pakutakse nii dg301 kui dg200 ruuteriga, kumbki neist ei oska 35b


Sõnastasin ise täiesti bugiselt.
Sisuliselt on nii, et kui paned liinile DG400P siis töötab liin v35b, kui DG200/301 siis 17a.
Telli mis kiirust tahad aga saad kuni tehnoloogiani.
Seetõttu on teenuste tellimisel nõuded, soovid täna saada 100M uue kliendina, pead võtma DG400P ruuteri sest selle v35b töötab lihtsalt liinidel paremini kui DG200 17a. (mürad sumbuvused kõik on uuega parem)

See kellel on täna 10, 20, 50 vms VDSL ja DG200/301, saab kohe ekraanilt minna üle 100 peale (kui liin seda lubab, seda on automaat juba arvutanud) ja 17a laseb selle kiiruse veel nippen nappen läbi kuid liiniparameeter võiks olla parem ja seda on ta kindlasti ikka uue tehnoloogia ruuteriga.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 19:41:11 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
-parun- kirjutas:
ketas kirjutas:
iptv asub vlanis numbriga 4, seega pole mingit probleemi seda teha ka ainult switchiga, ruutida võib ka näiteks pfsensega

jaa, intenol on ülepingekaitse täiesti olemas, täitsa mõistlik aga tundub veidi nõrgem ja seadmes puudub maa... kas toiteplokis on see kuidagi lahendatud niimoodi et sirakas jaguneb sealt edasi faasi ja neutraali peale, ma ei tea, ei ole seda toidet seest näinud... muidugi ülepingega peaks tegelema juba majasisestusel kuid kahjuks või õnneks eestis sellised lahendused sisuliselt puuduvad, erinevalt mõnest välisriigist... õnneks seoses valgusele üle minekuga kaob selle järele üldse vajadus...
peamine koht kus kahju sünnib on ju seal kus seadmed on ühendatud telefoni/kaabli/antenniga ja samal ajal ka elektrivõrku

Ülepingekaitsmed majasisestusel ei kaitse ruuteri liinisisendit kuidagimoodi. Oletame et punkti A ja punkti B vahele on veetud pikk sideliin. Kui punkti A lähedal lööb äike maasse, siis tõuseb kogu maapinna potentsiaal tuhandete voltide võrra kõrgemale kui on maapinna potentsiaal punktis B. Koos maapinna potentsiaaliga tõuseb ka maanduse, neutraali ja liinijuhtmete potentsiaal.Tuhanded voldid liini alguse ja lõpu vahel on garanteeritud sõltumata ülepingekaitsmete olemasolust elektrikilbis.


Ütlen kohe ära, et ma ei ole haritud elektrik ega füüsik mis puudutab äikest.
Tuginen kogemustele ja need on:
Need "tuhanded voldid" sideliinidel on pigem haruldased aga siiski korduvad kindlates kohtades, külades. Sellisel näitel on pigem telefonitraadijupats koos pesaga toas kergelt söestunud ja kui seadmed taga, siis Inteno puhul lõppeb laks enamasti siiski selles, selle järel olevad seadmed võivad ellu jääda.
Enamlevinud on nõrgad laksud mille korral on äike kaugemal kõmistanud kuid piisavalt lähedal kuni 1km sideliinile mille induktsjoonina tekkinud särts hävitab inteno liini pesa järel olevad kaks väikest kivikest mis on mõeldud kerge ülepinge kaitsmiseks.. just sisevõrgu osas. Need kivid hävivad üsna kerge laksu korral.
(võrdluseks tuua thomsoni ruuterid millest läks särakas pigem läbi ja lõpetas kas teleri ja digiboksiga... jäädes ise ellu)
Ehk et Inteno ei maanda küll ühtegi laksu aga mingi pingepiirik vms. suudab katkestada sisevõrgu õige kiirusega.

Ehk siis eraldi DSL ülepingekaitse tasub alati ära.


See inteno ehitus on selline ,et äikese sirts läheb võrku ja võtab kaasa mis võrku ühendatud ma olen kahjuks seda kogenud see purk on elus kuid dsl on tüma. Kas tõesti ei ole ruumi purgis et viia vasepaar kaugemale võrgu liidesest sest telefoni pordid sigrimigri kõik lähestikku. Tegemist on halva lahendusega ma inteno järgi ei julge enam midagi ühendada kaabliga. Või teha laiem trükiplaat mis maksab tootjale kopikaid. dsl võiks olla üldse küljepeal mitte taga.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 20:03:50 vasta tsitaadiga

Margus, Milline seade äikest ei karda?
Inteno on tehtud selliselt, et selle DSL pesa põleb äikesega maha ja 90% olen näinud, et selle järel olevad seadmed on terved...kui pauk pole just elektrist tulnud.

Aga miks teha mingi 300€ ruuter millel on äikeserubilnik seadme uuesti käima tõmbamiseks? Selle asemel, et osta 10€ ülepinge kaitse mis taas 99% kaitseb löögi eest ja sureb ise maha.
https://pood.telia.ee/productInfo/54/ulepingekaitse-mini-axon-dsl-liinile/CC-DSL-220

palju häid mõtteid.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 20:19:10 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:
Margus, Milline seade äikest ei karda?
Inteno on tehtud selliselt, et selle DSL pesa põleb äikesega maha ja 90% olen näinud, et selle järel olevad seadmed on terved...kui pauk pole just elektrist tulnud.

Aga miks teha mingi 300€ ruuter millel on äikeserubilnik seadme uuesti käima tõmbamiseks? Selle asemel, et osta 10€ ülepinge kaitse mis taas 99% kaitseb löögi eest ja sureb ise maha.
https://pood.telia.ee/productInfo/54/ulepingekaitse-mini-axon-dsl-liinile/CC-DSL-220

palju häid mõtteid.


Isegi DSL pordi viimine küljepeale ei maksa sentigi milleks pevad pordid olema ruuteri taga et saada äikesest täit naudingut. Miks dsl port ei võiks olla eraldatud ehk küljepeal see ju ei maksa midagi.

Nüüd wifist ainus 5g wifi mis probleemideta töötab AC toega on comfast tooted. ise saan samat tulemust või isegi paremat kui lan kaabliga.

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 20:49:23 vasta tsitaadiga

Margus, kergelt muigasin aga jah, ühesõnaga, Telia võiks selle DSL pesa ka 10 meetrit eemale viia, tulemus on sama.
Piilu korra seest seda elektroonikat, saad ise aru, et see ei muuda midagi.

Comfast on enamikele tundmatu tootja. Kui nüüd wifist, siis igasse keskkonda on ikka vastavad tooted.
3 toalise korteri katab kas tavaline inteno või siis 5Ghz toega Prime ilusti ära. Vähe suuremas keskkonnas on mingisuguseid laiendeid juurde vaja ja tootja on igaühe maitse küsimus.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
XeStAiSy
Aeg Maha 2a

liitunud: 12.12.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 28.02.2019 21:11:03 vasta tsitaadiga

Comfast on ainuke mis selle inteno wifiga annab head tulemust. Tundmatu firma küll euroopas kuid need tooted kehvad pole nii hinnas kui kasutamises. Kasutan ise COMFAST CF - 917AC 1750Mbps USB3.0
4 aastat juba seda kasutanud toimib siiamaani. Unustamatu isend muljed on üldjuhul head. Toimib ka 2.4g

_________________
Punktkeevitus patareidele/akudele. Akutrelli/laptopi/e-bike. PM
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 19:20:13 vasta tsitaadiga

Ega kegi ei tea kus Inteno kõhus status-realtime-graphs -i konf on, avastasin, et selles on down/up vahetuses.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Dijital
HV Guru
Dijital

liitunud: 09.06.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga Online
sõnum 03.03.2019 19:38:28 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Ega kegi ei tea kus Inteno kõhus status-realtime-graphs -i konf on, avastasin, et selles on down/up vahetuses.

Keegi kunagi väitis selle kohta, et ruuter uploadib arvutisse, kui sa arvutiga miskit tirid netist alla. Sellest ka see Upload kirje, kui sa ise midagi sikutad. Ning siis kui sa arvutiga midagi uploadid, siis ruuter downloadib seda arvutist ja siis on Download kirje selle kohta.

_________________
OBSBOT veebipoe affiliate link / 5% sooduskood: TUIKOTREW
Müüa uus Agon by AOC 610Hz monitor AG246FK6
Kommentaarid: 41 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 32
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2019 20:11:37 vasta tsitaadiga

See loogika ei kehti ainut Inteno kohta, vaid ongi üldisemalt kasutusel. Milline seade on võrgus master ja milline slave, sealt ka selline loogika.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 03.03.2019 20:16:53 vasta tsitaadiga

Dijital kirjutas:
ksuuk kirjutas:
Ega kegi ei tea kus Inteno kõhus status-realtime-graphs -i konf on, avastasin, et selles on down/up vahetuses.

Keegi kunagi väitis selle kohta, et ruuter uploadib arvutisse, kui sa arvutiga miskit tirid netist alla. Sellest ka see Upload kirje, kui sa ise midagi sikutad. Ning siis kui sa arvutiga midagi uploadid, siis ruuter downloadib seda arvutist ja siis on Download kirje selle kohta.


Ruuteri interface poolt vaadates ongi liiklus teistpidi.

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 03.03.2019 20:19:28 vasta tsitaadiga

Just, sest ruuter on võrguliikluse poolt vaadatuna master ja arvuti slave.
_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
mikk36
HV Guru
mikk36

liitunud: 21.02.2004




sõnum 14.03.2019 13:07:53 vasta tsitaadiga

Siin master-slave ei loe. Seda üles-alla vaadatakse iga liidese kohta lihtsalt eraldi.
Ruuterist avalikku internetti on see, mida sa oled harjunud vaatama, kui aga vaatad ruuterist oma kohaliku võrgu suunale, siis ongi asjad vastupidi.
Kommentaarid: 85 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 2 :: 78
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
jägaja
HV Guru
jägaja

liitunud: 06.08.2004




sõnum 14.03.2019 14:13:59 vasta tsitaadiga

mikk36, kui vaatan ruuterist arvuti poole ja tahan sealt näiteks ruuteri USB-HDD kettale laadida arvutist mingit faili siis seda ma ruuteri liidesest vaadatuna mitte ei lae alla, vaid laen üles.
Kui ruuter leiab aga tootja kodukalt ehk siis internetiaadressilt püsivara uuendusfaili siis seda ta jällegi laeb alla (mitte ei lae üles)
Mis asi sul seal siis muutub?

Kui aga vaatan seda asja vastupidi, soovin arvutis olles ruuteri USB-HDDlt faili kopeerida siis arvuti laeb alla (mitte ei lae üles)

_________________
" Maailm on täis kõikvõimalike külatarkade kogukondi, kelle ühine joon on teadus- ja tõenduspõhisele elukäsitusele vastandumine."
Kommentaarid: 145 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 1 :: 0 :: 130
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 14.03.2019 14:42:23 vasta tsitaadiga

WAN port -> ruuter -> Lan port 1 (PC)

Ruuteri vaates toimub wan pordis andmete allalaadimine ja lan1 pordis andmete üleslaadimine.

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
RaidoR
Kreisi kasutaja
RaidoR

liitunud: 28.05.2006



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.03.2019 21:21:18 vasta tsitaadiga

DG200-l ei toimi portide suunamine.
Sievõrgus toimib, hotspoti taga suudab ainult 80 pordi peal jooksvat veebi näidata.
Kas viitab sellele, et telia poolt pordid kinni? Samas iseteeninduses näitab, et pordid avatud. icon_rolleyes.gif
Kommentaarid: 52 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 50
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Zuumbox
HV kasutaja

liitunud: 26.08.2016




sõnum 18.03.2019 22:25:23 vasta tsitaadiga

RaidoR, see Telioni iseteenindus on viimane asi mida usaldada. Pigem kõne Teliasse ja las uurivad järgi, mis värk on.
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
neonsea
HV vaatleja
neonsea

liitunud: 13.07.2017



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 20.03.2019 15:12:42 vasta tsitaadiga

Arch Linux Inteno ruuteril, sest miks ka mitte.
Kommentaarid: 1 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 0
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
alpha
HV veteran
alpha

liitunud: 04.12.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 19:20:01 vasta tsitaadiga

Wifi kadus ära. Vahepeal nagu ühendas ära, aga ütles, et internetti ei ole. Mida peaks vaatama või tegema?

Edit: vist on wifi moodul ära koolenud, Telia tehnilisest toest abi ei olnud.
Kommentaarid: 5 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 5
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 22.03.2019 20:04:43 vasta tsitaadiga

alpha kirjutas:
Wifi kadus ära. Vahepeal nagu ühendas ära, aga ütles, et internetti ei ole. Mida peaks vaatama või tegema?
Edit: vist on wifi moodul ära koolenud, Telia tehnilisest toest abi ei olnud.


kõlab sedamoodi küll.
Kui masinasse inSSideri tööle saad siis sellega peaks näha olema üles alla hüppav wifi signaal. Viitab mooduli surmale.
Kui aga pikk sirge ja tugev signaal siis peab veel nullist alustama, ehk saab käima.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 20:30:51 vasta tsitaadiga

Kummaline probleem. Thomson TG789vn taga on DSL ühendust, jookseb mööda traati sisse ning kõik toimetab, kuna aga hakkas viimase 72h jooksul lampi restarte tegema suvalise intervalliga siis mõtlesin et asendan DG301-ga ära. AGA, netti järgi ei võta, proovitud 2 erinevat DG301 purki aga netti ma neist ei saa. Kõikvõimalik restardid ja resetid läbiproovitud, aga ühendust ei saa ning Interneti tuluke punane.

Mis ma tegemata jätan? Telia enda poolt DG301 ruuterit ei näe, aga Thomsonit näeb kenasti.

kopp.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 20:58:07 vasta tsitaadiga

DG301 on ikka korras mudelid? Siin vahepeal ju müüdi äikest saanud eksemplare, et muu töötab va DSL port.
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 21:01:25 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
DG301 on ikka korras mudelid? Siin vahepeal ju müüdi äikest saanud eksemplare, et muu töötab va DSL port.
Jah, peaks olema küll terved.
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 21:12:20 vasta tsitaadiga

M@x, ma olen ise sulle müünud surnud dsl pordiga dg301 ruuteri.
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
M@x
HV veteran
M@x

liitunud: 13.02.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 21:16:31 vasta tsitaadiga

KillFrenzy kirjutas:
M@x, ma olen ise sulle müünud surnud dsl pordiga dg301 ruuteri.
Just ning see toimetab kenasti optika peal teises linnas praeguse päevani thumbs_up.gif
Kommentaarid: 142 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 127
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum mine selle kasutaja kodulehele
KillFrenzy
HV Guru
KillFrenzy

liitunud: 05.04.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 24.03.2019 21:23:13 vasta tsitaadiga

Väga hea. Igaks juhuks üle kontrollima, et sama ruuterit ei ürita dsl peal käima saada icon_smile.gif
Kommentaarid: 151 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 133
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
marko259
HV vaatleja

liitunud: 09.03.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 27.03.2019 06:00:01 vasta tsitaadiga

Kas kellelgi on õnnestunud filmiriiulit ja kordustv'd ka tööle saada oma openwrt lahendusega? St siis et mitte samale Telia ruuterile oma openwrt ja telia konfi paigaldamisega. Telia konfi kopeerimine mujale, kui samma ruuterisse tagasi, oodatud tulemust ei anna.

EDIT: Nikerdasin mingi koletise ja sain ise tööle ilusti. Lootsin et kellelgi on veel tööl see ja saaks ehk ideid sealt.
Nii filmiriiul kui ka kordustv töötavad ilusti. Kui kellelgi on huvi siis võin jagada tarkust. Midagi kompileerima ei pea, ühe paki peab juurde installima mis pakimajanduses kohe olemas. Testitud 18.06 OpenWRT peal.
Kommentaarid: 12 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 11
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 11:49:58 vasta tsitaadiga

Viimasel ajal Inteno (puhas internet vaid, ei kasuta wifi -t) pangestub ja vajab restarti, kas Inteno -l sisemist watchdog -i ei olegi või siis ei suuda seda menüüst leida? Või peab kõhtu ise midagi aretama? Kui keegi on midagi sellist teinud, siis palun jagage.

Edit: Mingi /sbin/testnet on isegi olemas, aga see paneb kelbast, disablesin selle cron -st, tegin ise kiire häki, mida käiatakse igaksjuhuks 15 min vahega, et ruuter ikka jõuaks üles buutida ja võrgu käima ajada:

root@Inteno:/sbin# crontab -l
*/5 * * * * /usr/sbin/logrotate /etc/logrotate.d/messages -s /var/log/rotate.status
0 0 * * * /usr/sbin/logrotate -f /etc/logrotate.d/messages -s /var/log/rotate.status
#*/2 * * * * /sbin/testnet timed_check >/dev/null 2>&1
*/15 * * * * /sbin/watchdog

root@Inteno:/sbin# cat /sbin/watchdog
#!/bin/sh
x=`ping -4 -c4 google.com 2>&1 | grep unreachable`
if [ ! "$x" = "" ]; then
echo "DSL is down, restarting router"
reboot
fi


viimati muutis ksuuk 02.04.2019 19:42:49, muudetud 2 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
silicoid
HV veteran
silicoid

liitunud: 26.11.2001



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 02.04.2019 14:02:51 vasta tsitaadiga

kas inteno dg301 ruuteris saab näiteks lan1 pordi internetiga eraldi suhtlema panna, ilma et see teaks, mis wifis või mis mujal portidel toimub? kas see lan interface all moditav? icon_redface.gif
_________________
What ever you say, I do that my way...
Kommentaarid: 281 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 248
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
Etz
HV Guru
Etz

liitunud: 27.01.2005



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 18.04.2019 23:04:56 vasta tsitaadiga

silicoid kirjutas:
kas inteno dg301 ruuteris saab näiteks lan1 pordi internetiga eraldi suhtlema panna, ilma et see teaks, mis wifis või mis mujal portidel toimub? kas see lan interface all moditav? icon_redface.gif


Telia FW'd kasutades, ei ole...

_________________
...life is random...so am I...
So, there is a fan. Time to grab your sh*t, gentlemen!
Kommentaarid: 236 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 196
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 10:30:13 vasta tsitaadiga

Telia vahetas jaama ära ja enam tavatelefon ei tööta liini peal, olevat nüüd vaid VOIP ruuteri kaudu aga omalajal sai ruuter (DG301-W7P2U_ELION3.11.6-170626_0111) üle võetud ja mittevajalikke asju disabletud, nüüd siis olen proovinud seda VOIP -i käima ajada aga edutult. Ehk kas keegi, kellel tavatelefon Inteno 301 kaudu töötab võiks öelda, kas jaama poolt antakse ruuterile kogu VOIP konf hambusse mis siis kõik ära seadistab või selleks on vaja manuaalselt SIP konto jms aktiveerida jms?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 10:44:04 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
Telia vahetas jaama ära ja enam tavatelefon ei tööta liini peal, olevat nüüd vaid VOIP ruuteri kaudu aga omalajal sai ruuter (DG301-W7P2U_ELION3.11.6-170626_0111) üle võetud ja mittevajalikke asju disabletud, nüüd siis olen proovinud seda VOIP -i käima ajada aga edutult. Ehk kas keegi, kellel tavatelefon Inteno 301 kaudu töötab võiks öelda, kas jaama poolt antakse ruuterile kogu VOIP konf hambusse mis siis kõik ära seadistab või selleks on vaja manuaalselt SIP konto jms aktiveerida jms?


Teed ruuterile reseti, saad uuema tarkvara ja siis antakse ka kogu voip konf kätte.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 10:54:07 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Teed ruuterile reseti, saad uuema tarkvara ja siis antakse ka kogu voip konf kätte.


Teoorias jah, praktikas mitte. Huvitabki, et kas dhcp kliendi, st pull kaudu antakse voip konf ette või siis mingi keskhalduse, st push kaudu? Kui push kaudu, siis see ei tööta, kuna panin kõik Telia ligipääsud kinni, sestap huvitabki VOIP konf ise, mille võiks ju staatiliselt ära seadistada. Telia võiks ju seda konfi ise ka jagada tegelt?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
indrpo
HV Guru

liitunud: 14.11.2004



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 11:17:18 vasta tsitaadiga

ksuuk kirjutas:
indrpo kirjutas:

Teed ruuterile reseti, saad uuema tarkvara ja siis antakse ka kogu voip konf kätte.


Teoorias jah, praktikas mitte. Huvitabki, et kas dhcp kliendi, st pull kaudu antakse voip konf ette või siis mingi keskhalduse, st push kaudu? Kui push kaudu, siis see ei tööta, kuna panin kõik Telia ligipääsud kinni, sestap huvitabki VOIP konf ise, mille võiks ju staatiliselt ära seadistada. Telia võiks ju seda konfi ise ka jagada tegelt?


Konfi pannakse ja tr69 kaudu, kui kinni siis kinni.
Telia leht lahti, abiinfos olemas, oma voip konto nime ja parooli leiad samuti kas iseteenindusest või abist, kusagil see seal oli.
Kommentaarid: 262 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 2 :: 0 :: 228
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 11:38:59 vasta tsitaadiga

indrpo kirjutas:

Konfi pannakse ja tr69 kaudu, kui kinni siis kinni.
Telia leht lahti, abiinfos olemas, oma voip konto nime ja parooli leiad samuti kas iseteenindusest või abist, kusagil see seal oli.


Veebist leidsin sip kasutaja ja parooli, edasi siis siis SIP accounts > account1 all on valikud:

Account Name Account 1
SIP domain name
SIP Username
SIP Authentication Name
SIP Password

Täitsin ära SIP Username ja SIP Password aga ikka on voice offline staatuses. Ja /log/messages sisu on ka nagu ennegi vaid dhcp renew teemas. Kuidas seda voice edasi debugida?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 12:02:06 vasta tsitaadiga

Mul on seal selline pilt:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 12:08:42 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Mul on seal selline pilt


Tänud, kas Sul SIP username on kujul 372xxxxxx või 372xxxxxx@elion.ee?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 12:12:54 vasta tsitaadiga

ksuuk, 372xxxxxx
_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 12:18:33 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
ksuuk, 372xxxxxx


Tänud, palun näita veel konfe:

http://192.168.1.1/#!/voice-advanced-settings-sip
http://192.168.1.1/#!/voice-sip-users
http://192.168.1.1/#!/voice-lines
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
bladerunner
HV Guru

liitunud: 17.01.2002



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 12:39:41 vasta tsitaadiga

Mul 2 esimest pole või on siis teise nimega:
Spoiler Spoiler Spoiler

_________________
Experience is what you get when you don't get what you want.
Kommentaarid: 169 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 158
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 16:24:34 vasta tsitaadiga

bladerunner kirjutas:
Mul 2 esimest pole või on siis teise nimega:


Mul jah admin kasutaja ning expert vaade. Aga lootus pole veel kadunud, SIP registration time on endiselt "-" aga korra juba tekkis toon peale pikka ootamist, samas helistamine ei õnnestu. Võiks ju korra Telia ligi lasta aga kuidas lubada vaid konfi saatmine (mis kasutaja alt see tehakse, kas support või admin?) aga mitte firmware upgrade - kas see on ja kui siis kus konfitav?

Edit: Tundub ikka, et jaama pool on midagi valesti, sest kasutajaandmed on õiged, konf tundub ka õige, tcpdump näitab udp 5060 lamisemist aga toon vahest tekib vaid ning välja ega sisse helistada ei saa.

Ja hea kui keegi jagaks oma /etc/config/voice_client konf -i, hetkel enda sip0 -i puudutav:

config brcm_line 'brcm4'
option extension '4444'
option sip_account 'sip0'
option noise '0'
option vad '0'
option txgain '0'
option rxgain '0'
option echo_cancel '1'
option clir '0'
option name 'Tel 1'
option callwaiting '0'

config dialplan 'custom_dialplan'
option custom_outgoing_enabled '1'
option custom_incoming_enabled '1'
option custom_hangup_enabled '1'
option all_ports_extension '#123456'
option test_audio_extension '#123457'
option test_echo_extension '#123458'
option record_message_extension '#999999'

config sip_advanced 'SIP'
option rtpstart '50000'
option rtpend '55999'
option dtmfmode 'compatibility'
option remotehold 'yes'
option contact_line_suffix '1'
option registertimeoutbackoff '512'
option registerattemptsbackoff '0'
option register403timeout '0'
option register503timeout '0'
option registertimeoutguardsecs '15'
option registertimeoutguardlimit '30'
option registertimeoutguardpct '0.2'
option defaultexpiry '300'
option tls_version 'tlsv1'
option tls_cipher 'DES-CBC3-SHA'
option dnsmgr 'no'
option dnsmgr_refresh_interval '300'
option srvlookup 'yes'
option bindintf 'internet'

config brcm_advanced 'BRCM'
option country 'ETS'
option jbenable 'no'
option jbforce 'no'
option jbmaxsize '500'
option jbimpl 'adaptive'
option genericplc 'yes'
option dialoutmsec '4000'
option cw_enable 'yes'

config features 'features'
option cbbs_enabled '1'
option callforward_enabled '1'
option redial_enabled '1'
option callreturn_enabled '1'
option advanced_register_settings '1'

config log 'LOG'
option console 'notice,warning,error'
option messages 'error'
option syslog_facility 'local0'

config ringing_status 'RINGING_STATUS'
option status '0'
option shouldring '1'
option enabled '0'

config direct_dial 'direct_dial'
list direct_dial '_[3467]XXXXXX'
list direct_dial '_[47]0XXXXXX'
list direct_dial '_372[3467]XXXXXX'
list direct_dial '_372[47]0XXXXXX'
list direct_dial '_3725X.'

config sip_service_provider 'sip0'
option codec0 'alaw'
option cbbs_key '5'
option cbbs_maxretry '5'
option cbbs_retrytime '300'
option cbbs_waittime '30'
option is_fax '0'
option host 'elion.ee'
option call_lines 'BRCM/4'
option priority_ulaw '2'
option priority_alaw '1'
option priority_g729 '3'
option priority_g723 '3'
option priority_g726 '3'
option profileinstance '1'
option enabled '1'
option name 'Account 0'
option domain 'elion.ee'
option authuser 'Administrator'
option outboundproxy 'proxy.wan.elion.ee'
option user '372xxxxxx'

config call_filter 'call_filter0'
option block_foreign '0'
option block_special_rate '0'
option block_outgoing '0'
option block_incoming '0'


viimati muutis ksuuk 05.05.2019 12:27:33, muudetud 1 kord
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 21:24:22 vasta tsitaadiga

SIP Authentication Name pane 372xxxxxxx@elion.ee
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 22:15:44 vasta tsitaadiga

(b)itiboy kirjutas:
SIP Authentication Name pane 372xxxxxxx@elion.ee


Mnjah, vahepeal taastasin Telia -le ligipääsu ruuterisse ja selle peale lasi Telia kohe uue firmware (DG301-W7P2U_ELION3.15.3-180723_0001) selga ja siis iseteenindusest surusin VOIP konfi peale ja VOIP hakkaski tööle. Hetkekonf on:

config sip_service_provider 'sip0'
option name 'Account 0'
option cbbs_key '5'
option cbbs_maxretry '5'
option cbbs_retrytime '300'
option cbbs_waittime '30'
option profileinstance '1'
option enabled '1'
option domain 'elion.ee'
option host 'elion.ee'
option outboundproxy 'proxy.wan.elion.ee'
option call_lines '4'
option authuser '37xxxxxx@elion.ee'
option user '372xxxxxx'
option codec0 'alaw'

Siis maadlesin pikalt ssh ligipääsuga, panin oma ssh-key sisse aga ligi aga sellest vähe abi, selgus, et selles firmware -s ssh server enam lan -i peal ei kuula, tuleb lisada /etc/config/dropbear:

config dropbear
option Interface 'lan'
option Port '22'
option PasswordAuth '0'
option RootPasswordAuth '0'

Kui on soov saada ligi parooliga, siis väärtused 0 > 1. Samas jälle kirjutati see peale reboot -i puhtaks ja lan -st ikka ligi ei saanud, sestap pidin lubama välisvõrgust analoogselt Telia -ga endale ligipääsu üle wan -i tulemüüris /etc/firewall.user:

iptables -w -t nat -I prerouting_rule -s x.x.x.x -j ACCEPT
iptables -w -t nat -I prerouting_rule ! -s x.x.x.x -j RETURN
iptables -w -I zone_wan_input -p tcp -s x.x.x.x -m multiport --dports 20022,20080,51005 -j ACCEPT

Hetkel vaja tööd teha, hiljem uurin kust /etc/config/dropbear -i vaikeväärtused võetakse.

Edit: Hetkel peale restarti kõik seaded jäid paika. Proovisin ka vanema firmware peal (peale factory restore -t) uuesti VOIP -i käima ajada ja see lisaks soovitatud "SIP Authentication Name pane 372xxxxxxx@elion.ee" aitas, nüüd ka vanema firmware peal VOIP töötab.

Nüüd on dilemma, kumba firmwaret kasutada. :). Jään vist ikka viimase peale, see vähemalt suudab (eelmine annab errori) backup -i teha.


viimati muutis ksuuk 05.05.2019 12:34:15, muudetud 3 korda
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
(b)itiboy
HV kasutaja

liitunud: 29.12.2003



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 04.05.2019 22:55:05 vasta tsitaadiga

/rom/etc/config/dropbear
Aga TR069 vist kontrollib ja kirjutab üle. Enam täpselt ei mäleta.
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
ksuuk
Kreisi kasutaja

liitunud: 06.12.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 06.05.2019 15:12:44 vasta tsitaadiga

(b)itiboy kirjutas:
/rom/etc/config/dropbear
Aga TR069 vist kontrollib ja kirjutab üle. Enam täpselt ei mäleta.


Nojah aga kui ma disablesin kõik Telia ssh key -d, support konto, võrgu ligipääsud, muutsin ära admin parooli, siis ei tohiks enam vist ka konfiguraator ligi saada? Aga eks see selgub mingi hetk. :).

Edit: Kuna eraldi DG200A teemat ei leidnud, siis küsin siin, kas DG200A on etem ja kas DG200A -le ka root ligipääsu on võimalik saada?
Kommentaarid: 3 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 0 :: 3
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
dud66
HV veteran
dud66

liitunud: 20.08.2007



Autoriseeritud ID-kaardiga
sõnum 10.05.2019 13:37:38 vasta tsitaadiga

Keegi Inteno DG301 miniDLNA reaalset toimimist oskab kommenteerida? Plaan on mingi USB pulk taha visata ja Audiocast M5-le muusikat ette sööta...
_________________
Kommenteerige kasutajaid, siis teavad teised ka mida oodata!
Kommentaarid: 55 loe/lisa Kasutajad arvavad:  :: 0 :: 1 :: 52
tagasi üles
vaata kasutaja infot saada privaatsõnum
näita postitusi alates eelmisest:   
uus teema   vasta Uudised »  Riistvara »  Inteno DG301 ruuter mine lehele eelmine  1, 2, 3 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60  järgmine
[vaata eelmist teemat] [vaata järgmist teemat]
 lisa lemmikuks
näita foorumit:  
 ignoreeri teemat 
sa ei või postitada uusi teemasid siia foorumisse
sa ei või vastata selle foorumi teemadele
sa ei või muuta oma postitusi selles foorumis
sa ei või kustutada oma postitusi selles foorumis
sa ei või vastata küsitlustele selles foorumis
sa ei saa lisada manuseid selles foorumis
sa võid manuseid alla laadida selles foorumis



Hinnavaatlus ei vastuta foorumis tehtud postituste eest.